Entertainment Software Rating Board (ESRB) oznámila, že připravuje speciální štítek pro fyzické verze her. Na krabičky her se bude lepit štítek In-Game Purchases (nákupy ve hře), který bude spotřebitele předem informovat o tom, že hra obsahuje nějakou formu mikrotransakcí.
Nové označení se bude vztahovat na hry, v nichž jsou zahrnuty mikroransakce, ať už ve formě loot boxů nebo jejich dřívější podoba. To znamená, že by takto měla být označena i hra s bonusovými levely, skiny a dalšími položkami k nákupu, stejně tak season passy, různé předplatné a upgrady.
V dohledné době by štítkem In-Game Purchases měly být označovány i digitální verze her.
ESRB nemá v plánu další štítky, aby bylo hned poznat, o jaký druh mikrotransakcí jde. Podle komise je to z důvodu rodičů, kteří nevědí, co jsou přesně loot boxy. Rodiče a další má postupně vzdělávat nově spuštěná stránka ParentalTools.org.
Uvidíme, zda stejné označení převezme i PEGI, tedy evropská komise pro věkové doporučení her. ESRB totiž působí pouze ve Spojených státech amerických, Kanadě a Mexiku. Je to dost možné, mikrotransakce totiž u jednotlivých společností tvoří stále podstatnější část příjmů. U Activision Blizzard to byly 4 miliardy dolarů (celkem 7,16 miliard dolarů), Ubisoft na mikrotransakcích zase vydělal 318 milionu eur, což představuje meziroční nárůst o ohromných 87,4 procent.
Odpověď na komentář uživatele
Skull55
Takže to bude na 99% her = pro potřebné nic neříkající. Fajne…
Odpověď na komentář uživatele @Ria Kon
Dle článku to chápu tak, že jakmile půjde ve hře koupit cokoli navíc, pak bude mít tuto nálepku.
Hm… jak tak nad tím přemýšlím… budou do toho spadat i běžná/příběhová DLC a Expanze? Nevím, ale pokud to plácnou i na hry, jako je Witcher 3, tak je ta nálepka dost nic neříkající. Ne tedy pro nás, ale pro rodiče apod. (pro znalé hráče stejně není, ti ví, co si kupují) .
a prosil bych stitek vyrazny. . at to neni blecha umistena na zadni strane nekde dole. .
Pokud tam budou lootboxi za neherní měnu (ingame měna, co se dá nakoupit za chechtáky taktéž) , tak bych zvolil i označení "hazard/gambling".
Sice to není velký posun vpřed, ale aspoň něco. Před platbou by hra měla hráče vyzkoušet, něčím, co dítě nezvládne. Derivačními počty!
Nebo integrály 
Docela mám z tohohle radost. Lepší něco než nic.
Odpověď na komentář uživatele
dedly
Opravdu nejsem tak neznalá, abych si té obří číslice na krabičce nevšimla. Jde mi o zahrnutí mikrotransakcí pod určité věkové kategorie – resp. hazard je pod tou nejvyšší kategorií. Ale všichni víme, jak se v herním průmyslu všichni drží stébla, že mikrotransakce nejsou právně v zato hazardem.
No pokud by najednou 90% her spadlo do kategorie 18+, tak by se urcite neco muselo stat.
Hmm jak zamezit nejakemu problemu, uz vim dam tam stitek o nebezpeci!
chtelo by to tu problematiku vice resit a ne to jen odflaknout samolepkou na obalu.
Odpověď na komentář uživatele @Ria Kon
Vekovy rating maj hry uz hodne davno, stejne pochybuju ze se tim rodiče řídí.
Spravne, oznacit, vekove omezit a pokud mozno taky otevrit otazku moznosti podobne gamblingem prolezle produkty vubec reklamovat. A to vsechno samozrejme i s digitalnima kopiema. Driv jsem obhajoval ryze kosmeticky bedny, ale vydavatele celej ten jakz takz rozumne fungujici system samozrejme museli ve svy nekonecny nenazranosti dohnat az do extremu, takze zadny slitovani. Kdo chce vic, nema nic. Kdyz se kaci les, litaj trisky.
Ten progress je daleko rychlejší než sem odhadovala. Teď ještě přijde ten rating věku a společnosti budou opravdu muset zvažovat.