Uživatel nepřihlášen
      

Po stopách České republiky: Přehled virtuálních návštěv naší domoviny

Středa 8.4.2015 19:29 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Při příležitosti oznámení Deus Ex: Mankind Divided, v němž zavítáme do České republiky, jsme sepsali přehled významných her, ve kterých lze navštívit naší domovinu.

Zjištění, že se v novém díle série Deus Ex podíváme do Prahy, způsobilo bez debat menší pozdvižení. Není to však poprvé, co se vývojáři počítačových a konzolových her rozhodli navštívit Českou republiku, a proto jsem si řekl, že nebude od věci, když si připomeneme ty nejvýraznější a nejznámější.

Arma 2: Army of the Czech Republic

Vývojáři: Bohemia Interactive

Prvky českého prostředí najdeme v sérii Arma už od dob Operace Flashpoint. Například ostrov Nogova z datadisku Resistance je silně inspirovaný Československem a dokonce na něm najdeme názvy skutečných českých obcí a míst, například Mokropsy, Petrovice nebo Slapy. Inspiraci českým prostředím najdeme i na severní části ostrova Sahrani v Armě: Armed Assault a samozřejmě také v Černarusi v Armě 2 a DayZ. V Černarusi lze pro změnu vidět i existující struktury, například ikonickou hasičskou zbrojnici z Mníšku pod Brdy nebo vysílač Cukrák, který se nachází nedaleko Prahy. Ve všech případech jde ale pouze o fiktivní země, které nemají za cíl zobrazit skutečnou Českou republiku. Tento cíl mělo v rámci série Arma pouze DLC pro druhý díl s názvem Army of the Czech Republic. Přídavek nabízí mapy Bystřice a Bukovina, které vychází z topografických údajů Černarusi a ty zase vychází z Ústeckého kraje. Obě mapy přitom nabízí poměrně autentickou českou atmosféru, nicméně za skutečnou a cílenou adaptaci českého prostředí lze podle slov vývojářů považovat jen Bukovinu.


Call of Duty: Modern Warfare 3

Vývojáři: Infinity Ward, Sledgehammer Games

VAROVÁNÍ: Následující odstavec obsahuje spoilery z příběhu hry.

Do České republiky jsme zavítali i v jednom z dílů nekonečné série Call of Duty. Ve hře má Prahu pod palcem hlavní protivník Vladimir Makarov a právě zde dochází k nejdůležitějším okamžikům singleplayerové kampaně. Při neúspěšném zátahu na Makarova zemře Kamarov, ruský spojenec známý už od dob Call of Duty 4, a především John "Soap" MacTavish, protagonista Call of Duty 4, jeden z hlavních hrdinů celé série a nejbližší přítel kapitána Price. Yuri zde také odhalí svou minulost spojenou s Makarovem a Imranem Zakhaevem. Pokud jde o zpracování Prahy, na první pohled vše působí poměrně přesvědčivě a třeba pohled na Karlův most za deštivé noci je velmi zajímavá podívaná, při bližším pohledu ale zjistíte, že všechno není úplně ideální. Například Pražský orloj je umístěný "trochu" jinde. Nemluvě o tom, že hrad kdesi v českých lesích, který později navštíví Price a Yuri, příliš neodpovídá žádnému existujícímu hradu u nás. Stále nás však může těšit, že tvůrci zasadili do ČR nejdůležitější část kampaně a mimo jiné také multiplayerovou mapu Lockdown a jednu z kooperativních Special Ops misí.


České adventury

Vývojáři: Zima Software, Rainbow Rhino, Cinemax, Centauri Productions, Illusion Softworks

V tomto případě nemá cenu vybírat nějakou konkrétní hru, protože adventury vytvořené u nás a české prostředí k sobě často neodmyslitelně patří. Česká městečka najdeme v téměř každém díle série Polda, Alternativa nás pošle do bezútěšné Prahy v blízké budoucnosti, inspiraci českou přírodou najdeme i v česko-slovenské adventuře Ve stínu havrana. Do ČR jsou dokonce zasazené i takové perly, jako Šest ženichů a jeden navíc, dnes už poměrně zapomenutá a do značné míry lechtivá adventura.


Deus Ex: Mankind Divided

Vývojáři: Eidos Montreal

Nejnovější přírůstek do seznamu her zasazených do ČR a také důvod, proč tento článek vznikl. O důvodu návštěvy Adama Jensena v Česku toho zatím nevíme prakticky nic, takže nezbývá než spekulovat. Prvky připomínající ČR jsme však mohli vidět už dávno před oznámením hry, a to na artworku, který vyšel v rámci představení iniciativy Deus Ex Universe. Na obrázku byla totiž k vidění ústecká poznávací značka, přičemž později vyšel první screenshot z Dawn enginu, na němž byl k vidění nápis Obchod a Policie. České nápisy a motivy vidíme i na artworcích doprovázejících oficiální oznámení hry, stejně jako v traileru, takže nyní už není pochyb. V Mankind Divided nás čeká návštěva futuristické Prahy.


Euro Truck Simulator, Euro Truck Simulator 2

Vývojáři: SCS Software

Česká republika nechybí ani v simulátorech od SCS Software. Mapa ČR zahrnující Prahu i Brmo je v obou hrách značně smrštěná, ale tento osud potkal všechny země ve hře a hlavní je, že se tvůrcům podařilo zachovat českou atmosféru, díky které dokáže být už tak uklidňující jízda s kamionem ještě více uspokojivá.


Forza Motorsport 5

Vývojáři: Turn 10 Studios

V ulicích Prahy se lze prohánět i v pátém díle závodní série Forza. Tedy, pokud máte Xbox One. Ve hře můžete za doprovodu hlasitého řevu nabušených automobilů absolvovat mimo jiné menší, i když trochu rychlou vyhlídkovou trasu po Karlově mostě.


FPSCORE

Vývojáři: Adam Konrád, Score

Bezpochyby nejkurióznější titul v tomto článku. FPSCORE vzniklo v roce 2008 díky spolupráci tvůrce Adama Konráda a časopisu Score a ve stručnosti jde o multiplayerovou střílečku na bázi Quake 3 Areny zasazenou do prostředí stanice metra Muzeum. Svého času se hra těšila nemalé popularitě, už kvůli faktu, že byla zdarma ke stažení, ale dnes už je pochopitelně mrtvá. Možnost stažení však stále existuje, takže i dnes máte možnost navštívit Muzeum a další mapy v čele s radarem v Brdech.


Hidden & Dangerous, Hidden & Dangerous 2

Vývojáři: Illusion Softworks

České prostředí sehrálo svou roli také v obou dílech série Hidden & Dangerous od brněnských Illusion Softworks (dnešních 2K Czech). V prvním díle jsme se dostali do Prahy a na nedaleké letiště v posledních dnech druhé světové války, abychom uchránili a eskortovali německého vědce. Druhý díl už nabídl svéráznější české lokality, konkrétně obec Liptákov, jejíž nádraží je zpracované podle Střelic nedaleko Brna, a Šumavu. Samozřejmě opět v době druhé světové války, do které je série Hidden & Dangerous zasazená, a s patřičnou atmosférou. Jméno obce Liptákov je přitom odkaz na Divadlo Járy Cimrmana, konkrétně na obec, ve které Cimrman žil.


Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Vývojáři: The Collective

Emperor's Tomb představuje pravděpodobně nejhorší a nejméně autentické zpodobnění českého prostředí, jaké můžeme ve hrách nalézt. Ještě bych snad dokázal pochopit, že Pražský hrad vůbec neodpovídá skutečnosti a že se v jeho sklepení rozléhají katakomby plné zaprášených koster. Koneckonců by asi bylo nepatřičné, kdyby Indy strkal klobouk do ložnice prezidenta Masaryka. Pochopil bych také, že je všechno prolezlé různými pastmi a skrýšemi a že zde Indy hledá jistý starodávný artefakt spojený s čínskou historií. Ale už mi nejde do hlavy, jak je možné, že je Praha ještě před okupací vylidněná a plná esesáků a gestapáků, kteří jdou Indymu po krku. Doktor Jones totiž navštíví Prahu už v roce 1935. Zpodobnění Prahy je tak jeden velký nesmysl a jedinou relativně autentickou návštěvou Indiany Jonese v Praze zůstává jeden z dílů televizního seriálu Mladý Indiana Jones, v němž se Indy dostane do Prahy v době první světové války a setká se tu s Franzem Kafkou, načež prožije vskutku kavkovské dobrodružství. Pokud byste měli zájem o jeho zhlédnutí, odkážu vás na název Těžký život špiona.


Kingdom Come: Deliverance

Vývojáři: Warhorse Studios

Žádný přehled titulů zasazených do českého prostředí nemůže být kompletní bez Kingdom Come od Warhorse Studios, a to nehledě na fakt, že hra není ještě ani zdaleka dokončená. Pokud ale vývojáři v čele s Danem Vávrou splní vše, co slibují, mohlo by tohle středověké RPG nabídnout suverénně nejautentičtější české prostředí, jaké v rámci her lze nalézt (minimálně v rámci středověku). Zveřejněné obrazové materiály slibují ledacos a návštěva vesnice Samopše v technologické alfa verzi působí z hlediska zpracování prostředí skvěle, takže nezbývá než doufat, že v nás stejný dojem zanechá i zbytek hry. Ve Warhorse Studios ale mají určitě nakročeno správným směrem.


Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots

Vývojáři: Kojima Productions

Ačkoliv se na to z nějakého důvodu často zapomíná, Praha sehrála svou roli i ve čtvrtém díle Kojimovy ságy Metal Gear Solid. Ve hře, která dodnes zůstává exkluzivitou pro PlayStation 3, dostane hráč možnost projít hlavní nádraží, několik pražských ulic a zažije zde také akční honičku nejen v ulicích, ale také po nábřeží, na němž je krásně vidět panorama Hradčan. Vše zakončuje velmi efektivní potyčka na Vltavě. Vyobrazení Prahy v MGS4 se podle mého názoru rozhodně povedlo a v současnosti nejspíš nenajdete již hotovou hru, ve které by byla Praha zpracována lépe.


Napoleon: Total War

Vývojáři: Creative Assembly

Bitvu u Slavkova určitě není třeba představovat. Jednu z nejpozoruhodnějších bitev z období napoleonských válek si můžeme vyzkoušet i ve hře Napoleon: Total War, v němž figuruje jako historická bitva.


Project CARS

Vývojáři: Slightly Mad Studios

Masarykův okruh v Brně snad také není třeba zvlášť představovat. Okruh jsme mohli vidět už v GTR nebo v sérii MotoGP a nově ho můžeme navštívit také v dosud nedokončeném závodním opusu Project CARS. Struktura okruhu zjevně odpovídá skutečnosti, autenticitu atmosféry a prvků kolem tratě nechť posoudí benzínoví šílenci, mezi které rozhodně nepatřím.


Take On Mars

Vývojáři: Bohemia Interactive

DLC pro Armu 2 není jediný projekt od vývojářů z Bohemia Interactive, který zahrnuje českou lokalitu. Zapomínat bychom neměli ani na Take On Mars, v němž mohou hráči navštívit vesmírnou agenturu Mars-X a testovací prostory pro rovery umístěné kdesi v lesích na území České republiky. Dokonce nechybí ani rampa s raketou, na níž září naše vlajka a nápis Czech Republic.


Je třeba poznamenat, že přehled titulů zasazených do českého prostředí není kompletní. Záměrně jsem vynechal například Death to Spies, Soldier of Fortune 2, hru podle filmu Mission: Impossible, nepovedeného Mutanta a několik dalších projektů, protože cílem tohoto článku bylo připomenout především zasazení, která se podle mého názoru dají považovat za zásadní nebo jinak zajímavá a neobvyklá. Pevně doufám, že se mi to podařilo, pokud jsem ale přeci jen zapomněl na nějaký důležitý výskyt, nebojte se mi nafackovat prostřednictvím komentářů.

Tisk  
Další aktuální články
 
Knowledge is Power

Knowledge is Power

Neděle 25.2.2018 13:00 - Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům. Přečíst celý článek »

0 komentářů | PS4 | Autor: barlow
Metal Gear Survive

Metal Gear Survive

Pátek 23.2.2018 14:00 - Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště… Přečíst celý článek »

17 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Honzas4400
Monster Energy Supercross

Monster Energy Supercross

Čtvrtek 22.2.2018 14:00 - Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře. Přečíst celý článek »

12 komentářů | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: Michal Jonáš

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Po stopách České republiky: Přehled virtuálních návštěv naší domoviny
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Foxx   1x   Nezapomeňte na Tomb Raider - Angel Of Darknes Kde se konec odéhráva na Strahově =D Bodyguardi a agenti mluví krásně česky =D ....Foxxfoxx37264    7.6.2015 12:39 Foxx

Nezapomeňte na Tomb Raider - Angel Of Darknes Kde se konec odéhráva na Strahově =D Bodyguardi a agenti mluví krásně česky =D ....

iNva    Zapomněli jste na Broken Sword 3 :)
jak tam byla část v Pze a bodyguardi tam mluvili krásně rusky :D (jsou paka ti amíci. :) ) ) )
iNvainva5792
    10.4.2015 08:09
iNva

Zapomněli jste na Broken Sword 3 :)
jak tam byla část v Pze a bodyguardi tam mluvili krásně rusky :D (jsou paka ti amíci. :) ) ) )

Miki3d    Pokial sa nemylim tak aj v jagged alliance 2 sa hra zacala v kaviarni v Prahe :)Miki3dmiki3d32378    9.4.2015 21:58 Miki3d

Pokial sa nemylim tak aj v jagged alliance 2 sa hra zacala v kaviarni v Prahe :)

Atramil   1x   HALF: Tak to bylo fakt dobrý, díky! :DAtramilatramil32691    9.4.2015 21:50 Atramil

HALF: Tak to bylo fakt dobrý, díky! :D

rawneox    HALF: :D jsem se dlouho nezasmál českýmu videu :D :thumbup: hezkyrawneoxrawneox17681    9.4.2015 21:46 rawneox

HALF: :D jsem se dlouho nezasmál českýmu videu :D :thumbup: hezky

HALF-LIFEBLAZEN   5x   Chcete Assassina v Praze? prosím. [ odkaz ]HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    9.4.2015 21:40 HALF-LIFEBLAZEN

Chcete Assassina v Praze? prosím. [ odkaz ]

Ondrej_V   2x   Assassins Creed v Praze chybí... Snad se jednoho dne dočkáme... Šlo by taky o super propagaci, protože AC je pořád populární značka a mohlo by to přinést peníze od teenagerů a dalších, co by sem přijeli z celého světa :D
Doba za Rudolfa II. by byla poklad... Přelom 16/17 století... Klidně i s Vídní...
Jo a ve Forsaken je zmíněna Praha jako evropské centrum Templářů, na Celetné ulici, konkrétně (bohužel až v 18. století) ...
Ondrej_Vondrej_v15018
    9.4.2015 19:08
Ondrej_V

Assassins Creed v Praze chybí... Snad se jednoho dne dočkáme... Šlo by taky o super propagaci, protože AC je pořád populární značka a mohlo by to přinést peníze od teenagerů a dalších, co by sem přijeli z celého světa :D
Doba za Rudolfa II. by byla poklad... Přelom 16/17 století... Klidně i s Vídní...
Jo a ve Forsaken je zmíněna Praha jako evropské centrum Templářů, na Celetné ulici, konkrétně (bohužel až v 18. století) ...

rawneox    Supr článek, díky za něj, fakt jsem plno informací nevěděl :shock: :thumbup:rawneoxrawneox17681    9.4.2015 16:20 rawneox

Supr článek, díky za něj, fakt jsem plno informací nevěděl :shock: :thumbup:

Ma4zu6    Deyw: Nikdo na něj nezapoměl, viz " Záměrně jsem vynechal například Death to Spies, Soldier of Fortune 2"
Rappix: To ano, ale když si vzpomenu na EVU a ten její 40 minutový monolog tak se mi chce zvracet.
Ma4zu6ma4zu66141
    9.4.2015 14:38
Ma4zu6

Deyw: Nikdo na něj nezapoměl, viz " Záměrně jsem vynechal například Death to Spies, Soldier of Fortune 2"
Rappix: To ano, ale když si vzpomenu na EVU a ten její 40 minutový monolog tak se mi chce zvracet.

Sutom    Ještě Nibiru: Posel bohů.Sutomsutom29727    9.4.2015 13:09 Sutom

Ještě Nibiru: Posel bohů.

sardasdarn    Když se řekne "hra odehrávající se v Čechách", ihned si vzpomenu na Vampire: The Masquerade - Redemption, kde se první část hry odehrává v Praze. Byť tedy poměrně nevěrohodné. :)sardasdarnsardasdarn5747    9.4.2015 12:29 sardasdarn

Když se řekne "hra odehrávající se v Čechách", ihned si vzpomenu na Vampire: The Masquerade - Redemption, kde se první část hry odehrává v Praze. Byť tedy poměrně nevěrohodné. :)

yesman    COD MW3?yesmanyesman21065    9.4.2015 12:17 yesman

COD MW3?

Deyw   1x   taky nechapu jak ste jen mohli zapomenout na SOF2...to je na facku :DDeywdeyw8780    9.4.2015 12:13 Deyw

taky nechapu jak ste jen mohli zapomenout na SOF2...to je na facku :D

Szepy   3x   Call of duty? to je ta hra kde češi mluví rusky? .... .Szepyszepy30119    9.4.2015 08:59 Szepy

Call of duty? to je ta hra kde češi mluví rusky? .... .

HALF-LIFEBLAZEN    Ještě i Half-Life 2 měl mít část Prahy, ale to byl spíše kombinace všech měst do jednoho City 17 nehledě na to že Prahu i vyřadili protože měla prý více gotiky což se do HL světa nehodilo, kromě adventur mě dost her odehrávající v Praze minulo, vyjimky jsou SoF 2 který mi narozdíl od jedničky totálně nebavil a Vampire The Masquerade - Redemption který se kromě Prahy odehrával ještě ve Vídni ve středověku a v Londýně těsně před silvestrem roku 2000 v součastnosti, jinak skvělé shrnutí, jen škoda že to vyšli na hry které jsou buď mainstreamové, nebo žánru který mě nebaví případně konzolových exkluzivit, takže Deus Ex bude nejspíš pro mě vyjimkou pokud ho nezprzněj jako ostatní skvělé značky okolo.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    9.4.2015 08:14 HALF-LIFEBLAZEN

Ještě i Half-Life 2 měl mít část Prahy, ale to byl spíše kombinace všech měst do jednoho City 17 nehledě na to že Prahu i vyřadili protože měla prý více gotiky což se do HL světa nehodilo, kromě adventur mě dost her odehrávající v Praze minulo, vyjimky jsou SoF 2 který mi narozdíl od jedničky totálně nebavil a Vampire The Masquerade - Redemption který se kromě Prahy odehrával ještě ve Vídni ve středověku a v Londýně těsně před silvestrem roku 2000 v součastnosti, jinak skvělé shrnutí, jen škoda že to vyšli na hry které jsou buď mainstreamové, nebo žánru který mě nebaví případně konzolových exkluzivit, takže Deus Ex bude nejspíš pro mě vyjimkou pokud ho nezprzněj jako ostatní skvělé značky okolo.

Lootmaster    Super článek jen se nemělo zapomenout na Soldie of Fortune 2 kde se snad už první level odehrává v Praze ...
edit : Vidím , že nejsem jedinej kdo to hrál :D byla to strašná kravina :D ...
Lootmasterlootmaster5989
    9.4.2015 07:25
Lootmaster

Super článek jen se nemělo zapomenout na Soldie of Fortune 2 kde se snad už první level odehrává v Praze ...
edit : Vidím , že nejsem jedinej kdo to hrál :D byla to strašná kravina :D ...

czmajkl    'FPSCORE' tenhle počin jsem nikdy nepochopil, strašná blbost.czmajklczmajkl12806    9.4.2015 00:46 czmajkl

'FPSCORE' tenhle počin jsem nikdy nepochopil, strašná blbost.

Rappix   1x   Ma4zu6: Ale no tak. Vždyť scéna na Vltavě v MGS4 je naprosto památná. Tedy alespoň já si na ni automaticky vzpomenu když někde vidím zmínku o téhle hře. [ odkaz ] :-)Rappixrappix10626    8.4.2015 23:21 Rappix

Ma4zu6: Ale no tak. Vždyť scéna na Vltavě v MGS4 je naprosto památná. Tedy alespoň já si na ni automaticky vzpomenu když někde vidím zmínku o téhle hře. [ odkaz ] :-)

Parkysis   2x   Malcolm: Přesně! :D a hlavně že tam měli lidi české jména, ale mluvili jak ukrajinci. . to mě docela sralo. . :DParkysisparkysis31792    8.4.2015 22:51 Parkysis

Malcolm: Přesně! :D a hlavně že tam měli lidi české jména, ale mluvili jak ukrajinci. . to mě docela sralo. . :D

dax21    Taky Sly 2 je jednou v Praze :D ikdyž to tam s Prahou nemá nic společného, ale ve hře to nazývají Prahou :Ddax21dax215969    8.4.2015 22:39 dax21

Taky Sly 2 je jednou v Praze :D ikdyž to tam s Prahou nemá nic společného, ale ve hře to nazývají Prahou :D

Marigold    Díky za zajímavý článek! Ještě dodatek k dnes ohlášenému Deus Ex: Mankind Divided - "Jak už víme z obrázků s českými názvy, jedna z misí zavede hrdinu do Prahy, konkrétně do stanice Útulek sloužící jako ghetto pro augmentované osoby. Praze se ve hře přezdívá Golem City, ale její ztvárnění se inspirovalo skutečným, později zbořeným Kowloon Walled City v Hong Kongu. Představte si tedy ulice lemované drobnými obchůdky a dočasné stavební jednotky, naskládané jednu na druhou na sobě do výšky, což navodí pořádně klaustrofobickou atmosféru. "Marigoldmarigold5573    8.4.2015 21:24 Marigold

Díky za zajímavý článek! Ještě dodatek k dnes ohlášenému Deus Ex: Mankind Divided - "Jak už víme z obrázků s českými názvy, jedna z misí zavede hrdinu do Prahy, konkrétně do stanice Útulek sloužící jako ghetto pro augmentované osoby. Praze se ve hře přezdívá Golem City, ale její ztvárnění se inspirovalo skutečným, později zbořeným Kowloon Walled City v Hong Kongu. Představte si tedy ulice lemované drobnými obchůdky a dočasné stavební jednotky, naskládané jednu na druhou na sobě do výšky, což navodí pořádně klaustrofobickou atmosféru. "

Brokarek    Chybí tam i hry jako Alternativa nebo Hac :DBrokarekbrokarek13979    8.4.2015 21:21 Brokarek

Chybí tam i hry jako Alternativa nebo Hac :D

Ma4zu6    Kojot: Chybí tam třeba ten Metal Gear Solid 4Ma4zu6ma4zu66141    8.4.2015 21:18 Ma4zu6

Kojot: Chybí tam třeba ten Metal Gear Solid 4

kojot    Menší seznam her které se odehrávali u nás [ odkaz ]kojotkojot14015    8.4.2015 21:14 kojot

Menší seznam her které se odehrávali u nás [ odkaz ]

SamFisher   2x   Malcolm: česká národní banka investic :-DSamFishersamfisher16017    8.4.2015 21:10 SamFisher

Malcolm: česká národní banka investic :-D

Aanry   1x   taky ještě Soldier of Fortune 2 se odehrával v Praze :-Dodkaz ]Aanryaanry17161    8.4.2015 21:05 Aanry

taky ještě Soldier of Fortune 2 se odehrával v Praze :-Dodkaz ]

James Faith   1x   V Praze se odehrávaly i Soldier of fortune 2 a Rainbow Six.James Faithjames-faith28144    8.4.2015 21:05 James Faith

V Praze se odehrávaly i Soldier of fortune 2 a Rainbow Six.

Malcolm   1x   v CODku mě pobavily české nápisy na zdech u kterych bylo videt ze byly hozeny jenom do překladače po kterym to nedavalo moc smysl, sice si zrovna nevzpomenu příklad ale ze srdce jsem se zasmál kdyz jsem to videl, no a samozřejmě otočené vlajky jsou v COD samozrejmosti :DMalcolmmalcolm8346    8.4.2015 21:02 Malcolm

v CODku mě pobavily české nápisy na zdech u kterych bylo videt ze byly hozeny jenom do překladače po kterym to nedavalo moc smysl, sice si zrovna nevzpomenu příklad ale ze srdce jsem se zasmál kdyz jsem to videl, no a samozřejmě otočené vlajky jsou v COD samozrejmosti :D

Brokarek    V Praze se odehrávala ještě jedna památná záležitost, třetí Broken Sword :DBrokarekbrokarek13979    8.4.2015 20:35 Brokarek

V Praze se odehrávala ještě jedna památná záležitost, třetí Broken Sword :D

Lelanka    Jak píše Maestrodk, taky mi tu chybí Lara, ale jinak je to zajímavý a jsem vlastně i ráda, že si vzpomněli i na naše hlavní město. :DLelankalelanka10911    8.4.2015 20:31 Lelanka

Jak píše Maestrodk, taky mi tu chybí Lara, ale jinak je to zajímavý a jsem vlastně i ráda, že si vzpomněli i na naše hlavní město. :D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12148 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Knowledge is Power

Recenze - 25.2.2018
 
Knowledge is Power

Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: Konzole
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole