Notifications
Clear all

Rok 2015: Hra roku  

Stránka 1 / 4
 
Diskuzní fórum 5abe62d930ccc
(@burian)

Z anket rozdělených do kategorií podle žánru vyšly následující tituly. Ty se poperou o nejlepší hru roku 2015 podle komunity Zing.cz. Svůj hlas můžete dát dvěma vybraným hrám.

Vybírejte moudře a klidně si dejte na čas. Hlasovat můžete do 17. února. Poté skončí i druhé kolo ankety a my krátce na to zveřejníme výsledky s vítězem.

V anketě záměrně nejsou remastery a remaky, které nepočítáme jako nové hry.

Zároveň s hlasováním jsme si pro vás připravili soutěž o zajímavé ceny. Do soutěže se může zapojit naprosto každý návštěvník Zingu. Stačí jediné, hlasovat v anketě na našem fóru a napsat komentář jaké hry jste vybrali. Ke svému příspěvku můžete přidat důvody, proč jste si zvolili právě tuto hru nebo tyto hry. Čím hodnotnější komentář, tím máte větší šanci, že právě váš komentář se nám bude v redakci líbit a vybereme ho.

Vyhrát můžete promo verze her pro PS4, včetně Uncharted: The Nathan Drake Collection, Until Dawn, DriveClub nebo God of War 3 Remastered, figurky Disney Infinity, Gold edici Farming Simulator 15 pro PC a další ceny.

Citace
Napsal : 07/02/2016 4:02 pm
Diskuzní fórum 5ac04b6017635
(@playman)

Hrou roku 2015 podle vás je Zaklínač 3: Divoký hon! RPG nejenom roku ale i jedné dekády! Je „vybroušený“ k dokonalosti podobně jako diamant; tato hra má brilantní příběh a hratelnost. Graficky je nejvíc na výši, tak co chtít ještě víc? Ve všech myslitelných aspektech zkrátka a dobře kraluje Zaklínač! Osobně musím dohnat resty a přečíst Sapkowského ságu, tímto mě tento bručoun se sobě samým literárním talentem přihlašuje do soutěže!

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 4:41 pm
Diskuzní fórum 5ac2854694c8c
(@kolousek001)

Když se na to tak dívám tak ten rok musel bejt teda sakra slabej 😀 ...

Samozřejmě, že Zaklínač a vzhledem k týhle konkurenci ještě 10x tolik ... Včera jsem dohrál konečně ještě Srdce z kamene a to je minimálně co se týče příběhový stránky genialita a který se hlavně na poli velkého RPG nic nevyrovná.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 4:48 pm
Diskuzní fórum 5ac0859083ab0 o8w5kysb2ij2b9paiq83melgf6w9pd1wv1z2300yq4
(@maestrodk)

Tak já dávám svůj hlas Bloodborne. První pořádný killer titul na konzoli PS4 a také to byl můj vstup do trýznivého světa souls her. Lovecraftovská level stylizace, jakou jsem ještě v žádné jiné hře neviděl a akčněji laděný soubojový systém. Tvrdé, ale fér. Dohrál jsem už 3x a zrovna se mučím v DLC The Old Hunters. Původně jsem to měl v plánu koupit jen jako výplň před Zaklínačem 3, ale nakonec Bloodborne v mých očích Zaklínače překonalo, protože to pro mě bylo zkrátka něco nového. Za mě jednoznačná volba. :thumbup:

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 4:51 pm
Diskuzní fórum 5abcfcb3a65ac o8w5kwwmougho1s0tpeuhf2j8f5j9yug6so34g3ra2
(@behavioralista)

Já hlasoval pro Dying Light a pro Wolfensteina.Nic jiného jsem z té nabídky totiž nehrál. 😀
Akorát chvilku Ori,ale tam si to netroufám hodnotit.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:07 pm
Diskuzní fórum 5ae988c609673 o8w5kog2zc4wrk4b73r7cz7dvyb8cowv5mspsygamk
(@morrelo)

Hra roku za mě jednoznačně Prison Architect. Jak malý vývojářský tým dokáže vytvořit tak komplexní hru je téměř neuvěřitelné. Skvělý koncept, nespočet možností, stylová grafika, každoměsíční aktualizace zdarma, prostě paráda.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:24 pm
Diskuzní fórum 111
(@morlun)

Já dávám "Life is Strange" a "Ori and the Blind Forest".
U obou bych vyzdvihl atmosféru a hudbu. U LiS pak příběh a postavy, u Oriho hratelnost a nádhernou grafiku.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:29 pm
Diskuzní fórum 8052770c50315e1306729fbfd616fcf0?s=110&d=mm&r=g
(@lootmaster)

Lootmaster volí Zaklínače 3 Divoký hon .... podle mého názoru tu máme vývoj civilizace a jeho kulturního dědictví od počátku vzniku tvořivosti sochařství a malování....dále vznik písma ... přes objev knihtisku později zábavné literatury a novin dále moderní media radiové spojení konče televizí a ultra moderní současností kde se celý svět spojil a uložil své vědomosti a znalosti do propojené online sítě což vedlo ke vzniku nejsilnějšího kulturního dědictví lidstva oživlého díla A. Sapkowského počítačové hry Zaklínač 3 Divoký Hon hra , která nám umožnila nahlédnout do nejmenších detailů příběhu postav a světa .....plného lásky problémů krutosti a nespravedlnosti ! Bez " Holywoodských " nerealističností smrti a naděje .... něco tak dospělého a citlivého ještě lidstvo nevytvořilo a mělo by to patřit na kulturní špici vývoje společnosti. 😥 :thumbup: :dance: Díky CD Projekt Red !

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:33 pm
Diskuzní fórum 5ac54822b2c75
(@ebolus)

Z nabízených her, je má volba:
- Zaklínač 3 - líbil se mi děj kombinovaný s volným světem, mám rád tenhle druh her, základ byl úžasný a rozšíření nastavilo laťku hodně vysoko pro další hry.
- Life Is Strange - opět výborný příběh, sice lineární, ale co už..., a kdyby nevyšel loni Witcher, tak to bude asi loňská jednička.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:39 pm
Diskuzní fórum 8a793ccaf3808b201c858d426d815d2c?s=110&d=mm&r=g
(@shelbygt500)

Zvolil jsem Oriho, protože je to úžasně zpracovaná skákačka s nádhernou grafikou, hudbou i příběhem.

V úterý vychází Unravel, což je taky něco úžasnýho a určitě to bude kandidát na letošní hru roku.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:49 pm
Diskuzní fórum 5ac141b8d384b
(@mr-lolendo)

Rok 2015 by ve jménu úpadku kvality a obsahu AAA her na PC. Kdyby Star Wars Battlefront prodávaly za základní verzi max. 30e tak by to byla bezpochyby hra roku. Každopádně je to optimalizace, grafika a nejlepší PC port roku. Na rozdíl od takovéhoto Evolve která má téže málo obsahu a navíc je to mizerný PC port s ještě stupidnější DLC systémem apod. Poslední Batman nám ukázal jak vypadá naprosté dno PC portů, lež a hamižnost firem.

Hlasoval jsem pro StarCraft jednoduše proto že lepší akční realtime strategie není na trhu ale rozhodně to byl taky z trilogie nejslabší díl. Optimalizace mě taky nenadchla. Je to ale stále starý dobrý StarCraft.

Druhý hlas putoval bezpochyby Dying Light. Tvůrcům se povedlo něco což už dlouho nikomu. Vytvořili obrovský svět se zombiky kde hopsáte jako Faith, krájíte, střílíte, závodíte... Je to prostě luxusní zombie Sandbox s podporou cooperativu a módů který tu bude s námi dlouho díky komunitě. Hru samozřejmě doprovázeli porodní bolesti jako problémy s optimalizací, bugy a chybějící nastavení PC verze. To vše časem se zlepšilo. Dnes tomu mohu jen vytknou nudný hlavní příběh, stále dost vysoké nároky na HW a stále je potřeba mod na vypnutí Chromatic aberration. Ale rozhodně jejich nová verze enginu je krok dopředu. Dying Light má naprosto bezkonkurenčně nejvíce nejpropracovanějších detailů grafiky. Prostě tolik až tak propracovaných malých objektů jsem ve hře neviděl. Autoři zvládly level-design na jedničku. Celkově grafika vypadá skvěle s velice detailními texturami kde jiné hry vyžadují na stejný level kvality nesmyslně VRAM a často mají problém s do-načítání textur. Takhle se mají renderovat textury!!!

Bohužel Zaklinače 3 jsem nehrál takže nemohu hodnotit ale podle ohlasů to je asi bezpochyby hra roku.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:53 pm
Diskuzní fórum 5ac0a84c7a22e o8w5l2jntuo7lpjtwrulwdnasqdqk5gu7kl003ve18
(@elementgamer)

Já zvolil nejlepší adventuru všech dob - Life is Strange - a zároveň (akční) RPG dekády, Zaklínače 3. 🙂

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:54 pm
Diskuzní fórum 5ac10c9ab661e
(@rosakczspule)

Tak pro me jednoznacne tez vyhrava na plnej care Zaklinac 😀 hral jsem jednim dechem a nejek ani ten stereotyp neprisel 😉

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 5:59 pm
Diskuzní fórum 5abd71f3345ef
(@golema123)

Jednoznačně Zaklínač. Ta hra mě zabavila a stále baví i po tolika hodinách. Dostalo mě to i ke čtení knih od Sapkowského.
Druhá volba byl Dying Light, jelikož je to taková jednodušší hra a dá se v ní spolupracovat.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 6:05 pm
Diskuzní fórum 5ac1354a7c85a
(@fallanga)

Life is Strange. Lehká volba. Kluci a holky z Dontnod ukázali TTG jak se dělá správná adventura. Pěkný, emocionální příběh, dobře napsané a nadabované postavy, skvělý soundtrack, úžasná atmosféra a zábavná hratelnost. Jediné co to kazí je část s hledáním flašek na smetišti a halucinace v poslední epizodě. Ale to jsem schopen odpustit.
No a druhou volbou je Zaklínač 3. Prakticky všechny klady, které jsem napsal u LiS platí i zde. Plus grafika je opravdu, ale opravdu úžasná. Hezčí červánky jsem ve hře zatím neviděl. Nejednou jsem se v Novigradu zastavil a kochal se západem slunce. Kazí to bugy a na combatu by mohli také trochu zapracovat. Ale stejně jako v případě LiS jsem schopen to odpustit. Nejsem schopen odpustit ztvárnění Divokého honu. Ale dobře napsaný příběh tento zápor přebíjí.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 6:10 pm
Stránka 1 / 4
Share: