Uživatel nepřihlášen
    

Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 25. září až 1. října

Neděle 1.10.2017 16:16 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 25. září až 1. října

Trailer Red Dead Redemption 2, nálož informací o Battlefrontu 2, Survival režim ve Skyrimu, WWE 2K18 i pro PC,  přiblížení Atariboxu, říjnové hry s PS Plus a Xbox Live Gold a další.

Red Dead Redemption 2 v novém traileru

Celé dny se herní svět třesl na novinky spojené s westernem Red Dead Redemption 2, na něž začal Rockstar lákat koncem minulého týdne. Ve čtvrtek jsme se jich konečně dočkali v podobě druhého traileru. Ten odhaluje, že Red Dead Redemption 2 vypráví příběh psance jménem Arthur Morgan a členů gangu Van der Linde. Na své cestě napříč rozsáhlým srdcem Ameriky musí přepadávat, bojovat a krást, aby přežili. Zatím nicméně nic nenasvědčuje přítomnosti většího množství hratelných postav po vzoru GTA V. Vypadá to, že Arthur Morgan je jediný protagonista, za kterého budeme hrát. Díky jménu gangu však máme alespoň potvrzeno, že Red Dead Redemption 2 dějově předchází předešlému dílu. V něm totiž Dutch Van der Linde, který vystupuje i v RDR2, zemřel.

Video představuje herní prvky a nové záběry ze Star Wars: Battlefrontu 2

Po menší odmlce pokračuje mediální masáž, která láká na Star Wars: Battlefront 2. Výsledkem je téměř pětiminutové video, v němž herec John Boyega přibližuje, co všechno nás ve hře čeká. Celý Star Wars: Battlefront 2 zahrne 18 lokací, potažmo planet či měsíců (v multiplayeru bude 14 z nich), dále 14 hrdinů nebo 39 vozidel. Obsah bude navíc postupně rozšiřován za pomoci bezplatných balíčků dodatečného obsahu. Multiplayerových módů bude zprvu pět a k dispozici bude i offline režim Arcade. Trailer nabízí také zcela nové záběry z hraní multiplayeru a singleplayerové kampaně nebo potvrzení přítomnosti Leiy, císaře Palpatina a Chewbaccy mezi hrdiny. K dispozici jsou navíc HW nároky bety (a nejspíš i finální hry), bližší informace o náplni módu Galactic Assault a dalších online režimů a jedna z cut-scén kampaně.

Recenze: NHL 2018 - letošní ročník hokejové série ve znamení hry ve třech

Skyrim Special Edition se dočká Survival režimu

Stejně jako Fallout 4, i The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition se dočká podpory Creation Clubu, značně kritizovaného systému distribuce placeného dodatečného obsahu. Creation Club se měl v remasteru Skyrimu objevit do konce září, konec měsíce ale stihla pouze PC verze, a to ještě ve volitelné betě, zatímco na Xboxu One a PlayStationu 4 se dočkáme začátkem října. Spolu s Creation Clubem dorazí do hry také Survival režim. Ten byl vydán již pro Fallout 4 a jednoduše řečeno udělá hru náročnější. Ze Skyrimu tak bude nelítostná, drsná země, přičemž Survival režim mění či přidává hned několik herních prvků. Budete tak muset řešit zimu, hlad, nemoci, ledovou vodu a další rizika či omezení. Survival mód je přitom součástí Creation Clubu, přičemž na vámi preferované platformě bude zdarma po dobu jednoho týdne. Jestli si ho v té době aktivujete, zůstane vám napořád. V opačném případě bude placený.Gamescom demo DayZ v rozsáhlé ukázce

Tvůrci DayZ ze studia Bohemia Interactive na letošním Gamescomu prezentovali demo, které mělo za cíl nabídnout malou ochutnávku novinek, s nimiž se setkáme v chystané verzi 0.63. Jedná se o dost zásadní aktualizaci, protože vydání verze 0.63 znamená, že se DayZ konečně dostane do fáze bety. Nyní se můžete na obsah dema a na chystané změny a novinky podívat díky oficiálnímu videu. Nnutno však podotknout, že některé věci jsou stále rozpracované, takže mají daleko k optimálnímu stavu, kterého by vývojáři v rámci aktualizace 0.63 chtěli dosáhnout. Video každopádně nabízí první oficiální prezentaci DayZ poháněného zcela novými technologiemi. Ve verzi, kterou si můžete momentálně zahrát na Steamu, jsou totiž přítomné jen některé z nich. V tuto chvíli však není jasné, kdy verze 0.63 vyjde.

Recenze: Marvel vs. Capcom: Infinite - bojovka, která spojila světy Marvelu a Capcomu

Tanková mise a zničitelné prostředí v Call of Duty: WWII

Spoluzakladatel studia Sledgehammer Games Glen Schofield poskytl rozhovor pro britský magazín GQ, ve kterém rozebírá singleplayerovou část Call of Duty: WWII. Hlavní slovo sice patří příběhu, ale sem tam prozradil něco nového i o hratelnosti a náplni misí. Protagonista příběhu Ronald Daniels je sice hlavní hratelná postava, ale rozhodně není jediná. Z dřívějška již víme, že se vžijeme i do velitelky francouzského odboje jménem Rousseau a britského špiona Arthura Crowleyho. Nyní však Schofield vyzradil, že si zahrajeme také za tankistu a pilota Royal Air Force. Tanková mise by měla být navíc zajímavá v tom, že její prostředí by mělo být zničitelné. Ve hře přitom uvidíme mnoho cut-scén a filmečků, avšak pořád se jedná o plnohodnotnou střílečku. Také si můžete přečíst o specifikacích multiplayerové bety pro PC a o tom, čím vším bude PC verze vybavena, dále o předčasném startu PC bety a o čerstvém obsahu k vyzkoušení.

Nacisté v New Orleans v nových záběrech z hraní Wolfenstein 2: The New Colossus

Tvůrci nového Wolfensteina se rohodli ukázat pasáž, v níž navštívíme americké město New Orleans. Z něj se pod nadvládou nacistů stalo ghetto, i zde však funguje odbojářská skupina, kterou vede Horton Boone. Tentokrát jde o záběry z PC verze hrané s myší a klávesnicí. Díky nim se můžete podívat na četné přestřelky s nacisty a jejich robotickými výtvory, na používání rozličných zbraní a jejich vylepšování, na plížení nebo na nové možnosti pohybu, kterými BJ Blazkowicz disponuje. Vývojáři nezapomněli ani na potápění, vyklánění, útoky zblízka, tradiční sbírání lékárniček a munice nebo na jednoduché puzzly. Stejně tak si můžete všimnout různých detailů, třeba krve, která Blazkowiczovi zůstává na rukou. Jestli vám ale stačí jen malá ochutnávka, může vám přijít vhod jedna cut-scéna, jíž doplňují informace o Hortonovi.

Recenze: ECHO - lehce hororové, ale příliš krátké sci-fi s netradičně pojatým stealth konceptem

Oznámena PC verze WWE 2K18

Pokud jste s napětím očekávali oznámení PC verze WWE 2K18, tak jste se konečně dočkali. Sportovní divize společnosti 2K Games v pondělí oznámila, že WWE 2K18 vyjde oficiálně na PC, stejně jako předchozí díl. WWE 2K18 na počítače vyjde 17. října, tedy ve stejný den jako na PlayStation 4, Xbox One a Switch. PC verzi si budete moci koupit ve standardní nebo deluxe edici. Jen škoda, že předběžný přístup do hry nebude na PC, ten mají za koupi Deluxe edice jen konzolisté. WWE 2K18 pohání nový/vylepšený grafický engine, který umožní lepší nasvícení, realistické zápasníky a nové záběry kamery.

The Evil Within 2 v dalším příběhovém traileru

V souvislosti s hororem The Evil Within 2 jsme mohli několikrát slyšet jméno Theodore. Pod ním se skrývá jeden z úhlavních protivníků hry, kteří se zabydleli v novém STEM světě a tamní město Union si přizpůsobují podle svého. To má za následek vznik některých hrůzných nepřátel, v nichž se odráží povaha a zájmy jejich stvořitelů. Theodora nově přibližuje další příběhový trailer a informace, které ho doprovází. Server Relly on Horror navíc uvádí, že The Evil Within 2 nepohání engine id Tech 6, který využívá Wolfenstein 2: The New Colossus, Quake Champions a loňský Doom. Horor od Tango Gameworks pohání engine nazvaný jednoduše Stem, přičemž by mělo jít o modifikovaný id Tech. Bohužel nevíme, jestli jde o modifikovaný id Tech 6 nebo id Tech 5, na kterém běžel první díl a který je charakteristický četnými technickými nedostatky.

Recenze: Distrust - plná náruč mechanik, které přinesou fanouškům her na přežití hromadu zábavy

Režim Discovery Tour udělá z Assassin's Creed: Origins muzeum starověkého Egypta

V sérii Assassin's Creed jste se mohli mnohokrát setkat s databází Animu, která nabízela informace spojené s relevantními postavami, místy a událostmi. V případě nadcházejícího Assassin's Creed: Origins ale všechno půjde mnohem dál. Ubisoft oznámil režim Discovery Tour, který z nového dílu udělá živoucí virtuální muzeum starověkého Egypta. Jde o čistě výukový mód, který má poskytnout skutečná fakta a akademické znalosti a nabídnout další způsob, jak si lze vychutnat herní svět. Nečeká vás tu tedy boj nebo další činnosti typické pro základní hru. Od ní je režim Discovery Tour oddělený, přičemž zaplní herní svět několika interaktivními prohlídkami, kterými vás provedou historici a egyptologové. Každá se zaměřuje na jiné téma. Discovery Tour dokonce umožní procházet celý herní svět podle libosti a bez obav z jakékoliv hrozby, abyste si mohli v klidu vychutnat krásy Alexandrie, Gízy a dalších historických lokalit. Mód bude zdarma k dispozici každému majiteli hry, ale vyjde až začátkem roku 2018.


DLC Middle-earth: Shadow of War, které zvěčňuje zemřelého vývojáře, bude zdarma

V týdnu jsme se dočkali celé řady informací o Middle-earth: Shadow of War. Předně došlo ke změně jednoho plánu. DLC, které zvěčňuje zemřelého vývojáře Mika Forgeyho a jehož prodeje měly finančně podpořit Forgeyho rodinu, bude nakonec zdarma. Po četných zmatcích a nejasnostech zaměstnancům Monolithu došlo, že spojovat podporu rodiny a památku samotného Mika Forgeyho s prodejem DLC není nejšťastnější řešení, a tak si DLC bude moci zdarma stáhnout každý majitel hry, přičemž Warner Bros. Interactive finančně podpoří Forgeyho rodinu přímo, což mohou na příslušném webu učinit i sami hráči. Podívat se můžete také na prezentaci dalšího sktřetího klanu a trojici reklam, na nové bojové pohyby nebo na Galadriel v podání Alžběty Trojanové.

Preview: Dojmy z Gamescom dema Kingdom Come: Deliverance - na návštěvě českých zemí v 15. století

Ataribox je počítač střední třídy na Linuxu

Letos v červnu společnost Atari oznámila, že se vrací zpět do hardwarového byznysu, a oznámila Ataribox. V týdnu jsme se konečně dozvěděli, co je nový hardware zač. V zásadě jde o počítač střední třídy, který běží na Linuxu a ukrývá grafickou kartu Radeon. Atari nazývá nový hardware jako PC v retro stylu na technologii konzolí, ale s tím rozdílem, že půjde o otevřenou platformu. Ataribox připojíte ke své televizi a budete moci hrát a streamovat. Co se her týče, Atari chce nabídnout hlavně svoje retro kousky a nezávislé produkty. Neočekávejte tak, že byste si na Atariboxu zahráli nějakou aktuální velkou pecku z produkce AAA. Zmiňovány jsou tituly ve stylu Minecraftu nebo Terrarie. Ataribox by se měl začít prodávat na jaře příštího roku za 250 až 300 dolarů. V přepočtu 5500 až 6600 Kč. K celkové částce je ale nutné započítat daň.Fortune Valley největším otevřeným světem série NFS

Studio Ghost Games se pochlubilo novým gameplay trailerem Need for Speed: Payback. Má přes dvě minuty a zve nás na prohlídku světa Fortune Valley, kde se odehrávají arkádové závody Need for Speed: Payback. Fortune Valley má být největším otevřeným světem série NFS a na první pohled je všem jasné, že se vývojáři inspirovali u města zábavy a hříchů - Las Vegas. V traileru uvidíte nejen různorodý svět, ale především spoustu závodních aktivit, včetně různých výzev, off-road závodění a sběratelských předmětů. Sběratelskými předměty jsou myšleny vraky. Když nějaký vrak najdete, můžete si ho nechat opravit a získat tak jedinečný automobil. Po světě Fortune Valley naleznete rovněž spoustu servisů a obchodů, kde si můžete nechat vylepšit svůj stávající vůz nebo si koupit zbrusu nový. Dobrá zpráva pak je, že bude možné vypnout kameru, která při závodech sleduje havarovaná auta.

Speciál: Creation Club - předražená zbytečnost pro Fallout 4 a Skyrim: Special Edition

V survivalu SOS máte za úkol dostat se z ostrova

Máme tu další nový survival titul. SOS je interaktivní herní show, které se zúčastníte vy a dalších 15 soutěžících. Úkol je jednoduchý, dostat se z ostrova. To se vám podaří pouze v případě, že naleznete skrytou relikvii, vyšlete signál a přiletí pro vás vrtulník. Abyste ale relikvii našli, musíte využít vaší osobnost k budování aliance a porazit oponenty. Nemůžete zapomenout ani na diváky, kteří se chtějí při sledování show bavit. K tomu všemu musíte dávat pozor na hordy krvežíznivých příšer. Může se zdát, že hledání relikvie a boj bude na dlouho, ale opak je pravdou. Jedna hra má trvat maximálně půl hodiny. Pokud vás hra zaujala, v současné době je na Steamu v uzavřeném alfa testování, ze kterého přejde do Early Access.

Call of Cthulhu hlásí odklad na rok 2018

Společnosti Focus Home Interactive se rozpadá konec letošního roku. Nejprve byl oznámen odklad akčního RPG titulu Vampyr na jaro 2018. V pátek se přidala hororová detektivka Call of Cthulhu. Ta je v současné době v plánu na neurčitou část příštího roku. Vývojáři Call of Cthulhu ze studia Cyanide na sociálních sítích napsali, že co nejdříve oznámí nové datum vydání. Nyní se ale chtějí soustředit na vývoj, aby vytvořili co nejlepší hru. Zajímavé je, že poté byl tweet odstraněn.

Speciál: Call of Duty: WWII - vše, co byste měli vědět, na jednom místě

Říjnové nabídce PS Plus vévodí Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Sony se překonává. Po příliš dlouhém období, kdy nabídka bezplatných titulů pro předplatitele PS Plus zahrnovala hlavně menší, pro mnohé nepříliš zajímavé tituly, se něco zlomilo a od té doby v nabídce každou chvíli září nějaký opravdu výrazný titul. Nejinak je tomu v říjnu, kdy předplatitelé získají hlavně Metal Gear Solid V: The Phantom Pain pro PS4. Nejnovější projekt Hidea Kojimy a studia Kojima Productions doplňuje hororová kolekce Amnesia: Collection, v níž najdete tituly Amnesia: The Dark Descent, Amnesia: A Machine for Pigs a Amnesia: Justine. Hry samozřejmě dostanou i majitelé PS3 a PS Vity.

Se zlatým členstvím Xboxu získáte v říjnu Gone Home nebo The Turing Test

Říjen je za rohem, a tak Microsoft tradičně odhalil tituly, které si budou moci v tomto měsíci zdarma zahrát předplatitelé Xbox Live Gold. V rámci her pro Xbox One si tentokrát Microsoft připravil populární walking simulátor Gone Home v konzolové edici, který doplňuje další nezávislý titul, The Turing Test. Jde o logickou hru, která skvěle kombinuje vážný příběh s příjemnou hratelností. Tituly pro Xbox 360 zastupuje Medal of Honor: Airborne, v němž se zúčastníte bojů druhé světové války, a skákačka Rayman 3 HD. Obě hry podporují zpětnou kompatibilitu, takže si je zahrajete i na Xboxu One.

Tisk  
Další aktuální články
 
Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Pátek 23.3.2018 00:00 - Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl? Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: Miky
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Čtvrtek 22.3.2018 13:47 - Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu. Přečíst celý článek »

30 komentářů | Autor: Miky
Mulaka

Mulaka

Čtvrtek 22.3.2018 12:00 - Po stope mexického zabijáka modliviek. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: romando

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 25. září až 1. října
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Pure Farming 2018

Recenze - 23.3.2018
 
Pure Farming 2018

Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole