Uživatel nepřihlášen
  

Diablo 3 - legendární návrat

Čtvrtek 24.5.2012 13:13 - Autor: Daniel "WoLf-Cz" Kremser - Rubrika: Recenze Recenze Diablo 3

Více než 10 let očekávaná pecka je zde! Mistři z Blizzardu konečně dokončili dlouho odkládané Diablo, ale jak se dlouhý vývoj na třetím díle podepsal?

Recenze z hraní na obtížnost Normal a Nightmare

Šílenství okolo vydání třetího Diabla doslova paralyzovalo internet. Nejen na herních médiích, ale dokonce i na obyčejných zpravodajských serverech se jméno Diablo alespoň jednou vyskytlo a to rovnou ve spojení s frázemi, jako dokonalá hra nebo příchod antikrista. Hype a očekávání, které se kolem nejnovějšího blizzardího dílka vytvořil, jednoduše dosahoval a možná ještě i dosahuje přímo astronomických výšin.

...
Délka: ...
Diablo 3 - Zlo je zpět (TV reklama)
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Očekávání jsou však jedna věc a realita druhá. Palčivou pravdou totiž je, že jsme si za těch 11 dlouhých let vysnili hru, kterou dnes není schopný nikdo udělat, a nepochybuji, že se najde mnoho zklamaných hráčů, kteří očekávali něco trošku jiného. Diablo 3 je totiž skvělou a téměř do detailu vypiplanou hrou, ale k nějakému nebeskému zjevení má sakra daleko!

Temná a barevná Sanctuary

Pochybnosti o dokonalosti se začínají objevovat již při prvním výletu do světa Sanctury. Ten totiž sice vypadá opravdu osobitě a jde vidět, že si s ním autoři vyhráli, ale grafika své stáří zakrývá jen těžce. Povrchněji orientovaní lidé tak budou mít hned z kraje opravdu velký problém se do hry naplno ponořit.


Na druhou stranu však musím vývojáře pochválit alespoň za snahu, a jelikož není grafika pouze o polygonech, technologiích a DX11 efektech, je nutno celkové vzezření Diabla znovu pochválit. Temná stylizace a práce s barvami je totiž jednoduše výborná. Téměř na každém kroku narážíte na dech vyrážející výhledy a výtvarný styl, který se nepodobá žádné jiné hře. Je úplně jedno, zda se bavíme o kobkách pod tristramskou katedrálou nebo o oblačném městě. Všechny lokace vypadají vskutku náramně.

Diablo dokazuje, že i s postarší grafikou se dá docela kouzlit a škaredě hra rozhodně nevypadá.

V ničem pak nezaostávají ani povedené animace a především efekty všemožných schopností. Znovu musím vyzdvihnout barevné problesky efektů a vůbec použití nádherně sytých barev, které skvěle kontrastují s temnou atmosférou, která většinou lokací prostupuje. Příjemným detailem je i docela interaktivní prostředí s poměrně velkým počtem zničitelných předmětů.

Korunu ale nakonec celému Diablu nasazuje hlavně famózní optimalizace. Vždyť kterou jinou hry vydanou v tomto roce si i na střední detaily zahrajete na Intel Pentium 4. Všichni kritici by se tak měli opravdu zamyslet, protože nejen že Diablo své stáří dobře kamufluje, ono se navíc dá hrát i na sakra starém železe a to se počítá!Tradičně kvalitní vyprávění

Jestli ale opět něco vypadá nadpozemsky tak to jsou renderované příběhové filmečky, oddělující jednotlivé akty. Produkční kvalita se může tak jako vždycky směle měřit i s profesionální hollywoodskou prácičkou a ve spolupráci s trefným soundtrackem vytváří až překvapivě hutnou a ucelenou atmosféru.

Škoda jen, že jich je pouze 5 a většina příběhu je stejně vyprávěna prostřednictvím videí stylizovaných do zápisků z deníků, kterým nechybí pohledný efekt kresby tužkou. Přesto však nelze vyprávění nic vytknout.Své zásluhy na tom ostatně má i překvapivě kvalitní příběh. Od Diabla jsem po příběhové stránce nečekal vůbec nic a nakonec jsem byl příjemně potěšen. Pravdou sice je, že se jedná o jedno ohromné klišé pojednávající o nikdy nekončícím zápasu dobra a zla, avšak dojde i na dojemné momenty, které skutečně dokáží vyvolat nějakou hráčovu reakci a dokonce nechybí ani pár překvapení nebo špetka humoru.

Stejně jako StarCraft II, sází třetí Diablo na příběh vyprávěný skrze famózní renderované filmečky.

Humorná stránka je pak věcí především minimalisticky laděných rozhovorů, které spolu s dalšími prvky již docela popírají tvrzení, že je třetí Diablo RPG. Vždy totiž pouze následujete cestu, kterou vám předpřipravili scénáristi z Blizzardu. Snaživě tento dojem sice rozbíjí možnost se pobavit s náhodnými vesničany nebo méně důležitými společníky, avšak zcela jej odstranit nedokáže. Celkově je ale příběh jednou z důležitějších věcí a skutečně mě tentokráte nutil neustále pokračovat v hraní.

Všechno není pouze náhoda

Každá mince má však dvě strany a jinak to není ani s touhle ďábelskou. Leč totiž může hra vypadat sebekrásněji, pokud chybí kvalitní level design, je to trošku k ničemu. A právě v otázce skladby jednotlivých levelů se začínají objevovat první citelné mezery v celém konceptu, které Diablo distancují od statutu té "dokonalé" hry. Je mi jasné, že vývojáři chtěli zachovat co nejvíce feeling starých časů, ale když už mohli vyjít moderní době jiné prvky, nějak nechápu, proč zrovna jednotlivé lokace jsou někdy až neuvěřitelně imbecilní.


Diablo vždy lákalo na náhodně generované lokace, které skýtaly hodiny a hodiny prozkoumávání a to nechybí ani zde. Ovšem procházet pět pater skoro na chlup totožných místností už je trošku moc. Nedej bože, když pak zjistíte, že jste se měli vydat druhou stranou dungeonu. Hráči World of Warcraft navíc mnoho míst poznají a palčivé zjištění, že tak ten pověstný systém "náhodně" generovaných lokací funguje jen polopaticky, dobrému obrazu hry zrovna nepřidává. Na jedné straně tady máme pěkná místa a velice často i nápadité lokace, ale na té druhé je lehce nedotažený koncept, který ve srovnání s vymazleným zbytkem hry slušně vyčuhuje.

Souboje v duchu jednoduchých principů

Abych pánům v Blizzardu ale zase nekřivdil, 11 let se vyloženě neflákali. Jak už bylo řečeno výše, většina základních principů a tedy i hratelnost se celkově posunula do lehce moderní doby a v mnoha případech se vychází vstříc i hráčům, kteří viděli gamesu naposledy před 10 lety. Ve zkratce tak dostáváme akční rubačku, která má do RPG dost daleko a hovořit se dá spíše jen o mírných RPG prvcích.

Soubojový systém je správně zběsilý a zábavný. Hráče neotravuje marginálními zbytečnostmi a k dokonalosti dotahuje úplné základy.

Už výběr postavy celou filozofii RPG značně popírá a možnost zvolit pohlaví a jednu z pětice class je na proklamovaný žánr trošku málo. Kdo se však s tímto značným zjednodušením smíří, dostává výborný akční mix soustředící se téměř výhradně na bojovou stránku, a jenž nemá šanci jen tak omrzet.Kromě omezení při výběru postavy totiž nově zcela odpadá i většina starostí týkající se jejího vývoje. Na každém levelu se zkušenosti rozdělují automaticky podle jakési universální a pro danou třídu nejvýhodnější šablony a musím přiznat, že to Diablu dodává na potřebné eleganci. Hráč se totiž může soustředit výhradně na jednoduchý, skvěle fungující a zábavný soubojový systém, jenž stojí pouze na dvou základních mechanismech.

Za prvé tady máme přehršel schopností unikátních každé postavě, které lze ještě následně vylepšovat a modifikovat slušným počtem run. Ty se odemykají postupně se zvyšujícím se levelem a díky jednoduchému a minimalistickému designu tak dostáváme celek, který nechá vyřádit opravdu každého a pro každý herní styl se najde něco. Osobně mně tento krok směrem k mainstreamu a zjednodušování vůbec nevadí, protože v Diablu má svůj smysl a díky vhodně nastaveným principům je hra až nečekaně zábavná a chytlavá.Ostatně jsem nezaznamenal ani chybějící svitky identifikace nebo přepracovaný pohyb po herním světě. Ten je nyní řešen buďto systémem portálů propojujících celou Sanctuary a nebo možností si vykouzlit portál do hlavní bezpečné lokace odkudkoli. Znovu jednoduché a zcela vyhovující stylu hry a přitom ani nijak pobuřující zaryté fandy old-school řešení.

Obchodování a tuna předmětů hrají prim

Pořád nám ale do kompletního celku cosi zbývá, a sice loot. Vždyť co by byla tahle série bez tolik lákavé kořisti, tuny zbytečných předmětů a neustálého porovnávání jejich statistik. Jestli něco zvládlo přetrvat celých 16 let, tak je to právě tohle. Neustále se objevující a ze zabitých zlořádů v pekle zplozených vypadnuvší magické hole, sekery a brnění vás pořád a pořád ženou dopředu. A kdyby náhodou ne a ne vysněná věc vypadnout, vždycky si ji můžete vycraftit skrze systém řemeslníků, který je jednoduchý na pochopení, ale taktéž dostatečně komplexní aby uspokojil i ty nejnáročnější požadavky.

Řemeslníky můžete také postupně vylepšovat a kromě důležitého zlata jsou časem potřebné i různé nákresy a svitky. Stejně tak se dají pořádné zbraně získat jen na vyšších obtížnostech a celkově je tak loot tou nejlepší motivací k opětovnému zahrání.


Ostatně se kvůli všem těm modrým, zeleným a žlutým předmětů dokonce sáhlo po té nejnenáviděnější featuře. Nemá cenu ani zastírat, že permanentní připojení k internetu je přinejmenším kontroverzní. Ovšem vzhledem k aukci předmětů, která funguje až překvapivě dobře a dokonce se skrze ni lze slušně vybavit, se to dá pochopit. Přesto si však do Blizzardu trošku rýpnu. Když už totiž něco dělám, tak to snad dělám pořádně!

Stále ještě trošku pochybně fungující servery, špatná latence a někdy docela časté lagy nedělají hře dobrý obraz a je opravdu špatné, když dám za hru až 1500 Kč a pak nejde celý den hrát! Jestli se však v nejbližší době podaří všechny tyto neduhy odstranit, pak si není na co stěžovat.

Trvalé svázání s účtem na Battle.net totiž přináší samé výhody a věřím, že jako jsme si zvykli na Steam, tak nám nebude za chvíli vadit ani tohle řešení. Kromě toho, že máte všechny achievementy hezky na jedné kupě a můžete si hned prohlížet svůj progress, slouží Battle.net skvěle také k socializaci mezi hráči a k multiplayerovému hraní.Čtyřčlenné protidémonské komando

Leč je Diablo zábavné už v singleplayeru, ta pravá a nikdy nekončící zábava začíná právě, až když do hry přitáhnete nějakého kamaráda. Matchmake je jednoduchý a pohodlný, vždycky vidíte v jaké fázi se zrovna přítel nachází, velice jednoduše se můžete dělit o vybavení a hlavně má hra skvěle nastavenou skladbu postav. Pravdou totiž je, že třeba takový mág bude mít sám trošku problém, ale když se spojí mág a třeba Monk rozdávající rány zblízka, hned to je o něčem jiném.

Propojení s Battle.net poskytuje skvělé zázemí pro multiplayer, který je díky dobře se doplňujícím postavám neskutečně zábavný.

Již na první pohled je vidět, že se spolupráci více hráčů autoři počítali a třetí Diablo je na ni perfektně připraveno. Navíc nechybí ani lehké propojení se starším StarCraftem 2, takže pokecat můžete dokonce i mimo Diablo.

Nedotažené drobnosti

Není ale všechno zlato co se třpytí a některá pozlátka, jako třeba hezky navržený Battle.net nedokáží zakrýt nepříjemný fakt, že se najde hned několik docela vážných problémů a to třeba i v samotném gamedesignu. Velkým problém jsou v mých očích checkpointy, které mnohdy zcela postrádají třeba jen špetku logiky. Proč například musím při selhání na bossovi znovu koukat na všechny animačky a navíc začínat kompletně znova. Prostě nemůžu pochopit, že když zabíjím bosse na 3 etapy, tak tam nejsou hned 3 checkpointy. Podobná situace pak nastává i v případě nešťastné smrti během procházení lokacemi.


V takovémto případě totiž jako checkpoint funguje portál sloužící k pohybu po herním světě a nedej bože, když se nejbližší nachází na úplně jiné straně poměrně rozlehlých lokací. Hned tak dostáváte pět minut únavného chození již jednou prozkoumanými místy navíc. Určitě se nejedná o vyloženou tragédii a třeba časem dojde k nápravě prostřednictvím patche. Momentálně však mohou podobné detaily především na vyšších obtížnostech časem solidně štvát.

Zábavné, rozmanité a také kolísající

Nakonec si ale nemůžu odpustit kritiku hlavně na konto obtížnosti. Zhruba první polovina hry je až směšně jednoduchá a až na bossfighty před hráče nestaví žádnou větší výzvu. Pak ale začne docela rychle a slušně přituhovat a třeba takový Wizzard nebo Witch doktor už má co dělat, aby zvládl i běžné nepřátele. Podobná situace se pak opakuje i v závěrečném 4. aktu.

Jednou z mála vad na kráse jsou trošku nelogické checkpointy a někdy nestálá obtížnost.

Na jednu stranu lze pochopit, že kolísavá obtížnost je dána především rozmanitou skladbou postav a náhodným lootem, kde nikdy nejsou hráči na stejné úrovni. Ale vzhledem k času, který na vývoji Blizzard strávil, jsem čekal takovéto věci daleko vymazlenější.Jistou náplastí ale svým způsobem může být s obtížností se vázající rozmanitá hratelnost. Ne, že by se celou hru dělalo něco jiného než zběsile mačkala myšítka a ještě zběsileji se do klávesnice vybouchávaly spelly, ale za zmínku rozhodně stojí slušný počet nepřátel. S postupně ubíhající velkorysou hrací dobou se postupně mění nepřátele a na nedostatek boss fightů si taktéž nelze stěžovat. Často je nutné navíc měnit strategii a hlavně je nutné od obtížnosti Hell také zapojit mozek a trošku taktizovat. Výzva je cítit skutečně na každém kroku a ten pocit, když vaše postava sílí a je stále nebezpečnější, je k nezaplacení.

Prostě Diablo

Již dlouho jsme tady neměli tak rozporuplnou a kontroverzní hru. Diablo III totiž měla být hrou nejen naší, ale i té předešlé generace hráčů a upřímně si myslím, že jsme od ní svým způsobem vyžadovali příliš. Celkově totiž vaz Diablu láme především těch 11 let čekání. Fakt, že Blizzard hru několikrát zrušil a začal na ní dělat od začátku, nakonec vývojový cyklus dlouhý zhruba tři roky prodloužil na propastných jedenáct a na hře to moc nepoznáváte.


Diablo III je typickou hrou od Blizzardu, tedy řemeslně dobře udělaný a zábavný kousek, ale to je tak asi všechno. Jedná se pouze o evoluci, a nikoli tu očekávanou revoluci. Lze tak říci, že co se vyplatilo u StarCraftu II, to se v tomto případě trošku minulo účinkem a očekávání hra naplňuje jen polopaticky. Na poměry klasických her je Diablo 3 skvělé a jen těžce se mu bude něco vážnějšího vyčítat, ale na poměry Blizzardu je to tentokráte lehce slabší!

Přesto ale v současné době seženete podobně kvalitní hru jen těžce. Celých 20 hodin hraní (obtížnost Normal) jsem se bavil královsky a od hry se nelze jen tak odtrhnout. Všechny základní principy fungují na jedničku a garantuji vám, že honba za lepší výbavou a procházení hry na vyšší obtížnosti vás bude s kamarády bavit ještě dlouhou dobu.


A pokud se rychle odstraní i problematické servery, pak již vám nic nebude bránit si tuhle dobře vypadající evoluci od RPG k mlátičce a mainstreamu užít také na starších strojích. I za tu lehce vyšší cenu totiž Diablo III rozhodně stojí a žádný ze záporů není natolik závažný, aby skvělý výsledný zážitek vyloženě rušil.

Diablo 3 na PC, MacHodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Diablo 3
» Více o hře
Líbí se nám
 • grafický styl
 • ozvučení
 • rozmanité a pěkné lokace
 • skvělá příběhová videa
 • slušný příběh
 • minimalistické rozhovory
 • skvělý a jasný soubojový systém
 • automatický vývoj postavy
 • pohyb po herním světě
 • pořádný loot
 • rozmanití nepřátele
 • online funkce
 • multiplayer
 • herní doba a znovuhratelnost
 • návykovost
Vadí nám
 • použití starších technologií
 • nekorektně fungující náhodně generované prostředí
 • nepříjemně rozmístěné checkpointy
 • kolísající obtížnost
 • špatně fungující servery
Verdikt: Hrou desetiletí nové Diablo rozhodně není a leč se jedná na poměry Blizzardu o lehce slabší kousek, v porovnání s ostatními hrami opět hledá srovnatelného konkurenta jen těžce. Kdybychom měli půlky, dostalo by Diablo 3 krásných 8,5/10, takhle pouze 8.
Na Zingu se nachází také 1 uživatelská recenze hry Diablo 3.
Hru ohodnotilo také 318 čtenářů průměrnou známkou 8.1/10.
Miki450 (9), breeg (10), Mikovec (10), Olomer (9), Gandalf. (6), Fejfi (10), Xenus (1), flatoutik (10), Klinger (10), spar (10), juraj (8), FreeKiller (10), Icewind (10), Dorrieb (10), gloky (8), R2-D2 (9), Charliehk (10), guuk (8), Dr0m3dAr (10), Hony (6), zoomfire (10), corey26 (8), CHILLY (10), neorich (10), WoLf-Cz (8), fja_ (6), Darius (9), D3VL3R (7), Mrozik (10), HonzysKISS (9), valal (7), bedikk (9), ZemiCZ (10), prudislav_cz (5), Falco (10), tommystreet (9), lenuska28 (9), Luboš (10), Rohac (7), SkipyV2 (9), Ball (7), Matqqo (10), Noobinator (9), Kravko (10), Frko (10), Asura23 (1), Eriador (8), Melmus24 (10), OS1R1S (8), Bartman007 (5), relox (10), maX (9), Sekys (10), PetasCzech (10), Jungleboogie (10), CervikLama (9), Indikatorccz (9), Smoothie (10), zlovkvetinaci (8), Gerolamo (10), Teclado (10), terz (8), BREAKER (9), Rewan (6), Bazmek (9), Crazy55 (7), Viliem (9), lukyvenca (10), TrojisCZ (8), ungroundable (8), JANSULOVSKY (8), DreeDex (9), tudiiik (10), bart201 (9), Fildus (9), Matthew.8 (9), JB (9), chips (10), KiKca (5), iToast (8), hamer12 (5), Killer767 (6), Saix (9), Dr.Vtx (8), paladinky971 (8), Wycis (9), Qartter (7), ivankrato (10), DeathMetal (7), suvikgamer (7), Bozidara (9), kamgeforce (8), Vrbis01 (6), Skyrimák (8), Jebo (4), 3dav3 (9), Mirekb44 (8), TheGreendroid (9), megajar (10), Mine (9), HoloCron (10), Pajda (8), prso (6), Dare (8), FoxikCZ (7), Mustang (6), adamiskos (8), Marigold (9), Monkeyskunk (7), BblackK (8), Chepa (8), Shark1995 (8), CRYPT (7), iNva (8), Skypas (9), Sofťáček (9), Ycos (8), Kratas (8), Arindis (6), Stenlly69 (8), Play (8), Redpoint1 (6), Atom123 (8), Phenonmen (10), Axon (6), HouseCZ (10), SaamatuCZ (5), andrew931 (9), Ryor (10), Mazarox (10), RUDY (9), Balthasar (10), Blizz (8), stihac10 (5), dantegamer (10), darknoon (9), Robert1106 (9), Mr.Filipenko (8), Novrt (9), warmanager (4), Bastr1 (8), OlikCZ (9), Limec (7), jokercz (8), skylines (7), MagicFiberCZ (7), Antidox (8), Rascal (8), hruska (7), Onos T'oolan (7), LanceCZ (7), maxmm (9), Jirihood (9), kony97 (8), Satris (9), alikb (10), Akimoto (6), Marador (9), Enemy_001 (8), DOLiVO CZ (4), klaz365 (7), Farky (4), restepik (9), Crazy007 (7), Nick (8), Lemmy_Kilmister (5), Taugor (4), netwoR (8), Tafro (10), Anathem (10), Shimmy (9), DwaneDibbley (6), Alfajk (7), Tomasek1111 (7), kikikimikiki (10), Mustaffa (10), klesla (9), Turokman87 (8), dopitapetr (7), Toxik (10), trissana (7), TomiX7 (10), Andromeda25 (6), Bokorys (10), Rachotlebek (8), Veronique (10), theDafli90 (8), adam1 (9), LuckyBaal (8), Barbar22 (10), dvrs (8), Balldur (9), rezna (7), Phase (8), daidara (10), Aveline (8), MelmanCZ (8), Lord Soup (7), Chris (10), Coffee CZ (10), AeSko (5), Groon (6), Shock (9), Tadeo11 (10), Newek23 (8), Tomy (8), NintendoNES (8), kufr (9), Pakey (8), th0ca (7), Danigon (8), G.a.m.e.r .65 (10), Deyw (6), VlcoCZ (10), Murvudd (5), brigand cz (7), Toldo (8), Strec (7), otaaaa (5), Emtchee (9), hxxnxs (1), Jarda65 (8), s3Cr3 (9), Hades47 (8), G4rgamel (8), Dubisek (6), PredatorCzech (8), dimertuper (9), petlos69 (2), adultreviews (10), darkramm88 (10), Dawidoo72 (10), Lootmaster (10), mike03 (8), Krylow (9), KaerMorhen (6), Luisa (9), Johny M. (9), InkredyblDyno (10), Ebolus (8), steragery (10), AkiosCZ (9), pol4mi (7), Adam-PacIn (8), OMG&WTF (10), zandetsu (7), Pongi (8), Mourisson (5), Lord_Of_Warez (3), _marosho_ (5), Fenriss (10), tommhardy (8), paris_cz84 (9), zoltan chivay (9), PsychoGamer (9), Ramen (8), Beeda2004 (4), daza (8), Vincent_Vega (5), Langer (6), DarkFox (8), Ako Suminoe (1), Lumin (8), Elishak (9), Hospodsky (9), Akiss (7), jakero (8), Magscraft (10), tiny (7), tiberian23 (10), valuueee (10), Serrlaid (10), CzePavel99 (8), Radegastr (10), Skapco (7), S3RiOUS (9), Ersagon (9), Exiperus (8), Milaano (9), Dakh666 (9), carhrozny (7), cybertoxic (10), theo (9), šuplík (9), Holy99 (8), Pisstol (10), GeSto (10), Snaphid (6), patrex (6), rtep (7), Rys18 (7), skyw84 (9), Foxik09 (10), Vojtech1141 (6), Micronex (9), Tasty Dumpling (7), Malcolm (8), Daeron (7), WeirdWorm (8), Siny (8), DERO (8), Seffi (8), Lazy (7), havlajs (9), HappyLima (8), multighost (10), Vlken69 (7), cajteekanee (8), Marculino (7), Nerry (8), Theogreel (8), KeerGeek (7), Mazzi (8), PCmaster race (7), ChristianeQ (10), baelerys (10), Mazuur (8), Angeller (7)
Před vydáním hru ohodnotilo 39 čtenářů průměrnou známkou 8.6/10.
wolflegion (10), Nula (10), Amahara (10), Trongix (10), Honzas (10), peakr (10), matuseka (10), TheStig (10), Adios (9), Lelllek (10), AvantGuard (10), RaZzor10 (8), zero (9), Ferrar (9), itomas (8), Bunhead (9), RoKo (10), zdenek (9), Zorkki (9), war100 (10), martin4111 (10), Ľubor Fabian (10), Overpowered (10), CrosS_VamP (9), Ornell (8), maytwo (10), Zdedys (10), shinoobi (1), panousko (10), DeCrys (1), Feďa15 (1), Louis_Vuitton (8), Sarias (8), Nailter (3), Dwayne (10), MajklH (10), rampage (10), Ovícenej Kretén (10), lukezamek111 (7)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Diablo 3 na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, MacScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Diablo 3 Screenshot ze hry Diablo 3 Screenshot ze hry Diablo 3 Screenshot ze hry Diablo 3 Screenshot ze hry Diablo 3 Screenshot ze hry Diablo 3 Screenshot ze hry Diablo 3 Screenshot ze hry Diablo 3

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Diablo 3 - legendární návrat
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Beeda2004    Andromeda25: teoreticky datadisk by mohl opravit vetsinu nudy z jednicky ale nechme se prekvapitBeeda2004beeda2004421    2.12.2013 00:17 Beeda2004

Andromeda25: teoreticky datadisk by mohl opravit vetsinu nudy z jednicky ale nechme se prekvapit

Andromeda25   1x   Diablo 3 tento krat dost zkalamalo cekala jsem od toho vice tohle se proste nepovedlo vratila jsem se k diablu 2 i kdyz tam uz grafika neni košér, byla to nejocekavanejsi hra a spise to bylo jedno velke zklamani :(Andromeda25andromeda2522236    13.10.2013 14:50 Andromeda25

Diablo 3 tento krat dost zkalamalo cekala jsem od toho vice tohle se proste nepovedlo vratila jsem se k diablu 2 i kdyz tam uz grafika neni košér, byla to nejocekavanejsi hra a spise to bylo jedno velke zklamani :(

darknoon   1x    :angry: error 53 error 37 a error 7 fuck this shitdarknoondarknoon6977    1.8.2012 13:39 darknoon

:angry: error 53 error 37 a error 7 fuck this shit

kikikimikiki    blbost ERROR 53 ani nevím proč :gun: :gun: :gun: :gun:kikikimikikikikikimikiki4438    11.7.2012 13:23 kikikimikiki

blbost ERROR 53 ani nevím proč :gun: :gun: :gun: :gun:

megajar   1x   Diablo 3 je pro mě suprová hra! :thumbup:megajarmegajar13202    15.6.2012 15:30 megajar

Diablo 3 je pro mě suprová hra! :thumbup:

killer159357   1x   kravina to jekiller159357killer15935710284    9.6.2012 11:26 killer159357

kravina to je

SAsp4    Diablo 3 Error 37 : [ odkaz ]SAsp4sasp413075    2.6.2012 15:19 SAsp4

Diablo 3 Error 37 : [ odkaz ]

Beeda2004    jedina vec co mne na trojce vadi je ze nebudou Mody jak do dvojky ktery pridaly neuveritelny mnozstvi novych veci ci predelani starychBeeda2004beeda2004421    29.5.2012 22:13 Beeda2004

jedina vec co mne na trojce vadi je ze nebudou Mody jak do dvojky ktery pridaly neuveritelny mnozstvi novych veci ci predelani starych

Lootmaster   1x   Phenonmen : :D tak recenze odfláknutá je a neznalost herního světa bije do očí , ale hodnocením se celkem trefuje 8, 5 ...zingáci dávají průměr 8, 8 kluci s koulema IGN 9, 5 :D .... Nepotápěl bych snahu recenzenta jen proto , že neukojil me funboyovské srdce bez treningu se to nenaučí a diablu to neuškodí.Lootmasterlootmaster5989    29.5.2012 10:59 Lootmaster

Phenonmen : :D tak recenze odfláknutá je a neznalost herního světa bije do očí , ale hodnocením se celkem trefuje 8, 5 ...zingáci dávají průměr 8, 8 kluci s koulema IGN 9, 5 :D .... Nepotápěl bych snahu recenzenta jen proto , že neukojil me funboyovské srdce bez treningu se to nenaučí a diablu to neuškodí.

martyEF   4x   Phenonmen: troll :DmartyEFmartyef5631    29.5.2012 09:06 martyEF

Phenonmen: troll :D

Phenonmen   1x   Recenzovat by to měl někdo skušenější :D Tak špatnou recenzi jsem nečetl už dlouho ... :nah:Phenonmenphenonmen11929    29.5.2012 08:54 Phenonmen

Recenzovat by to měl někdo skušenější :D Tak špatnou recenzi jsem nečetl už dlouho ... :nah:

Jungleboogie    Diky :) btw není tu někdo s guest passem? Byl bych moc vdecnej. Kdyžtak na ondra. novis@seznam. czJungleboogiejungleboogie12055    28.5.2012 21:05 Jungleboogie

Diky :) btw není tu někdo s guest passem? Byl bych moc vdecnej. Kdyžtak na ondra. novis@seznam. cz

R2-D2    Jungleboogie: Potřebuješ guest pass, ten získáš buď od kamaráda, který si zakoupil hru, či za cca 20 dnů, až se ta starter edice uvolní pro širokou veřejnost...R2-D2r2-d210567    27.5.2012 13:12 R2-D2

Jungleboogie: Potřebuješ guest pass, ten získáš buď od kamaráda, který si zakoupil hru, či za cca 20 dnů, až se ta starter edice uvolní pro širokou veřejnost...

Miky člen redakce    Jungleboogie vše najdeš zde [ odkaz ]Mikymiky3    27.5.2012 13:01 Miky

Jungleboogie vše najdeš zde [ odkaz ]

Jungleboogie    Jen bych se rád zeptal jak mužů získat tu bettu. ? To de přes nějaký
pozvánky že?
Jungleboogiejungleboogie12055
    27.5.2012 13:00
Jungleboogie

Jen bych se rád zeptal jak mužů získat tu bettu. ? To de přes nějaký
pozvánky že?

Jungleboogie   4x   Já jen nechápu proč dáváte některý z vás ty hře treba 1/10. Ok. Na jedenáct let ve vyvinu to mohlo bejt lepsi, ale když se odprostite od těch pár chyb, tak je ta hra fakt skvělá. :) )Jungleboogiejungleboogie12055    27.5.2012 11:53 Jungleboogie

Já jen nechápu proč dáváte některý z vás ty hře treba 1/10. Ok. Na jedenáct let ve vyvinu to mohlo bejt lepsi, ale když se odprostite od těch pár chyb, tak je ta hra fakt skvělá. :) )

Beeda2004   2x   mno podle mne hodnotit spatne fungujici servry je blbost, protze se dalo cekat ze ty servry to eunesou kdyz se bude snazit prihlasit pres dva miliony lidi, wowko v roca 2004 melo mnohem horsi problemy pri prvnim spusteni a to nebyl problem na tyden ale na vic jak mesicBeeda2004beeda2004421    25.5.2012 21:19 Beeda2004

mno podle mne hodnotit spatne fungujici servry je blbost, protze se dalo cekat ze ty servry to eunesou kdyz se bude snazit prihlasit pres dva miliony lidi, wowko v roca 2004 melo mnohem horsi problemy pri prvnim spusteni a to nebyl problem na tyden ale na vic jak mesic

R2-D2    WoLf-Cz: Díky za odpověď, vážím si jí. Jak jsi napsal v recenzi, škoda, že na Zingu nejsou půl body. Ty by jsi hru ohodnotil 8. 5, já bych byl ke hře ještě o půl bodu vřelejší. Ale hodnocení je vždy čistě subjektivní věc každého.R2-D2r2-d210567    25.5.2012 17:45 R2-D2

WoLf-Cz: Díky za odpověď, vážím si jí. Jak jsi napsal v recenzi, škoda, že na Zingu nejsou půl body. Ty by jsi hru ohodnotil 8. 5, já bych byl ke hře ještě o půl bodu vřelejší. Ale hodnocení je vždy čistě subjektivní věc každého.

WoLf-Cz   7x   OS1R1S, Senrimer - Díky, že jste vyjádřili kladný názor s skutečně si toho vážím!
R2-D2 - Původně jsem na tebe a tvůj "fanatický" přístup ani nechtěl reagovat, ale když i Pmkuješ a stále se své odpovědí domáháš! Jistě jsi si stačil všimnout, že jsem se staral o diablo 3 už před vydáním a dokonce jsem dělal příběhové shrnutí předchozích dílů. Rozhodně si troufnu říci, že mám co se Diabla týče nejhlubší znalosti z redakce a dokonce jsem i ty předchozí Diabla hrál.

Ten článek na tom pochybném blogu jsem nečetl a ani číst nehodlám. Celý ten web totiž provažuji za krajně prasácký a vzhledem k tomu, že jej vlastně má redaktor re-playe a ex reddaktor Zingu, který je nejen dle mého totální idiot a on nenávidí mě a já jeho, tak i za neobjektivní. Z principu je pod moji úroveň se takto chovat a urážet lidi z cizí redakce, a ted to nesměřuji pouze na mou osobu. Navíc je podle autora v záhlaví psán totálním fanboyem, které se s mým hodnocením neztotožní už z principu a jedná se o totální protipól lidí, co dávají na Metacritics hodnocení 0/10.

Pokud někomu vadí, že jsem ke hře nepřistupoval dost oldschool stylem, tak je to samozřejmě jeho věc a já mu jeho názor neberu. ostatně se bezesporu může ztotožnit s jinou recenzí .... Já mám svědomí čisté a ke hře jsem se snažil přistupovat co nejobjektivněji a tudíž jsem hledal také objektivní chyby, a nevidím důvod něco přecházet jen proto, že je to Diablo nebo proto, že to je dost old school .... .

Tahle recenze je navíc výsledkem konsenzu mě a pár mých přátel, kteří ve hře viděli podobné chyby a namátkou jsem podobné výtky našel i na zahraničních dorech a dokonce v jiných článcích.
WoLf-Czwolf-cz3200
    25.5.2012 16:53
WoLf-Cz

OS1R1S, Senrimer - Díky, že jste vyjádřili kladný názor s skutečně si toho vážím!
R2-D2 - Původně jsem na tebe a tvůj "fanatický" přístup ani nechtěl reagovat, ale když i Pmkuješ a stále se své odpovědí domáháš! Jistě jsi si stačil všimnout, že jsem se staral o diablo 3 už před vydáním a dokonce jsem dělal příběhové shrnutí předchozích dílů. Rozhodně si troufnu říci, že mám co se Diabla týče nejhlubší znalosti z redakce a dokonce jsem i ty předchozí Diabla hrál.

Ten článek na tom pochybném blogu jsem nečetl a ani číst nehodlám. Celý ten web totiž provažuji za krajně prasácký a vzhledem k tomu, že jej vlastně má redaktor re-playe a ex reddaktor Zingu, který je nejen dle mého totální idiot a on nenávidí mě a já jeho, tak i za neobjektivní. Z principu je pod moji úroveň se takto chovat a urážet lidi z cizí redakce, a ted to nesměřuji pouze na mou osobu. Navíc je podle autora v záhlaví psán totálním fanboyem, které se s mým hodnocením neztotožní už z principu a jedná se o totální protipól lidí, co dávají na Metacritics hodnocení 0/10.

Pokud někomu vadí, že jsem ke hře nepřistupoval dost oldschool stylem, tak je to samozřejmě jeho věc a já mu jeho názor neberu. ostatně se bezesporu může ztotožnit s jinou recenzí .... Já mám svědomí čisté a ke hře jsem se snažil přistupovat co nejobjektivněji a tudíž jsem hledal také objektivní chyby, a nevidím důvod něco přecházet jen proto, že je to Diablo nebo proto, že to je dost old school .... .

Tahle recenze je navíc výsledkem konsenzu mě a pár mých přátel, kteří ve hře viděli podobné chyby a namátkou jsem podobné výtky našel i na zahraničních dorech a dokonce v jiných článcích.

R2-D2   1x   Samozřejmě, že je recenze subjektivní útvar. Já nemám problém s Wolfovou recenzí. Ani tím, že hře dal 8. Akorát mi přijde, že chce-li někdo psát profesionální recenzi, musí se od některých věcí umět odprostit, to je celé. A jinak ke hře přistupuje člověk, který hrál předchozí hry, jiný přístup má zase nováček univerza. To by v recenzi být zmíněno mohlo ale nemuselo. Když zde ty komentáře jsou, mohou být použity jako komunikační prostředek, kde Wolf napíše svůj vlastní postoj, zda předchůdce hrál, či nikoliv. :-)R2-D2r2-d210567    25.5.2012 14:57 R2-D2

Samozřejmě, že je recenze subjektivní útvar. Já nemám problém s Wolfovou recenzí. Ani tím, že hře dal 8. Akorát mi přijde, že chce-li někdo psát profesionální recenzi, musí se od některých věcí umět odprostit, to je celé. A jinak ke hře přistupuje člověk, který hrál předchozí hry, jiný přístup má zase nováček univerza. To by v recenzi být zmíněno mohlo ale nemuselo. Když zde ty komentáře jsou, mohou být použity jako komunikační prostředek, kde Wolf napíše svůj vlastní postoj, zda předchůdce hrál, či nikoliv. :-)

-R.I.P-   2x   @R2-D2 Vsadím se že tak 50% hráčů co si koupili Diablo 3 nehráli předchozí díly a tohle je názor jednoho z nich. A jak už psal senrimer pode mnou recenze NEMÁ být to co si o hře myslíš ty ale co si o ní myslí recenzent a recenze je VŽDY subjektivní takže jestli tam zmiňuje nějaký chechpoint v boss fightu tak to on zřejmě pokládá za důležité a tak to tam do SVÉ recenze napsal. Naopak jsem rád když recenze píší nezaujatí lidi.-R.I.P-rip1029    25.5.2012 14:12 -R.I.P-

@R2-D2 Vsadím se že tak 50% hráčů co si koupili Diablo 3 nehráli předchozí díly a tohle je názor jednoho z nich. A jak už psal senrimer pode mnou recenze NEMÁ být to co si o hře myslíš ty ale co si o ní myslí recenzent a recenze je VŽDY subjektivní takže jestli tam zmiňuje nějaký chechpoint v boss fightu tak to on zřejmě pokládá za důležité a tak to tam do SVÉ recenze napsal. Naopak jsem rád když recenze píší nezaujatí lidi.

Laky    R2-D2: Ty to možno tak nevidíš, ale mne príde, že ten článok a odprostenie sa od emócií k sebe veľmi blízko nemajú. Možno to tak na mňa pôsobí kvôli tomu, že skoro každý odsek končí sarkastickou poznámkou. To je fuk. Hlavné je, že sa mi tvoje pripomienky voči recenzií zdajú opodstatnené.Lakylaky38    25.5.2012 14:12 Laky

R2-D2: Ty to možno tak nevidíš, ale mne príde, že ten článok a odprostenie sa od emócií k sebe veľmi blízko nemajú. Možno to tak na mňa pôsobí kvôli tomu, že skoro každý odsek končí sarkastickou poznámkou. To je fuk. Hlavné je, že sa mi tvoje pripomienky voči recenzií zdajú opodstatnené.

senrimer   1x   wolfa nikdo neurazi ? na tom webu docela i jo xDsenrimersenrimer7650    25.5.2012 14:05 senrimer

wolfa nikdo neurazi ? na tom webu docela i jo xD

R2-D2   2x   senrimer: Je vidět, že jsi hru nehrál. Ono někdy chodit přes celou mapu sice může být otravné, nicméně ty checkpointy jsou zvoleny staromilecky. Dávat Chechpoint pro boss fight a zmiňovat to v recenzi, to opravdu není moc profesionální.

Zatím tu žádný flame není, tak se ho senrimere nesnaž vytvářet. Wolfa nikdo neuráží, pouze tu vysí dotaz zda hrál předchozí díly. Pokud ani jeden nehrál, tak na tom není nic špatného. Mohl to ale do recenze napsat.
R2-D2r2-d210567
    25.5.2012 13:57
R2-D2

senrimer: Je vidět, že jsi hru nehrál. Ono někdy chodit přes celou mapu sice může být otravné, nicméně ty checkpointy jsou zvoleny staromilecky. Dávat Chechpoint pro boss fight a zmiňovat to v recenzi, to opravdu není moc profesionální.

Zatím tu žádný flame není, tak se ho senrimere nesnaž vytvářet. Wolfa nikdo neuráží, pouze tu vysí dotaz zda hrál předchozí díly. Pokud ani jeden nehrál, tak na tom není nic špatného. Mohl to ale do recenze napsat.

senrimer   3x   R2-D2- ta stránka je očividně od DIablo fan boye. Takže ty jeho názory nemaj žádnou hodnotu. Jen ho prostě štve, že existuje někdo, kdo s ním nesouhlasí.senrimersenrimer7650    25.5.2012 13:25 senrimer

R2-D2- ta stránka je očividně od DIablo fan boye. Takže ty jeho názory nemaj žádnou hodnotu. Jen ho prostě štve, že existuje někdo, kdo s ním nesouhlasí.

senrimer   4x   Ty ste fakt jak deti. Nekdo si udelal nazor na hru, a vy se muzete pos***. Moc dobre vite ze hra samozna nema na maximalni hodnoceni ani na 9/10. Cry more. A co ho furt buzerujete ze nrhal vsechny dily ? Je snad kazdy hrac hry zazranej hardcore co hral vsechny dily ? NE ! Tak proc by on mel znat dukladne vsechny predesli dily. Pise tenhle dil a ne ten starej.
Recenze je jen názor, názor recenzenta, nebo skupiny. A ne váš názor, to si sakra už uvědomte. Jestli mu vadí checkpointy, tak mu prostě vadí a vy s tim nic nenaděláte.
senrimersenrimer7650
    25.5.2012 13:20
senrimer

Ty ste fakt jak deti. Nekdo si udelal nazor na hru, a vy se muzete pos***. Moc dobre vite ze hra samozna nema na maximalni hodnoceni ani na 9/10. Cry more. A co ho furt buzerujete ze nrhal vsechny dily ? Je snad kazdy hrac hry zazranej hardcore co hral vsechny dily ? NE ! Tak proc by on mel znat dukladne vsechny predesli dily. Pise tenhle dil a ne ten starej.
Recenze je jen názor, názor recenzenta, nebo skupiny. A ne váš názor, to si sakra už uvědomte. Jestli mu vadí checkpointy, tak mu prostě vadí a vy s tim nic nenaděláte.

R2-D2   1x   Laky: Pouhý dotaz, do kterého se ani žádný " flamerský tón" ani nemohl vejít, protože byl pouze stručný. A kritika patří k dialogu, sama o sobě nic flamerského netvoří, pokud se člověk odprostí od emocí.

Snad Wolf časem odpoví, jeho recenze není zas úplně tak špatná, jak to v článku viděl Over. :-)
R2-D2r2-d210567
    25.5.2012 12:52
R2-D2

Laky: Pouhý dotaz, do kterého se ani žádný " flamerský tón" ani nemohl vejít, protože byl pouze stručný. A kritika patří k dialogu, sama o sobě nic flamerského netvoří, pokud se člověk odprostí od emocí.

Snad Wolf časem odpoví, jeho recenze není zas úplně tak špatná, jak to v článku viděl Over. :-)

Laky   2x   R2-D2: súhlasím s tvojimi pripomienkami, ale mohol si si odpustiť ten flamerský tón.Lakylaky38    25.5.2012 12:33 Laky

R2-D2: súhlasím s tvojimi pripomienkami, ale mohol si si odpustiť ten flamerský tón.

R2-D2   2x   WoLf-Cz : Hrál jsi Diablo I. a II. ? ? ? Kritika na tvou recenzi zde: [ odkaz ]R2-D2r2-d210567    25.5.2012 10:51 R2-D2

WoLf-Cz : Hrál jsi Diablo I. a II. ? ? ? Kritika na tvou recenzi zde: [ odkaz ]

Lootmaster    Připadám si jak jelito já asi ignoruju vydávané hry nebo nevím ...takže polopatě kde je konkurenční produkt ? ...třeba u CoD máme BF3 ...u Dirtu máme dejme tomu NFS , u SC2 máme třeba Command and Conquare a Diablo? nemá nic ...proto tak vyhýbavé a nesmířlivé odpovědi ...což nechápu kdyby mělo diablo schopného konkurenta tak ho hodnotím odost střízlivěji jako funboy sice hodnotím diablo výš jak recenze , ale i tak se my líbí jak je napsaná , je oběktivní a vystihuje klady hry a jen stěží hledá zápory v hodnocení se drží při zemy.Lootmasterlootmaster5989    25.5.2012 07:50 Lootmaster

Připadám si jak jelito já asi ignoruju vydávané hry nebo nevím ...takže polopatě kde je konkurenční produkt ? ...třeba u CoD máme BF3 ...u Dirtu máme dejme tomu NFS , u SC2 máme třeba Command and Conquare a Diablo? nemá nic ...proto tak vyhýbavé a nesmířlivé odpovědi ...což nechápu kdyby mělo diablo schopného konkurenta tak ho hodnotím odost střízlivěji jako funboy sice hodnotím diablo výš jak recenze , ale i tak se my líbí jak je napsaná , je oběktivní a vystihuje klady hry a jen stěží hledá zápory v hodnocení se drží při zemy.

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (150 příspěvků), Low FPS a GPU usage 45 - 65% (18 příspěvků), Jaký monitor? (45 příspěvků), PS4 Slim - má někdo na prodej? (5 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12157 příspěvků), STEAM -všechno sem (7099 příspěvků), PlayStation 4 - An error has occurred (3 příspěvky), Hlučný ventilátor a disk PS4 Pro (9 příspěvků), Trance - Goa + Progressive Mix 44 (466 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (115 příspěvků), Hard to be a god (3 příspěvky)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Northgard

Recenze - 23.3.2018
 
Northgard

Hrdinské příběhy drsného severu v nové variaci. Necháte se zlákat polární září?

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 

Pure Farming 2018

Recenze - 23.3.2018
 
Pure Farming 2018

Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC