Uživatel nepřihlášen
 

Posel Smrti 3 - posedlým už potřetí

Neděle 29.5.2011 14:00 - Autor: Jan "Cukr" Rucker - Rubrika: Recenze Recenze Posel Smrti 3

V německých obchodech se na gradování příběhu agentury od Cranberry Production jen práší. U nás stále vyčkává, vyjít by měla v červnu. Jak si Darren Michaels poradí se strašlivým Mordredem?

...
Délka: ...
Posel smrti 3 - Launch Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Třetí Posel smrti prakticky navazuje tam, kde předchozí skončil. Opět se ocitáte v kůži Darrena Michaelse, nebo také Adriana Gordona, jelikož jste se již dozvěděli o své pravé totožnosti. Darren je ovšem obviněn za žhářství a vraždu poté, co byl zneužit svou sestrou k vyvolání zlého předka Mordreda Gordona, který mohl za všechny vraždy v prvním díle. Vzhledem k tomu, že většina zbylých příbuzných umírá, tak je vina za vraždy v okolí svalena právě na posledního mužského potomka rodu Gordonů. Po záhadném propuštění na kauci náš hrdina zjišťuje, že je stejně jako jeho otec Samuel posedlý Mordredem. Vydává se tedy na velmi těžkou cestu za osvobozením a zlomením kletby.Tam, kde jsme skončili, zase pokračujeme

Vzhledem k tomu, že je příběh ve třetím díle situován opět do zapadlé anglické osady Willow Creek, budeme se pohybovat po těch samých lokacích, jako předtím, což může, hlavně pokud jste nedávno dohráli předchozí díly, znít velice stereotypně a v podstatě se nemáte na co těšit, protože velkou většinu lokací už znáte. Osobně bych očekával více nových prostředí, která by hru trošku oddělila od předchozích dílů. Z jedné strany by se ale dalo říci, že je dobře, že se série snaží pokračovat po jasně vytyčené cestě. Hra ale trošičku páchne takovým tím datadiskovým odérem.


Jak se posel hraje?

Jak už jsem předtím zmiňoval, dostává se nám do rukou recyklovaný druhý díl, což znamená, že se to hraje v podstatě stejně. Vše spočívá v řetězovém plnění jednotlivých úkolů, jejich splnění vás pro změnu posune o kousek dál v ději. Řešení těchto problémů, kde se budete vyptávat lidí, kombinovat a hledat předměty, je příjemně okořeněno rébusy a hádankami.

Přesto by se v tomto směru dalo mluvit o malém zakopnutí, stejně, jak tomu bylo v dílu druhém. Někdy se prostě stává, že nemáte téměř šanci odhadnout, co tím kterým kiksem vlastně scénárista myslel. Nejvíce frustrující jsou potom situace, kde jste zavření v omezeném prostoru a musíte prostě přijít na jednu bláznivost, kterou nejste schopni odhalit. Takovéto záseky na blbině jsem vysledoval hned na začátku hry, kdy musíte schovat koblihy do mrazáku tak, aby je někdo musel hodně dlouho dobývat. Hádanky si ovšem nezaslouží jen negativní kritiku. Za zmínku určitě stojí rébus, kdy pomocí několika nápověd musíte přiřadit jména k anonymním hrobům.Posel Smrti 3 opět dovoluje zobrazení aktivních míst, s nimiž jde nějakým způsobem něco provést. Pokud ale najdete některé předměty, které vám hlavní postava jen okecá a dále nejsou potřeba, tak aktivní místo prostě zmizí, což ve výsledku působí jako malá nápověda. Hádanky samy o sobě nejsou nijak těžké, většinou vás ale překvapí jejich nelogičnost.

Sběrač Darren v akci, ale s humorem

Jednou z věcí, se kterou jsem ale vyloženě zápolil, byl inventář, jenž ve třetím díle obsahuje snad stokrát víc předmětů, než by bylo zdrávo. Často se stává, že seberete předmět, který použijete až za velice dlouho dobu. Inventář je potom velice nepřehledný a je nutné v něm neustále rolovat. Což nakonec znamená, že se budete muset potýkat s velkým nepořádkem, ve kterém se nelze vyznat.Co mě ale velice potěšilo, jsou velice dobře napsané dialogy. Jejich obsah je dostatečný, takže se u nich nenudíte, ani vám nepřipadá, že vývojáři neměli čas napsat několik odstavců. Navíc jsou tyto dialogy velice dobře prošpikovány černým humorem.

V české verzi se pak dá mluvit o velice povedeném dabingu, který mají na starost známí čeští herci a dabéři. Nejpovedenější se mi zdáli především vedlejší role. David Prachař je skvělým vypravěčem, ale v situacích, kde by měly emoce vřít naplno, zůstává jeho hlas pořád chladně klidný.


Posel Smrti 3 je prostě doplňkem pro druhý díl, který pokračuje v pěkně načatém příběhu. Nepřináší do děje ale nic převratného a ani žádnou překvapivou postavu nebo lokaci, což je škoda. Na druhé straně ale stojí perfektní gradující příběh, odehrávající se v tajuplném a strašidelném zapadákově Willow Creek. Hra se ovšem zdaleka neblíží genialitě a určitě je co vylepšovat. Při dlouhém rozhodování, jestli hře udělit šest nebo sedm bodů, jsem se nakonec rozhodl pro sedmičku, a to hlavně z důvodu velice povedené lokalizace včetně dabingu, který v současné době potkáme jen výjimečně.

Posel Smrti 3 na PCHodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Posel Smrti 3
» Více o hře
Líbí se nám
  • hutný příběh a atmosféra
  • lokalizace
  • dobře napsané dialogy
  • povedené rébusy
Vadí nám
  • často nepochopitelné hádanky
  • recyklace prostředí
Verdikt: Posel Smrti 3 kráčí ve šlépějích svých předchůdců, což mu přináší jak plusové, tak mínusové body. Situaci zachraňuje skvělý příběh a česká lokalizace, příště už bychom ale chtěli výlet někam jinam.
Hru ohodnotilo také 53 čtenářů průměrnou známkou 8/10.
Trongix (6), Deiv (9), Gamemad (9), Miki326 (6), Kratas (6), JohnyQ (7), unwa (7), Hades47 (4), Gopaz (7), VenZen (8), Dyno (8), ACR27 (9), dom15CZE (10), Bargud (8), itomas (7), breeg (7), Blizz (7), Nellinda (7), versace186 (10), Sidrs (8), -R.I.P- (7), RyanGame (6), obivan568 (8), Zuzka (8), lodka (8), SpriteCZ (9), Shock (7), tudiiik (8), SABOTEURCZ2012 (10), Petroň (10), Doom351 (8), PETAS117 (9), mythragon (8), simon34 (8), Czech_NoOb (8), Toldo (9), DwaneDibbley (4), MelmanCZ (8), kijař (10), Newls (7), NintendoNES (7), Halalí (7), matroš (10), Man1akCZ (9), Kedamirek (9), nero (8), SweetiePie (10), Blackhand47XD (8), Modras (10), predator.cz (10), Maty (8), NiETa (10), mattesak (8)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Posel Smrti 3 na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Posel Smrti 3 Screenshot ze hry Posel Smrti 3 Screenshot ze hry Posel Smrti 3 Screenshot ze hry Posel Smrti 3 Screenshot ze hry Posel Smrti 3 Screenshot ze hry Posel Smrti 3 Screenshot ze hry Posel Smrti 3 Screenshot ze hry Posel Smrti 3

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Posel Smrti 3 - posedlým už potřetí
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bargud    První díl byl pro mně nejlepší. Ale zakončení této trilogie je opravdu vynikajíci.Bargudbargud6378    4.8.2011 16:38 Bargud

První díl byl pro mně nejlepší. Ale zakončení této trilogie je opravdu vynikajíci.

Hades47    ani centHades47hades474603    16.6.2011 11:01 Hades47

ani cent

Hades47    taka kravinaHades47hades474603    16.6.2011 11:01 Hades47

taka kravina

ori63    to jsem na to zvědavori63ori636258    9.6.2011 07:15 ori63

to jsem na to zvědav

Trololol    Jj príbeh je dobrýTrolololtrololol6742    3.6.2011 16:03 Trololol

Jj príbeh je dobrý

WoLf-Cz    Škoda že to tak dopadlo. Ale aspoň, že ten příběh teda vypadá dobře. Prostě dvojka s novým příběhem
.
WoLf-Czwolf-cz3200
    29.5.2011 17:35
WoLf-Cz

Škoda že to tak dopadlo. Ale aspoň, že ten příběh teda vypadá dobře. Prostě dvojka s novým příběhem
.

Deiv    Bohužel jsem nevydržel než vyjde v česku, a tak jsem si stáhl AJ verzi a musím říct, že mě hra opravdu potěšila, ale některé hádanky byli opravdu nepochopitelné. Ale už se těším až mi dojde originální verze. :-)Deivdeiv1313    29.5.2011 17:15 Deiv

Bohužel jsem nevydržel než vyjde v česku, a tak jsem si stáhl AJ verzi a musím říct, že mě hra opravdu potěšila, ale některé hádanky byli opravdu nepochopitelné. Ale už se těším až mi dojde originální verze. :-)

SweetL.c.King    tak to jsem zvedavej az to budu mitSweetL.c.Kingsweetlcking6381    29.5.2011 14:22 SweetL.c.King

tak to jsem zvedavej az to budu mit

Diskuze na fóru

Náhodné myšlenky a události dne (12018 příspěvků), PSN v ČR (5 příspěvků), ovladač na volant (3 příspěvky), SpellForce 3 (1 příspěvek), TERA - Pozvánka do guildy Rafani (1 příspěvek), Trance - TOAO 12 Darren Porter (455 příspěvků), STEAM -všechno sem (7041 příspěvků), Humble bundle -vše sem (580 příspěvků), Resident Evil (4 příspěvky), Splitscreen hry (7 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Battlerite

Recenze - 13.12.2017
 
Battlerite

Tak trochu jiná masivně multiplayerová hra. Uspěje v konkurenci League of Legends a Doty 2?

 
Přečíst celý článek»Autor: EddieCZ - Platforma: PC
 
 
Rozhovor s Michaelem Dennym o PlayStationu a Paris Games Week

Nejen o chystaných hrách s viceprezidentem SIE Worldwide Studios.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 
 
JCB Pioneer: Mars – dojmy z hraní

Založit kolonii na místě, které není zrovna ideální pro život je oříšek. O to víc je to složitější, když jste na to úplně sami.

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 

SpellForce 3

Recenze - 11.12.2017
 
SpellForce 3

Svět Eo je zmítán záhadnou chorobou, z jejíhož šíření jsou obviněni magií nadaní jedinci. Přijdete na kloub původu zhoubného moru?

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 

Deskovkový speciál: Tókaidó

Speciál - 10.12.2017
 
Deskovkový speciál: Tókaidó

Hrstka poutníků se vydává pověstnou stezkou podél japonského pobřeží. Přidáte se k jejich pouti?