Uživatel nepřihlášen
 

Cities: Skylines – noční život, sníh i katastrofy pod drobnohledem

Středa 30.11.2016 14:14 - Autor: Ondřej "ThainDegu" Zeman - Rubrika: Speciály Speciál Cities: Skylines

Sedl nám nový obsah do budovatelské strategie roku stejně jako základní hra?

V naší recenzi jsme budovatelskou strategii Cities: Skylines označili za nejlepší žánrový titul současnosti. Základní hra nám dala k dispozici klasické budování města v dobře vypadajícím kabátci. Vývojáři z Colossal Order vytvořili dílo, které nyní nemá díky aktivní spolupráci tvůrců a hráčů výraznější konkurenci. Vedle bezplatného komunitního obsahu nám autoři tohoto díla nabízejí také placené datadisky, které se vždy zaměřují na určitou tématiku. Dnes se podíváme na zoubek nočnímu přídavku After Dark, zimnímu Snowfall a nedávno přidanému katastrofickému dodatku Natural Disasters, který do hry přidává sérii hrůzně vypadajících pohrom.

Divoký noční život

První várka výrazněji zpoplatněného obsahu k nám dorazila na konci minulého roku. After Dark oživilo mrtvé noční město ze základní hry. Po přidání tohoto dodatku začnou ulice tmou zalité metropole pulzovat životem, který v nich doposud scházel. Některé městské čtvrti je dokonce možné zaměřit na aktivnější provozování nočních radovánek. Živo bude v těchto vyhrazených podnicích primárně po setmění.  Čtyřiadvacetihodinový cyklus určitých staveb výrazně posiluje příjem městské pokladny.Zvýšená noční aktivita neprospívá jen městské pokladně, krom ní přijde k duhu také kriminálním živlům. Problémové členy společnosti je naštěstí možné v After Dark napravit za pomoci věznice, do níž ihned po dopadení putují. Vedle nápravného centra přidává tento datadisk také taxi službu, plážové zóny, nákladní prostory pro efektivnější přepravu zboží, autobusové centrály a gigantické mezinárodní letiště, které má v sobě zabudovanou stanici metra. Osobně mě v tomto obsahovém dodatku nejvíce zaujala cyklistika, která slouží obyvatelům města k rychlému přesunu mezi nepříliš vzdálenými body.Startovní DLC After Dark přidává do základní hry řadu zásadních prvků, které posouvají celkovou hratelnost na vyšší úroveň. Investici do tohoto datadisku rozhodně doporučuji, bez něj vám komplet nabídne jen poloviční zážitek.

Sněží!

Druhý zpoplatněný datadisk Snowfall přináší sněhem zalité mapy, v kterých budete muset řešit extrémní teplotní výkyvy, rychlé šíření nemocí, zledovatělé silnice a sněžné bouře. Zimní problematika se naneštěstí nepromítá do základních lokalit. Pokud budete chtít zažít pořádný blizard, musíte si na startu navolit jednu ze tří DLC lokací. Původní území se namísto pořádné vánice dočkají vydatných dešťů a hustých mlh. Mimoto dostanou také nové tramvajové linky, které tolik nezasahují životní prostředí.Snowfall obohacuje Cities: Skylines jen v minimálním měřítku, jeho absence není tím pádem nikterak citelná. Pokud se jej přesto kvůli podpoře tvůrců rozhodnete koupit, dostanete jen tři specifické zimní mapy, tramvaje, sněžné pluhy a nové typy počasí. Hlavním tahounem tohoto přídavku jsou sněhem zalité lokality, které vám nabídnou trošku jiný zážitek než lokace v normálním teplotním pásmu. Osobně doporučuji investovat do tohoto DLC jen v případě, že bude ve slevě.Série katastrof

Posledním placeným dodatkem je v současnosti Natural Disasters, který se zaměřuje na problematiku přírodních katastrof. Po přidání tohoto DLC do hry se vám otevře řada náhodných katastrofických scénářů. Vaše město může zasáhnout zemětřesení, tsunami, gigantická bouře, tornádo či meteorit. Každá katastrofa naruší chod metropole odlišným způsobem. Zemětřesení vám například poškodí vodovodní síť a plně zničí infrastrukturu budov, pád meteoritu naopak srovná vše v okruhu několika mil. Neštěstí se většinou generují náhodně. Pokud se budete moc nudit, můžete si čas od času aktivovat jednu ze strašlivých pohrom na vlastní pěst.Dopad božského hněvu lze zmenšit za pomoci nové sítě budov, která se zaměřují na snižování vlivu katastrof na život běžného občana. Natural Disasters vám umožňuje stavět kryty, nouzové vysílače, úklidová centra, meteorologické stanice a radary pro studování hlubokého vesmíru. Efektivní rozmístění bunkrů a dobré naplánování evakuačních cest dokáže nejednou zachránit život velké části vašeho obyvatelstva.

Katastrofický přídavek Natural Disasters je pro základní hru stejně zásadní jako první obsahový dodatek After Dark. Komplet je tímto DLC opět posunut na vyšší úroveň. Přírodní neštěstí se mohou promítnout do chodu měst na všech dostupných mapách.

Vyplatí se?

Současný trojlístek placených datadisků posiluje Cities: Skylines v mnoha směrech. Osobně bych však nákup za plnou cenu doporučil jen v případě Natural Disasters a After Dark. Nevýrazný Snowfall za třináct euro rozhodně nestojí. V budoucnu nám snad autoři v rámci přidávání nových DLC balíčků naservírují podobně kvalitní obsah, jako u prvních dvou doporučených kousků.Tisk  
Cities: Skylines na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Cities: Skylines Screenshot ze hry Cities: Skylines Screenshot ze hry Cities: Skylines Screenshot ze hry Cities: Skylines Screenshot ze hry Cities: Skylines Screenshot ze hry Cities: Skylines Screenshot ze hry Cities: Skylines Screenshot ze hry Cities: Skylines
Další aktuální články
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Středa 21.2.2018 18:18 - Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání stálo za to. Přečíst celý článek »

3 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: Honzas4400
Fe

Fe

Středa 21.2.2018 14:00 - Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: barlow
The Station

The Station

Úterý 20.2.2018 16:35 - Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní sci-fi recenzi. Přečíst celý článek »

3 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: ROYALFOX

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Cities: Skylines – noční život, sníh i katastrofy pod drobnohledem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Virus    Balíčky to jsou parádní všechny, ale já bych ani jeden za plnou cenu nekoupil. Slevy na ně jsou dost časté a pak se nechají sehnat kolem 5 euro. A to se vyplatí ještě víc. :-)Virusvirus7406    3.12.2016 14:02 Virus

Balíčky to jsou parádní všechny, ale já bych ani jeden za plnou cenu nekoupil. Slevy na ně jsou dost časté a pak se nechají sehnat kolem 5 euro. A to se vyplatí ještě víc. :-)

Lazy     :thumbup:Lazylazy34358    1.12.2016 09:33 Lazy

:thumbup:

sweat55   1x    :thumbup: :thumbup: :thumbup:sweat55sweat5520217    30.11.2016 15:26 sweat55

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole