Uživatel nepřihlášen

Zaklínač a jeho svět - neobyčejný průvodce

Pondělí 18.5.2015 15:53 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál Zaklínač

Jak se povedla nejnovější kniha, která má za cíl shrnout celý svět Zaklínače a příběh Geralta z Rivie?

Ti z vás, kteří se na Zingu pohybují už dlouho, si možná pamatují, že jsem se kdysi v blogové sekci věnoval recenzování knih spojených s počítačovými i konzolovými hrami. Možná se tedy ptáte, co dělá článek o herní knize mezi standardními články a proč jsem ho neumístil na můj blog. Důvodů je hned několik, z nichž nejdůležitější je asi ten, že případ knihy Zaklínač a jeho svět je tak trochu zvláštní.

Zatímco jiné knihy, kterými jsem se v minulosti zabýval na mém blogu, jsem si kupoval po jejich vydání a hodnotil je až po několika týdnech, průvodce světem Zaklínače jsem dostal do rukou už šest dní před vydáním, které je stanovené na 20. května. Proto jsme v redakci považovali za moudré přistupovat k této publikaci trochu jinak. Dalším důvodem byla snaha o zkrácení, potažmo zpříjemnění vašeho čekání na Zaklínače 3, a taková snaha určitě lépe vynikne mezi našimi články. Tolik tedy k důvodům změny v přístupu k publikování takového druhu článku.

„Emhyr s Foltestem vyjebal a s promazáním se nezdržoval“

Knihu Zaklínač a jeho svět si můžete nejlépe představit jako Ondrův skvělý článek Cesta legendy, který někdo dost rozšířil a doplnil o množství artworků, konceptů a screenshotů ze všech tří herních dílů Zaklínače. Jedná se tedy o jakéhosi křížence artbooku a skutečně rozsáhlého a detailního průvodce světem Zaklínače. V knize, která se rozprostírá přes přibližně 180 stran, vás přitom čeká celkem pět kapitol, které vám sdělí všechny potřebné detaily o dějinách samotného světa, o zaklínačích, magii, monstrech a konečně o samotném příběhu Geralta z Rivie a osudové dívky Ciri.

Nutno říct, že tyto kapitoly nejsou dílem anonymního autora, vždy je pod nimi podepsaná nějaká důležitá osobnost z Geraltova příběhu. Kapitolu o dějinách světa sepsal zlatý drak Villentretenmerth známý též jako Borch Tři kavky, o zaklínačích vám bude vyprávět Vesemir, problematiku magie a náboženství rozebere Yennefer, monstra jsou samozřejmě tématem jako ušitým pro Geralta a Geraltův příběh dal dohromady Marigold, který zastává roli jakéhosi průvodce celou knihou a často se snaží s čtenářem vést jakýsi dialog.Tato skutečnost se podepisuje především na poměrně unikátní podobě textu, do které se nezřídka promítá osobnost jednotlivých autorů. Celá kniha je napsaná velmi dobře a poutavě, takže se nemusíte bát, že byste u čtení usínali, ale díky tomuto promítání jednotlivých osobností dokáže text nezřídka pobavit nebo dokonce rozesmát. Výše umístěný podnadpis s Emhyrem a Foltestem je jen jedna z mnoha úsměvných pasáží.

Neméně důležitý je ale samotný obsah, který opravdu nabízí překvapivě detailní, podrobný a stále soudržný přehled o všem, co může neznalého čtenáře zajímat na světě Zaklínače. Při čtení jsem se rozhodně nemusel pozastavovat nad opomenutím nějakého důležitého faktu nebo nad nedostatečným vysvětlováním. Všechno důležité dokáže poutavě popsat text knihy doplněný o mnoho obrázků, a pokud na nějaký termín nebo událost v textu přeci jen nedojde, dostane prostor v jednom z mnoha úryvků nebo citací, na které v knize často narazíte. Jednou může jít o citaci známé osobnosti, jindy o úryvek z jedné z mnoha učených knih a jindy zase o stručnou podobu lidového příběhu. Vždy se každopádně jedná o zajímavou odbočku a chvályhodnou ukázku toho, jak je svět Zaklínače propracovaný.Chválu si zaslouží i český překlad. Jednou jsem sice narazil na chybějící tečku a chybějící písmeno a vzpomínám si na záměnu slova „nedokázal“ za „neodkázal“, ale takových překlepů je naprosté minimum a překlad si udržuje dostatečnou kvalitu. Navíc zůstává věrný přeloženým termínům z knižní ságy i herní trilogie. Také se sluší zmínit, že se nemusíte bát, že by vám kniha automaticky prozradila detaily z příběhu Zaklínače 3. Samozřejmě se o něm dočtete v páté kapitole, ale pasáži věnující se ději třetího dílu předchází obří varování před spoilery.

Geralt a komiksy

Na pultech knihkupectví můžete zahlédnout také komiks Skleněný dům, které nedávno vydalo nakladatelství Crew. V něm čeká Geralta návštěva záhadného domu uprostřed lesů a téměř hororová zápletka spojená s jistým rybářem Jakubem, dočasným společníkem Geralta, a jeho ženou Martou. Pokud byste kdykoliv potřebovali ukojit hlad po příbězích spojených se světem Zaklínače, Skleněný dům mohu vřele doporučit. Děj je občas až příliš viditelně ovlivněný snahou představit Geralta a jeho zvyky neznalým příznivcům komiksů, ale stále jde o poutavý a pěkně nakreslený příběh, který univerzu Zaklínače nedělá žádnou ostudu. Jen škoda té brožované vazby, pevná vazba by komiksu slušela víc.

Na říjen chystá Crew další komiks s podtitulem Liščí děti (Fox Children). Pokud nechcete čekat na české tištěné vydání, můžete vzít zavděk digitální verzí komiksu v anglickém originále, vydávanou na pět částí. V tuto chvíli je k dispozici první a druhá část.

Čtení pro každého

Při pohledu na podobu knihy by se člověku mohlo zdát, že je vlastně určená jen pro ty, kteří se chtějí se světem Zaklínače seznámit. Do určité míry je to pravda, kniha představuje skutečně skvělou nalejvárnu pro každého nováčka, kterého láká Zaklínač 3, ale bojí se, že tamnímu světu nebude rozumět. To ale ještě neznamená, že kniha není vhodná pro nikoho jiného. Myslím, že platí pravý opak, protože Zaklínač a jeho svět nabízí něco pro každého fanouška. Knihu můžete brát třeba jako alternativní artbook vztahující se ke všem třem dílům trilogie od CD Projektu. S ohledem na rozsah a kvalitu knihy ji můžete brát i jako užitečný sběratelský artikl. Samozřejmě se hodí také v případě, že si potřebujete připomenout něco, co jste už během let stihli zapomenout.Takto jsem bral knihu i já sám. Troufám si říct, že moje znalosti o světě Zaklínače jsou více než dostatečné, ale ságu od Andrzeje Sapkowského jsem četl už před dlouhými sedmi lety a na prvního herního Zaklínače jsem také velmi dlouho nesáhnul, takže jsem zcela přirozeně stačil mnoho věcí zapomenout. Zaklínač a jeho svět mi ale všechno potřebné náležitě připomněl a dokázal mě zaujmout i při pohledu na obrázky a při rozboru témat, která si dodnes dobře pamatuji.

Knihu Zaklínač a jeho svět tedy mohu doporučit opravdu každému. Je mi jasné, že těch pět stovek, za které se kniha běžně prodává, může leckomu připadat jako příliš vysoká cena za obyčejného průvodce fiktivním světem, ale ve skutečnosti je poměr ceny a obsahu víc než adekvátní. Nejde totiž o obyčejného průvodce, ale o velmi kvalitní, rozsáhlý a podrobný náhled do světa Geralta z Rivie, který má každému co nabídnout. Když jsem knihu poprvé otevíral, téměř jsem slintal a usmíval se jako malé dítě. A nepochybuji o tom, že by vás při pročítání tohohle knižního skvostu mohly doprovázet podobné reakce.

Za poskytnutí knihy pro potřeby článku děkuji nakladatelství Crew.


Již brzy budete moci knihu Zaklínač a jeho svět nebo komiks Skleněný dům vyhrát v naší soutěži.

Tisk  
Další aktuální články
 
God of War – dojmy z hraní

God of War – dojmy z hraní

Pondělí 19.3.2018 16:01 - V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze. Přečíst celý článek »

26 komentářů | PS4 | Autor: Filca
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Pondělí 19.3.2018 12:00 - Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5? Přečíst celý článek »

43 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: ROYALFOX
Kobky plné chaosu – deskovka

Kobky plné chaosu – deskovka

Neděle 18.3.2018 13:00 - Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz. Přečíst celý článek »

0 komentářů | Autor: barlow

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Zaklínač a jeho svět - neobyčejný průvodce
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
narg    tak jako koupe guide je skoro jasna vec (uz jich nemam zrovna malo) , slo mi prave o ty spolecne artworky s tou knizkou, ktere vim, ze tam jsou, jen nevim jak moc, jako ta guide se da uz stahnout v pdf (ma to 800Mb) , akorat vaham, jestli kupovat i tuhle knizku nebo uz to nebude nutny s guide, tak jsem se chtel zeptat nekoho, kdo ma oboje :Dnargnarg12853    2.6.2015 21:27 narg

tak jako koupe guide je skoro jasna vec (uz jich nemam zrovna malo) , slo mi prave o ty spolecne artworky s tou knizkou, ktere vim, ze tam jsou, jen nevim jak moc, jako ta guide se da uz stahnout v pdf (ma to 800Mb) , akorat vaham, jestli kupovat i tuhle knizku nebo uz to nebude nutny s guide, tak jsem se chtel zeptat nekoho, kdo ma oboje :D

Marek_Tvrdy člen redakce   1x   CE guide budu mít zítra, tak pak napíšu.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    1.6.2015 20:24 Marek_Tvrdy

CE guide budu mít zítra, tak pak napíšu.

Marigold    narg: Docela si na CE guide brousím zuby, zejména kvůli té unikátní knížečce - A Fractured Land: Tales of the Northern Realms - 96-page compendium of biographical notes, lore, and exclusive marginalia art is filled to the brim with information about the important people, places, and legendary heroes within the world of The Witcher. V podstatě se tedy jedná o jakýsi "kapesní" lorebook, vytvořený exkluzivně pro tuto guide. Jinak se zdejší obrazový materiál kryje s tím v knize Zaklínač a jeho svět a je dost možné, že něco je společné i v artbooku ze sběratelské edice hry. Nicméně v guide bude určitě mnoho vlastního obsahu (např. kompletní ilustrovaný bestiář) . Viz [ odkaz ]Marigoldmarigold5573    1.6.2015 19:34 Marigold

narg: Docela si na CE guide brousím zuby, zejména kvůli té unikátní knížečce - A Fractured Land: Tales of the Northern Realms - 96-page compendium of biographical notes, lore, and exclusive marginalia art is filled to the brim with information about the important people, places, and legendary heroes within the world of The Witcher. V podstatě se tedy jedná o jakýsi "kapesní" lorebook, vytvořený exkluzivně pro tuto guide. Jinak se zdejší obrazový materiál kryje s tím v knize Zaklínač a jeho svět a je dost možné, že něco je společné i v artbooku ze sběratelské edice hry. Nicméně v guide bude určitě mnoho vlastního obsahu (např. kompletní ilustrovaný bestiář) . Viz [ odkaz ]

narg    mate nekdo tu prima guide ? podle screenu to vypada, ze jsou tam stejne obrazky jako v tomhle, jen nevim jestli vic nebo min nebo stejne ? ? a k tomu guide je pridanej nejakej extra almanach, v tom je co ? ? nevite ? ?nargnarg12853    1.6.2015 18:36 narg

mate nekdo tu prima guide ? podle screenu to vypada, ze jsou tam stejne obrazky jako v tomhle, jen nevim jestli vic nebo min nebo stejne ? ? a k tomu guide je pridanej nejakej extra almanach, v tom je co ? ? nevite ? ?

Pec41    Tak jestli vznikne world of thedas (cz verze) tak ihned kupuju :D Zatím mám všechny knížky Dragon age a když tak koukám možná koupím i všechny zaklínače :DPec41pec4115415    1.6.2015 14:56 Pec41

Tak jestli vznikne world of thedas (cz verze) tak ihned kupuju :D Zatím mám všechny knížky Dragon age a když tak koukám možná koupím i všechny zaklínače :D

Marek_Tvrdy člen redakce    Jsem rád, že se kniha líbí. Uvidíme, jak dopadne jednání a zda nakonec vznikne i česká verze knihy Dragon Age The World of Thedas.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    1.6.2015 14:36 Marek_Tvrdy

Jsem rád, že se kniha líbí. Uvidíme, jak dopadne jednání a zda nakonec vznikne i česká verze knihy Dragon Age The World of Thedas.

Virus    No, něco podobného by se mi asi hodilo. S pamětí jsem na tom stejně jako autor takže ... :-D Ale když bude soutěž, tak až nevyhraju tak ji koupím. :-)Virusvirus7406    20.5.2015 20:39 Virus

No, něco podobného by se mi asi hodilo. S pamětí jsem na tom stejně jako autor takže ... :-D Ale když bude soutěž, tak až nevyhraju tak ji koupím. :-)

Heavybanan    To: cajteekanee jo vyspoileruje ti to úplně všechny zvraty a události, takže pokud si ságu ještě nečet tak určitě nebrat.Heavybananheavybanan36760    18.5.2015 20:27 Heavybanan

To: cajteekanee jo vyspoileruje ti to úplně všechny zvraty a události, takže pokud si ságu ještě nečet tak určitě nebrat.

Heavybanan    Knihu už mám doma, zakoupil jsem ji na Světu Knihy v Praze a musím říct, že je to opravdu bomba. Dobře napsaná, doplněná krásnými obrázky a artworky z her, jak je v článku zmíněno poutavě připomene děj Zaklínače od úplného začátku, nechybí bestiář a info o světě jako takovém. Za mě fakt super, naprosto jasná koupě.Heavybananheavybanan36760    18.5.2015 20:25 Heavybanan

Knihu už mám doma, zakoupil jsem ji na Světu Knihy v Praze a musím říct, že je to opravdu bomba. Dobře napsaná, doplněná krásnými obrázky a artworky z her, jak je v článku zmíněno poutavě připomene děj Zaklínače od úplného začátku, nechybí bestiář a info o světě jako takovém. Za mě fakt super, naprosto jasná koupě.

Finch182    Ja s crew nespolupracujem, robim s Fantom Printom a im podobne veci nevadia, popripade ked sa s fotakom vyhrajes a zaostris napr iba na obrazok alebo iba na nejaku cast textu napr nadpis a kusok okolo a zvysok rozmazany tak je to pekne, vkusne a koser. Vydavatelom to nevadi, tym navnadis ludi a robis im tak sluzbu :-) treba iba pod clanok hodit copyright autora (v tomto pripade asi Darkhorse) a napisat ze je to zverejnene so suhlasom vydavatelstva - to som si pri prvych ukazkach musel pisomne vypytat od vydavatela.
Ja som to povodne na recenziu ani nechcel, mam teraz ine knihy ale jak som to videl a otvoril tak som mal jasno, je to uzasne spracovane. Navyse ta cena je velmi prijatelna, tie knihy podobneho razu stoja aj viac, je to nakladne.
Finch182finch1826496
    18.5.2015 19:19
Finch182

Ja s crew nespolupracujem, robim s Fantom Printom a im podobne veci nevadia, popripade ked sa s fotakom vyhrajes a zaostris napr iba na obrazok alebo iba na nejaku cast textu napr nadpis a kusok okolo a zvysok rozmazany tak je to pekne, vkusne a koser. Vydavatelom to nevadi, tym navnadis ludi a robis im tak sluzbu :-) treba iba pod clanok hodit copyright autora (v tomto pripade asi Darkhorse) a napisat ze je to zverejnene so suhlasom vydavatelstva - to som si pri prvych ukazkach musel pisomne vypytat od vydavatela.
Ja som to povodne na recenziu ani nechcel, mam teraz ine knihy ale jak som to videl a otvoril tak som mal jasno, je to uzasne spracovane. Navyse ta cena je velmi prijatelna, tie knihy podobneho razu stoja aj viac, je to nakladne.

Cvrnda člen redakce    Finch182: Mám fyzickou verzi, fotografie na konci článku pochází ode mě, fotil jsem to dnes ráno. Nad nějakými fotkami jsem uvažoval, ale zaprvé, momentálně mohu fotit jen mobilním telefonem, foťák je mimo můj dosah, takže by kvalita fotek byla mizerná, a zadruhé, nejsem si úplně jistý, jestli bych tím neporušoval nějaký zákaz. Tohle by se myslím dalo klasifikovat jako šíření části díla bez souhlasu jeho autora. Fotit celé stránky knihy je něco jiného než típat screenshoty ve hrách, takže jsem pro všechny případy raději zůstal u oficiálních obrazových materiálů, které doplňují článekCvrndacvrnda7    18.5.2015 19:06 Cvrnda

Finch182: Mám fyzickou verzi, fotografie na konci článku pochází ode mě, fotil jsem to dnes ráno. Nad nějakými fotkami jsem uvažoval, ale zaprvé, momentálně mohu fotit jen mobilním telefonem, foťák je mimo můj dosah, takže by kvalita fotek byla mizerná, a zadruhé, nejsem si úplně jistý, jestli bych tím neporušoval nějaký zákaz. Tohle by se myslím dalo klasifikovat jako šíření části díla bez souhlasu jeho autora. Fotit celé stránky knihy je něco jiného než típat screenshoty ve hrách, takže jsem pro všechny případy raději zůstal u oficiálních obrazových materiálů, které doplňují článek

Rivers25   5x   To chci! :-)Rivers25rivers2519181    18.5.2015 18:45 Rivers25

To chci! :-)

Finch182    World of Thedas sa ale pomaly chysta.

Inaknadherna kniha, sam som si to hned schmatol na recenziu, len som sa k samotnemu citaniu este prilis nedostal.
Inak k redakcii. To mate len pdf verziu alebo fyzicku? Pri takejto knihe to chce urobit par fotiek fotakom a tie hodit medzi obrazky, aby ludia rovno videli ako to vypada :-)
Finch182finch1826496
    18.5.2015 18:37
Finch182

World of Thedas sa ale pomaly chysta.

Inaknadherna kniha, sam som si to hned schmatol na recenziu, len som sa k samotnemu citaniu este prilis nedostal.
Inak k redakcii. To mate len pdf verziu alebo fyzicku? Pri takejto knihe to chce urobit par fotiek fotakom a tie hodit medzi obrazky, aby ludia rovno videli ako to vypada :-)

Marigold   1x   Sakra, článek ještě povzbudil mou už tak těžce zvladatelnou nadrženost na tento lorebook/artbook. Kompletně česky přeložená kniha tohoto typu je v naších luzích a hájích skutečně unikátní záležitostí a opravdu příjemným počinem (jinak jsem byl pevně odhodlán importovat ze zahraničí) . Nezbývá jen doufat, že tohle je jen začátek a slibný příslib do budoucna. V zahraničí podobných skvostů mají tři zadnice, ale jejich import opravdu není laciným koníčkem. U nás nic podobného a mě známého (tudíž neexistujícího :lala: ) není. Možná akorát Výtvarné umění Zeměplochy, tři ilustrované lorebooky ze světa Star Wars (Ilustrovaný atlas ras a bytostí, Nový průvodce postavami a Nový průvodce vozidly a plavidly) , případně pár ojedinělých (90. léta) publikací věnujících se dílu mistra Tolkiena - kombinace celostránkových ilustrací světových i méně známých Tolkienem se zabývajících výtvarníků, doplněných o delší pasáže či kratší citace z jeho děl (Svět J. R. R. Tolkiena - Středozem očima malířů, Tolkienovy říše - Obrazy Středozemě, potažmo ještě Tolkienův prsten nebo Atlas Středozemě) . Nejvíce se ale svým formátem, zpracováním a obsahem, této knize blíží neméně parádní a nedávno česky publikovaný lorebook Svět ledu a ohně. Pokud by měl někdo zájem a narvanou kapsu, tak existuje i sběratelské provedení The World of Witcher [ odkaz ] , které se ale za cenu cca 90€, dle mého skromného a ostříleného názoru, obyčejným smrtelníkům vůbec nevyplatí.Marigoldmarigold5573    18.5.2015 17:26 Marigold

Sakra, článek ještě povzbudil mou už tak těžce zvladatelnou nadrženost na tento lorebook/artbook. Kompletně česky přeložená kniha tohoto typu je v naších luzích a hájích skutečně unikátní záležitostí a opravdu příjemným počinem (jinak jsem byl pevně odhodlán importovat ze zahraničí) . Nezbývá jen doufat, že tohle je jen začátek a slibný příslib do budoucna. V zahraničí podobných skvostů mají tři zadnice, ale jejich import opravdu není laciným koníčkem. U nás nic podobného a mě známého (tudíž neexistujícího :lala: ) není. Možná akorát Výtvarné umění Zeměplochy, tři ilustrované lorebooky ze světa Star Wars (Ilustrovaný atlas ras a bytostí, Nový průvodce postavami a Nový průvodce vozidly a plavidly) , případně pár ojedinělých (90. léta) publikací věnujících se dílu mistra Tolkiena - kombinace celostránkových ilustrací světových i méně známých Tolkienem se zabývajících výtvarníků, doplněných o delší pasáže či kratší citace z jeho děl (Svět J. R. R. Tolkiena - Středozem očima malířů, Tolkienovy říše - Obrazy Středozemě, potažmo ještě Tolkienův prsten nebo Atlas Středozemě) . Nejvíce se ale svým formátem, zpracováním a obsahem, této knize blíží neméně parádní a nedávno česky publikovaný lorebook Svět ledu a ohně. Pokud by měl někdo zájem a narvanou kapsu, tak existuje i sběratelské provedení The World of Witcher [ odkaz ] , které se ale za cenu cca 90€, dle mého skromného a ostříleného názoru, obyčejným smrtelníkům vůbec nevyplatí.

malum j    Soviet Princess:
Něco podobného je The World of Thedas, u nás se ale myslím neprodává. . :(
odkaz ]
odkaz ]
malum jmalum-j7590
    18.5.2015 17:15
malum j

Soviet Princess:
Něco podobného je The World of Thedas, u nás se ale myslím neprodává. . :(
odkaz ]
odkaz ]

Chrom97    Soviet Princess: pokud se nepletu tak k Dragon Age něco takovýho jeChrom97chrom978225    18.5.2015 17:12 Chrom97

Soviet Princess: pokud se nepletu tak k Dragon Age něco takovýho je

cajteekanee    Asi si tím toho spoustu vyspoileruju, když si chci ságu zaklínače jednou přečíst?cajteekaneecajteekanee25741    18.5.2015 17:03 cajteekanee

Asi si tím toho spoustu vyspoileruju, když si chci ságu zaklínače jednou přečíst?

Soviet Princess   6x   Taky sem si jí už prolistovala, něco i přečetla a skutečně je to dobrá knížka.
Něco takovyho bych chtěla i k Dragon Age a TES
Soviet Princesssoviet-princess29978
    18.5.2015 16:07
Soviet Princess

Taky sem si jí už prolistovala, něco i přečetla a skutečně je to dobrá knížka.
Něco takovyho bych chtěla i k Dragon Age a TES

Blackhand47XD    Dobrá kniha, přišla mi dopředu v předobjednávce. :DBlackhand47XDblackhand47xd13675    18.5.2015 16:00 Blackhand47XD

Dobrá kniha, přišla mi dopředu v předobjednávce. :D

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.

 
 

Ve víru věků – deskovka

Speciál - 16.3.2018
 
Ve víru věků – deskovka

Budujte své impérium a zanechejte odkaz budoucím generacím.

 
 
 
Assassin’s Creed: Origins - Kletba faraonů

Théby a Údolí králů. Přesně tam nás pošle v pořadí druhé DLC pro Assassin’s Creed: Origins. Stojí ale nové dobrodružství za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole