Po veleúspěšném prvním roce v Premier League celý svět nemluví o nikom jiném než o Alexi Hunterovi. Vrací se ve své druhé sezóně a poté, co projde dramatickou přestupovou ságou, dostane šanci nastupovat za některý ze světových velkoklubů: PSG, FC Bayern Munich, Atletico Madrid a LA Galaxy.
EA Sports slibují hvězdné obsazení: Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann, Thierry Henry, Dele Alli, Rio Ferdinand, Thomas Müller, James Harden a mnoho dalších.
Hráči budou čelit těžším a závažnějším volbám, které v dlouhodobém horizontu změní děj příběhu. Utvořte si vlastní Cestu tím, že za Alexe rozhodnete o dalším vývoji jeho kariéry a vztahů s postavami na hřišti i mimo něj. Navíc si budete moci upravit vzhled Alexe s výběrem řady účesů, testování nebo oblečení. Zvolit můžete i silnější nohu, aby fotbalista lépe zapadl do vašeho herního stylu.
The Jorney, mě po první sezóně docela zklamala…jak už tu někdo psal, zahraješ si to jednou, ale aby jsi to hrál několikrát. Morální rozhodování k ničemu nevedlo…jen k ukazateli, jestli jsi spíše klidnější nebo agresivnější. To, že je Hunter v první sezóně vzýván jako bůh…který spasí Premier League, mi bylo dost proti srsti. Zároveň tak to, že opět v druhé sezóně budeme hrát za hráče černé pleti. Pokud po zápasové dialogy budou opět repetitivní, tak to po pár zápasech vypínám. Poslední dobou, se EA Sports s Fifou soustředí primárně na FUT, což je podle mého hodně špatně. Pokud jsem hráč, co už nějaký ten rok hraje FUT režimy, můžu být naprosto spokojen. Pokud jsem hráč, který spíše hraje Pro Clubs nebo různé sezóny…tak mě nečeká nic nového. V sezóně se vše opakuje! …jako útočník nelze být kapitánem týmu, nabídky od nejlépe postavených klubů vůbec nechodí, spíše druhořadé až směšné, nelze upravovat tým…a hrajete pořád a pořád dokola to samé. V Pro Clubs už je to o poznání lepší, ale taktéž žádná sláva…v Drop-In módu chybí chat s ostatními hráči…nehledě na to, že pokaždé hru někdo kazí a to bez jakéhokoliv postihu. Pokud už se vám podaří dostat do nějakého týmu, kde je alespoň každý den online 5 hráčů…začíná o poznání lepší zábava, avšak opět žádná inovace a repetitivnost zapříčiní to…že si maximálně zvedáte staty vašeho hráče, postupujete z jedné divize do druhé a občas…1-2 týdny se otevře pohárové klání…kde lze hrát pohárové zápasy. Ale to je tak asi vše
Podle mého toto jsou módy, které mají budoucnost a stály by za inovaci a vylepšení (aby Fifa měla širší záběr hráčů) než nějaký systém kartiček. Tak uvidíme letos 
Odpověď na komentář uživatele
Magomed Magomedov
Jsou tam oba poháry ale bez licence, takže jiný název, jiná grafika atd…
Když se hraje mod Manažera, je tam LM a EL nebo to ve hře chybí zcela?
To jsem zase jednou položil fajn otázku
Znáte to…mladej chudej borec si chce splnit sen a prostě ten fotbal hraje hromada lidí, balón si upleteš z vlasů mladší sestry a tak nějak se to povede. U fotbalu to tak bejvá. Těch příběhů je hodně.
Nějaká politická korektnost…na to srát.
A pamatujete na Resi 5 ?
A jak se asi musí cejtit němec, když mu už několik let pořád dokola zabijíte dědečka esesáka ?
Mimoto napadlo vás taky proč je vlastně černý? Kolik Angličanů v Premiér League je černé a bílé pleti? Já si myslím, že bude buď vyrovnané nebo ve prospěch právě černochů.
Odpověď na komentář uživatele
Ano, určitě to je jedno. Normálním lidem to určitě jedno je, jestli je hlavní černém nebo bílej. Ty jako normální ale rozhodně nepůsobíš.
Odpověď na komentář uživatele
Marcus
A proc by taky, ty blbe, meli byt hrdinove ve hrach cerni? je to snad jedno ne ? mluvim o tom, ze, s takovym pristupem se dozijeme akorad tak toho ze lara croft bude muslimka v burkine, zaklinac bude cernoch nekde ze slumu v africe, jenom aby to nahodou neurazelo a nebylo to rasisticky. . nemluve o tom ze zabijet ve hrach budes moct jenom bily.
Odpověď na komentář uživatele
Jen tento mod je odflaknutej trash?
Já bych to specifikoval jako že celá hra "Super Fast Ping-Pong 18" bude odflaknutej trash. Ostatně jak jsme na to u EA zvyklí 
Odpověď na komentář uživatele
Vojta33
Škoda
Odpověď na komentář uživatele
peta7
To asi jde jen v managerovi
Odpověď na komentář uživatele
Vojta33
Aha, tak to bude určitě tím. A nevíš jestli se dá hrát dále, několik po sobě sezón?
Odpověď na komentář uživatele
peta7
To ani nevim že tam něco takovyho je. Není to náhodou jenom jedna sezóna? Prostě dohraješ jednu sezonu a pak můžeš akorát začít znova.
Odpověď na komentář uživatele
Vojta33
Myslím ale singl mod a ne manegerství. Tam jsou tabulky taky obarvené kdo postupuje a sestupuje ale nějak mi to po skončení ligy nefunguje. Mám na mysli pouze čistou singl ligu
Odpověď na komentář uživatele
peta7
Jasně že se v managerovi postupuje, jen na to musíš mít trpělivost. Ted nevim jestli jen prvni nebo prvni 3 postupuji hned, je to barevně znázornění v tabulce, další týmy ted nevím do kolikateho místa hrají o vyřazení a vítěz postupuje taky. Celá sezóna je ale porce zápasu tak tě to musí bavit.
Mluvím o postupu z efl league two do efl league one.
V EA moc dobře vědí co dělají. Každý rok postupně přidávat pár novinek aby se vždy mohlo v trailerech co ukazovat. Ve studiu mají těchto nápadu desítky (já sám jich mám několik) a nechtějí je vydávat v jednom ročníku protože by se pak další nemusel prodávat.