Uživatel nepřihlášen

Redakce Zing

Své náměty či dotazy nám pište na  

Zing pro vás připravují

Miky Michal Burian
Šéfredaktor, Zing.cz
Přezdívka: Miky

Michalovi je 28 let a na internetu vystupuje pod přezdívkou Miky. Na Zingu zastává roli šéfredaktora a tím pádem řídí chod celého webu i redakce. Dříve jste ho mohli zahlédnout také na jiných webech, jako je například Doupě či Hratelně. Kromě psaní novinek a článků nepohrdne velmi dobrou strategií, akčními tituly, závodními hrami a v poslední době také žánru RPG. Od útlého věku sledoval bedlivě Need for Speed scénu, což vyústilo založením fanouškovské stránky, která se za krátkou dobu stala nejnavštěvovanější v České republice. Ve volném čase se věnuje zejména své přítelkyni, dceři Isabelce, rodině, mírnému sportování a samozřejmě také hrám.

Cvrnda Martin Cvrček
Zástupce šéfredaktora a vedoucí knižně-komiksové sekce, Zing.cz
Přezdívka: Cvrnda

Martin Cvrček je zástupcem šéfredaktora a na Zingu se pohybuje už od jeho založení. Ve hrách není příliš vybíravý, nejraději ale vidí pořádný příběh a inteligentní design a mezi jeho nejoblíbenější žánry patří především střílečky, obecně akční hry a RPG. Ačkoliv je ochotný hrát na čemkoliv, zdaleka nejvíce času tráví na PC. Práci, od které někdy utíká do sídel českých herních vývojářů, v nichž se tváří, že pracuje, zpravidla vyváženě rozděluje mezi hry od velkých společností a mezi tituly nezávislých tvůrců. Příležitostně se také zaměřuje na hodnocení herních knih a komiksů, které najdete v sekci Speciály.

thaindegu Ondřej Zeman
Redaktor a vedoucí indie scény, Zing.cz
Přezdívka: thaindegu

Ondra má 26 let. Pro Zing píše převážně recenze. Za svou krátkou recenzentskou karieru prošel již řadu kvalitních i nekvalitních titulů. Na PC hraje již od útlého věku. V současné době se specializuje převážně na indie sféru, kterou je naprosto fascinován. Občas ale zabrousí i do vod AAA titulů. Nikdy neodmítne hru s kvalitním příběhem. Od roku 2017 je na Zingu vedoucím nezávislé scény.

Filca Filip Němec
Redaktor, Zing.cz
Přezdívka: Filca

Filip se specializuje na vše, co se točí kolem konzolí a je mu úplně jedno, jestli zrovna hraje na Xboxu, PlayStationu nebo čemkoli od Nintenda. Ani žánrově mu není nic cizí, přesto nejraději má akční adventury, přičemž jeho herní srdce bije pro sérii Uncharted. O hrách píše téměř deset let a můžete ho znát z nejrůznějších českých webů. V minulosti působil také jako producent a moderátor českých herních pořadů Check.point a Power Up. A pokud zrovna zoufale nečeká na třetí Half-Life, věnuje se požárnímu sportu či jiným sportovním aktivitám.

killjezor Ivan Jeziorek
Redaktor, Zing.cz
Přezdívka: killjezor

Ivan se o hry zajímá asi od roku 1994, kdy propal klasickým střílečkám. Postupně se zájem přesunul i na závody, simulace a kvalitní horory. Před pár lety ale zavrhl "západní" hry a nepohrdne ničím, co se tváří dostatečně japonsky. Svého času působil jako administrátor diskuzního fóra webu Doupě a za posledních 10 let postupně přispíval na HeniWeb.cz, CGNexus.cz a CZExperience.cz. Miluje maso, knihy, komiksy, kreslené ženy, anime, mangu a posledních pár let hlavně čas, strávený se svou dcerou. Na Zingu se pokouší starat o vše, co jen trochu zavání východem.

Jan Kalný – Honzas4400
Michal Jonáš – Michal Jonáš
Milan Votava – Fakus
Vojtěch Zikán – Riley
Karel Kališ – Aluc4rd
Lukáš Čado – Lakiluk
Lukáš Paldus – Faldmen
Tereza Fuková – Ylbirda
Jakub Němec – barlow

... a mnoho dalších, kterým tímto děkujeme.