Minecraft – kostičky nás baví

Úterý 20.12.2011 14:00 - Autor: Daniel "WoLf-Cz" Kremser - Rubrika: Recenze Recenze Minecraft

Kostičkový svět brouzdá po širých vodách internetu už nějaký ten čas. Finální verze však přišla až před pár týdny. Takže co na ní říkáme?

Jen málokterá hra dnes na sebe poutá takovou pozornost a vyvolává takovou kontroverzi, jako právě Minecraft. Příběh složeného světa z kostiček je v podstatě menší americký sen o tom, jak se z dobrého nápadu může stát opravdu úspěšná, ale hlavně dobrá hra, která nedá spát nejednomu hráči.

Teď si asi většina říká, co to tady pletu, vždyť Minecraft už je s námi na světě hodně dlouho. Pravdou však je, že jeho „finální“ verze neboli verze 1.0.0 se k nám dostala docela nedávno a přeci jen sebou přinesla pár změn. Nastal tedy ten správný čas na přezkoumání, zda má tato hra nárok na statut ikony současného herního průmyslu, nebo to její fanoušci jednoduše až moc přehánějí.

...
Délka: ...
Minecraft - 1.8. Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Svět sám pro sebe

Musím přiznat, že sama myšlenka na recenzi Minecraftu mě přišla v prvním okamžiku pochybná. Vždyť dá se vůbec popsat něco tak komplexního a ohromného, jako je právě kostičkový svět? Svět, jenž vám umožní prakticky všechno, a který nikdy nedojde svého konce?

Pak jsem si ale uvědomil, že tohle vlastně ani není obyčejná hra. Minecraft totiž vyjadřuje myšlenku nekonečných možností. Nabízí masivně multiplayerový zážitek, který se nevyrovná ničemu, co zde doposud bylo. Tenhle kostičkový svět je prostě unikátní a tak se k němu taky musí přistupovat.

V jednoduchosti je síla

Ostatně to hra přímo křičí od prvního okamžiku, kdy se na ní podíváte. Ono řekněme si na rovinu, zrovna nejkrásnější Minecraft není. Vlastně by se dalo říct, že grafika je přímo strašná. Textury škoda mluvit a ty hranaté tvary. Ale Minecraft vzešel od obyčejných hráčů, kteří chtěli kreativně tvořit a v takovémto případě prostě na grafice nezáleží. Navíc se přeci jen i takové vizuální ztvárnění může někomu líbit.

Kostičkovanou grafiku s minimální mírou detailnosti buď milujete, nebo nenávidíte. Styl však má určitě!

Když to totiž vezmeme kolem a kolem, propůjčuje hře jedinečný a nezaměnitelný styl, který do světa vysílá jediné poselství. U téhle hry jde o hratelnost v první řadě. Ano Minecraft exceluje v jediné věci, a to v šíři možnostech, které nabízí. Tento kostičkový svět je o stavění, je o přežití a hlavně je o lidech.

Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek

Hlavní je přežít

Základní premisa je přitom velice jednoduchá. Dostanete otevřený svět a je jen a jen na vás, jak s ním vlastně naložíte. Jestli se spokojíte s malinkým domečkem nebo vytvoříte opravdu megalomanský projekt. Hratelnost člověka do ničeho nenutí. Tedy alespoň ne přímo.

Nic vás k tomu nenutí, ale garantuji vám, že sami budete chtít zanechat co největší kostičkový otisk.

Ze začátku totiž máte prázdné ruce a všechny ty kostičky vypadají Tááák harmonicky. Záhy však přijde noc a ten kdo si během dne nevybudoval přístřeší, bude trpět. Právě v noci se totiž na tmavých místech objevují krvelační zombie a jedovatí pavouci. Takže noc pod širým nebem se rovná pěkně dlouhému běhu o život.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

MMO jak jej neznáme

Celý koncept je však skvěle navržen i pro kooperaci více hráčů, takto jsem ostatně hru hrál i já sám. Funguje zde totiž něco, čemu se kdysi říkalo dělba práce. Jeden těží, druhý pěstuje rostliny a třetí třeba staví. A tak bychom mohli pokračovat pořád dál a dál, až bychom dostali Perpetuum mobile.

Vlastně Minecraft celým svým konceptem až v překvapivé míře podporuje socializaci mezi hráči jako takovou. Sám jsem již několikrát zažil, jak se lidé v téhle hře seznámili a vydrželo jim to na opravdu dlouhou dobu. Minecraft jednoduše boří hranice a to nejen ty reálné, ale třeba i ty myšlenkové. Skvěle poslouží i jako místo pro nějaký ten virtuální sraz a díky nikdy nekončící škále možností se na jednom serveru dá vytvořit někdy až příliš mnoho frakcí se svými sídly a vším co k tomu patří.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Co si jen přejete?

Na začátku jsme zabrousili k pojmu herní ikona, popřípadě ikona PC scény. A já si myslím, že přesně na tuto pozici má Minecraft nárok. Je to totiž sandbox v té nejryzejší podobě a dalo by se říci, že PlayStation má LittleBigPlanet a my PC hráči zase Minecraft. Obě hry totiž přesně sedí do repertoáru Horsta Fuchse s takzvaným „vše v jednom.“

Minecraft není obyčejnou hrou, jedná se o jedinečný mix všemožných žánrů, který ale navrch přidává i něco svého.

Na Minecraft se můžete koukat jako na RPG, kde získáváte zkušenosti, craftíte věci a pohybujete se v živoucím světě, s nímž můžete kdykoli reagovat. A co je nejlepší, příběh toho světa spolutvoříte vy sami! Dokonce můžete bojovat s meči nebo po sobě házet lektvary a následně na ně sbírat suroviny a vyrábět je jako v pořádném fantasy. Můžete se dokonce převléct za farmářem, pěstovat plodiny, chovat zvěř a pak ji prodávat ostatním hráčům. A když už vás zrovna tohle omrzí, není problém sám sebe definovat skrze neskutečně intuitivní, avšak komplexní systém stavění, který dává prostor vyřádit se všem bez rozdílu věku, pohlaví či přesvědčení.

Neskutečná podpora

Zapomenout však nesmíme ještě na jednu výhodu hry. Jako projekt, který vzešel od hráčů pro hráče, má nebývalou podporu. Nejen, že ze svých tvůrců udělal herní celebrity první třídy, ale hlavně má za sebou již nepočítaně alfa a beta stádií, které kolem hry stačily vytvořit neuvěřitelně objemnou a hlavně aktivní komunitu, která Minecraftem žije. Proto se vám vždy při hraní dostane pomoci. Existuje nekonečné množství plug-inů snad úplně na vše a díky pravidelným updatům je hra stále větší, lepší a zábavnější.

Ovšem lidský faktor, který sebou hra nese, nepředstavuje pouze samé klady. A jak už to tak bývá, ne na všech serverech se setkáte s přívětivou komunitou nebo férovými adminy. Častokráte jsem naopak narazil na nepochopitelné povyšování nebo spory v neskutečně malicherných otázkách. Pokud ale máte rádi zdejší zingiánovskou komunitu, určitě budete vítání na našem indiánovském serveru, kde bezesporu potkáte staré známé.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Legendární počin

Ano, Minecraft si pro sebe vymezil vlastní žánr a už dávno překročil vody indie her. Stal se jakýmsi symbolem směřování současných PC her a bez výčitek si troufnu říci, že minimálně na poli nezávislých titulů se stal ikonou, která nemá srovnatelného soupeře.

Na první pohled se jedná o obyčejnou hru, jež se tváří, že se v ní hlavně staví. Ve skutečnosti však schovává neuvěřitelné množství obsahu a nechává pouze na hráčově kreativitě jak s komplexními avšak intuitivními nástroji naloží. Kostičkový svět představuje jedinečnou alternativu ke klasickým onlinovkám s jejichž žánrem trochu koketuje, ale v konečném důsledku všechen obsah podává zcela unikátním způsobem, který je vlastní pouze a jedině Minecraftu.

Minecraft na PCHodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Minecraft
» Více o hře
Líbí se nám
  • originalita
  • vlídné HW nároky
  • intuitivní ovládání
  • neuvěřitelná škála možností
  • podpora komunity
  • důraz na nenásilnou interakci
  • cena
Vadí nám
  • pro někoho může být grafika ošklivá
  • často hru ničí sami hráči
Verdikt: Minecraft prostě není jen o vágní grafice a možnosti si něco postavit. Je to jeden z nejkomplexnějších projektů posledních let a pozornost si určitě zaslouží.
Na Zingu se nachází také 1 uživatelská recenze hry Minecraft.
Hru ohodnotilo také 486 čtenářů průměrnou známkou 8.8/10.
morrelo (10), Honzaik (10), wandall (10), Orel741 (10), Lambda (10), SurvivalNmb3 (10), Mat-20 (10), Bunhead (10), Overpowered (8), pecan22 (10), inian (10), nike16id (10), Rocket (9), CiCu (9), Linhartik (10), MikeR (10), kratos199999 (10), RED & WHITE (10), Tomaso (7), k770i (10), draggo (1), Blizz (8), Tommy.35 (9), zombicek (10), SpellcrosS (9), Pg-Ine-24 (8), DetoXX (10), ySpirit (10), Calis103 (10), HoloCron (10), PlayerOfGame (10), peakr (10), fajla (10), JuroSK (10), Bonpar (10), tatar (8), Moody (10), LetajiciMaslo (9), kralik2288 (10), -Matador- (9), deff (10), Vito Scaleta (10), Ladny (10), Laky (9), lukayson (10), zitka5 (10), xardas (10), ߣack KiŁŁer (9), Fatal.Error=XP (10), ChristianeQ (10), Milord (10), Jirikovac (10), flatoutik (10), Franx (10), Irandael (10), patas98 (10), Honzas (1), jakil (10), FreeKiller (10), Llorog (10), Exekucnak (8), jackm (10), HermikCZ (10), Lolin (10), romnekhy (10), Gman (10), Pupik (9), AvantGuard (8), rronaldr (8), Micro-Ice (10), ThePeml (10), BlackySVK (10), Al-Muhambad (9), McMart (10), Pacman13 (9), ACR27 (10), Molitann (9), itomas (10), GhostkillerxD (9), Morfable (10), speedy360 (10), Dweight (10), Fane18 (10), mara9 (10), dorostCZ (5), Adam-PacIn (10), Numerios (10), darknoon (9), Chill (10), Jogobela (8), Fildus (8), Mail (10), Prochik (8), lojkis17 (9), war100 (10), Panzar (10), jioka (10), xbox 360 (10), wencosa (10), dragonax (10), Kenamez (8), Zorkki (7), Farky (9), RaydenCZ (9), matroš (10), michal1907 (10), sido (10), Andy (10), Axon (8), Novotass (10), Cartman (10), xii2 (8), typas (9), vlk 123 (9), k8nny (9), Koltir (10), Gandalf. (9), horacekto (10), Noobinator (7), emdzei (9), martin4111 (9), matuseka (10), ScorpionMK11 (9), kadliii (10), Ľubor Fabian (10), Lion Heart (10), psp_warrior (9), Tobi (10), Splash (10), Akimoto (10), Diler112 (10), Tess (8), patrik669p (10), Mine (9), Dekovnik (10), lepšínežty (10), WeWereStars (8), riman15 (10), ArtOfGamer (10), lukashkcz (10), Patess (10), Vlken (10), Dementos (9), Gejza (9), Ycos (9), Hony (9), ostrostrelec (10), tom.novotny7 (10), Dezider (10), bočoboč (10), zlosider (10), Nilbog (10), Terat (10), Mustang (10), starkiller007 (10), Ball (10), adkins (7), Mr.Triboni (10), Sniperpoll (10), Gera (10), free-art (10), JakER (10), stopman (10), SyRvY (10), Dr0m3dAr (10), KingSton.cz (8), WoLf-Cz (10), zoomfire (10), trphajzlik (8), patrinko (10), TechnoGoD63 (10), sk8mancj (10), ramboba (10), Kenedz68 (8), Hammers (10), Nikopol (10), Koleno (10), Rambo (10), ChiLLi_Master (10), zidpadne (10), Icewind (3), Luke29 (10), Marrino (10), iktons (10), Maestrodk (10), Keeper (10), Spark (6), buriji (10), ExEls (10), CHILLY (10), Lukill (10), eXis (8), Miki450 (10), Mazo (9), Jebedeah (10), Ropucha (8), Fejfi (10), Moonis (10), luxin221 (10), kratos8 (8), Shimmy (8), Ripazha47 (10), Kronos (10), lukass.petr (10), VenZen (10), Racek (10), Maykee (10), Dwait (1), Pistacie (10), fja_ (5), Jackpal (9), M4S4CR (10), faun222 (9), Routa (10), TheRockM (10), eetthha (10), studna261 (1), tomi2k9 (10), Sicco (10), Hanzz (10), ZemiCZ (8), Barbar22 (10), gigik (10), Kubas (8), Warpo (10), Dukar96 (10), vlcevo (1), ivankrato (10), musakej (10), Lego Games (10), bakerteam (10), Bartman007 (10), 44milos (10), Amic (10), Mazarox (7), Kubino (10), Zinzin (10), Garrosh (10), tomthirane (8), OcelovyParkury (10), Charliie (10), Kešu (10), nero (10), McMillen (10), FryDerc (9), Ma4zu6 (8), Xenty (10), Tomcus (10), TunniQ (10), Kane (8), Hades47 (1), Defler (10), tovlasek (10), krystof183 (10), naheCZ (10), Javo26 (8), alikb (10), Satik64 (10), Aster (2), Zdedys (9), Groon (10), Aliaskiller (10), pegin (9), LadyAmbientte (9), Stixxy (1), janekts1 (10), Commander (10), SairusCz (10), Killer767 (10), hlodacek (10), crash01 (10), Monika (10), AntraxCZ (10), Wyst (10), Jerronymo (10), xmenes01 (10), gdulik (10), SkyBrum (9), Ryor (10), krysakRpR (10), Dafix (10), ElMariachi1995 (10), Ovícenej Kretén (6), klukule (10), TheRollyCZE (10), Amii (10), HouseCZ (10), Yahtzee (10), DeathMetal (10), bart201 (10), Kubajzna (10), koubik.11 (8), FrankySVK (10), Cmoud94 (10), Lev216 (10), TheSpeedding (9), zikxxx (10), Vermithrax (5), hozix (7), CoolEzioAuditor (10), Feďa15 (10), majda123456 (10), kamgeforce (5), soldier (9), Atom123 (8), ConnorCZ (10), jadav (6), Agostinox (5), blazen730 (10), Hagimo (8), aSsAsSiNuS (1), Pajda (9), Garriken (9), SpooTo (10), Killerman52 (10), strnadik01 (10), hitman8001 (10), AssassinEZIO (4), Raxlly (10), Berry7 (9), lukezamek111 (6), Xenus (5), hujmulokop (9), Lonewolf (9), Skleeny (9), Mikeses (10), G.a.m.e.r .65 (1), CervikLama (10), zlovkvetinaci (6), R@bi@k (9), Matt888 (10), Mrozik (10), SHIT222 (9), Voky-17 (5), Jekon (9), Northhampton (10), Beeda2004 (7), ladousek1 (1), midder (6), Zuntak (10), Bazmek (10), tudiiik (10), DesmondCZE (9), marekkk98 (10), Netery (9), Nomad28 (1), pingi7 (5), JKoB (10), Radas (7), ozzyozzy (1), KET312 (10), miachl (10), tomasakcizur (9), Warezz.K (10), Kowalski (9), Vajicko (10), Petroň (10), SweetL.c.King (3), iToast (4), Le Duy Nhut (10), Johnczek (10), Doom351 (6), ThifferX (7), suvikgamer (4), HALF-LIFEBLAZEN (10), FoxikCZ (9), EpiCenega (8), J.K.|CZ (10), Paturata (8), ondrejdis (10), 3dav3 (1), BaNaNaLoL (10), Louis_Vuitton (10), Teqqila (9), megajar (10), Milkin (10), tomosek7 (9), cobrattack (10), emlarek (10), Ratchet.t.n.t (10), NemesisCZ (9), dusty (9), Wreis (9), Ghastli74 (6), petronelus (10), BblackK (8), Mr.Filipenko (10), shaak (9), katexP (8), Luky604 (9), shxrk (8), Inerecus (10), domst (10), LanceCZ (10), kiklop8 (9), SAMES (1), PaladinTristan (9), Sir Shakur (10), Call of duty (10), terrariaman (10), Smuky (8), AeSko (9), Wifinus (10), 007assassin (7), Stenlly69 (10), Santusak (9), ELjano (9), DeCrys (10), Matty207 (9), luke skywalker (10), LordOfDav11 (7), dantegamer (9), Lootmaster (10), adax61 (6), NoRTeX (10), Leropos (9), James-czech (9), Camparos (10), DaVinci (10), Play (8), LamerX (10), warhammer77 (8), SaamatuCZ (10), krkus (9), ferluciCZ (10), Rocky6740 (10), cizon (7), Inii (9), BionicD (7), hamer12 (10), hudi11 (3), Mikefiser (8), stihac10 (9), Silent (9), Smoothie (9), Praky (1), FAKEing (8), jirkav98 (7), gumak (8), DarkDriver (7), Meg.A.Byte. (8), thundeus (5), Enemy_001 (8), PsychoGamer (7), Malasnikov (10), EddieCZ (10), klaz365 (10), koldycj (10), MagicFiberCZ (10), skylines (10), Ssaannkkoo (9), TwoFace (5), Pato8 (7), zeroczech1911 (1), adamiskos (7), Geneve (8), Nesie (9), Damián (10), RUDY (3), Honzamaj (8), Bart12 (5), hruska (9), Krishnag (10), Lucious (1), Bastr1 (10), Pigwick (10), Ardis (6), soldierXXXX (8), Ronaldus7 (7), xenian (6), Luban H. (10), ProPEPAcze (10), Davelek (1), HonzysKISS (10), Alex6565 (9), havlajs (9), limpi (6), Kamikaze Ninja (1), Le Magnifique (9), Geralt z Rivie (1), unbroo (6), kufr (8), Tadeo11 (8), Bargud (8), kosdais (10), Sedli14 (1)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Štítky: minecraft, mojang
Minecraft na PC, Xbox 360, iPhone, iPad, AndroidScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Minecraft – kostičky nás baví
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
xenian     13.4.2013 10:12 xenian

Minecraft je na nic. Je to nuda a omrzí se!

melounek5     27.10.2012 18:40 melounek5

Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
You can get one too!

>> minecraftcodes. me <<

patrikmanak85     12.8.2012 10:12 patrikmanak85

Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
You can get one too!

>> minecraftcodes. me <<

ladousek1     8.5.2012 11:58 ladousek1

nevim jak ostatním ale mě minecraft připadá docela trapnej...AŤ ŽIJE L4D :gun:

Lootmaster     2.3.2012 07:55 Lootmaster

12 z 10 :D ...není o čem diskutovat kdo je bez invence a nápadu nudí ho to...tak je prostě zvyklej na hry jako je wow kde hra za vynaložený čas prakticky hraje za něj i s úspěchy u Minecraftu se jedná o naprostý opak a jsem strašně rád, že hra má takový velký śpěch.

Raritanium   1x    1.2.2012 21:56 Raritanium

Ještě k těm recenzím a bodování: Pokud už budu dávat hodnocení, budu to dělat profesionálně a ne podle toho, že se od toho nemůžu odrthnout (Z některých stránek) .
Řekněmě, shromáždím si věci, které mě na hře bavily, promyslím si originalitu, pak si shromáždím chyby, zbytečnosti a prostě věci, které vadí, atmosféru, NPC, promyslím si hru jako takovou, gameplay a pak různé technické záležitosti (Se kterýma se to nemá přehánět) . Pak si to vyhodnotím a řekněme, že Minecraft není perfektní hra, má to spoustu mínusů a prostě to potrádá něco, něco velkého. Já bych dal 8-9. 10 nedávám kvůli těm mínusům které nejsou malé. Je to moje hodnocení a tak to také zůstane.

Raritanium     1.2.2012 21:48 Raritanium

U MC mi chybí jedna věc.... . Cíl. Řekněme, že hraju singleplayer, ale pak si uvědomím: "Já mám vlastně všechno, nemám důvod dál něco dělat" a v tom to je. Hra je to velice zábávná ale když už nechcete hrát multiplayer, se sniglem se nespokojíte, jelikož všechno znáte a měli jste, nemá to prostě cíl, úkol. Pak když mám všechno, nelámu si hlavu s ničím a jediné co mi zbýva je stavět. Jde o ten zážitek a adventuru, která hra po době postrádá a jedině mody pomůžou. Ale stejně nikdy nenajdete mod přesně podle svého gusta. Jak říkál BůhOnty, mám všechno a co ted? Again? Nuda.... Právě proto, až budu pořádně přiraven a vybaven (Neptejte se čím) začnu dělat na mém ultimátním RPG světě plným questů a prozkoumávání. Nebude to jen tak ledajaké RPG. Každá kostka bude položena mnou, žádná generace (Což je u RPG na nic, generace staví samé kopce atd... nehodící se k RPG světu) mapy atd.... .

hudi11     27.1.2012 17:57 hudi11

Stím vlídné hw nároky nesouhlasím :D je to náročný až moc :D. Ale je to suprová hra. 10/10

Kubino     28.12.2011 14:05 Kubino

Minecraft je skrytá reklama na lego :D

Lego Games     22.12.2011 19:19 Lego Games

No ja si o Minecraft myslim že je to velmi dobrá a povedená hra graficky to hre práveže sedí a proste hra by mala dostat
11/10! prečo ja som na tom zavisly a nebojim s to tu napisat alebo povedat ja by som todal a j na hru roku proste Moajng sú velmidobrýá vivijary a vedia robit hry v tom je ten rozdiel že Littlebigplanet je uz somarina pre deti štrikuvany panaci LOL :D ale MC to je už ina kava to proste chity a nepusti ! ! ! teda u mna nepustila a any nepusti !

Diskuze na fóru

Metro: Last Light (83 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (8504 příspěvků), Grafická karty (25 příspěvků), STEAM -všechno sem (2592 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (1597 příspěvků), Red Orchestra Rising Storm (14 příspěvků), Vaše nejoblíbenější sci-fi seriály (49 příspěvků), Metro 2033-chyba (30 příspěvků), The Walking Dead (444 příspěvků), Nej MMO RPG v PVE (53 příspěvků), GameLeader - Otázky a odpovědi (1229 příspěvků)

Informace o hře

 
Dárek za předobjednávku GTA 5
Dárek za předobjednávku FIFA 14 a NHL 14
Tričko Resident Evil 6 od Capcomu, digital artbook a onslaught mode

Právě vychází

» release list

Spřátelené weby

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Xbox One - nová generace zábavy v obýváku

Po velmi slibném odhalení nejnovější konzole od Sony a chvilce napjatého čekání se konečně rozhoupal i Microsoft a představil svůj útok na novou…

 
Přečíst celý článek»Autor: Mendys - Platforma: Konzole
 
 
Bohemia Interactive: Studio, které zlepšilo herní průmysl - Kapitola šestá - Arma 2 se rozšiřuje

V pořadí již šestá část seriálu o Bohemia Interactive se tentokrát zaměřuje především na další rozšíření Army 2. Prostor však dostalo i rozšíření…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a handheld
 
 
The Last of Us - jak jsme chránili Ellie

Po dojmech z prezentace jsme dostali možnost dokonale se ponořit do atmosféry post-apokalyptického světa, ve kterém se musíte starat o mladou dívku.

 
Přečíst celý článek»Autor: Mendys - Platforma: Konzole

Fanstránky / Hledáme redaktory

Assassin's Creed 3, Assassin's Creed 4 Black Flag Grand Theft Auto V Watch Dogs Metro Last Light Total War Rome II Splinter Cell Blacklist SimCity Tomb Raider

Navštivte také naše partnerské weby

diit.cz CDR CDH.cz - Česká databáze her Webgame, online strategická hra Porse.cz - hry ke stažení zdarma
Náš provizní systém je nyní jednodušší, přehlednější a rychlejšíVyzkoušet