Uživatel nepřihlášen
 

Co se skrývá pod kapotou PC verze Need for Speed?

Neděle 20.3.2016 14:36 - Autor: Jan "Honzas4400" Kalný - Rubrika: Speciály Speciál Need for Speed

Kupodivu tam najdete funkční a optimalizovaný motor, který pohání podobně funkční a optimalizované auto. Jen by to chtělo vyměnit pneumatiky.

Série Need for Speed si dala roční pauzu a 5. listopadu 2015 vyšel na konzole nový, zatím poslední díl, který se tentokrát obešel i bez podtitulu, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o jakýsi restart série. Po více jak čtyřech měsících hra konečně dorazila i na počítače s příslibem hezčí grafiky, odemknutých snímků za vteřinu, podporou volantů, manuálním řazením a updaty zdarma. Podle oficiálních hardwarových požadavků se navíc zdálo, že hru rozjede i kdejaký postarší počítač. Je tomu doopravdy tak?

Hezčí a působivější

Need for Speed funguje vesměs jako snad každá závodní hra, obzvlášť ta arkádová. Vyberete si auto, objevíte se na silnici, dojedete k začátku závodu, zapnete ho, objeví se další soupeři a vaším úkolem je ideálně dojet do cíle jako první, aniž byste se cestou rozflákali a skončili naopak poslední. Fungují tak několik měsíců staré konzolové verze, funguje tak i ta počítačová verze. Osobně nevím, kdo by čekal něco jiného. Důležitá změna se ovšem netýká toho, jak funguje ve svém jádře, ale jak funguje tak obecně.

PC verze hry totiž disponuje několika vylepšeními, o kterých se může konzolím upřímně řečeno jenom zdát. Nejen to, že zde najdete odemknutý framerate, takže nejste limitováni na 30 fps jako v případě Xbox One i PS4 verzí, ale také zde najdete podporu 4K rozlišení. Kromě toho se samozřejmě můžete těšit na o něco hezčí grafiku u většiny efektů a detailů, jako jsou třeba stíny a textury, včetně lepšího anti-aliasingu.Need for Speed na počítače vypadá prostě lépe, ostřeji a tudíž i trochu živěji (nehledě na to, že samotné město občas působí polomrtvě). V tom hraje roli i to, že na PC verzi můžete například zaznamenat menší počet pop-inů, což se bude ve velké rychlosti hodit. Nejsou úplně eliminovány a občas si můžete všimnout, že támhle z vašeho otřesného řidičského výkonu vyrostl keř, ale nejde o nic hrozného.

Co si budeme říkat - konzolové verze Need for Speed vypadají dobře a jen těžko se tam hledá něco, z čeho by bylo člověku do pláče, ale počítačová verze má ve zkratce lepší v podstatě všechno; dohlednost, kvalitu stínů a odrazů, lepší anti-aliasing, vylepšenou ambientní okluzi a kvalitnější a detailnější textury. Jakmile si těchto vylepšení všimnete, lze si jich jen těžko odvšimnout. Pokud jde čistě o vizuální stránku, tak PC verze Need for Speed bez debaty vyhrává na plné čáře. A i když nejde tak úplně o rozdíly, kterých by si všiml i krátkozraký dědek, jde o rozdíly, které při porovnávání prostě uvidíte.

Sebedestrukční poznatky

Grafická stránka her ale není všechno a stejně důležitou roli hraje i samotná hratelnost a funkce okolo. V tomto případě je co do obsahu i funkčnosti rozdíl mezi PC verzí a těmi konzolovými poměrně minimální. Pokud se tedy bavíme o samotném základu. Hra na PC obsahuje přibližně polovinu všech updatů, které vyšly na konzole. Tzn. updaty Icons a Legends, update Showcase by měl údajně dorazit krátce po vydání a update s hot rody by snad mohl také brzy dorazit.Zásadní rozdíl samozřejmě přichází v případě ovládání. Já osobně závodní hry tak často nehraji, takže nemám po ruce žádný volant, který PC verze mimochodem podporují, a také žádný gamepad, který jsem si ještě pořád nepořídil (ale už se na tom pracuje, to je pokrok). Musel jsem se tak spokojit s klávesnicí, z čehož se nejspíš některým závodním nadšencům zatočí hlava kolem, ale jiné východisko neexistovalo, tak se s tím smiřte. Kupodivu ale nebyl s ovládáním auta problém. Všechno reagovalo docela v pořádku, a i přesto, že jsem samozřejmě nemohl docílit takové preciznosti, které bych docílil s gamepadem nebo dokonce volantem, nebyl s ovládáním jediný problém. Tedy s ovládáním auta, abych byl přesný. V něm je totiž všechno poměrně standardní a najdete zde klasický plyn, brzdu, zatáčení, ruční brzdu, nitro a také to manuální řazení a pokud vám něco nebude vyhovovat, není problém si ovládání přenastavit (a to i v případě, že používáte gamepad nebo volant).

S ovládáním všeho okolo už byl trochu problém. Především z toho důvodu, že jde naopak o nestandardní ovládání. Hra totiž aktivně využívá klávesy jako backspace (kterým se dostanete do menu), Home, End, Page Up i Page Down atd. Těmi ovládáte především samotná menu nebo mapu. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvyk na to, jak se co přibližně ovládá. Jejich naučení bylo trochu těžší i kvůli tomu, že zprvu na vás vybafnout tutoriálové hlášky, které vás se vším seznámí a zároveň zazdí horní část obrazovky. A vy to musíte číst a ještě se soustředit na jízdu, abyste se někde nevyhnojili. Což platí i pro takové tutoriálové hlášky, které vám krásně vysvětlí, co se to právě na té obrazovce děje.

„Honí vás policie a nesmíte udělat jedinou chybu, jinak zaplatíte docela tučnou pokutu? Ok, tady máte přes půl obrazovky velký text, takže zatímco hrajete, tak si to můžete přečíst a dozvědět se pár zajímavostí.” Tak nějak k tomu hra přistupuje. Nutno také dodat, že během hraní nebudete využívat myš. Osobně jsem narazil na jedinou možnost, kdy myš využít můžete, a to konkrétně ve vaší garáži při prohlížení vašeho vytuněného miláčka. Nikde jinde jsem podporu myši nezaznamenal.Koňská síla jedné GTX 970

Zatím si Need for Speed nevede špatně. Obsahově je na tom sice, snad zatím, trochu hůř než konzolový protějšek, ale s ovládáním nebyl problém a samotná hra vypadá lépe. Nejvíce očí se ale bezesporu upíná směrem k optimalizaci. Nejdůležitější otázka snad u každé PC hry - rozjede to ta moje rachotina? A odpověď? U Need for Speed je docela dost pravděpodobné, že jo.

Sám jsem měl z optimalizace trochu strach. Ani ne tak z toho, že bych hru na GTX 970 s i5-6400 nerozjel, zvlášť když je mezi minimálnimi požadavky GTX 750Ti a i3-4130, jako spíš z toho, že bych musel přítomnost špatné optimalizace sdělovat právě já. Naštěstí mě nic takového nečeká. Optimalizace není úplně perfektní, to ano, ale je prostě dobrá.

Po chvíli testování vlastně stačilo snížit kvalitu stínů o jeden stupeň (změny jsem si vážně nevšiml) a nebyl problém hru rozjet na 60 fps. A to klidně i na rozlišení 2057×1286, kterého jsem dosáhl díky DSR. Propadnutí snímků jsem si všiml pouze ve dvou případech - jednak na začátku závodů, během kterých je všude kolem dost kouře z pneumatik ostatních hráčů (živých i umělých), přičemž po chvilce kouř zmizí a snímky vyskočí nad 60. Druhý případ se několikrát objevuje při přejezdu po určitém místě na určitém mostě nebo dalších vyvýšenějších místech s výhledem na několik ulic dole, v takovém případě jdou snímky dolů pouze o tři, čtyři čísla. Ve zbytku hry jsou ale snímky stále nad 60 a jinak dolů nejdou, ani kdybych se stavěl na střechu.

Nastavení grafiky (nahoře je ještě rozlišení a v-sync)
Nastavení grafiky (nahoře je ještě rozlišení a v-sync)
Nastavení zvuku
Nastavení zvuku
Layout pro gamepad
Layout pro gamepad
Layout pro jeden z podporovaných volantů
Layout pro jeden z podporovaných volantů
Nastavení ovládání pro klávesnici
Nastavení ovládání pro klávesnici

I [vložte název svého oblíbeného auta] má své chyby

Need for Speed, stejně jako úplně jako každá jiná hra, se nevyhnul chybám, které mohou být pro některé překážkou. NFS má ve zkratce porodní bolesti, které nemusí vytvořit úplně ten nejlepší první dojem. Stejně jako tomu bylo i v mém případě.

Po odemknutí hry o půlnoci jsem ji zapnul, několik vteřin jsem sledoval černou obrazovku a poté na mě vyskočilo okno, že program přestal pracovat. Tak jsem hru pustil znova a naštěstí se mi na druhý pokus povedlo dostat do menu. Po vybrání položky „Play” jsem si musel odsedět hrané video a když jsem se pak dostal ke hraní, tak jsem měl za úkol dojet ke garáži. Po přijetí do ní jsem opět sledoval hrané video, poté mě hra pustila k výběru auta a jakmile mě vyhodila z garáže ven, tak se zasekla. Takže následovalo opětovné spuštění hry, během kterého program přestal opět pracovat. Když se mi pak podařilo konečně dostat normálně do hry, tak už všechno jelo většinu času v pořádku a už mě nečekaly žádné záseky, i když hra po startu i během hraní ještě několikrát výjimečně spadla. To ale neznamená, že mě nečekaly ani další problémy. Po zhruba hodině hraní vypadly servery a samozřejmě jsem si prostě nemohl zahrát, takže jsem se šel radši věnovat psaní tohohle článku. Při dalším testování už servery nevypadly, mohlo jít o výjimečný případ v den vydání, ale prostě se to stalo.

Bohužel to ale pořád neznamená, že je hra i bez dalších chyb. Nějaké menší nedodělky v pohodě p(r)ominu, ale jednou se mi stalo, že silnice přede mnou prostě zmizela a já začal padat dolů do neznáma. Nevěříte? Věřte. Později se mi totéž podařilo uměle zrekonstruovat tím, že jsem začal stahoval jinou hru na stejný disk. Takže pokud si hru nainstalujete na pomalejší disk (čtěte ne-SSD, tzn. standardní HDD), který budete zatěžovat i něčím jiným, než samotnou hrou, můžou nastat vyloženě vážně problémy, kvůli kterým pořádně nedojedete ani jeden závod. Můžou a nemusí, ale počítejte s tím.

Jednou se mi také stalo to, že jsem ťuknul do místního taxíku a ten prostě zmizel. Kromě toho je ale hledání chyb poměrně obtížné. Hra funguje relativně jak má. Jediný problém přichází tak maximálně v tom, že někomu může hra připadat stereotypní, že má debilní umělou inteligenci nebo že má obecně málo obsahu, ale to už jde nad rámec PC verze jako takové. A v případě, že nevíte, co od hry čekat, stačí si přečíst naší recenzi PS4 verze.

Stručně řečeno je to tedy takhle - PC verze Need for Speed není perfektní, ale zároveň je v dnešní době poměrně ojediněle kvalitní. Ovládá se dobře, optimalizace je takřka ukázková (a pokud vlastníte nějaký normální počítač, pak byste neměli mít problémy), ale najde se několik chyb a ve finále stále záleží na tom, jak vás bude bavit samotná hra. Pokud jste si ale na hru brousili nehty a netrpělivě jste vyhlíželi vydání počítačové verze a zároveň máte perfektní představu o tom, co čekat, tak k tomu lze dodat jen jednu věc: Myslím, že čekání se vyplatilo. Mohlo to dopadnout líp, ale mohlo to dopadnout daleko, daleko hůř.

Rozdíl mezi maximálním (vlevo) a minimálním (vpravo) nastavením grafiky

Hráno na sestavě:

OS: Windows 10 - 64bit
Procesor: Intel Core i5-6400 (~2,7 GHz)
Grafická karta: Nvidia GTX 970 (4 GB)
Paměť: 16 GB RAM

Minimální požadavky pro 720p při 30fps s low nastavením

Procesor: Intel Core i3-4130 nebo ekvivalent
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 750Ti 2GB nebo AMD Radeon HD7850 2GB
Operační paměť: 6 GB RAM

Doporučené požadavky pro 1080p při 60fps s high nastavením

Procesor: Intel Core i5-4690 nebo ekvivalent
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB nebo AMD Radeon R9 290 4GB
Paměť: 8 GB RAM

Neměnné požadavky:

OS: Windows 7 - 64bit nebo novější
Místo na disku: 30 GB
Grafická karta s podporou DX11

Tisk  
Need for Speed na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Need for Speed Screenshot ze hry Need for Speed Screenshot ze hry Need for Speed Screenshot ze hry Need for Speed Screenshot ze hry Need for Speed Screenshot ze hry Need for Speed Screenshot ze hry Need for Speed Screenshot ze hry Need for Speed
Další aktuální články
 
Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Pátek 23.3.2018 00:00 - Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl? Přečíst celý článek »

6 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Miky
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Čtvrtek 22.3.2018 13:47 - Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu. Přečíst celý článek »

31 komentářů | Autor: Miky
Mulaka

Mulaka

Čtvrtek 22.3.2018 12:00 - Po stope mexického zabijáka modliviek. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: romando

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Co se skrývá pod kapotou PC verze Need for Speed?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
HD-G.I.D    Na klavesnici je ten problem ze ked zatocis tak to pomaly reaguje a tym padom to na hovno odbaca a nikde v nastaveniach nie je mozne nastavit aby to citlivejsie reagovaloHD-G.I.Dhd-gid15189    12.10.2017 00:57 HD-G.I.D

@ odpověď na komentář od Maestrodk:Na klavesnici je ten problem ze ked zatocis tak to pomaly reaguje a tym padom to na hovno odbaca a nikde v nastaveniach nie je mozne nastavit aby to citlivejsie reagovalo

Maestrodk napsal:Ok, ale co jim brání si to přenastavit? To není ani tak na tebe ale na Vojtech1141. Fňukat o ovládání na počítači fakt nechápu, když se dá všechno do jednoho nastavit. O tom PC je.

MORTHSIR   2x   Na klavesnici? :D To je tedy prasarna. Takovej na silnici nepatri. :DMORTHSIRmorthsir17268    21.3.2016 08:03 MORTHSIR

Na klavesnici? :D To je tedy prasarna. Takovej na silnici nepatri. :D

KRoman47   1x   A zkoušel to někdo na tom volantu? Kamarád má T300 RS a prý není schopný to rozjet, tak jezdí na klávesnici. =/KRoman47kroman4717383    21.3.2016 07:59 KRoman47

A zkoušel to někdo na tom volantu? Kamarád má T300 RS a prý není schopný to rozjet, tak jezdí na klávesnici. =/

Srama    Jak to říct na ps4 mi stačila beta, na pc nemám odehraných ani těch 10hodin na zkoušku a nějak není nic co by mě u hry drželo. .
Takže kupovat nebudu. .
Je to škoda hra vypadá pěkně aj dobře běží, ale k čemu to když je to zachvilu prostě nuda :-D
Sramasrama36531
    21.3.2016 07:32
Srama

Jak to říct na ps4 mi stačila beta, na pc nemám odehraných ani těch 10hodin na zkoušku a nějak není nic co by mě u hry drželo. .
Takže kupovat nebudu. .
Je to škoda hra vypadá pěkně aj dobře běží, ale k čemu to když je to zachvilu prostě nuda :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Mighty   1x   Měli by být alespoň dvě kategorie. . Závodní hry-iRacing, rF, Assetto, atp a Arcade racing - série NFS, Burnout atd - tam si vesele jezdíš na šipkách, každou zatáčku řežeš rychlostí kolem 300 km/h a bez problémů vítězíš.

Gratuluji do EA že konečně přidali podporu volantů, byť to v těchle parodiích na závody není vůbec nutné.

@ odpověď na komentář od Auvicek:
Kandidát na závodní hru roku. . to snad ani ne :D
Mightymighty28812
    21.3.2016 07:26
Mighty

@ odpověď na komentář od skylines:Měli by být alespoň dvě kategorie. . Závodní hry-iRacing, rF, Assetto, atp a Arcade racing - série NFS, Burnout atd - tam si vesele jezdíš na šipkách, každou zatáčku řežeš rychlostí kolem 300 km/h a bez problémů vítězíš.

Gratuluji do EA že konečně přidali podporu volantů, byť to v těchle parodiích na závody není vůbec nutné.

@ odpověď na komentář od Auvicek:
Kandidát na závodní hru roku. . to snad ani ne :D

skylines napsal:Závodní hry se hrajou na volantu. Klávesnice nebo gamepad je stejný rouhání. :D

Auvicek    Dámy a pánové.... kandidát nejlepší závodní hry na PC V tomto roce.... a nebo že by to to demo z forzy tohle překonalo... jestli teda vyjde letos, žeAuvicekauvicek29963    20.3.2016 22:39 Auvicek

Dámy a pánové.... kandidát nejlepší závodní hry na PC V tomto roce.... a nebo že by to to demo z forzy tohle překonalo... jestli teda vyjde letos, že

Esprite    Jasný no, já myslel že se rozčiloval proto, že to nelze přenastavit. (jestli to jde/nejde nemám tušení) :-DEspriteesprite33929    20.3.2016 22:27 Esprite

@ odpověď na komentář od Maestrodk:Jasný no, já myslel že se rozčiloval proto, že to nelze přenastavit. (jestli to jde/nejde nemám tušení) :-D

Maestrodk napsal:Ok, ale co jim brání si to přenastavit? To není ani tak na tebe ale na Vojtech1141. Fňukat o ovládání na počítači fakt nechápu, když se dá všechno do jednoho nastavit. O tom PC je.

skylines    Nehřešíš. Jen si to neužíváš tak jak by jsi mohl :Dskylinesskylines11568    20.3.2016 22:16 skylines

@ odpověď na komentář od Rounce:Nehřešíš. Jen si to neužíváš tak jak by jsi mohl :D

Rounce napsal:Takže když hraju DiRT Rally na ovladaču hřeším ? :-D

sareth    odkaz ]sarethsareth6616    20.3.2016 21:58 sareth

odkaz ]

Maestrodk   1x   Ok, ale co jim brání si to přenastavit? To není ani tak na tebe ale na Vojtech1141. Fňukat o ovládání na počítači fakt nechápu, když se dá všechno do jednoho nastavit. O tom PC je.Maestrodkmaestrodk8088    20.3.2016 21:23 Maestrodk

@ odpověď na komentář od Esprite:Ok, ale co jim brání si to přenastavit? To není ani tak na tebe ale na Vojtech1141. Fňukat o ovládání na počítači fakt nechápu, když se dá všechno do jednoho nastavit. O tom PC je.

Esprite napsal:Oldschool hráči jedou A, Y < ; > např.

Esprite    Oldschool hráči jedou A, Y < ; > např.Espriteesprite33929    20.3.2016 21:22 Esprite

@ odpověď na komentář od Maestrodk:Oldschool hráči jedou A, Y < ; > např.

Maestrodk napsal:A jaký je problém s ovládáním na klávesnici? Snad se to dá přenastavit, ne? Čím byste prosím vás chtěli na klávesnici zatáčet jiným, než šipkami? Asi escapem...

Zbrojovak    Tohle bude brzo v On The House.Zbrojovakzbrojovak53649    20.3.2016 21:10 Zbrojovak

Tohle bude brzo v On The House.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

antiku   2x   Jakákoliv závodní hra jde hrát na K+M, nikdy jsem s tím neměl problém. Nejsem žádnej hardcore závodník, ale pokud si myslíte, že je to katastrofa, tak úplně stejná jako hrát střílečky na gamepadu.antikuantiku10022    20.3.2016 21:08 antiku

Jakákoliv závodní hra jde hrát na K+M, nikdy jsem s tím neměl problém. Nejsem žádnej hardcore závodník, ale pokud si myslíte, že je to katastrofa, tak úplně stejná jako hrát střílečky na gamepadu.

Maestrodk   1x   A jaký je problém s ovládáním na klávesnici? Snad se to dá přenastavit, ne? Čím byste prosím vás chtěli na klávesnici zatáčet jiným, než šipkami? Asi escapem...Maestrodkmaestrodk8088    20.3.2016 21:00 Maestrodk

A jaký je problém s ovládáním na klávesnici? Snad se to dá přenastavit, ne? Čím byste prosím vás chtěli na klávesnici zatáčet jiným, než šipkami? Asi escapem...

sneky   2x   no jak ja se na tuhle hru tesil ale stacilo videt par gameplay videii a rikam hmm tak nic mozna priste. . protoze tady zavedli tu samou dementni blikaci paradu jako v Most Wanted 2013 . . jako nevim jakej idiot vymyslel to ze kdyz vas zacnou policajti sledovat blika to jak kolotoce a kdyz to skonci tak zas. . a to ukonceni zavodu a nacitani bodu bum zas co kdyby to nepojali tak blbe ? . . zlaty stary needy. . tohle proste ne . . jo a bez neonu? sakra proc! ! :Dsnekysneky12637    20.3.2016 20:59 sneky

no jak ja se na tuhle hru tesil ale stacilo videt par gameplay videii a rikam hmm tak nic mozna priste. . protoze tady zavedli tu samou dementni blikaci paradu jako v Most Wanted 2013 . . jako nevim jakej idiot vymyslel to ze kdyz vas zacnou policajti sledovat blika to jak kolotoce a kdyz to skonci tak zas. . a to ukonceni zavodu a nacitani bodu bum zas co kdyby to nepojali tak blbe ? . . zlaty stary needy. . tohle proste ne . . jo a bez neonu? sakra proc! ! :D

Vojtech1141   2x   To neznamená, že musí zmršit ovládání pro ty, kteří si kvůli jedný hře nechtějí kupovat ovladač.
A ty bugy, na ty říkáte co?
Vojtech1141vojtech114138905
    20.3.2016 20:49
Vojtech1141

@ odpověď na komentář od Margera:To neznamená, že musí zmršit ovládání pro ty, kteří si kvůli jedný hře nechtějí kupovat ovladač.
A ty bugy, na ty říkáte co?

Margera napsal:A ty se divíš? Hrát závodní hry na kluávesnici, to snad nemůžeš myslet vážně. Kup si alespoň nějaký gamepad!

Rounce    Takže když hraju DiRT Rally na ovladaču hřeším ? :-DRouncerounce31752    20.3.2016 20:14 Rounce

@ odpověď na komentář od skylines:Takže když hraju DiRT Rally na ovladaču hřeším ? :-D

skylines napsal:Závodní hry se hrajou na volantu. Klávesnice nebo gamepad je stejný rouhání. :D

Phase   1x   Co ja viem je to arkada, malo bz to bzt v pohode aj s K+M, neni to predsa simulator, ale nfs jedna z najnerealnejsich zavodnych hier :D naco volant na taku vecPhasephase19275    20.3.2016 20:06 Phase

Co ja viem je to arkada, malo bz to bzt v pohode aj s K+M, neni to predsa simulator, ale nfs jedna z najnerealnejsich zavodnych hier :D naco volant na taku vec

Esprite   1x   Always online, dementní šipky podle který mám jet, absence tuningu na některých autech, neony atd. mě odradily. . Ne díky EA :thumbup:Espriteesprite33929    20.3.2016 19:57 Esprite

Always online, dementní šipky podle který mám jet, absence tuningu na některých autech, neony atd. mě odradily. . Ne díky EA :thumbup:

skylines   1x   Závodní hry se hrajou na volantu. Klávesnice nebo gamepad je stejný rouhání. :Dskylinesskylines11568    20.3.2016 19:22 skylines

Závodní hry se hrajou na volantu. Klávesnice nebo gamepad je stejný rouhání. :D

Lazy   2x   Ja taky dohral bezproblemu NFSU1, 2 na K+M, ale dneska s gamepadem bych uz do toho asi nesel :-DLazylazy34358    20.3.2016 18:36 Lazy

@ odpověď na komentář od ElementGamer:Ja taky dohral bezproblemu NFSU1, 2 na K+M, ale dneska s gamepadem bych uz do toho asi nesel :-D

ElementGamer napsal:Co jsem zkoušel, tak tohle NFS jde hrát solidně i na K+M, ale jak říkáš, gamepad je samozřejmě lepší (porovnáno s DualShockem 4) .

ElementGamer    Co jsem zkoušel, tak tohle NFS jde hrát solidně i na K+M, ale jak říkáš, gamepad je samozřejmě lepší (porovnáno s DualShockem 4) .ElementGamerelementgamer13999    20.3.2016 18:17 ElementGamer

@ odpověď na komentář od Lazy:Co jsem zkoušel, tak tohle NFS jde hrát solidně i na K+M, ale jak říkáš, gamepad je samozřejmě lepší (porovnáno s DualShockem 4) .

Lazy napsal:Zavodni hry a plosinovky jedine na gamepade!

Lazy    Zavodni hry a plosinovky jedine na gamepade!Lazylazy34358    20.3.2016 17:54 Lazy

Zavodni hry a plosinovky jedine na gamepade!

skylines   5x   Na téhle hře se mi líbí jedna věc: Tachometr. Všechno ostatní je tak nezkutečně debilní že když jsem to hrál tak se mi chtělo umřít nudou. A to doopravdy. Z celé herní doby jsem koukal většinu času na telefon a nebo po pokoji protože se to hrozně táhlo. Na to že to má ve jméně slovo speed bych tuhle hru předjel i na koloběžce a mnohem více bych se u toho bavil i kdybych měl vymknutý kotník.skylinesskylines11568    20.3.2016 17:03 skylines

Na téhle hře se mi líbí jedna věc: Tachometr. Všechno ostatní je tak nezkutečně debilní že když jsem to hrál tak se mi chtělo umřít nudou. A to doopravdy. Z celé herní doby jsem koukal většinu času na telefon a nebo po pokoji protože se to hrozně táhlo. Na to že to má ve jméně slovo speed bych tuhle hru předjel i na koloběžce a mnohem více bych se u toho bavil i kdybych měl vymknutý kotník.

patasde    hrát závodní hru na klávesnici? jak tam určuješ polohu plynu? to musíš jedině na max mít plyn ne?patasdepatasde17625    20.3.2016 16:53 patasde

@ odpověď na komentář od Vojtech1141:hrát závodní hru na klávesnici? jak tam určuješ polohu plynu? to musíš jedině na max mít plyn ne?

Vojtech1141 napsal:To ovládání vymýšlel kdo? Nějaký externí studio pro konzole, který klávesnici nikdy nevidělo a přiřadilo to tam podle názvu klávesnic? Na mém PC (16 GB RAM, i7 6700 a GTX 980) hra běží docela hezky v 60 fps. Ale těch 60 fps, to je snad jediná věc, čemu se věnovali. Oproti konzolové verzi je to zabugované, špatně se to ovládá (zatáčení šipkami, co to sakra je) a options menu taky není nic slavnýho.
Navíc tomu průměrnost hry moc nepomáhá.

Alfajk   1x   skoda, ze tohle auto z bazaru je 3x bourany a ma pretocenej tachak...pritom lak se jim podarilo vyspravit hezkyAlfajkalfajk16671    20.3.2016 16:52 Alfajk

skoda, ze tohle auto z bazaru je 3x bourany a ma pretocenej tachak...pritom lak se jim podarilo vyspravit hezky

Margera   7x   A ty se divíš? Hrát závodní hry na kluávesnici, to snad nemůžeš myslet vážně. Kup si alespoň nějaký gamepad!Margeramargera14991    20.3.2016 16:40 Margera

@ odpověď na komentář od Vojtech1141:A ty se divíš? Hrát závodní hry na kluávesnici, to snad nemůžeš myslet vážně. Kup si alespoň nějaký gamepad!

Vojtech1141 napsal:To ovládání vymýšlel kdo? Nějaký externí studio pro konzole, který klávesnici nikdy nevidělo a přiřadilo to tam podle názvu klávesnic? Na mém PC (16 GB RAM, i7 6700 a GTX 980) hra běží docela hezky v 60 fps. Ale těch 60 fps, to je snad jediná věc, čemu se věnovali. Oproti konzolové verzi je to zabugované, špatně se to ovládá (zatáčení šipkami, co to sakra je) a options menu taky není nic slavnýho.
Navíc tomu průměrnost hry moc nepomáhá.

Ondr4h   3x   Na slovo restart ve spojeni s touto serii jsem silne alergicky.Ondr4hondr4h17156    20.3.2016 16:00 Ondr4h

Na slovo restart ve spojeni s touto serii jsem silne alergicky.

BůhOnty   5x   Takový minimální rozdíl mezi Max a Low nastavením? wutBůhOntybuhonty2908    20.3.2016 15:57 BůhOnty

Takový minimální rozdíl mezi Max a Low nastavením? wut

Honzas4400 člen redakce   1x   Nezdá, zrnění tam skutečně je, ale v pohybu je docela těžký si toho všimnout, pokud to nebude to jediný, na co se budeš zaměřovat. Vypnout to ale nejde, aspoň ne skrz oficiální cestu (tj. nastavení ve hře) .Honzas4400honzas4400274    20.3.2016 15:36 Honzas4400

@ odpověď na komentář od Lazy:Nezdá, zrnění tam skutečně je, ale v pohybu je docela těžký si toho všimnout, pokud to nebude to jediný, na co se budeš zaměřovat. Vypnout to ale nejde, aspoň ne skrz oficiální cestu (tj. nastavení ve hře) .

Lazy napsal: :thumbup: Zda sa me to (podle screenu) , nebo ta hra ma FilmGrain? Pokud ano, je v nastaveni nekde polozka off?

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (150 příspěvků), Low FPS a GPU usage 45 - 65% (18 příspěvků), Jaký monitor? (45 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12157 příspěvků), STEAM -všechno sem (7099 příspěvků), PS4 Slim - má někdo na prodej? (5 příspěvků), Hlučný ventilátor a disk PS4 Pro (9 příspěvků), Trance - Goa + Progressive Mix 44 (466 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (115 příspěvků), Hard to be a god (3 příspěvky), PlayStation 4 - An error has occurred (3 příspěvky)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Pure Farming 2018

Recenze - 23.3.2018
 
Pure Farming 2018

Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole