Uživatel nepřihlášen
 

Minecraft – kostičky nás baví

Úterý 20.12.2011 14:00 - Autor: Daniel "WoLf-Cz" Kremser - Rubrika: Recenze Recenze Minecraft

Kostičkový svět brouzdá po širých vodách internetu už nějaký ten čas. Finální verze však přišla až před pár týdny. Takže co na ní říkáme?

Jen málokterá hra dnes na sebe poutá takovou pozornost a vyvolává takovou kontroverzi, jako právě Minecraft. Příběh složeného světa z kostiček je v podstatě menší americký sen o tom, jak se z dobrého nápadu může stát opravdu úspěšná, ale hlavně dobrá hra, která nedá spát nejednomu hráči.

Teď si asi většina říká, co to tady pletu, vždyť Minecraft už je s námi na světě hodně dlouho. Pravdou však je, že jeho „finální“ verze neboli verze 1.0.0 se k nám dostala docela nedávno a přeci jen sebou přinesla pár změn. Nastal tedy ten správný čas na přezkoumání, zda má tato hra nárok na statut ikony současného herního průmyslu, nebo to její fanoušci jednoduše až moc přehánějí.

...
Délka: ...
Minecraft - 1.8. Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Svět sám pro sebe

Musím přiznat, že sama myšlenka na recenzi Minecraftu mě přišla v prvním okamžiku pochybná. Vždyť dá se vůbec popsat něco tak komplexního a ohromného, jako je právě kostičkový svět? Svět, jenž vám umožní prakticky všechno, a který nikdy nedojde svého konce?

Pak jsem si ale uvědomil, že tohle vlastně ani není obyčejná hra. Minecraft totiž vyjadřuje myšlenku nekonečných možností. Nabízí masivně multiplayerový zážitek, který se nevyrovná ničemu, co zde doposud bylo. Tenhle kostičkový svět je prostě unikátní a tak se k němu taky musí přistupovat.

V jednoduchosti je síla

Ostatně to hra přímo křičí od prvního okamžiku, kdy se na ní podíváte. Ono řekněme si na rovinu, zrovna nejkrásnější Minecraft není. Vlastně by se dalo říct, že grafika je přímo strašná. Textury škoda mluvit a ty hranaté tvary. Ale Minecraft vzešel od obyčejných hráčů, kteří chtěli kreativně tvořit a v takovémto případě prostě na grafice nezáleží. Navíc se přeci jen i takové vizuální ztvárnění může někomu líbit.

Kostičkovanou grafiku s minimální mírou detailnosti buď milujete, nebo nenávidíte. Styl však má určitě!

Když to totiž vezmeme kolem a kolem, propůjčuje hře jedinečný a nezaměnitelný styl, který do světa vysílá jediné poselství. U téhle hry jde o hratelnost v první řadě. Ano Minecraft exceluje v jediné věci, a to v šíři možnostech, které nabízí. Tento kostičkový svět je o stavění, je o přežití a hlavně je o lidech.

Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek
Oficiální obrázek

Hlavní je přežít

Základní premisa je přitom velice jednoduchá. Dostanete otevřený svět a je jen a jen na vás, jak s ním vlastně naložíte. Jestli se spokojíte s malinkým domečkem nebo vytvoříte opravdu megalomanský projekt. Hratelnost člověka do ničeho nenutí. Tedy alespoň ne přímo.

Nic vás k tomu nenutí, ale garantuji vám, že sami budete chtít zanechat co největší kostičkový otisk.

Ze začátku totiž máte prázdné ruce a všechny ty kostičky vypadají Tááák harmonicky. Záhy však přijde noc a ten kdo si během dne nevybudoval přístřeší, bude trpět. Právě v noci se totiž na tmavých místech objevují krvelační zombie a jedovatí pavouci. Takže noc pod širým nebem se rovná pěkně dlouhému běhu o život.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

MMO jak jej neznáme

Celý koncept je však skvěle navržen i pro kooperaci více hráčů, takto jsem ostatně hru hrál i já sám. Funguje zde totiž něco, čemu se kdysi říkalo dělba práce. Jeden těží, druhý pěstuje rostliny a třetí třeba staví. A tak bychom mohli pokračovat pořád dál a dál, až bychom dostali Perpetuum mobile.

Vlastně Minecraft celým svým konceptem až v překvapivé míře podporuje socializaci mezi hráči jako takovou. Sám jsem již několikrát zažil, jak se lidé v téhle hře seznámili a vydrželo jim to na opravdu dlouhou dobu. Minecraft jednoduše boří hranice a to nejen ty reálné, ale třeba i ty myšlenkové. Skvěle poslouží i jako místo pro nějaký ten virtuální sraz a díky nikdy nekončící škále možností se na jednom serveru dá vytvořit někdy až příliš mnoho frakcí se svými sídly a vším co k tomu patří.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Co si jen přejete?

Na začátku jsme zabrousili k pojmu herní ikona, popřípadě ikona PC scény. A já si myslím, že přesně na tuto pozici má Minecraft nárok. Je to totiž sandbox v té nejryzejší podobě a dalo by se říci, že PlayStation má LittleBigPlanet a my PC hráči zase Minecraft. Obě hry totiž přesně sedí do repertoáru Horsta Fuchse s takzvaným „vše v jednom.“

Minecraft není obyčejnou hrou, jedná se o jedinečný mix všemožných žánrů, který ale navrch přidává i něco svého.

Na Minecraft se můžete koukat jako na RPG, kde získáváte zkušenosti, craftíte věci a pohybujete se v živoucím světě, s nímž můžete kdykoli reagovat. A co je nejlepší, příběh toho světa spolutvoříte vy sami! Dokonce můžete bojovat s meči nebo po sobě házet lektvary a následně na ně sbírat suroviny a vyrábět je jako v pořádném fantasy. Můžete se dokonce převléct za farmářem, pěstovat plodiny, chovat zvěř a pak ji prodávat ostatním hráčům. A když už vás zrovna tohle omrzí, není problém sám sebe definovat skrze neskutečně intuitivní, avšak komplexní systém stavění, který dává prostor vyřádit se všem bez rozdílu věku, pohlaví či přesvědčení.

Neskutečná podpora

Zapomenout však nesmíme ještě na jednu výhodu hry. Jako projekt, který vzešel od hráčů pro hráče, má nebývalou podporu. Nejen, že ze svých tvůrců udělal herní celebrity první třídy, ale hlavně má za sebou již nepočítaně alfa a beta stádií, které kolem hry stačily vytvořit neuvěřitelně objemnou a hlavně aktivní komunitu, která Minecraftem žije. Proto se vám vždy při hraní dostane pomoci. Existuje nekonečné množství plug-inů snad úplně na vše a díky pravidelným updatům je hra stále větší, lepší a zábavnější.

Ovšem lidský faktor, který sebou hra nese, nepředstavuje pouze samé klady. A jak už to tak bývá, ne na všech serverech se setkáte s přívětivou komunitou nebo férovými adminy. Častokráte jsem naopak narazil na nepochopitelné povyšování nebo spory v neskutečně malicherných otázkách. Pokud ale máte rádi zdejší zingiánovskou komunitu, určitě budete vítání na našem indiánovském serveru, kde bezesporu potkáte staré známé.

Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní
Vlastní obrázek z hraní

Legendární počin

Ano, Minecraft si pro sebe vymezil vlastní žánr a už dávno překročil vody indie her. Stal se jakýmsi symbolem směřování současných PC her a bez výčitek si troufnu říci, že minimálně na poli nezávislých titulů se stal ikonou, která nemá srovnatelného soupeře.

Na první pohled se jedná o obyčejnou hru, jež se tváří, že se v ní hlavně staví. Ve skutečnosti však schovává neuvěřitelné množství obsahu a nechává pouze na hráčově kreativitě jak s komplexními avšak intuitivními nástroji naloží. Kostičkový svět představuje jedinečnou alternativu ke klasickým onlinovkám s jejichž žánrem trochu koketuje, ale v konečném důsledku všechen obsah podává zcela unikátním způsobem, který je vlastní pouze a jedině Minecraftu.

Minecraft na PCHodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Minecraft
» Více o hře
Líbí se nám
  • originalita
  • vlídné HW nároky
  • intuitivní ovládání
  • neuvěřitelná škála možností
  • podpora komunity
  • důraz na nenásilnou interakci
  • cena
Vadí nám
  • pro někoho může být grafika ošklivá
  • často hru ničí sami hráči
Verdikt: Minecraft prostě není jen o vágní grafice a možnosti si něco postavit. Je to jeden z nejkomplexnějších projektů posledních let a pozornost si určitě zaslouží.
Na Zingu se nachází také 1 uživatelská recenze hry Minecraft.
Hru ohodnotilo také 523 čtenářů průměrnou známkou 8.1/10.
wencosa (10), Kenamez (8), Zorkki (7), RaydenCZ (9), michal1907 (10), sido (10), Andy (10), Axon (8), Novotass (10), Cartman (10), xii2 (8), typas (9), vlk 123 (9), k8nny (9), Koltir (10), Noobinator (7), emdzei (9), martin4111 (9), matuseka (10), ScorpionMK11 (9), kadliii (10), Ľubor Fabian (10), Lion Heart (10), psp_warrior (9), Tobi (10), Splash (10), Akimoto (10), Diler112 (10), Tess (8), patrik669p (10), Mine (9), Dekovnik (10), lepšínežty (10), WeWereStars (8), riman15 (10), ArtOfGamer (10), lukashkcz (10), Patess (10), Vlken (10), Dementos (9), Gejza (9), Ycos (9), Hony (9), tom.novotny7 (10), Dezider (10), bočoboč (10), zlosider (10), Nilbog (10), Terat (10), starkiller007 (10), Ball (10), adkins (7), Mr.Triboni (10), Sniperpoll (10), Gera (10), free-art (10), JakER (10), SyRvY (10), Dr0m3dAr (10), KingSton.cz (8), WoLf-Cz (10), zoomfire (10), trphajzlik (8), patrinko (10), TechnoGoD63 (10), ramboba (10), Kenedz68 (8), Nikopol (10), Rambo (10), zidpadne (10), Icewind (3), Luke29 (10), Marrino (10), iktons (10), Spark (6), buriji (10), ExEls (10), CHILLY (10), Lukill (10), eXis (8), Miki450 (10), Mazo (9), Jebedeah (10), Ropucha (8), Fejfi (10), Moonis (10), luxin221 (10), kratos8 (8), Shimmy (8), Kronos (10), lukass.petr (10), VenZen (10), Racek (10), Maykee (10), Dwait (1), fja_ (5), Jackpal (9), faun222 (9), Routa (10), TheRockM (10), eetthha (10), studna261 (1), tomi2k9 (10), Sicco (10), Hanzz (10), ZemiCZ (8), Barbar22 (10), gigik (10), Kubas (8), Warpo (10), Dukar96 (10), vlcevo (1), ivankrato (10), musakej (10), Lego Games (10), bakerteam (10), Bartman007 (10), 44milos (10), Mazarox (7), Kubino (10), Zinzin (10), Garrosh (10), tomthirane (8), OcelovyParkury (10), Charliie (10), Kešu (10), McMillen (10), FryDerc (9), Xenty (10), Tomcus (10), Kane (8), Hades47 (1), Defler (10), tovlasek (10), krystof183 (10), Javo26 (8), alikb (10), Satik64 (10), Zdedys (9), Groon (10), pegin (9), LadyAmbientte (9), Stixxy (1), janekts1 (10), Commander (10), SairusCz (10), Killer767 (10), hlodacek (10), crash01 (10), Monika (10), AntraxCZ (10), Wyst (10), Jerronymo (10), xmenes01 (10), gdulik (10), SkyBrum (9), Ryor (10), krysakRpR (10), Dafix (10), ElMariachi1995 (10), Ovícenej Kretén (6), klukule (10), TheRollyCZE (10), Amii (10), HouseCZ (10), Yahtzee (10), DeathMetal (10), bart201 (10), Kubajzna (10), FrankySVK (10), Cmoud94 (10), Lev216 (10), TheSpeedding (9), zikxxx (10), Vermithrax (5), hozix (7), Feďa15 (10), majda123456 (10), kamgeforce (5), soldier (9), Atom123 (8), ConnorCZ (10), jadav (6), Agostinox (5), blazen730 (10), aSsAsSiNuS (1), Pajda (9), SpooTo (10), strnadik01 (10), hitman8001 (10), AssassinEZIO (4), Raxlly (10), Berry7 (9), lukezamek111 (6), Xenus (5), hujmulokop (9), Skleeny (9), Mikeses (10), G.a.m.e.r .65 (1), CervikLama (10), zlovkvetinaci (6), R@bi@k (9), Mrozik (10), SHIT222 (9), Voky-17 (5), Northhampton (10), Beeda2004 (7), midder (6), Zuntak (10), Bazmek (10), tudiiik (10), Netery (9), Nomad28 (1), pingi7 (5), JKoB (10), Radas (7), ozzyozzy (1), KET312 (10), miachl (10), tomasakcizur (9), Warezz.K (10), Kowalski (9), Vajicko (10), Petroň (10), iToast (4), Le Duy Nhut (10), Doom351 (6), ThifferX (7), suvikgamer (4), EpiCenega (8), J.K.|CZ (10), Paturata (8), ondrejdis (10), 3dav3 (1), BaNaNaLoL (10), Louis_Vuitton (10), megajar (10), Milkin (10), tomosek7 (9), cobrattack (10), emlarek (10), Ratchet.t.n.t (10), NemesisCZ (9), Ghastli74 (6), BblackK (8), Mr.Filipenko (10), shaak (9), katexP (8), Luky604 (9), Inerecus (10), domst (10), kiklop8 (9), SAMES (1), PaladinTristan (9), Sir Shakur (10), terrariaman (10), AeSko (9), 007assassin (7), Stenlly69 (10), Santusak (9), ELjano (9), Matty207 (9), luke skywalker (10), LordOfDav11 (7), dantegamer (9), Lootmaster (10), adax61 (6), NoRTeX (10), Leropos (9), James-czech (9), Camparos (10), DaVinci (10), Play (8), LamerX (10), warhammer77 (8), SaamatuCZ (10), krkus (9), ferluciCZ (10), Rocky6740 (10), Inii (9), BionicD (7), hamer12 (10), hudi11 (3), Mikefiser (8), stihac10 (9), Silent (9), Praky (1), FAKEing (8), gumak (8), DarkDriver (7), Enemy_001 (8), PsychoGamer (7), Malasnikov (10), EddieCZ (10), klaz365 (10), koldycj (10), Pato8 (7), zeroczech1911 (1), adamiskos (7), Geneve (8), Nesie (9), RUDY (3), Bart12 (5), Krishnag (10), Lucious (1), Pigwick (10), Ronaldus7 (7), xenian (6), Luban H. (10), ProPEPAcze (10), Davelek (1), HonzysKISS (10), Alex6565 (9), limpi (6), Kamikaze Ninja (1), Le Magnifique (9), unbroo (6), kosdais (10), Brokarek (9), jirkav98 (8), Mustang (7), KrytaCZ (8), Killerman52 (5), Pashtikar (9), snajx (10), dcreep45 (8), Anathem (10), mirrko (9), Blodex (1), McBrooksCz (10), Frejly (9), termex (10), Abakanius (5), cizon (5), Phillios191 (1), Garriken (8), bhaal (1), sk8mancj (5), Spider-man (8), Damián (10), LuckyBaal (1), Ardis (5), Lukaseagle (9), pasik64 (8), blade1991 (10), MrXPlayCZ (1), Pepa010 (10), Hejda (1), SyntaxError (7), markantis (4), Farky (7), ostrostrelec (8), VolfganCz (8), Pjaty (9), Luke015 (10), Pixicek55 (10), rronaldr (1), Alfajk (10), japol (9), CZconnor (10), Taugor (7), StrikerXxX (2), netwoR (10), majklkejn (10), Tom@n (10), aio15 (2), DwaneDibbley (6), KokSoSaurus (10), Jocker94 (10), fermdik (8), Ijacek.007 (10), majko47 (10), koubik.11 (7), Bred02 (8), Melmus24 (1), petronelus (9), Ice Golem (1), Smoothie (8), lithrandir (9), Sedli14 (3), Riley (10), stopman (6), matroš (1), Meg.A.Byte. (7), Gody92 (10), Phase (10), ChiLLi_Master (9), Nonarn (8), HrobarHoubarCZ (10), Meatflydrago_CZ (9), LucasInho1991 (10), wolffe22cz (10), Phill002 (2), Jogobela (3), Tallerorangutan (8), Woosdy (8), gumadzus (10), 888pato (9), ZubrMInerCZ (10), kijař (10), matej.porvol (2), petlos69 (10), ladousek1 (6), dusty (8), mjameslp (10), mlok1911 (9), Hagimo (6), NintendoNES (8), Keeper (9), AppleMan_CZ (1), GTA 5 Fan (1), Tarik (6), kufr (9), fatush1 (6), DanekJalůwka (10), MrMarekCZ (2), Mopidu (8), Danigon (9), Pakey (8), NorthhamptonCZ (10), Pospa92 (1), Ssaannkkoo (9), Koleno (9), HermiCZ (8), koudela191 (9), Aster (8), s3Cr3 (9), Fofr100 (10), hxxnxs (10), zekCZ (10), Game_Sis (5), Lonewolf (8), Snaphid (8), Filip02373 (7), GhostkillerxD (5), FFCZ (10), GarSonak (9), matan (9), Matt888 (7), naheCZ (7), negR (1), AkrejCZ (10), KaerMorhen (5), Koe20 (8), SvkAmen (10), Luisa (7), Adamos2002 (7), franki15 (8), Dablik900 (8), LosKokos (10), nero (1), Kedamirek (3), Will (10), AkiosCZ (5), PavelBGamer (1), pol4mi (6), Adam-PacIn (6), xmycak (6), Pessurczech (9), Call of duty (10), Lynch (6), DeCrys (3), Epso (7), Mrkrikajs (5), Neznamy (10), Bastr1 (7), Jacob's (4), Hammers (8), _marosho_ (7), Vincent_Vega (5), Johanides (10), Langer (6), jakero (6), Coman (8), mattyy1hp (6), vtap (10), Szczigi (10), Lumin (7), fallanga (2), klesla (7), Tadeo11 (10), davidkkk (6), alesekmoravec (9), Ma4zu6 (5), Marven (8), Mollo (9), Filiman (4), pepajs95 (10), Blackhand47XD (8), nike16id (8), StalwartStone (8), M1L4N (4), skylines (8), Wreis (8), SweetL.c.King (7), Pospec (6), CzechNeverEnd (10), Gandalf. (8), Modras (9), predator.cz (4), opletalpa (10), valuueee (9), TwoFace (5), DERO (3), TunniQ (7), Tlumic (10), plkCRA (9), JackTwoFace (6), HALF-LIFEBLAZEN (8), nikieres (9), Kirkes21 (10), Snow2 (10), Vlken69 (9), wajdoslavek6 (9), Coolumbus (9), Notd (10), Greca (10), mattesak (8), Mazuur (8), KeerGeek (9), GoOdTiMe (9), Klatic (10), handa999 (10)
Před vydáním hru ohodnotilo 87 čtenářů průměrnou známkou 9.4/10.
morrelo (10), Honzaik (10), wandall (10), Lambda (10), SurvivalNmb3 (10), Bunhead (10), Overpowered (8), pecan22 (10), inian (10), Rocket (9), CiCu (9), Linhartik (10), MikeR (10), kratos199999 (10), RED & WHITE (10), Tomaso (7), draggo (1), Blizz (8), Tommy.35 (9), zombicek (10), SpellcrosS (9), Pg-Ine-24 (8), DetoXX (10), ySpirit (10), Calis103 (10), HoloCron (10), PlayerOfGame (10), peakr (10), fajla (10), JuroSK (10), Bonpar (10), tatar (8), Moody (10), LetajiciMaslo (9), kralik2288 (10), -Matador- (9), deff (10), Vito Scaleta (10), Ladny (10), Laky (9), lukayson (10), zitka5 (10), xardas (10), ߣack KiŁŁer (9), Fatal.Error=XP (10), Jirikovac (10), flatoutik (10), Franx (10), Irandael (10), patas98 (10), Honzas (1), jakil (10), FreeKiller (10), Llorog (10), Exekucnak (8), jackm (10), HermikCZ (10), Lolin (10), romnekhy (10), Gman (10), Pupik (9), AvantGuard (8), Micro-Ice (10), ThePeml (10), BlackySVK (10), Al-Muhambad (9), McMart (10), Pacman13 (9), ACR27 (10), Molitann (9), itomas (10), Morfable (10), speedy360 (10), Dweight (10), Fane18 (10), mara9 (10), dorostCZ (5), Numerios (10), darknoon (9), Fildus (8), Mail (10), Prochik (8), lojkis17 (9), war100 (10), Panzar (10), jioka (10), xbox 360 (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Štítky: minecraft, mojang
Minecraft na PC, PS4, PS3, Xbox 360, PSV, 3DS, iPhone, iPad, AndroidScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft Screenshot ze hry Minecraft

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Minecraft – kostičky nás baví
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Maskos    xenian: A hrál jsi vůbec nějaké módy? :)Maskosmaskos12502    16.6.2013 17:07 Maskos

xenian: A hrál jsi vůbec nějaké módy? :)

xenian    Minecraft je na nic. Je to nuda a omrzí se!xenianxenian18432    13.4.2013 10:12 xenian

Minecraft je na nic. Je to nuda a omrzí se!

ladousek1    nevim jak ostatním ale mě minecraft připadá docela trapnej...AŤ ŽIJE L4D :gun:ladousek1ladousek111941    8.5.2012 11:58 ladousek1

nevim jak ostatním ale mě minecraft připadá docela trapnej...AŤ ŽIJE L4D :gun:

Lootmaster    12 z 10 :D ...není o čem diskutovat kdo je bez invence a nápadu nudí ho to...tak je prostě zvyklej na hry jako je wow kde hra za vynaložený čas prakticky hraje za něj i s úspěchy u Minecraftu se jedná o naprostý opak a jsem strašně rád, že hra má takový velký śpěch.Lootmasterlootmaster5989    2.3.2012 07:55 Lootmaster

12 z 10 :D ...není o čem diskutovat kdo je bez invence a nápadu nudí ho to...tak je prostě zvyklej na hry jako je wow kde hra za vynaložený čas prakticky hraje za něj i s úspěchy u Minecraftu se jedná o naprostý opak a jsem strašně rád, že hra má takový velký śpěch.

Raritanium   1x   Ještě k těm recenzím a bodování: Pokud už budu dávat hodnocení, budu to dělat profesionálně a ne podle toho, že se od toho nemůžu odrthnout (Z některých stránek) .
Řekněmě, shromáždím si věci, které mě na hře bavily, promyslím si originalitu, pak si shromáždím chyby, zbytečnosti a prostě věci, které vadí, atmosféru, NPC, promyslím si hru jako takovou, gameplay a pak různé technické záležitosti (Se kterýma se to nemá přehánět) . Pak si to vyhodnotím a řekněme, že Minecraft není perfektní hra, má to spoustu mínusů a prostě to potrádá něco, něco velkého. Já bych dal 8-9. 10 nedávám kvůli těm mínusům které nejsou malé. Je to moje hodnocení a tak to také zůstane.
Raritaniumraritanium10084
    1.2.2012 21:56
Raritanium

Ještě k těm recenzím a bodování: Pokud už budu dávat hodnocení, budu to dělat profesionálně a ne podle toho, že se od toho nemůžu odrthnout (Z některých stránek) .
Řekněmě, shromáždím si věci, které mě na hře bavily, promyslím si originalitu, pak si shromáždím chyby, zbytečnosti a prostě věci, které vadí, atmosféru, NPC, promyslím si hru jako takovou, gameplay a pak různé technické záležitosti (Se kterýma se to nemá přehánět) . Pak si to vyhodnotím a řekněme, že Minecraft není perfektní hra, má to spoustu mínusů a prostě to potrádá něco, něco velkého. Já bych dal 8-9. 10 nedávám kvůli těm mínusům které nejsou malé. Je to moje hodnocení a tak to také zůstane.

Raritanium    U MC mi chybí jedna věc.... . Cíl. Řekněme, že hraju singleplayer, ale pak si uvědomím: "Já mám vlastně všechno, nemám důvod dál něco dělat" a v tom to je. Hra je to velice zábávná ale když už nechcete hrát multiplayer, se sniglem se nespokojíte, jelikož všechno znáte a měli jste, nemá to prostě cíl, úkol. Pak když mám všechno, nelámu si hlavu s ničím a jediné co mi zbýva je stavět. Jde o ten zážitek a adventuru, která hra po době postrádá a jedině mody pomůžou. Ale stejně nikdy nenajdete mod přesně podle svého gusta. Jak říkál BůhOnty, mám všechno a co ted? Again? Nuda.... Právě proto, až budu pořádně přiraven a vybaven (Neptejte se čím) začnu dělat na mém ultimátním RPG světě plným questů a prozkoumávání. Nebude to jen tak ledajaké RPG. Každá kostka bude položena mnou, žádná generace (Což je u RPG na nic, generace staví samé kopce atd... nehodící se k RPG světu) mapy atd.... .Raritaniumraritanium10084    1.2.2012 21:48 Raritanium

U MC mi chybí jedna věc.... . Cíl. Řekněme, že hraju singleplayer, ale pak si uvědomím: "Já mám vlastně všechno, nemám důvod dál něco dělat" a v tom to je. Hra je to velice zábávná ale když už nechcete hrát multiplayer, se sniglem se nespokojíte, jelikož všechno znáte a měli jste, nemá to prostě cíl, úkol. Pak když mám všechno, nelámu si hlavu s ničím a jediné co mi zbýva je stavět. Jde o ten zážitek a adventuru, která hra po době postrádá a jedině mody pomůžou. Ale stejně nikdy nenajdete mod přesně podle svého gusta. Jak říkál BůhOnty, mám všechno a co ted? Again? Nuda.... Právě proto, až budu pořádně přiraven a vybaven (Neptejte se čím) začnu dělat na mém ultimátním RPG světě plným questů a prozkoumávání. Nebude to jen tak ledajaké RPG. Každá kostka bude položena mnou, žádná generace (Což je u RPG na nic, generace staví samé kopce atd... nehodící se k RPG světu) mapy atd.... .

hudi11    Stím vlídné hw nároky nesouhlasím :D je to náročný až moc :D. Ale je to suprová hra. 10/10hudi11hudi1111080    27.1.2012 17:57 hudi11

Stím vlídné hw nároky nesouhlasím :D je to náročný až moc :D. Ale je to suprová hra. 10/10

Kubino    Minecraft je skrytá reklama na lego :DKubinokubino10520    28.12.2011 14:05 Kubino

Minecraft je skrytá reklama na lego :D

Lego Games    No ja si o Minecraft myslim že je to velmi dobrá a povedená hra graficky to hre práveže sedí a proste hra by mala dostat
11/10! prečo ja som na tom zavisly a nebojim s to tu napisat alebo povedat ja by som todal a j na hru roku proste Moajng sú velmidobrýá vivijary a vedia robit hry v tom je ten rozdiel že Littlebigplanet je uz somarina pre deti štrikuvany panaci LOL :D ale MC to je už ina kava to proste chity a nepusti ! ! ! teda u mna nepustila a any nepusti !
Lego Gameslego-games4832
    22.12.2011 19:19
Lego Games

No ja si o Minecraft myslim že je to velmi dobrá a povedená hra graficky to hre práveže sedí a proste hra by mala dostat
11/10! prečo ja som na tom zavisly a nebojim s to tu napisat alebo povedat ja by som todal a j na hru roku proste Moajng sú velmidobrýá vivijary a vedia robit hry v tom je ten rozdiel že Littlebigplanet je uz somarina pre deti štrikuvany panaci LOL :D ale MC to je už ina kava to proste chity a nepusti ! ! ! teda u mna nepustila a any nepusti !

Maestrodk    Hlavním tahounem je ten multiplayer no. V singlu vás to po nějaké době přestane bavit, ale stavět, těžit, prozkoumávat, craftit s přáteli to už je ono :)Maestrodkmaestrodk8088    22.12.2011 10:42 Maestrodk

Hlavním tahounem je ten multiplayer no. V singlu vás to po nějaké době přestane bavit, ale stavět, těžit, prozkoumávat, craftit s přáteli to už je ono :)

zoomfire   5x   Dřív jsem byl proti minecraftu, protože jsem nechápal, co je na tom zábavného ... pak jsem si to jednou zahrál online a už jsem se od toho nemohl odtrhnout. 10 hodnocení si hra zaslouží, je to jediná stavěcí hra svého druhu, která baví miliony hráčů. Přijďte někdy k nám na server a uvidíte samizoomfirezoomfire19    22.12.2011 09:28 zoomfire

Dřív jsem byl proti minecraftu, protože jsem nechápal, co je na tom zábavného ... pak jsem si to jednou zahrál online a už jsem se od toho nemohl odtrhnout. 10 hodnocení si hra zaslouží, je to jediná stavěcí hra svého druhu, která baví miliony hráčů. Přijďte někdy k nám na server a uvidíte sami

luxin221   1x   SkTiRlElJeDrA, vlcevo: Proč by jako indie hra nemohla dostat 10/10 ? Je to normální a plnohodnotná hra, jenom je od nezávislých tvůrců, to je vše. Navíc recenze je o tom, že člověk vyjádří o hře svůj SUBJEKTIVNÍ názor, takže když dává recenzant 10/10, nevím , co je na tom špatně. Jeho nezajímá, jestli se to vám dvěma líbí nebo ne. On si to zahraje a zprostředkuje svoje své dojmy ze hry pomocí recenze. Klidně tomu dejte hodnocení jaký chcete, váš názor vám nikdo nebere. Vy ovšem nesmíte brát názor jemu. Recenzantovi se hra líbila, tak dal 10/10. NO A CO?

vlcevo: Zato tvoje hodnocení 1/10 je úplně v pořádku, že ano? :lala:
luxin221luxin2215833
    21.12.2011 22:27
luxin221

SkTiRlElJeDrA, vlcevo: Proč by jako indie hra nemohla dostat 10/10 ? Je to normální a plnohodnotná hra, jenom je od nezávislých tvůrců, to je vše. Navíc recenze je o tom, že člověk vyjádří o hře svůj SUBJEKTIVNÍ názor, takže když dává recenzant 10/10, nevím , co je na tom špatně. Jeho nezajímá, jestli se to vám dvěma líbí nebo ne. On si to zahraje a zprostředkuje svoje své dojmy ze hry pomocí recenze. Klidně tomu dejte hodnocení jaký chcete, váš názor vám nikdo nebere. Vy ovšem nesmíte brát názor jemu. Recenzantovi se hra líbila, tak dal 10/10. NO A CO?

vlcevo: Zato tvoje hodnocení 1/10 je úplně v pořádku, že ano? :lala:

vlcevo   2x   Omlouvám se všem příznivcům Minecraftu, ale hodnocení pana recenzenta mi přijde opravdu přehnané. Tahle hra podle mého názoru nedosahuje kvalit ostatních desítkových pc her. Jestli autor recenze je velký fanda Minecraftu, tak se to dá pochopit, ale hodnocení 10/10 je opravdu přehnané.vlcevovlcevo10295    21.12.2011 21:48 vlcevo

Omlouvám se všem příznivcům Minecraftu, ale hodnocení pana recenzenta mi přijde opravdu přehnané. Tahle hra podle mého názoru nedosahuje kvalit ostatních desítkových pc her. Jestli autor recenze je velký fanda Minecraftu, tak se to dá pochopit, ale hodnocení 10/10 je opravdu přehnané.

BůhOnty   3x   Ta hra je na pár hodin. . Postavíte si co chcete nakopete si co chcete. . Máte diamanty všechno...A co teď? Again and Again? Pak už je to nuda. .BůhOntybuhonty2908    21.12.2011 15:24 BůhOnty

Ta hra je na pár hodin. . Postavíte si co chcete nakopete si co chcete. . Máte diamanty všechno...A co teď? Again and Again? Pak už je to nuda. .

SkTiRlElJeDrA   4x   Nevim nemůžu si pomoct ale 10/10 je dost přehnaný...takovýhle score může udělit jen ten co se od toho nehne, takže to by znamenalo, že všechny hry by měly mít 10/10 páč každej má to svý a 10/10 znamená že by to "mělo" bavit skoro každýho a hra je téměř bezchybná nwm nwm, ale tomuhle titulu bych dal max. 8. 5/10SkTiRlElJeDrAsktirleljedra8767    21.12.2011 13:34 SkTiRlElJeDrA

Nevim nemůžu si pomoct ale 10/10 je dost přehnaný...takovýhle score může udělit jen ten co se od toho nehne, takže to by znamenalo, že všechny hry by měly mít 10/10 páč každej má to svý a 10/10 znamená že by to "mělo" bavit skoro každýho a hra je téměř bezchybná nwm nwm, ale tomuhle titulu bych dal max. 8. 5/10

JANSULOVSKY    Kroutím hlavou. :nah: Ale lidi sou různí. To pochopit dokážu.JANSULOVSKYjansulovsky1889    21.12.2011 12:59 JANSULOVSKY

Kroutím hlavou. :nah: Ale lidi sou různí. To pochopit dokážu.

ScorpionMK11    Maestrodk: Chápu, taky bych chtěl tyto super módy ve hře už od updatu...novinky 1. 0. 0 mi příjdou nic extra 8-)ScorpionMK11scorpionmk116223    21.12.2011 12:34 ScorpionMK11

Maestrodk: Chápu, taky bych chtěl tyto super módy ve hře už od updatu...novinky 1. 0. 0 mi příjdou nic extra 8-)

Maestrodk   2x   Hades47: A jak jsi na to přišel? Jen kvůli grafice? Na nic nenarážím, jen mě zajímá, jestli se v dnešní době lidi jen podívají na grafiku a podle toho soudí hru. Kdyby Minecraft byl na Cryenginu 3 tak to by už šlo co? :lala:Maestrodkmaestrodk8088    21.12.2011 12:20 Maestrodk

Hades47: A jak jsi na to přišel? Jen kvůli grafice? Na nic nenarážím, jen mě zajímá, jestli se v dnešní době lidi jen podívají na grafiku a podle toho soudí hru. Kdyby Minecraft byl na Cryenginu 3 tak to by už šlo co? :lala:

starpep   3x   8 z 10 maxstarpepstarpep3419    21.12.2011 11:42 starpep

8 z 10 max

Sicco   2x   Hades47: Proč total kravina? Hrál jsi to vůbec a jak dlouho a v jakém režimu hry?Siccosicco5787    21.12.2011 10:38 Sicco

Hades47: Proč total kravina? Hrál jsi to vůbec a jak dlouho a v jakém režimu hry?

Hades47   4x   total kravinaHades47hades474603    20.12.2011 22:21 Hades47

total kravina

faun222    no, já to hraji na p4 :) . A hra se trhá to je jasné, jakmile jsem však na míste, nrbo poloze několik dní , stavím, craftím atd. Tak se fps rázem zvýší a hra jede opravdu čístě, nižší dohlednost je jasná, ale i těch 160 fps sem dostal :)faun222faun222373    20.12.2011 21:22 faun222

no, já to hraji na p4 :) . A hra se trhá to je jasné, jakmile jsem však na míste, nrbo poloze několik dní , stavím, craftím atd. Tak se fps rázem zvýší a hra jede opravdu čístě, nižší dohlednost je jasná, ale i těch 160 fps sem dostal :)

Maestrodk   1x   ScorpionMK11, ySpirit: Já vím že na Minecraft je spousta dobrých módů, ale práveže jsem říkal, že bych to chtěl v normálním základním Minecraftu :) Doufám že i když je to plná verze, tak budou stále často vycházet updaty. Vždyť je ještě tolik věcí co si musíme vycraftit :lol:Maestrodkmaestrodk8088    20.12.2011 21:19 Maestrodk

ScorpionMK11, ySpirit: Já vím že na Minecraft je spousta dobrých módů, ale práveže jsem říkal, že bych to chtěl v normálním základním Minecraftu :) Doufám že i když je to plná verze, tak budou stále často vycházet updaty. Vždyť je ještě tolik věcí co si musíme vycraftit :lol:

Gejza    Thomas já vím že na dnešní pc mám notas a tam to jede vklidu ale stejneGejzagejza9148    20.12.2011 19:03 Gejza

Thomas já vím že na dnešní pc mám notas a tam to jede vklidu ale stejne

aSsAsSiNuS   3x   jedno dolezite - (mínus) : hra sa nehorazne nabaluje a zatazuje uz po 5 minutach tak nehorazne 4GB RAM ze chladic nehorazne huci co je dost zle .... keby to radsej vyvojari urobili v C++ a nie v jave tak by to bolo lepsie pretoze by sa to podla mna nenabalovalo.... ako hra je to OK ale nabaluje sa a ja nemam rad ked sa mojmu PC nieco nepaci :) takze "-"aSsAsSiNuSassassinus6994    20.12.2011 18:28 aSsAsSiNuS

jedno dolezite - (mínus) : hra sa nehorazne nabaluje a zatazuje uz po 5 minutach tak nehorazne 4GB RAM ze chladic nehorazne huci co je dost zle .... keby to radsej vyvojari urobili v C++ a nie v jave tak by to bolo lepsie pretoze by sa to podla mna nenabalovalo.... ako hra je to OK ale nabaluje sa a ja nemam rad ked sa mojmu PC nieco nepaci :) takze "-"

ySpirit    Maestrodk: Sponge ma vyuziti jen v creativu, kdyz se clovek chce zbavit vody, jinak se v survivalu nema sanci k nemu jakkoliv dostat bez pouziti cheatu a stejne je pak k nicemu (a ani tam nema mit zadny vyuziti) . Pokud mas dobry navrhy na mody, doporucuji ti zkouknout minecraft forum, trosku pohledat a urcite najdes minimalne jeden mod, co pridava to, co si prejes, jinak bys to tam mohl navrhnout.ySpirityspirit7072    20.12.2011 18:01 ySpirit

Maestrodk: Sponge ma vyuziti jen v creativu, kdyz se clovek chce zbavit vody, jinak se v survivalu nema sanci k nemu jakkoliv dostat bez pouziti cheatu a stejne je pak k nicemu (a ani tam nema mit zadny vyuziti) . Pokud mas dobry navrhy na mody, doporucuji ti zkouknout minecraft forum, trosku pohledat a urcite najdes minimalne jeden mod, co pridava to, co si prejes, jinak bys to tam mohl navrhnout.

WoLf-Cz   1x   Jebedeah - Za zápor bych to považoval, jelikož to může na hru vrhat špatné světlo a když hodnotíš multiplayer, je taky hodně důležité, jestli ho lidi hrají. Pokud servery zejí prázdnotou, tak se to do hodnocení také promítne. Takže nevidím důvod, proč do záporů nepočítat i tohle.WoLf-Czwolf-cz3200    20.12.2011 17:56 WoLf-Cz

Jebedeah - Za zápor bych to považoval, jelikož to může na hru vrhat špatné světlo a když hodnotíš multiplayer, je taky hodně důležité, jestli ho lidi hrají. Pokud servery zejí prázdnotou, tak se to do hodnocení také promítne. Takže nevidím důvod, proč do záporů nepočítat i tohle.

Jebedeah   1x   U těch záporů bych smáznul to, že často ničí hru sami hráči. To přece není mínus hry jako takové, ale lidí, kteří ji hrájí a to je rozdíl. Minecraft osobně pro mě namá skoro žádné mínus. Nelíbí se ti NPC vesničky, kaňony a opuštěné doly? Ok, tak si je před vytvořením mapy vypni. Nelíbí se ti mobové? Ok, tak si sniž obtížnost! V téhle hře se jde zavděčit opravdu všem. Jak maniakům, kteří zde najdou uplatnění s TNT, tak bojechtivým vojákům, kteří si rádi sestřelí nějakého toho kosťáka, tak dobrodruhům, kteří s napětím čekají, co najdou za dalším rohem, tak i írumilovným lidem, kteří si postaví domek a žijou si svůj vlastní život v klidu a míru. Tahle hra chytne opravdu skoro každého.Jebedeahjebedeah10011    20.12.2011 17:46 Jebedeah

U těch záporů bych smáznul to, že často ničí hru sami hráči. To přece není mínus hry jako takové, ale lidí, kteří ji hrájí a to je rozdíl. Minecraft osobně pro mě namá skoro žádné mínus. Nelíbí se ti NPC vesničky, kaňony a opuštěné doly? Ok, tak si je před vytvořením mapy vypni. Nelíbí se ti mobové? Ok, tak si sniž obtížnost! V téhle hře se jde zavděčit opravdu všem. Jak maniakům, kteří zde najdou uplatnění s TNT, tak bojechtivým vojákům, kteří si rádi sestřelí nějakého toho kosťáka, tak dobrodruhům, kteří s napětím čekají, co najdou za dalším rohem, tak i írumilovným lidem, kteří si postaví domek a žijou si svůj vlastní život v klidu a míru. Tahle hra chytne opravdu skoro každého.

Fiola   2x   Gandalf. : Dneska na mobilních hrách vydělává jenom fakt pár vyvolených lidí :) . Takže samozřejmě máš pravdu, ale jde to aplikovat jako příklad jenom do určitý hranice.Fiolafiola18    20.12.2011 17:46 Fiola

Gandalf. : Dneska na mobilních hrách vydělává jenom fakt pár vyvolených lidí :) . Takže samozřejmě máš pravdu, ale jde to aplikovat jako příklad jenom do určitý hranice.

Moonis    Výborná recenze, jen je trochu určena na MP, což samozřejmě nevadí. K těm nárokům, ja mám třeba desktop 4GB RAM a jede úplně v pohodě, ale potom mám noťas s 8GB RAM a jedu 20 fps, ale po stáhnutí módu na optimalizaci už jedu 30-40. :) Ještě mi v recenzi chyběl trochu odstavec o módech (i když byli zmíněny) , pár módu Minecraftu dají úplně jinou dimenzi (kdo chce zkusit, tak si najděte YogBox) . A ještě se tu někdo obával o nové updaty, ale když vyšla 1. 0. 0, tak Mojang psal, že dokud se bude hra kupovat, budou vycházet updaty. Už se na jednom pracuje a vypadá slibně (šance, že z listů spadnou jablka, pokud ovce sežere trávu, obnoví se jí vlna) , takže si myslím, že se neni čeho bát. :) Osobně ji hraju od bety a zatim mě nepřestala bavit (měl jsem pár delších pauziček) a je to taková nálepka, když nemám co hrát.Moonismoonis2191    20.12.2011 17:38 Moonis

Výborná recenze, jen je trochu určena na MP, což samozřejmě nevadí. K těm nárokům, ja mám třeba desktop 4GB RAM a jede úplně v pohodě, ale potom mám noťas s 8GB RAM a jedu 20 fps, ale po stáhnutí módu na optimalizaci už jedu 30-40. :) Ještě mi v recenzi chyběl trochu odstavec o módech (i když byli zmíněny) , pár módu Minecraftu dají úplně jinou dimenzi (kdo chce zkusit, tak si najděte YogBox) . A ještě se tu někdo obával o nové updaty, ale když vyšla 1. 0. 0, tak Mojang psal, že dokud se bude hra kupovat, budou vycházet updaty. Už se na jednom pracuje a vypadá slibně (šance, že z listů spadnou jablka, pokud ovce sežere trávu, obnoví se jí vlna) , takže si myslím, že se neni čeho bát. :) Osobně ji hraju od bety a zatim mě nepřestala bavit (měl jsem pár delších pauziček) a je to taková nálepka, když nemám co hrát.

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (50 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (19 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole