Uživatel nepřihlášen
 

Bohemia Interactive: Studio, které zlepšilo herní průmysl - Kapitola čtvrtá - Arma, válčení pro novou generaci

Neděle 10.3.2013 13:42 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál ArmA: Armed Assault

Historie Bohemia Interactive pokračuje čtvrtým dílem, který popisuje především vydání první Army, datadisku Queen's Gambit a také profesionální simulátor VBS2.

Čas na skromnost

Dnes už víme, že Arma ani zdaleka nedosáhla vize a plánů GAME 2. Bohemia Interactive totiž mělo dost omezený rozpočet, takže nemohlo dojít k naplnění většiny plánů, které měly být použity v budoucnu. Zatím se soustředili na vývoj Army, který musel proběhnout v relativně krátkém čase, během nějž nebyl dostatek času na testování, na což, podobně jako Operace Flashpoint, po vydání doplatila. Ale nebudu předbíhat. Navzdory krátkému vývoji se jeden z cílů GAME 2 přece jen podařilo naplnit. Nová verze enginu Real Virtuality, na němž stála celá hra. Tvůrcům se s Armou podařilo dosáhnout vynikající grafické úrovně. Na tehdejší poměry nabídl engine Real Virtuality 2 obrovskou míru detailů, stejně jako dost přesvědčivé osvětlení, které mnohem více napodobovalo skutečnost, typickým příkladem je třeba autentické oslnění ostrým sluncem. Jenom té přesvědčivé fyziky se nakonec dosáhnout nepodařilo. Nemluvě o faktu, že si všechny ty dechberoucí detaily a ostré textury i tentokrát vyžádaly dost vysoké nároky na hardware.Za zmínku také stojí, že během vývoje se čeští hráči mohli těšit z některých výhod oproti zbytku světa. Třeba čtenáři časopisu SCORE mohli přednostně vidět jednu z prvních ukázek celé hry prostřednictvím tehdejšího pořadu SCORE Live, a to díky Viktorovi Bocanovi jakožto redaktorovi SCORE zároveň hlavnímu designérovi hry. Nejdůležitější výhodou pro Čechy se však nakonec stalo datum vydání, stanovené na 10. listopadu 2006. V tu samou dobu se dočkali i hráči v Německu. Zbytek Evropy se dočkal až 23. února 2007 pod vydavatelem 505 Games, a Severní Amerika musela počkat ještě déle, do 4. května téhož roku, kdy hru vydala společnost Atari pod názvem Arma: Combat Operations.

Ačkoliv zní přednostní vydání skvěle, nakonec se z českých a německých hráčů stali spíše testeři. Arma totiž zpočátku trpěla velkým množstvím technických chyb, s nimiž se nemohla rovnat ani Operace Flashpoint. Když už je řeč o Flashpointu, v jednom ohledu narazily oba tituly naprosto stejně. V protipirátské ochraně. Tentokrát šlo o nechvalně proslulou StarForce, která působila různé problémy nejen Armě, ale snad všem hrám, které tuto ochranu využívaly. V tomto případě šlo o naprostý krok vedle, jenž byl naštěstí postupem času odstraněn. Jedna z později vydaných záplat a aktualizací naštěstí StarForce zcela odstranila, což byl pro řadu fanoušků slavný den.

Konec problémům

Tím problémy Army víceméně skončily. Odstranění nejdůležitějších chyb a protipirátské ochrany sice trvalo poměrně dlouho, ale pak se konečně ukázalo, že jde o velmi kvalitní titul. Pro hodnocení většiny médií však bylo pozdě. Ne že by Arma dopadla v recenzích špatně, ale úplně skvěle také ne. Hodnocení se většinou pohybovalo kolem 70%, respektive sedm bodů z deseti. Takové hodnocení udělil třeba britský PC Gamer nebo americký Gamespot. Většině samotných hráčů a fanoušků naštěstí stačila oprava nejdůležitějších chyb, aby si hru začali užívat.

V zásadě šlo opět o poctivý vojenský simulátor, jdoucí přesně ve stopách Operace Flashpoint, takže si mohli hráči znovu trhat vlasy z extrémní obtížnosti. Těšit se naopak mohli ze zcela nového prostředí, fiktivního ostrova Sahrani. Ten je rozdělen na dvě části. Jedna z nich nese název Království Jižního Sahrani a je zpracováno podle zemí na jihu Evropy. Ve druhé, větší části ostrova, pojmenované Demokratická republika Sahrani, naopak vládne totalitní komunistický režim, a co víc, její prostředí je zpracováno podle České republiky. Bohemia Interactive dokázalo skvěle předělat nejen lesy, ale i budovy, civilní vozidla, a dokonce takové detaily, jako jsou současné sloupy na autobusových zastávkách.

Američtí vojáci před hostincem ve městě Bagango
Američtí vojáci před hostincem ve městě Bagango
Volba misí v průběhu příběhové kampaně
Volba misí v průběhu příběhové kampaně

Sahrani zákonitě slouží jako hlavní dějiště pro příběhovou kampaň. Ta pojednává o tom, že Jižní Sahrani opustily americké jednotky, které trénovaly místní armádní složky, čehož záhy využijí komunisté z druhé části ostrova s cílem silou obsadit celé Jižní Sahrani, především kvůli ropě. Hráč se přitom dostane do role amerických vojáků, kteří ještě ostrov nestihli opustit. Právě oni naplno pocítí následky invaze a postupem času celý konflikt přeroste v regulérní válku mezi komunistickými silami ze severního Sahrani a spojeneckými jednotkami Američanů a vojsk sahranského království. Tím pádem odpadá stereotyp v podobě klasického boje mezi Američany a Rusy. Komunistické síly sice dost připomínají ruskou armádu, ale přinejmenším v rámci příběhu jde o něco dost jiného.

Ani tentokrát tvůrci nezapomněli na nelineární postup celou kampaní. Samotný příběh je sice pevně daný, ale průběh různých misí, většinou založený na úspěchu nebo neúspěchu daného úkolu či na plnění mnoha nepovinných misí, může dost ovlivnit především postup následujícími akcemi. Nechyběl přitom ani slušný český dabing, a dokonce přítomnost vojáka jménem Armstrong. Šlo sice o jiného Armstronga, než v případě Operace Flashpoint, ale i tak už bylo poměrně jasné, že se toto jméno má stát jakýmsi symbolem všech armádních simulátorů od Bohemia Interactive.

Radost pro fanoušky

I tentokrát se hráči dočkali řady samostatných misí, stejně jako hra více hráčů s řadou povedených scénářů a editor misí. Bohemia Interactive využilo základ z Operace Flashpoint a použitý skriptovací jazyk, přidali několik nových funkcí a hlavně změnili uživatelské rozhraní celého editoru. Základ byl však stále stejný, a tak mohli všichni tvůrci modifikací a úprav rovnou naskočit do jedoucího vlaku bez nutnosti učit se něco vyloženě nového. I v případě Army tak existuje obrovské množství modifikací a uživatelských úprav, jako je nová verze modu ČSLA, vozidla všech možných ozbrojených sil nebo nová oblast inspirovaná pláží Omaha, která hrála klíčovou roli za 2. světové války.

Úvod samostatné mise v kokpitu vrtulníku AH-1Z Cobra
Úvod samostatné mise v kokpitu vrtulníku AH-1Z Cobra
Tank M1 Abrambs v hlavním městě Corazol
Tank M1 Abrambs v hlavním městě Corazol

Řada hráčů navíc měla své vlastní představy o válečném simulátoru a řádně autentických prvcích, takže vznikla i řada modů, které mají za cíl hru co nejvíce přiblížit realitě. Ty nejlepší kombinuje mod ACE (zkratka pro Advanced Combat Environment), jenž nabízí opravdu velmi realistickou hratelnost. Najdeme v něm například vylepšení balistiky střel, chování výbušnin, lepší umělou inteligenci nepřátel i spolubojovníků, propracovaný systém zranění a následné první pomoci, autentičtější efekty kouře nebo výbuchů a řadu dalších úprav. Díky ACE modu se tak Arma dost přiblížila simulátoru VBS, o němž ještě bude řeč.

Editor samozřejmě umožnil využít celý ostrov Sahrani i všechny jednotky, zbraně a vozidla ve hře, které se odvíjely od výše zmíněných stran popisovaného konfliktu. Kromě typických vozidel a zbraní, se kterými bylo možné se setkat už v Operaci Flashpoint, navíc Arma přinesla i několik novinek, třeba proslulý americký vrtulník AH6 Little Bird nebo obrněnec STRYKER ATGM. Fanoušci a příznivci armádní techniky byli ve svém živlu.


Fanoušci byli ve svém živlu koneckonců i díky hudebnímu doprovodu, o nějž se opět postaral Ondřej Matějka. Celý soundtrack se totiž neskládal jenom z nových skladeb, ale i z několika melodií z Operace Flashpoint. Některé nebyly změněny vůbec, jiné se dočkaly významné obměny, ale pokaždé byla každá skladba snadno rozpoznatelná, takže především díky soundtracku přinesla Arma i notnou dávku nostalgie.

Klíčová podpora

Protože se dodatečná podpora a přidávání nového obsahu v případě Operace Flashpoint ukázaly jako velmi chytrý, účinný a oblíbený tah, vydalo se Bohemia Interactive s Armou úplně stejnou cestou. Různé patche a záplaty neobsahovaly jenom opravy důležitých chyb, ale sem tam i nějaký ten nový obsah. Třeba zcela nový režim pro hru více hráčů, Warfare. Ten kombinuje klasickou hratelnost Army s velkým množstvím strategických prvků. Hráči se mohou ujmout různých rolí jako jsou pěšáci, piloti vrtulníků nebo velitelé jednotek, a to jako součást dost velkých uskupení vojáků. Ve Warfare přitom nechybí ani možnost stavět budovy, nakupovat různé vybavení, zadávat ostatním mise a úkoly, zkrátka jde o masivní boj se vším všudy, kdy je hlavním úkolem vytlačit nepřítele z jižní části ostrova Sahrani.Warfare je rozhodně nejvýznamnější bezplatný přídavek, ale rozhodně není jediný. Co je však důležitější, Arma se 28. září 2007 dočkala plnohodnotného datadisku nazvaného Gueen’s Gambit. Na něm nepracovalo jenom samotné Bohemia Interactive, ale i pražské studio Black Element Software. Queen’s Gambit nezaznamenal až takový ohlas jako Resistance pro Operaci Flashpoint, v médiích byl hodnocen spíše průměrně, ale hráči si datadisk přesto oblíbili, především díky tomu, že přinesl docela velké množství nového obsahu. Na rozdíl od Resistance nepřidal Queen’s Gambit jenom jednu kampaň, ale rovnou dvě. Jednu z nich, Konflikt Rahmadi, tvoří jen tři mise, byť poměrně rozsáhlé, takže šlo spíše o takový doplněk. To už se ale nedá říct o druhé kampani, Royal Flush. Ta se sice odehrává stále na ostrově Sahrani, ale rozsahem a náplní misí se dost blížila kampani v Resistance.

Tak velká kampaň musela obsahovat i silný příběh. Ten je zasazen do období po původní Armě, takže celé Sahrani zažívá období klidu. Ale jen dočasně, protože dojde k pokusu o převrat v královské rodině, jenž způsobí řadu konfliktů. Do nich se zapojí i skupina sedmi žoldáků, mezi něž je zařazen i hráč v roli Kurta Lambowského. Celá kampaň se podobně jako Resistance nesla v partyzánském stylu, což bylo nejvíc poznat na časté nutnosti kupovat zbraně od překupníka, a také na faktu, že většinou máte k dispozici jen šest dalších spolubojovníků. Vaši kolegové, se kterými procházíte kampaň od samého začátku, sice mohou zemřít, ale většinou je v následující misi nahradí někdo jiný, i když už nejde o nějakou konkrétní postavu, ale o anonymního vojáka.

Protagonisté kampaně Royal Flush
Protagonisté kampaně Royal Flush
Pickup s kulometem, jeden ze symbolů datadisku Queen's Gambit
Pickup s kulometem, jeden ze symbolů datadisku Queen's Gambit

Queen's Gambit zabodoval i z hlediska nového prostředí. Přidal totiž nejen lehce pozměněnou verzi ostrova Sahrani, ale i tropický ostrov Porto, který sice nezářil svou rozlohou, ale jeho prostředí už bylo jiné kafe. Kdo by nechtěl bojovat pod palmami a mezi dřevěnými chatrčemi na velké pláži. Právě tyto prvky se posléze staly vděčným zdrojem pro tvůrce neoficiálních ostrovů, takže autoři modifikací ani tentokrát nepřišli zkrátka. Podobně laděný byl i menší ostrov Rahmadi. Vývojáři však nezapomněli ani na nová vozidla a zbraně, mezi něž patří především stíhačka Su34, pickup s kulometem na korbě, několik motorek či odstřelovací puška KSK a útočná puška M16A4 s granátometem a zaměřovačem ACOG.

Absolutní simulátor podruhé

Arma však není jediný projekt Bohemia Interactive, na němž se po roce 2006 pracovalo. Když už mělo Bohemia Interactive novou verzi enginu Real Virtuality, okamžitě ji chtěli využít i pro jejich simulátor pro armádu, VBS. A tak vznikl druhý díl, pojmenovaný prostě VBS2 a vydaný 17. dubna 2007, přičemž se projektu opět ujal hlavně tým Bohemia Interactive Australia. Celý engine byl přitom pro potřeby VBS2 speciálně upraven, aby dokázal zobrazit mnohem větší mapy a prostředí. Oficiálně se uvádí 10 000 km2. Kromě toho zapracovali Australané i na mnohem lepší balistice kulek. V Armě totiž kulky po uražení určité vzdálenosti mizí, což je pro potřeby takového simulátoru naprosto nepřípustné. VBS2 jde v tomto ohledu až tak daleko, že může být člověk zraněn i odraženým projektilem.Na mnohem pokročilejší úrovni jsou i efekty výbuchů. V Armě je běžná praxe, že blízko vás exploduje granát, a hra zařídí, aby vám výbuch na malou chvíli rozhodil pohled. Oproti realitě jde však o hodně zjednodušený prvek, takže VBS2 i tohle dotáhlo prakticky k dokonalosti, výbuch granátu tak může člověku zatemnit obrazovku i na hezkých pár minut. S výbuchy se také pojí slušně zničitelné prostředí, takže se v zemi běžně tvoří velké krátery. Není dokonce problém odpálit zeď nějaké budovy.

Vyjmenovat všechny specifické prvky VBS2 je prakticky nadlidský výkon. Za všechny se sluší zmínit třeba autentický systém civilistů (nechybí ani děti), kteří mohou bojiště vždy nějak ovlivnit, nebo nesmírně propracovaný systém první pomoci. Některé prvky sice mohou působit jako malichernost, třeba možnost nastavit si, jak moc může voják vykukovat z útrob tanku, ale v případě tak náročného a důležitého simulátoru jde o naprosto nezbytné věci. Nemluvě o faktu, že takové prvky ukazují, jak moc je celý engine flexibilní.Klíčovým prvkem VBS2 je také tzv. realtime editor, umožňující měnit situaci na bojišti i cíle dané mise v jejím průběhu. Ať se bitvy účastní třeba pár tisíc vojáků (což simulátor snadno umožňuje), na všech se změny okamžitě projeví. Díky tomu není problém danou situaci ztížit, zjednodušit, nebo úplně pozměnit bez nutnosti vše restartovat. K dispozici jsou navíc nástroje, které umožňují měnit nejen scénář nebo průběh mise, ale rovnou celé prostředí. Je potřeba pro nějakou situaci přesně vytvořené pohoří? Není problém ho postupně vymodelovat. Nelze opomenout ani jeden z nejdůležitějších systémů, After Action Review, který umožňuje nahrávat průběh každé mise, načež velitelé jednotek shrnou postup vojáků a případně i všechny chyby.

Stejně jako v případě VBS1, i v druhém díle hrají velmi důležitou roli požadavky konkrétních armád, třeba australské, kanadské nebo americké. Tvůrci se tak někdy mohou dostat i do situace, kdy vyvíjejí přísně tajnou zbraň, aby ji mohli klienti ihned po uvedení prezentovat skrz VBS2. Prezentace na virtuálním bojišti je přeci jen mnohem méně nákladná než ukázka v reálném prostředí. Podobnost s VBS1 nastala i v případě uvolnění celého simulátoru pro civilní osoby. Některé součásti vyvíjené přesně pro určitou armádu si civilisté samozřejmě pořídit nemohou, ale i tak toho nabízí VBS2 víc než dost. Cena už navíc není tak kritická, verze pro soukromé použití stojí něco kolem 500 amerických dolarů, což už je pro mnohé zájemce přijatelnější. Mimochodem, vývoj VBS2 zdárně pokračuje od vydání prakticky dodnes. Asi nejvýznamnější novinkou je přitom přechod na další, již třetí verzi enginu Real Virtuality. Ale VBS2 rozhodně nebyl první projekt, který Real Virtuality 3 využil.

Pátá část seriálu se zaměří na Armu 2, pokračování Army a zároveň jeden z nejvýznamnějších projektů Bohemia Interactive. Chybět nebude ani bezplatné rozšíření Eagle Wing.

Tisk  
Další aktuální články
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Bayonetta 1+2 pro Switch

Pátek 16.2.2018 18:00 - Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání. Přečíst celý článek »

2 komentáře | Switch | Autor: killjezor
Wulverblade

Wulverblade

Pátek 16.2.2018 14:14 - Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia. Přečíst celý článek »

1 komentář | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: barlow
Railway Empire

Railway Empire

Středa 14.2.2018 19:07 - Poznejte složitost železniční dopravy i americkou historii a vybudujte si své vlakové impérium. Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: Filca

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Bohemia Interactive: Studio, které zlepšilo herní průmysl - Kapitola čtvrtá - Arma, válčení pro novou generaci
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ferluciCZ   1x   Moc to prožíváteferluciCZferlucicz13721    11.3.2013 20:26 ferluciCZ

Moc to prožíváte

Mrkrikajs    "pokud vim tak tuto neni uredni dokument takze si muzu psat jak se mi zachce... takze asi ty mas mezery ve vzdelani..." Jasně! piš dál tatarštinou, jen neočekávej, že to někdo další po tobě přečte, ty chytrej. . Škola dává vědomosti ale jak vidno... tys nepobral ani to psaní a čtení. Sice nevím jak tvůj geniální mozek mohl přijít na to, že jsem děcko a, že se schovávám za firewallem ale možná to je jen další z tvých dočasných výpadků v oblasti mozku. PS: Na profilu mám své bydliště. Já si na tebe klidně počkám frajírku.Mrkrikajsmrkrikajs14559    11.3.2013 18:30 Mrkrikajs

"pokud vim tak tuto neni uredni dokument takze si muzu psat jak se mi zachce... takze asi ty mas mezery ve vzdelani..." Jasně! piš dál tatarštinou, jen neočekávej, že to někdo další po tobě přečte, ty chytrej. . Škola dává vědomosti ale jak vidno... tys nepobral ani to psaní a čtení. Sice nevím jak tvůj geniální mozek mohl přijít na to, že jsem děcko a, že se schovávám za firewallem ale možná to je jen další z tvých dočasných výpadků v oblasti mozku. PS: Na profilu mám své bydliště. Já si na tebe klidně počkám frajírku.Komentář byl autorem naposledy upraven 11.3.2013 18:45

Původní verze před úpravami:"pokud vim tak tuto neni uredni dokument takze si muzu psat jak se mi zachce... takze asi ty mas mezery ve vzdelani..." Jasně! piš dál tatarštinou, jen neočekávej, že to někdo další po tobě přečte, ty chytrej. . Škola dává vědomosti ale jak vidno... tys nepobral ani to psaní a čtení. Sice nevím jak tvůj geniální mozek mohl přijít na to, že jsem děcko a, že se schovávám za firewallem ale možná to je jen další z tvých dočasných výpadků v oblasti mozku. PS: Na profilu mám své bydliště a čp. jest 280. Já si na tebe klidně počkám frajírku.

Hoot   1x   :D miluju decka schovany za firewallem :) pokud semnou nechces stracet cas tak proc pises ? si nak trochu protirecis. . nechodis ke stejnymu chocholouskovi jako ti dva z tartarusu ?

Od kdy ti da skola rozum ? a co mas proti cestine ? pokud vim tak tuto neni uredni dokument takze si muzu psat jak se mi zachce... takze asi ty mas mezery ve vzdelani... :)

Jo a prosimte mi napis scim nejsem spokojenej u Army 3 ? Diky :)
Hoothoot11883
    11.3.2013 17:55
Hoot

:D miluju decka schovany za firewallem :) pokud semnou nechces stracet cas tak proc pises ? si nak trochu protirecis. . nechodis ke stejnymu chocholouskovi jako ti dva z tartarusu ?

Od kdy ti da skola rozum ? a co mas proti cestine ? pokud vim tak tuto neni uredni dokument takze si muzu psat jak se mi zachce... takze asi ty mas mezery ve vzdelani... :)

Jo a prosimte mi napis scim nejsem spokojenej u Army 3 ? Diky :)

ferluciCZ    A já neříkám že mluvím na tebe. Jen jsem vyjadřoval svůj názor. Radek mi taky nevadí... Snad jen to, že si od Tomáše nechává srát na hlavu. Neposuzuju je jen kvůli Tomášoj, ale podle většiny komunity. Stačí napsat maličkost do komentářů špatně, a už se tam všichni řežou...ferluciCZferlucicz13721    11.3.2013 17:24 ferluciCZ

A já neříkám že mluvím na tebe. Jen jsem vyjadřoval svůj názor. Radek mi taky nevadí... Snad jen to, že si od Tomáše nechává srát na hlavu. Neposuzuju je jen kvůli Tomášoj, ale podle většiny komunity. Stačí napsat maličkost do komentářů špatně, a už se tam všichni řežou...

Mrkrikajs    A já jsem snad někde říkal, že Tomáše obdivuji a plně s ním ve všem souhlasím? ... já se též neztotožňuji s jejich názory na vše a jsem za to často považován za hatera. . a mnohem radši mám Radka (s jehož názory se více ztotožňuji a není tak výbušný) ale líbí se mi, že mají svůj názor (stejně jako já) a stojí si za ním ať se děje co se děje. Ale nesnesu člověka který se ukáže a začne kritizovat cizí práci a označovat a zatracovat tartarus cast i jejich komunitu jen, protože má špatnou zkušenost s jedním ze členů Tataráku.Mrkrikajsmrkrikajs14559    11.3.2013 17:12 Mrkrikajs

A já jsem snad někde říkal, že Tomáše obdivuji a plně s ním ve všem souhlasím? ... já se též neztotožňuji s jejich názory na vše a jsem za to často považován za hatera. . a mnohem radši mám Radka (s jehož názory se více ztotožňuji a není tak výbušný) ale líbí se mi, že mají svůj názor (stejně jako já) a stojí si za ním ať se děje co se děje. Ale nesnesu člověka který se ukáže a začne kritizovat cizí práci a označovat a zatracovat tartarus cast i jejich komunitu jen, protože má špatnou zkušenost s jedním ze členů Tataráku.

ferluciCZ   2x   TARC nemám vůbec rád. Zvlášt Tomáše, je to člověk, co si myslí že všude byl, všechno zná a za všechny chyby můžou lidi okolo něj. Prostě si nedokáže přiznat, že on něco udělal špatně. Taky mi přijde trapný říkat o někom že je "dement" když má jen jiný názor, což on dělá často, i když to neříká na přímo. Taky mi vadí jejich komunita... Všichni kdo nesdíli jejich názor jsou fanoušci BF, CoD a podovných her. Jeden z mála argumentů, co dokážou dát.ferluciCZferlucicz13721    11.3.2013 17:04 ferluciCZ

TARC nemám vůbec rád. Zvlášt Tomáše, je to člověk, co si myslí že všude byl, všechno zná a za všechny chyby můžou lidi okolo něj. Prostě si nedokáže přiznat, že on něco udělal špatně. Taky mi přijde trapný říkat o někom že je "dement" když má jen jiný názor, což on dělá často, i když to neříká na přímo. Taky mi vadí jejich komunita... Všichni kdo nesdíli jejich názor jsou fanoušci BF, CoD a podovných her. Jeden z mála argumentů, co dokážou dát.

Mrkrikajs   1x   Tak poslouchej ty zamindrákovanej tupče... přestaň tu kecat blbosti na který ti každé děcko skočí, protože vedeš drsné kecy a hraješ si na všeználka. . za prvé) Nehrají si na žádné "spešl odborníky" ani se tak neprezentují, 2 z nich byli příslušníky ČA a jeden je nadále. za druhé) To, že si nespokojený s Armou III je čistě tvůj názor, za třetí) Na Motion capturech 2 členové Tar. c. dělali se samotnými vývojáři hry a měli suspenzivní veto při animacích, též tam fungovali jako poradci, takže co to zase meleš o tom , že žádné animačky nedělali když už motion capture je druh dělání animací. . za páté) Radek je zaměstnán BIS (tzn. že je jedním z nich) jako tester hry a chodí do práce (tzn. že do budovy kde studio sídlí) takže přestaň kvákat o externistech. A vůbec , proč já se tady snažím lidsky domluvit s dementem když on je agresivně předpojatý vůči těmto lidem? Heleď, už je mi zcela u kostiček zelených co budeš kvákat následně potom, avšak prosím tě o jedno... přestaň tu znásilňovat český jazyk a vrať se do školy pro trochu rozumu, jak ty můžeš vůbec psát články a starat se o "komunitu" plné děcek které nejsou o nic starší než ty z tarcastu? PS: Sbal si svých pár švestek +svoje příznivce a jděte si otravovat na jiné články když se vám to nelíbí, já už tu s tebou nehodlám ztrácet čas. Poroučím, se má úcta.Mrkrikajsmrkrikajs14559    11.3.2013 16:33 Mrkrikajs

Tak poslouchej ty zamindrákovanej tupče... přestaň tu kecat blbosti na který ti každé děcko skočí, protože vedeš drsné kecy a hraješ si na všeználka. . za prvé) Nehrají si na žádné "spešl odborníky" ani se tak neprezentují, 2 z nich byli příslušníky ČA a jeden je nadále. za druhé) To, že si nespokojený s Armou III je čistě tvůj názor, za třetí) Na Motion capturech 2 členové Tar. c. dělali se samotnými vývojáři hry a měli suspenzivní veto při animacích, též tam fungovali jako poradci, takže co to zase meleš o tom , že žádné animačky nedělali když už motion capture je druh dělání animací. . za páté) Radek je zaměstnán BIS (tzn. že je jedním z nich) jako tester hry a chodí do práce (tzn. že do budovy kde studio sídlí) takže přestaň kvákat o externistech. A vůbec , proč já se tady snažím lidsky domluvit s dementem když on je agresivně předpojatý vůči těmto lidem? Heleď, už je mi zcela u kostiček zelených co budeš kvákat následně potom, avšak prosím tě o jedno... přestaň tu znásilňovat český jazyk a vrať se do školy pro trochu rozumu, jak ty můžeš vůbec psát články a starat se o "komunitu" plné děcek které nejsou o nic starší než ty z tarcastu? PS: Sbal si svých pár švestek +svoje příznivce a jděte si otravovat na jiné články když se vám to nelíbí, já už tu s tebou nehodlám ztrácet čas. Poroučím, se má úcta.

ferluciCZ    Hoote, nehádej se. Nemá to cenu ;)ferluciCZferlucicz13721    11.3.2013 16:07 ferluciCZ

Hoote, nehádej se. Nemá to cenu ;)

Hoot   3x   Myslis toho jak se vyflakal s Ojdinou na dalnici ? to je mi jedno at si vo nem pise kdo chce co chce. Me jde o to co oni kecaj a na co si hrajou. Jejich znalosti jsou minimalni a lzou kudy jdou. A takovy lidi opravdu nechci a nikdo ze znale komunity nechce krome 12 letych deti co jim na to zkoci. Me jde ciste o Armu. At si ty jejich lets playe nebo jak oni tomu rikaj delaj dal.Hoothoot11883    11.3.2013 15:36 Hoot

Myslis toho jak se vyflakal s Ojdinou na dalnici ? to je mi jedno at si vo nem pise kdo chce co chce. Me jde o to co oni kecaj a na co si hrajou. Jejich znalosti jsou minimalni a lzou kudy jdou. A takovy lidi opravdu nechci a nikdo ze znale komunity nechce krome 12 letych deti co jim na to zkoci. Me jde ciste o Armu. At si ty jejich lets playe nebo jak oni tomu rikaj delaj dal.

PetasCzech   3x   Klidnete se s tou agresivitou. A co se Tarc tyce, sice jsou jejich nazory ci reakce skutecne extremni, ale zase kdyz neco reknou, tak opravnene. Neni nahodou ten rage zpusoben tim Martym, a tim jak se k tomu celej Tarc postavil?PetasCzechpetasczech5022    11.3.2013 00:00 PetasCzech

Klidnete se s tou agresivitou. A co se Tarc tyce, sice jsou jejich nazory ci reakce skutecne extremni, ale zase kdyz neco reknou, tak opravnene. Neni nahodou ten rage zpusoben tim Martym, a tim jak se k tomu celej Tarc postavil?

Hoot   3x   Vis o cem mluvis ? reagoval sem na ty dva prvni komenty. Logicky by to doslo kazdymu a asi i doslo. Nikdo z Tartarusu zadny animace nedelal. Jediny u ceho ty dva noumove byli, je nataceni Motion Capture. Jestli vis co to je? a rozdil mezi natacenim animaci a delani animaci asi taky nechapes.
Jo a ukaz mi kde kritizuju lidi z BIS ? nikdo z Tartarusu nema co docineni s BIS. Jsou tam maximalne jako externisti. Bohuzel chlapecku o praci tech dvou noumu vim az moc hodne :)
Zajmavy :D nevim nic o nikom z BIS a nemam poneti o jejich praci ani ji nerozumim :D
Takze upaluj na YT a zkoukni jejich novy videjko :)
Pac a pusu : -*
Hoothoot11883
    10.3.2013 22:37
Hoot

Vis o cem mluvis ? reagoval sem na ty dva prvni komenty. Logicky by to doslo kazdymu a asi i doslo. Nikdo z Tartarusu zadny animace nedelal. Jediny u ceho ty dva noumove byli, je nataceni Motion Capture. Jestli vis co to je? a rozdil mezi natacenim animaci a delani animaci asi taky nechapes.
Jo a ukaz mi kde kritizuju lidi z BIS ? nikdo z Tartarusu nema co docineni s BIS. Jsou tam maximalne jako externisti. Bohuzel chlapecku o praci tech dvou noumu vim az moc hodne :)
Zajmavy :D nevim nic o nikom z BIS a nemam poneti o jejich praci ani ji nerozumim :D
Takze upaluj na YT a zkoukni jejich novy videjko :)
Pac a pusu : -*

Mrkrikajs   1x   Hoot: Když někdo napíše toto jako reakci na ArmA 3: "Jo taky podle toho jak to oni testovali vypada. . ", tak z toho vyplývá, že osoba mluví o té hře (navíc si použil ž. rod TA ARMA) , takže pro příště si ber do huby někoho jiného a přestaň tady kritizovat lidi z BIS o kterých nic nevíš a o jejichž práci nemáš nejmenší ponětí a ani ji nerozumíš... PS: Příště bych prosil abys do komentu naprcal další tři prdele vysmátých emotikonů, který jenom dokazují tvoje IQ rovnající se automatické pračce. Poroučím se, má úcta.Mrkrikajsmrkrikajs14559    10.3.2013 22:13 Mrkrikajs

Hoot: Když někdo napíše toto jako reakci na ArmA 3: "Jo taky podle toho jak to oni testovali vypada. . ", tak z toho vyplývá, že osoba mluví o té hře (navíc si použil ž. rod TA ARMA) , takže pro příště si ber do huby někoho jiného a přestaň tady kritizovat lidi z BIS o kterých nic nevíš a o jejichž práci nemáš nejmenší ponětí a ani ji nerozumíš... PS: Příště bych prosil abys do komentu naprcal další tři prdele vysmátých emotikonů, který jenom dokazují tvoje IQ rovnající se automatické pračce. Poroučím se, má úcta.

Hoot   4x   hudi asi te zklamu... ono se venovat pres 2 roky komunite v arme 2, ucast na focus testu Army 3... vlastnena supporter edice Army 3... psaní članku na armaseries. cz ale nemam rad armu a jsem fanda BF3 a COD :D :D :D jako myslel ze me dneska nic neprekvapi :D ale tuto je i na me moc :D

PS: mam vsechny Battlefieldy... : P CODy poue 4 ;)
Hoothoot11883
    10.3.2013 20:02
Hoot

hudi asi te zklamu... ono se venovat pres 2 roky komunite v arme 2, ucast na focus testu Army 3... vlastnena supporter edice Army 3... psaní članku na armaseries. cz ale nemam rad armu a jsem fanda BF3 a COD :D :D :D jako myslel ze me dneska nic neprekvapi :D ale tuto je i na me moc :D

PS: mam vsechny Battlefieldy... : P CODy poue 4 ;)

hudi11   2x   Hoot: Ty budeš asi fanoušek BF 3 nebo Call of Duty ;)hudi11hudi1111080    10.3.2013 18:15 hudi11

Hoot: Ty budeš asi fanoušek BF 3 nebo Call of Duty ;)

Hoot   5x   Mrkrikajs: umis cist ? ja nesoudim hru... ale soudim ty **** z tartarus castu... :DHoothoot11883    10.3.2013 16:08 Hoot

Mrkrikajs: umis cist ? ja nesoudim hru... ale soudim ty **** z tartarus castu... :D

Mrkrikajs   4x   Říká blbeček, který soudí hru dle ALPHA verze :DMrkrikajsmrkrikajs14559    10.3.2013 15:40 Mrkrikajs

Říká blbeček, který soudí hru dle ALPHA verze :D

Hoot   5x   Jo taky podle toho jak to oni testovali vypada... vetsi **** nez jsou oni neznam... kecaj nesmysli a hrajou si super spešl prislusniky :D jako chapu ze jim to zere vekova skupina kolem 12 let ale ze jim to sezrali i BISaci nechapu...Hoothoot11883    10.3.2013 15:35 Hoot

Jo taky podle toho jak to oni testovali vypada... vetsi **** nez jsou oni neznam... kecaj nesmysli a hrajou si super spešl prislusniky :D jako chapu ze jim to zere vekova skupina kolem 12 let ale ze jim to sezrali i BISaci nechapu...

Mrkrikajs   1x   Pracuje tam celý Tartarus Cast. . Včetně Hoffa a Tomáše kteří dělali animace do ARMY3. ;-)Mrkrikajsmrkrikajs14559    10.3.2013 14:27 Mrkrikajs

Pracuje tam celý Tartarus Cast. . Včetně Hoffa a Tomáše kteří dělali animace do ARMY3. ;-)

44milos   2x   Cvrndo mám pro tebe jeden návrh na jednom youtube kanále je jeden člověk který se jmenuje Radek a ten pracuje v Bohemia Interactiv jako tester tak jesli chceš tak jim napiš na ten to email : TheTarcast@gmail. com44milos44milos4703    10.3.2013 13:58 44milos

Cvrndo mám pro tebe jeden návrh na jednom youtube kanále je jeden člověk který se jmenuje Radek a ten pracuje v Bohemia Interactiv jako tester tak jesli chceš tak jim napiš na ten to email : TheTarcast@gmail. com

Diskuze na fóru

RAM rada! (38 příspěvků), Kingdom Come: Deliverance (28 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12140 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (108 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (26 příspěvků), Rozdávání klíčů! (5 příspěvků), MAFIA 1 EXTRÉMNÍ JÍZDA, VYBUCHUJÍCÍ CELESTE (6 příspěvků), Star Wars: The Old Republic - Akce pro nové a bývalé hráče (1 příspěvek), Good Old Games | GOG.com (56 příspěvků), Humble bundle -vše sem (612 příspěvků), Origin (11 příspěvků)

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 

Wulverblade

Recenze - 16.2.2018
 
Wulverblade

Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Railway Empire

Recenze - 14.2.2018
 
Railway Empire

Poznejte složitost železniční dopravy i americkou historii a vybudujte si své vlakové impérium.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 

Kingdom Come: Deliverance

Recenze - 13.2.2018
 
Kingdom Come: Deliverance

Středověké a realisticky pojaté RPG odehrávající se v Českém království 15. století dorazilo. A dorazilo... tak trochu rozporuplně.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

EA Sports UFC 3

Recenze - 12.2.2018
 
EA Sports UFC 3

Již třetí návrat do oktagonu. Jedná se o zásah do černého anebo jen plácnutí do prázdna?

 
Přečíst celý článek»Autor: Fakus - Platforma: Konzole