Uživatel nepřihlášen
   

Warhammer 40,000: Space Marine – multiplayer

Pátek 22.7.2011 14:00 - Autor: Rosťa "Rosťa" Viktorin - Rubrika: Speciály Speciál Warhammer 40 000: Space Marine

Vesmírní mariňáci, zplozenci Chaosu, tři třídy, rozsáhlé možnosti úprav … vítejte v multiplayeru third-person akce Space Marine.

Že hra více hráčů nabídne fanouškům sci-fi Warhammeru krapet frenetičtější akci jsme vám už říkali. Vývojáři toho ale o multiplayeru prozradili mnohem víc, a i když někdo může mít výhrady, podle nás to zatím zní víc než lákavě. Koneckonců, budete pobíhat ve stylizovaném keramitovém brnění po rozsáhlých mapách, v rukou svírat jednu z celé řady ničivých zbraní a kosit všechno a všechny co vám přijdou do cesty. Krvavě. Brutálně. Prostě zábavně. Komu by to neimponovalo?Ale hezky popořadě. Multiplayer ve Space Marine staví na hře osmi hráčů na každé straně, kde strany konfliktu představují vesmírní mariňáci a mariňáci Chaosu. Tvůrci sice původně koketovali i s myšlenkou na začlenění Orků a dost možná dalších ras, ale velice rychle prý přišli na to, že by bylo velice náročné jednotlivé rasy vybalancovat. Lidé a Chaos naproti tomu většinu atributů sdílejí a místo aby se soustředili na zrovnoprávnění se tak mohli vývojáři naplno pustit třeba do vývojového stromu postav.

Postupně proto budete moci získat solidních 41 levelů s kteroukoliv ze tří přítomných tříd – assault, tactical a devastator. Zástupci první zmíněné jsou mistři na boj tváří v tvář. Skvěle si rozumí se všemi zbraněmi nablízko (z těch na dálku mají tuším pouze obyčejný bolter) a hlavně jim na zádech přistály jet-packové trysky. Velice rychle se tak mohou dostat do středu boje, nebo z něj naopak zmizet. Díky své mobilitě a rychlosti se pravděpodobně stanou nejhranějšími, avšak byla by škoda zbylé třídy opominout.Zatímco u tactical class není moc co říct, jde o univerzála, jež v ničem nevyniká, ale ani nezaostává, a může používat drtivou většinu zbraní, devastator je jiné kafe. Tam kde assault spoléhá na agilitu, devastator prosazuje sílu. Kde assault utíká, devastator zůstává a drtí nepřátele hezky zdálky ať už těžkým bolerem či odstřelovací puškou. To vše díky mnohem sofistikovanějším štítům a kvalitnější lékařské péči. Že je pomalý jako sopel už přece nikoho nezajímá, ne?

Bez ohledu na to, kdo se ve finále stane vaším favoritem, své bojové schopnosti budete moci pilovat na zatím pěti mapách a ve dvou módech – Annihilation a Seize Ground. První zmíněný představuje klasickou řežbu, v níž vyhrává ten tým, kterému se jako prvnímu podaří nashromáždit 41 killů. V Seize Ground naproti tomu, jak ostatně název napovídá, půjde o obsazování a bránění předem stanovených bodů na mapě. Ano, zatím je toho málo, ale prý se máme těšit na rozšiřující DLC (některá zdarma, některá placená).

Tím nejdůležitějším je nicméně možnost vylepšování a úprav vašeho hrdiny. Jak už jsem zmiňoval, maximální dosažitelná úroveň je 41, přičemž každý přesun výš znamená přístup k novým kouskům brnění, zbraní (zatím byl zmíněn rotomeč, odstřelovací puška, plamenomet, těžký bolter, assault bolter, thunder axe a spousta granátů) a perků (ty vám umožní nosit víc nábojů, granátů atd.). Absolutně všechno na vaší postavě navíc bude podléhat úplné customizaci (hráči údajně budou mít 1,8 miliard možností jak se odlišit) a není problém, pokud je to váš celoživotní sen, pobíhat po bojišti s růžovým mariňákem.

Zdroj: GameSpot, TZ

Tisk  
Warhammer 40 000: Space Marine na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine Screenshot ze hry Warhammer 40 000: Space Marine
Další aktuální články
 
The Station

The Station

Úterý 20.2.2018 16:35 - Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní sci-fi recenzi. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: ROYALFOX
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Pondělí 19.2.2018 18:33 - Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG? Přečíst celý článek »

32 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Cvrnda
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pondělí 19.2.2018 14:27 - Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe. Přečíst celý článek »

16 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: romando

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Warhammer 40,000: Space Marine – multiplayer
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Hades47    toto budem drtiiiitHades47hades474603    31.7.2011 21:35 Hades47

toto budem drtiiiit

Lumicko    A ja som sa tesil na Coop... S kamosma na kosenie orku. . A takovej posraty deathmatch to hned omrzi... Takze Coop teda nebude?Lumickolumicko5173    24.7.2011 11:59 Lumicko

A ja som sa tesil na Coop... S kamosma na kosenie orku. . A takovej posraty deathmatch to hned omrzi... Takze Coop teda nebude?

Terat    xardas: Jde o to že Generál imperialní gardy v Soulstorm, se musel ukazát jako kvalitní generál, aby na jeho místo nedosadili někoho jiného a ono když má člověk před ksichtem mariňáky co sou furt napřed, musí se jich zbavit. A když dobyjete pevnost space marine za gardu, tak uvidíte video ve kterém dává Stubbs (či nějak tak) možnost kapitánovi BR, odletět se zbytkem roty, ale on odmítne a mariňáci jsou odpraveni na onen svět. A sestry bitvy sou fanatičky a věří v to že všechno musí být spáleno ve jménu císaře, protože to je poskvrněno chaosem. Jinak by bylo pěkné kdybychom si tu mohli zahrát za Adeptus Custodes.Teratterat5762    23.7.2011 15:39 Terat

xardas: Jde o to že Generál imperialní gardy v Soulstorm, se musel ukazát jako kvalitní generál, aby na jeho místo nedosadili někoho jiného a ono když má člověk před ksichtem mariňáky co sou furt napřed, musí se jich zbavit. A když dobyjete pevnost space marine za gardu, tak uvidíte video ve kterém dává Stubbs (či nějak tak) možnost kapitánovi BR, odletět se zbytkem roty, ale on odmítne a mariňáci jsou odpraveni na onen svět. A sestry bitvy sou fanatičky a věří v to že všechno musí být spáleno ve jménu císaře, protože to je poskvrněno chaosem. Jinak by bylo pěkné kdybychom si tu mohli zahrát za Adeptus Custodes.

Hades47    uz nech je september :-)Hades47hades474603    23.7.2011 15:30 Hades47

uz nech je september :-)

Rosťa    xardas: No, znas to, pro zajimavejsi zvraty se holt nekdy musi nejaka ta souvislost obetovat: o)Rosťarosta1969    22.7.2011 15:32 Rosťa

xardas: No, znas to, pro zajimavejsi zvraty se holt nekdy musi nejaka ta souvislost obetovat: o)

xardas    No hodně velkej fanoušek Warhammeru 40k jsem taky (Paradise dosvědčí :D) , ale zase některý souvislosti v DoW2-hlavně v retri mi moc smysl nedávali. To samí v prvnim díle hlavně v Dark Crusade a Soulstorm-boje Gardy proti Maríně i když by oba měli bejt na stejný straně... V Retri to ještě beru tam to bylo zamotaný tim, že část Maríny zradila atd. , ale neznat univerzum celkově asi bych to moc nepobíralxardasxardas1579    22.7.2011 15:30 xardas

No hodně velkej fanoušek Warhammeru 40k jsem taky (Paradise dosvědčí :D) , ale zase některý souvislosti v DoW2-hlavně v retri mi moc smysl nedávali. To samí v prvnim díle hlavně v Dark Crusade a Soulstorm-boje Gardy proti Maríně i když by oba měli bejt na stejný straně... V Retri to ještě beru tam to bylo zamotaný tim, že část Maríny zradila atd. , ale neznat univerzum celkově asi bych to moc nepobíral

Parad!se    Ta kampaň za 6 ras, která je prakticky stejná je docela nešťastný tah no. . já ji sice včera dohrál podruhé, ale to jsme hráli v kooperaci samotného by mě to asi nebavilo. . a k DoW já nevím poslední dobou mě nějak nebaví starší hry, ať jsou sebevíc kvalitní. Třeba Half-Life 2 ačkoli je to pro mnoho lidí nejlepší FPS a má hodnocení 96 procent na metacritic jsem dohrál jen z , , povinosti'' a Epizodu 2 jsem zapnul asi půl roku po nainstalovaní a ještě sem ji nedohrál : /Parad!separadse1704    22.7.2011 15:28 Parad!se

Ta kampaň za 6 ras, která je prakticky stejná je docela nešťastný tah no. . já ji sice včera dohrál podruhé, ale to jsme hráli v kooperaci samotného by mě to asi nebavilo. . a k DoW já nevím poslední dobou mě nějak nebaví starší hry, ať jsou sebevíc kvalitní. Třeba Half-Life 2 ačkoli je to pro mnoho lidí nejlepší FPS a má hodnocení 96 procent na metacritic jsem dohrál jen z , , povinosti'' a Epizodu 2 jsem zapnul asi půl roku po nainstalovaní a ještě sem ji nedohrál : /

Rosťa    xardas: Jak rikam, ja jsem velky fanousek celeho univerza, takze ja jsem se svezl na dejove vlne a chrochtal blahem. Jedine co jsem nepokoril, byly kampane za ostatni rasy v Retribution, jez mely byt velkou prednosti datadisku. Fakt, ze to bylo pokazde to stejne, jen s jinymi postavami a dejovymi zvraty me dokonale rozcaroval.
Parad! se: Prvni Dawn of War je uzasna hra. Vyborna hratelnost a neuveritelne silny pribeh, a hlavne poradne cut-sceny, ktere te do nej dostanou. Nelamal bych nad nim hul.
Rosťarosta1969
    22.7.2011 15:22
Rosťa

xardas: Jak rikam, ja jsem velky fanousek celeho univerza, takze ja jsem se svezl na dejove vlne a chrochtal blahem. Jedine co jsem nepokoril, byly kampane za ostatni rasy v Retribution, jez mely byt velkou prednosti datadisku. Fakt, ze to bylo pokazde to stejne, jen s jinymi postavami a dejovymi zvraty me dokonale rozcaroval.
Parad! se: Prvni Dawn of War je uzasna hra. Vyborna hratelnost a neuveritelne silny pribeh, a hlavne poradne cut-sceny, ktere te do nej dostanou. Nelamal bych nad nim hul.

Parad!se    To si nepamatuju zahrál sem si akorát Skirmish a prostě mi to nějak nesedlo. .Parad!separadse1704    22.7.2011 15:20 Parad!se

To si nepamatuju zahrál sem si akorát Skirmish a prostě mi to nějak nesedlo. .

xardas    Co v tom demu vlastně je?xardasxardas1579    22.7.2011 15:15 xardas

Co v tom demu vlastně je?

Parad!se    Já sem nedávno zkoušel demo původního Dawn of War a zjisti sem, že by mě to už nejspíš po druhém dílu nebavilo...Parad!separadse1704    22.7.2011 15:13 Parad!se

Já sem nedávno zkoušel demo původního Dawn of War a zjisti sem, že by mě to už nejspíš po druhém dílu nebavilo...

xardas    Stereotyp jsou všechny to je pravda (co se týče kampaně tak snad nejvíc mě bavil Winter Assault) , ale to co předvedli v čistym DoW2 mě zděsilo asi nejvíc :D. ta prostřední část kampaně byla fakt extrémně nudnáxardasxardas1579    22.7.2011 15:12 xardas

Stereotyp jsou všechny to je pravda (co se týče kampaně tak snad nejvíc mě bavil Winter Assault) , ale to co předvedli v čistym DoW2 mě zděsilo asi nejvíc :D. ta prostřední část kampaně byla fakt extrémně nudná

Rosťa    Parad! se: Jestli jsi fanda W40k vrele doporucuju. Pokud jsi ale hlavne fanda poradnych RTS a epickych pribehu, jdi do puvodniho Dawn of War (jestli jsi ho jeste nehral) , tam neprohloupis;o)Rosťarosta1969    22.7.2011 15:09 Rosťa

Parad! se: Jestli jsi fanda W40k vrele doporucuju. Pokud jsi ale hlavne fanda poradnych RTS a epickych pribehu, jdi do puvodniho Dawn of War (jestli jsi ho jeste nehral) , tam neprohloupis;o)

Parad!se    Mě třeba v Retribution dost zaskočila délka posledního videa. . asi 15 sekund. A předchozí DoW II jsem zatím nehrál, tak nemůžu posoudit.Parad!separadse1704    22.7.2011 15:07 Parad!se

Mě třeba v Retribution dost zaskočila délka posledního videa. . asi 15 sekund. A předchozí DoW II jsem zatím nehrál, tak nemůžu posoudit.

Rosťa    xardas: DoW2, vcetne vsech datadisku je co se misi tyce docela stereotypni. Vyplyva to bohuzel z podstaty smeru jakym se vydali. Ale to same by se dalo rict i o jednicce -> v kazde misi postavit zakladnu, vycvicit jednotky, vymlatit vsechno. A znovu. Je to proste jen a pouze o pribehu. Skoda jen, ze v DoW 2 uplne vypustili cut-sceny; ty mi tam chybely jako sul.Rosťarosta1969    22.7.2011 15:05 Rosťa

xardas: DoW2, vcetne vsech datadisku je co se misi tyce docela stereotypni. Vyplyva to bohuzel z podstaty smeru jakym se vydali. Ale to same by se dalo rict i o jednicce -> v kazde misi postavit zakladnu, vycvicit jednotky, vymlatit vsechno. A znovu. Je to proste jen a pouze o pribehu. Skoda jen, ze v DoW 2 uplne vypustili cut-sceny; ty mi tam chybely jako sul.

tullvan    Ghartag přehazování pohledu tam možná bude i na konzolích to hry maj :)tullvantullvan3271    22.7.2011 14:56 tullvan

Ghartag přehazování pohledu tam možná bude i na konzolích to hry maj :)

xardas    u Chaos rising a Retribution je dobrej, ale v původnim DoW2 je to neustále to samí (až na těch pár příběhovejch misí) dojít z bodu A do bodu B zabít vše co člověk potká a na konci bosse... Nestále na tušim asi na 3 nebo 4 mapách... Občas obranná mise kde se odrazí pár vln a pak zase bossxardasxardas1579    22.7.2011 14:53 xardas

u Chaos rising a Retribution je dobrej, ale v původnim DoW2 je to neustále to samí (až na těch pár příběhovejch misí) dojít z bodu A do bodu B zabít vše co člověk potká a na konci bosse... Nestále na tušim asi na 3 nebo 4 mapách... Občas obranná mise kde se odrazí pár vln a pak zase boss

Rosťa    xardas: Ze je singl DoW2 tragicky bych netvrdil. Je jiny. Vyvojari se s druhym dilem vydali jinym smerem; nekomu to sedlo, nekomu ne. Tak uz to holt byva. Kazdopadne, myslel jsem tim hlavne to, ze Relicu jde vetsinou predevsim o pribeh.Rosťarosta1969    22.7.2011 14:48 Rosťa

xardas: Ze je singl DoW2 tragicky bych netvrdil. Je jiny. Vyvojari se s druhym dilem vydali jinym smerem; nekomu to sedlo, nekomu ne. Tak uz to holt byva. Kazdopadne, myslel jsem tim hlavne to, ze Relicu jde vetsinou predevsim o pribeh.

xardas    Že Relic staví hry na kvalitnim SP bych netvrdil... Takovej DoW2 má singl tragickej, ale MP je parádaxardasxardas1579    22.7.2011 14:37 xardas

Že Relic staví hry na kvalitnim SP bych netvrdil... Takovej DoW2 má singl tragickej, ale MP je paráda

Ghartag    Mě jen na takovýhle hrách mrzí jedna věc. Kamera. proč to musí být pokaždé za pravým horním ramenem ? chápu, že je to kvůli konzolím, ale určitě i pro ně by se dalo udělat, že by se ta kamera dala přehazovat z jednoho "ramene" na druhé. Takhle když se chcete podívat za levý roh, tak tam vaše postava stojí dřív odhalená, než vy tam vidíte ... Mám pocit, že ve splinter cellu něco takového bylo. Tam když jste mířili zbraní, tak jste si mohli přepnout kameru. Tak proč to tak není nadále ...Ghartagghartag3384    22.7.2011 14:32 Ghartag

Mě jen na takovýhle hrách mrzí jedna věc. Kamera. proč to musí být pokaždé za pravým horním ramenem ? chápu, že je to kvůli konzolím, ale určitě i pro ně by se dalo udělat, že by se ta kamera dala přehazovat z jednoho "ramene" na druhé. Takhle když se chcete podívat za levý roh, tak tam vaše postava stojí dřív odhalená, než vy tam vidíte ... Mám pocit, že ve splinter cellu něco takového bylo. Tam když jste mířili zbraní, tak jste si mohli přepnout kameru. Tak proč to tak není nadále ...

Rosťa    tullvan: Na poradny multiplayer to je docela malo, o tom asi nema smysl polemizovat, neni nicmene zadnym tajemstvim, ze Relic stavi predevsim na kvalitnim singleplayeru.Rosťarosta1969    22.7.2011 14:31 Rosťa

tullvan: Na poradny multiplayer to je docela malo, o tom asi nema smysl polemizovat, neni nicmene zadnym tajemstvim, ze Relic stavi predevsim na kvalitnim singleplayeru.

tullvan    Trochu málo 5 map a 2 mody ale zbytek hry si určitě dokoupíme za penízky :Dtullvantullvan3271    22.7.2011 14:11 tullvan

Trochu málo 5 map a 2 mody ale zbytek hry si určitě dokoupíme za penízky :D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (50 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (19 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole