Uživatel nepřihlášen
     

Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 3. až 9. července

Neděle 9.7.2017 16:16 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 3. až 9. července

Oznámení Total War Saga, petice za lokalizaci PlayStationu 4, pokračování Evil Genius, nový hrdina v Overwatch, 20 minut záběrů z Assassin's Creed: Origins, OpenIV mod zpět mezi živými a další.

Total War Saga se zaměří na skromnější válečné konflikty

Creative Assembly, studio zodpovědné za vznik populární ságy Total War, oznámilo vznik iniciativy Total War Saga. Ta má za cíl představit hráčům sérii menších her pro PC, zaměřených na skromnější historické události, než jaké pokrývají hlavní tituly ze série. I tak zahrnou tradiční tahovou mapu kampaně, na kterou jsou fanoušci série zvyklí, a samozřejmě bitvy hrané v reálném čase. Podle slov tvůrců hry využijí zasazení předešlých dílů, nebo na ně alespoň navážou. Zatím není jasné, kdy první titul vyjde, ale mělo by na něj dojít ještě před vydáním plnohodnotného historického dílu Total War, na němž se podle všeho pracuje. První Total War Saga má navázat na Total War: Rome 2, a to podobným způsobem jako Total War: Attila.


Petici za češtinu PlayStationu 4 podepsalo přes 4400 lidí. Co odpověděla Sony?

Před třemi měsíci Václav Vymětalík založil petici, kterou chce poukázat na chybějící češtinu u exkluzivit pro PlayStation 4 a na chybějící lokalizaci menu konzole. V týdnu dosáhnul počet podpisů čísla 4444. Česká pobočka Sony napsala: „Pro naši společnost je poskytování lokální jazykové podpory důležitou prioritou, aby naše produkty, hry a služby byly více přístupné pro naše zákazníky z celého světa. Pokračujeme v zavádění podpory pro více místních jazyků a vyhodnocujeme širší podporu včetně češtiny. Další informace zveřejníme později. Naše aktuální česká jazyková podpora je následující: Zatím se jedná jen o určité případy, avšak nyní již je k dispozici česká jazyková podpora pro vybrané herní tituly PS4. Vyvíjíme úsilí v obchodě PS, abychom objasnili, které z našich titulů PS4 nabízejí podporu českého jazyka.“ Minimálně by tedy mělo dojít k tomu, že se v obchodě PlayStation Store dočteme, zda námi prohlížená hra má českou lokalizaci nebo ne.

Recenze: Diablo 3: Rise of the Necromancer - druhý placený přídavek pro třetí díl legendární série

Assassin’s Creed: Origins - 20 minut z Egypta

Britský herní obchod Game na svůj YouTube kanál nahrál nové video z Assassin’s Creed: Origins, které ukazuje 20 minut z hraní v rozlišení 4K. Nahrávka pochází z Xboxu One X a uvidíte jízdu na koni, využití orla pro zmapování prostředí, plavání s potápěním a dojde pochopitelně i na potyčku. Navíc došlo na oznámení vzniku animovaného seriálu Assassin's Creed, přičemž půjde o anime.

Lords of the Fallen 2 prochází změnami

Polská společnost City Interactive se v posledních letech soustředila na rozsáhlé a velmi drahé AAA hry. Bohužel se to nevyplatilo. CI Games minulý týden oznámili, že končí s vývojem nákladných her a budou se soustředit na menší projekty. Ve čtvrtek jsme se dozvěděli, jak to bude s pokračováním hardcore RPG akce Lords of the Fallen. O zákulisí promluvil Tomasz Gop: „Přišel jsem o práci. CI Games zredukovali vývojářský tým a snížili rozpočet,“ prozradil Tomasz Gop v rozhovoru pro britský Eurogamer. Na Lords of the Fallen 2 pracoval dva roky, i když přiznal, že vývoj nešel podle představ. Za ty dva roky se ani pořádně nerozběhl a stále se nacházel v jakémsi stavu konceptu. Polská společnost se totiž soustředila především na dokončení Sniper: Ghost Warrior 3. Marek Tyminski z CI Games slova Gopa potvrdil. Řekl, že se Lords of the Fallen 2 věnuje velmi malý tým. Bližší detaily ale prozradit odmítl.

Recenze: Friday the 13th: The Game - obstojný multiplayerový hororový survival

Rebellion pracuje na pokračování strategie Evil Genius

Pamatujete hru Evil Genius od studia Elixir, která kombinovala prvky strategie a simulace a vyšla v roce 2004? Jestli ano, mohla by vás potěšit zpráva, že studio Rebellion, jež stojí za sérií Sniper Elite, Zombie Army Trilogy nebo chystaným Strange Brigade, připravuje pokračování. Rebellion slibuje, že půjde o plnohodnotné pokračování, ne o remaster nebo free-to-play odnož. Hra je ve vývoji pro PC, ale vývojáři dodávají, že vydání na dalších platformách není zcela vyloučené. Vývoj druhého dílu přitom začal letos na jaře, mimo jiné z důvodu nutnosti přizpůsobit mu interní engine Asura.

Všechny díly Halo na Xboxu One

Microsoft si připravil skvělé zprávy pro příznivce Halo. Všechny díly Halo si budete moci zahrát na Xboxu One díky zpětné kompatibilitě. Seznam podporovaných titulů bude rozšířen o Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4 a Halo: CE Anniversary. Ostatní díly - Halo Reach, Halo Assault a Halo Wars - jsou již podporovány. Všechny dodatečné balíčky map z Xboxu 360 budou navíc na Xbox Store zdarma ke stažení. Pokud by vám to nestačilo, tak celá série Halo bude podporovat LAN mezi Xboxem 360 a Xboxem One. A jestli plánujete v listopadu zakoupit Xbox One X, na mnohem výkonnější konzoli si dopřejete Halo 5: Guardians v nefalšovaném 4K rozlišení, stejně jako Elite Dangerous. 4K patch bude dostupný 7. listopadu.

Recenze: The Keep - český krokovací dungeon původem z Nintenda 3DS

Seznamte se s Akande Ogundimem, Doomfistem z Overwatch

Akande Ogundimu. Pětačtyřicetiletý nigerijský žoldák a zároveň jeden z vůdců Talonu. To je ve zkratce Doomfist - dvacátý pátý hrdina populární multiplayerové střílečky Overwatch, jehož příchod nedávno potvrdily nové příběhové události. Na ty navázalo plnohodnotné odhalení, které přibližuje příběh této postavy a také její schopnosti. Doomfist, který utekl z vězení, věří, že jen díky konfliktu se staneme silnějšími. Má tak za cíl v našem světě vyhrotit všelijaké problémy, aby nám „pomohl”. Už nyní si ho přitom můžete vyzkoušet na PC prostřednictvím PTR.

Dishonored 2 v češtině díky fanouškům

Komunita fanouškovských překladatelů z Lokalizace.net úspěšně dokončila a vydala češtinu do stealth akce Dishonored 2. Práce započaly krátce po listopadovém vydání hry a o minulém víkendu byly kompletně dokončeny, včetně korekce, potřebného testování a instalátoru. Původní odhad hovořil o třech až pěti měsících. Pokud si chcete PC verzi Dishonored 2 zahrát v češtině, tak zamiřte na facebookové stránky Lokalizace.net, kde vše potřebné naleznete. Zároveň s vydáním češtiny pro Dishonored 2 lákají překladatelé na lokalizaci titulů Mass Effect: Andromeda a NieR: Automata. Na obou projektech pracují a slibují, že brzy uvidíme ukázky.

Recenze: Rezrog - principy krokovacího dungeonu v kombinaci s rogue-like mechanikami

Vyšel masivní mod Beyond Skyrim: Bruma

Moddeři dokážou v případě The Elder Scrolls V: Skyrim opravdu ledacos a nezřídka dochází na vytvoření vskutku masivních modifikací. Jednou z nich je i Beyond Skyrim: Bruma. Díky tomuto modu můžete navštívit region s městem Bruma na severu Cyrodiilu. Jde přitom o součást mnohem ambicióznějšího projektu Beyond Skyrim, který má za cíl do Skyrimu postupně přidat celou zemi Cyrodiil. Region se rozléhá přes mapu, která je podle informací autorů 1,5x větší než ostrov Solstheim z DLC Dragonborn. Mod dále nabízí 24 tisíc řádků plně namluvených dialogů, více než 3 hodiny originální hudby nebo nové questy a příběhové linie. Beyond Skyrim: Bruma je k dispozici pro původní Skyrim i pro remasterovaný Skyrim: Special Edition a momentálně je k dispozici na PC. Tvůrci však připravují i upravenou verzi pro Special Edition pro Xbox One.

V Horizon: Zero Dawn je nově New Game+ nebo ultra těžká obtížnost

Lovkyně Aloy se před příchodem expanze The Frozen Wilds hlásí o pozornost. Horizon: Zero Dawn dostal patch, jehož předností je New Game+, která vám umožní zahrát si hru znovu, tentokrát s vybavením, které jste získali při prvním hraní. Maximální level je stále na úrovni 50, přesto lze získávat další a další zkušeností body. Druhou novinkou je ultra těžká obtížnost. Stroje jsou smrtelnější a mnohem pozornější. Aby bylo hraní skutečnou výzvou, tvůrci omezili regeneraci vašeho zdraví. Dalším důležitým obsahem jsou dvě nové trofeje. Jednu získáte po dokončení hry v režimu New Game+, druhou potom po dokončení New Game+ na obtížnost Ultra Hard. V neposlední řadě patch obsahuje nové možnosti pro přizpůsobení hlavní hrdinky, včetně nového Focusu, a samozřejmě opravuje různé chyby a problémy.

Preview: Brawlout - dvojí dojmy z nenáročné bojovky

Významné nepřátele a spojence z Middle-earth: Shadow of Mordor lze převést do Shadow of War

Systém Nemesis, který se má postarat o to, aby se každý hráč setkával s unikátními protivníky i spojenci, mý být jednou z domén chystaného Middle-earth: Shadow of War. Základ systému byl však představen už v Shadow of Mordor z roku 2014. Tvůrci obou her se tedy rozhodli tohoto faktu využít, a tak představili Nemesis Forge, novou bezplatnou aktualizaci prvního dílu. Nemesis Forge je k dispozici pro Middle-earth: Shadow of Mordor na PC, PS4 a Xboxu One. Po stažení se v menu hry objeví stejnojmenná položka, která v případě, že jste hru již hráli, vybere vašeho nejvýše postaveného skřetího protivníka a nejbližšího spojence, tedy skřeta, kterého jste obrátili na svou stranu. Oba pak zamíří i do Middle-earth: Shadow of War.

Cuphead nevyjde na PS4, tvrdí tvůrci

Nadějná, po vizuální stránce hodně unikátní plošinovka Cuphead je momentálně vnímána jako exkluzivita Microsoftu. I tak se ale občas objevují dotazy, jestli přeci jen nemůže vyjít i na PS4. Nyní máme jasno. Nemůže. Jak uvedl jeden z tvůrců, Cuphead vyjde exkluzivně pro Xbox One a PC. Microsoft si ale zařídil pouze konzolovou exkluzivitu, takže PS4 je sice ze hry, ale PC verze může vyjít i jinde než jen na Windows Store a Steamu. A nemusí být jen pro operační systém Windows. PC verze může vyjít prakticky kdekoliv díky faktu, že vlastníkem značky jsou tvůrci, nikoliv Microsoft. Vyjádření nicméně hovoří o aktuálním Cuphead, což nejspíš znamená, že jestli někdy dojde na pokračování, může vyjít i na další platformy, tedy i na PS4, a Microsoft už v jeho případě nemusí figurovat. V tuto chvíli však vývojáři z důvodu konzolové exkluzivity pro Xbox One nemají na výběr.

Speciál: Metro Exodus - co si může vzít hra z knižní předlohy?

OpenIV mod může nadále existovat

Nedávno jsme informovali o faktu, že vývoj OpenIV modu, který mimo jiné umožňuje modding her GTA V, GTA IV a Max Payne 3, podle všeho zdárně pokračuje. A to navzdory kauze, v níž společnost Take-Two Interactive, pod níž spadají i tvůrci GTA ze studia Rockstar, zažádala o zastavení vývoje a distribuce celého modu. Nyní bylo vše potvrzeno. OpenIV může opravdu nadále existovat, takže ho autoři, kteří se původně chtěli podřídit žádosti Take-Two, mohou nadále vyvíjet a distribuovat. Jak se zdá, Rockstar zakročil, dohodl se s tvůrci OpenIV na provedení potřebných úprav modu a přesvědčil lidi z Take-Two Interactive. Bohužel došlo k definitivnímu zániku modu známého jako Liberty City in GTA V, který měl za cíl do GTA V převést město Liberty City z GTA IV.

Blíží se veřejná beta Destiny 2

Ve čtvrtek vyšel trailer připomínající blížící se veřejnou betu Destiny 2. Pokud jste si hru předobjednali, na PS4 se servery spustí 18. července. Majitelé Xboxu One se dočkají 19. července. Všichni ostatní budou mít do Destiny 2 přístup od 21. července do 23. července, přičemž ve všech případech platí, že servery budou v první den přístupné od 19:00 našeho času. Hráči na počítačích si ale budou muset počkat. Pro ně bude veřejná beta připravena až někdy v průběhu srpna. Přesné datum se teprve dozvíme. V betě si každopádně vyzkoušíte úvodní misi z kampaně, kooperativní Strike a nový PvP mód pojmenovaný Countdown. Ve stejný den jsme se navíc věnovali lokalitě The Farm.

Speciál: Post-E3 Nintendo – dojmy z hraní připravovaných novinek pro Switch

Plná verze PlayerUnknown's Battlegrounds až koncem roku

Původně měla být survival onlinovka PlayerUnknown's Battlegrounds v předběžném přístupu šest měsíců, plná verze tedy měla vyjít někdy během září letošního roku. Vývojáři ze studia Bluehole chtějí ale hráčům dodat plnohodnotnou hru. Z toho důvodu se rozhodli k odkladu, a tak má PlayerUnknown's Battlegrounds v plné verzi dorazit až koncem roku. Brendan "PlayerUnknown" Greene se dušuje, že čas navíc využijí pro doladění hry, aby přinesli propracovaný a vyladěný zážitek v Battle Royale. Dosavadní hráči se pochopitelně mohou těšit na pravidelné týdenní a měsíční aktualizace. Jejich součástí budou hlavně opravy, optimalizace a v neposlední řadě nový obsah. V současné době nevíme, zda změna plánů u PC verze bude mít vliv i na připravovanou Xbox One verzi, která byla oznámena minulý měsíc na E3 v Los Angeles, avšak bez data spuštění.

Seznam všech vozů v Project Cars 2

Britské studio Slightly Mad odhalilo finální seznam aut z nadcházejících závodů Project Cars 2, které na pulty obchodů přijedou 22. září letošního roku ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. V Project Cars 2 bude přes 180 vozů rozdělených do jednotlivých tříd, včetně GT3, GT4, Group C cars nebo classic GTs. V seznamu je pár tajných automobilů (TBA). Podle všeho ještě tvůrci nemají vyřešené licence, případně chtějí fanoušky něčím překvapit. Zároveň je nutné pamatovat na Season Pass, který zahrnuje čtyři balíčky s dalšími vozy. Čtveřice DLC vyjde v budoucnu s dosud neodhaleným obsahem. Víme akorát, že se Season Pass prodává za 30 dolarů a jeho majitelé budou mít ještě jednu výhodu, exkluzivně získají Motorsports Cars Pack. Jeho součástí jsou Jaguar E-Type V12 z roku 1974, Panoz Esperante GTR-1 z roku 1998, Audi V8 DTM z roku 1991 a Opel Astra TCR z roku 2016. Tato auta jsou v seznamu uvedena.

Blogy: Ori and the Blind Forest

Tisk  
Další aktuální články
 
The Station

The Station

Úterý 20.2.2018 16:35 - Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní sci-fi recenzi. Přečíst celý článek »

3 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: ROYALFOX
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Pondělí 19.2.2018 18:33 - Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG? Přečíst celý článek »

35 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Cvrnda
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pondělí 19.2.2018 14:27 - Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe. Přečíst celý článek »

16 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: romando

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 3. až 9. července
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
BackPa    U nás ne, ale ze zahraničí jo :)BackPabackpa1775    10.7.2017 15:16 BackPa

U nás ne, ale ze zahraničí jo :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Sutom    Asi u nás nebude ani digitální distribuce :nah: :lala:Sutomsutom29727    9.7.2017 22:06 Sutom

@ odpověď na komentář od BackPa:Asi u nás nebude ani digitální distribuce :nah: :lala:

BackPa napsal:Aby to nedopadlo nakonec tak, že nejenom že se na češtinu vys**ou, ale díky nějakému nařízení se k nám hry ani nebudou smět dovážet, když nebudou mít češtinu.

BackPa    Aby to nedopadlo nakonec tak, že nejenom že se na češtinu vys**ou, ale díky nějakému nařízení se k nám hry ani nebudou smět dovážet, když nebudou mít češtinu.BackPabackpa1775    9.7.2017 21:33 BackPa

Aby to nedopadlo nakonec tak, že nejenom že se na češtinu vys**ou, ale díky nějakému nařízení se k nám hry ani nebudou smět dovážet, když nebudou mít češtinu.

SteveHood   1x   Nezačínej. :thumbup:SteveHoodstevehood46767    9.7.2017 20:41 SteveHood

@ odpověď na komentář od Frezen9:Nezačínej. :thumbup:

Frezen9 napsal:něco nemáme, tak si to vydupeme, nice

Frezen9   3x   něco nemáme, tak si to vydupeme, niceFrezen9frezen915735    9.7.2017 20:25 Frezen9

něco nemáme, tak si to vydupeme, nice

dinss    Ok, díky.dinssdinss71858    9.7.2017 17:30 dinss

@ odpověď na komentář od Miky:Ok, díky.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Miky napsal:Kauzu pozorně sledujeme a budeme informovat o všem důležitém.

Miky člen redakce   4x   Kauzu pozorně sledujeme a budeme informovat o všem důležitém.Mikymiky3    9.7.2017 17:26 Miky

@ odpověď na komentář od dinss:Kauzu pozorně sledujeme a budeme informovat o všem důležitém.

dinss napsal:Bude i nějaký další report o dalších krocích a postupech? Drzim palce.

dinss    Bude i nějaký další report o dalších krocích a postupech? Drzim palce.dinssdinss71858    9.7.2017 17:25 dinss

@ odpověď na komentář od SteveHood:Bude i nějaký další report o dalších krocích a postupech? Drzim palce.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SteveHood napsal:S tou peticí. Ještě jim odepsala i poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová. .

"Vážení pánové,
v první řadě děkuji za důvěru, s níž se na mne obracíte. S velkým zájmem jsem si pročetla informace, které jste v rámci otevřeného dopisu zaslali. Ač sama nejsem aktivní uživatelkou tohoto zařízení, případ mne velmi zaujal. S mojí podporou můžete počítat.
Nechtěla bych vytvářet přehnaná očekávání, uvidíme, kam naše snaha povede. Ráda nicméně využiji možností, které jako poslankyně Evropského parlamentu mám. V tuto chvíli neexistují právní nástroje, které by výrobce donutily užívat v EU všechny jazyky trhů, na kterých je daný digitální produkt dostupný. Některé vámi popisované praktiky ale mohou mít znaky tzv. obchodního geo-blockingu, kdy jsou zákaznici "uzamčeni" pouze v takové nabídce výrobce, která odpovídá např. zemi jejich pobytu. Totéž se může týkat taky možností placení apod.
V současné době je na úrovni Evropské unie projednáváno nařízení, které by některé z těchto diskriminačních praktik mělo odstranit. Zatímco v Evropském parlamentu se podařilo i s mým přispěním prosadit úpravu zaměřenou na práva spotřebitelů, členské státy zatím nejsou schopny se v této věci dohodnout a celý proces tak blokují.
V rámci vaší iniciativy bych tedy ráda učinila několik postupných kroků. S využitím vámi poskytnutých informací zašlu písemný dotaz Evropské komise, aby posoudila, zda je v tomto konkrétním případě ze strany výrobce postupováno zcela v souladu s platnou legislativou a zda by mohla řešení pomoci legislativa připravovaná. V dalším kroku se pak obrátím i na vedení odpovědné divize společnosti Sony.
Věřím, že se díky vašemu úsilí podaří výrobce přimět k tomu, aby dnešní situaci postupně napravil. Pokud se mi podaří k tomuto cíli přispět, budu za to velmi ráda. Moji podporu každopádně máte a uvítám, když se o dalším vývoji budeme vzájemně informovat.
S pozdravem, Dita Charanzová"

SteveHood   6x   S tou peticí. Ještě jim odepsala i poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová. .

"Vážení pánové,
v první řadě děkuji za důvěru, s níž se na mne obracíte. S velkým zájmem jsem si pročetla informace, které jste v rámci otevřeného dopisu zaslali. Ač sama nejsem aktivní uživatelkou tohoto zařízení, případ mne velmi zaujal. S mojí podporou můžete počítat.
Nechtěla bych vytvářet přehnaná očekávání, uvidíme, kam naše snaha povede. Ráda nicméně využiji možností, které jako poslankyně Evropského parlamentu mám. V tuto chvíli neexistují právní nástroje, které by výrobce donutily užívat v EU všechny jazyky trhů, na kterých je daný digitální produkt dostupný. Některé vámi popisované praktiky ale mohou mít znaky tzv. obchodního geo-blockingu, kdy jsou zákaznici "uzamčeni" pouze v takové nabídce výrobce, která odpovídá např. zemi jejich pobytu. Totéž se může týkat taky možností placení apod.
V současné době je na úrovni Evropské unie projednáváno nařízení, které by některé z těchto diskriminačních praktik mělo odstranit. Zatímco v Evropském parlamentu se podařilo i s mým přispěním prosadit úpravu zaměřenou na práva spotřebitelů, členské státy zatím nejsou schopny se v této věci dohodnout a celý proces tak blokují.
V rámci vaší iniciativy bych tedy ráda učinila několik postupných kroků. S využitím vámi poskytnutých informací zašlu písemný dotaz Evropské komise, aby posoudila, zda je v tomto konkrétním případě ze strany výrobce postupováno zcela v souladu s platnou legislativou a zda by mohla řešení pomoci legislativa připravovaná. V dalším kroku se pak obrátím i na vedení odpovědné divize společnosti Sony.
Věřím, že se díky vašemu úsilí podaří výrobce přimět k tomu, aby dnešní situaci postupně napravil. Pokud se mi podaří k tomuto cíli přispět, budu za to velmi ráda. Moji podporu každopádně máte a uvítám, když se o dalším vývoji budeme vzájemně informovat.
S pozdravem, Dita Charanzová"
SteveHoodstevehood46767
    9.7.2017 16:40
SteveHood

S tou peticí. Ještě jim odepsala i poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová. .

"Vážení pánové,
v první řadě děkuji za důvěru, s níž se na mne obracíte. S velkým zájmem jsem si pročetla informace, které jste v rámci otevřeného dopisu zaslali. Ač sama nejsem aktivní uživatelkou tohoto zařízení, případ mne velmi zaujal. S mojí podporou můžete počítat.
Nechtěla bych vytvářet přehnaná očekávání, uvidíme, kam naše snaha povede. Ráda nicméně využiji možností, které jako poslankyně Evropského parlamentu mám. V tuto chvíli neexistují právní nástroje, které by výrobce donutily užívat v EU všechny jazyky trhů, na kterých je daný digitální produkt dostupný. Některé vámi popisované praktiky ale mohou mít znaky tzv. obchodního geo-blockingu, kdy jsou zákaznici "uzamčeni" pouze v takové nabídce výrobce, která odpovídá např. zemi jejich pobytu. Totéž se může týkat taky možností placení apod.
V současné době je na úrovni Evropské unie projednáváno nařízení, které by některé z těchto diskriminačních praktik mělo odstranit. Zatímco v Evropském parlamentu se podařilo i s mým přispěním prosadit úpravu zaměřenou na práva spotřebitelů, členské státy zatím nejsou schopny se v této věci dohodnout a celý proces tak blokují.
V rámci vaší iniciativy bych tedy ráda učinila několik postupných kroků. S využitím vámi poskytnutých informací zašlu písemný dotaz Evropské komise, aby posoudila, zda je v tomto konkrétním případě ze strany výrobce postupováno zcela v souladu s platnou legislativou a zda by mohla řešení pomoci legislativa připravovaná. V dalším kroku se pak obrátím i na vedení odpovědné divize společnosti Sony.
Věřím, že se díky vašemu úsilí podaří výrobce přimět k tomu, aby dnešní situaci postupně napravil. Pokud se mi podaří k tomuto cíli přispět, budu za to velmi ráda. Moji podporu každopádně máte a uvítám, když se o dalším vývoji budeme vzájemně informovat.
S pozdravem, Dita Charanzová"

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (51 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (19 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole