Uživatel nepřihlášen
 

Arma 3 - DLC Bundle 2 pod drobnohledem

Sobota 20.5.2017 19:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál Arma 3

V postupně aktualizovaném článku hodnotíme druhou várku placených přídavků Army 3. Má hra i po letech co nabídnout a vyplatí se koupě jednotlivých DLC?

Arma 3 od Bohemia Interactive vyšla už v roce 2013, ale stále je zásobována novým obsahem. V předešlých letech jsme se dočkali nejen záplavy opravných patchů a různých bezplatných novinek, ale i několika placených rozšíření. Po drobném DLC Karts následovaly relativně standardní balíčky Helicopters a Marksmen a vše završila masivní expanze Apex. S Apexem však život Army 3 neskončil, a tak se na obzoru objevila druhá vlna placených dodatků. Ty si můžete koupit samostatně nebo jako součást cenově výhodnějšího DLC Bundlu 2 a jako člověk, který již v Armě 3 strávil stovky hodin, jsem se rozhodl podívat se na to, co nové přídavky zahrnují a jestli má jejich pořízení smysl. Opět přitom využívám formát hodnocení Season Passů, protože navzdory jinému názvu by se DLC Bundle 2 dal považovat za Season Pass. Co všechno v něm ale najdeme?

Jets

Datum vydání: 16. 5. 2017 / Cena: 9,99€

První DLC z druhé vlny má za cíl obohatit vzdušný boj, který je už od vydání plné verze Army 3 v září 2013 dost možná nejchudším a nejvíc opomíjeným aspektem hry. S Jets se však ledacos mění. DLC se chlubí zejména třemi stíhacími letouny. Frakce NATO byla obohacena o stíhačku F/A-181 Black Wasp II, CSAT se dočkal letounu To-201 Shikra a FIA má nově k dispozici o něco menší stroj A-149 Gryphon. Tuhle svatou trojici pak doplňuje Sentinel, majestátní bezpilotní letoun pro NATO. Všechny stíhačky jsou dost detailně vymodelované, nechybí ani detailní zpracování kokpitů, několik kamufláží a stealth verze Black Wasp II a Shikry. Stěžovat si nemohu ani na ozvučení nebo výzbroj, všechny nové stroje jsou navíc dobře ovladatelné a pro všechny lze najít nejedno využití. Vždy jsem měl pocit, že stíhačky v samotné Armě 3 slouží hlavně pro podporu pozemních jednotek, a když chcete něco víc, měli byste sáhnout po modech. S novými letouny ale konečně dostávají prostor vzdušné souboje i v základní hře.

To vám názorně předvede třeba nová ukázková mise. V ní usednete do kokpitu Black Wasp II a dostanete za úkol ve vzdušném prostoru nad Altisem zneškodnit dvojici nepřátelských stíhaček a postarat se o několik vozidel na zemi. Jedná se o dost krátkou a přímočarou misi, ale svému hlavnímu účelu, tedy představení základů vzdušného boje a vyzkoušení jedné z nových stíhaček, v zásadě stačí. Navíc disponuje skvělou atmosférou a vyzkoušíte v ní možnosti letadlové lodě. Ano, letadlové lodě. Podobně jako předešlé přídavky, i Jets nabízí kromě placeného obsahu bezplatné novinky pro každého majitele hry. A letadlová loď USS Freedom je určitě nejvýraznější z nich.V základu se jedná o statický objekt, který lze v editoru umístit víceméně kamkoliv, ale rozhodně se nejedná pouze o skvěle vymodelovanou stacionární přistávací plochu. USS Freedom lze osadit třemi typy autonomních obranných systémů, Black Wasp II či Sentinel může vzlétnout z paluby lodě za pomoci katapultů a navíc máte možnost přistát za pomoci zadního háku a lana. Nejen v kombinaci s letadlovou lodí tedy nové letouny nabízí i nové prvky a možnosti, takže doporučuji dávat pozor na to, na co klikáte v kontextovém menu. To jen abyste se ve spěchu místo vysunutí zadního háku nebo složení křídel nekatapultovali z kabiny letounu. Na palubě USS Freedom může navíc vyniknout poslední část placené složky přídavku, a to barevné vesty pro posádku, které jsou samozřejmě spíše na efekt. I tak se ale dají využít, ať už při tvorbě různých misí nebo videí. Očekávám, že s novými stíhačkami a letadlovou lodí jsou různé parodie na Top Gun nebo první Žhavé výstřely jen otázkou času (na druhý díl už mimochodem došlo a Top Gun parafrázuje oficiální trailer). V tomto ohledu je vážně škoda, že s lodí nelze plout, takhle se nelze vrátit pro čepici, která ulétla admirálu Bensonovi.

Ruku v ruce s novým obsahem jdou také další bezplatné změny. Radar byl značně přepracován, takže nabízí o poznání jasnější přehled o situaci a nabízí srozumitelnější informace. Datové spojení, které lze snadno nastavit ve vlastnostech stroje, zase umožňuje stíhačkám sdílet údaje ze snímačů s dalšími letouny na stejné straně, což dobře nahrává spolupráci a koordinaci během vzdušného boje. Dynamická výzbroj pro změnu umožňuje v editoru navolit, čím vším mají být stíhačky a další typy vozidel vybaveny a co má viset na jejich závěsných bodech, takže nemusíte být odkázáni na výchozí výzbroj daného letounu. Výraznou novinkou je i rozšíření systému poškození, který přináší více částí letadla, které se mohou poškodit. Zásah už tedy nemusí nutně vyústit ve váš konec, ale „jen” v selhání motoru, horší ovladatelnost nebo únik paliva.Zatímco placená část Jets má v první řadě za úkol obohatit nabídku vozidel, bezplatné novinky mají za cíl zpestřit možnosti vzdušného boje. Obojí se určitě povedlo. Nové stroje jsou velmi povedené, navíc si je opět může každý zdarma vyzkoušet ve virtuálním arzenálu. Bezplatné novinky se zase postaraly o to, že už vzdušný boj v Armě 3 nedělá dojem, že jde spíše o něco navíc, o něco, co vlastně není až tak důležité. Tohle DLC zkrátka ukazuje, že i létání může být dostatečná zábava, aniž byste se museli uchýlit ke stažení několika modů, které mohou samozřejmě i nadále posloužit jako zcela bezplatná, i když mnohdy různě kvalitní alternativa.

Vadí mi snad jen délka ukázkové mise. Do hry nově přibyla i ukázková mise VTOL letounů, která je k dispozici každému majiteli expanze Apex, a ta je ve srovnání s ní o poznání delší a pestřejší. Pak je tu ovládání vzlétnutí z letadlové lodě za pomoci katapultu, které mi připadá dost těžkopádné. Tomuto dojmu napomáhají i nepřesné instrukce během ukázkové mise, které vás nabádají k použití možnosti nazvané Vystřelit, ačkoliv se vystřelení katapultem skrývá za podržením možnosti Zahájit startovní sekvenci. Stejně tak mi v porovnání s předešlými DLC chybí více oficiálních cest, jak nové letouny využít, třeba v časových výzvách nebo v pořádném multiplayerovém módu. Navzdory tomu nepovažuji cenu samotného přídavku za problém. 9,99 eur s ohledem na kvalitní zpracování většiny placeného obsahu připadá snesitelná. I když samozřejmě platí, že v DLC Bundlu za 22,99 eur se nejspíš cena Jets ztratí, navíc záleží hlavně na tom, jak moc hodláte nové stroje využívat. Hráčům Army 3 se zájmem o vzdušný boj bych každopádně Jets doporučil. Na vývoji se kromě zaměstnanců Bohemia Interactive podíleli lidé z týmu Bravo Zero One Studios a DLC Jets je dobrým důkazem toho, jak může být spolupráce vývojářů a talentovaných fanoušků prospěšná.

Hodnocení: 7/10

Orange (pracovní název)

Datum vydání: třetí čtvrtletí 2017

Text bude doplněn po vydání přídavku.

Tac-Ops

Datum vydání: čtvrté čtvrtletí 2017

Text bude doplněn po vydání přídavku.

Tanks

Datum vydání: první čtvrtletí 2018

Text bude doplněn po vydání přídavku.

Tisk  
Arma 3 na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Arma 3 Screenshot ze hry Arma 3 Screenshot ze hry Arma 3 Screenshot ze hry Arma 3 Screenshot ze hry Arma 3 Screenshot ze hry Arma 3 Screenshot ze hry Arma 3 Screenshot ze hry Arma 3
Další aktuální články
 
Mafia 3 - Season Pass pod drobnohledem

Mafia 3 - Season Pass pod drobnohledem

Čtvrtek 27.7.2017 13:00 - Hodnotíme všechna placená rozšíření Mafie 3. Mohou nějak obohatit neslavný základ původní hry? Končíme s přídavkem Znamení časů. Přečíst celý článek »

15 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Cvrnda
Hey! Pikmin - když máte v hlavě listí a kytičky

Hey! Pikmin - když máte v hlavě listí a kytičky

Středa 26.7.2017 15:00 - Mám pocit, že je to poprvé, co Pikmini dorazili na konzoli 3DS. Jestli půjde o návštěvu starého známého, se kterým si nemáte co říct a čekáte, až odejde, anebo… Přečíst celý článek »

0 komentářů | 3DS | Autor: killjezor
SpeedRunners - zavažte si tkaničky, poběžíme z kopce

SpeedRunners - zavažte si tkaničky, poběžíme z kopce

Úterý 25.7.2017 14:14 - Bohové rychlosti se smilovali a po více než roce od oficiálního vydání na PC hra přichází i na konzole. Máme si tedy obout ty nejlepší běžecké boty a uhánět do… Přečíst celý článek »

0 komentářů | PS4, Xbox One | Autor: Vakomlok

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Arma 3 - DLC Bundle 2 pod drobnohledem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Kross    Tak trochu mi chybi podpora singleplayer kampani...Vydat nejakej pribehovej balik jakym byl Resistance u Falshpointu to bych byl nadsenej...Krosskross57177    20.5.2017 23:30 Kross

Tak trochu mi chybi podpora singleplayer kampani...Vydat nejakej pribehovej balik jakym byl Resistance u Falshpointu to bych byl nadsenej...

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Mafia 3 - Season Pass pod drobnohledem

Hodnotíme všechna placená rozšíření Mafie 3. Mohou nějak obohatit neslavný základ původní hry? Končíme s přídavkem Znamení časů.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Hey! Pikmin - když máte v hlavě listí a kytičky

Mám pocit, že je to poprvé, co Pikmini dorazili na konzoli 3DS. Jestli půjde o návštěvu starého známého, se kterým si nemáte co říct a čekáte, až…

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Handheld
 
 
SpeedRunners - zavažte si tkaničky, poběžíme z kopce

Bohové rychlosti se smilovali a po více než roce od oficiálního vydání na PC hra přichází i na konzole. Máme si tedy obout ty nejlepší běžecké boty a…

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: Konzole
 
 
Dead Cells – první dojmy z děsivých katakomb

Stabilní dávka napětí v pixelových kulisách.

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 17. až 23. července

Pokračování The Wolf Among Us, odhalení zombie módu Call of Duty: WWII, DLC Doomu zdarma, organizační změny v BioWare, nová konzole od Atari a další.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole