Nejdříve se podívejte na aktuální reklamní video It’s Time to Play pro konzoli PS4 a stopněte si přehrávání v čase 0:11:
Pozorně se zadívejte na Coco jedoucí na motokáře v závěsu za Crashem. Nad ní se vznáší maska, podobně jako známá AKU AKU nad Crashem. Masky nejsou v sérii Crash Bandicoot samozřejmě nic nového, když se objevují již od prvního dílu z roku 1996 a nesou vždy život navíc, případně po sebrání třetí dočasnou nesmrtelnost. Jenže maska nad Coco v takovéto podobě ještě nikdy v žádném dílu Crash Bandicoot nevystupovala!
Ve Velké Británii navíc spol. Sony nedávno rozjela další reklamní kampaň na vozidlech MHD, v níž je zobrazen i Crash, ale v úplně nové podobě, která je opět odlišná od všech, které se doposud v jeho hrách objevily:
A konečně do třetice potvrzení o vývoji zcela nové hry s Crashem postnul dobře obeznámený Ryan Sweeney na svém twitterovém účtu. Už dříve s předstihem hlásil příchod Crash Bandicoot N. Sane Trilogy i Crash Team Racing Nitro Fueled, takže není důvod mu nevěřit ani tentokrát:
Don’t take this seriously at all. Keep expectations at complete zero. But this is from 4chan and the have been right about N. Sane and CTR before they were announced. #CrashBandicoot #PlayStation pic.twitter.com/BqmOjR1mEt
— Ryan Sweeney (@RyanPS88) November 17, 2019
Na zcela nové dílu má spolupracovat kalifornské studio Toys for Bob, které již dříve vypomáhalo na tvorbě Crash Bandicoot N. Sane Trilogy a Spyro Reignited Trilogy. A nyní v kooperaci s notoricky známými Vicarious Visions z americké Albany, kteří zase dělali na Crash Bandicoot N. Sane Trilogy a na Crash Team Racing: Nitro-Fueled. Tito tvůrci v minulosti s Crashem vyrobili i několik nepříliš povedených pokračování, když se původní autoři Naughty Dog začali věnovat své nové značce Jak & Daxter.
Nová hra s ikonickým vačnatcem má mít pracovní název Crash 8, což má značit, že se jedná celkově o osmý titul Crash, na kterém Vicarious Visions kdy pracovali a pracují. Nový titul se ale má jmenovat Crash Bandicoot Worlds, tedy velmi podobně jako zrušená hra s Crashem jménem Crash Bandicoot World, jež měla v podání studia Traveller’s Tales vyjít do roku 2001. Jenže nakonec byla zrušena, protože práce na ni pokračovaly nízkým tempem a plánovaný termín vydání by se musel posouvat, což se vydavateli Universal Interactive nelíbilo. Nakonec místo toho Traveller’s Tales vydali v roce 2001 nepříliš povedený Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex.

Crash Bandicoot Worlds má být ale zcela nově navržená, veselá a barevná 3D plošinovka v částečně otevřeném světě a s volným pohybem po vzoru Super Mario 3D World, jež by měla být momentálně v pokročilé fázi vývoje, prý s plánovaným vydáním dokonce již příští rok. A oficiálně představena by měla být již v následujících týdnech či měsících. Tak se nechme překvapit, ale trochu se bojím toho, že doposud Vicarious Visions v žádném svém Crashově pokusu nepřekonali ani jeden z prvních parádních dílů od stvořitelů z Naughty Dog.
Crash Bash prosím 😁
Proč né. Dávalo by to smysl. Všechno už k tomu mají. Teď jde jen o to jestli ještě někdo umí takovýhle level design.
Uvidíme, nemusí to být špatné.
Jack a Jak jsou podle mne asi stejná jména, ale vždy se to psalo Jak.
Jono, strašně málo lidí to píše správně.