Uživatel nepřihlášen
   

Rozhovor s vývojáři Rusty Lake

Čtvrtek 12.10.2017 12:00 - Autor: Tereza "Ylbirda" Fuková - Rubrika: Speciály Speciál Rusty Lake: Roots

Vyzpovídali jsme vývojáře Rusty Lake. Prozradili nám, jak začínali a co dalšího plánují.

Rusty Lake svět již přilákal mnoho fanoušků point and click adventur, ať již skrze tak zvané Cube Escape hry či díky placeným hrám Hotel nebo Roots, a čilá komunikace s fanoušky činí autory tohoto světa velmi sympatickými. Rozhodla jsem se proto pro vás Maartena a Robina vyzpovídat. Kvůli práci na projektu Paradise nebyl na rozhovor dlouhou dobu čas, ale konečně se našel a Robin odpověděl na mé dotazy.

Sleduju vás na Facebooku, a co se týče komunikace s fanoušky, jste velmi aktivní, pravidelně sdílíte jejich malby, výtvory nebo hrou inspirovaná tetování. Moc toho ale nevíme o vás, chtěli byste se trochu představit?

Jasně. Já jsem Robin, je mi 27 a Maartenovi je 33. Sídlíme v Amsterdamu, pracujeme v a-lab.nl, sdílených kancelářích. Já jsem studoval práva, během magisterského studia jsem se zaměřil na právo týkající se informatiky. Marteen vystudoval zahradní architekturu. Takže je celkem vtipné, že se nakonec oba věnujeme hrám, i když to pro nás byl pouze koníček. Já jsem vytvářel herní portály a Maarten ve se volném čase věnoval tvorbě flashových her.

Seznámili jsme se přes internet a společně jsme vyrobili menší hry zaměřené na noviny jako: Snowden Leak’s The Game nebo Save Harry, která se stala virální po celém světě.

Rusty Lake byl další krok v naší spolupráci, když jsme vytvořili záhadný svět, kolem kterého bude možné vyvinout větší množství her. Začali jsme s několika Cube Escape hrami, chtěli jsme mít představu, jestli se budou lidem líbit. Líbily se, takže teď pracujeme na plný úvazek na Rusty Lake a pravděpodobně v tom budeme ještě pár let pokračovat.

Snažíme se ale jako vývojáři spíše zůstat v pozadí, prezentujeme se komunitě spíše skrze naše hry. Milujeme komunikaci s fanoušky a komunita má samozřejmě velkou zásluhu na úspěchu Rusty Lake.Proč Rusty Lake (doslova rezavé jezero)? Jak jste přišli na takové jméno?

Podobně jako u Twin Peaks jsme se snažili najít jméno, které bude evokovat nějaké místo. Oběma se nám líbilo mít ve jméně jezero, protože jsou to místa, která vždy mají nějakou minulost a obestírají je záhady. Spojení s adjektivem rezavý z toho činí ještě záhadnější kombinaci a nutí vás přemýšlet, co to má vlastně znamenat.

Je známo, že velkou inspirací pro vás byl seriál Twin Peaks. Ale to nebude všechno. Jaké jsou vaše další zdroje inspirace? Co se příběhu i vizuálního zpracování týče?

Hlavní inspirací, jež nás vedla k vytvoření univerza a detektivního příběhu, byl opravdu seriál Twin Peaks, především jeho atmosféra. Všechny šílenosti, které se v Rusty Lake odehrávají, mají nádech díla Davida Lynche. Ale rozhodně jsme se inspirovali i jinými filmy, seriály, knihami i každodenními zážitky. Myslím, že jsme hodně oblíbení v Koreji proto, že máme rádi filmy od Ki-duk Kim a Park Chan-wook, jimiž jsme se také inspirovali. Kromě toho se nám daří do našich her zakomponovat budhistické prvky.

Máte v herním průmyslu nějaké vzory či idoly?

Respektujeme plno indie vývojářů, kteří investují ohromné množství času a práce do svých vlastních projektů. Samozřejmě obdivujeme autory série Myst a vývojáře klasických point and click adventur jako je Monkey Island. Já mám také velmi rád Nintendo.

Brzy do světa vypustíte novou hru, která se bude odehrávat na ostrově, dokonce už víme, že její název bude Paradise. Chtěli byste nám ji představit trochu blíže? Jakou souvislost má se zbytkem Rusty Lake světa?

Nedávno jsme zveřejnili další velký update o pozadí této hry na našem blogu. Příběh se zaměří na 10 morových ran, variaci na biblický příběh o deseti ranách egyptských. Tyto kletby postihnou obyvatele ostrova poté, co matka hlavního hrdiny záhadně zemře. Hráč musí komunikovat se členy rodiny a zúčastnit se rituálů, aby morové rány zastavil. V současné dobře toho nemůžeme prozradit více ani o rodině, ani o umístění hry v rámci univerza. Faktem ale je, že se hra odehrává před dějem Roots.

V jednom z předchozích blogů jsme se mohli dočíst, že v Paradise se budeme mocí více hýbat, možná jako v Cube Escape Mill. Jakým způsobem to pozmění hratelnost?

Když jsme se rozhodli, že se tato hra bude odehrávat na malém izolovaném ostrově, bylo nám jasné, že se gameplay změní. V mnoha point and click adventurách je běžné, že se hráč pohybuje prostředím a přesouvá se z místa na místo. A zatímco jsme dosud vždy pracovali s krychlovými pokoji, nebo malými oblastmi jako v Roots, chtěli jsme vyzkoušet pro Paradise něco nového. Hodně času jsme věnovali testování a jsme s fungováním hry velmi spokojení.

Je skvělé, že většina vašich her je zadarmo, fanoušci vás pak ale nemohou tak dobře podporovat. Přemýšlíte o rozšíření reklamních produktů, které se zatím omezují na plakáty a trička?

Doufáme, že se nám jednoho dne podaří najít vhodného partnera a budeme moci vytvořit nové Rusty Lake předměty. Taky doufáme, že brzy budeme moci představit nové tričko s Mr. Crow.

Moc se mi líbí, že jsou vaše hry vždy doplněny video-návody. Bylo to něco, co jste vždycky chtěli dělat? Co vás k tomu přivedlo?

U point and click her je běžné, že vznikají nápovědy či celé tutoriály. Víme, že hráči vytvoří video-nápovědy sami, pokud jim je neposkytneme. Rozhodli jsme se proto vytvořit oficiální tutoriály, takže hráči mají jistotu, že hrají hru tak, jak jsme to zamýšleli. YouTube je navíc skvělá platforma, na které spolu můžou fanoušci komunikovat a diskutovat o hře.

Jakožto tvůrci Rusty Lake světa, stali jste se nějak jeho součástí? Jsou v něm nějaké postavy, které byste označili za svá alter ega? Nebo něco podobného plánujete?

Něco takového jsme neudělali a ani to neplánujeme :)Chystáte se také vytvářet hry, které nejsou součástí Rusty Lake? Nebo budou mít všechny hry nějakou spojitost?

Zatím chceme pracovat na rozšiřování světa Rusty Lake a vymýšlet příběhy, jež s ním mají souvislost. Také ale doufáme, že budeme mít časem možnost spolupracovat s jinými vývojáři a produkovat tak hry, které s Rusty Lake nijak přímo nesouvisí.

Můžete nám prozradit něco o budoucích plánech po „Paradise“? Budete pokračovat s příběhem rodiny Vanderboomů, nebo představíte nové postavy? Nebo se snad vrátíte ke starým známým?

Plánujeme další Cube Escape. Zároveň v současné době pracujeme na jednom z dosud nejzajímavějších Rusty Lake projektů, po něm bude Rusty Lake mnohem živější!

Pokud bude všechno klapat, mohli bychom se podle odhadů vývojářů Rusty Lake Paradise dočkat v listopadu nebo začátkem prosince letošního roku, a to na platformách PC, iOS a Android.

Tisk  
Rusty Lake: Roots na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots Screenshot ze hry Rusty Lake: Roots
Další aktuální články
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Čtvrtek 22.3.2018 13:47 - Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu. Přečíst celý článek »

26 komentářů | Autor: Miky
Mulaka

Mulaka

Čtvrtek 22.3.2018 12:00 - Po stope mexického zabijáka modliviek. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: romando
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Středa 21.3.2018 16:00 - Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to? Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC | Autor: Honzas4400

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Rozhovor s vývojáři Rusty Lake
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Ylbirda    No, třeba to tak časem udělají :) I když otázka je, kolik by z toho vůbec na steamu měli, přece jenom i Hotel a Roots stály jenom 3 eura a byly to relativně velké hry, možná by se to vůbec nevyplatilo.Ylbirdaylbirda69978    13.10.2017 09:55 Ylbirda

@ odpověď na komentář od FireWolf:No, třeba to tak časem udělají :) I když otázka je, kolik by z toho vůbec na steamu měli, přece jenom i Hotel a Roots stály jenom 3 eura a byly to relativně velké hry, možná by se to vůbec nevyplatilo.

FireWolf napsal:Kdyby dali všechny své Cube Escape hry na Steam, přidali třeba achievementy, případně i kartičky, tak bych to koupil hned. Člověk by si pak mohl i vybrat, zda by je chtěl hrát zcela zdarma přes prohlížeč nebo v mobilu nebo je takhle podpořit.

FireWolf   1x   Kdyby dali všechny své Cube Escape hry na Steam, přidali třeba achievementy, případně i kartičky, tak bych to koupil hned. Člověk by si pak mohl i vybrat, zda by je chtěl hrát zcela zdarma přes prohlížeč nebo v mobilu nebo je takhle podpořit.FireWolffirewolf28784    13.10.2017 09:49 FireWolf

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Kdyby dali všechny své Cube Escape hry na Steam, přidali třeba achievementy, případně i kartičky, tak bych to koupil hned. Člověk by si pak mohl i vybrat, zda by je chtěl hrát zcela zdarma přes prohlížeč nebo v mobilu nebo je takhle podpořit.

Ylbirda napsal:Je to tak, zatím je nabídka bohužel poněkud omezená, ale jak je řečeno v rozhovoru, rozšíření se chystá :)
Protože je to taky jeden z mála způsobů, jak jim přispět, když je většina her zadarmo...

Ylbirda    Je to tak, zatím je nabídka bohužel poněkud omezená, ale jak je řečeno v rozhovoru, rozšíření se chystá :)
Protože je to taky jeden z mála způsobů, jak jim přispět, když je většina her zadarmo...
Ylbirdaylbirda69978
    13.10.2017 09:35
Ylbirda

@ odpověď na komentář od FireWolf:Je to tak, zatím je nabídka bohužel poněkud omezená, ale jak je řečeno v rozhovoru, rozšíření se chystá :)
Protože je to taky jeden z mála způsobů, jak jim přispět, když je většina her zadarmo...

FireWolf napsal:Jo, tričko bych taky bral :D Jen jsem se teď díval a zatím tam jsou v nabídce jen dvě? Snad se t brzy rozšíří o nové.

FireWolf    Jo, tričko bych taky bral :D Jen jsem se teď díval a zatím tam jsou v nabídce jen dvě? Snad se t brzy rozšíří o nové.FireWolffirewolf28784    13.10.2017 09:07 FireWolf

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Jo, tričko bych taky bral :D Jen jsem se teď díval a zatím tam jsou v nabídce jen dvě? Snad se t brzy rozšíří o nové.

Ylbirda napsal:Jo, jsou to super sympaťáci, akorát mě mrzí, že nebydlím někde, kde bych měla šanci je vidět. Na Paradise se ohromně těším, pokud nenapíšu text, tak si určitě vyměníme dojmy ;)
Už si nějakou dobu dělám zálusk na jejich tričko, tak si ho možná dopřeju k Vánocům :)

Ylbirda    Jo, jsou to super sympaťáci, akorát mě mrzí, že nebydlím někde, kde bych měla šanci je vidět. Na Paradise se ohromně těším, pokud nenapíšu text, tak si určitě vyměníme dojmy ;)
Už si nějakou dobu dělám zálusk na jejich tričko, tak si ho možná dopřeju k Vánocům :)
Ylbirdaylbirda69978
    13.10.2017 08:38
Ylbirda

@ odpověď na komentář od FireWolf:Jo, jsou to super sympaťáci, akorát mě mrzí, že nebydlím někde, kde bych měla šanci je vidět. Na Paradise se ohromně těším, pokud nenapíšu text, tak si určitě vyměníme dojmy ;)
Už si nějakou dobu dělám zálusk na jejich tričko, tak si ho možná dopřeju k Vánocům :)

FireWolf napsal:Hodně zajímavý rozhovor, jsou to sympaťáci a zaslouží si, aby se jejich hry prodávaly co nejvíce. Jsou fakt unikátní a tak krásně ujeté :D Jen je škoda, že odcházíš, a tak tohle byl asi poslední článek o Rusty Lake.

FireWolf (Pro hodnocení musíte být přihlášen  Hodně zajímavý rozhovor, jsou to sympaťáci a zaslouží si, aby se jejich hry prodávaly co nejvíce. Jsou fakt unikátní a tak krásně ujeté :D Jen je škoda, že odcházíš, a tak tohle byl asi poslední článek o Rusty Lake.FireWolffirewolf28784    13.10.2017 08:24 FireWolf

Hodně zajímavý rozhovor, jsou to sympaťáci a zaslouží si, aby se jejich hry prodávaly co nejvíce. Jsou fakt unikátní a tak krásně ujeté :D Jen je škoda, že odcházíš, a tak tohle byl asi poslední článek o Rusty Lake.

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole