Uživatel nepřihlášen

O hrách převážně nevážně aneb stoka herního průmyslu - 1. díl

Pondělí 14.8.2017 00:00 - Autor: Filip "Filca" Němec - Rubrika: Speciály Speciál O hrách převážně nevážně aneb stoka herního průmyslu - 1. díl

Nový formát článků z oblastí herního průmyslu, které je třeba brát s rezervou a humorem.

O hrách převážně nevážně aneb stoka herního průmyslu vzniká za podpory čtenářů našeho/vašeho magazínu Zing.cz. Děkujeme všem, kteří nám přispívají a pomáhají rozšiřovat zpravodajství Zingu.

Herní průmysl sám o sobě je především o zábavě, ale někdy to vydávání trailerů či oznamování a odkládání her není zase taková sranda. Pokud se chcete pousmát nad všemožnými zvěrstvy, které se v herním průmyslu dějí, jste tu správně. Představujeme vám nový formát článků, kde najdete vše, co se do klasického zpravodajství nevešlo nejen kvůli zbytečnosti, ale především bizarnosti. Vítejte ve stoce herního průmyslu, kde se o hrách bavíme převážně nevážně.

House Party dočasně odstraněna ze Steamu

Mladší ročníky si teď budou mumlat cosi o kopírování The Sims, ale já si vybavuji především český textový simulátor Playboy z dílny Petra Říhy a jeho Victory Softwaru. Potrénovat balení slečen by chtěl snad každý teenager a právě pro ně byla vytvořena hra House Party, kterou jste mohli ještě nedávno najít v programu Early Acces na Steamu. Na četné žádosti hráčů však byla dočasně odstraněna.

Ve hře se ocitáte na klasické teenagerovské párty, kde je vaším cílem navázat kontakt s dostupnými slečnami, správně volit konverzaci, všemožně jim lichotit a samozřejmě se věnovat i dalším obvyklým aktivitám, jež na takové párty mohou nastat. Můžete se tak třeba i pobít s kamarádem, pokud se na něčem zrovna neshodnete. Hlavním cílem celé hry je pak samozřejmě zaskórovat u některé ze slečen, v tomto směru se však inspirace The Sims rozhodně nekoná. Ne, že by titul House Party fušoval do řemesla některým japonským simulátorům milostného života, ale s cenzurou si hra rozhodně starosti nedělá. Tedy až do teď. Před pár dny už byl titul House Party uveden zpět a pro fanoušky původní verze bohužel už s řádnou cenzurou. Součástí problému však nebyla jenom odhalenost určitých partií, nýbrž také možnosti, jak se svým přirozením můžete nakládat. V tomto ohledu je hra až netradičně svobodná a kreativní.

Simulátor života bezdomovce

Při vymýšlení názvu této rubriky jsme ještě netušili, jak moc trefně se bude hodit k této hře. Hobo Tough Life je totiž simulátor života bezdomovce, a to se vším co k tomu patří, tedy i prolézání odpadních stok. Hlavní složkou hry je samozřejmě snaha přežít, a jelikož jde o simulátor jako řemen, nečekejte žádné sci-fi. Vybírání popelnic, prohledávání kontejnerů, stavění si přístřešků z kartonových krabic a samozřejmě žebrání, to jsou hlavní aspekty hry, z nichž nejvýznamnějším je právě posledně zmíněné žebrání, kterému sekundují drobné krádeže. Nečekejte však, že volba mezi žebráním a loupením bude mít snad nějaký vliv na formování vaší postavy. Bez ohledu na to, jestli se vám zdá koncept hry dobrý či naopak, Hobo Tough Life nepředstavuje co do herního umění žádný zázrak. Vizuálně podprůměrné prostředí, velké množství technických chyb, opakující se dialogy či nudné a opakující se minihry.

Nutno dodat, že hra je v současnosti na Steamu v Early Acces programu. Obáváme se však, že s výjimkou velkého množství technických chyb se ale do budoucna nedá počítat s významnějším zlepšením hratelnosti, pokud se však pleteme, budeme pouze rádi. Hra má však jedno velké specifikum, které alespoň našincům přidá pomyslný bodík k dobru. Za hrou totiž stojí české studio Perun Creative, které vzniklo spojením dvou malých celků T4J a Moravia Tales. České kořeny hra samozřejmě nezapře, vše se totiž odehrává ve známém pražském prostředí. Našince potěší především věrné textury dopravních značek, specifické architektury, a především věrné modely popelnic a kontejnerů, které najdete v našich městech. Přestože nejde o nikterak kvalitní herní tvorbu (pevně doufáme, že velkou měrou za to může prozatímní fáze vývoje), kromě Čechů zaujal simulátor života bezdomovce také Youtubery díky svojí bizarnosti.

Zaklínač omalovánky pro dospělé

Většinu z nás už asi omalovánky příliš neuchvátí. Jenže co když si v nich můžete vymalovat svého oblíbeného herního hrdinu? Pořád nic? A co když dodáme, že jde o omalovánky “pro dospělé”? V případě Zaklínače tento přídomek značí především fakt, že hojně používanou pastelkou bude červená, i když na nějakou tu lehkou erotiku zcela jistě dojde také.Na devadesáti šesti stránkách si budete moci vymalovat kromě Geralta také třeba Ciri, Klepnu, Yennefer nebo Shani. Omalovánky má na svědomí vydavatelství Dark Horse a prodávat by se měly začít letos v listopadu. Předobjednávat můžete na Xzone.cz.

Kdyby Rocket League vyšlo v roce 1998

Přiznám se, že při recenzování Rocket League jsem neměl vůbec tušení, jakou spoušť tahle originální hra dokáže napáchat na poli e-sportu. Nepřestává udivovat, jaké kousky jsou schopni hráči provádět, tentokrát se však podíváme na něco trošku jiného. Fanoušci této hry si dali tu práci a ukázali nám, jak by hra vypadala, kdyby vyšla v roce 1998. Nevím jak vy, ale už tehdy to mohla být dost dobrá zábava, co říkáte?

U Rocket League ale ještě zůstaneme. V nedávno proběhlém mistrovství světa zvítězil suverénně tým USA, který prošel základní skupinou, aniž by inkasoval jediný gól. Ve čtvrtfinále se sice fanoušci týmu Spojených států zapotili, protože Anglii favorité udolali až v prodloužení. Ve finále pak celku Finska vstřelili čtyři góly a na senzaci bylo zaděláno. Zajímavostí je nejenom nula ve sloupci vyhraných zápasů, za kterou se nyní může stydět tým Skotska, o nic lépe na tom nejsou ani Italové, kteří dostali od Angličanů rovných deset gólů. To je velké číslo ať už jde o jakýkoli sport, kde se snažíte dostat do branky cokoli kulatého, nemluvě o tom, když jeden zápas má pouze pět minut. Mistrovství světa bylo pořádáno německou organizací League of Rockets a přestože nebyl doposud oznámen další ročník, vzhledem k oblíbenosti Rocket League jde ale téměř o jistotu.

Holé zadnice do televize nepatří

Představte si, že se dostanete do světového finále ve hře Street Fighter, který bude dokonce vysílat sportovní stanice ESPN. Jenže v době, kdy se chcete už soustředit na finální přípravy, vám dorazí příkaz z televize, že vaše Cammy (postava ve hře Steet Fighter) je moc odhalená na to, aby mohla vystupovat v televizi. Jediné štěstí, že byl k dispozici pro Cammy poněkud více zahalující skin z DLC.

Díky tomu vše dopadlo relativně dobře, ale dokážete si představit, že něco takového by mohl být problém, díky kterému by se nakonec televizní vysílání nekonalo? Na druhou stranu televizní standardy jsou pevně dané, takže se v tomto ohledu není čemu divit.


Neradi chodíte nakupovat? V Čině pro vás mají řešení

Jistě to znáte. Zatímco se vaše drahá polovička prohrabuje tunami svršků, které si stejně obleče jen jednou, vy se opíráte o zábradlí před obchodem, v lepším případě se uvolní nepohodlná lavička a vy si můžete alespoň na chvíli sednout. Že je tento segment znuděných věšáků na tašky narůstající hrozbou si všimli v Čině, kde v jednom z nákupních center umístili speciální budky, ve které se můžete v klidu usadit a zahrát si nějakou pořádnou gamesu. Pokud v ní nezapomenete některou z tisíců tašek, dost možná si vaše přítelkyně vůbec ničeho nevšimne.


Tisk  
Štítky: bulvár
Další aktuální články
 
Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Pátek 23.3.2018 00:00 - Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl? Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: Miky
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Čtvrtek 22.3.2018 13:47 - Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu. Přečíst celý článek »

30 komentářů | Autor: Miky
Mulaka

Mulaka

Čtvrtek 22.3.2018 12:00 - Po stope mexického zabijáka modliviek. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: romando

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku O hrách převážně nevážně aneb stoka herního průmyslu - 1. díl
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Virus   1x   Pěkná stoka herního průmyslu. :-D Jen tak dál. :thumbup: A klidně bych sem přidal nějaké zajímavosti jako easter eggy (vtípky) nebo srandičky ze světa. Třeba jako má tento videokanál videa. :-)odkaz ]Virusvirus7406    16.8.2017 11:31 Virus

Pěkná stoka herního průmyslu. :-D Jen tak dál. :thumbup: A klidně bych sem přidal nějaké zajímavosti jako easter eggy (vtípky) nebo srandičky ze světa. Třeba jako má tento videokanál videa. :-)odkaz ]

Sash13    Rocket league chce čas, ale když se do toho člověk dostane, tak je to úžasné. A hmm, antistresové zaklínač omalovánky by se mohly hodit.Sash13sash1319385    15.8.2017 18:01 Sash13

Rocket league chce čas, ale když se do toho člověk dostane, tak je to úžasné. A hmm, antistresové zaklínač omalovánky by se mohly hodit.

Dan4815    Ano, město v Hobo je inspirované převážně Olomoucí. Jsou tam textury olomouckých komunistických specialit, různých domů a dokonce trafik. Je možné zahlédnout i značka zastávky, která je zkopírovaná z Olomouce i s reálným označením tramvaje, která tou zastávkou jezdí. I samotný kostel lidé ve hře jmenují tak, jak se jmenuje ve skutečnosti v Olomouci, a je téměř stejný. Myslím si, že do jisté míry se inspirovali Prahou, ale hodně i Olomoucí.Dan4815dan481531982    14.8.2017 18:53 Dan4815

Ano, město v Hobo je inspirované převážně Olomoucí. Jsou tam textury olomouckých komunistických specialit, různých domů a dokonce trafik. Je možné zahlédnout i značka zastávky, která je zkopírovaná z Olomouce i s reálným označením tramvaje, která tou zastávkou jezdí. I samotný kostel lidé ve hře jmenují tak, jak se jmenuje ve skutečnosti v Olomouci, a je téměř stejný. Myslím si, že do jisté míry se inspirovali Prahou, ale hodně i Olomoucí.

hRDLA    Co si pamatuju tak tvůrci ještě při vývoji říkali že se budou inspirovat PrahouhRDLAhrdla20497    14.8.2017 18:38 hRDLA

Co si pamatuju tak tvůrci ještě při vývoji říkali že se budou inspirovat PrahouKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Deiv    Rubrika dobrá, budu rád za další díly :)
Btw u simulátoru bezdomovce je psáno, že se odehrává v pražském prostředí. Moje otázka je, jestli je město doopravdy inspirováno Prahou? Před pár dny jsem totiž četl na jiném webu že se město podobá Ostravě (možná Olooumoci, nejsem si jistej) a na jiném webu že zase Brnu :D
Deivdeiv1313
    14.8.2017 18:31
Deiv

Rubrika dobrá, budu rád za další díly :)
Btw u simulátoru bezdomovce je psáno, že se odehrává v pražském prostředí. Moje otázka je, jestli je město doopravdy inspirováno Prahou? Před pár dny jsem totiž četl na jiném webu že se město podobá Ostravě (možná Olooumoci, nejsem si jistej) a na jiném webu že zase Brnu :D

Miky člen redakce    Rubrika je dá se říci bulvár, aby se čtenář zasmál. Nechceme jednotlivé kauzy moc roztahovat. Od toho máme jiné články. Ale díky za podnět.Mikymiky3    14.8.2017 17:59 Miky

@ odpověď na komentář od Esprite:Rubrika je dá se říci bulvár, aby se čtenář zasmál. Nechceme jednotlivé kauzy moc roztahovat. Od toho máme jiné články. Ale díky za podnět.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Esprite napsal:Rubrika dobrá snad bude i dostatek podnětů o kterých psát, ale do budoucna by to možná chtělo rozepsat více detailů, např. u house party mi chybí co zmizlo oproti původní verzi a u Hobo hry více obecných informací.

Esprite    Rubrika dobrá snad bude i dostatek podnětů o kterých psát, ale do budoucna by to možná chtělo rozepsat více detailů, např. u house party mi chybí co zmizlo oproti původní verzi a u Hobo hry více obecných informací.Espriteesprite33929    14.8.2017 17:26 Esprite

@ odpověď na komentář od Miky:Rubrika dobrá snad bude i dostatek podnětů o kterých psát, ale do budoucna by to možná chtělo rozepsat více detailů, např. u house party mi chybí co zmizlo oproti původní verzi a u Hobo hry více obecných informací.

Miky napsal:Děkujeme za zpětnou vazbu. Už připravujeme druhý díl. Pokud vše půjde podle plánu - bude dost materiálu, chceme tuto rubriku vydávat jednou za týden, vždy ve stejný čas.

Miky člen redakce   2x   Děkujeme za zpětnou vazbu. Už připravujeme druhý díl. Pokud vše půjde podle plánu - bude dost materiálu, chceme tuto rubriku vydávat jednou za týden, vždy ve stejný čas.Mikymiky3    14.8.2017 13:07 Miky

@ odpověď na komentář od hRDLA:Děkujeme za zpětnou vazbu. Už připravujeme druhý díl. Pokud vše půjde podle plánu - bude dost materiálu, chceme tuto rubriku vydávat jednou za týden, vždy ve stejný čas.

hRDLA napsal:Tohle je dobrá rubrika, prosím pokračujte :)

hRDLA   1x   Tohle je dobrá rubrika, prosím pokračujte :)hRDLAhrdla20497    14.8.2017 12:53 hRDLA

Tohle je dobrá rubrika, prosím pokračujte :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Pure Farming 2018

Recenze - 23.3.2018
 
Pure Farming 2018

Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole