Uživatel nepřihlášen
     

Kingdom Come: Deliverance - nejen o soubojích a koních

Pátek 3.7.2015 18:40 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál Kingdom Come: Deliverance

Do technologické alfa verze Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios přibyla jízda na koni, nová lokace a především možnost vyzkoušet souboje s mečem. To je dostatečný důvod pro zvýšenou pozornost.

Technologická alfa verze napjatě očekávaného Kingdom Come: Deliverance byla od dob mých původních dojmů aktualizována už třikrát. Ne že by předešlé dvě aktualizace, které přidaly například alchymii a odemykání zámků, nebyly zajímavé, ale obě novinky by se daly poměrně jednoduše shrnout. Obě mají své mouchy, ale určitě jde o funkční a solidní základ pro autentické a originální herní mechaniky. Jinak řečeno, předešlým updatům nebylo nutné věnovat samostatný článek s dalšími dojmy. S třetím a nejnovějším updatem se ale situace změnila, protože přidal dvě dlouho vyhlížené novinky - souboje s meči a jízdu na koni. Kromě nich přidal i novou lokaci a další drobnosti. Věřím, že něco takového už si zvláštní pozornost zaslouží, i proto, že v původních dojmech jsem se mohl zaměřit jen na velmi málo herních prvků. Tento speciál tedy berte spíše jako doplnění více než půl roku starého článku.

Naše ves, tady je les

Jak se dá očekávat, prostor pro všechny zmíněné novinky je především v nové lokalitě, která se nachází kousek na východ od původní mapy, které dominovala vesnice Samopše. Nová část mapy nabízí vesnici Mrchojedy s romantickým brčálníkem na návsi, ale kromě ní lze navštívit další část lesa, vojenský tábor nebo farmu, kterou vypálili Kumáni. Samozřejmostí je i další změť polí, luk a cest. Všude přitom můžete vidět pozoruhodné množství detailů a celkově se dá říct, že nová část mapy nezklamala a je podobně kvalitní jako ta původní. Jen je větší a musíte počítat s tím, že některé věci už na vás tak nezapůsobí. To platí třeba o zpracování lesa. Pořád vypadá velmi dobře, ale první dojem z lesa v rohu původní části mapy, který byl tolikrát opěvován v článcích i videích, pravděpodobně netrumfne.Na nové části mapy můžete během chvíle narazit na nové questy. Jeden z nich, který by se dal považovat za hlavní, souvisí s vypálenou farmou. Kouř z ní je vidět všude, takže se přirozeně stává prvním místem, kam by měl člověk namířit. V prostorách farmy ihned uvidíte stopy boje a samozřejmě také mrtvoly místních i Kumánů, ale v prachu zpustošené farmy se nenachází všichni nájezdníci, někteří unikli a udělali si tábor v nedalekém lese. Zbylí Kumáni jsou poměrně snadný cíl, problém ale je, že vy jako hráč nemáte nic, s čím byste je mohli zlikvidovat. Proto musíte do místního vojenského tábora, v němž je třeba přesvědčit velitele, že máte dost schopností pro účast na chystaném nájezdu. Přesvědčování ale přirozeně není jednoduché, velitel se zprvu všemu vašemu vychloubání vysměje a pošle vás k čertu s tím, že nejste jako jeho muži, kterým může důvěřovat a kteří mají především patřičný výcvik. Marná sláva, musíte se také něco naučit nebo pomoci lidem v okolí.

Aréna vzteku

Právě v tento moment přichází na řadu největší novinka v podobě soubojového systému. Ve vojenském táboře se nachází malá aréna, ve které můžete dosyta trénovat šerm, se kterým vám ochotně (tedy za menší finanční obnos) pomůže mistr šermíř. Po přihlášení hráče čeká rozsáhlý výcvik, ve kterém se naučí vše, co je potřeba. Základní útoky, komba, krytí, protiúdery, pohyb při boji, to všechno se v aréně budete muset naučit a můžete si být poměrně jistí, že při učení budete potit krev. Tu virtuální určitě, ale možná i tu skutečnou. Souboje totiž opravdu nejsou nic jednoduchého. Přitom ale fungují poměrně jednoduše. Kurzor, který se při bližším kontaktu uzamkne na protivníkovi, má při boji podobu jakési pěticípé hvězdy, přičemž každý cíp symbolizuje jeden směr, ve kterém lze útočit nebo se naopak krýt. Směr přitom vybíráte pouhým pohybem myši a máte na výběr buď klasický švih na levém tlačítku myši, nebo bodnutí na pravém tlačítku.Díky pěti možným směrům útoků, jež lze koordinovat zcela podle sebe, tak můžete dávat dohromady efektivní komba, která jsou tím účinnější, čím rychleji dokážete útočit, resp. měnit směr útoku. Nepředvídatelná a dobře načasovaná změna směru útoku je tedy klíčová, ale nutno říct, že dobré načasování je důležité i při krytí. Vykrýt základní útok protivníka z jakéhokoliv směru není tak těžké, pokud jste dostatečně pozorní (pokud nejste, nepřítel vás může správnou ranou ochromit i na pár vteřin). Není ani těžké nepřítele při opravdu těsném kontaktu mečů od sebe odstrčit, to hra dělá víceméně automaticky. Problém ale je, že při bezduchém odrážení útoků nemáte šanci na okamžitý protiúder. Blok protivníkova meče si tedy musíte správně načasovat, a pokud se vám podaří útočníka odrazit ve správný čas, hra se na malý okamžik zpomalí a vy máte možnost ihned zaútočit. Něco takového protivník jen tak neodrazí. Další věc, se kterou musíte při boji počítat, je výdrž. Při hektickém švihání mečem se velmi snadno unavíte a jakmile se vám v průběhu souboje vyčerpá ukazatel výdrže, máte problém.

Tohle všechno možná zní celkem prostě a jednoduše, ale opak je pravdou. Souboje opravdu nejsou snadné a vyžadují velké množství cviku a samozřejmě také pozornosti a tekoucích nervů. Zatím mi ale přijde, že se vývojářům z Warhose podařilo vyvážit autenticitu a zábavnost. Souboje jsou rozhodně autentické, nedokážu si vybavit hru, ve které by na mě boj s mečem dělal realističtější dojem, ale jsou zároveň vyzývavé a dost zábavné, pokud si je trochu osvojíte.

Čas investovaný do výcviku se ale minimálně v mém případě vyplatil, protože jakmile jsem si vše osahal a začal likvidovat první protivníky v aréně, následoval pěkný pocit uspokojení. Ten pocit sice trochu zchladila skutečnost, že jsem při tom všem snažení přišel téměř o všechny mé peníze, každý souboj v aréně totiž vyžaduje menší investici a někteří protivníci byli náročnější než jiní, ale co na tom záleží, je to přece jen technologická alfa, ne finální hra. Tento fakt musí mít člověk stále na paměti, protože i v soubojích se mohou vyskytnout chyby. Musím ale říct, že v jejich případě jsem zpozoroval méně bugů než v jakékoliv další složce aktuální alfa verze.Konečně v sedle

Další významnou novinkou je i možnost jízdy na koni. I k ní přitom vede zajímavý quest zadávaný jistou Ludmilou ve vesnici. Její švagr, který padl na oné vypálené farmě, měl u sebe dokument související s domem Ludmily a jejího manžela. Lejstro je samozřejmě pro ženu důležité, jenomže při ohledání švagrova těla se nenašlo. Po vás tedy chce, abyste se ho pokusili najít. Vás pak čeká poměrně prosté ohledání „místa činu“ a vyptávání se místních vojáků následované konfliktem s nějakým drzým vojáčkem, který si dokument přivlastnil. Přesvědčování ani tentokrát nezabírá, o peníze, za které bych od toho zmetka mohl lejstro koupit, jsem přišel při nácviku soubojů, takže jsem se s ním musel o dokument utkat v aréně. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem si souboje opravdu osvojil, nebo prostě tím, že voják byl tupý jako pařez, ale bez větší námahy jsem mu uštědřil několik ran a souboj během chvíle vyhrál. Dokument byl můj, Ludmila byla při předání celá šťastná a dala mi na výběr mezi penězi a koněm. V tu chvíli mi už další groše byly k ničemu, takže jsem zvolil koně na nedalekém zabláceném dvorku.Obzvlášť na koni je vidět, že zatím není ani zdaleka hotový. Jízda v sedle je sice snadno ovladatelná, kůň se zbytečně nevzpouzí, na rovině se pohybuje poměrně přirozeně a má pěknou výdrž, ale zatím tak trochu trpí syndromem koní ze Skyrimu. Plot není třeba přeskakovat, stačí ho prostě překročit. Co na tom, že kůň s jezdcem v sedle balancující na hraně uzoučkého dřevěného plotu asi působil na vesničany dost komicky.

Koník si také zatím nedělá hlavu z větších srázů, v okolí vesnice a tábora jsem sice nenašel žádnou příležitost pro vyzkoušení toho, jak moc se mu příčí skákání z velkých výšek, ale v lese už pár převisů bylo a kůň si z nich rozhodně žádnou hlavu nedělal. Prostě skočil kamkoliv, kam jsem si to zrovna namířil. Ani lesní převisy ale nebyly nijak zvlášť vysoké, takže je možné, že je kůň prostě jen trochu neopatrný a ty skoky by mu ve skutečnosti neublížily. Královnou opatrných koní tak stále zůstává Klepna ze Zaklínače 3, která mívá se sebemenšími převisy a srázy v lesích velké problémy. Kůň v Kingdom Come se ale už nyní dá považovat za poměrně šikovný způsob dopravy. Jen mě mrzí, že na mapě není žádná hora, rád bych vyzkoušel, jestli zdejší kůň dokáže podobně jako neohrožení skyrimští koně zdolávat téměř kolmé srázy. Upřímně ale doufám, že to nedokáže.Vícero aktivit

Aby toho nebylo málo, update alfa verze nabízí například další příležitost k trénování střelby s lukem nebo systém zbrojí, který se hodí v aréně. Za zmínku stojí také nový a celkem příjemný hudební doprovod a originální způsob ohrazení přístupné oblasti. Dřív vám v přístupu do nedokončených oblastí mapy bránily obyčejné neviditelné stěny, teď je vše ohrazené plotem a na mnoha místech můžete vidět kužely a cedule jako vystřižené ze staveniště a dokonce kadibudku pro dělníky. Občas jsem ale měl nutkání tyhle zábrany prostě přeskočit a běžet dál, především při pohledu na nedaleký Sázavský klášter. Také je třeba říct, že se lehce zvýšily HW požadavky. Ale zaprvé, optimalizace technologické alfa verze stále nevypovídá nic o optimalizaci finální verze, a zadruhé, vyšší požadavky jsem ani moc nepocítil. Na nastavení grafiky někde mezi středním a vysokým jsem mohl na mé sestavě s procesorem Intel Core i5 o frekvenci 3,10 GHz, grafickou kartou GeForce GTX 660 a 8 GB RAM hrát v průměru na 30 fps. Občas jsem zaregistroval poklesy snímků za sekundu, ale nebyly nijak zvlášť výrazné.

Technologická alfa je tak stále především ochutnávkou nových herních prvků. Pokud chcete, na všem najdete nějaké chyby, já si třeba dost hrál s umělou inteligencí a pokusil jsem se vylákat Kumány z jejich lesního útočiště do vojenského tábora. To se mi povedlo, ale vojáci si Kumánů vůbec nevšímali a nakonec došlo k tomu, že mě jeden z Kumánů zabil v průběhu rozhovoru. Much je zkrátka dost, ale to k alfě prostě patří, navíc pořád nesmíme zapomínat na to, že rozdíl mezi tradiční alfou a technologickou alfou, o které zde hovoříme, je poměrně velký. To se odráží třeba v omezených dialozích a v anglickém dabingu zahrnujícím přibližně tři stále se opakující hlasy, které z každého vyřčeného slova přímo řvou, že tohle je jen provizorní řešení.Ze soubojů mám ale určitě velkou radost a dokázaly mě zabavit na dost dlouhou dobu. Rád vidím, že se opravdu daří vyvažovat autenticitu se zábavou. I jízda na koni slibuje do budoucna ledacos, stejně jako nová mapa, která dělá dojem přesvědčivé a autentické české lokality. Stále nezbývá než doufat, že podobně přesvědčivý bude i následující vývoj a samozřejmě finální verze. Už poněkolikáté ale můžu s klidným svědomím říct, že ve Warhorse mají nakročeno správným směrem. Cesta před nimi je ale očividně stále dost dlouhá, tak snad si s ní poradí bez větších problémů. Tenhle projekt by bylo škoda výrazně pokazit.

Na úplný závěr ještě menší poznámka. Na mých screenshotech můžete vidět, že je alfa stále v angličtině. Ti, kteří vývoj hry bedlivě sledují, si možná pamatují, že Dan Vávra nedávno sliboval titulky v několika jazycích včetně češtiny. Ty zatím v alfě nejsou, i v tuto chvíli je dostupná jen angličtina, ale titulky jsou stále v plánu, budou zkrátka přidány později.

Tisk  
Kingdom Come: Deliverance na PC, PS4, Xbox One, Mac, LinuxScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance Screenshot ze hry Kingdom Come: Deliverance
Další aktuální články
 
Knowledge is Power

Knowledge is Power

Neděle 25.2.2018 13:00 - Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům. Přečíst celý článek »

0 komentářů | PS4 | Autor: barlow
Metal Gear Survive

Metal Gear Survive

Pátek 23.2.2018 14:00 - Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště… Přečíst celý článek »

17 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Honzas4400
Monster Energy Supercross

Monster Energy Supercross

Čtvrtek 22.2.2018 14:00 - Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře. Přečíst celý článek »

12 komentářů | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: Michal Jonáš

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Kingdom Come: Deliverance - nejen o soubojích a koních
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
largo   1x   na oficiálních píšou dokonce roku, tak snad jo! na gameplayu jsem viděl ve třetí osobě třeba jezdění na koni, a pár screenu jak se pohybuje po vesnici ve třetí osobě.largolargo13709    11.7.2015 19:22 largo

na oficiálních píšou dokonce roku, tak snad jo! na gameplayu jsem viděl ve třetí osobě třeba jezdění na koni, a pár screenu jak se pohybuje po vesnici ve třetí osobě.

kojot    largo: No tento rok se ještě nedočkáš :) a jinak o pohledu z třetí osoby se nic neví.
PS: Vyzkoušl jsem Alphu a musím říct, že hra má nakročeno správnou cestou.
kojotkojot14015
    11.7.2015 14:50
kojot

largo: No tento rok se ještě nedočkáš :) a jinak o pohledu z třetí osoby se nic neví.
PS: Vyzkoušl jsem Alphu a musím říct, že hra má nakročeno správnou cestou.

largo    ještě jsem to nevyzkoušel chci počkat až hra bude komplet hotová a to už dlouho trvat nebude, měla by být hotová dokonce roku takže rád počkám, jen by mě zajímalo je možnost hru hrát ve třetí osobě? jako je to třeba u Skyrim hru můžete hrát první osobě, ale i ve třetí osobě a to je myslím dost dobře protože každý má jiný styl hraní.largolargo13709    11.7.2015 13:22 largo

ještě jsem to nevyzkoušel chci počkat až hra bude komplet hotová a to už dlouho trvat nebude, měla by být hotová dokonce roku takže rád počkám, jen by mě zajímalo je možnost hru hrát ve třetí osobě? jako je to třeba u Skyrim hru můžete hrát první osobě, ale i ve třetí osobě a to je myslím dost dobře protože každý má jiný styl hraní.

Lazy   1x   Phenonmen: To tu ani nepis, pac hrozi vysoke procento smazani prispevku :-D
PS: Zdravim Mikyho (popripade toho, kdo to furt maze)
Lazylazy34358
    7.7.2015 15:10
Lazy

Phenonmen: To tu ani nepis, pac hrozi vysoke procento smazani prispevku :-D
PS: Zdravim Mikyho (popripade toho, kdo to furt maze)

Phenonmen    Je to blbost :nah:Phenonmenphenonmen11929    7.7.2015 10:41 Phenonmen

Je to blbost :nah:

Norbi001    Slim50: A ty už sis vyzkoušel ten soubojovej systém?Norbi001norbi00117630    5.7.2015 21:50 Norbi001

Slim50: A ty už sis vyzkoušel ten soubojovej systém?

Slim50    Szczigi: Já se ale nevyjadřoval k obtížnosti Nikdo něříká že to postrádá realističnost, nebo výzvu. I kdyby to ale byla sebevětší výzva tak ten soubojový systém prostě nepůsobí zábavně, spíš postrádá dynamičnost a vypadá těžkopádně, a to Dan prohlásil že takhle si to vpodstatě představujou.
Norbi001: To že to tak autorovi článku a tobě připadá neznamená že to musí všechny strašně bavit ikdyž to vypadá sebevíc realisticky. Mě ten soubojový systém třeba připadá jako nuda. Možná tě to překvapí , ale někdo má třeba i vlastní názor a ne jenom absorbuje to co někdo napíše jako nezvratitelnou pravdu.
Slim50slim505196
    5.7.2015 20:54
Slim50

Szczigi: Já se ale nevyjadřoval k obtížnosti Nikdo něříká že to postrádá realističnost, nebo výzvu. I kdyby to ale byla sebevětší výzva tak ten soubojový systém prostě nepůsobí zábavně, spíš postrádá dynamičnost a vypadá těžkopádně, a to Dan prohlásil že takhle si to vpodstatě představujou.
Norbi001: To že to tak autorovi článku a tobě připadá neznamená že to musí všechny strašně bavit ikdyž to vypadá sebevíc realisticky. Mě ten soubojový systém třeba připadá jako nuda. Možná tě to překvapí , ale někdo má třeba i vlastní názor a ne jenom absorbuje to co někdo napíše jako nezvratitelnou pravdu.

Virus    Brčálník je hezkej. :-) Už jen tam postavit vodníka. :-D Čte se to hezky ale jak je řečeno, ještě maj před sebou vývojáři sakra velkej kus cesty. A doufám že si radši daj třeba odklad i rok navíc, než aby to pak skončilo neslavně.Virusvirus7406    5.7.2015 17:42 Virus

Brčálník je hezkej. :-) Už jen tam postavit vodníka. :-D Čte se to hezky ale jak je řečeno, ještě maj před sebou vývojáři sakra velkej kus cesty. A doufám že si radši daj třeba odklad i rok navíc, než aby to pak skončilo neslavně.

Norbi001    Slim50: Citace z článku , , Zatím mi ale přijde, že se vývojářům z Warhose podařilo vyvážit autenticitu a zábavnost. ´´ Z toho je fakt cítit nuda no. Mein gott. I autor článku to evidentně takhle myslel. Však se jim to podařilo. Já jsem měl možnost si Alpha verzi vyzkoušet u známého a opravdu se mi to moc líbí Jak psal Szczigi... tohle i kdyby nic, tak je to pořád lepší než většina soubojů ve hrách. To je teprve u některých her výsměch ty souboje.Norbi001norbi00117630    4.7.2015 22:30 Norbi001

Slim50: Citace z článku , , Zatím mi ale přijde, že se vývojářům z Warhose podařilo vyvážit autenticitu a zábavnost. ´´ Z toho je fakt cítit nuda no. Mein gott. I autor článku to evidentně takhle myslel. Však se jim to podařilo. Já jsem měl možnost si Alpha verzi vyzkoušet u známého a opravdu se mi to moc líbí Jak psal Szczigi... tohle i kdyby nic, tak je to pořád lepší než většina soubojů ve hrách. To je teprve u některých her výsměch ty souboje.

Szczigi   3x   Slim50: Asi těžko můžeš posuzovat souboj pokud sis ho nevyzkoušel na vlastní kůži. Btw připadá ti jako větší zábava mačkání pořád toho jednoho stejného tlačítka? Nemyslím si. Kingdom Come může konečně docílit toho, že souboj bude výzvou a snad i zábavnější a ne že pobiješ 20 nepřátel zmáčknutím 20 krát stejného tlačítka. Např si vem sérii AC, v prvních dílech byl souboj jakž takž zábavný a s ucházející obtížnosti, ale pak už bylo jedno jestli jde proti tobě 5 nebo 30 nepřátel, kombinací dvou tlačítek jsi je všechny poslal pod kytky ( mimochodem jsem fanoušek AC serie, bohužel už ne posledních pár dílů) .Szczigiszczigi6464    4.7.2015 21:51 Szczigi

Slim50: Asi těžko můžeš posuzovat souboj pokud sis ho nevyzkoušel na vlastní kůži. Btw připadá ti jako větší zábava mačkání pořád toho jednoho stejného tlačítka? Nemyslím si. Kingdom Come může konečně docílit toho, že souboj bude výzvou a snad i zábavnější a ne že pobiješ 20 nepřátel zmáčknutím 20 krát stejného tlačítka. Např si vem sérii AC, v prvních dílech byl souboj jakž takž zábavný a s ucházející obtížnosti, ale pak už bylo jedno jestli jde proti tobě 5 nebo 30 nepřátel, kombinací dvou tlačítek jsi je všechny poslal pod kytky ( mimochodem jsem fanoušek AC serie, bohužel už ne posledních pár dílů) .

MazarSkunk_1   1x   jeste o neco realnejsi a hodim sipku do toho romantickyho brcalniku :) :) :) vypada studenej :)MazarSkunk_1mazarskunk_133608    4.7.2015 16:19 MazarSkunk_1

jeste o neco realnejsi a hodim sipku do toho romantickyho brcalniku :) :) :) vypada studenej :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

MORTHSIR    No ve skutecnosti to takova svanda nebyla no. Realita nudi....MORTHSIRmorthsir17268    4.7.2015 13:46 MORTHSIR

No ve skutecnosti to takova svanda nebyla no. Realita nudi....

Slim50    Graficky je to krása. Ale ty souboje vypadají jako těžká nuda, je jasný že to chtěj udělat co nejrealističtější, ale taky by to mohla bej trochu zábava.Slim50slim505196    4.7.2015 13:18 Slim50

Graficky je to krása. Ale ty souboje vypadají jako těžká nuda, je jasný že to chtěj udělat co nejrealističtější, ale taky by to mohla bej trochu zábava.

MORTHSIR    Takze... nove muzem jezdit na konickovi. Sakra prace !MORTHSIRmorthsir17268    4.7.2015 12:19 MORTHSIR

Takze... nove muzem jezdit na konickovi. Sakra prace !

Lazy    Kdyby hra nebyla z ceskych luhu a haju, tak je clanek uplne iny :lala:Lazylazy34358    4.7.2015 12:16 Lazy

Kdyby hra nebyla z ceskych luhu a haju, tak je clanek uplne iny :lala:

MazarSkunk_1    kritikem ne. urazet a vysmat se cizi praci jo :)MazarSkunk_1mazarskunk_133608    4.7.2015 12:14 MazarSkunk_1

kritikem ne. urazet a vysmat se cizi praci jo :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

fallanga    Kritikem můžeš být i když nic neumíš.fallangafallanga20226    4.7.2015 12:01 fallanga

Kritikem můžeš být i když nic neumíš.

MazarSkunk_1    kojot: :) :) :)MazarSkunk_1mazarskunk_133608    4.7.2015 11:48 MazarSkunk_1

kojot: :) :) :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.czKomentář byl autorem naposledy upraven 4.7.2015 13:15

Původní verze před úpravami:kojot: mno o to mene je takhle kritizovat :) :) :)

kojot   2x   Machine78: Vávra nám chce dokázat, že si opravdu zaslouží být jeden z nejlepších vývojářů tak mu dejme čas.
MazarSkunk_1: Né každý může být herním vývojářem.
Jinak hra vypadá opravdu užaně jak graficky tak i obsahově sice nejsem hru nemam, ale až hra výjde finalně plánuji si ji koupit. Jen doufám, že neplánují tuhle hru vydávat jako puzzle po částech až do finální podoby.
kojotkojot14015
    4.7.2015 11:33
kojot

Machine78: Vávra nám chce dokázat, že si opravdu zaslouží být jeden z nejlepších vývojářů tak mu dejme čas.
MazarSkunk_1: Né každý může být herním vývojářem.
Jinak hra vypadá opravdu užaně jak graficky tak i obsahově sice nejsem hru nemam, ale až hra výjde finalně plánuji si ji koupit. Jen doufám, že neplánují tuhle hru vydávat jako puzzle po částech až do finální podoby.

MazarSkunk_1   1x   uz ted to vypada dobre :) ....
diky za Vavru a za jeho slib ceskych titulku :) jeste ze tak . . Machine78: no ty si v zivote urcite dokazal vetsi veci na herni scene. .
MazarSkunk_1mazarskunk_133608
    4.7.2015 09:43
MazarSkunk_1

uz ted to vypada dobre :) ....
diky za Vavru a za jeho slib ceskych titulku :) jeste ze tak . . Machine78: no ty si v zivote urcite dokazal vetsi veci na herni scene. .Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Machine78   1x   Vávru nemám rád, někdy před sto lety se mu povedla jedna hra a od té doby je to namyšlenej rádoby myslitel, a samozvaný nejlepší vývojář na světě, tato hra zatím ukazuje opak.Machine78machine785274    4.7.2015 07:52 Machine78

Vávru nemám rád, někdy před sto lety se mu povedla jedna hra a od té doby je to namyšlenej rádoby myslitel, a samozvaný nejlepší vývojář na světě, tato hra zatím ukazuje opak.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Mrkrikajs   7x   Tak jak na to koukám... tak průměrná inteligence zde na zingu prostě nedokáže pochopit princip Alfa verze. Natož snad vývoj hry a její marketing. Alfa verze neukazuje to, co už autoři mají nebo nemají hotovo! Pořád jen remcáte na UBIzvyky dnešních společností, ukazovat ze hry co nejvíce před vydáním, a pak tady remcáte nad nad chabou kvantitou? :gun:Mrkrikajsmrkrikajs14559    4.7.2015 01:21 Mrkrikajs

Tak jak na to koukám... tak průměrná inteligence zde na zingu prostě nedokáže pochopit princip Alfa verze. Natož snad vývoj hry a její marketing. Alfa verze neukazuje to, co už autoři mají nebo nemají hotovo! Pořád jen remcáte na UBIzvyky dnešních společností, ukazovat ze hry co nejvíce před vydáním, a pak tady remcáte nad nad chabou kvantitou? :gun:

Vojta33   1x   Všichni jsou naočkovaní od ubi co vydávají trailery na svý hry 3x do týdne a pak když toto někdo nedělá tak to asi znamená že nic nemá... :DVojta33vojta338158    4.7.2015 00:08 Vojta33

Všichni jsou naočkovaní od ubi co vydávají trailery na svý hry 3x do týdne a pak když toto někdo nedělá tak to asi znamená že nic nemá... :D

Freddie   12x   Co všichni máte ty jo? To bude zklamání, je to na p*d a podobný pí*oviny. Na to, že je to teprve v alfě to podle mě vypadá dost dobře, hra má vyjít až za rok. Nevím, jestli je to nějakou zaslepeností, ale za sebe mohu s čistým svědomím říci, že se mi to líbí.Freddiefreddie14086    3.7.2015 21:37 Freddie

Co všichni máte ty jo? To bude zklamání, je to na p*d a podobný pí*oviny. Na to, že je to teprve v alfě to podle mě vypadá dost dobře, hra má vyjít až za rok. Nevím, jestli je to nějakou zaslepeností, ale za sebe mohu s čistým svědomím říci, že se mi to líbí.

skylines   2x   Ty kužely tam :Dskylinesskylines11568    3.7.2015 21:07 skylines

Ty kužely tam :D

JinLin    Podle mě tahle hra skončí totálním zklamáním pro všechny. Protože tato hra se vyvyjí už dost dlouho.
A navíc Warhorse slibujou a slibujou a pořád je to prakticky ve stejný fázy jako to bylo někdy před 3/4 rokem.
Ale podle mě pro ty co něco malo hodily této hře budou zklamaný. Je mi jasný že za tento názor dostanu spoustu hejtů, a hovadin kolem. Ale jak na to koukám Warhorse řeší v té hře uplný dá se říct prd.
Jako pořád se z té hry muže vyklubat hra která bude dobrá, ale zatím tomu moc nevěřím.
Ale tak nějak naivně věřím že to neposerou, a bude to kvalitní české RPG.
Ale zas u nás v ČR těch her moc není. A když už jsou tak ty hry nestojí ani za zmínku v nějakým komentáři, či příspěvku. :thumbup:
JinLinjinlin23266
    3.7.2015 20:45
JinLin

Podle mě tahle hra skončí totálním zklamáním pro všechny. Protože tato hra se vyvyjí už dost dlouho.
A navíc Warhorse slibujou a slibujou a pořád je to prakticky ve stejný fázy jako to bylo někdy před 3/4 rokem.
Ale podle mě pro ty co něco malo hodily této hře budou zklamaný. Je mi jasný že za tento názor dostanu spoustu hejtů, a hovadin kolem. Ale jak na to koukám Warhorse řeší v té hře uplný dá se říct prd.
Jako pořád se z té hry muže vyklubat hra která bude dobrá, ale zatím tomu moc nevěřím.
Ale tak nějak naivně věřím že to neposerou, a bude to kvalitní české RPG.
Ale zas u nás v ČR těch her moc není. A když už jsou tak ty hry nestojí ani za zmínku v nějakým komentáři, či příspěvku. :thumbup:

Cvrnda člen redakce   2x   Szczigi: Díky za upozornění, stream jsem nesledoval (místo toho jsem hrál) a nenapadlo mě, že v něm zazní český název vesnice, takže jsem na něj nekoukal ani ze záznamu a použil anglický název. OpravenoCvrndacvrnda7    3.7.2015 19:30 Cvrnda

Szczigi: Díky za upozornění, stream jsem nesledoval (místo toho jsem hrál) a nenapadlo mě, že v něm zazní český název vesnice, takže jsem na něj nekoukal ani ze záznamu a použil anglický název. Opraveno

Szczigi   1x   Menší připomínka k článku: nová vesnice se jmenuje Mrchojedy jak bylo zmíněno ve streamu samotným Danem Vávrou. Jinak článek chválím :thumbup: , určitě pomůže lidem kteří k alfa verzi nemají přístup aby si i oni udělali obrázek o dosavadním pokroku Kingdom Come: Deliverance. Já bych ještě pouze něco dodal k tématu jízda na koní: jízda na koni ještě nebyla zpracována pomocí motion capture kterého bychom se měli dočkat což velice vítám, protože v tomto směru vidím nedostatky jak už ve statickém posezu hráče ( nebylo by od věci kdyby se kamera lehce pohupovala v rytmu chůze/klusu koně) tak i pohybu hlavy koně. Mějme ale na paměti že se pořád jedná o Alfa verzi takže pevně věřím v to, že tým Dana Vávry to vše dotáhne do úspěšného konce :-) . Bylo by totiž smutné kdyby studio které má samotného koně v názvu nezpracovalo jízdu na koní co nejrealističtěji :-D . Jinak velice fandím Warhorse Studiu a držím palce :lol: :dance: :-)Szczigiszczigi6464    3.7.2015 19:24 Szczigi

Menší připomínka k článku: nová vesnice se jmenuje Mrchojedy jak bylo zmíněno ve streamu samotným Danem Vávrou. Jinak článek chválím :thumbup: , určitě pomůže lidem kteří k alfa verzi nemají přístup aby si i oni udělali obrázek o dosavadním pokroku Kingdom Come: Deliverance. Já bych ještě pouze něco dodal k tématu jízda na koní: jízda na koni ještě nebyla zpracována pomocí motion capture kterého bychom se měli dočkat což velice vítám, protože v tomto směru vidím nedostatky jak už ve statickém posezu hráče ( nebylo by od věci kdyby se kamera lehce pohupovala v rytmu chůze/klusu koně) tak i pohybu hlavy koně. Mějme ale na paměti že se pořád jedná o Alfa verzi takže pevně věřím v to, že tým Dana Vávry to vše dotáhne do úspěšného konce :-) . Bylo by totiž smutné kdyby studio které má samotného koně v názvu nezpracovalo jízdu na koní co nejrealističtěji :-D . Jinak velice fandím Warhorse Studiu a držím palce :lol: :dance: :-)

Lazy    Mnoho povyku pro nic.Lazylazy34358    3.7.2015 19:07 Lazy

Mnoho povyku pro nic.

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12148 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Knowledge is Power

Recenze - 25.2.2018
 
Knowledge is Power

Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: Konzole
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole