Vyjádření EA
Česká pobočka Electronic Arts, která si dlouhodobě udržuje dominantní podíl na českém videoherním trhu, se z ČR nikam nestěhuje. Jedinou změnou je interní reorganizace marketingových aktivit, které budou od podzimu řízeny z centrály ve Varšavě. Klíčové tituly Electronic Arts v čele FIFA14 a Battlefield 4 budou mít v Čechách i na Slovensku nadále plnou marketingovou podporu.
Pravdivá není ani informace, že by se Electronic Arts “přestalo podnikání na českém trhu vyplácet”. Zpráva Asociace herního průmyslu ČR jasně ukazuje, že se světová ekonomická recese domácího trhu s interaktivním a zábavním software nedotkla. Naopak – celý trh rostl a s ním i podíl EA. Loňské tržby české pobočky byly rekordní za celou dobu jejího působení v ČR.
Pravdivá není ani poslední informace M&M o tom, že „poslední aktivitou bylo zahájení příprav kampaně k fotbalovému Konfederačnímu poháru FIFA, který se koná v Brazílii od 16. do 30. června. Kampaň měla v Česku a na Slovensku zpropagovat netradiční formou partnerství tohoto poháru s Electronic Arts”. EA Czech žádné takové aktivity neplánuje, soustředí se pouze na lokální marketingové aktivity a rozvíjí spolupráci s českým národním týmem a Fotbalovou asociací ČR.
Aktualizace: Dušan Benža z EA Czech nám po telefonu dnes odpoledne vše vyjasnil. Vlastně se nic nemění. Kancelář EA bude stále v Praze, akorát se vše bude řídit z Varšavy, podobně řídí EA Czech trh v Maďarsku. Minimálně letos by se neměly měnit ani marketingové aktivity, včetně lokalizací a reklamy v médiích. Jediné co se tak mění je fakt, že v Praze budou pracovat přibližně dva Češi a dohlížet na ně bude centrála ve Varšavě.
Původní zpráva
Ta měla až doposud v Praze zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku, avšak čím dál tím častěji se spekuluje o jejím odchodu do Polska, kde jsou podle všeho příležitosti pro podnikání příznivější.
Jako první informaci přinesl portál iHned.cz, který si všimnul, že už se do pražských kanceláří nedá dovolat a všechny pokusy vyřizuje nově automat. Oficiálně nicméně odchod EA zatím potvrzen nebyl.
Náš zdroj nám ovšem prozradil, že k tomu skutečně dojde. Většina zaměstnanců už údajně byla propuštěna a o zdejší hráče a povinnosti se dál budou starat jen dva lidé. Nejde však o nic překvapivého. Již dříve ČR opustila i Nokia, Procter & Gamble, nebo Fiat Group.
Mrs. Tatko:
shaak: Trochu to poupravím Anarcho-Primitivisto
Abakanius to vystihol
ale už to nerozoberajme ako sa rozoberaju japonci pri wolfenstainovi doteraz mi to leze na nervy kedže mi tam stale padaju upozornenia ze to ktosi okomentoval 
Jsme na herním webu, ale politika s touhle novinkou souvisí…
Mrs. Tatko: V pohodě, jenom jsme ti to vysvětlili.
Ale jsme na hernim, nebo politickym webu? 
Xenus: Ty anarchisto! ! !

To se tu už bavíme o politických ideologiích ?
Nemusíš se omlouvat.
fakt sorry
Mrs. Tatko: Nějak jsi to nepobral, žádný komunismus tu nebyl, byl tu socialismus, tj. po pádu socialismu, ne komunismu.
Nepíše se to náhodou štrkalo? Bo chřestýš je štrkáč. I kdyby ne tak je to ŠtrNgalo!
Abakanius ved pad komunizmu sa štrgalo klučami tzn. : že maš kliííííč od bytu a v ruke ho držíš a mikaš rukou a kluče začnu vydávať taky zvuk cinkajuci
23cicer: Záleží na tom, co je tobě k USA bližší.
Mrs. Tatko: Slovenštině běžně rozumím, ale co znamená " štrngať klučami "? …
Abakamius ty si nebol štrngať klučami ? : O