Uživatel nepřihlášen
 

Euro Truck Simulator 2 – řidičem kamiónu z pohodlí domova

Pátek 26.10.2012 14:00 - Autor: Jakub "Bogey" Žežule - Rubrika: Recenze Recenze Euro Truck Simulator 2

Simulátor tiráku z českých luhů a hájů vám nabídne desítky hodin zábavy… pokud vás při hraní nepřemůže mikrospánek.

Čeští vývojáři z SCS Software po čtyřech letech uplynulých od data vydání prvního dílu konečně potěšili všechny kamioňáky a připravili jim druhou porci jejich oblíbeného ETS. Pokud chcete vědět, jak to celé dopadlo, čtěte dál.

Rovnýma nohama na pedály

Hra vás na rozdíl od jiných simulací příjemně překvapí poměrně krátkým tutoriálem, v němž vás zasvětí do tajů používání vaší GPSky a dalších drobností jako například, jak si zavolat odtahovou službu (velmi důležité), měnit pohledy kamery, či zjistit potřebné údaje ohledně probíhající dodávky. Ne před vším tak jste hrou varováni, na druhou stranu vás hra nezaplavuje informacemi a vy se můžete poměrně rychle pustit přímo do hraní.

To spočívá ze dvou hlavních částí – manažerské a řidičské. Manažerská vás zpočátku příliš zajímat nemusí – moc peněz stejně nemáte, takže skočíte po nejlukrativnější zakázce, co je k dispozici, zaměstnavatel vám půjčí svůj tahač a vy už pěkně sednete za volant a frčíte. Ovládání si můžete přizpůsobit dle libosti – podporována je čistě klávesnice (případně s myší), ale i joysticky, gamepady a volanty, přičemž menu disponuje širokou škálou všemožných nastavení citlivostí apod. Můžete si také vybrat řazení manuální anebo automatické. Osobně jsem využíval klávesnici v kombinaci s myší, kterou jsem upotřebil na rozhlížení a používání blinkrů.Pozvolna, bezpečně a jistě

Co se zážitku z vlastní jízdy týče, ETS ve mně zanechal rozporuplné pocity. Tak zaprvé, jízdní model a chování kamionu je vynikající. Stačí prudce zatočit a už se válíte na boku. Ale nebojte, jízda jako taková není po osahání vůbec složitá, musíte prostě jen jezdit podstatně opatrněji než v jiných automobilových hrách. Pro někoho tohle může být překvapení, ale Euro Truck Simulator v žádném případě není o rychlosti. Ani v nejmenším. Vaším jediným cílem je dojet s nákladem do cílové destinace pokud možno bez poškození a s minimálními dopravními přestupky, za něž okamžitě dostáváte pokutu. Nikdo vás přitom nezastaví, žádnou policii ve hře nečekejte.

Systém pokut bohužel nefunguje tak úplně bez problémů. Tvůrci se snažili být poměrně benevolentní a tak za nedání přednosti pokutováni nejste, pokud nezpůsobíte dopravní nehodu. Pokud okamžitě nesnížíte rychlost hned za značkou, hra vám to toleruje. Pokud přejedete na červenou a nikdo vás nevidí (!), budiž vám rovněž odpuštěno. Kromě těchto věcí hra hlídá třeba i jízdu v protisměru či nepoužití postranních světel…opět jen někdy. Občas jsem měl také pocit, že mě hra pokutuje s výrazným časovým odstupem, neboť mi tu něco prominula, ale za chvíli mi přišla pokuta, aniž bych si všiml, že jsem provedl přestupek.

Skutečným problémem je však systém kolizí. Občas se mi stalo, že jsem do někoho „drcnul“ a pokuta nikde. Jindy jsem se jen mírně otřel při předjíždění návěsem o jedoucí auto - a bác! Čtyři sta éček v prachu. Stejnou pokutu navíc dostanete, i pokud to v rychlosti 90 km/h napálíte do jiného kamionu, či doslova převálcujete nic netušícího nebožáka v osobáku. Při podobných kolizích účastníci dopravního provozu někdy prostě zastaví a ani se nehnou (občas jich takto při zoufalé snaze vyprostit se z prekérní, mírně trapné situace naboříte hned několik dalších), jindy, pokud máte štěstí, pokračují v jízdě. Jinak AI není špatná a velice kladně hodnotím i fakt, že řidiči nejsou žádní kamikadze, a pokud jim nedáte přednost, snaží se zastavit (někdy).Když už o tom mluvím, systém poškození a destrukce ve hře prakticky neexistuje. Při zmíněné srážce, která by si ve skutečném životě vyžádala jedno zvláštní zpravodajství, si navíc svůj tahač jen mírně poškodíte (míra poškození je uváděna v procentech a platí zvlášť pro tahač a náklad). Vizuálně ani škrábnutí a co se ovladatelnosti týče, čím víc procentuálního poškození váš tahač má, tím častěji vám vynechává motor. Je to však ještě horší – okolní prostředí je naprosto statické a nedeformovatelné, tzn. žádné poražené lampy, patníky či závory se nekonají, dokonce se váš hrdý gigant dokonale v plné rychlosti zarazí o živý plot!

Tudy už jsem někdy jel!

To, že je prostředí a objekty v něm prakticky nezničitelné však neznamená, že je herní svět v ETS 2 špatný. Naopak. Hra v tuto chvíli zahrnuje ČR, SR, země Beneluxu, Francii, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálii, Polsko a Velkou Británii. Pokud se vám to zdá málo, mohu vás uklidnit. Jednak se tvůrci nechali slyšet, že je možné do hry další země časem přidat, především ale proto, že hra je i tak neskutečně obrovská. Ještě důležitější však je, jak detailně a autenticky je prostředí zpracováno. Pokud občas ve skutečném světě vyrazíte za hranice autem či autobusem (nebo kamionem), budete mít při cestování velmi příjemný pocit povědomosti. Dopravní značení, silnice, odpočívadla, tunely, mosty, železnice, opravy na silnici s dočasnou světelnou signalizací…to vše působí opravdu pěkně a realisticky. Ve hře jsou samozřejmě i města, ovšem ty jsou stále poměrně málo rozlehlé, a ačkoliv i na nich si tvůrci dali záležet a snažili se dát jim určitý individuální nádech, zde by se ještě dalo zapracovat a hlavně – přidat na chodníky chodce. Celkově je však mapa, rozlehlost a rozmanitost prostředí s okolní krajinou jednou z hlavních kladů hry – už jen kvůli tomu, že když jimi tak projíždíte, dostaví se příjemný pocit nalhávání si vlastní zcestovalosti.Cesta předlouhá…

Během svých cest si musíte navíc dopřávat nutný odpočinek a samozřejmě tankovat naftu. Již jsem psal, že hra není o rychlosti. Zde je dobré si tuhle skutečnost zopakovat a upozornit na z toho vyplývající skutečnosti. Především, hra je neuvěřitelně rozvleklá. To ale není myšleno jako výtka. Jen si musíte uvědomit, že cesta z bodu A do bodu B vás vyjde klidně na dvacet minut a více. To znamená dvacet minut jízdy, kdy velkou část strávíte na dálnicích a i po jejich opuštění je vaší největší starostí, kdy snížit rychlost, občas použít blinkr, zapnout stěrače či světla, nebo zastavit na červenou. Díkybohu, tvůrci do hry zapracovali i možnost poslouchat internetová rádia, či vlastní mp3ky, i když zde by se hodilo trošku zapracovat na mixování zvuku. Když jsem totiž řídil z pohledu z kabiny, měl jsem stále dojem, jako bych měl zvuk ze hry vypnutý úplně a slyšel jen hudbu (snížit volume nepomohlo). Žádný zvuk motoru, jenom pípání při zpátečce a povědomé „křach“ při bližším seznámení s dalším účastníkem silničního provozu. Možná to tak je i ve skutečnosti, nikdy jsem v kabině tiráku neseděl a mluví ze mě nevědomost.

S určitou rozvleklostí souvisí i fakt, že hra rozhodně není obtížná. Ani pokud doručujete urgentní zásilku, není větší problém termín stihnout, ačkoliv v takovém případě zapomeňte na odpočívadla. To, že časové termíny nejsou smrtící, však neznamená, že hru dohrajete brzy. Rozvleklost hry se projevuje totiž i v souvislosti s onou manažerskou částí, o které jsem zatím pomlčel. Vzhůru na ní.

Vybudujte si vlastní firmu

Poměrně brzy dostanete totiž od banky dvě nabídky na půjčky. Pokud je vezmete, budete si moci dovolit vlastní tahače (tak dva), rozšířit garáž či v jiném městě koupit novou a také najmout zaměstnance. Podřízenému přiřadíte tahač a místo v garáži a on zcela automaticky pendluje mezi „jeho“ garáží a cílovou destinací, jež si on sám vybere (pravděpodobně nejlukrativnější, která mu je k dispozici). A to je právě tak trochu problém – chápu, že se nás tvůrci snažili ušetřit přílišného mikromanagementu, ovšem přece jen bych rád věděl, co přesně můj zaměstnanec udělal a jak cesta probíhala. Alespoň pro informaci, abych pochopil, jak je možné, že ačkoliv já dostávám třeba 10 000 euro za zásilku, nováček mi hlásí výdělek nějakých tisíc či pár stovek. On si totiž, holomek jeden, účtuje bonus za zakázku a za každý ujetý kilometr. K tomu je třeba započítat i cenu benzínu…a nebourá on náhodou? Prostě mi ve hře chybí jasný report z jeho poslední cesty, což by mluvilo jasnější řečí, než průměrné zisky za kilometr a za posledních 7 dní. Rád bych svého otroka kontroloval předtím, než ho vyrazím.

Po čase se jeho produktivita zvýší neboť (stejně jako vy) získává zkušenostní body, které můžete investovat do „schopností,“ jakými jsou třeba možnost jezdit s menší spotřebou, dostávat se k zakázkám s křehkým či vzácným materiálem, z těchto zakázek pak mít více zkušeností atd. Zkušenostní body se stejně jako peníze srážejí za poškození nákladu, či třeba také za vaší lenost přeskočit závěrečnou fázi přesného zacouvání na místo vykládky. Přes tohle všechno však platí, že investice do nových kamiónů a míst v garáži je skutečně ohromná a vaši podřízení zpočátku vydělávají až příliš málo. Růst vaší firmy tak sice pokračuje, ovšem pomalu. Připočítejte si k tomu ještě fakt, že oprava vašeho stroje je poměrně dost drahá a kromě toho budete neustále v pokušení všemožně upgradovat a upravovat vašeho miláčka. A že upravovat můžete opravdu skoro všechno - od klik a stoupaček, po světla, cedulku se jménem, nárazníky, lak, všemožné tyče na kapotě, co nevím, jak se jim říká, motor, kola…ve výsledku však bude vaše firma poměrně dlouho stagnovat. Hra vám na druhou stranu díky tomu vydrží pekelně dlouho, pokud vás tedy dříve neomrzí.Zemský ráj to na pohled?

Řeč by samozřejmě měla být i o technickém zpracování, tedy spíše o grafice. Již jsem chválil rozmanitost a realistické zpracování prostředí a rovněž tu máme modely kamionů, které jsou opravdu hodně povedené. Máme tu známé značky jako Renualt, MAN či SCANIA, nebo vozy nelicencovaných značek typu Valiant (Volvo), DAV (DAF) ad. V každém vozidle (včetně toho vašeho) sedí řidič, který mimochodem prokazuje obdivuhodné sebeovládání, pokud mu zrovna na střeše balancuje váš několikatunový drobeček. Velmi pěkně jsou zpracované i kabiny, zde ovšem ale nechápu, proč se proboha volant točí sám od sebe, aniž by se ho kdokoliv dotýkal. Když se rozhlédnete po kabině, také byste náznak po řidičově těle hledali marně.

Grafické nastavení je poměrně bohaté na libovolné povypínání různých detailů (HDR,MLAA, sluneční paprsky, světla aut, vegetace a mnoho dalších), takže si zahrají všichni. Jako velký klad beru také fakt (když recenzent začne rýmovat, čas ukončit článek), že vás během cestování neotravují loadingy a to ani při vjezdu do měst. Na druhou stranu, grafika poměrně dost trpí vinou ošklivých textur a i při zapnutém MLAA zamrzí určitá kostrbatost objektů. Nejvíce je to asi vidět na stromech a vegetaci – to jsou prvky, které obecně bývají ve hrách často problémem a i zde působí ploše a připomínají vám, že hrajete videohru. Těžko si ale představit hru o takovéto rozloze a s tak hojnou okolní vegetací bez loadingů, zato s megadetailními texturami.

Závěrem

Hodnotit ETS 2 číselně je opravdu těžké. Vyjmenoval jsem řadu věcí, které by hra mohla zvládnout lépe, ovšem ani jedna z nich nekazí zážitek z jízdy jako takový. To platí i o zcela absentujícím multiplayeru, tabulkách či nějakém virtuálním výstavišti, kde byste se mohli chlubit svými vozy a úspěchy. Faktem také je, že ona rozvleklost hry není minimálně v případě jízdy samotné záporem, to je prostě příznak žánru a těžko jí to budou fanoušci tohoto typu her vyčítat. Také jsem strávil dost času přemýšlením, jak by se hra dala vylepšit po stránce rozmanitosti – takhle rozsáhlé mapy přímo volají po větším vozovém parku či rozdílných módech, jenže jakých? Autobusy s čůrajícími turisty? Rychlejší dodávky či prostě něco, co uspokojí i hráče chtějící adrenalinovější zážitek? Snad něco vyrobí moderská komunita. Výslednou známku tedy neberte jako špatnou – ETS 2 dělá to, co se od ní čeká v podstatě výborně, ovšem zároveň zde vidím ohromný potenciál k rozvoji – co se modů a rozmanitosti týče, ale i z hlediska větší vybroušenosti. Takže se jedná o nadprůměrnou hru, která je ovšem v tuto chvíli poměrně „na jedno brdo“, ale příznivcům žánru, kteří nečekají detailní grafiku prostředí, propracovaný mikromanagement či model poškození, dá přesně to, co od ní očekávají. Hra také zaujme ty, kteří mají rádi hry „na delší trať“, u nichž se uvolní a třeba si poslechnou oblíbené CD.

Euro Truck Simulator 2 na PCHodnocení hry
Skóre hry 6 6/10
Euro Truck Simulator 2
» Více o hře
Líbí se nám
  • autenticita prostředí
  • ohromná mapa
  • jízdní model
  • délka
  • perfektní na odreagování
Vadí nám
  • absence modelu poškození
  • stereotyp
  • občas zmatek v pokutách
  • horší manažerská část
Verdikt: ETS 2 je pro někoho nuda, pro jiného naplněným snem. O hře a sérii vůbec lze však s jistotou mluvit jako o projektu majícím velký potencionál a prostor k vylepšování. Základní prvky jako jízda a pocit z cestování fungují skvěle, pokud dojde ale na kolize, management, systém pokut, či alespoň trochu odlišné herní módy, začíná být zle.
Hru ohodnotilo také 149 čtenářů průměrnou známkou 8.6/10.
Steawe (9), Mine (8), Fildus (8), Lootmaster (7), Marven (9), Gejza (10), PetasCzech (10), Balthasar (9), paladinky971 (8), Patrik Bolas (10), Dominikanos (10), Cmoud94 (8), hudi11 (9), mac12352 (8), KET312 (10), Vrbis01 (9), studna261 (10), tovlasek (9), TunniQ (8), gigik (10), Jerronymo (10), davidjah (8), Gandalf. (8), JakER (7), Joker_The (8), Tomas91cz (9), Dweight (9), Redpoint1 (4), CervikLama (9), Dominikl (9), SamFisher (8), SAWYER92 (10), Kouďák (9), MartasZLA (8), Freddie (8), Daveron (9), Kingcze (10), ostrostrelec (9), Jelda (7), Toldo (5), skylines (9), Geneve (9), DrifterCzech (10), Pato8 (8), Bargud (8), Petroň (9), Fane18 (10), FinnCZ (10), snajx (7), Akimoto (7), gocek.tigr (8), Lukas1412 (10), pasik64 (10), miachl (7), SeCeS (9), Paturata (10), Toreador (9), Luke015 (7), Tejklicz (8), burcha (9), simon20 (9), aio15 (10), Eliot2 (7), lithrandir (8), mirrko (6), ufof (9), Thearan (7), mattyy1hp (7), TegtmejerGaming (10), Hoot (7), petronelus (7), marten02 (8), gumadzus (10), petlos69 (7), kockodan (7), Hagimo (7), Cvrnda (8), NintendoNES (9), Jaryn (10), Kirkes21 (10), Smejdcz (8), Francík27-CZ (10), CzechNeverEnd (10), ronnie124 (7), SvkAmen (8), thundeus (10), HermiCZ (8), FFCZ (10), Painik (9), Parasit (9), Epso (8), negR (1), Mafian11102000 (9), Stenlly69 (10), pryan1983 (10), Koe20 (9), Shukram (8), otaaaa (8), prazak007 (9), Call of duty (10), Pessurczech (8), KorvetakCZ (10), Atramil (9), Carfi (6), Haneses (9), stoupa (9), TGPCZ (10), HebredexLP (8), Milord (10), Semuel (9), Coman (8), Marek_Tvrdy (10), Bajco (8), havlajs (10), dartomis (9), Ballack (9), Aiden Pearce (10), Marllone (7), S3RiOUS (9), RedMasterSK (9), Mat-20 (10), fatush1 (8), Raylo™ (9), emerengenci (9), ejkina (7), M1L4N (9), adalas (7), JohnnyH (8), Fany00 (6), kubahaslerka (8), Kope (8), Ebolus (10), predator.cz (9), paner830 (9), Pisstol (8), milhoused (10), jesterkacz (9), AdamoK (10), Tlumic (9), Mavecz (9), Seffi (9), Man1akCZ (10), skyw84 (7), ChristianeQ (7), Alex (9), Godxon 1 (9), Ondrej_V (7), Keeper (8), Krmitko (10)
Před vydáním hru ohodnotilo 11 čtenářů průměrnou známkou 9.1/10.
morrelo (10), Palkis (8), strasiak (7), Feďa15 (9), blazen730 (10), miirroo (10), Alcatraz105 (10), hergiy (8), tomco777 (10), vasekx (10), TrojisCZ (8)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Euro Truck Simulator 2 na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2 Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2 Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2 Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2 Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2 Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2 Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2 Screenshot ze hry Euro Truck Simulator 2

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Euro Truck Simulator 2 – řidičem kamiónu z pohodlí domova
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
jendys.JOS   3x   Jsem řidič kamionu a klidně se přiznán, ze po celodenním sezení za "kolečkem" si při dlouhý pause (11 hod) strihnu ještě 2-3 fůry na ETS2. Skvěle udělaná hra, má i ten efekt nudy, jaká vám přivodí mikrospánek. Normálně jima netrpim, bejvám na jízdu odpočatej, přece jen reál je víc o zodpovednosti, ale jak začnu hrát, otvírá se mi chlebárna v jednom kuse. :-) prostě skvělá hra, detailní, perfektní. Jsem fanda hry a kamionů vůbec. ( Volvo FH 13 460)jendys.JOSjendysjos48515    23.1.2016 20:33 jendys.JOS

Jsem řidič kamionu a klidně se přiznán, ze po celodenním sezení za "kolečkem" si při dlouhý pause (11 hod) strihnu ještě 2-3 fůry na ETS2. Skvěle udělaná hra, má i ten efekt nudy, jaká vám přivodí mikrospánek. Normálně jima netrpim, bejvám na jízdu odpočatej, přece jen reál je víc o zodpovednosti, ale jak začnu hrát, otvírá se mi chlebárna v jednom kuse. :-) prostě skvělá hra, detailní, perfektní. Jsem fanda hry a kamionů vůbec. ( Volvo FH 13 460)

morrelo    Možná si to laici představují až moc přehnaně. Můj bratr, který s tahačem jezdí běžně si nemůže ETS 2 vynachválit. Mezi betatestery je několik řidičů tahačů, kteří se každým dnem prohánějí po Evropě.

@Balthasar Dříve tomu tak bylo, od dob úzké spolupráce se Scanií už to ale neplatí. Jinak v ETS (1) bych naopak řekl, že tam měli co dohánět, ETS 2 už je na tom velmi dobře. Navíc se teď připravuje vylepšený fyzikální engine, takže jsem zvědav, s čím přijdou.

No a o KotR není vůbec řeč, to je arkáda jak řemen.
morrelomorrelo1503
    6.1.2014 14:59
morrelo

Možná si to laici představují až moc přehnaně. Můj bratr, který s tahačem jezdí běžně si nemůže ETS 2 vynachválit. Mezi betatestery je několik řidičů tahačů, kteří se každým dnem prohánějí po Evropě.

@Balthasar Dříve tomu tak bylo, od dob úzké spolupráce se Scanií už to ale neplatí. Jinak v ETS (1) bych naopak řekl, že tam měli co dohánět, ETS 2 už je na tom velmi dobře. Navíc se teď připravuje vylepšený fyzikální engine, takže jsem zvědav, s čím přijdou.

No a o KotR není vůbec řeč, to je arkáda jak řemen.

PetasCzech    Tak problem s fyzikou se da snadno vyresit jednim modem, ktery prida i zminene "zhoupnuti"PetasCzechpetasczech5022    5.1.2014 21:09 PetasCzech

Tak problem s fyzikou se da snadno vyresit jednim modem, ktery prida i zminene "zhoupnuti"

Balthasar    Sami tvůrci ETS2 přiznali, že ani jeden z nich nikdy neseděl v kamionu. Je pravdou že mi tak trochu chybí u kabiny tahače například zhoupnutí když prudce zastavujete. Jestli se nepletu tak v jedničce to +/- bylo. Tady je ta fyzika vozidel trochu horší, ale rozhodně mi to nepříjde horší jak KotR.Balthasarbalthasar14406    5.1.2014 18:17 Balthasar

Sami tvůrci ETS2 přiznali, že ani jeden z nich nikdy neseděl v kamionu. Je pravdou že mi tak trochu chybí u kabiny tahače například zhoupnutí když prudce zastavujete. Jestli se nepletu tak v jedničce to +/- bylo. Tady je ta fyzika vozidel trochu horší, ale rozhodně mi to nepříjde horší jak KotR.

morrelo    @frantax240 Tak to máš hodně zajímavý vkus anebo si ještě nikdy nepotkal skutečný tahač.morrelomorrelo1503    5.1.2014 10:14 morrelo

@frantax240 Tak to máš hodně zajímavý vkus anebo si ještě nikdy nepotkal skutečný tahač.

frantax240    @morrelo tam mě to teda přišlo o hodně lepší, v ETS je to nemastné neslané...frantax240frantax24014258    5.1.2014 01:30 frantax240

@morrelo tam mě to teda přišlo o hodně lepší, v ETS je to nemastné neslané...

morrelo   2x   @frantax240 Aha, a v KoTR se to tedy podle tebe jako kamiony chovalo?morrelomorrelo1503    4.1.2014 22:51 morrelo

@frantax240 Aha, a v KoTR se to tedy podle tebe jako kamiony chovalo?

frantax240    @morrelo Hoj, usuzuje tak podle priserne fyziky, tohle se proste jako kamiony nechova a ani v predchozich "simulatorech" jako je 18 WoS se to jako kamiony nechovalo. Grafikou ani hernim svetem to zachranit nejde, navic ani ta grafika neni na dnesek nic extra... :thumbup:frantax240frantax24014258    4.1.2014 17:51 frantax240

@morrelo Hoj, usuzuje tak podle priserne fyziky, tohle se proste jako kamiony nechova a ani v predchozich "simulatorech" jako je 18 WoS se to jako kamiony nechovalo. Grafikou ani hernim svetem to zachranit nejde, navic ani ta grafika neni na dnesek nic extra... :thumbup:

morrelo    @frantax240 Tady se někdo probudil :D Podle čeho tak usuzuješ?morrelomorrelo1503    3.1.2014 11:22 morrelo

@frantax240 Tady se někdo probudil :D Podle čeho tak usuzuješ?

frantax240    Strasna blbost, kdo si nekdy zahral Hard Truck 2 King of the Road z roku 2oo2 ten vi ze tahle kravina tomu nesaha ani po paty ...me udivuje cemu vsemu je SCS schopno rikat simulator. .frantax240frantax24014258    3.1.2014 10:32 frantax240

Strasna blbost, kdo si nekdy zahral Hard Truck 2 King of the Road z roku 2oo2 ten vi ze tahle kravina tomu nesaha ani po paty ...me udivuje cemu vsemu je SCS schopno rikat simulator. .

morrelo   1x   @JakER Ono to do vydání patche 1. 2. 5 ani moc dobře nešlo :Dmorrelomorrelo1503    25.11.2012 09:53 morrelo

@JakER Ono to do vydání patche 1. 2. 5 ani moc dobře nešlo :D

JakER   3x   Lool, hrát tohle bez volantu :D Tak to tě litujuJakERjaker2265    24.11.2012 23:27 JakER

Lool, hrát tohle bez volantu :D Tak to tě lituju

morrelo   1x   @Balthasar Mohu se zeptat, kde jsi to četl? Propracovanější nastavení volantu snad nemá žádná jiná hra... I můj 5 let starej volant (s ff) se na tom chová jak G27, jen s tím rozdílem, že ho nemůžu fyzicky o tolik stupňů otočit, s čímž si ale hra dokonale poradila. A o pedálech ani nemluvě, třeba možnost nastavení intenzity brzdění se moc hodí, pokud to sám volant neumí.morrelomorrelo1503    22.11.2012 16:48 morrelo

@Balthasar Mohu se zeptat, kde jsi to četl? Propracovanější nastavení volantu snad nemá žádná jiná hra... I můj 5 let starej volant (s ff) se na tom chová jak G27, jen s tím rozdílem, že ho nemůžu fyzicky o tolik stupňů otočit, s čímž si ale hra dokonale poradila. A o pedálech ani nemluvě, třeba možnost nastavení intenzity brzdění se moc hodí, pokud to sám volant neumí.

KrytaCZ     On ETS 2 má tak pokročilý a reálný řízení, že tam je ten volant potřeba :DDKrytaCZkrytacz14302    22.11.2012 12:56 KrytaCZ

On ETS 2 má tak pokročilý a reálný řízení, že tam je ten volant potřeba :DD

Balthasar    :D to jsem rád....Balthasarbalthasar14406    22.11.2012 10:59 Balthasar

:D to jsem rád....

Cannaboss    Nevadi stejne si me rozesmalCannabosscannaboss12189    22.11.2012 10:54 Cannaboss

Nevadi stejne si me rozesmal

Balthasar    Paneee bože STFU nebudu kupovat volant jenom kvůli tomu, zvlášť když jsem četl že hodně volantů se na téhle hře moc dobře nedá seštelovat.... takže si to nech, děkuji. Já měl taky volant, a fungoval mi dobře na LfS a dalších hrách, tady prostě nejde, hledal jsem možnosti a nešlo to.... . no a abych si vůbec zahrál tak to holt řídim myší.... já se z toho nepo***Balthasarbalthasar14406    22.11.2012 10:48 Balthasar

Paneee bože STFU nebudu kupovat volant jenom kvůli tomu, zvlášť když jsem četl že hodně volantů se na téhle hře moc dobře nedá seštelovat.... takže si to nech, děkuji. Já měl taky volant, a fungoval mi dobře na LfS a dalších hrách, tady prostě nejde, hledal jsem možnosti a nešlo to.... . no a abych si vůbec zahrál tak to holt řídim myší.... já se z toho nepo***

Cannaboss   2x   Balthasar
Ty mi pripominas Babicu z Novy :D Kdyz nemate brambory, tak tam dejte chleba, kdyz nemate chleba, tak to jeste samotny.
Cannabosscannaboss12189
    22.11.2012 10:41
Cannaboss

Balthasar
Ty mi pripominas Babicu z Novy :D Kdyz nemate brambory, tak tam dejte chleba, kdyz nemate chleba, tak to jeste samotny.

Cannaboss    Lol to je odpoved. Pokud to nejde, tak se na to vyserte a hrajte to na klavesnici, ja to tak hraju taky. haaaah umiram smichy.

Ja mam treba logitech driving force gt, WIN7 a jde vse bez problemu. Je to nej volant s pomerem cena/funkcnost a u zadne hry jsem nemel problem. A ty balthasar si to hraj treba na mysi, kdyz ti to staci.
Cannabosscannaboss12189
    22.11.2012 10:37
Cannaboss

Lol to je odpoved. Pokud to nejde, tak se na to vyserte a hrajte to na klavesnici, ja to tak hraju taky. haaaah umiram smichy.

Ja mam treba logitech driving force gt, WIN7 a jde vse bez problemu. Je to nej volant s pomerem cena/funkcnost a u zadne hry jsem nemel problem. A ty balthasar si to hraj treba na mysi, kdyz ti to staci.

Balthasar   1x   No já kvůli tomuhle volant ani nepotřebuju, pokud nefunguje, dejte to na ovládání myši/klávesnice a je to.... já to takhle mám.Balthasarbalthasar14406    22.11.2012 00:28 Balthasar

No já kvůli tomuhle volant ani nepotřebuju, pokud nefunguje, dejte to na ovládání myši/klávesnice a je to.... já to takhle mám.

VITARA    Koupil jsem vnukovi ETS2 a potřebuji poradit jaké volanty fungují na této hře a ve Win 7, máme volant Xtech MX-V5 Xtreme Racing Wheel USB-PS2-PS3 a ten vůbec nereaguje, může nám někdo prosím poradit a dát nějaké info. Předem děkuji.VITARAvitara14869    22.11.2012 00:24 VITARA

Koupil jsem vnukovi ETS2 a potřebuji poradit jaké volanty fungují na této hře a ve Win 7, máme volant Xtech MX-V5 Xtreme Racing Wheel USB-PS2-PS3 a ten vůbec nereaguje, může nám někdo prosím poradit a dát nějaké info. Předem děkuji.

morrelo   5x   Vyloženě nenápadné chlubení grafickou kartou...morrelomorrelo1503    14.11.2012 15:10 morrelo

Vyloženě nenápadné chlubení grafickou kartou...

Balthasar    :D Tak to si piš.... . najdi si minimální konfiguraci.... .Balthasarbalthasar14406    11.11.2012 23:27 Balthasar

:D Tak to si piš.... . najdi si minimální konfiguraci.... .

VITARA    Prosím, žádám o radu. Zvládne NVIDIA GeForce GT630M 2040MB Euro Truck Simulátor-2VITARAvitara14869    11.11.2012 23:15 VITARA

Prosím, žádám o radu. Zvládne NVIDIA GeForce GT630M 2040MB Euro Truck Simulátor-2

JakER    Mě akorát opravdu chybí detailnější svět. Myšleno, fakt reálný. :) Ale co jsem poslouchal rozhovor s tvůrcem, s dalšími díly by toho chtěli jednou opravdu docílit.JakERjaker2265    2.11.2012 19:07 JakER

Mě akorát opravdu chybí detailnější svět. Myšleno, fakt reálný. :) Ale co jsem poslouchal rozhovor s tvůrcem, s dalšími díly by toho chtěli jednou opravdu docílit.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

CRYPT    ja bych radsi uvital US truck Simulator... Hrani kamionu mne bavilo uz od dob King of the Road, nebo 18 steel of wheel Pedal to the metal, Across the america atd... V posledni dobe mne posledni 18 nebavilyCRYPTcrypt6544    2.11.2012 05:32 CRYPT

ja bych radsi uvital US truck Simulator... Hrani kamionu mne bavilo uz od dob King of the Road, nebo 18 steel of wheel Pedal to the metal, Across the america atd... V posledni dobe mne posledni 18 nebavily

PetasCzech    hergiy: To post-process vyhlazovani ve hre je samo o sobe dost na prd, takze vypada jako kdyz tam zadne neni. Chce to v ovladacich vynutit u hry multisampling aspon na 2x. S kombinaci toho post-process je obraz o dost kvalitnejsi (skryje ruzne anomalie zpusobene vynucenym vyhlazovanim) .PetasCzechpetasczech5022    30.10.2012 13:35 PetasCzech

hergiy: To post-process vyhlazovani ve hre je samo o sobe dost na prd, takze vypada jako kdyz tam zadne neni. Chce to v ovladacich vynutit u hry multisampling aspon na 2x. S kombinaci toho post-process je obraz o dost kvalitnejsi (skryje ruzne anomalie zpusobene vynucenym vyhlazovanim) .

hergiy    Chci se zeptat, taky, když to všechno máte na FULL detaily atd, máte stejně obraz takovej ... jako kdyby vyhlazování na mid ?hergiyhergiy12824    30.10.2012 12:28 hergiy

Chci se zeptat, taky, když to všechno máte na FULL detaily atd, máte stejně obraz takovej ... jako kdyby vyhlazování na mid ?

Cannaboss    ok souhlasimCannabosscannaboss12189    29.10.2012 20:32 Cannaboss

ok souhlasim

morrelo   2x   @Cannaboss Já reagoval na recenzi, ne na diskuzi o výsledném hodnocení, kterou jsem si přečetl až teď. Každopádně je pravda, že vzhledem ke hrám, které tady taky dostali 6, by si ETS 2 zasloužil víc...morrelomorrelo1503    29.10.2012 16:28 morrelo

@Cannaboss Já reagoval na recenzi, ne na diskuzi o výsledném hodnocení, kterou jsem si přečetl až teď. Každopádně je pravda, že vzhledem ke hrám, které tady taky dostali 6, by si ETS 2 zasloužil víc...

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12147 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole