Uživatel nepřihlášen
 

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad – Východní fronta, jak ji neznáme

Pondělí 19.9.2011 14:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Recenze Recenze Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Příznivci hardcore FPS se konečně dočkali. Pokračování proslulé Red Orchestry je na světě. A my jsme si ji nenechali ujít.

Pro začátek není od věci si připomenout část historie druhé světové války. Jak známo, Němci nakonec Sovětský svaz nedobyli, a to ani jedno z nejvýznamnějších měst, Stalingrad, které se obráncům s vypětím všech sil podařilo ubránit. Tomu však předcházela řada nelítostných bojů a nehorázná brutalita na obou stranách.

A právě tyto boje se snaží zprostředkovat druhá Red Orchestra, a to i se vší tou brutalitou a tuhými potyčkami. Stejně jako v případě prvního dílu s podtitulem Ostfront 41-45 jde totiž o simulaci. A stejně jako v případě jedničky je hra zaměřená na multiplayer, takže se navzdory zakomponovanému singleplayeru budu nejdřív věnovat online složce. Tak vzhůru do toho, Stalingrad čeká.

...
Délka: ...
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad - Launch Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Nás mnogo!

Začnu třeba herními módy. Red Orchestra 2 vám dá na výběr z celkem tří herních režimů, kde mezi sebou zápolí jednotky Wehrmachtu a hrdí sovětští obránci. Aktuálně nejhranější Territory je v podstatě klasické zabírání/bránění kontrolních bodů. Samotné zabírání bodů probíhá jednoduše, stačí, aby bylo v jeho dosahu víc vojáků než má v oblasti obránce. Díky tomu, že jako kontrolní body většinou slouží budovy s řadou stísněných prostor, je boj vždy dost brutální a frenetický, takže je určitě o zábavu postaráno. Není tedy divu, že se mód těší velké oblibě. Pro hráče prvního dílu koneckonců nejde o nic nového, Ostfront 41-45 tento mód obsahovala také.

Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek

Dále tu máme Firefight, což je v podstatě klasický Team Deathmatch se vším, co k tomu patří, jde tedy v první řadě o dosažení určitého počtu bodů zabíjením nepřátel. Trojici módů uzavírá Countdown, spočívající především v postupném plnění různých úkolů a vyznačující se jednou zvláštností, a to absencí jakýchkoliv respawnů, tedy do té doby, než jedna strana nezabere kontrolní bod. Kvůli tomu tento mód není moc často vyhledávaný, a i když v něm panuje parádní napětí, pro spoustu hráčů jde očividně o nudnou a nezáživnou záležitost. Musím se přiznat, že jsem s Countdown měl čest jen v pár případech, serverům prostě vládne Territory.

Na širých pláních i ve zničených ulicích

Nepochybuji, že vás zajímají i mapy. Ty se téměř vždy vyznačují svou rozlehlostí a také členitostí. Zabojujete si ve spletitých uličkách, na rozsáhlých pláních na předměstí, v továrnách, mezi malebnými chalupami, na nádraží, zkrátka všude po Stalingradu i mimo něj. Někdy jsou sice mapy poměrně chudé, ale to je jen pár ojedinělých případů, jinak jsou mapy vždy působivé, atmosférické a hlavně přehledné a po chvíli hraní nenáročné na zapamatování.

Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek

Dostávám se k jedné z nejdůležitějších věcí, a to ke zbraním. Jak se dá čekat, Red Orchestra 2 nabízí poměrně rozsáhlý arzenál dobových kvérů, ať už jde o klasické ruské PPSH-41, SVT-40, protitankovou pušku PTRS-1941, Mosin Nagant M1895, nebo třeba neméně klasický německý samopal MP 40, pušku Kar98K a pistoli Mauser C96. Nechybí ani pár zástupců výbušnin a v případě pušek praktický a v mém případě oblíbený bajonet. Nepochybuju o tom, že s těmito zbraněmi jste se setkali v řadě jiných her, takže vyvstává na povrch jednoduchá otázka. V čem jsou odlišné? Samozřejmě v řadě unikátních možností a realističnosti, kterou prostě žádná jiná hra z druhé světové války nabídnout nemůže. Chcete příklad? Tak dobře. Už jste někde jinde viděli, abyste si u ostřelovací pušky mohli přepínat mezi optikou a klasickým zaměřováním takovým způsobem, že je optika na vyvýšené pozici (lze vidět na screenu níže) a tak jen měníte úhel pohledu? A co takhle kontrolovat stav zásobníku nahlédnutím přímo do útrob zbraně? Nebo jste snad někde jinde zakusili možnost střílet z kulometu kulky vyloženě po jedné? Předpokládám, že ne, a když už, tak jen minimálně.

Na rozdíl od prvního dílu ale tentokrát není ta realističnost úplně stoprocentní, řada zbraní už totiž nemá prakticky žádný zpětný ráz, což je zejména u PPSH, jež by sebou správně mělo kopat jako podrážděná tchýně, poměrně viditelný problém. Jde však spíš o takovou drobnost, která hratelnosti nijak neškodí, hlavní je, že stále můžete velmi snadno padnout po zásahu jedné jediné kulky, přičemž má každý hráč i různé zásahové zóny. S tím se pojí jedna nepatrná, ale podle mě skvělá drobnost, a to že když vás nepřítel správně trefí, tak umíráte poměrně pomalu (postupně vám černá obrazovka a střílíte hůř a hůř), a pro vašeho protivníka jste vidět jen jako kolébající se postava, kterou skolí i závan větru.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Hlavy radši moc nevystrkovat

Se zbraněmi souvisí ještě jedna poměrně důležitá věc, a to krycí systém. Ten naštěstí funguje jinak, než jak jsme zvyklí v jiných hrách. Žádné přepínání do třetí osoby, kdepak, prostě v blízkosti nějaké překážky stisknete levé Ctrl, přičemž se vaše postava přilepí a drží se v krytu, dokud klávesu nestisknete znova. Do té doby můžete z krytu různě vykukovat, opřít si zbraň, a samozřejmě se zase schovat, pokud zem kolem vás začnou čeřit kulky. Takový systém mi rozhodně vyhovuje, je jednoduchý, ale přitom dost intuitivní a hlavně nijak neubírá na obtížnosti hry. Totéž se dá říct i o možnosti se instantně vyléčit, naopak to pocitu realističnosti přidává. Koneckonců, co by to bylo za vojáka bez nějakých těch obvazů, a to i pokud jde i bídně zásobované Sověty.

No jo, já vlastně málem zapomněl na jednu dost důležitou věc, a to jednotlivé herní třídy, od nichž se odvíjí i výše zmíněná výzbroj. Ty jsou pevně stanovené, žádná vlastní tvorba jako v Call of Duty, a co je důležitější, jsou poměrně slušně vyvážené. Můžete si vybrat mezi Assaultem určeného pro boj zblízka, dále Riflemanem pro střední až velkou vzdálenost, Elite Riflemanem vlastnícím lepší arzenál než obyčejný Rifleman, Machine Gunnerem, který se stará o přenosný kulomet, dále Marksmanem alias Sniperem, Anti-Tank Soldierem určeném pro likvidaci tanků, Engineerem, jenž má za úkol pro změnu tanky opravovat (ty vlastní samozřejmě), Squad Leaderem schopným povolávat artilerii a vydávat rozkazy, a nakonec Commanderem, který má v první řadě za úkol skrz předem rozmístěná rádia povolávat několik druhů artilerie a průzkumný letoun odhalující nepřátelské pozice.

...
Délka: ...
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad - Multiplayer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Vyskočte volové!

Cože? Proč se mezi třídami vyskytují zmínky o tancích? Inu, prostě proto, že i ty jsou ve hře zahrnuty, a budu se jim věnovat právě teď. Obrněné bestie také podléhají snaze o co největší pocit reality, což znamená hlavně to, že se případný zájemce setká s klasickým, ale dost pomalým a neohrabaným ovládáním. Abyste rozuměli, tentokrát to neznamená, že by bylo ovládání špatné, to vůbec, jenom je prostě jiné a opravdu vám dává pocit, že neřídíte Ferrari, ale několikatunovou bednu oceli, která by se vám do garáže určitě nevešla.

Další věc je výhled. Obsluha děla i střílny je v pohodě, obě pozice mají v rámci možností perfektní výhled, velitel tanku si díky prostorné věži a možnosti vykukování a zároveň možnosti, jak si nejlíp nechat ustřelit makovici, žije vyloženě jako prase v žitě, ale řidič má trochu problém. Výhled mu totiž zajišťuje jen dvě malinké škvíry. Jedna čelní, druhá postranní, k níž se však musí řidič naklonit a tudíž se zároveň nemůže věnovat řízení. Má to ale chlapec těžké, co? Řidiči tanků to ale ve skutečnosti taky neměli jednoduché, takže aspoň vidíte, jak jim bylo.

vlastní obrázek z hraní
vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Možností k vyzkoušení tanku není zrovna málo, najde se docela dost map, kde se v určité míře vyskytují, a některé kousky se zaměřují výhradně na boj mezi tanky, třeba zasněžená bílá pláň jménem Gumrak. Podle toho se také odvíjejí i herní třídy. World of Tanks to sice není, ale pro leckoho včetně mě jde o vítanou změnu od všedního pěšího boje.

Válčení pro jednoho

To bychom měli mapy, zbraně, tanky, třídy, vysvětlení, jakým způsobem se hra přiklání k simulaci, takže je asi nejvyšší čas se na malý okamžik věnovat i singleplayeru. Ale zas ne moc dopodrobna, protože chvíli po jeho spuštění pochopíte, že jde vlastně jen o takový trénink boje na obou znesvářených stranách. A to nejen z hlediska častých výcvikových misí, kde se snadno naučíte vše potřebné, ale i z hlediska klasických misí, které jsou vlastně totéž, co můžete zažít v multiplayeru, akorát s boty (kampaň však lze hrát i online). Ti sice neoplývají nějak zázračnou inteligencí, ale pořád je to lepší, než v případě Ostfront 41-45, kde se jednalo o totální kretény, kteří často pochodovali v řadě za sebou jako nějaká kachní rodinka.

I přes podobnost s online složkou se tu najdou určité odlišnosti, a to hlavně co se týče možnosti řídit a vydávat rozkazy podřízeným jednotkám. Systém by se s trochou fantazie dal přirovnat k třetímu dílu Brothers in Arms, což snad mluví za vše. Zkrátka pomocí kombinace kláves a myši určujete, kam koho pošlete, a díky příkazové růžici vydáváte konkrétní příkazy. Jedná se o dost sympatické oživení, které sice jde částečně zažít i v MP v roli Squad Leedera a Commandera, ale singl je v tomto ohledu o mnoho řádů dál a pokud chcete jeden důvod, proč ho zkusit, je to určitě tohle. Koneckonců, boti vaše rozkazy poslechnou v každém případě.

vlastní obrázek z hraní
vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Zajímavým způsobem je také řešeno umírání. Pokud schytáte kulku mezi oči, hra vás náhodně pošle do role dalšího vojáka z řad vašich AI spolubojovníků. To však neznamená, že se můžete oživovat donekonečna, počet vojáků je omezen, a i když se jejich počty často doplňují, nepřehánějte to a dávejte si bacha. Jinak jde ale vážně spíše o takový povedený trénink, kde se bez problému naučíte všechny mapy, osaháte zbraně i jednotlivé herní principy, a to bez rizika toho, že se v chatu začnou na vaši adresu hromadit nadávky typu „F*ck you noob“ nebo „Kick that idiot“.

Problémy, problémy

Zatím jsem se převážně věnoval jen pozitivním stránkám hry, takže je nejvyšší čas zmínit důvody, proč na vás níže nezáří devítka nebo desítka. Začnu třeba statistikami. Jak je v poslední době velkým trendem, Red Orchestra 2 obsahuje propracované statistiky toho, kolik nepřátel jste zabili, kolikrát jste padli, kolik her jste vyhráli, jak si vedete s tou kterou zbraní, však to znáte. Problém ale je, že statistiky často nefungují, a když už, správně se člověku zobrazí třeba po půl hodině, a to je zatraceně dlouhá doba. Nepochybuji, že postupem času to tvůrci vyladí k dokonalosti, ale zatím tu ten problém pořád je.

Něco podobného provází i achievementy v rámci Steamu. V prvních dnech to bylo peklo, většině hráčů se zaznamenávaly sotva achievementy za dokončení singleplayerových misí a v multiplayeru prakticky nic. Brzy naštěstí vyšel patch, a i když jsou teď téměř všechny achievementy opraveny, třeba cíle za dokončení výcvikových misí stále nefungují. Vzhledem k tomu, že zrovna trénink se asi nebude chtít mnoha hráčům opakovat, může pro leckoho jít o určitou nepříjemnost.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Ruská krása

Pomalu se dostávám ke konci recenze, ale na seznamu je ještě audiovizuální stránka. Za ozvučení se tvůrci rozhodně nemusí nějak stydět, zbraně zní víc než přesvědčivě, vojáci řvou působivým a uvěřitelným způsobem (i když anglicky!), hudební tóny při splnění úkolu člověka pořádně nabudí, zkrátka zvuky války tak jak by měly znít v každé hře. V kombinaci s perfektně vyvedenými mapami pak tvoří audio naprosto nevídanou válečnou atmosférou. A to nemluvím o titulní skladbě znějící v menu, tak působivou znělku jsem dlouho neslyšel.

Grafika na tom už tak dobře není. Je spíše průměrná, a i když na vysoké nastavení vypadá skvěle, už na střední je tak všední, až to ani není hezké. Všechno sice oplývá dobře zmáknutými detaily, ale samotné textury působí matně, nevýrazně, a i když by se dalo namítat, že tak by Rusko mělo vypadat, grafika Red Orchestry 2 částečně překročila únosnou mez. Neříkám, že by byla grafika špatná, to vůbec, ale z Unreal Enginu třetí generace by se určitě dalo vymáčknout víc. Zároveň se vizuální stránka nevyhnula chybám, což můžete snadno vidět na obrázku níže zobrazujícím vážně moc hezky vypadající barák. Takhle odfláklé textury sice vidíte jen na okrajích map, ale není potřeba ani moc snahy, abyste si jich všimli. A takových případů bohužel není málo.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Stalingrad je ztracen

Ačkoliv v prvních dnech provázel druhou Red Orchestru jeden problém za druhým, stačilo pár patchů a za necelý týden je hra bez nějakých větších zásadních změn. Hratelnost je zkrátka opět povedená a každého znalce určitě zaujme (nováčci a sváteční hráči na tuto hru mohou rovnou zapomenout), milovníci zbraní a tanků si taky užijí svoje, zároveň může hra sloužit jako vyhlídková jízda po legendárním Stalingradu, akorát je škoda, že stále úplně nefungují statistiky a achievementy a že tvůrci nevěnovali víc času grafické stránce. V každém směru jde ale o jedinečný titul, jenž ve svém oboru nemá obdoby a jen tak nenajde soupeře, teda pokud se ArmA náhodou nepřesune do druhé světové nebo se Valve nerozhoupe k novému dílu Day of Defeat. Ale i kdyby, Red Orchestra 2 stojí za pozornost a peníze každého příznivce komplexnějších stříleček. Třeba se v ulicích Stalingradu jednou potkáme, protože já tuhle hru jen tak neopustím.

...
Délka: ...
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad - Vzpomínka na válku
Kvalita videa »nízkástřední vysoká
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad na PCHodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad
» Více o hře
Líbí se nám
  • velké množství autentických zbraní
  • povedené mapy
  • ideální atmosféra
  • skvělé ozvučení
  • řada realistických prvků
  • singleplayer jako zábavný trénink
Vadí nám
  • částečně nefunkční statistiky a achievementy
  • chyby v texturách
Verdikt: Důstojný nástupce prvního dílu, u kterého se příznivci komplexnějších a realističtějších akcí určitě zapomenou minimálně na pár večerů. Zároveň ale obsahuje druhá Red Orchestra pár viditelných chyb, které sice přímo nesouvisí s hratelností a brzo určitě budou zcela opraveny, ale jsou tu a jsou často vidět. I tak jde ale o dost povedené mutliplayerové dílo, které stojí za pozornost každého otrlého hráče. Pro ty ostatní tahle válečná záležitost vážně není.
Hru ohodnotilo také 119 čtenářů průměrnou známkou 8.1/10.
senrimer (9), Trololol (10), dorostCZ (8), saint (10), špindíraZkonína (7), mungo (9), Hades47 (7), Bunhead (10), Darius (9), Charliehk (6), Infinity (6), ZohaN (10), sido (8), Spark (7), Nilbog (7), Warpo (3), Mine (8), war100 (10), corey26 (3), Bonpar (7), SmH83 (6), Fejfi (9), Johnyschimpo (9), hozix (7), Mavecz (8), Blizz (6), Piskot CZ (7), Sokol (10), FreeKiller (7), Atom123 (4), mrtvola369 (10), Groon (6), Garrosh (7), nero (7), marten01 (8), CrosS_VamP (7), SeanDevline (10), Speedy 81 (10), Feďa15 (9), CervikLama (8), tudiiik (7), bounty[cz] (7), Nomad845 (7), KET312 (10), BRUNO cz (9), Axon (8), Assasin (8), CRYPT (7), ExBee (2), midder (5), Parad!se (9), Limec (8), soldier601 (9), XIUX (10), MagicFiberCZ (7), kojot (9), BlackJoint (9), Anmare (10), JP-Wolf (10), Echosword (10), Adamsr (10), blade1991 (7), Enemy_001 (8), opletalpa (5), takon999 (10), Paturata (6), burcha (10), Bargud (9), Houskič (9), aio15 (10), CZ_Sniper_CZ (9), MRsidius (8), Balthazzarr (10), LuckyBaal (8), SgtCepickaCZE (10), Hoot (8), marten02 (8), gumadzus (9), shifty205 (9), Alphonse800 (9), Davelek (8), CZconnor (9), Praky (9), Francík27-CZ (10), lukezamek111 (8), Eliot2 (8), otaaaa (8), Juraj103 (6), Ice Golem (9), Tarik (8), Filip02373 (8), FFCZ (10), Smirnow (10), GarSonak (5), NeoBlade (10), Painik (8), Phill002 (10), Helljumper (9), thievil (10), cocotusa (9), Ardis (8), Behavioralista (4), Atramil (8), ForeverAloneCZ (8), Langer (7), Raylo™ (10), Dager31CZ (8), Mollo (8), plkCRA (9), Micronex (10), bananomet (7), Kope (10), šuplík (10), SvenCZ (9), Tlumic (10), Mighty (10), havlajs (8), Sigurd (10), OMG&WTF (1)
Před vydáním hru ohodnotil 1 čtenář známkou 10/10.
MiCO (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Screenshot ze hry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad – Východní fronta, jak ji neznáme
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
SAMES    tuto hru som si chcel kupit...nakoniec som na to niak pozabudol...a teraz bola na steame na vyskusanie...hral som SP a prva misia (trening) a hned som skocil na tu dalsiu...a som rad ze som si usetril peniaze...ked som sa kryl v rohu a strielal om tak mi to vzdy trhlo z puskou do steny...ukazovalo mi to ze som zasiahnuty zo stran kde boli len moji...proste hroza...SAMESsames13892    15.12.2012 18:55 SAMES

tuto hru som si chcel kupit...nakoniec som na to niak pozabudol...a teraz bola na steame na vyskusanie...hral som SP a prva misia (trening) a hned som skocil na tu dalsiu...a som rad ze som si usetril peniaze...ked som sa kryl v rohu a strielal om tak mi to vzdy trhlo z puskou do steny...ukazovalo mi to ze som zasiahnuty zo stran kde boli len moji...proste hroza...

mungo    Nejaký arkádový Battlefield sa môže schovať : -P Na toto treba mať gule!mungomungo8323    20.9.2011 22:33 mungo

Nejaký arkádový Battlefield sa môže schovať : -P Na toto treba mať gule!

Warpo    Hmm tak to mě překvapilo, první díl byl strašnej snad na koleně dělanej.Warpowarpo7341    20.9.2011 19:50 Warpo

Hmm tak to mě překvapilo, první díl byl strašnej snad na koleně dělanej.

Ghartag    Včera jsem zakoupil (asi byla chyba kupovat tu dražší verzi) a je to bomba. Realistika až nechutně krutá, nedáváte si pozor, jste mrtví. Postup pomalu je hodně důležitý, ale pokud je to v zabírání bodů, tak je to kruté. jedním slovem, bomba.Ghartagghartag3384    20.9.2011 10:42 Ghartag

Včera jsem zakoupil (asi byla chyba kupovat tu dražší verzi) a je to bomba. Realistika až nechutně krutá, nedáváte si pozor, jste mrtví. Postup pomalu je hodně důležitý, ale pokud je to v zabírání bodů, tak je to kruté. jedním slovem, bomba.

mungo    Skôr technologický test, stojí za prečítanie:
odkaz ]
mungomungo8323
    20.9.2011 08:00
mungo

Skôr technologický test, stojí za prečítanie:
odkaz ]

Lovecrossed    Hra super a vývojáři se naštěstí snaží hru doladit...prakticky každý den nový patch co odstraňuje nějakou tu chybku.Lovecrossedlovecrossed6222    20.9.2011 07:33 Lovecrossed

Hra super a vývojáři se naštěstí snaží hru doladit...prakticky každý den nový patch co odstraňuje nějakou tu chybku.

mungo    Ale inak nechápem, jak môže toto niekto považovať za škaredú grafiku... To je jak tí Američania pre ktrorých teraz robím... Keď to nemá presaturované farby a neleskne sa to jak psie gule, tak to nevezmú -. -
Ja osobne toto považujem za momentálne najkrajšiu hru na UE3 (Ale hrám na Ultra, to je fakt) .
mungomungo8323
    20.9.2011 00:01
mungo

Ale inak nechápem, jak môže toto niekto považovať za škaredú grafiku... To je jak tí Američania pre ktrorých teraz robím... Keď to nemá presaturované farby a neleskne sa to jak psie gule, tak to nevezmú -. -
Ja osobne toto považujem za momentálne najkrajšiu hru na UE3 (Ale hrám na Ultra, to je fakt) .

mungo    Díky za článok, hru hrám už od bety a s hodnotením vcelku súhlasím, no vývojári sa neflákajú a až bude hra odladená, bude 9/10 málo ;-)mungomungo8323    19.9.2011 23:50 mungo

Díky za článok, hru hrám už od bety a s hodnotením vcelku súhlasím, no vývojári sa neflákajú a až bude hra odladená, bude 9/10 málo ;-)

xardas    Cvrnda: nemyslel jsem to nějak špatně-překlep se stane každýmu. Jinak Stalingrad byl jeden z obratů ve válce na Východní frontě (ještě s Kurskem) kde byl zničená celá jedna armáda Wehrmachtuxardasxardas1579    19.9.2011 20:27 xardas

Cvrnda: nemyslel jsem to nějak špatně-překlep se stane každýmu. Jinak Stalingrad byl jeden z obratů ve válce na Východní frontě (ještě s Kurskem) kde byl zničená celá jedna armáda Wehrmachtu

Mavecz   2x   Mam RO2 ze Steamu a jsem velice spokojen. Jedina vec co mi tam blbla bylo to, ze kdyz mi behem hrani vyskocila hlaska u Zone alarmu, tak pak exac prestal pracovat (ale to sem vyresil v ZA game modem) jo a nekdy mi pri respawnu viditelne nabihaly textury u zbrane a to je z bugu asi vse co sem zaregistroval. MP je super a singl takovej dobrej tutorial a trenink. Jo a interier tanku je naprosto fantastickej! Kdo ma rad hry z druhe svetove a FPS k tomu tak muzu jen doporucit! !Maveczmavecz5416    19.9.2011 16:45 Mavecz

Mam RO2 ze Steamu a jsem velice spokojen. Jedina vec co mi tam blbla bylo to, ze kdyz mi behem hrani vyskocila hlaska u Zone alarmu, tak pak exac prestal pracovat (ale to sem vyresil v ZA game modem) jo a nekdy mi pri respawnu viditelne nabihaly textury u zbrane a to je z bugu asi vse co sem zaregistroval. MP je super a singl takovej dobrej tutorial a trenink. Jo a interier tanku je naprosto fantastickej! Kdo ma rad hry z druhe svetove a FPS k tomu tak muzu jen doporucit! !

JakER   2x   Vypadá to na vážně dobrou hru. :)JakERjaker2265    19.9.2011 16:24 JakER

Vypadá to na vážně dobrou hru. :)

bounty[cz]    Napsal jsem CYP :D , lol, je to PYC ... njn nad čím člověk nepřemýšlí ...bounty[cz]bountycz8364    19.9.2011 16:19 bounty[cz]

Napsal jsem CYP :D , lol, je to PYC ... njn nad čím člověk nepřemýšlí ...

Trololol    V rusku takisto kupujem, krabička ma vyjde max 600kč a mám ju niekoľko dní pred releasomTrolololtrololol6742    19.9.2011 16:11 Trololol

V rusku takisto kupujem, krabička ma vyjde max 600kč a mám ju niekoľko dní pred releasom

bounty[cz]    @Stixxy CJ z Anglie, je to ale CYP cover, neboli verze, určená pro oblast Ruska. Angličtina není problém, i když nechal jsem si tam tu ruštinu. Hry jsou potom o dost levnější, poštovné je mnohdy zdarma. Už jsem takhle koupil MoH 2010, který když vyšel, mě stál v přepočtu ~ 400, - a 120, - Royal Mail . )bounty[cz]bountycz8364    19.9.2011 16:05 bounty[cz]

@Stixxy CJ z Anglie, je to ale CYP cover, neboli verze, určená pro oblast Ruska. Angličtina není problém, i když nechal jsem si tam tu ruštinu. Hry jsou potom o dost levnější, poštovné je mnohdy zdarma. Už jsem takhle koupil MoH 2010, který když vyšel, mě stál v přepočtu ~ 400, - a 120, - Royal Mail . )

Stixxy    bounty[cz]: Kde jsi koupil krabicovku? Kde? :)Stixxystixxy2230    19.9.2011 15:42 Stixxy

bounty[cz]: Kde jsi koupil krabicovku? Kde? :)

bounty[cz]    Ano, některé ty bugy mi tam vadí ... koupil jsem si krabicovku, asi si ji ještě pošéfuji na steam, hra předčila má očekávání a nezklamala. Její MP, to je kapitola sama pro sebe. Chraň vás ruka boží srovnávat s jinými FPS MP.bounty[cz]bountycz8364    19.9.2011 15:40 bounty[cz]

Ano, některé ty bugy mi tam vadí ... koupil jsem si krabicovku, asi si ji ještě pošéfuji na steam, hra předčila má očekávání a nezklamala. Její MP, to je kapitola sama pro sebe. Chraň vás ruka boží srovnávat s jinými FPS MP.

sido    hra je super, ale aspon u mne ma hodne bugusidosido4567    19.9.2011 15:16 sido

hra je super, ale aspon u mne ma hodne bugu

Cvrnda člen redakce    xardas: Vždycky jsem měl vzato že Stalingrad podlehl Němcům, nad městem nakonec skopčáci vztyčili vlajku, Hitler plánoval razit pamětní mince upomínající na dobytí Stalingradu, atd. atd. I když, jak tak koukám na Wikipedii, asi jsem si to zapamatoval špatně, takže údaj zkusím napravit. A pokud jde o Nagant, jde jenom o obyčejný překlep, každopádně díky za upozorněníCvrndacvrnda7    19.9.2011 15:00 Cvrnda

xardas: Vždycky jsem měl vzato že Stalingrad podlehl Němcům, nad městem nakonec skopčáci vztyčili vlajku, Hitler plánoval razit pamětní mince upomínající na dobytí Stalingradu, atd. atd. I když, jak tak koukám na Wikipedii, asi jsem si to zapamatoval špatně, takže údaj zkusím napravit. A pokud jde o Nagant, jde jenom o obyčejný překlep, každopádně díky za upozorněníKomentář byl autorem naposledy upraven 19.9.2011 15:10

Původní verze před úpravami:xardas: Vždycky jsem měl vzato že Stalingrad podlehl Němcům, nad městem nakonec skopčáci vztyčili vlajku, Hitler plánoval razit pamětní mince upomínající na dobytí Stalingradu, atd. atd. I když, jak tak koukám na Wikipedii, asi jsem si to zapamatoval špatně, takže údaj zkusím napravit. A pokud jde o Nagant, jde jenom o obyčejný překlep

xardas   4x   Zajímalo by mě kde vzal autor informaci, že bitvu o Stalingrad vyhráli Němci :D a taky je celkem zajímavá zbraň Mosin Nagant M1985 (má to bejt 1895)xardasxardas1579    19.9.2011 14:53 xardas

Zajímalo by mě kde vzal autor informaci, že bitvu o Stalingrad vyhráli Němci :D a taky je celkem zajímavá zbraň Mosin Nagant M1985 (má to bejt 1895)

Flak88!   2x   optimalizace je na... :lala: ale mp na nějakou dobu zabaví, každopádně nic nového pod sluncem 8-)Flak88!flak885012    19.9.2011 14:48 Flak88!

optimalizace je na... :lala: ale mp na nějakou dobu zabaví, každopádně nic nového pod sluncem 8-)

Trololol    Hru mám na steame :)Trolololtrololol6742    19.9.2011 14:43 Trololol

Hru mám na steame :)

PutaMadre   3x   Hru mam od nedele a je to fakt super. Jen je fakt ze ty statistiky jsou na p... , ale snad to brzi vyresi.
Rozhodne je to dobrej odpocinek od BFBC2 a zprijemni to cekani na BF3 ;-)
PutaMadreputamadre8334
    19.9.2011 14:41
PutaMadre

Hru mam od nedele a je to fakt super. Jen je fakt ze ty statistiky jsou na p... , ale snad to brzi vyresi.
Rozhodne je to dobrej odpocinek od BFBC2 a zprijemni to cekani na BF3 ;-)

Fildus    Hra je super a trailer taky.Fildusfildus2600    19.9.2011 14:24 Fildus

Hra je super a trailer taky.

Lemon   1x   Skvělá recenze :-) :thumbup:Lemonlemon6470    19.9.2011 14:22 Lemon

Skvělá recenze :-) :thumbup:

žemla   1x   ten děda je krutej :-)žemlazemla4068    19.9.2011 14:10 žemla

ten děda je krutej :-)

Darius    Hra je moc dobrá, ale zdá se mi docela náročná na to jak vypadá.Dariusdarius6419    19.9.2011 14:05 Darius

Hra je moc dobrá, ale zdá se mi docela náročná na to jak vypadá.

Diskuze na fóru

RAM rada! (39 příspěvků), Kingdom Come: Deliverance (39 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12142 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), MAFIA 1 EXTRÉMNÍ JÍZDA, VYBUCHUJÍCÍ CELESTE (6 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (56 příspěvků), Humble bundle -vše sem (612 příspěvků), Origin (11 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 

Wulverblade

Recenze - 16.2.2018
 
Wulverblade

Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Railway Empire

Recenze - 14.2.2018
 
Railway Empire

Poznejte složitost železniční dopravy i americkou historii a vybudujte si své vlakové impérium.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole