Uživatel nepřihlášen
   

Dead Space 3 – na konci světa

Čtvrtek 7.2.2013 16:00 - Autor: Michal "Mendys" Maliarov - Rubrika: Recenze Recenze Dead Space 3

Hororová série z hlubokého vesmíru se vrací a hodlá završit dlouhotrvající příběh důstojnou, trenkotrhající koncovkou. Povedlo se?

Recenze z PS3 verze hry

Hororová série Dead Space už je tu s námi pěknou řádku let a za celou dobu prošla významnou proměnou. Mnozí považují za nejlepší díl právě jedničku, která mnohem více sázela na hororový podtext a dusivou atmosféru opuštěné vesmírné lodi. Zkrátka takový koktejl, který skvěle fungoval už ve Vetřelcích a bude fungovat nejspíše až do konce věků. Bylo ale nad slunce jasné, že to několikrát za sebou hráči nepřijmou, a tak dorazil hollywoodsky naladěný druhý díl plný akce a výbuchů. Laťku kvality sice udržel, už to ale nebyl ten starý dobrý Dead Space, ze kterého jsme měnili troje trenky. A nyní se Visceral Games odhodlali na završení příběhové křivky, která se samozřejmě řídí heslem „čím více, tím lépe“. A musíme říci, že úspěšně.

...
Délka: ...
Dead Space 3 – Druhý příběhový trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Hororová syntéza

Stejně jako zástupy fanoušků jsme se i my báli změn. Trailery lákají na zmrzlou planetu, tuny akce a kooperativní režim pro dva hráče, což tak nějak s esencí série nejde dohromady. Horor má ale mnoho tváří a stejně jako tvůrci musíme pochopit, že nás potřetí tmavé chodby vesmírných lodí nijak nepřekvapí. Už to prostě nemá své kouzlo. A proto se musíme vydat dál. Nejlépe na zamrzlé pláně planety Tau Volantis.

Ellie je v nebezpečí. Všechno, co jsme o Necromofrech věděli, je lež. Markery, které jsou rozesety po celém vesmíru, nejsou tím, za co jsme je měli a všechny odpovědi, včetně jediné naděje na přežití lidstva, se nachází na planetě Tau Volantis.

Štreka je to pěkná a tentokrát to bude mít Isaac Clarke o dost tužší. Ex-přítelkyně Ellie se totiž vydala hledat způsob, jak jednou provždy zastavit Nekromorfy a náš hrdina, který už má běhání dost, je stále zmítán halucinacemi. Navíc se již několik let schovává, jelikož je hledán šílenými zástupci Unitologie jakožto jediný možný člověk, který jejich plány dokáže překazit a nebyl by to pořádně zahuštěný scénář, kdyby zrovna v tento okamžik nezaťukal na dveře kapitán Edward Norton. Ellie je v nebezpečí. Všechno, co jsme o Nekromofrech věděli, je lež. Tajemné Markery, které jsou rozesety po celém vesmíru, nejsou tím, za co jsme je měli a všechny odpovědi, včetně jediné naděje na přežití lidstva, se nachází na planetě Tau Volantis. Domově Nekromorfů. Podaří se zastavit mimozemskou invazi jednou provždy? Nebo nás čeká ubohý konec?Příběh má na rozdíl od druhého dílu hned od začátku řádně našlápnuto. Události se střídají jako na kolotoči a hráč je vržen do středu tohoto víru, navíc hnán vpřed nejen přívrženci Unitologie, ale také motivací na záchranu své ex-přítelkyně (není nad rychlovku pro staré dobré časy). Ledová planeta Tau navíc není jediným místem, které navštívíme. Po sprintu skrze jednu z vesmírných stanic totiž hráče čeká vskutku působivý úvod včetně dlouhých procházek ve vesmíru na orbitě planety, které až mrazivě připomínají filmové Vetřelce. Jedno se trojce musí uznat, i přes veškerou nedůvěru je mnohem blíže prvnímu dílu a jedná se tak spíše o jakousi hororovu syntézu série, která si bere to nejlepší z obou dílů. Scénář je dobře rozfázován, užijete si jak tiché hororové momenty, tak akční složky, navíc jsem během hraní prakticky nenarazil na quick-time eventy, které prznily zážitek ve dvojce a vývojáři podle všeho opravdu poslouchali své fanoušky. Díky tomu si třetí díl zachoval onen mrazivý strach z neznáma, a přitom neunudí neustálým pobíháním v šedých chodbách. Navíc disponuje koncovkou, ve srovnání se kterou epický konec druhého dílu bledne závistí. Překvapení vám ale kazit nehodlám.


Důrazně doporučuji hru hrát minimálně na těžkou obtížnost, která se ideální hodí pro tento žánr. Nábojů bude poskrovnu, život bude ubývat a dostaví se ta pravá vlhkost v trenkách. První dvě obtížnosti totiž hru až moc přibližují akci a je ve vašem osobním zájmu prodloužit cca třináctihodinový zážitek, jak jen to půjde.

Ve dvou se lépe táhne

Třetí díl poprvé představuje možnost kooperativního hraní, která kupodivu nijak výrazně nepotlačuje hororovou atmosféru. Kdykoliv se můžete připojit ke kampani nějakého hráče prostřednictvím online kampaně, kterou si při startu vyberete, stejně jako se může kdokoliv připojit k vám. Druhý hráč si vezme na starost postavu seržanta Johna Carvera, který je přítomný jako NPC postava také v singleplayerové části hry. Hra jej naštěstí dobře přidává do příběhu jakožto velitele bezpečnosti vašeho malého týmu a osamoceně hrající fanoušci se s ním potkají jen čas od času. V případě kooperace jsou dvě ústřední postavy povětšinou spolu, takže se nestane, že by byly každá na druhé straně planety (což je rozhodně škoda).Zatímco osamocených okamžiků s chrastícím kamarádem ve sluchátku je tu jen poskrovnu, nechybí unikátnost obou postav. Každá totiž nachází v prostředí trochu odlišné harampádí a součástky, díky čemuž mohou vytvořit trochu jiné zbraně a vybavení. Také tři exkluzivní mise a halucinace hrají významnou roli v kooperativní hře. Kromě klasické výpomoci při držení dveří nebo stisku určitého tlačítka pro svého kolegu tak dojde i na nečekané události. Carverovi totiž občas přeskočí kolečko a Isaac jej musí určitou chvíli bránit před útokem Nekromofrů, což platí i obráceně. Obecně je kooperace vymyšlena na jedničku a ani moc neubírá kýženému hororovému pocitu, který absolutně vymizel v multiplayeru druhého dílu. Pro změnu si děláte do trenek ve dvou.

Po světě nyní sbíráte rozliční suroviny a součástky (občas si pro ně můžete poslat i milého robůtka), stejně tak celé části zbraní či schémata.

Co si udělám, to mám

Velkou změnou prošel inventář a celá jeho struktura. Ochranné obleky RIG zůstaly takřka bez dotčení, akorát se vizuálně přizpůsobily novému chladnému prostředí a mě osobně potěšil bonus v podobě N7 obleku z Mass Effectu 3, který se vám ze začátku odemkne v případě, že máte na disku uložené pozice ze třetího dílu Shepardova dobrodružství. Co se zbraní týče, tentokrát hrají první housle inženýrské lavičky, ve kterých jste si mohli ve druhém dílu vylepšovat své vybavení. Tentokrát si v něm vyrábíte prakticky vše. Po světě nyní sbíráte rozliční suroviny a součástky (občas si pro ně můžete poslat i milého robůtka), stejně tak celé části zbraní či jednotlivá schémata. Z veškerého harampádí si pak na lavici kuchtíte nové zbraně, dokupujete náboje a lékárničky. Už žádné jednoduché kupování v obchodě, vše si musíte patřičně vyrobit.


To přispívá nejen k vynalézavosti, ale také k mnohem větší potřebě zkoumat prostředí. Nikdy totiž nevíte, kdy narazíte na vzácný minerál nebo surovinu, která se hodí do té které zbraně. Pokud náhodou nemáte schéma na určitý druh zbraně, pak poslouží manuální editor. V něm si můžete vyrobit svou vlastní unikátní zbraň. Začněte osou, přidejte generátor, horní a dolní mód střelby a završte modifikacemi. Díky tomu lze vytvořit vskutku bizarní kousky, jako je například plasmová pistole, kombinovaná s brokovnicí či energetická puška s granátometem. Fantazii se zkrátka meze nekladou a zde na to šli tvůrci originálně a především dobře.

Různorodá verbež

Rozličné druhy zbraní se navíc budou hodit, jelikož vám po krku půjde celá řada nových druhů Nekromofrů. Kromě klasických sekačů a plivačů se nyní budete muset vypořádat s nemrtvými vojáky, kteří se stále snaží střílet ze samopalu, zmutovanými vědci z dřívějších výprav a samozřejmě novými obry, kterým je dobré klidit se z cesty. Nechybí ani povinný výlet do trávicího traktu jednoho z bossů, což je podle všeho hitem novodobého herního průmyslu. Každý vyžaduje trochu jiný přístup, především jsou ale mnohem agresivnější a jdou vám aktivně k tělu. Dobrým nápadem bylo také přidat do víru živé protivníky z řad sekty Unitologie, kteří vám budou na ledové planetě bránit v cestě. Ti jsou totiž inteligentní, kryjí se, opětují palbu a je těžší přijít jim na kloub. Navíc často narazíte na šarvátky mezi nimi a Nekromorfy a jak už asi tušíte, když se dva bijí...S tím se pojí jedna z nepříjemností, která přetrvává od samého začátku série. Isaac totiž není ten nejhbitější hrdina všech dob, a zatímco v prvním dílu to vzhledem k celkové rychlosti hry tolik nevadilo, zde už dostává ovládání na frak. Ano, tvůrci přidali možnost úskoku a především krytí, obojí je ale trochu násilně vměstnáno do hry a je cítit, že pro to zkrátka nebyla postava stvořena. Krytí od střelby prakticky nechrání a úskok, který se provádí dvojím stiskem sprintu, taktéž není moc účinný. Ve výsledku tak zůstanete u klasického stání za bednami a rohy, případně ustupování, a budete se modlit, aby nepřátelé padli dříve, než vy. Další důkaz toho, že Dead Space nikdy nebyl a nebude čistokrevnou střílečkou.

Textury jsou ostré jako břitva, postavy vypadají realisticky a živě, některé scenérie vyráží dech a přehlídka hnusu ze strany nepřátel se také vyznamenala.

Krásy jiných světů

Jedno se hře musí uznat, vypadá zatraceně dobře. Z prvního pohledu by jeden řekl, že se z vizuálního hlediska třetí díl tolik neliší od svého předchůdce, stačí ale vyskočit na procházku do otevřeného vesmíru, případně vyjít z vánice a stanout na útesu vstříc slunci, a člověka zamrazí. Dead Space vždy odváděl prvotřídní práci z hlediska světel a stínů, jejich správného rozložení v prostředí a interakce, třetí díl ale nastavuje laťku ještě výše. Navíc nezklamou ani ostatní aspekty. Textury jsou ostré jako břitva, postavy vypadají realisticky a živě, některé scenérie vyráží dech a přehlídka hnusu ze strany nepřátel se také vyznamenala. Hráč má pozitivní zážitek už jen z toho, jak perfektně všechno do sebe zapadá a osobně se mi ani jednou nestalo, abych narazil na nějaký bug či nedodělek. Visceral odvedl lví kus práce, minimálně co se prezentace týče a přechod do zimního prostředí hře prospěl. Když Rockstar říkal, že nejlepší (a nejhezčí) hry vychází na sklonu životního cyklu konzolí, měl sakra páru.


Samou chválu mohu pět i na ozvučení. To je v hororovém žánru nad zlato a ani zde nechybí rozličené mručení, syčení trubek a jiné lekačky, které ve výsledku ani lekačkami nejsou. Vývojáři si hrají s vaší fantazií a soundtrack jim hraje zdatného pomocníka. Správně totiž kombinuje pobrnkávání a zvukové smyčky s epickými orchestrálními řevy ve vypjatých momentech, jako je souboj s bossem či megalomanské finále. Velký podíl na uvěřitelnosti postav má také prvotřídní dabing a vylepšená synchronizace mluveného slova se rty. Z audiovizuálního hlediska představuje Dead Space 3 pošušňání.Za lidstvo a sukni

Zprvu se to možná nezdálo, Dead Space 3 ale důstojně završuje příběhovou eskapádu inženýra Isaaca a jeho honbu za spasením lidské rasy. Třetí díl není nutně lepší, než některý z předchozích, důležité ale je, že dokáže udržet pomyslnou laťku kvality a především chytře spojit oblíbené prvky prvního a druhého dílu, díky čemuž se v mém osobním seznamu staví o ždibec výše, než předchůdce. Vše navíc podporuje výborný scénář s celou řadou překvapení a příslib toho, že možná neslyšíme o Isaacovi naposledy. Přidejme k tomu povedený kooperativní režim a chutný vizuální kabátek a vychází nám po všech stránkách vymakaný akčně-hororový titul, který důstojně odstartoval letošní únorovou nadílku hitů.

Dead Space 3 na PC, PS3, Xbox 360Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Dead Space 3
» Více o hře
Líbí se nám
  • skvěle sepsaný scénář
  • dobře vyvážené
  • filmově epické
  • tvoření vlastních zbraní
  • precizní ozvučení
  • nádherný vizuální kabátek
  • lidští nepřátelé
Vadí nám
  • krčení, které do hry nesedí
  • stále neohrabané ovládání
Verdikt: Kvalitní završení oblíbené hororové série. Nic z řady ven vybočujícího, jen pár skvělých nápadů a napínavý scénář, zabalený do jednoho z nejlepších audiovizuálů na současné generaci konzolí. A když se náhodou začnete nudit, střílejte mezi nohy.
Hru ohodnotilo také 186 čtenářů průměrnou známkou 8.2/10.
Hammers (7), Petras (8), Norb (10), 666juri666 (9), heli (9), xbox (10), Mr.Triboni (10), Logistics (9), kratos13 (9), mac12352 (10), Rushi (10), Joker_The (8), mattrich (9), corey26 (9), culo7 (9), Lootmaster (9), espana (10), buriji (10), SamFisher (7), DankenSK (10), Meky171 (9), Usurper (10), Darius (8), OlikCZ (9), Pennywise (10), ivankrato (9), Spiker (10), Enemy_001 (7), Nozdormu (9), Praky (9), FAKEing (9), RadSBrno (10), hudi11 (6), Lumicko (10), kratos 78 (8), Machine78 (10), Ornell (8), Warezz.K (10), warmanager (7), Silent (8), Blizz (7), Dr.Killjoy (8), Toldo (8), Smuky (9), LuckyBaal (7), hitman8001 (8), Veritas (8), skylines (9), Echosword (8), Doominnoo (8), predator.cz (8), martik642 (7), tRUPRECHT (7), KRoman47 (4), Faraon (8), Pato8 (8), Mine (8), miro321 (8), Strec (8), evolution999 (7), avalanchedisc (8), Heisenberg (6), Jarda65 (8), Lucas War (10), KuboKubo (10), ExS1200 (8), hanis93 (8), Davelek (7), Ritas95 (9), HoloCron (9), Krylow (10), Martinrush (8), Slon (10), LucyferEwill (8), Akimoto (8), gocek.tigr (6), Marador (10), Moody7822 (7), IILucia (8), kotlik (7), klaz365 (10), DepešákDom (9), EliminatorCzech (8), Capone24 (10), Nick (7), myscho (6), takon999 (9), Blodex (10), DwaneDibbley (7), hej7mi (9), hRDLA (8), stihac10 (6), Malcolm (8), Ijacek.007 (8), Selphie (8), trissana (8), Keellan (4), hozix (8), Andromeda25 (9), Ka3el (9), Riley (8), Turokman87 (7), jirotkap (8), Tejklicz (7), killer159357 (7), Chepa (7), Novisss1 (7), th0ca (8), marolem (9), MORTHSIR (10), ShaunHastings (8), Coffee CZ (8), TheDronemaster (9), gumadzus (10), sticka (7), Geralt z Rivie (7), Nathan Drake 3 (9), Lord Snow (10), Hodor (8), AsuraCzech (6), NintendoNES (8), Maxiklos (10), Alphonse800 (7), Roklik (CZ) (8), Desmond Miles (7), Newek23 (8), nero (10), Raden (9), Elishak (9), pol4mi (9), beeturbo30 (9), Filip02373 (9), Garriken (10), Ghost_ (10), Smirnow (9), Bayernfan (7), Aiden Pearce (10), stuntman (7), Skutecny.David (10), Monkeyskunk (9), PavelBGamer (5), mlok1911 (9), Lord_Of_Warez (5), RedMasterSK (8), overlord22 (8), Finch182 (8), dopitapetr (9), Daeron (8), Kesl (10), Behavioralista (8), s3Cr3 (8), Vincent_Vega (6), jakero (8), wajdoslavek6 (9), jelenD (9), Ako Suminoe (8), dartomis (8), Luther (9), Jayshee (8), Nero Angelo (10), Epso (5), CZMARTY7 (7), CzePavel99 (7), vertigo (9), Michal Assassin (9), killjezor (6), Ersagon (9), Michal3572 (10), Faldmen (7), adalas (6), Bruce Wayne (10), matroš (5), Lynch (6), Raylo™ (8), Tarik (9), Epicek (9), SpriteCZ (8), Mighty (8), Vojtech1141 (7), WeirdWorm (8), havlajs (6), HappyLima (6), multighost (8), SweetL.c.King (8), Mr.Lolendo (9), KeerGeek (8)
Před vydáním hru ohodnotilo 18 čtenářů průměrnou známkou 9.1/10.
Alcatraz105 (10), Micro-Ice (10), Melmus24 (8), poctli96 (10), KiKca (9), Dustter (8), Ľubor Fabian (10), Dwayne (9), niksons (10), Redpoint1 (7), Shortymax (10), dantegamer (10), kikikimikiki (10), damik (9), Marek77 (8), ACR27 (9), Johanides (7), Dzony02 (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Dead Space 3 na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Dead Space 3 Screenshot ze hry Dead Space 3 Screenshot ze hry Dead Space 3 Screenshot ze hry Dead Space 3 Screenshot ze hry Dead Space 3 Screenshot ze hry Dead Space 3 Screenshot ze hry Dead Space 3 Screenshot ze hry Dead Space 3

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Dead Space 3 – na konci světa
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Daeron    jasně nejsilnější byla jedníčka co se týče nátlaku na srdce :D ale tady de o tu sérii :) třeba podobně pro mě ztrácel kouzlo Assassin teď je to lepší verze Seafightu :D (omlouvámse jestly sem někoho naštval ale Blackflag mi prostě nesedl)Daerondaeron12426    12.12.2013 08:57 Daeron

jasně nejsilnější byla jedníčka co se týče nátlaku na srdce :D ale tady de o tu sérii :) třeba podobně pro mě ztrácel kouzlo Assassin teď je to lepší verze Seafightu :D (omlouvámse jestly sem někoho naštval ale Blackflag mi prostě nesedl)

vertigo    Andromeda25: Souhlasně přikyvuji :-D :thumbup:vertigovertigo8493    13.10.2013 20:14 vertigo

Andromeda25: Souhlasně přikyvuji :-D :thumbup:

Andromeda25     Dead space 3 uz neni tak hororova hra jak byvala uz mi to pripadalo spis jen jak strilecka nic vic , ale porad dobry :)Andromeda25andromeda2522236    13.10.2013 17:03 Andromeda25

Dead space 3 uz neni tak hororova hra jak byvala uz mi to pripadalo spis jen jak strilecka nic vic , ale porad dobry :)

Daeron   3x   no jestly DS 4 nebude tak to bude dost na hovno protože Awakened končí dosti otevřeně a to že je to pokračování 3. dílu :) těším se jak malej všechny díly sem miloval : 3Daerondaeron12426    22.6.2013 17:39 Daeron

no jestly DS 4 nebude tak to bude dost na hovno protože Awakened končí dosti otevřeně a to že je to pokračování 3. dílu :) těším se jak malej všechny díly sem miloval : 3

six feet under    věřím, že Dead Space 4 bude, určitě :-Dsix feet undersix-feet-under11476    18.4.2013 11:13 six feet under

věřím, že Dead Space 4 bude, určitě :-D

Geralt z Rivie    six feet under:Dead Space 4 prý nemá být z důvodů nízkého prodeje Dead Space 3. Bohužel.Geralt z Riviegeralt-z-rivie17274    9.4.2013 15:47 Geralt z Rivie

six feet under:Dead Space 4 prý nemá být z důvodů nízkého prodeje Dead Space 3. Bohužel.

six feet under    pěkná recenze, díky. Dead Space 2-3 = u mě závislost :-D těším se na Dead Space 4six feet undersix-feet-under11476    9.4.2013 15:37 six feet under

pěkná recenze, díky. Dead Space 2-3 = u mě závislost :-D těším se na Dead Space 4

vertigo    Lootmaster : čeká nás samé four :-D hodně pokračování s číslovkou 4 :-)vertigovertigo8493    25.2.2013 12:06 vertigo

Lootmaster : čeká nás samé four :-D hodně pokračování s číslovkou 4 :-)

Lootmaster    Vertigo: Pí es four a dý es four :DLootmasterlootmaster5989    25.2.2013 07:48 Lootmaster

Vertigo: Pí es four a dý es four :D

vertigo   3x   Jak je psáno tak je dáno a to měrou vrchovatou. Recenze je naprosto v souladu se skutečností. Stopáž téhle pecky se zastavila něco za 21 hodinami odehranné, perfektně vyvážené hry, prostředím tak hratelností a sympatických nenáročných hlavolamu, které jsou už takovou perličkou u téhle série. Soundtrack opravdu na vysoké urovni, kde pozorný posluchač (hráč) zaslechne jak inspiraci od Aliens, Thing atd. Klasika žánru a je to hlavně scífko a to je jen dobře. Jedinný co mě vadilo, že to na konci skončilo :-D Jsem moc zvědavej kam se bude ubírat tahle série dál...PS4=DS4 :dance:vertigovertigo8493    23.2.2013 15:58 vertigo

Jak je psáno tak je dáno a to měrou vrchovatou. Recenze je naprosto v souladu se skutečností. Stopáž téhle pecky se zastavila něco za 21 hodinami odehranné, perfektně vyvážené hry, prostředím tak hratelností a sympatických nenáročných hlavolamu, které jsou už takovou perličkou u téhle série. Soundtrack opravdu na vysoké urovni, kde pozorný posluchač (hráč) zaslechne jak inspiraci od Aliens, Thing atd. Klasika žánru a je to hlavně scífko a to je jen dobře. Jedinný co mě vadilo, že to na konci skončilo :-D Jsem moc zvědavej kam se bude ubírat tahle série dál...PS4=DS4 :dance:

SpriteCZ   3x   Dead Space 3 se opravdu povedl. Chtěl bych se s vámi podělit o můj názor (videorecenzi) - [ odkaz ]SpriteCZspritecz12604    13.2.2013 18:38 SpriteCZ

Dead Space 3 se opravdu povedl. Chtěl bych se s vámi podělit o můj názor (videorecenzi) - [ odkaz ]

MK-ULTRA    Gratulujem k recenzii, vedel som, že Zing nesklame. Nechcem tu robiť nejakú reklamu alebo čo, ale ak sa chcete poniektorí zasmiať, alebo skôr plakať (brečet) , prečítajte si recenziu od nejaké zakomplexovaného jedinca na sectore tu [ odkaz ] Čo si o tom myslíte?MK-ULTRAmk-ultra5977    13.2.2013 15:17 MK-ULTRA

Gratulujem k recenzii, vedel som, že Zing nesklame. Nechcem tu robiť nejakú reklamu alebo čo, ale ak sa chcete poniektorí zasmiať, alebo skôr plakať (brečet) , prečítajte si recenziu od nejaké zakomplexovaného jedinca na sectore tu [ odkaz ] Čo si o tom myslíte?

Darius    Neví se něco o chystaném DLC bude navazovat na konec nebo to bude formou vsuvky?Dariusdarius6419    11.2.2013 11:58 Darius

Neví se něco o chystaném DLC bude navazovat na konec nebo to bude formou vsuvky?

Lumicko    Kto hra DS3 na PC pridajte si ma na originu: LumickoLumickolumicko5173    10.2.2013 21:41 Lumicko

Kto hra DS3 na PC pridajte si ma na originu: Lumicko

Ctira.d    Původně jsem trojku neplánoval koupit. I když mám doma a hrál jsem jak dvojku tak jedničku. Ale po přečtení této recenze do ní asi časem půjdu.Ctira.dctirad458    9.2.2013 21:05 Ctira.d

Původně jsem trojku neplánoval koupit. I když mám doma a hrál jsem jak dvojku tak jedničku. Ale po přečtení této recenze do ní asi časem půjdu.

Kefir   4x   Zatím jsem skusil jenom demo na xbox. hodně mi připomíná Lost planet: Extreme Condition, což byla parádní hra. DS3 nekupuji ani náhodou, možná v nějaké GOTY edici i se všema DLC, jinak promarněný peníze. .Kefirkefir6888    9.2.2013 20:27 Kefir

Zatím jsem skusil jenom demo na xbox. hodně mi připomíná Lost planet: Extreme Condition, což byla parádní hra. DS3 nekupuji ani náhodou, možná v nějaké GOTY edici i se všema DLC, jinak promarněný peníze. .

Geralt z Rivie   8x   Já sem v chapter 13 a musím říct že příběhově je tenhle díl nejlepší. I když hororově už ne, ale zvuky jsou pořád dobrý.Geralt z Riviegeralt-z-rivie17274    9.2.2013 07:22 Geralt z Rivie

Já sem v chapter 13 a musím říct že příběhově je tenhle díl nejlepší. I když hororově už ne, ale zvuky jsou pořád dobrý.

Ľubor Fabian   4x   Pro nekoho Mass Effect nej vesmirni hra pro nekoho Dead Space, ja to druhe :thumbup:Ľubor Fabianlubor-fabian9332    8.2.2013 22:41 Ľubor Fabian

Pro nekoho Mass Effect nej vesmirni hra pro nekoho Dead Space, ja to druhe :thumbup:

CJ51    iToast : no ja som už asi v piatej kapitole a podľa mňa je to zatial takisto strašidelné ako predošlé časti. . ja to hrám s hernými slúchadlami (no netvrdim že je to strašidelné iba so sluchadlami, ale určite to umocnuje viac tú hororovu atmosferu) + na xbox gamepade na ktorom sa to hrá super, ale nedokažeš spraviť take rychle pohyby ako s myškou tak to som potom ešte viac dos*atý ked sa namňa valia piati naraz v tme a nedá sa mi niekedy pred nimi ujst lebo ma zablokujú a človek vtedy panikári, teda aspoň ja, ale myslím že niesom sám dos*atý v určitých pasážach, podla mňa je to dosť klaustrofobické 8-)CJ51cj5117154    8.2.2013 20:41 CJ51

iToast : no ja som už asi v piatej kapitole a podľa mňa je to zatial takisto strašidelné ako predošlé časti. . ja to hrám s hernými slúchadlami (no netvrdim že je to strašidelné iba so sluchadlami, ale určite to umocnuje viac tú hororovu atmosferu) + na xbox gamepade na ktorom sa to hrá super, ale nedokažeš spraviť take rychle pohyby ako s myškou tak to som potom ešte viac dos*atý ked sa namňa valia piati naraz v tme a nedá sa mi niekedy pred nimi ujst lebo ma zablokujú a človek vtedy panikári, teda aspoň ja, ale myslím že niesom sám dos*atý v určitých pasážach, podla mňa je to dosť klaustrofobické 8-)

iToast    Dohráno. :D Nakonec to zas nebylo tak špatné, jak se zpočátku zdálo :) ) ) Ale strašidelné to fakt nebylo :( (iToastitoast8080    8.2.2013 18:37 iToast

Dohráno. :D Nakonec to zas nebylo tak špatné, jak se zpočátku zdálo :) ) ) Ale strašidelné to fakt nebylo :( (

Lumicko    Sakra... Mam hrozne malo surek na craftenie a upgradovanie zbrani. . A to som Chapter 4 :(Lumickolumicko5173    8.2.2013 16:44 Lumicko

Sakra... Mam hrozne malo surek na craftenie a upgradovanie zbrani. . A to som Chapter 4 :(

dopitapetr    Skvěle napsaná recenze :thumbup: časem určitě pořídím. Přednost před DS 3 jsem dal Aliens: Colonial Marines, tak doufám, že toho nebudu litovat.dopitapetrdopitapetr5480    8.2.2013 16:01 dopitapetr

Skvěle napsaná recenze :thumbup: časem určitě pořídím. Přednost před DS 3 jsem dal Aliens: Colonial Marines, tak doufám, že toho nebudu litovat.

Lumicko    Lootmaster: Hras na PC? Ak hej moj origin: LumickoLumickolumicko5173    8.2.2013 15:26 Lumicko

Lootmaster: Hras na PC? Ak hej moj origin: Lumicko

Praky   2x   tak tohle si zahrajiPrakypraky9526    8.2.2013 15:19 Praky

tak tohle si zahraji

czross    Nevite zda je ta kooperace mozna pouze po internetu nebo muze i nekdo druhy u xboxu popadnout gamepad a hrat ve dvou u jedne tv?czrossczross17324    8.2.2013 14:59 czross

Nevite zda je ta kooperace mozna pouze po internetu nebo muze i nekdo druhy u xboxu popadnout gamepad a hrat ve dvou u jedne tv?

Lootmaster   1x   No chtěl jsem dát 8/10 , ale jak to hraju čím dál víc si uvědomuju jaka je to pecka :D a jsem vyhecován na 9/10 ...Chudák Isac ten ještě zažije :D

PS
hudi11: co to je za blití ? Přiznej se , že na to prostě máma nemá :D
Lootmasterlootmaster5989
    8.2.2013 11:47
Lootmaster

No chtěl jsem dát 8/10 , ale jak to hraju čím dál víc si uvědomuju jaka je to pecka :D a jsem vyhecován na 9/10 ...Chudák Isac ten ještě zažije :D

PS
hudi11: co to je za blití ? Přiznej se , že na to prostě máma nemá :DKomentář byl autorem naposledy upraven 8.2.2013 14:04

Původní verze před úpravami:No chtěl jsem dát 8/10 , ale jak to hraju čím dál víc si uvědomuju jaka je to pecka :D a jsem vyhecován na 9/10 ...Chudák Isac ten ještě zažije :D

Lumicko    V DS3 Menu ked date Downloadable Content tiez vam to napise Cannot retrieve information from Origin please check your connection and try again?
Mozete prosim na Origine Kuknut co vsetko mate v Addons And Bonuses? DIK MOC
Lumickolumicko5173
    7.2.2013 20:15
Lumicko

V DS3 Menu ked date Downloadable Content tiez vam to napise Cannot retrieve information from Origin please check your connection and try again?
Mozete prosim na Origine Kuknut co vsetko mate v Addons And Bonuses? DIK MOCKomentář byl autorem naposledy upraven 7.2.2013 22:11

Původní verze před úpravami:V DS3 Menu ked date Downloadable Content tiez vam to napise Cannot retrieve information from Origin please check your connection and try again?

hudi11   2x   jop dlc je jeden z mnoha důvodů. Radši si koupim balíček indie her než podpořit EA.hudi11hudi1111080    7.2.2013 19:58 hudi11

jop dlc je jeden z mnoha důvodů. Radši si koupim balíček indie her než podpořit EA.

CJ51    aha, už som sa to dočítal nižšie, asi kvoli tým DLC :-)CJ51cj5117154    7.2.2013 19:56 CJ51

aha, už som sa to dočítal nižšie, asi kvoli tým DLC :-)

CJ51    možno keby si si ju kúpil, tvoj problém by bol ako zázrakom vyriešený :-D Alebo z akeho ineho dôvodu si to nechces kupiť? :-)CJ51cj5117154    7.2.2013 19:56 CJ51

možno keby si si ju kúpil, tvoj problém by bol ako zázrakom vyriešený :-D Alebo z akeho ineho dôvodu si to nechces kupiť? :-)

Diskuze na fóru

Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (86 příspěvků), Roblox + Just Cause 3 (13 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12097 příspěvků), STEAM -všechno sem (7083 příspěvků), Humble bundle -vše sem (607 příspěvků), Trance - TOTY - Top 10 (460 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (55 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings

Pod písečnými dunami začíná být nezdravě neživo. Do bojů na Novém kontinentu se zapojili králové kobek.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Dojmy z otevřené bety Metal Gear Survive

Věřte tomu nebo ne, ale ono to není zase tak špatné.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Inis – deskovka

Speciál - 21.1.2018
 
Inis – deskovka

Postaví se do čela keltské země právě váš kmen?

 
 
 
Představujeme zbrusu nový Zing.cz

Spustili jsme veřejnou betu nové verze vašeho oblíbeného herního magazínu. Pojďte se seznámit s novým Zingem.

 
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole