Uživatel nepřihlášen
  

Sea of Thieves – fotoseriál z pirátského dobrodružství

Pondělí 29.1.2018 17:30 - Autor: Ondřej "ThainDegu" Zeman - Rubrika: Speciály Speciál Sea of Thieves

Nadějná exkluzivita Microsoftu zve na plavbu pod pirátskou vlajkou.

Společnost Microsoft se do povědomí hráčů aktuálně pokouší dostat za pomoci akčního pirátského RPG Sea of Thieves, v němž se sami nebo s partou přátel můžete vydat na rozbouřené moře. V našem dnešním fotospeciálu vám ukážeme, jak to dopadne, když se rozhodnete opustit bezpečné břehy bez svých kumpánů.Výprava za dobrodružstvím

Jakožto vlk samotář jsem se rozhodl vydat za dobrodružstvím na vlastní pěst. V místní krčmě jsem nalezl mírně obtloustlou hostinskou, která mi nabídla pirátský grog, jenž jsem do sebe mžiku nalil. Poté jsem se pustil do průzkumu ostrova, na kterém jsem se aktuálně nacházel. Nenalezl jsem toho na něm mnoho. Prakticky jsem objevil jen pár polorozpadlých budov, malou nálevnu a místní obchod s různým typem vybavení a výstroje. Po nakoupení zásob jsem se rozhodl vyrazit na širé moře. Má nevelká kocábka na mne už čekala v přístavišti, které bylo prakticky prázdné, takže mi nic nebránilo v tom, abych se vydal na cestu.

Loď, jíž jsem jakožto jednotlivec disponoval, nebyla nějak zvlášť výstavní. Na její palubě jsem nalezl jen dvě děla, několik dělových koulí, zásobu kulek a mapu, která mi ukazovala polohu okolních ostrovů. Po projetí lodního inventáře jsem vytáhl kotvu, roztáhl plachty a vydal se vstříc svému prvnímu dobrodružství. Moře naštěstí nebylo příliš rozbouřené. Zpočátku jsem si cestování po vodě neskutečně vychutnával, na obloze nebylo po několik hodin možné spatřit ani mráček a vítr též nefoukal nějak zvlášť prudce, takže jsem si mohl plavbu pořádně užívat. Situace se změnila až po pár hodinách, kdy jsem v dáli spatřil bouři řítící se vstříc mému malému plavidlu.

Abych se jí vyhnul, byl jsem nucen vydat se k malému ostrůvku, který se nacházel několik mil od mé pozice. Cesta k němu byla hodně náročná, přesto jsem se dostal k jeho břehům a pustil se do průzkumu. Po několika krocích jsem nalezl malou útulnou jeskyni, která v minulosti zřejmě skýtala úkryt trosečníkům, jež tu po sobě zanechali ohořelé svíce a různé odpadky. Při průzkumu zbytku ostrova jsem toho moc neobjevil, jeho původní obyvatelé ho zřejmě opustili hodně rychle. Když fujavice ustala, zdvihl jsem kotvu a vyplul na širé moře.

Na otevřeném moři jsem následně plul několik minut bez toho, abych narazil na pevninu či jinou loď. Situace se citelně změnila po několika hodinách plavby, kdy jsem narazil na potopený koráb, jehož stěžeň bylo možné vidět už z velké dálky. Vzhledem k tomu, že mi pomalu ale jistě začaly docházet zásoby, jsem se rozhodl, že vrak prozkoumám. V momentu jsem zajistil loď a vrhl se do vln na místě, kde se nacházel vodou přeplněný bitevník. Při šmejdění v jeho útrobách jsem nalezl řadu zajímavých předmětů, které jsem pomalu odnosil na svou palubu, jež byla následně plná různého dobře prodatelného harampádí. Když jsem viděl, že více toho neuveze, udělal jsem si na mapce značku a vydal se do domovského přístavu, z něhož jsem ráno vyrazil na mou dobrodružnou výpravu.

Zpáteční cesta probíhá zpočátku relativně dobře. Zásob jsem měl dostatek, vítr vál, tak jak měl, a na nebi nebyl ani mráček. Na mou smůlu se stala moje bárka terčem menší skupiny pirátů, která mne nejprve začala ostřelovat ze svých děl. Sám jsem jim však oplatil stejnou mincí, a přestože jsem byl zcela osamocen, dokázal jsem se ubránit. Ve finále se mi nakonec povedlo dokonce jejich plavidlo poslat ke dnu i s celou jeho posádkou, kterou jsem následně dorazil za pomoci mé pušky, protože se nemohla nijak zvláště bránit. Poté, co jsem si udělal krásný snímek jejich potopeného miláčka, jsem opět pokračoval dále v plavbě až do okamžiku, než jsem v dáli uviděl obrysy mohutného korábu, který se pohyboval mým směrem.Rychle jsem proto roztáhl plachty a pokusil se zmizet z jejího dosahu. Vzhledem k tomu, že měla dispozici tři velké stěžně, mě však během chvíle dohnala, takže jsem byl přinucen postavit se na vlastní pěst členům její posádky snažící se vystrnadit mě z mého plavidla. Po dlouhém boji se jim to nakonec s vypětím všech sil povedlo, protože měli přesilu čtyři na jednoho. Jakožto správný kapitán jsem se rozhodl jít ke dnu se svým plavidlem a svou cestu jsem zakončil na bludném Holanďanovi, jenž v Sea of Thieves slouží především jako oživovací pozice pro ty, kteří byli zabiti v boji, nebo utonuli v moři.Nic pro osamělé vlky

Microsoftu se sázka na pirátské prostředí celkem vyplatila. Na rozdíl od jeho předchozích děl nabízí tento projekt relativně zajímavý zážitek pro větší skupinu hráčů, která bude hledat poklady, lovit piráty a samozřejmě bojovat proti samotnému oceánu, která se je neustále bude snažit stáhnout ke dnu. Abych byl upřímný, uzavřená beta Sea of Thieves mě celkem zaujala, protože mi celek nabídl hodně chytlavý zážitek, v jehož rámci jsem musel permanentně bojovat s nádhernou přírodou o to, abych vůbec zůstal naživu.Pokud se Microsoftu podaří do Sea of Thieves implementovat zajímavý příběh, vylepšit soubojový systém, určitým způsobem definovat herní třídy a mírně zpřístupnit jejich dílo vlkům samotářům, má jejich projekt šanci na to, aby zaujal širší počet hráčů. V případě, že se tak nestane, bych jej osobně doporučil primárně skupinkách, které pospolu chtějí loupit a rabovat konkurenční plavidla.Sea of Thieves vyjde 20. března 2018 na Xbox One a PC s Windows 10. Hru předobjednáte na Xzone.cz a GameExpres.sk.

Tisk  
Štítky: Sea of Thieves
Sea of Thieves na PC, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Sea of Thieves Screenshot ze hry Sea of Thieves Screenshot ze hry Sea of Thieves Screenshot ze hry Sea of Thieves Screenshot ze hry Sea of Thieves Screenshot ze hry Sea of Thieves Screenshot ze hry Sea of Thieves Screenshot ze hry Sea of Thieves
Další aktuální články
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Pondělí 19.2.2018 18:33 - Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG? Přečíst celý článek »

9 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Cvrnda
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pondělí 19.2.2018 14:27 - Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe. Přečíst celý článek »

14 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: romando
Andor – deskovka

Andor – deskovka

Neděle 18.2.2018 19:13 - Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci. Přečíst celý článek »

1 komentář | Autor: barlow

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Sea of Thieves – fotoseriál z pirátského dobrodružství
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
dinss    Uvidíme v plné verzi protože zatím je tam toho opravdu málo.dinssdinss71858    30.1.2018 23:44 dinss

@ odpověď na komentář od Bonny:Uvidíme v plné verzi protože zatím je tam toho opravdu málo.

Bonny napsal:Obsah me taky zajima, ale zatim jsme videli celkem malo.

reflex24   2x   Ten obrázek profilu vše vysvětluje :Dreflex24reflex2428655    30.1.2018 09:32 reflex24

@ odpověď na komentář od lolin666:Ten obrázek profilu vše vysvětluje :D

lolin666 napsal:Zatím je to celkem dobrá nuda. :-(

koubecx    My se třeba u hry královsky bavíme. Mám nahráno přes 30 hodin a hra mě pořád baví, a to i přes to, že je tam tak málo obsahu.
Takže jsem opravdu zvědavý na obsah pln verze :)
koubecxkoubecx52568
    30.1.2018 08:57
koubecx

My se třeba u hry královsky bavíme. Mám nahráno přes 30 hodin a hra mě pořád baví, a to i přes to, že je tam tak málo obsahu.
Takže jsem opravdu zvědavý na obsah pln verze :)

Bonny   1x   Zabava je hledat poklady, ke kterym jsou hadanky :DBonnybonny4796    30.1.2018 08:41 Bonny

Zabava je hledat poklady, ke kterym jsou hadanky :DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

lolin666    Zatím je to celkem dobrá nuda. :-(lolin666lolin66641624    30.1.2018 08:26 lolin666

Zatím je to celkem dobrá nuda. :-(

Bonny    Obsah me taky zajima, ale zatim jsme videli celkem malo.Bonnybonny4796    30.1.2018 06:13 Bonny

@ odpověď na komentář od dinss:Obsah me taky zajima, ale zatim jsme videli celkem malo.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dinss napsal:Na jednu stranu se mi líbí jak je hra zpracovaná, má zajímavé téma a ty vlny (:D) a na druhou stranu se bojím, že po pár hodinách bude všechen obsah vyčerpán. Uvidíme až hra vyjde ale začínám být velmi skeptický.

dinss    Na jednu stranu se mi líbí jak je hra zpracovaná, má zajímavé téma a ty vlny (:D) a na druhou stranu se bojím, že po pár hodinách bude všechen obsah vyčerpán. Uvidíme až hra vyjde ale začínám být velmi skeptický.dinssdinss71858    29.1.2018 22:52 dinss

Na jednu stranu se mi líbí jak je hra zpracovaná, má zajímavé téma a ty vlny (:D) a na druhou stranu se bojím, že po pár hodinách bude všechen obsah vyčerpán. Uvidíme až hra vyjde ale začínám být velmi skeptický.

AdamoK    Za me osobne se mi to velice libi. Ale jak pise autor clanku, bylo by fajn kdyby vice zapracovali pro hru jednoho hrace, ne kazdy chce hrat ve skupine, ja taky radeji hraji singl nez s nekym v koop.
Jestli si opravdu daji zalezet, tak bych urcite poridil.
AdamoKadamok65115
    29.1.2018 20:46
AdamoK

Za me osobne se mi to velice libi. Ale jak pise autor clanku, bylo by fajn kdyby vice zapracovali pro hru jednoho hrace, ne kazdy chce hrat ve skupine, ja taky radeji hraji singl nez s nekym v koop.
Jestli si opravdu daji zalezet, tak bych urcite poridil.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

hRDLA    Voda v téhle hře, zvlášť za bouře vypadá naprosto úžasněhRDLAhrdla20497    29.1.2018 17:32 hRDLA

Voda v téhle hře, zvlášť za bouře vypadá naprosto úžasně

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (45 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12143 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Jaký monitor? (13 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole