Uživatel nepřihlášen
  

L.A. Noire – ultimátní výlet do minulosti

Sobota 21.5.2011 14:00 - Autor: Michal "Mendys" Maliarov - Rubrika: Recenze Recenze L.A. Noire

Čekání je u konce. Filmová detektivka od mistrů žánru je tu. Bude to rychlý případ, nebo zatraceně úspěšná kariéra?

...
Délka: ...
L.A. Noire - Launch Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Ujasněme si něco hned od začátku. L.A. Noire není GTA. Uznávači baseballek a umlácených babiček si zase mohou dát pohov. I přesto, že mají oba tituly množství shodných elementů, jsou si od sebe na míle vzdálené. L.A. Noire není ani Mafie, i když k ní má podle mě blíže, než ke kterémukoliv jiné hře s otevřeným světem (v tom dobrém smyslu). L.A. Noire je prostě něco zbrusu nového, neokoukaného a chutného. Něco, co na trhu dlouho chybělo. Ach ano, málem bych zapomněl. Revolučního. S velkým R.

Los Angeles, Los Angeles

Sinatra ve své slavné skladbě sice zpíval o New Yorku, ale to byla chyba. Los Angeles padesátých let totiž bylo nádherné místo plné fešných slečen, jazzu, strohých klobouků a jetých účesů. A drog. A vražd. A mafiánských válek. Vlastně co to melu, Los Angeles padesátých let bylo jedno z nejbrutálnějších, nejnebezpečnějších a nejkrvavějších míst na světě, proti kterému i občanské války v Ugandě blednou závistí. A právě sem pošle bůh, osud a polibek manželky Cola Phelpse, veterána druhé světové a chlapíka do nepohody.S hlavním hrdinou není problém se ztotožnit téměř ihned. Je to přesně ten správný klučina prahnoucí po spravedlnosti za každou cenu, kterým jsme všichni někdy chtěli být. Možná občas trochu rychle vybouchne během výslechů, ale kdo by byl v takové práci klidný? Mafiánské podsvětí je však nelítostné, a abyste přežili na straně dobra, musíte mít nejen dostatečně velké koule, ale také trochu štěstí. Cole má kromě štěstí také čich na zločin a skvělé historické zázemí, jež mu pomáhá vypadat za každé situace odměřeně a chladně. Příběh, který jej provede skrze všechna policejní oddělení města, má však hodně kliček a než se dostanete na konec, budete potit omáčku. Pokud totiž pomineme, že je L.A. Noire hrou, je především brilantně napsaným detektivním příběhem, který vás chytne a nepustí, dokud obrazovku neprotnou závěrečné titulky. Pokud tak L.A. Noire neobdrží titul hry roku, jednoznačně si jej odnese příběh.


Případ sem, skokan tam

Kdo z vás alespoň koutkem oka někdy zahlédl detektivní filmy (jak starší, tak moderní), ví přesně, co od hratelnosti očekávat. S Colem se postupně dostanete přes dopravku po vraždy, oddělení drog a nakonec i žhářství. Narazíte i na veleznámý případ sériového vraha s názvem Black Dhalia, který se opravdu odehrál. Každé oddělení je něčím výjimečné (pomineme-li podstatu vraždy a nový oblek pro vás), jejich rozdělení je zde ale spíše pro realismus a dokonalou důvěryhodnost. Jinak váš postup vypadá vždy stejně. Dřepíte v upoceném policejním oddělení, kam dorazí šéf a provede krátký breafing o vraždě, která se kdesi stala. Vy pak se svým parťákem vyrazíte na místo činu a začnete první část vyšetřování – hledání důkazů a stop. Prohlédnete mrtvolu, prohledáte okolí, pořádně požužláte v rukou každou krabičku cigaret a láhev od piva, případně se poptáte nejbližších svědků. Zkrátka klasika na druhou. Poté už se řešení případu většinou začíná větvit a vy dostáváte možnosti výběru cesty, kterou se vyšetřování bude ubírat. Pojedete se poptat do baru, jehož sirky měla oběť v bundě, nebo zajedete na truchlícím manželem, jenž je podezřele potichu? To je na vás a vašem umu. Zapomeňte na bezhlavé střílení, kradení aut a přejíždění chodců. Ta bezstarostná léta jsou za námi a zde musíte opravdu zapnout mozek, abyste se někam dostali. Když už ale dojde na přestřelku, honičku nebo akční scénu, stojí to za to.Téměř každý případ má své kličky a háčky, které musíte buď uhodnout, nebo obejít, což zamezuje stereotypnímu řešení záhad. Vždy se zkrátka něco zvrtne, změní nebo odpadne úplně a vy musíte na místě rozhodovat, jak dál postupovat. Vaše špatná rozhodnutí navíc případy prodlužují a zamezují jejich jednoduchému rozuzlení, takže není problém u pozdějších (rozuměj těžších) případů skejsnout i hodinu. Celkem se na vás svalí 21 případů, jejichž řešení zabírá cca hodinu, takže nám vychází krásné číslo 20 hodin čistého herního času, což je na dnešní poměry nejen úctyhodné, ale vzhledem k silně příběhovému zaměření titulu téměř neuvěřitelné.

Netlem se na mě, chalane

Co si budeme namlouvat, hvězdou večera je kromě detailního města především technologie Mo-Cap, která snímá hercovu tvář a nabízí ve hře její dokonalou kopii. Neunikne žádná vráska, žádné mrknutí. Nebudu se tu zdlouhavě rozepisovat o kvalitách této vychytávky a řeknu jen, že se jedná o revoluční vizuální výmysl, po jehož zažití už není cesty zpět. Vše ostatní pro vás bude rozmazaný flek a L.A. Noire si vás získá zcela a bez výjimky. Zajímavé je, že vás vzezření postav a jejich emoce nepřestanou udivovat až do konce hry, kde se napětí (a tudíž i grimasy) stupňuje. Každý výslech pro vás bude zážitek, každá konverzace pastvou pro oči. Bez této technologie by byl L.A. Noire poloviční. Jenže ona tu je. A my nemůžeme než pokleknout před Team Bondi za jejich snahu.


Pomineme-li výslechy, Mo-Cap dodává život i všem postavám ve hře, jejichž neskutečně realistické obličeje prostě mění váš přístup a přijetí titulu. I z obyčejného občana, co se na vás usměje na ulici, pocítíte závan unikátnosti, zde zkrátka nakopírované tváře nenajdete. Nemusím vám však dokazovat, že se technologie blýská především během interaktivních výslechů.

Ty probíhají většinou stejně. Máte tu postavu (podezřelého, svědka aj.), notýsek v rukou a otázky, které vám během vyšetřování vzniknou v hlavě. Po každé otázce musíte sledovat reakce, malé náznaky i celkový styl mluvy dotyčného, protože i sebemenší úšklebek či úhyb očí může znamenat lež. Po odpovědi pak máte možnost postavě věřit, zpochybnit nebo ji rovnou obvinit ze lhaní. Zatímco první dvě položky vás ještě vytáhnou z konverzace v relativně pozitivním směru, obvinit člověka ze lhaní chce nejen tvrdý hlas, ale hlavně důkazy, které jste našli dříve. Ty jsou zase vyjmenovány na konci notýsku a stačí si vybrat ten správný. Rozhodli jste se prozkoumat ten rozpadlý dům, který vám doporučil svědek? Možná se vám pak odmění nalezením zkrvavené košile, kterou budete moci upnout tomu bezdomovci, co šilhá očima. Rozhodli jste se jet rovnou na výslech? Pak možná nebudete mít eso v rukávu a objekt vás hezky pošle někam. Vše je tu spojeno se vším a musíte doopravdy přemýšlet, jak správně naložit s informací a časem. Je to zkrátka rutina, asi jako každé policejní vyšetřování. Ale je to rutina, kterou budete milovat.Já fáro fešné mám

Asi si říkáte, co jiného mi L.A. Noire může vůbec nabídnout? Dlouhý a poutavý příběh je věc skvělá, ale trochu ojedinělá, pokud hra neobstojí i v dalších odvětvích (Mafie by mohla vyprávět). Pak vězte, že je tu Los Angeles v celé své kráse, nad kterou se nelze nepodivovat. Kromě toho, že se jedná o nejdetailnější mapu, kterou kdy Rockstar vymyslel, je ještě napěchována drobnostmi až po okraj. Ano, nenaleznete tu tisíce mrakodrapů, přece jen nejsme ve dvacátém prvním století. Je tu ale spousta historických památek, které vznikly především díky obrovskému výzkumu, jenž studio podstoupilo a zrekonstruovalo město dle historických fotek a záběrů takřka popelnici po popelnici. Už letmý pohled na mapu vám dává tušit, nakolik členité město vlastně je. I proto vypadají všechny scény věrohodně a s pocitem, že se jedná o opravdové místo činu, nikoliv parodovaný objekt.


Všechny tak zajisté potěší, že si užijete policejních radovánek i mimo příběh. Napřed tu máme 40 nepřiřazených případů, co vám občas zachrastí v rádiu, případně na ně narazíte náhodou při projížďce. Jedná se o takové ty drobnosti, jako výpomoc při přepadení banky, uhánění za zlodějem či přemlouvání sebevraha, aby se rozmázl někde jinde. Nejedná se o žádné světaborné úkoly, dokážou však zpestřit právě probíhající vyšetřování, pokud potřebujete náhodou na chvíli dáchnout (a věřte, že se to nebude stávat často). Pokud se necítíte na sprinty po ulicích, můžete hledat kradená luxusní auta, která pak spočinou v policejní garáži, kde si je můžete patřičně užít.

Hledání policejních odznaků, pamětihodných míst a filmových pásek už je pak jen malou třešničkou na dortu. A abych nezapomněl, po městě je rozházeno několik desítek novin, jež vám spustí flashback o zcela jiném příběhu, který se ve druhé polovině hry začne proplétat s tím vaším a vše začne nabobtnávat takovým způsobem, že nestačíte koukat. Takový příběh v příběhu, chcete-li. Abych ale zbytečně neklamal, L. A. Noire je silně příběhová hra, která má opravdu blíže Mafii, než GTA. Otevřený svět a dění okolo je tu tak spíše jako omáčka, než velké pískoviště. Zapojovat se do nepovinných misí se ale rozhodně vyplácí. Stejně jako téměř za všechno tu dostáváte zkušenosti, které vám pak odemykají body intuice. Ty pro změnu použijete během výslechů pro eliminaci špatné odpovědi nebo během hledání stop, jež se vám na mapě označí všechny.Když už jsem načal honičky, zmíním se o jednom neduhu, který vás může během hraní praštit přes frňák (a že jich není mnoho). Ovládání vozidel je totiž až nezvykle arkádové a člověk potřebuje trochu cviku, aby se na šílená vozítka zvykl. Nejde zde ani tak o to, že se auta špatně ovládají, to nikoliv. Chce to prostě cvik. Mnohem více mě ubíjí fakt, že se ve hře, která je až syrově realistická a na důvěryhodnosti staví, takové ovládání vůbec objevilo. Na druhou stranu nemusíte kousat ovladač, že vás fyzikální model zase hodil tam, kam jste nechtěli a ještě vám na kapotu skočil občan poháněný Euforií (ano, mluvím o GTA, ne o čichnutí kokainu). Pokud se tedy dostanete přes tento fakt, působí honičky správně akčně a freneticky, aniž by vás okrádaly o zážitek přehnaně realistickým modelem řízení. O tom totiž hra vůbec není. Naopak fyzika je skvělá, model poškození propracovaný a nic nepotěší tolik, jako když vám uletí čepice během akční honičky. Hlavně, že se pak vždycky najde.


Projedem se na Hollywood

Jestli máte jazyk na rameni už z animací obličejů, pak vás dokonale uzemní míra detailů a smysl pro realismus, který nám tvůrci předvádějí na každém kroku. Nemluvím tu ani tak o věrně zpracovaném městě, jako spíš o atmosféře a pocitu poválečného Los Angeles. Kostýmy, účesy, chování a zvyky lidí, jemně nabrnkávající jazz, reklamy obchodů, ale také brutálně zohavená těla a surovost, která byla padesátým létům vlastní. Vše tu působí tak, jak má a troufám si tvrdit, že je L.A. Noire ze všech podobných her věrnému ztvárnění nejblíže. Nejdůležitější je tu zkrátka celkový pocit, nikoliv jednotlivé maličkosti, které občas vyskakují na světlo (zřídka blbnoucí textury, horší stínování).

Velmi mě potěšily animace, které sice dokáží občas pozlobit (marná snaha nasměrovat Phelpse na ležící důkaz je někdy až groteskně vtipná), ve většině případů ale odvádí skvělý kus práce a sledování honičky po zahradě, střeše a následné rušné ulici je prostě zážitek, ať už to děláte poprvé, nebo podesáté. Vyleštěné je i obyčejné vybíhání schodů či interakce s prostředím, což je přesně ten typ dotěrného detailizmu, který mám rád. Už u našich záběrů z hraní se někteří stěžovali na podivně vypadající potyčky. Musím však podotknout, že Team Bondi rvačky patřičně vylepšili, fungují na mnohem jednodušším principu, než u Grand Theft Auto IV. Zkrátka uhýbejte, bijte a tahejte za kravatu. Animace sice na sebe nenavazují extrémně plynule, ale nechcete toho nějak moc?Celkové ovládací schéma je velmi podobné čtvrtému dílu zločinecké ságy, a pokud vám vyhovovalo, budete se tu cítit jako doma. Přestřelky jsou díky systému krytí a možné výpomoci při míření přehledné a akční, nikde nic „nevrže“ a vše šlape jako dobře namazaný stroj. Tím nejpodivnějším faktem ale je, že i přesto, že patříte na stranu zákona (na přejíždění chodců, tasení zbraně na ulici či beztrestné zabíjení tedy zapomeňte), vůbec vám to nebude chybět. Akční složka totiž ustupuje do pozadí a jen podporuje hlavní linku, což je vyšetřování. Ano, je to systematické, náročné a psychicky těžké. Ale také nesmírně motivující, zábavné a zkrátka revoluční.

Případ uzavřen

Mohl bych mluvit ještě dlouhé hodiny, ale o tom recenze není. Přijít na trh překypující akčňárnami a popcornovými fláky chce zatraceně velkou kuráž. Dnešní hráčská komunita je totiž odkojená na filmech Michaela Baye a hry, kde musí člověk alespoň trochu přemýšlet, bere jako odpad. L. A. Noire ale přichází a boří mýty o tom, že jsou detektivky nudné procházky po městě. Nutí hráče přemýšlet a co je ještě vtipnější, zcela nenuceně odvádí pozornost od akce a směruje ji úplně někam jinam.


Proč deset, ptáte se? Vždyť má hra málo vedlejších aktivit, s GTA se nemůže rovnat a jízdní model si titul převzal z Mario Cart. Ano, L.A. Noire má jako každá hra své pro a proti. Pro mě je ale plný počet bodů symbolem revolučního titulu, který dokáže promluvit do historie herního průmyslu a zanechat v něm otisk, který se bude dalším generacím ukazovat jako „bod zlomu“. Otisk, jenž využije nespočet dalších her. Pro mě je plný počet bodů symbolem hry, která dokázala přijmout hráče, aby dlouhé hodiny seděli u obrazovky a otáčeli zkrvavenými papírky při hledání důkazů místo toho, aby na přechodu mlátili nebohé chodce. Portal 2 nabídl originální prvky, stavěné na úspěchu předchůdce. Jako takový ale ve svém žánru neměl žádnou konkurenci, a tak nebylo problém na ideální hodnocení dosáhnout. L. A. Noire ale přichází do žánru, který je doslova nabitý herními hity, směje se jim do ksichtu a vytírá podlahu s GTA. To si může dovolit jen zatraceně málo her. A dílko Team Bondi a Rockstaru mezi ně patří.

Facebook: Otázky a odpovědi

Ot: Řízení aut

Od: Jak už jsem se zmínil v recenzi, řízení je hodně arkádové a v zásadě je o tom dostat vás, kam potřebujete. Po troše cviku vám ovládání přejde do krve a určitě se během honiček hodí více, než moc realistický model, na jehož zvládnutí byste potřebovali týdny.

Ot: Přestřelky

Od: Pokud jste hráli GTA IV, hráli jste i L.A. Noire. Přestřelky jako by titulu z oka vypadly a nabízí pouze rychlejší a přesnější ovládání.

Ot: Další GTA, jen v minulosti?

Od: Skrze celý titul se vine podpis Rockstaru a jeho pečlivost a smysl pro detail. Tím si jsou tituly nesmírně podobné, ale tam také podobnost končí. Dokonce bych řekl, že je L.A. Noire přesným opakem série GTA a zaplňuje díru na trhu, která byla prázdná po dlouhou dobu.

Ot: Vyslýchání a jazyková náročnost

Od: L.A. Noire není Mass Effect a tedy nepoužívá časté efektní sci-fi výrazy, kterým nikdo nerozumí. Drží se při zemi a vlastně používá styl mluvy, který byste v detektivce očekávali. Je rozhodně potřeba mírně pokročilejší znalost angličtiny, je tu však možnost zapnout si titulky a dívat se do záznamů hovorů, takže není problém pobrat vše potřebné. Především pak během výslechů, kdy máte dost času si vše nechat projít hlavou.

L.A. Noire na PS3, Xbox 360Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
L.A. Noire
» Více o hře
Líbí se nám
  • napínavý filmový příběh
  • revoluční přístup k akční adventuře
  • vyšetřování vražd
  • výslechy
  • Mo-Cap
  • Los Angeles
  • maniakální smysl pro detail
Vadí nám
  • jízdní model
  • občasné grafické bugy
Verdikt: Prvotřídní detektivní příběh plný nečekaných zvratů, přátelství, brutality a zrady. Ale také vyleštěné akční dílko, které nabízí mnoho unikátních, revolučních prvků, které dělají z obyčejné sand-boxové detektivky zářivý příklad toho, že se vyplatí jít proti proudu. A koho zajímá těch pár chybek? Kdo si L.A. Noire nezahraje, ten jakoby nežil.
Na Zingu se nachází také další 2 uživatelské recenze hry L.A. Noire.
Hru ohodnotilo také 364 čtenářů průměrnou známkou 9.1/10.
MaRw1n (10), Vojtele (10), Am0n (10), martin_115 (10), KOKOT (10), SairusCz (9), Ezio 1 (10), Blizz (9), Trongix (9), Presario (10), SyRvY (10), Silverine (10), shxrk (9), kareldvd (9), morrelo (10), Martin360 (10), RoKo (10), peakr (10), Icewind (8), Danialves7 (10), 666juri666 (8), DarkDriver (10), jakil (10), Rambo (10), Thomas (10), Marek_Tvrdy (10), corey26 (10), Electro (9), RUDY (7), Lizaby (9), Exekucnak (9), D3VL3R (9), LordOfDav11 (9), Koleno (10), Reeves (9), Buddha (10), Dyno (10), dorostCZ (8), -Matador- (9), Warfaryn (10), Dweight (10), Gazzy (8), Hades47 (7), Sociopat (5), tomb. (9), itomas (10), charmander98 (8), kened94 (9), dunky (10), Luisa (10), Micvan (10), steve (9), FreeKiller (9), war100 (10), Nick (10), TrojisCZ (8), RCS339 (9), ACR27 (10), InkredyblDyno (9), mrtvola369 (10), lukass.petr (9), Brandy (9), Piskot CZ (8), DreeDex (9), Ľubor Fabian (10), Kamikatze (9), Fella (10), Sectr (9), sk8mancj (7), ELhonzo (10), Myrra (10), matuseka (10), mara9 (10), Denny (10), Harvy (10), GUNSERKER (10), F3rdA (10), metalseed (10), Gejza (9), HonzysKISS (9), Fildus (9), Daniel65911 (10), KoloUS-heck (10), hajnydavid (9), Mine (10), jesusek (9), zidpadne (9), Virus (9), versace186 (9), Anakonda88 (9), gentli (10), Tomcus (9), Feidias (10), špoula09 (9), -R.I.P- (9), Strec (8), nero (6), ozzyozzy (9), marten01 (9), Raxlly (9), žemla (9), svoboda00000 (9), davidtichy (10), Mr.Triboni (10), hej7mi (10), tiny (8), Ornell (10), Dr.Killjoy (10), vincentlucille (10), EpiCenega (10), lukezamek111 (8), Szczigi (10), Anton (9), mirek TANECEK (5), RecreesCZ (9), DannyFreedom (10), strasiak (8), Louis_Vuitton (6), hitman8001 (10), Bonpar (9), Xenus (10), urbi.j (8), BRUNO cz (8), hujmulokop (9), Inii (9), G.a.m.e.r .65 (10), CervikLama (9), zlovkvetinaci (8), Zdendys (8), terz (8), Voky-17 (10), john619 (9), terrka (8), Dubisek (7), BaresdaKilla (9), Crazy55 (9), tudiiik (10), hamer12 (9), Toldo (8), Nomad845 (8), KiKca (10), Nord (9), Groon (8), Bargud (9), hozix (8), Dassman (8), DeuZ (8), Icarus (9), JakER (9), set-upper (9), Infinity (10), vvejlup98 (9), CRYPT (9), Loskwa (10), Milkin (9), sokolik1144 (10), jakuba (8), stuntman (8), SamFisher (9), -STEFFAN- (10), Cvrnda (9), LanceCZ (9), Coloradak (10), thundeus (10), Smuky (10), F.gery (10), stihac10 (10), LoWier (10), Ka3el (10), Enemy_001 (9), Petroň (9), Vika (10), Max Payne (10), Feďa15 (8), Ice Golem (10), Ramms+ein (10), skylines (10), Doominnoo (8), MagicFiberCZ (10), Pato8 (8), connor2 (9), Faraon (9), Lucious (8), Balthasar (9), 23cicer (9), ramboba (10), Luciferka (9), Qartter (10), TunniQ (9), Czech_NoOb (8), Davelek (8), kojot (10), Kamikaze Ninja (8), Jarda65 (10), Sedli14 (9), Brokarek (9), MrXPlayCZ (8), Ilidary (10), rawneox (9), kurny31 (8), KET312 (7), Kiko (8), Lemmy_Kilmister (9), Ratos (9), GamerAC (9), Abakanius (8), predator.cz (10), Moody7822 (8), IILucia (9), pasik64 (9), Sketchy (10), DepešákDom (10), stalkertwo (10), BůhOnty (7), Kozopes (9), xmycak (8), Morfable (10), CZconnor (10), balcy (9), okick (6), Kenedz68 (9), kraken7 (9), Bailando (7), -OverLord- (10), Vynex (10), Vojta33 (9), Selphie (9), Leropos (8), Balthazzarr (10), mlok1911 (9), Balldur (10), theo (9), Aveline (10), Lord Soup (8), ACzeMiky (6), DizzyLizzie (10), Coffee CZ (6), Tarik (10), SOPIM (10), Kubas (8), gumadzus (10), tomito007 (8), kijař (9), Danalth (10), marten02 (9), DwaneDibbley (6), N.Gin (9), Qlour (10), CzechNeverEnd (10), Marek77 (10), GTA 5 Fan (10), Molitann (10), Nafrei (10), FireWolf (9), SgtCepickaCZE (10), 0celot (10), valuueee (10), cebo (10), Kolousek001 (9), SAMES (10), matan (6), obivan568 (10), Man1akCZ (10), danur078 (9), Lišák (7), risha03 (9), Tejkr (9), PKDMAN (10), Parasit (9), Halalí (8), Maty (9), Ghost_ (10), Francík27-CZ (9), Stenlly69 (8), pryan1983 (10), LEETGAMERcz (9), KaerMorhen (10), LeyaM (10), Ripper (7), otaaaa (10), Mjay (9), SweetL.c.King (9), AstyCZ (7), RandomPirate (9), ADONETTI (10), Paffendorf (10), Ebolus (10), Kakttus (8), Abarth (10), PsychoGamer (9), Desmond000 (8), Hardquell (10), Runforged (10), Addsky (10), Reedee (10), Lord_Of_Warez (8), TripleNine (10), MachujaNapitchi (10), Bioinfinity (10), CarolineKrny (8), ALCATRAAAZ (10), Arkuzian (8), TheBalcy (9), Mrkrikajs (8), Dreamlines (10), Starsflash (10), s3Cr3 (9), Wifinus (10), FastLane (10), Behavioralista (9), hunterak (7), Hellcat (10), Graedda (10), pronine (10), Sir Edgar (8), Eliot2 (10), Attacker (10), Transsiberia (10), Proximus (10), Nitrocide (10), FLATLINERS (10), Sarias (8), Ellips (10), Ako Suminoe (9), antiku (10), aston9martin (10), arnold (10), svubax (10), CzePavel99 (9), HFAF (10), Evka26 (7), PsyW0lf (10), Michalien (9), ThriftX (10), OPW Player (9), tomdh86 (8), Playman (9), lukasiino (10), M1L4N (10), Thorn1991 (5), andaine (10), ShaunHastings (9), Gunslinger (9), AudioLabs (10), plkCRA (10), Modras (9), Carljack (10), šuplík (9), SpriteCZ (10), Smoli12 (7), Epicek (8), Jimmy_T (8), iNva (8), NiETa (10), Vojtech1141 (8), ☢Škodák☢ (5), Overoy (10), Chrom97 (10), ViaVia (10), EMTYDY (10), flexo369 (10), gomental5 (9), the víta ! :) (10), jiiirka (8)
Před vydáním hru ohodnotilo 6 čtenářů průměrnou známkou 10/10.
indi (10), Ajaxis (10), Qube13 (10), Mendys (10), Bunhead (10), asty11 (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
L.A. Noire na PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, SwitchScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku L.A. Noire – ultimátní výlet do minulosti
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
tomb.    těším se až to bude na pctomb.tomb2759    24.6.2011 21:33 tomb.

těším se až to bude na pc

RoKo    Nejlepsi co se ke me dostalo.RoKoroko6382    24.6.2011 08:06 RoKo

Nejlepsi co se ke me dostalo.

LordOfDav11    dobrá hra prostě nejlepší ;)LordOfDav11lordofdav116170    22.6.2011 11:25 LordOfDav11

dobrá hra prostě nejlepší ;)

Hades47    dobra hra ale v niektorich pasaziach uplna nudaHades47hades474603    16.6.2011 11:02 Hades47

dobra hra ale v niektorich pasaziach uplna nuda

Hades47    mafia je lepsiaHades47hades474603    16.6.2011 11:02 Hades47

mafia je lepsia

GrizZz97    nejlepsi myslis ze lespi nez Mafia 2, ale je to muj nazor. Hral asi celej den a ta hra me strasne libila nemoh pohomit jaka nadherna grafika proste davam ji 11z 10 nemuzu proste libova hra hraku furt :) :gun: :gun: :-) 8-)GrizZz97grizzz976950    6.6.2011 19:01 GrizZz97

nejlepsi myslis ze lespi nez Mafia 2, ale je to muj nazor. Hral asi celej den a ta hra me strasne libila nemoh pohomit jaka nadherna grafika proste davam ji 11z 10 nemuzu proste libova hra hraku furt :) :gun: :gun: :-) 8-)

Qartter    MK-ULTRA: Si obviněn z toho , že nevěříš , že byla původně na PS3 a pak sprostě někdo použil Ctrl-C, Ctrl-V pro Xbox! ! ! Zatýkám tě a přišiju ti ještě sprejování grafitů na mrtvoly původně BD! ! ! :gun: :-DQartterqartter6175    27.5.2011 17:51 Qartter

MK-ULTRA: Si obviněn z toho , že nevěříš , že byla původně na PS3 a pak sprostě někdo použil Ctrl-C, Ctrl-V pro Xbox! ! ! Zatýkám tě a přišiju ti ještě sprejování grafitů na mrtvoly původně BD! ! ! :gun: :-D

Ctira.d    Fatal. Error=XP: je lepší si něco voěřit, než plácat nesmysli:-)Ctira.dctirad458    23.5.2011 07:17 Ctira.d

Fatal. Error=XP: je lepší si něco voěřit, než plácat nesmysli:-)

JakER   1x   Jestli tuhle hru neuvidím na PC, půjdu si asi hodit mašli. Ta hra je dokonalá.JakERjaker2265    22.5.2011 22:05 JakER

Jestli tuhle hru neuvidím na PC, půjdu si asi hodit mašli. Ta hra je dokonalá.

Fatal.Error=XP    Ctira. d: se vší úctou, to si mu musel koukat na profil, abys to poznal? ;-) :lala:Fatal.Error=XPfatalerrorxp5036    22.5.2011 21:38 Fatal.Error=XP

Ctira. d: se vší úctou, to si mu musel koukat na profil, abys to poznal? ;-) :lala:

Ctira.d    MK-ULTRA: JInak msylím, že to nemá s tebou cenu probírat. Vydím, že máš X360. Takže to vypdovýdá ovšem.Ctira.dctirad458    22.5.2011 19:49 Ctira.d

MK-ULTRA: JInak msylím, že to nemá s tebou cenu probírat. Vydím, že máš X360. Takže to vypdovýdá ovšem.

Ctira.d    MK-ULTRA: Jo, hra byla vyrobená primárně pro PS3 a pak portována na Xbox 360. Sám Brandan McNmara (séf Team Bondi) řekl, že tak by to měli dělat všichni. Naopak je to horší. Jinak co se týče stínování, tak to je dáno použitím jiných grafickývh karet u obou konzol. Jinak Xboxu schází více detailů v prsotředí a tak dále. Situace se oproti Red Dead Redemption obrátila. Ten vypadal lépe na Xboxu, kdy na PS3 dosahoval nižísho rozlišení.Ctira.dctirad458    22.5.2011 19:47 Ctira.d

MK-ULTRA: Jo, hra byla vyrobená primárně pro PS3 a pak portována na Xbox 360. Sám Brandan McNmara (séf Team Bondi) řekl, že tak by to měli dělat všichni. Naopak je to horší. Jinak co se týče stínování, tak to je dáno použitím jiných grafickývh karet u obou konzol. Jinak Xboxu schází více detailů v prsotředí a tak dále. Situace se oproti Red Dead Redemption obrátila. Ten vypadal lépe na Xboxu, kdy na PS3 dosahoval nižísho rozlišení.

MK-ULTRA    Bubakh: S tvojou intuíciou v L. A. Noire asi veľmi neuspeješ! :-D Neviem kde si zobral, že chcem pošpiniť PS3. Ja len píšem o tom čo som videl. Keď som videl porovnávacie fotky ja, tak zaručene na X360 vyzerala hra lepšie. A netvrdím ani, že nebola pôvodne robená pre PS3, len sa mi nepáči keď chce niekto tvrdiť, že hra bola vytvorená pre PS3 a potom z toho len konvertovaná na X360, chápeš čo myslím nie? :lala:MK-ULTRAmk-ultra5977    22.5.2011 19:44 MK-ULTRA

Bubakh: S tvojou intuíciou v L. A. Noire asi veľmi neuspeješ! :-D Neviem kde si zobral, že chcem pošpiniť PS3. Ja len píšem o tom čo som videl. Keď som videl porovnávacie fotky ja, tak zaručene na X360 vyzerala hra lepšie. A netvrdím ani, že nebola pôvodne robená pre PS3, len sa mi nepáči keď chce niekto tvrdiť, že hra bola vytvorená pre PS3 a potom z toho len konvertovaná na X360, chápeš čo myslím nie? :lala:

dusty    už abych měl na to prachydustydusty4291    22.5.2011 19:10 dusty

už abych měl na to prachy

Hades47    Som moc moc zvedavyHades47hades474603    22.5.2011 16:15 Hades47

Som moc moc zvedavy

Dweight    JJ ja som len myslel, že zatiaľ to len vyšlo na tie 2.Dweightdweight4788    22.5.2011 15:18 Dweight

JJ ja som len myslel, že zatiaľ to len vyšlo na tie 2.

Bubakh    MK-ULTRA chce pošpinit PS3 tak musí lhát a dávat si profilovky Anonymous. L. A. Noire bylo původně dělaný pro PS3 a pak až na X360 proto vypadá malinko líp PS3 verze. Stejně je to jedno protože to pomalu nejde poznat.Bubakhbubakh6588    22.5.2011 15:04 Bubakh

MK-ULTRA chce pošpinit PS3 tak musí lhát a dávat si profilovky Anonymous. L. A. Noire bylo původně dělaný pro PS3 a pak až na X360 proto vypadá malinko líp PS3 verze. Stejně je to jedno protože to pomalu nejde poznat.

Electro    snad joElectroelectro4767    22.5.2011 14:45 Electro

snad jo

Alcatras     Příští týden to mám doma :-DAlcatrasalcatras5716    22.5.2011 14:28 Alcatras

Příští týden to mám doma :-D

GamerCZ1    Asi ne.GamerCZ1gamercz14881    22.5.2011 12:39 GamerCZ1

Asi ne.

Bela    Dweighte v ľavej lište to máš jasne dané : konzolovka. Či niekedy v budúcnosti, to je vo hviezdach.Belabela2855    22.5.2011 12:39 Bela

Dweighte v ľavej lište to máš jasne dané : konzolovka. Či niekedy v budúcnosti, to je vo hviezdach.

Dweight    bude L. A. NOIRE na PC?Dweightdweight4788    22.5.2011 12:33 Dweight

bude L. A. NOIRE na PC?

Qartter   1x   MK-ULTRA: hra byla vážně dělaná původně jen na PS3 ale tvůrci asi kvůli penězům (nechápu proč by to jinak dělali) jí udělali i na xbox360. ;-)Qartterqartter6175    22.5.2011 11:36 Qartter

MK-ULTRA: hra byla vážně dělaná původně jen na PS3 ale tvůrci asi kvůli penězům (nechápu proč by to jinak dělali) jí udělali i na xbox360. ;-)

SyRvY    Už kvůli Heavy Rainu jsem koupil PS3, tak to abych ho vyndal ze skříně, oprášil a koupil L. A. Noire :)SyRvYsyrvy2504    22.5.2011 08:05 SyRvY

Už kvůli Heavy Rainu jsem koupil PS3, tak to abych ho vyndal ze skříně, oprášil a koupil L. A. Noire :)

MK-ULTRA    Ctira. d: Prepáč vole ale ak pri porovnávacích fotkách si nevidel tú jasnú aj keď malú prevahu na X360, tak fakt neviem... A ešte nechápem čo máte všetci s tým "portovaním". Ešte povedz, že hra bola vyrobená na PS3 a potom len prekonvertovaná na X360. :nah:MK-ULTRAmk-ultra5977    21.5.2011 23:38 MK-ULTRA

Ctira. d: Prepáč vole ale ak pri porovnávacích fotkách si nevidel tú jasnú aj keď malú prevahu na X360, tak fakt neviem... A ešte nechápem čo máte všetci s tým "portovaním". Ešte povedz, že hra bola vyrobená na PS3 a potom len prekonvertovaná na X360. :nah:

Silverine   1x   Mikefiser : Aha, jestli jsem to dobře pochopil, tak ty usuzuješ, že v Mafie 2 jsou honičky zábavnější než v L. A Noire, při tom jsi L. A Noire nehrál, akorát ses podíval na tunu gameplayů. To podle mě není ono, není to ten pocit jako při hraní ;)Silverinesilverine1554    21.5.2011 23:31 Silverine

Mikefiser : Aha, jestli jsem to dobře pochopil, tak ty usuzuješ, že v Mafie 2 jsou honičky zábavnější než v L. A Noire, při tom jsi L. A Noire nehrál, akorát ses podíval na tunu gameplayů. To podle mě není ono, není to ten pocit jako při hraní ;)

Mikefiser    Koukám, že se všichni spikli proti chudačce Mafii 2ce a její osekanosti :D No, ale řekněme si, honičky v Mafii nás bavili víc než v L. A. Noire :D Teda mě ( L. A. Noire jsem nehrál, ale shlédnul jsem alespoň tunu gameplayů na youtube¨) to alespoň tak připadá...Mikefisermikefiser641    21.5.2011 23:12 Mikefiser

Koukám, že se všichni spikli proti chudačce Mafii 2ce a její osekanosti :D No, ale řekněme si, honičky v Mafii nás bavili víc než v L. A. Noire :D Teda mě ( L. A. Noire jsem nehrál, ale shlédnul jsem alespoň tunu gameplayů na youtube¨) to alespoň tak připadá...

Mendys   1x   Tohle mluví za vše: [ odkaz ] . Xbox360 má prostě lepší práci se světlem a stínováním, ať se PS3 se svým výkonem tlačí jak chce. Tak to je a bylo to tak téměř u všech her, co vyšly na obě konzole. Od nepaměti. L. A. Noire sice měl být primárně na PS3, ale když to vypadá k světu, tak je mi jedno, zda vystřídám 3 DVDčka, nebo jedno.Mendysmendys5    21.5.2011 22:53 Mendys

Tohle mluví za vše: [ odkaz ] . Xbox360 má prostě lepší práci se světlem a stínováním, ať se PS3 se svým výkonem tlačí jak chce. Tak to je a bylo to tak téměř u všech her, co vyšly na obě konzole. Od nepaměti. L. A. Noire sice měl být primárně na PS3, ale když to vypadá k světu, tak je mi jedno, zda vystřídám 3 DVDčka, nebo jedno.

Qartter    sem zapoměl (nikdy) nebude na PC :-DQartterqartter6175    21.5.2011 21:56 Qartter

sem zapoměl (nikdy) nebude na PC :-D

Qartter    lambik no asi máš pravdu ale tady de spíš o to , že nejspíš (nikdy) nebude. Ale nejsem veštec tak nemužu říct , že to nebude na 100% tak řekněme , že to nebude na 99, 9999% :-D :-DQartterqartter6175    21.5.2011 21:56 Qartter

lambik no asi máš pravdu ale tady de spíš o to , že nejspíš (nikdy) nebude. Ale nejsem veštec tak nemužu říct , že to nebude na 100% tak řekněme , že to nebude na 99, 9999% :-D :-D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12149 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Knowledge is Power

Recenze - 25.2.2018
 
Knowledge is Power

Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: Konzole
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole