Uživatel nepřihlášen
   

BioShock Infinite - okřídlené dobrodružství

Pondělí 25.3.2013 13:00 - Autor: Michal "Mendys" Maliarov - Rubrika: Recenze Recenze BioShock Infinite

Veleočekávané třetí pokračování série BioShock je za dveřmi a my jsme se vydali na pouť napříč Columbií. Jak dopadla záchranná mise?

Recenze z hraní PC verze

Irrational Games je osobitým studiem. Na svých hrách si dává záležet a ve většině případů se jedná o prvotřídní, ne-li unikátní záležitosti. Ať už mluvíme o System Shocku 2, zábavné akci Freedom Force, skvělé taktické hře SWAT 4 či neopakovatelnému zážitku jménem BioShock. Rozhodně nelze tvrdit, že vývojáři jen omývají kopie známých hitů. Jejich hry mají zkrátka duši, a i když druhý díl série BioShock nedosáhl kvalit jedničky, tvůrce to neodradilo. Všechno shodili ze stolu a začali od znova. Nový příběh, nový svět, nový hrdina. Vítejte v ráji.

...
Délka: ...
BioShock Infinite - Beast of America Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Pohoda pro vyvolené

Příběh bohatě čerpá inspiraci z dřívějších titulů série BioShock i System Shock, i když s nimi scénářem nemá nic společného. Klaustrofobické chodby pod povrchem oceánu nahradila rozlehlá prostranství v oblacích a změna atmosféry je patrná na první pohled. Nenechte se však oklamat, unikátnost prostředí hraje v příběhu velmi důležitou roli. Hráč se vžije do postavy Bookera DeWitta, bývalého bezpečnostního agenta, který se zadlužil lidem, s nimiž by nechtěl mít nic společného ani Jack Rozparovač. Vaše schopnosti vás však dělají užitečným a úkol na smazání dluhu se navíc zdá být jednoduchý jak facka – vydej se do města Columbia, plovoucího v oblacích, získej dívku jménem Elizabeth a přiveď ji zpět.

Doslova rajské prostředí, symbolizující výjimečnost horních deseti tisíc a vytvořené pro lidskou smetánku, má s utopickou hrůzou Rapture společného více, než se může zdát.

Infinite pokračuje tradici svých předchůdců a ponechává strukturu postupného průzkumu a především epického úvodu, který dokáže uzemnit. Po adrenalinovém transportu do města je ihned cítit, jak moc se vlastně novinka podobá prvnímu dílu. Columbia, vypuštěná do oblak v roce 1901, byla vytvořena s podobným cílem, jako město Rapture. Doslova rajské prostředí, symbolizující výjimečnost horních deseti tisíc a vytvořené pro lidskou smetánku, však má s utopickou hrůzou Rapture společného více, než se může zdát. Prostředí je plné odkazů na známé události a architekturu přelomu 18. a 19. století, nechybí např. inspirace Světovou výstavou roku 1893 a dalšími událostmi moderní společnosti.Jak jistě tušíte, dostat Elizabeth ze spárů místního politického šílence nebude ten nejtěžší úkol, je přece jen potřeba ještě včas vzít nohy na ramena. A to už bude podstatně tužší oříšek. Město totiž zdaleka není tak ideální a v ulicích zuří občanská válka mezi tvůrcem tohoto despotického světa, politickou stranou a odbojem Vox Populi. Jak navíc Booker časem zjistí, Elizabeth je klíčovým prvkem celého konfliktu a její schopnosti otevírat díry v časoprostoru jsou uctívány a zkoumány jako mocná zbraň, která může zvrátit běh každé války. Ach ano, a ještě je tu to jiskření mezi ústřední dvojicí, které neustále přerušuje hrozivý ochránce jménem Songbird.

Titul bohužel (nebo spíše bohudík?) postrádá multiplayer či jakýkoliv jiný online přídavek, velmi příjemným překvapením je však od vývojářů bonusový mód „1999“, který se odemkne po prvním překonání kampaně a jenž vzdává holt stařičkému System Shocku. Během příběhu často narazíte na menší i větší rozhodnutí, které určitým způsobem upravují chod děje, a vy nesete zodpovědnost za vaše činy. Jako by to samo o sobě nebylo skvělé, v módu 1999 budou mít všechna vaše rozhodnutí mnohem větší dopad a prý lze narazit i na takový okamžik, že se v určitém momentě zaženete do slepé uličky a bude následovat Game Over a restart celé hry. Tomu říkám dárek fanouškům.


Dokonalost v každém tahu štětcem

Určitě znáte problém, kterým strádá většina současných herních hitů. Tím mám na mysli prázdné místo mezi epickými momenty, které je potřeba nějak smysluplně vyplnit. BioShock Infinite tím strádat nemusí, jelikož po celou dobu cca 12ti hodinové kampaně budete hledat čelist po podlaze. Nejde tu ani tak o nadílku epických momentů nebo neustálý děj, který vás táhne dopředu. Nejvíce práce totiž odře samotné prostředí Columbie, které je rozlehlé a neopakovatelně krásné. Je to už pěkná řádka let, kdy jsem ve hře musel permanentně civět po stranách, protože za každým rohem čekal další unikátní výhled, historická socha či emocionální scénka obyvatel města. Je opravdu nemožné slovy popsat zážitek, který člověk dostane z procházky Columbií, a vděčit musíme především brilantně vytvořené atmosféře, která v sobě kombinuje hned několik důležitých prvků.Tím prvním je, jak jinak, samotné město, jeho architektura, která dýchá životem, a obyvatelé. Na rozdíl od dřívějších dílů, kde bylo prostředí prakticky mrtvé (bodejť by nebylo, když tam bylo mrtvol více, jak živých postav) jsou uličky mezi mraky plné života. Obchody lákají na drahé zboží, v restauracích posedávají občané a mezi tím vším běhá Elizabeth a snaží se dohnat vše, co ji bylo po dobu 12 let odepřeno. Něco se děje prakticky neustále a dokonce minimální hluché momenty, dané chvilkovým cestováním, jsou chytře zaplácnuty originálním dialogem našich hrdinů.

BioShock Infinite koupíte v našem obchodě GameLeader.cz na PC za 898 Kč a na konzole PS3 a Xbox 360 za 1298 Kč. Navíc získáte zdarma retro tričko.

Prostředí je také značně interaktivní, prohledávat lze většinu nábytku a důkladný průzkum se rozhodně vyplatí. Kromě peněz a jídla na doplnění zdraví totiž lze najít sběratelské noviny, audio deníčky, poodhalující více o historii města, magické Soli pro doplnění vašich schopností a samozřejmě zbraně, které byste v opačném případě našli mnohem později a s velkou pravděpodobností násilným způsobem.


Elizabeth…jedině Elizabeth

Třetím a nejspíše i životně důležitým prvkem hry je samotná sličná bruneta po vašem boku. Elizabeth není jen důležitým příběhovým článkem, nýbrž také prvkem, oživujícím vše okolo, který dokáže z obyčejné situace vykouzlit neopakovatelnou chvilku. Již dříve nás vedoucí návrhář Ken Levine utvrzoval v tom, že bude Elizabeth postava s unikátně navrženou umělou inteligencí, teprve nyní však můžeme pochopit, co měl přesně na mysli.

Elizabeth se o sebe dokáže skvěle postarat, nemusíte ji hlídat během soubojů a dokonce vám sama vyhledává užitečné předměty z okolí, které po vás efektně hází.

Elizabeth je živý člověk, který má své vlastní sny, postřehy a nápady. Když se zrovna nic neděje, jde si prozkoumat krásy života okolo (pro člověka, zavřeného 12 let ve věži je zajímavý i sud s petardami), případně naslouchá obyvatelům a snaží se začlenit do společnosti (mnohdy značně vtipným způsobem). Množství postav navíc reaguje nejen na ni, ale i na vás, v závislosti na tom, o co se zrovna pokoušíte. Rozhodně nedoporučuji krást z kasy hospody plné unavených dělníků, to prostě nemůže dopadnout dobře. Elizabeth se navíc o sebe dokáže skvěle postarat, nemusíte ji hlídat během soubojů a dokonce vám sama vyhledává užitečné předměty z okolí, které po vás efektně hází. A když je nejhůře, dokáže vás i vytáhnout z onoho světa zpět mezi živé. I přes značně emotivní příběh si vývojáři našli čas na vtípky a fórky, kterých je hra plná. Ať už jde o pichlavé poznámky nad uměním Elizabeth páčit zámky nebo jejích schopnost manipulovat s časoprostorem, téměř vždy se najde téma k zasmání. Níže se například můžete podívat, co všechno naši dívčinu zajímá.A jsme u toho, co dělá souboje a vlastně i celý průchod hrou tak unikátní a osobitý. Elizabeth dokáže na počkání vytvářet díry v časoprostoru, skrze které umí přemístit předměty do vašeho světa, případně se přemístit na druhou stranu provizorního portálu. Během soubojů se jedná o velmi osvěžující prvek, díky kterému vypadají přestřelky jako takový menší sandbox. To si takhle pobíháte, střílíte, hodíte si přes červí díru bedničku s náboji a běžíte dále. Pak si zase do předem vyznačeného místa teleportujete střílnu, která odře práci za vás a aby toho nebylo málo, skočíte si na vzdušnou kolej a pokosíte zbytek chudáků za jízdy. Cestování po kolejích je vůbec skvělým prvkem, který přináší už do beztak originálních bojů další osvěžení. Většina otevřenějších map má kolem svého obvodu tyto koleje, které slouží jako výpomoc při taktických manévrech či způsob rychlého přesunu mezi určitými částmi měst.


Podpálím ti kšandy, chlape

Zbraně, nástrahy prostředí a aktivní výpomoc Elizabeth rozhodně nejsou jedinými vychytávkami vašeho arzenálu. I přesto, že se BioShock hraje jako klasická FPS střílečka, výše jmenovaných věcí by bohatě stačilo na to, aby souboje byly originální a různorodé. Vývojáři se ale nemohli obejít bez dalšího značkového prvku série, a sic speciálních schopností. V dřívějších dílech to byly Plazmidy, zde máme lektvary, neboli Vigory. Vyšší společnost se přece musí něčím zabavit, a jak jsem již zmínil v úvodu, oblíbené prvky série zůstávají i zde.

Vše lze vylepšovat ve speciálních prodejních automatech (stejně jako inventář, lékárničky a Soli) a dokonce dokupovat dodatečné efekty schopností.

Jak si to Booker šine městem, postupně nachází nové a nové lektvary, které jej dělají stále smrtonosnější strojem. Schopnosti se značně liší a nabízí jak klasické účinky (elektrické výboje, plamenomet, matení nepřítele) tak méně tradiční blbůstky (hejno havranů, snížení gravitace). Každá schopnost má navíc svou druhou, mnohem smrtonosnější verzi ve stylu pasti, kterou většinou hodíte někam na zem a pak se kocháte výsledkem. Každé kouzlení ale něco stojí a k tomu vám poslouží tzv. Soli, neboli zjednodušeně Mana. Ta se ve flaškách válí všude možně a velmi vítanou je i pomoc ze strany Elizabeth, která vám často v té nejnutnější chvíli hodí náboje či flašku „něčeho dobrého“. Vše lze samozřejmě vylepšovat ve speciálních prodejních automatech (stejně jako inventář, lékárničky a Soli) a dokonce dokupovat dodatečné efekty schopností. Jen mějte na paměti, že vše stojí peníze a ne zrovna malé, takže průzkum prostředí je životně důležitý.Unreal k nepoznání

Infinite běží na silně upraveném enginu Unreal třetí generace, se kterými se vývojáři už za ta léta naučili pracovat a obohatili jej o vlastní engine pro práci se světlem a architekturou budov. O kvalitách Unreal enginu jsem se rozplýval už v recenzi na Gears of War: Judgment, BioShock je však úplně někde jinde. Nejde tu ani tak o dokonalou práci se světlem, jako spíše o prvotřídní výtvarný styl, za který by vývojářský tým měl dostat nejméně Nobelovku. Smysl pro detail, preciznost a pečlivost, to jsou hlavní faktory vizuálního kabátku hry. Slunce, prosvitající skrze listí vás uhrane možná jednou, dvakrát. Pak si ale všimnete megalomanské práce okolo, krásné architektury, soch, historického oblečení a unikátního spojení 19. století a moderních hydraulických a párových vynálezů, které v té době ještě neměly možnost vzniknout. A právě to je kouzlo BioShocku. Spojení něčeho tak všedního s něčím tak neobvyklým.

Nestačí vám obrázky ve článku? Pak navštivte naši velkou galerii z recenze.

To ale nemění nic na tom, že celková grafika je perfektní. Potěší především živé a jasné barvy, které svým sytým nádechem a kontrastem příjemně naladí a dají zapomenout na šedé chodby města Rapture. Columbia žije, oblaka křižují vzducholodě, vzduchem neustále plachtí listí a konfety z nedávných oslav a atmosféra se dýchá neuvěřitelně lehce. Možná si říkáte, že bylo těch superlativ nějak příliš, pravdou ale je, že BioShock Infinite jinak ani popsat nelze. Když už si navíc začínáte říkat, jak to vše vůbec bude náročné na vaši mašinku, zjišťujete, že si vývojáři dali tu práci i s precizní optimalizací. Na svém stroji s procesorem Intel Core i5, 4 GB RAM a grafickou kartou Radeon HD 1 GB jsem neměl problém hru spustit na nejvyšší detaily a FullHD rozlišení bez toho, aby se mi byť lehce sekala. Na zpomalení došlo jen chvílemi, kdy se na obrazovce odehrávalo až moc akce najednou. I to mi však nebránilo v pohodlné hře, ostatně stejně jako pohodlné ovládání pomocí klávesnice a myši, které lze nastavit podle potřeb každého.


Svůj vlastní odstavec jsem chtěl nechat také ozvučení, které nemá chybu. Soundtrack o sobě dává vědět často, a to hned v několika stylech. Buď posloucháte dobové skladby z rádií okolo, nebo už hra nasazuje epický soundtrack pro specifické příběhové momenty, který ideálně sedí tomu, co se odehrává na obrazovce. První setkání s Elizabeth je doprovázeno emotivním houslovým doprovodem a podobné skvosty jsou slyšet velmi často. Během bojů hudba značně graduje, a když už si myslíte, že to nemůže být lepší, uslyšíte Elizabeth pískat ústřední melodii z traileru Beast of America.

Elizabeth si zkrátka nelze nezamilovat, ústřední nepřátelé jsou správně praštění a nahánějí hrůzu a nesmí chybět ani posměšky a pokřiky ze strany četných vojáků.

Křivé slovo nelze říci ani o dabingu, se kterými si dal Levine osobitou práci. Herci Troy Baker a Courtnee Draper, kteří se postarali o postavy Bookera a Elizabeth, totiž dostali jen nástin scénáře a množství dialogů a textů bylo přidáno přímo během vývoje, aby herci vnesli co nejvíce své vlastní duše a dokázali oživit herní postavy. A to se jim zatraceně povedlo. Elizabeth si zkrátka nelze nezamilovat, ústřední nepřátelé jsou správně praštění a nahánějí hrůzu a nesmí chybět ani posměšky a pokřiky ze strany četných vojáků, kteří se snaží vás dostat na lopatky.Hodný síně slávy

BioShock Infinite voní. Voní hezky. Léta vývoje jsou na něm zatraceně vidět a každý peníz šel přesně tam, kam měl. Svou strukturou je Infinite tradiční FPS střílečkou, geniální hru z něj však dělá veškerá omáčka okolo. Ať už jde o emotivní příběh, brilantní herní mechanismy, Elizabeth či živoucí svět okolo, chyby tu prostě nenajdete. Zahrát si nový BioShock musí každý, kdo to s videohrami myslí alespoň trochu vážně. Takovou jízdu znovu jen tak nezažijete.

BioShock Infinite na PC, PS3, Xbox 360Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
BioShock Infinite
» Více o hře
Líbí se nám
  • poutavý příběh
  • perfektní umělá inteligence NPC
  • Elizabeth
  • nádherná výtvarná stylizace
  • boží audiovizuální kabátek
  • hutná atmosféra
Vadí nám
  • že takových skvostů není víc
Verdikt: Zářivý příklad toho, jak se má dělat kvalitní titul. Pomalu, pečlivě a ze srdce. Hledat chyby na tak vymakaném díle je nejen obtížné, ale prakticky rovné rouhání. Takže přestaňte číst a běžte do obchodu, dokud je hra na poličce.
Na Zingu se nachází také dalších 9 uživatelských recenzí hry BioShock Infinite.
Hru ohodnotilo také 427 čtenářů průměrnou známkou 9.1/10.
vvejlup98 (10), Toldo (10), mac12352 (10), Lukkys (8), Dr0m3dAr (10), OS1R1S (9), nemy22cz (6), FoxikCZ (10), versace186 (10), Dare (10), Damián (9), Echosword (10), skylines (10), KET312 (10), Terorek (9), Icarus (10), obivan568 (9), RUDY (7), zidpadne (10), SAMES (9), hanis93 (10), SnEaK (10), pesslovany (10), Kozopes (8), Ľubor Fabian (10), FJ10 (9), FAKEing (10), Kenedz68 (10), Veritas (9), ELhonzo (10), DreeDex (10), LuckyBaal (10), Cole (10), Hlinik (8), MajklH (10), Mustang (9), JKoB (10), Brokarek (9), Pato8 (10), STELKER (10), Rascal (10), Dr.Killjoy (10), SamFisher (10), JayCube (10), Lucious (10), KaiZen (7), Petroň (10), Ardis (10), DaveBeast (10), Dalaren (10), tungus svk (10), Lemmy_Kilmister (6), martyEF (9), bedikk (10), soldierXXXX (10), Tarpan (10), deidara (10), TheSayt (10), TwoFace (10), Wojki (9), lenuska28 (10), Chepa (10), paladinky971 (9), Awake28 (9), xenian (10), AeSko (10), Aye96 (10), DavrosCZ (10), espana (10), Wreis (10), Bonpar (9), Nord (10), Majkl23 (10), cameelek (9), miro321 (10), kojot (10), iToast (10), navvrat (10), v0id (10), EddieCZ (10), cybertoxic (10), Lambo (10), hitman8001 (10), czdwarf (8), standik2001 (10), avalanchedisc (10), dcreep45 (8), Skallagrim (10), Garrosh (10), Luky604 (10), ACR27 (10), FesakSX (10), Karui (10), Rivers25 (9), Ryor (10), Popopki (10), utresyby (10), Strec (9), KvaPyS_ (10), čikolas1234 (10), Haku (8), corey26 (9), LeRemy24 (10), Saix (8), Thompson96 (10), Elmania5770 (10), ExS1200 (10), Robert1106 (10), dragonfly9 (10), Darius (10), Ornell (10), nero (10), G.a.m.e.r .65 (10), bhaal (8), SenyaCZ (10), Mustaffa (10), Draxxicz (10), Gazzy (10), Legrion (9), Big Boss (8), sweat55 (10), abyna (10), Krylow (10), kurny31 (10), PanxCZ (10), predator.cz (6), Killermsik (10), simon34 (10), Fernet (9), Dancer648 (10), Ratos (10), DizzyLizzie (6), rxpython (7), Slon (9), Hodor (10), gocek.tigr (7), Fanta23 (10), Louis_Vuitton (8), Wycis (9), Marador (10), Blizz (7), Moody7822 (9), Nelinka94 (10), skaldacz8 (7), 23cicer (7), pasik64 (10), Doominnoo (9), TomMaster (10), ELjano (10), Onos T'oolan (5), Farky (9), Fallon (10), stalkertwo (10), Anmare (6), CZ_Sniper_CZ (10), Taugor (7), myscho (6), Kowenn (10), JonikCZ (9), DwaneDibbley (8), GROWLING (10), okick (10), lockdread (7), D0oMeX (9), restepik (10), jesterkacz (10), stihac10 (10), Feďa15 (8), Mine (9), theo (9), Lootmaster (6), Cvrnda (9), Conchar (9), Nozdormu (10), FabiCz (10), Ka3el (8), pajmič (7), Arin (10), vývrtka (9), George522 (8), Silchas Zmar (5), Balldur (9), blusterer (10), Phase (10), Tejklicz (9), MelmanCZ (10), Lord Soup (4), chelseacz (10), Novisss1 (6), th0ca (6), mlok1911 (10), Denny (8), CZconnor (9), matan (9), ShaunHastings (8), DarkDriver (10), Archer (10), MrWoozie (10), SOPIM (10), Hoot (4), AsuraCzech (6), Garriken (9), ShardCZ (10), CRYPT (9), Deyw (10), gumadzus (10), Tarik (10), lukashkcz (10), sticka (7), kijař (10), assasins creed (10), Danalth (10), marten02 (9), BionicD (8), MORTHSIR (9), zoltan chivay (9), caukyy (10), mjameslp (10), Kubajzna (10), hRDLA (10), theDafli90 (9), Xapek (9), Spinder (8), Malasnikov (7), Bogi_cze (9), NintendoNES (9), Epso (10), Ardenlax (9), Aveline (10), darkramm88 (10), Johny M. (8), Scarto (9), kirito156 (7), Halalí (9), otaaaa (9), Mopidu (7), ChiLLi_Master (9), AnrietyX (8), Alphonse800 (8), Shimmy (7), Semuel (6), Thorn1991 (10), gawlo (10), Steawe (9), Danigon (10), taurus (10), NeoBlade (10), Koleno (9), geniuz_ (10), Smejdcz (9), Newek23 (10), FireWolf (10), GarSonak (10), Kolousek001 (8), Juraj103 (9), petronelus (9), 0celot (7), MarkCZ (10), MagicFiberCZ (8), ACzeMiky (8), beeturbo30 (9), Chrom97 (10), CrazyF1ZZ (10), hxxnxs (3), Zani (10), Game_Sis (10), G4rgamel (9), Man1akCZ (10), Pongi (10), cajteekanee (10), danur078 (10), takon999 (10), AustereRocket35 (8), Molitann (10), GhostkillerxD (9), Ghost_ (10), czghost98 (7), Smirnow (10), Lucas War (10), Tejkr (10), Rezet (8), fighter08 (10), RockMax (7), The_Darkness2 (9), Sketchy (9), Nick (8), Horus (10), Aiden Pearce (10), Geralt z Rivie (7), Parasit (10), Marigold (10), Mythix (10), Bart12 (10), Mixam (7), Maty (9), Skutecny.David (10), SweetL.c.King (10), Ssaannkkoo (10), Tom666 (9), Dang (10), Ripper (9), SgtCepickaCZE (10), StalwartStone (10), Wedomz (10), IamDafli (10), semtexiiik (6), Alex6565 (9), Jirulka (10), opletalpa (10), Gudas1913 (8), Will (9), Kakttus (10), Desmond000 (10), Wifinus (10), Bruce Wayne (10), danny-v (7), Szczigi (10), Phill002 (9), obembe (10), fallanga (7), Jsem zpět (5), Lord_Of_Warez (6), Matthew.8 (10), Vojta97 (7), Snaphid (9), Nikol (10), Behavioralista (10), s3Cr3 (8), Alvarian (10), TheDrifT3r_Cz (10), snakerh (8), Alfaik (10), Lazy (10), TGPCZ (10), Ramen (9), Jason3 (9), Vincent_Vega (7), Alfajk (10), Pepe1986 (10), GoOdTiMe (10), Vejce (10), fatush1 (10), Mourisson (10), xoxy (9), Raylo™ (10), TheDave (9), GamerAC (10), gambi (10), Jakoubek (10), ltr33 (7), alesekmoravec (10), OriginalMix1990 (10), Ako Suminoe (7), mattyy1hp (8), Jendus (9), Sigurd (9), Bargud (9), AviaRa (9), davidkkk (4), CrownCz (9), limpi (10), Pec41 (10), Jayshee (9), hruska (8), stuntman (5), shifty205 (10), SlenderGame (8), FranCop (9), Marrino (9), CzePavel99 (10), irdzi (7), Akiss (4), Nerry (10), Suramaru (10), Cormac (9), ☩ SVERIGE ☩ (9), Micvan (9), Snow2 (10), draco666 (8), Playman (9), HruLeX (8), Exiperus (8), fordzy (10), terrka (9), adalas (8), matroš (9), Bouner (9), Smoli12 (9), Modras (10), Hrabi (10), Daemonix (10), carhrozny (7), Barfilm (7), Ebolus (9), Tomea (10), šuplík (10), garrett0901 (9), pepajs95 (10), Palnus (9), GeSto (9), _marosho_ (10), Pisstol (10), Baradej (9), tiny (9), trenge (9), LuiGy (9), rtep (9), shaak (8), JackTwoFace (10), DOLiVO CZ (7), Carljack (8), Greca (10), Epicek (10), Jimmy_T (9), Foxik09 (10), Vojtech1141 (7), AjikTali (9), Tasty Dumpling (10), WeirdWorm (10), Coolumbus (10), HappyLima (9), Tessy94 (8), Mr.Lolendo (8), KeerGeek (10), Gera (9), Krmitko (10), FanyX (9)
Před vydáním hru ohodnotilo 48 čtenářů průměrnou známkou 9.6/10.
Ajaxis (10), Sectr (10), Electro (9), matuseka (10), CAlen (9), Buddha (8), steve (10), ChinoTheOnlyOne (10), Zorkki (10), war100 (10), Bunhead (9), Praky (10), AntraxCZ (9), Hrot85 (10), shinoobi (10), Melmus24 (9), Alcatraz105 (10), Barik (9), Ilidary (10), deres000 (10), Redpoint1 (9), OlikCZ (10), Imrik (9), KiKca (10), Derdiwol (9), Jaroslav (9), tRUPRECHT (10), feldisko (9), Sedli14 (9), hozix (10), Mendys (10), onefootman (8), Hades47 (9), Qartter (10), Miky (10), tommystreet (10), Enemy_001 (10), MikeR (10), VenZen (10), Mr.Triboni (10), 44milos (10), nanreo (10), wolflegion (10), megajar (10), flatoutik (10), mnaca (10), Smuky (10), darknoon (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
BioShock Infinite na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry BioShock Infinite Screenshot ze hry BioShock Infinite Screenshot ze hry BioShock Infinite Screenshot ze hry BioShock Infinite Screenshot ze hry BioShock Infinite Screenshot ze hry BioShock Infinite Screenshot ze hry BioShock Infinite Screenshot ze hry BioShock Infinite

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku BioShock Infinite - okřídlené dobrodružství
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
CrownCz    Prodám tuhle hru ( key) za 500-600 kč. . dostal jsem to ke Grafické kartě a leží mi to tu takže bych byl rád kdyby to někdo využil klidně to vyměním i za účet na GW2 zájemci piště zprávyCrownCzcrowncz13964    2.5.2013 16:01 CrownCz

Prodám tuhle hru ( key) za 500-600 kč. . dostal jsem to ke Grafické kartě a leží mi to tu takže bych byl rád kdyby to někdo využil klidně to vyměním i za účet na GW2 zájemci piště zprávy

skylines    FunnyStorms: Společného to má naprosto všechno ale to až v posledních 20 minutách. Stačí znát jen základní složky původních dvou her. Jak píše Ratos. Nemusíš mít odehrané předešlé díly.skylinesskylines11568    19.4.2013 14:36 skylines

FunnyStorms: Společného to má naprosto všechno ale to až v posledních 20 minutách. Stačí znát jen základní složky původních dvou her. Jak píše Ratos. Nemusíš mít odehrané předešlé díly.

Ratos    funnystorms-neni vubec potreba hrat predesle dily, i kdyz malinke naznaky tam jsou, ale to pro tebe nebude podstatne... Ten val u traileru je nico vega-beast . Dost dobry ze? ;) Taky me ten song bavi.Ratosratos11417    19.4.2013 07:59 Ratos

funnystorms-neni vubec potreba hrat predesle dily, i kdyz malinke naznaky tam jsou, ale to pro tebe nebude podstatne... Ten val u traileru je nico vega-beast . Dost dobry ze? ;) Taky me ten song bavi.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

FunnyStorms    mam dotaz panove a mozna damy ma to neco spolecnyho z predeslima dilama, pribehove ? ? a ten song se mi libi chci ho, nevite nekdo nazev toho songuFunnyStormsfunnystorms10667    18.4.2013 23:43 FunnyStorms

mam dotaz panove a mozna damy ma to neco spolecnyho z predeslima dilama, pribehove ? ? a ten song se mi libi chci ho, nevite nekdo nazev toho songu

pajmič   1x   Dohráno dle očekávání super zakončení ale bože ke konci jsem se začinal u soubojů děsně nudit stejně jako u jedničky. Nebýt zajímavého příbehu a krásné kolunbie asi bych to ani nedohrál. Mimochodem někdo se tu zminoval jak si město žije vlastním životem. . nežije, vše je předskriptované, bohužel i tak podle mě nejlepčí hra ze serie velmi dobrá hra ale ne perfektni měním hodnocení na 8/10.pajmičpajmic6747    10.4.2013 23:43 pajmič

Dohráno dle očekávání super zakončení ale bože ke konci jsem se začinal u soubojů děsně nudit stejně jako u jedničky. Nebýt zajímavého příbehu a krásné kolunbie asi bych to ani nedohrál. Mimochodem někdo se tu zminoval jak si město žije vlastním životem. . nežije, vše je předskriptované, bohužel i tak podle mě nejlepčí hra ze serie velmi dobrá hra ale ne perfektni měním hodnocení na 8/10.

vajajo   1x   Neříkám, že je pro mě Bioshock Infinite zklamáním. Osobně bych jí dal tak 8/10.vajajovajajo13735    10.4.2013 19:15 vajajo

Neříkám, že je pro mě Bioshock Infinite zklamáním. Osobně bych jí dal tak 8/10.

vajajo    @Icarus: Samozřejmě, s radostí. Red Orchestra (všechny díly) , Borderlands 1-2, Portal 1-2, Aliens vs Predator (starší datum, ne "novinka") , Metro 2033... A tak dále. Tyto hry jsou z prvního osoby jak si chtěl a mě bavily více než Bioshock Infinite. Ale je to můj subjektivní názor a to nadšení z Bioshocku Vám neberu :-)vajajovajajo13735    10.4.2013 19:11 vajajo

@Icarus: Samozřejmě, s radostí. Red Orchestra (všechny díly) , Borderlands 1-2, Portal 1-2, Aliens vs Predator (starší datum, ne "novinka") , Metro 2033... A tak dále. Tyto hry jsou z prvního osoby jak si chtěl a mě bavily více než Bioshock Infinite. Ale je to můj subjektivní názor a to nadšení z Bioshocku Vám neberu :-)

Lootmaster   1x   No k délce hry tam jsem překvapený ...mě hra trvala docela dlouho než jsem jí prošel oproti Crysis 2-3 nebo codkům je to nadprůměr hra mi trvala déle jak 12 hodin...optimalizace je užasná hraji na max detaily bez škobrtnutí. Určitě se shodnu s většinou , že tu dlouho nic takového nebylo...popravdě jsem se bál studené sprchy jako v případě AC3 ..., ale dopadlo to dobře.Lootmasterlootmaster5989    10.4.2013 17:37 Lootmaster

No k délce hry tam jsem překvapený ...mě hra trvala docela dlouho než jsem jí prošel oproti Crysis 2-3 nebo codkům je to nadprůměr hra mi trvala déle jak 12 hodin...optimalizace je užasná hraji na max detaily bez škobrtnutí. Určitě se shodnu s většinou , že tu dlouho nic takového nebylo...popravdě jsem se bál studené sprchy jako v případě AC3 ..., ale dopadlo to dobře.

Icarus    vajajo: A mohl by jsi prosím nějaké lepší hry z prvního pohledu vypsat? :-)Icarusicarus13764    10.4.2013 16:51 Icarus

vajajo: A mohl by jsi prosím nějaké lepší hry z prvního pohledu vypsat? :-)

Wifinus    to s tou smrtí neobvyklé no... :D :gun:Wifinuswifinus13974    10.4.2013 16:23 Wifinus

to s tou smrtí neobvyklé no... :D :gun:

vajajo   1x   Když nic jiného tak tato hra má dokonalou optimalizaci. Hrál jsem na GeForce 9800GT na max rozlišení s mid detaily tak na 40 FPS. Jinak zas až nechápu ten Hype kolem. Hra mi přišla neskutečně krátká, souboje někdy nudné, už jenom kvůli tomu, že za smrt tam neexistuje žádný postih. Tato hra má má velmi pozitiv, ale už sem hrál i daaaaleko lepší.vajajovajajo13735    10.4.2013 16:00 vajajo

Když nic jiného tak tato hra má dokonalou optimalizaci. Hrál jsem na GeForce 9800GT na max rozlišení s mid detaily tak na 40 FPS. Jinak zas až nechápu ten Hype kolem. Hra mi přišla neskutečně krátká, souboje někdy nudné, už jenom kvůli tomu, že za smrt tam neexistuje žádný postih. Tato hra má má velmi pozitiv, ale už sem hrál i daaaaleko lepší.

Wifinus   1x   JOWifinuswifinus13974    9.4.2013 18:32 Wifinus

JO

Geralt z Rivie   1x   Wilfinus: Kopni oba :-DGeralt z Riviegeralt-z-rivie17274    8.4.2013 18:51 Geralt z Rivie

Wilfinus: Kopni oba :-D

Chepa    Wifinus - jsou to tragedi neres :DChepachepa9532    8.4.2013 14:46 Chepa

Wifinus - jsou to tragedi neres :D

Wifinus    Lemmy_Killmister a MORTHSIR: Koho mám do p*dele kopnout dřív?Wifinuswifinus13974    8.4.2013 14:46 Wifinus

Lemmy_Killmister a MORTHSIR: Koho mám do p*dele kopnout dřív?

Lootmaster    skylines: Na nejlehčí obtížnost nehraji nikdy žádnou hru to nemá cenu...hazeni neni nic co bych považoval za bug...to se prostě stane, ale zaseklí voják za rohem/ve vzduchu/pod schody a podobně... se mi opakoval několikrát ...bohužel Eliz neumí otvárat zámky dokud je commbat ...rly bad situation hlavně ke konci kdy jsou bojiště větší. Takže 5 minut běhání po lokaci a hledání vojáka , který na vás odnikud pokřikuje stále dokola...Lootmasterlootmaster5989    8.4.2013 14:43 Lootmaster

skylines: Na nejlehčí obtížnost nehraji nikdy žádnou hru to nemá cenu...hazeni neni nic co bych považoval za bug...to se prostě stane, ale zaseklí voják za rohem/ve vzduchu/pod schody a podobně... se mi opakoval několikrát ...bohužel Eliz neumí otvárat zámky dokud je commbat ...rly bad situation hlavně ke konci kdy jsou bojiště větší. Takže 5 minut běhání po lokaci a hledání vojáka , který na vás odnikud pokřikuje stále dokola...

skylines    To mě nic takového nepotkalo. Jediná věc která by se dala považovat za chybu je to že mi pětkrát Elizabeth hodila něco přes nějakou překážku. Dvakrát peníze a třikrát zbraň a to ještě z důvodu že z oblasti kde mě viděla a nabídla mi to jsem se přesunul o kousek dál a pak teprve zmáčkl klávesu takže se ta animace spustila když už jsem nebyl v jejím dohledu ale to se snadno opraví. jo a hned první jízda na kolejích co jsem padal jsem propadl světem když se nespustila animace. Co se týče AI stěžovat si nemůžu. Je dost chytrá a odpovídá zbraním. Jednotky co mi běžely naproti byly buď rychlé útočně, s brokovnicí nebo ten havran což dává dost smysl. Bojuju rychle takže si nevšimnu jestli někde postávají déle než měli protože mí nepřátelé dlouho nestojí takže mě to vyhovovalo. Mohly by útočit při jízdě na kolejnicích protože ničeho takového jsem si nevšiml. Hra je strašně lehká na normální obtížnost a tomu odpovídá i AI. Je to z důvodu že to vychází i na konzole. Umřel jsem jen dvakrát a to pokaždé svojí fatální chybou a dvakrát jsem přepadl přes okraj což mohlo být udělané trochu líp třeba že vás Elizabeth zachytí nebo se zachytíte sami namísto teleportace na palubu :D Hra to není dokonalá ale je to to nejlepší co dneska můžete hrát.skylinesskylines11568    8.4.2013 14:16 skylines

To mě nic takového nepotkalo. Jediná věc která by se dala považovat za chybu je to že mi pětkrát Elizabeth hodila něco přes nějakou překážku. Dvakrát peníze a třikrát zbraň a to ještě z důvodu že z oblasti kde mě viděla a nabídla mi to jsem se přesunul o kousek dál a pak teprve zmáčkl klávesu takže se ta animace spustila když už jsem nebyl v jejím dohledu ale to se snadno opraví. jo a hned první jízda na kolejích co jsem padal jsem propadl světem když se nespustila animace. Co se týče AI stěžovat si nemůžu. Je dost chytrá a odpovídá zbraním. Jednotky co mi běžely naproti byly buď rychlé útočně, s brokovnicí nebo ten havran což dává dost smysl. Bojuju rychle takže si nevšimnu jestli někde postávají déle než měli protože mí nepřátelé dlouho nestojí takže mě to vyhovovalo. Mohly by útočit při jízdě na kolejnicích protože ničeho takového jsem si nevšiml. Hra je strašně lehká na normální obtížnost a tomu odpovídá i AI. Je to z důvodu že to vychází i na konzole. Umřel jsem jen dvakrát a to pokaždé svojí fatální chybou a dvakrát jsem přepadl přes okraj což mohlo být udělané trochu líp třeba že vás Elizabeth zachytí nebo se zachytíte sami namísto teleportace na palubu :D Hra to není dokonalá ale je to to nejlepší co dneska můžete hrát.

Lootmaster    já si za 10/10 stojím , ale recenze je dost zavádějící .... hlavně u AI , která ve hře prakticky není...nepřátelé tupě stojí, pobíhají a nebo běží nejbližším možným waypointem kvám...? To je snad v každe druhé hře ...nebo co se týče bugů tak je to uplná klasika jak vkažde jiné hře...sem tam zaseklej vojcl v textuře ...nebo běhá někde ve vzduchu zarohem a začíná hon na vojáka protože jste stále v commbatu a nemužete dál.Lootmasterlootmaster5989    8.4.2013 10:32 Lootmaster

já si za 10/10 stojím , ale recenze je dost zavádějící .... hlavně u AI , která ve hře prakticky není...nepřátelé tupě stojí, pobíhají a nebo běží nejbližším možným waypointem kvám...? To je snad v každe druhé hře ...nebo co se týče bugů tak je to uplná klasika jak vkažde jiné hře...sem tam zaseklej vojcl v textuře ...nebo běhá někde ve vzduchu zarohem a začíná hon na vojáka protože jste stále v commbatu a nemužete dál.

pajmič   1x   myslim že jsi to nepochopil ty.... cílem jeho videa není tu hru hejtovat ani ponižovat ale jasně poukázat na nedodstatky která ta hra má že není dokonalou 100% hrou. Tvůj argument s UI nechápu, Eliz je super charakter ale rozumu nepobrala ty keci o revoluční inteligenci byli klamnou reklamou. A akce není dokonalá jak už tu někde padlo dishonored to měl co do boje daleko rozmanotější a variabilnější. Střelba je v B3 chaogtická ale naštěstí je nahrazena super příběhem který ty akční pasáže odsouvá na vedlejší kolej. Jak řikám je to opravdu skvělá hra ale neni dokonalá a to mi upřímně něak nevadí :-)pajmičpajmic6747    7.4.2013 20:02 pajmič

myslim že jsi to nepochopil ty.... cílem jeho videa není tu hru hejtovat ani ponižovat ale jasně poukázat na nedodstatky která ta hra má že není dokonalou 100% hrou. Tvůj argument s UI nechápu, Eliz je super charakter ale rozumu nepobrala ty keci o revoluční inteligenci byli klamnou reklamou. A akce není dokonalá jak už tu někde padlo dishonored to měl co do boje daleko rozmanotější a variabilnější. Střelba je v B3 chaogtická ale naštěstí je nahrazena super příběhem který ty akční pasáže odsouvá na vedlejší kolej. Jak řikám je to opravdu skvělá hra ale neni dokonalá a to mi upřímně něak nevadí :-)

skylines    pajmič: Ten borec toho půlku nepochopil a ještě o tom udělá video a pustí to do světa :D Třeba že vystřelí a lidí utečou a jsou ulice prázdné. Kdo by to byl řekl :D Nebo brečet nad tím že Elizabeth naběhne do místnosti plné nepřátel a oni jí ignorují. No je to lepší než aby AI které nejde ovládat alarmovalo všechny jednotky v okruhu tisíce mil. Vsadím boty že kdyby si jí všimli tak by zase borec brečel nad tím že není moment překvapení na jeho straně protože mu to ta ženská vždycky pokazí :D To jsem to jen proklikal ale slušně jsem se pobavil :Dskylinesskylines11568    7.4.2013 19:05 skylines

pajmič: Ten borec toho půlku nepochopil a ještě o tom udělá video a pustí to do světa :D Třeba že vystřelí a lidí utečou a jsou ulice prázdné. Kdo by to byl řekl :D Nebo brečet nad tím že Elizabeth naběhne do místnosti plné nepřátel a oni jí ignorují. No je to lepší než aby AI které nejde ovládat alarmovalo všechny jednotky v okruhu tisíce mil. Vsadím boty že kdyby si jí všimli tak by zase borec brečel nad tím že není moment překvapení na jeho straně protože mu to ta ženská vždycky pokazí :D To jsem to jen proklikal ale slušně jsem se pobavil :D

hanis93    :Dhanis93hanis9314220    7.4.2013 18:28 hanis93

:D

Brokarek    big dady :D To mi zní jak big dudy.Brokarekbrokarek13979    7.4.2013 18:19 Brokarek

big dady :D To mi zní jak big dudy.

ACR27    pro mne je nejlepsi bioshock infinite jednicka byla docela zajimava ale s timhle se neda srovnat :) a dvojka byla podobna jednickou ale tam jsi hral jsi za big daddy a mel jinej pribeh no ale bylo to stejne )ACR27acr277486    7.4.2013 18:10 ACR27

pro mne je nejlepsi bioshock infinite jednicka byla docela zajimava ale s timhle se neda srovnat :) a dvojka byla podobna jednickou ale tam jsi hral jsi za big daddy a mel jinej pribeh no ale bylo to stejne )

pajmič    Brokarek: Myslím si totéž Infinite je uplně nikde jinde:)pajmičpajmic6747    7.4.2013 18:01 pajmič

Brokarek: Myslím si totéž Infinite je uplně nikde jinde:)

MORTHSIR   1x   Strasna hra, katastrofalni ! ! ! :-DMORTHSIRmorthsir17268    7.4.2013 17:49 MORTHSIR

Strasna hra, katastrofalni ! ! ! :-D

Brokarek    pajmič: Pro mě byl první díl naprosto nezajímavej brak, zatímco Infinite je neskutečná pařba :)Brokarekbrokarek13979    7.4.2013 17:44 Brokarek

pajmič: Pro mě byl první díl naprosto nezajímavej brak, zatímco Infinite je neskutečná pařba :)

23cicer    kýčovitá barevnost = navození pocitu blahobytu a bezstarostnosti. . vole23cicer23cicer7279    7.4.2013 17:06 23cicer

kýčovitá barevnost = navození pocitu blahobytu a bezstarostnosti. . vole

pajmič    Bohužel opět probíhá to co u prvního dílu ikdyž je Bioshock 3 kvělá hra podle mě lepší než první díl tak není dokonalá a je příliš přehypovaná. [ odkaz ] se vším souhlas teda až na prohlášení že B1 je lepší než B3.pajmičpajmic6747    7.4.2013 16:06 pajmič

Bohužel opět probíhá to co u prvního dílu ikdyž je Bioshock 3 kvělá hra podle mě lepší než první díl tak není dokonalá a je příliš přehypovaná. [ odkaz ] se vším souhlas teda až na prohlášení že B1 je lepší než B3.

Brokarek    Já jsem aktuálně v pasáži s tím přebráním továrny (odpálil jsem vzducholoď) a zatím je to opravdu luxusní hra.Brokarekbrokarek13979    7.4.2013 15:14 Brokarek

Já jsem aktuálně v pasáži s tím přebráním továrny (odpálil jsem vzducholoď) a zatím je to opravdu luxusní hra.

Chepa    Pajmic - hral sem stovky her a tohle je pro mě top 1Chepachepa9532    7.4.2013 12:31 Chepa

Pajmic - hral sem stovky her a tohle je pro mě top 1

Diskuze na fóru

Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (86 příspěvků), Roblox + Just Cause 3 (13 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12097 příspěvků), STEAM -všechno sem (7083 příspěvků), Humble bundle -vše sem (607 příspěvků), Trance - TOTY - Top 10 (460 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (55 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings

Pod písečnými dunami začíná být nezdravě neživo. Do bojů na Novém kontinentu se zapojili králové kobek.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 
 
Dojmy z otevřené bety Metal Gear Survive

Věřte tomu nebo ne, ale ono to není zase tak špatné.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Inis – deskovka

Speciál - 21.1.2018
 
Inis – deskovka

Postaví se do čela keltské země právě váš kmen?

 
 
 
Představujeme zbrusu nový Zing.cz

Spustili jsme veřejnou betu nové verze vašeho oblíbeného herního magazínu. Pojďte se seznámit s novým Zingem.

 
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole