Uživatel nepřihlášen
 

Rozhovor s Michaelem Dennym o PlayStationu a Paris Games Week

Úterý 12.12.2017 14:00 - Autor: Filip "Filca" Němec - Rubrika: Speciály Speciál Rozhovor s Michaelem Dennym o PlayStationu a Paris Games Week

Nejen o chystaných hrách s viceprezidentem SIE Worldwide Studios.

Výstava Paris Games Week v Paříži byla pro Sony očividně hodně důležitá, vzhledem k tomu, kolik klíčových postav PlayStationu se na ní pohybovalo. Nám se podařilo vyzpovídat Michaela Dennyho, který je viceprezidentem SIE Worldwide Studios. Má tedy pod palcem mnoho PlayStation exkluzivit a nejedenkrát také hovořil na mnohých tiskových konferencích, takže jeho tvář bude fanouškům PlayStationu dobře známá. Ačkoli jsem se snažil dostat z něj zajímavé informace, jak už to tak bývá, nastavená politika firmy je neúprosná, takže rozhovor občas připomínal hraní stolního tenisu proti betonové zdi a mně se dostávalo pouze naučených oficiálních vyjádření.

Viděli jsme skvělou tiskovou konferenci. Proč je Paříž, respektive Paris Games Week, lepší než Gamescom? Jde o načasování?

Načasování je jedna věc. Jde o tu mezeru, která je mezi E3 a Gamescomem, která je velmi krátká, takže část odpovědi se skrývá v otázce samotné. Na druhou stranu máme toho opravdu hodně, co bychom chtěli ukázat, takže druhou věcí je to, že studia musí dostat potřebný čas k tomu, aby stihla připravit nový obsah, který chtějí prezentovat.

Jak bylo vidět v roce 2015, měli jsme po E3 dostatek času připravit nový obsah, který jsme ukázali tady v Paříži, a jak jste mohli vidět letos, v rámci pre-show se ukázalo čtyřicet novinek, z nichž bylo několik kompletně nově oznámených her. Taková mezera nám dovolí předvést v Paříži širokou paletu nového obsahu.

Na prezentaci jsme viděli mnoho exkluzivních titulů jako God of War, Spider-Man nebo The Last of Us: Part II ale chyběla mi tam jedna hra – Days Gone. Je nějaký významnější důvod, proč tento titul chyběl? Mohou být nějaké problémy s vývojem nebo si jen schováváte něco na později?

Jak jste sám řekl, máme opravdu hodně AAA obsahu, a ne vždy chceme ukázat úplně vše. Takže ano, jsem si jist, že brzy přijde něco nového o Days Gone.

Z Paris Games Week tiskové konference jsem cítil velký akcent na VR hraní. Jste spokojení s prodeji headsetu a samotných her?

Jak už jsem řekl, v pre-show jsme ukázali čtyřicet her a snad polovina z nich byla určena pro VR, což je velký příslib co do množství ale i kvality VR hraní. Na PlayStation VR je skvělé, že si hraní užívají jak klasičtí hráči, tak i spíše sváteční casual hráči. PlayStation VR je na trhu už zhruba rok, hry jsou stále lepší a mnoho nových bude brzy vycházet. Je skvělé vidět na VR AAA hry jako je GT: Sport nebo Resident Evil 7. Neustále objevujeme, co je s VR možné dělat a vymýšlíme nové funkce a způsoby hraní.

Jestli se nepletu, jste v současnosti lídrem na trhu VR hraní. Máte nejvíce prodaných kusů oproti HTC Vive nebo Oculus Rift, je to tak?

Ano, snažíme se prostřednictvím PlayStationu přinést ten nejlepší VR zážitek, vymýšlíme nový obsah, přicházíme s novými způsoby hraní. Je to teď hodně vzrušující období.

Na tiskové konferenci jste ukázali Far Cry 5, Destiny 2: Curse of Osiris, Call of Duty: WWII. Je pro vás více důležitější mít vlastní exkluzivní tituly, nebo právě tato partnerství se studii třetích stran?

Obojí je důležité, protože oba druhy studií vytváří skvělý obsah a my chceme ten nejlepší možný obsah pro naše hráče. Pro PlayStation bylo vždy důležité mít silná partnerství s vydavateli třetích stran a pokaždé, když můžeme mít nějaký obsah dříve nebo může být zcela exkluzivní, vždy to pro naše hráče chceme mít.

Jak moc je obtížné získat exkluzivní obsah do multiplatformových her?

Hlavní je to, že chceme z PlayStationu udělat nejlepší místo pro hraní. Naše vlastní studia nám dodávají skvělý obsah, studia jako Sucker Punch, Naughty Dog, Guerilla Games atd. Samozřejmě ale chceme také to nejlepší od vydavatelů třetích stran, prostě se snažíme dostat pro naše hráče ten nejlepší možný obsah.

Chodí tito vydavatelé za vámi s nabídkami exkluzivního obsahu, nebo je to spíše na vás, abyste vyjednali určitá partnerství?

Myslím, že není důležité, jak k tomu dochází. Podstatné je, že se to opravdu děje a my máme nejlepší možný obsah pro naše hráče.

Jsem velký fanoušek PS Vita a obecně handheldového hraní, takže mě zamrzelo, že tisková konference opět zapomněla právě na přenosnou konzoli od PlayStationu stejně jako na E3. Začínám mít strach, že tato platforma pomalu ale jistě umírá. Je to tím, že se soustředíte na úspěch PS4 nebo už pro vás trh s handheldovým hraním nemá budoucnost?

My se teď soustředíme na PS4, PS4 Pro, VR hraní a také třeba PlayLink. Intenzivně se teď zaměřujeme na celý ekosystém kolem všech platforem, který je teď hodně silný.

Takže to mám chápat tak, že PS Vita jakožto herní platforma není mrtvá, jak se mnozí obávají?

Jak sem řekl, soustředíme se na PS4, PS VR a PlayLink v tuto chvíli.

Měníte kvůli značně výkonnějšímu Xboxu One X obchodní strategii nebo třeba marketing?

My se vždy soustředíme na naše hráče a na to, aby PlayStation byl tím nejlepším místem pro hraní, takže je skvělé, že jsme loni vypustili nový vylepšený hardware v podobně PS4 Pro ale také nové příslušenství jakožto PS VR a naše studia teď vytváří nové hry. Takže se vždy soustředíme na to, abychom vytvořili to nejlepší místo pro hraní.

Co podle vás stojí za tak velkým úspěchem konzole PlayStation 4?

Je to hodně věcí, které musejí do sebe zapadnout, ale tou hlavní věcí je skvělý hardware. Máme PS4, PS4 Pro, k tomu teď PS VR a také skvělou službu PlayStation Network. No a samozřejmě spoustu skvělých her a tady v Paříži jsme ukázali hodně nových titulů. Vždycky jsme hodně nadšeni z toho, když můžeme ukázat cokoli nového.

Na konci tiskové prezentace jsme viděli ukázku z The Last of Us: Part II, na kterou se těší mnoho našich čtenářů. Můžete mi říct cokoli nového či zajímavého, co by fanoušci hry rádi slyšeli? Chápu, že datum vydání to asi nebude.

První věcí, které si všimnete, je to, jak hra skvěle vypadá. Naughty Dog umí dělat fantastické hry, ale tentokrát tu máme kompletně novou úroveň. Všichni vědí, jak skvělé hry umí tohle studio vytvářet a jak skvělý byl první díl The Last of Us, takže jediné, co mohu říci, je, užijte si hru, až vyjde.

Poslední otázka čistě na vás. Co je pro vás tím nejzajímavějším z letošního ročníku Paris Games Week?

Viděli jsme hodně nového obsahu, ale vždy jsem velmi nadšený z toho, když můžeme oznámit nový exkluzivní titul a jsem nadšený z nové hry od Sucker Punch ale taky se mi hodně líbí kreativní hry jako Concrete Genie nebo nové VR hry jako Blood and Truth a samozřejmě také technologie PlayLink ve spojení s inovativním titulem Erica, který používá hrané filmečky.

Mockrát děkuji za rozhovor a ať se PlayStationu daří i nadále.

Sponzorem výpravy Zingu na Paris Games Week je PlayStation CZ. Sledujte jejich oficiální Facebook, kde se dozvíte informace o PlayStation 4 exkluzivitách a můžete si zasoutěžit o zajímavé ceny.

Tisk  
Další aktuální články
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Čtvrtek 22.3.2018 13:47 - Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu. Přečíst celý článek »

2 komentáře | Autor: Miky
Mulaka

Mulaka

Čtvrtek 22.3.2018 12:00 - Po stope mexického zabijáka modliviek. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: romando
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Středa 21.3.2018 16:00 - Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to? Přečíst celý článek »

1 komentář | PC | Autor: Honzas4400

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Rozhovor s Michaelem Dennym o PlayStationu a Paris Games Week
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Jamajčan   2x   Musíte to brát tak, že je to PR manager, který Vám neřekne vše, ale jen naučené fráze, i když tady ten rozhovor je fakt o hovnu. Nezlobím se na redakci, ale...

Příště bych volil rozhovor s vývojáři.
Jamajčanjamajcan73308
    15.12.2017 01:07
Jamajčan

@ odpověď na komentář od zebrostroj74:Musíte to brát tak, že je to PR manager, který Vám neřekne vše, ale jen naučené fráze, i když tady ten rozhovor je fakt o hovnu. Nezlobím se na redakci, ale...

Příště bych volil rozhovor s vývojáři.

zebrostroj74 napsal:Ten chlap odpovídá na otázky strojově jako robot.

zebrostroj74    Je to ironické až trochu paradox. Jmenuje se Vita (život) a je mrtvá... :Dzebrostroj74zebrostroj7473044    13.12.2017 00:32 zebrostroj74

@ odpověď na komentář od dopitapetr:Je to ironické až trochu paradox. Jmenuje se Vita (život) a je mrtvá... :D

dopitapetr napsal:Celkem dobré počtení ale prakticky jsme se nic nového nedozvěděli. A některým těm otázkám se úplně vyhnul, třeba te o PS Vitě. Každý ví, že je už dlouhou dobu mrtvá. Kdy naposledy na ni vyšlo něco zajímavého? Sony to prostě jen nechce přiznat, že s Vitou spackali co mohli.

dopitapetr   2x   Celkem dobré počtení ale prakticky jsme se nic nového nedozvěděli. A některým těm otázkám se úplně vyhnul, třeba te o PS Vitě. Každý ví, že je už dlouhou dobu mrtvá. Kdy naposledy na ni vyšlo něco zajímavého? Sony to prostě jen nechce přiznat, že s Vitou spackali co mohli.dopitapetrdopitapetr5480    12.12.2017 23:40 dopitapetr

Celkem dobré počtení ale prakticky jsme se nic nového nedozvěděli. A některým těm otázkám se úplně vyhnul, třeba te o PS Vitě. Každý ví, že je už dlouhou dobu mrtvá. Kdy naposledy na ni vyšlo něco zajímavého? Sony to prostě jen nechce přiznat, že s Vitou spackali co mohli.

zebrostroj74   1x   Ten chlap odpovídá na otázky strojově jako robot.zebrostroj74zebrostroj7473044    12.12.2017 16:09 zebrostroj74

Ten chlap odpovídá na otázky strojově jako robot.

Alfajk   1x   tyhle rozhovory jsou uplna zbytecnost, nevim, kdy jsem se z nich naposledy neco zajimavyho dozvedel...asi dost mozna nikdyAlfajkalfajk16671    12.12.2017 15:17 Alfajk

tyhle rozhovory jsou uplna zbytecnost, nevim, kdy jsem se z nich naposledy neco zajimavyho dozvedel...asi dost mozna nikdy

Miky člen redakce   2x   Díky. Opraveno. Při vkládání do systému jsem tuhle otázku přehlédl při zpětné kontrole.Mikymiky3    12.12.2017 15:11 Miky

@ odpověď na komentář od SteveHood:Díky. Opraveno. Při vkládání do systému jsem tuhle otázku přehlédl při zpětné kontrole.

SteveHood napsal:"Takže to mám chápat tak, že PS Vita jakožto herní platforma není mrtvá, jak se mnozí obávají? "

Není to tučným, takže to vypadá jako odpověď. :)

Ale parchant fakt moc neřekl. :D

Ayreas   2x   Neřekl nic, měl hezky naučené odpovědi :-DAyreasayreas57206    12.12.2017 14:58 Ayreas

Neřekl nic, měl hezky naučené odpovědi :-D

SteveHood   1x   "Takže to mám chápat tak, že PS Vita jakožto herní platforma není mrtvá, jak se mnozí obávají? "

Není to tučným, takže to vypadá jako odpověď. :)

Ale parchant fakt moc neřekl. :D
SteveHoodstevehood46767
    12.12.2017 14:51
SteveHood

"Takže to mám chápat tak, že PS Vita jakožto herní platforma není mrtvá, jak se mnozí obávají? "

Není to tučným, takže to vypadá jako odpověď. :)

Ale parchant fakt moc neřekl. :D

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole