Uživatel nepřihlášen
   

Assassin’s Creed: Origins - Skrytí (The Hidden Ones)

Středa 24.1.2018 17:00 - Autor: Jan "Honzas4400" Kalný - Rubrika: Speciály Speciál Assassin's Creed: Origins

První ze dvou příběhových přídavků pro Assassin’s Creed: Origins konečně dorazil. Jde ovšem o pádný důvod se ke hře vrátit?

Každý, kdo hrál poslední díl Assassin's Creed (recenze), ví, že jde o skutečně bohatou hru s obrovským světem a tunou obsahu. Kompletní dohrání může trvat bezmála i stovku nebo více hodin. S novým obsahem, který se do hry dostává především formou nových obleků a zbraní a výjimečně i questů, a to zcela zdarma, se zájem o hru stále prodlužuje. To samé - ovšem ve větším měřítku - mají za cíl i dva příběhové dodatky, a to The Hidden Ones (Skrytí) a The Curse of the Pharaohs (Kletba faraonů). První jmenovaná expanze včera vyšla, a tak je na čase jí zhodnotit.

Skrytí - The Hidden Ones

Datum vydání: 23. ledna 2018
Cena: 10€ (přibližně 250 Kč)

Upozornění: Přídavek Skrytí přímo navazuje na příběhové události původní hry (a především její konec). Ani článek se nevyvaruje spoilerům.

Od zformování první podoby bratrstva asasínů, tedy konce původní hry, uběhly už čtyři roky. Bayek si dělal svoje v Egyptě, Aya zase v Římě. Jedním z prvních členů Skrytých je pak Tahira, která se přesunula na Sinaj. Celá oblast se ale dostala do potíží a okupují jí římská vojska. Bayek se tak vydává na pomoc a s několika dalšími Skrytými se musí vypořádat s generálem Rufiem a jeho třemi pobočníky, kteří utlačují místní obyvatele.Příběh se tedy úzce týká téhle celkem standardní zápletky a není tak úplně na místě čekat nějaké masivní zvraty nebo zásadní příběhový posun. To si pravděpodobně vývojáři nechávají až na plnohodnotné pokračování, ve kterém bychom se snad mohli Bayeka znovu dočkat. Samotný příběh je ale rozhodně kvalitní a dokáže zaujmout, i když nevydrží dlouho. Expanze Skrytí je nejen v rámci příběhu, ale i v rámci obsahu a hratelnosti skutečně menší rozšíření, které nemá za cíl nic jiného, než vás zase na chvíli zabavit něčím novým. A rozhodně se jí to daří. Sinaj je nádhernou oblastí, která sice nepřekypuje stejnou krásou jako Egypt, ale má svou vlastní atmosféru a momenty. Kamenolomy nebo rozebraná pyramida jsou pravděpodobně těmi nejzajímavějšími. Velikostí i obsahem se Sinaj podobá přibližně jednomu až dvěma regionům z původní mapy a kromě zabydlených oblastí máte k dispozici i kousek pouště a vodní oblast v podobě malé části Rudého moře.

„Expanze Skrytí je nejen v rámci příběhu, ale i v rámci obsahu a hratelnosti skutečně menší rozšíření, které nemá za cíl nic jiného než vás zase na chvíli zabavit něčím novým.“

Z hlediska obsahu nebo mechanik ovšem nečekejte nic nového. Sice došlo na zvýšení maximálního levelu z 40 na 45, ale nových schopností jsme se nedočkali. Můžete si ovšem zase o něco více vylepšit vaši výbavu a získat pár nových unikátních zbraní, jednoho koně a jednoho velblouda. Samotná expanze přitom na kompletní dohrání dokáže vydržet kolem pěti až sedmi hodin, což je za cenu přibližně 250 korun více než přijatelné. Snad je jenom škoda, že nenabízí více questů - těch hlavních i vedlejších. Není tudíž problém The Hidden Ones dohrát i na jeden zátah.

Kromě toho mě ve finále zklamalo i to, že se vývojáři nepokusili pomocí tohoto DLC vrátit mechaniku ovládání nebo správu bratrstva. Už jen proto, že by to z příběhového hlediska dávalo smysl a stále to beru za jednu z nejlepších mechanik, které vzešly z Assassin's Creed: Brotherhood.Pokud tedy chcete více Assassin's Creed Origins, není jediný důvod si The Hidden Ones nepořídit. Jde o kvalitní a přijatelně dlouhý přídavek, který nabízí novou oblast se zajímavou atmosférou a podobně zajímavým, byť celkem standardním příběhem. Ale nečekejte nic masivního. Do jisté míry může DLC Skrytí působit jako takový můstek mezi Assassin's Creed: Origins a pokračováním, o kterém už se nějakou dobu říká, že by se mohlo odehrávat v Římě. Uvidíme tedy, co je na tom pravdy. Do té doby nám musí stačit tohle, přídavek, který vás kvalitně nasytí, ale po jeho dohrání budete pořád chtít něco navíc.

Hodnocení: 7/10

Další dostupná DLC:

The Curse of the Pharaohs (Kletba faraonů) - 6. března

Tisk  
Assassin's Creed: Origins na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins Screenshot ze hry Assassin's Creed: Origins
Další aktuální články
 
Monster Energy Supercross

Monster Energy Supercross

Čtvrtek 22.2.2018 14:00 - Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře. Přečíst celý článek »

9 komentářů | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: Michal Jonáš
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Středa 21.2.2018 18:18 - Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání stálo za to. Přečíst celý článek »

13 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Honzas4400
Fe

Fe

Středa 21.2.2018 14:00 - Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: barlow

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Assassin’s Creed: Origins - Skrytí (The Hidden Ones)
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
dopitapetr    To by byla bomba.dopitapetrdopitapetr5480    13.2.2018 11:22 dopitapetr

To by byla bomba.

Ondrej_V   1x   Změna plánu pro ACO: po Kletbě faraonů se chystají další DLC. Možná je ve hře Řecko (ale to je už jen moje spekulace) .
odkaz ]
Takže další díl v r. 2019.
Ondrej_Vondrej_v15018
    13.2.2018 10:52
Ondrej_V

Změna plánu pro ACO: po Kletbě faraonů se chystají další DLC. Možná je ve hře Řecko (ale to je už jen moje spekulace) .
odkaz ]
Takže další díl v r. 2019.

Miraas    Nechlubím jen oznamuji.... mám to už od vydání :-)Miraasmiraas6036    4.2.2018 14:43 Miraas

@ odpověď na komentář od Ratos:Nechlubím jen oznamuji.... mám to už od vydání :-)

Ratos napsal:To se mas cim chlubit...

fehrplay    Takze dalsi assassin v Praze za Rudolfa 2 prakticky potvrzenej:-Dfehrplayfehrplay56494    4.2.2018 12:02 fehrplay

@ odpověď na komentář od vendelín15:Takze dalsi assassin v Praze za Rudolfa 2 prakticky potvrzenej:-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

vendelín15 napsal:V tomhle DLC je slyšet český jazyk! Právě jsem vylezl na tu první vyhlídku v Sinaji a jen zůstal chvíli stát a najednou bylo v okolí slyšet nějákýho chlápka, který říká: Já Vás zdravím pane inženýre a šťastnej novej rok Vám přeju... Pak tom nerozumím a dále zazní: Tak se domluvíme kdy a jak a kde... v pondělí ráno Dobře, dobře, dobře těším se na Vás. Na shledanou! No když jsem to slyšel poprvé, tak jsem čučel jak puk, jestli se mi to nezdá. :D Hraju se sluchátky, tak to jde hezky slyšet. A teď jsem zjistil, že ty hlasy jsou slyšet pouze ve dne. Hraju na PS4. Kdo z Vás to DLC hraje, tak to schválně zkuste. :) Mám to kdyžtak i uložený jako videoklip v PSku. :) Edit: Jde to slyšet i když se v tom Klymském kamenolomu procházíte.

Ratos   3x   To se mas cim chlubit...Ratosratos11417    4.2.2018 10:43 Ratos

@ odpověď na komentář od Miraas:To se mas cim chlubit...

Miraas napsal:Tak už je to na warezu s crackem od CPY :D

Miraas    Tak už je to na warezu s crackem od CPY :DMiraasmiraas6036    4.2.2018 10:18 Miraas

Tak už je to na warezu s crackem od CPY :D

vendelín15   1x   V tomhle DLC je slyšet český jazyk! Právě jsem vylezl na tu první vyhlídku v Sinaji a jen zůstal chvíli stát a najednou bylo v okolí slyšet nějákýho chlápka, který říká: Já Vás zdravím pane inženýre a šťastnej novej rok Vám přeju... Pak tom nerozumím a dále zazní: Tak se domluvíme kdy a jak a kde... v pondělí ráno Dobře, dobře, dobře těším se na Vás. Na shledanou! No když jsem to slyšel poprvé, tak jsem čučel jak puk, jestli se mi to nezdá. :D Hraju se sluchátky, tak to jde hezky slyšet. A teď jsem zjistil, že ty hlasy jsou slyšet pouze ve dne. Hraju na PS4. Kdo z Vás to DLC hraje, tak to schválně zkuste. :) Mám to kdyžtak i uložený jako videoklip v PSku. :) Edit: Jde to slyšet i když se v tom Klymském kamenolomu procházíte.vendelín15vendelin156595    26.1.2018 10:19 vendelín15

V tomhle DLC je slyšet český jazyk! Právě jsem vylezl na tu první vyhlídku v Sinaji a jen zůstal chvíli stát a najednou bylo v okolí slyšet nějákýho chlápka, který říká: Já Vás zdravím pane inženýre a šťastnej novej rok Vám přeju... Pak tom nerozumím a dále zazní: Tak se domluvíme kdy a jak a kde... v pondělí ráno Dobře, dobře, dobře těším se na Vás. Na shledanou! No když jsem to slyšel poprvé, tak jsem čučel jak puk, jestli se mi to nezdá. :D Hraju se sluchátky, tak to jde hezky slyšet. A teď jsem zjistil, že ty hlasy jsou slyšet pouze ve dne. Hraju na PS4. Kdo z Vás to DLC hraje, tak to schválně zkuste. :) Mám to kdyžtak i uložený jako videoklip v PSku. :) Edit: Jde to slyšet i když se v tom Klymském kamenolomu procházíte.

Ondrej_V    Poprvé za dlouhou dobu se neví, jestli bude ještě letos pokračování AC...Ondrej_Vondrej_v15018    25.1.2018 12:55 Ondrej_V

Poprvé za dlouhou dobu se neví, jestli bude ještě letos pokračování AC...

Ratos    To by bylo hodne dobry, ale popravde cokoliv jineho:) jen ne rim...Ratosratos11417    25.1.2018 12:04 Ratos

@ odpověď na komentář od dopitapetr:To by bylo hodne dobry, ale popravde cokoliv jineho:) jen ne rim...

dopitapetr napsal:Já bych bral to Japonsko.

dopitapetr   1x   Já bych bral to Japonsko.dopitapetrdopitapetr5480    25.1.2018 11:54 dopitapetr

@ odpověď na komentář od Ratos:Já bych bral to Japonsko.

Ratos napsal:Jestli bude nove AC fakt v rime , tak budu zklamanej. RIm je nuda...

Ondrej_V   1x   No... Všechno jsou spekulace, ale pokud vím, původně to mělo být v pořadí Egypt-Řecko-Řím. Otázka je, jestli bude pokračování s Bayekem. Docela dost lidí by chtělo asasínku, takže Amunet v Římě by teoreticky šla.Ondrej_Vondrej_v15018    24.1.2018 23:05 Ondrej_V

@ odpověď na komentář od Ratos:No... Všechno jsou spekulace, ale pokud vím, původně to mělo být v pořadí Egypt-Řecko-Řím. Otázka je, jestli bude pokračování s Bayekem. Docela dost lidí by chtělo asasínku, takže Amunet v Římě by teoreticky šla.

Ratos napsal:Jestli bude nove AC fakt v rime , tak budu zklamanej. RIm je nuda...

Ratos   1x   Jestli bude nove AC fakt v rime , tak budu zklamanej. RIm je nuda...Ratosratos11417    24.1.2018 22:16 Ratos

Jestli bude nove AC fakt v rime , tak budu zklamanej. RIm je nuda...

Horus    V rámci série bylo více mentorů ve stejný čas jen na různých místech -Agaté/Mackandal a nimi se křížil Achilles-Karibik/Kolonie. Teoreticky i v ději AC2 byl mentorem ze začátku Machiavelli zatímco ve zhruba stejný čas byl mentor ve Španělsku (Benedicto nebo tak nejak) na kterého navázal Aguilar takže byli s Eziem mentory zároveň.Horushorus22646    24.1.2018 22:03 Horus

@ odpověď na komentář od Ondrej_V:Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběI eázpv féevr olyb iípr zragbeů ir fgrwaý čnf wra an eůmaýpu zífgrpu -Ntngé/Znpxnaqny n avzv fr xřížvy Npuvyyrf-Xnevovx/Xbybavr. Grbergvpxl v i qěwv NP2 oly zragberz mr mnčágxh Znpuvniryyv mngízpb ir muehon fgrwaý čnf oly zragbe ir Šcnaěyfxh (Orarqvpgb arob gnx arwnx) an xgreéub aniámny Nthvyne gnxžr olyv f Rmvrz zragbel máebirň.V rámci série bylo více mentorů ve stejný čas jen na různých místech -Agaté/Mackandal a nimi se křížil Achilles-Karibik/Kolonie. Teoreticky i v ději AC2 byl mentorem ze začátku Machiavelli zatímco ve zhruba stejný čas byl mentor ve Španělsku (Benedicto nebo tak nejak) na kterého navázal Aguilar takže byli s Eziem mentory zároveň.Komentář byl autorem naposledy upraven 24.1.2018 22:15

Původní verze před úpravami:V rámci série bylo více mentorů ve stejný čas jen na různých místech -Agaté/Mackandal a nimi se křížil Achilles-Karibik/Kolonie. Teoreticky i v ději AC2 byl mentorem ze začátku Machiavelli zatímco ve zhruba stejný čas byl mentor ve Španělsku (Benedicto nebo tak nejak) na kterého navázal Aguilar takže nějáký čas byli s Eziem mentory zároveň.

Ondrej_V napsal:Na konci The Hidden Ones DLC Bayek prohlásil, že Amunet je Mentorka. Oba byli na Sinaji. Navíc Ezio Auditore byl známý jako Mentor i v Osmanské říši. Nikdo jiný tam jako Mentor nebyl. Yusuf Tasim byl jen vůdce, ale ne Mentor.

Ondrej_V    Na konci The Hidden Ones DLC Bayek prohlásil, že Amunet je Mentorka. Oba byli na Sinaji. Navíc Ezio Auditore byl známý jako Mentor i v Osmanské říši. Nikdo jiný tam jako Mentor nebyl. Yusuf Tasim byl jen vůdce, ale ne Mentor.Ondrej_Vondrej_v15018    24.1.2018 21:26 Ondrej_V

@ odpověď na komentář od Horus:Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběAn xbapv Gur Uvqqra Barf QYP Onlrx cebuyáfvy, žr Nzharg wr Zragbexn. Bon olyv an Fvanwv. Aniíp Rmvb Nhqvgber oly maázý wnxb Zragbe v i Bfznafxé říšv. Avxqb wvaý gnz wnxb Zragbe aroly. Lhfhs Gnfvz oly wra iůqpr, nyr ar Zragbe.Na konci The Hidden Ones DLC Bayek prohlásil, že Amunet je Mentorka. Oba byli na Sinaji. Navíc Ezio Auditore byl známý jako Mentor i v Osmanské říši. Nikdo jiný tam jako Mentor nebyl. Yusuf Tasim byl jen vůdce, ale ne Mentor.

Horus napsal:Mně to přišlo tak že Amunet je mentorka skrytých v Římě a Bayek v Egyptě.
Jinak DLC sem dohrál za 9 hodin - pro srovnání původní hru za 79.

fehrplay    Přesně tak ona v Římě a Bayek v Egyptě.fehrplayfehrplay56494    24.1.2018 21:18 fehrplay

Přesně tak ona v Římě a Bayek v Egyptě.

Horus   1x   Mně to přišlo tak že Amunet je mentorka skrytých v Římě a Bayek v Egyptě.
Jinak DLC sem dohrál za 9 hodin - pro srovnání původní hru za 79.
Horushorus22646
    24.1.2018 20:34
Horus

Mně to přišlo tak že Amunet je mentorka skrytých v Římě a Bayek v Egyptě.
Jinak DLC sem dohrál za 9 hodin - pro srovnání původní hru za 79.

Ondrej_V   1x   Když se na to podíváš takhle... Něco na tom je :D :D :DOndrej_Vondrej_v15018    24.1.2018 20:33 Ondrej_V

@ odpověď na komentář od Filip02373:Když se na to podíváš takhle... Něco na tom je :D :D :D

Filip02373 napsal:No a divíš se? S Amonet se hádat nechceš a Bayek měl určitě zkušenosti z manželství xD

Filip02373   1x   No a divíš se? S Amonet se hádat nechceš a Bayek měl určitě zkušenosti z manželství xDFilip02373filip0237329271    24.1.2018 20:10 Filip02373

@ odpověď na komentář od Ondrej_V:No a divíš se? S Amonet se hádat nechceš a Bayek měl určitě zkušenosti z manželství xDKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Ondrej_V napsal:Akorát jsem to dohrál. Něco mezi šesti a sedmi hodinami se vším. Jak píše Honzas, doufal jsem v nějaké rekrutování a aktivní používání bratrstva, ale to se jaksi neukázalo, dva questy mají k tomu blízko, přesto... Poslední mise mě tedy zklamala. Doufal jsem v nějaké vyvrcholení děje a ona bitka na statických lodích, které se snadno dalo vyhnout a tak zaútočit v podstatě jen na skupinu tří, čtyř vojáků.
Nicméně posunuli příběh Skrytých dopředu, za což jsem rád, protože konec základní hry je podle mě nepřirozeně uříznutý a to mě trochu štvalo. Nevím, asi jsem čekal trochu víc od tohoto DLC, ale od roku 2012 ty Assassin's Creed mě už tolik nebaví... Vždycky naivně doufám, že se ta hra nějak zlepší :D Těším se na Prokletí faraónů, Údolí králů a Théby jsou krásná místa a hlavně tam je hodně hrobek.

Asi největší překvapení bylo, když jsem zjistil, že Amonet je mentorka. Tak trochu jsem si myslel, že to je Bayek.

Ondrej_V    Akorát jsem to dohrál. Něco mezi šesti a sedmi hodinami se vším. Jak píše Honzas, doufal jsem v nějaké rekrutování a aktivní používání bratrstva, ale to se jaksi neukázalo, dva questy mají k tomu blízko, přesto... Poslední mise mě tedy zklamala. Doufal jsem v nějaké vyvrcholení děje a ona bitka na statických lodích, které se snadno dalo vyhnout a tak zaútočit v podstatě jen na skupinu tří, čtyř vojáků.
Nicméně posunuli příběh Skrytých dopředu, za což jsem rád, protože konec základní hry je podle mě nepřirozeně uříznutý a to mě trochu štvalo. Nevím, asi jsem čekal trochu víc od tohoto DLC, ale od roku 2012 ty Assassin's Creed mě už tolik nebaví... Vždycky naivně doufám, že se ta hra nějak zlepší :D Těším se na Prokletí faraónů, Údolí králů a Théby jsou krásná místa a hlavně tam je hodně hrobek.

Asi největší překvapení bylo, když jsem zjistil, že Amonet je mentorka. Tak trochu jsem si myslel, že to je Bayek.
Ondrej_Vondrej_v15018
    24.1.2018 19:30
Ondrej_V

Akorát jsem to dohrál. Něco mezi šesti a sedmi hodinami se vším. Jak píše Honzas, doufal jsem v nějaké rekrutování a aktivní používání bratrstva, ale to se jaksi neukázalo, dva questy mají k tomu blízko, přesto... Poslední mise mě tedy zklamala. Doufal jsem v nějaké vyvrcholení děje a ona bitka na statických lodích, které se snadno dalo vyhnout a tak zaútočit v podstatě jen na skupinu tří, čtyř vojáků.
Nicméně posunuli příběh Skrytých dopředu, za což jsem rád, protože konec základní hry je podle mě nepřirozeně uříznutý a to mě trochu štvalo. Nevím, asi jsem čekal trochu víc od tohoto DLC, ale od roku 2012 ty Assassin's Creed mě už tolik nebaví... Vždycky naivně doufám, že se ta hra nějak zlepší :D Těším se na Prokletí faraónů, Údolí králů a Théby jsou krásná místa a hlavně tam je hodně hrobek.

Asi největší překvapení bylo, když jsem zjistil, že Amonet je mentorka. Tak trochu jsem si myslel, že to je Bayek.

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (53 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole