V minulém týdnu po dlouhém vývoji a po několika odkladech spatřil světlo světa remaster třetího Warcraftu z roku 2002 nazvaný Warcraft III: Reforged. Díky veškerým ukázkám, cinematicům i trailerům a hlavně dojmům z bety bylo natěšení na remaster jedné z nejlepších her svého žánru maximální (i zde na Zingu). Měli jsme dostat vylepšené textury, nové grafické zpracování a lehce přepracovaný příběh, ale realita byla poněkud tvrdší.
Ve studiu Blizzard by se teď vývojáři měli vážně zamyslet a chytit za nos. Warcraft III: Reforged se po vydání rychle stal nejhůře hodnocenou hrou všech dob na serveru Metacritic: v tuhle chvíli má od několika tisíc hráčů průměrné hodnocení pouhých 0,5 bodů z 10. Od novinářů pak 64 %. Lidé převážně kritizují zpracování, které se zdaleka nepodobá tomu, jaké v trailerech představovali. Zároveň poukazují na nesplněné sliby jako jsou třeba čtyři hodiny vylepšených cutscén nebo zmodernizované uživatelské rozhraní. Je smutné, že ani jednu z těchto věcí ve hře nenajdeme. Tomu všemu nenapomáhá ani špatná optimalizace, bugy a glitche anebo absence klanů a statistik.
Blizzard neudělal dobrý krok. Ačkoli chtěl potěšit milióny hráčů, na místo toho většinu zklamal. Jak se k situaci studio postaví, to se teprve uvidí. Dost lidí požaduje vrácení peněz, ale po spuštění hry na to nemají nárok. Nezbývá nic jiného než se obrátit na zákaznickou podporu s dotazem o navrácení peněz. Pokud vytrváte, je velká šance že peníze dostanete nakonec zpátky.
Na závěr přikládám ještě video, které srovnává dvě verze hry. Jedna z nich byla k vidění na Blizzconu v roce 2018 a ta druhá verze je finální z minulého týdne.
W3 Reforged – 80% Za 30 Euro kampan (kampani je 6) na nekolik desitek hodin. Predelana grafika je jeste na vyssi urovni rozdilu nez posun mezi klasickym a remasterem Homeworld. To ze se blbecci (pro to neni jine slovo) kteri hru nehrali nechali odradit hatem a davaji hre mene jak 65-70% je SMESNE a UBOHE zaroven. THX Blizzardu za jeden z nejlepsich remasteru vubec (RE 2 neni remaster ale remake).
Přijde ti směšné že sis koupil hru která je scam ?
kolik mas ty blbe odehranych hodin?
Rád bych ti odpověděl, ale hra neukazuje počet hodin
Ale pro tvou informaci dohrál jsem celou kampaň jen kvůli nostalgii. Ta hra nepřinesla nic nového a dokonce ubrala funkce, animace jsou směšně špatné. A běží mnohem hůř jak původní Warcraft
tak v tom pripade se omlouvam za toho blba, mne se hra libi jen nechapu jak jsi to stihl, jsem v zaveru 4 kampane kdy pritom hraju kazdy den (mimo vikendu kdy jsem byl v praci).
Warcraft 3 jsem dohrál tolikrát že to nebylo nijak extra složité. Navíc měl jsem týden dovolenou
oprava kampani je 9 kdy jsem v zaveru 6
Jasne ,tisíce lidi se nechali odradit hatem a samotný recezenti/novináři tomu taky dávají nízká hodnocení ,protože se nechali odradit taky hatem. To jsou zas argumenty.
Lidi tomu dávají hlavně nízká hodnocení kvůli tomu,že tu hru prezentovali takovou, jaká ve finálním výsledku vůbec není,ať už je to slibována kampaň, která měla být doplněna o nové hrdiny nové mise ,které by vyplnily mezery v příběhu a nebo třeba mise které by hru napojili na wow, nové cutsceny, animace, graficky boost, který ve hře je taky úplně někde jinde než prezentovali na blizzconu a to nebudu mluvit o MP, proste hru vydali v mrzkym stavu a rozhodne nemá cenu 30£ a ještě ani lidem nechtějí vracet peníze ,tak kde to jsme???
Nechápu jak můžeš být takový zastánce tohohle „remasteru“. Za co bys tomu dal 80 %?Máš tam lepší grafiku a tím remaster končí. Pak začíná „demaster“ v podobě ztráty hned několika funkcí. 80 % si to nezaslouží v žádném případě, maximálně tak 60 %. Kdybys chtěl vidět, jak se dělá remaster, tak se koukni na Age of Empires 2.
Hele, BLBE, už jen za tohle patří Blizzardu bezbřehý hate ze všech stran:
„Blizzard si navíc nárokuje duševní vlastnictví na všechny hráčsky vytvořené kampaně, aby jim někdo nevyfoukl další Dotu 2…“
Jejich totální finanční nenažranést je k poblití. Nemluvě o tom, že SPRASILI i původní Warcraft III, kde NIKDO neměl zájem, aby nějaký současný úpravy zničily originálky, které nám v big boxech leží doma. NIKOHO až možná na blba jakým jsi ty. Tobě to možná vyhovuje a koupíš si od těchto zlatokopů cokoliv vyzvrací.
Nám, veteránům, budeš něco vyprávět, Neubergu…
připadá mi to stejné jako to měl původně Valve, když řekl že nebude HL3. Lidi začali dávat záporné recenze na Dotu. Tady zase lidi mají něco proti Blizzardu, tak jim znehodnotíme Warcrafta. Co jsem se koukal na nějaký letsplay, tak je ta hra čistý reskin, ale nevím jestli slibovali že tam dají funkce navíc.
Slibovali jiný UI a úplně předěláný filmečky po vzoru toho co ukazovali. Dále odebrali některé multiplayerové funkce a pronesli, že mají 100% právo na všechny módy, takže někdo se sere xy hodin s mapou či módem, a pak zjistí, že Blizzard může přijít, vzít mapu, přejmenovat a vydat za svou. (to je asi ten nejhorší scénář, který jsem mohl uvést)
Chtějí se vyvarovat DOTĚ 3
Souhlas lepe bych to nenapsal.
Bože at neposerou Diablo 4
Určitě nebudu předobjednávat a počkám si na recenze při vydání. Blizzardu už nevěřím ani nos mezi očima
Path of Exile je cesta
Path of Exile je pro nováčky šíleně obtížnej, osobně se radši přikláním k Diablu 3 kvůli tomu jak je simple. A taky art style, ten mi víc sedí v D3 než PoE.
Jo s tím naprosto souhlasím PoE je hodně unfrendly pro nove hráče sám jsem to zažil. Mám v tom teď kolem 300 hodin a když to člověk trochu pochopí o co go, tak zjistí že je tam contentu pro který by Blizz potřeboval tak Diablo 10.
Kde jsou ted ti obhajci, co tady vyrvavali, ze si to jen par lidi vymyslelo?
Už jsem napsal, co jsem měl…když to shrnu: „Je lepší si udělat na věc názor sám, než jako tisíce jiných jen papouškovat po pár haterech.“
Až si člověk říká co ještě musí někteří vývojáři udělat aby jim hráči přestali věřit a podporovat je. ¯\_(ツ)_/¯
Co jste nezmínili a co je možná největší důvod kritiky je fakt, že Blizzard odebral starý Warcraft 3 z launcheru. Tudíž si VŠICHNI (i ti co si nekoupili Reforged) musí stáhnout 30 GB patch, který vám hru zhoršuje tím, že odebírá ty statistky, klany atd.
Úsměvné taky je, že si nezahrajete Booty Bay, protože v názvu obsahuje nevhodné slovíčko
A teď ještě třešnička na dortu v podobě reakce Blizzardu:
„First off, we want to say we’re sorry to those of you who didn’t have the experience you wanted, and we’d like to share our plans for what’s coming next.“
Celá jejich reakce zde:
https://us.forums.blizzard.com/en/warcraft3/t/warcraft-iii-reforged-developer-update/18425
Bohužel to není zdaleka jediný pře šlap herního studia. Mám pocit že v posledních letech je rozdíl mezi prezentovanými verzemi a finální verzí mnohdy propastný.
Pre toto nemám rád, keď niekto argumentuje hodnotením z Metacritic. Za prvé ho tam môže dať každý, aj keď hru nehral. Za druhé, obrovské množstvo ľudí pozná iba dve známky – 10 a 0. Páči sa mi, alebo nie. Minimum tých hodnotiacich dokáže kriticky myslieť.
To mi taky vadi.. osobne si myslim, ze realnou 0 si nezaslouzi snad zadny vytvor.. pokud to neni teda scam, nebo neco podobnyho. Chapu, Blizzard zklamal spoustu lidi.. v poslednich letech se mu nijak extra nedari, to je pravda.. ale zas si myslim, ze by to chtelo byt objektiívni a na 0 to proste neni.
Kdyby to nedostalo 0, tak by se tomu nevěnovalo tolik pozornosti a herní studia by nám dál s úsměvem servírovali podobné produkty. Moře slibů a skutek utek.
Jak může být REMASTER horší než 18 let stará původní hra?
Ani SW:Battlefront 2 na tom s hodnocením nebyl tak špatně…
Myslím, že právě hromada lidí to za „scam“ považuje. Ona ta nula v tomhle případě nepatří tak úplně Warcraftu, ale Blizzardu.
https://www.warcraft3refunded.com/
Ta 0 patří jak Blizzardu tak i Warcraftu a upřímně plně zaslouženě.
S hodnocením 0 moc nesouhlasím a hodnotil bych osobně jinak i když taky by to asi nebylo kdoví jak vysoké číslo. Bohužel kdyby hra měla hodnocení třeba kolem 5 tak to nikoho zajímat nebude a za chvíli tu bude další cashgrab slavné značky (commandos 2 z minuleho měsíce stejný trash) takhle se nad tím aspoň „snad“ někdo zamyslí.
P.S.: Více úsměvné mi ale příjde hodnocení 10 ať už to jsou trollové nebo zarytí fanboys Blizzu.
Je to veliký zklamání, pre-order jsem nedělal, ale koupil v moment vydání, tak to vyjde skoro nastejno.
Vzhledem k oblíbenosti všech různých custom games jsem myslel, že jsou to dobře utracené peníze i když není dodáno co bylo slíbeno. Ale nevěděl jsem, že si blizzard pojistil, aby cokoliv co tam vznikne bylo jejich. Díky tomu mají vůbec HOTS a je to pěkná prasárna, zaplaťte za hru ale když tam něco vytvoříte, je to naše.
Každopádně se mi k W3 Reforged navazuje ještě krásná událost, kdy mi PC do 20ti minut při hraní jen této specifické hry zamrzl. Naprosto.
Tak čekám na novej zdroj, fajn investice za největší fail remaster hru ever ^^
Co bych neudělal pro Warcraft, koupil jsem novej disk (bylo potřeba), nainstaloval fresh win.. ale jelikož můj cable management je hoden zlaté maliny, jeden kabel se seknul ve větráku od zdroje.. A za hodinu už byl smrádek
A teď si představte co by se stalo z „remasterem“ World of Warcraft po, kterém někteří tak touží
A takto umírají naše oblíbené hry – za bouřného vichru podvodu, lakoty a lenosti.
Nevím co jste od toho čekali? Já v tom vidím prostě jen re-skin 18 let staré hry
(neberu v potaz FAKE marketing nebo co, ale příjde mi že tak 80% od toho čekalo W4
—–
Reskin který je horší než hra která je starší jak většina dnešní herní populace. Původní Warcraft 3 je ve všech směrech lepší hra.
Mi to příjde stejné
původní W3 mě nebavil (někdy kolem roku 2009) a tenhle „remaster“ mě taky nebaví ač s ním nemám technické problémy 
Chyby co byly v původní hře jsou tady stále, hra běží hůř. Chybí věci co měl původní WC3. Animace jsou jak od žáka grafické školy. Kdyby celou hru předělaly do Starcraft 2 enginu tak si ušetří práci a nebude to takovej fail.
Ty vole ten fake marketing je docela podstatná věc ,když naslibuji a i ukáží na blizzconu věci, který proste lahodí tvým očím a uším a pak tam z toho nic není a chtějí za ten shit nějakých 40$ ,tak to je asi vtip ne nemluvě o tom, že ani nechtěli vracet prachy.
Prezentovat věci jako ,nové cutsceny,nový hrdinové ,nové mise ,které by vyplnily mezery v příběhu a více vy hra navazovala v příběhu na wow atd atd tech věci spousta to jsem ani neříkal věci z MP.
Nikdo od toho nečekal W4,ale to jak hru prezentovali ,tak ji taky tak měli vydat ,nebo udělat prohlášení před prodejem v jakým je hra stavu a ne to takhle pustit.
Ubrečený nerdi
Tohle není ani review bombing, spíš atomovka
Doslova
Další velká firma, které přestávám věřit. A to nejen kvůli této hře.
Nevim, co Blizzard čekal za tuhle $#@čku. Rychle a jednoduše vydělané peníze? Takhle ne, hoši.
Těžko říct, co si od titulu slibovali. Osobně si nedokážu představit, co se jim musí honit hlavou, když tohle vydávají.
To musí být manažerský renonc, páč se mi nechce věřit, že by se vývojáři / programátoři nechali takhle zostudit. Jedině, že by stáli za starou bačkoru.
Otázka taky kdo tam dnes vůbec ze staré gardy vývojářů pracuje, spíš bych to viděl na mladší osazenstvo kteří radši drží hubu aby je nevyrazili. Za pár měsíců uvidíme tzv. Ubisoft taktiku: najdou si obětního beránka na kterého to ten neúspěch hodit.
Asi by to stálo větší prachy a o ty přece jde nejvíc.