Mnoho hráčů bylo v minulém roce rozčarováno z přesunu Metra Exodus ze Steamu na Epic Games Store. Rychle po tomto incidentu začali na sociálních sítích lidé upozorňovat na absenci spoustu funkcí, které by museli obětovat. Chybělo diskuzní fórum, recenze, košík, cloud savy, nebo například seznam přání. Právě ten byl právě do Epic Games Store přidán.
Ten neslouží jen jako možnost, pomocí které vám budou zasílány informace o hře, ale díky datům, které Epic Games pomocí vašeho seznamu přání získají, budou moci hry lépe personalizovat a obchod vám tak bude nabízet tituly podobné těm, které si přejete.
Epic Games se dlouhodobě snaží vylepšovat svůj obchod a spousta funkcí, které ještě před rokem chyběly, byly doplněny.
Wishlists are now available on the Epic Games Store. ❤️📝
Try them out now and share your thoughts!
Learn more here: https://t.co/sbTFY2hCm7
— Epic Games Store (@EpicGames) March 10, 2020
celej epic je jen k smichu
Hm… takže možná za dva roky bude omezovač rychlosti stahování
Klidně at je za 3, mi to je jedno když v 20K městě nejsou v roce 2020 schopni vyřešit stabilní net a máme tu z 80% trapnou 2/20 Mb
Fíha ti jedou, možná se v roce 2025 dočkáme podporu modu do her :O.
Uplne jen o zakazniky nejde. Stejne jako na jinych obchodech ma moznost vyvojar videt, kolik lidi si jeho hru pridalo do wishlistu. Clovek by neveril, kolik lidi ceka jen na slevu a kolik se tech wishlistu vyprazdni, jak to slevni jen o par procent

Jinak za me je super, ze si tam muzu stahnout modarsky nastroje, ikdyz tu hru nemam. Takze si klidne clovek muze stahnout editor i se vsemi daty pro Squad a pod. a klidne si to jen zkusit (treba jen vytvorit a zahrat si jeho mapu).
Slevu si urcuje obchod, ne vyvojar. Jediny kdo na tom trati je herni obchod, vyvojar dostane stale stejnou sumicku jako pred slevou.
Ja seznamy prani schvaluji.
na steamu slevy urcuje publisher pokud se nepletu a ne steam ten nastavi ajky slevy maji byt pri jaky akci a jen se to samo aktivuje kdyz ta akce zacne
Ano, přesně tak. Valve vždy pošle email, že plánují slevy a instrukce, jak se v případě zájmu zapojit. Obchod opravdu ceny nediktuje.
Tak a zase můžu srovnat s mojí oblíbenou underground dnes již ukončenou Desurou, která od začátku uměla asi tak 10x víc než Epic Fail Store zvládl za celou svoji dosavadní existenci. Vlastně Desura měla některý komunitní funkce, který snad ani Steam v té době neměl. Docela dost mi chybí, přestože jsem si z ní všechny svoje hry stáhl bez DRM. Epic Fail Store Launcher/obchod je prostě fraška po všech směrech.
Konečně po roce a půl mají jednu z plánovaných funkcí 😱stále to není důvod,pro to abych si tímhle storem svinil PC,takže zase za rok pane Sweeney,až oznámíte další z funkcí 😉
Tady někdo neví jak funguje v takových korporátech vývoj
Ten rok je tak +- běžný (5 měsíců se vymýšlí a plánuje, 2 měsíce se „programuje“ a 5 měsíců se řeší chyby)
Tak že mě udivuje že se tomuhle někdo pořád diví … (ano je to směšně dlouho o tom žádná).
vím,že vývoj není jednoduchý a trvá nějakou dobu , já poukazuju na to,že vůbec šli na trh s holým shopem,který nic neumí a až pak ho dodělávají za pochodu,nebýt uplácení vývojářů a Fortnitu,tak jim tam chodí jen ti,co si claimnou hru zadáčo 😉 Tohle jen poukazuje na to,že jsou až moc chtiví poškodit Steam za každou cenu 👍
Ano o tom žádná, ale to je dnes normální, bohužel, viz. nejmenovaná „ne-česká“ velká finanční společnost má už tak přes rok venku svoji aplikace a vydává ji za hotovou. Myslíš že je hotová? Není je to v podstatě jen veřejná beta verze testovaná lidmi
tak nekomu ten holej shop staci me by stacilo kdyby tam byl jen nazev hry a tlacitko play
A co si tam jako má člověk do toho Wishlistu přidat?
Fortnite?
Tak toto si nemyslím, že by byl problém. Přecijen je na EGS už spoustu zajímavých titulů. Jmenovitě například Control, Detroit Become Human, Satisfactory a další.
Tak Satisfactory bude už i na Steamu takže to mám přidaný na whislistu tam
WTF? Po tomhle že většina „hráčů“ prahne resp. vadí jim že to na Epic Storu nebylo? Tak to se nedivím že to tady vypadá tak jak vypadá…
Zrovna tohle považuji snad za nejvíce bezvýznamnou / debi_ní funkcionalitu co může být…
(z pohledu hráče, to že daná společnost toho bude čerpat data pro sebe je něco jiného)
Někde mi jeden „hráč“ psal že je to super funkce, díky které na danou hru nezapomene, případně mu přijde info že je hra ve slevě… No tak to je vážně super, takový člověk je akorát neschopný a líný.
PS: za 10 let na steamu jsem tuhle funkcionalitu použil jenom v rámci eventů (úkoly pro odměny) během slevových akcí. Na to abych si ohlídal hry o které se zajímám žádnou funkcionalitu vážně nepotřebuji. Ale chápu, pro těch 80% opic co by to jinak nezvládly je nutné zavádět i tyhle speciální funkce.
Osobně funkci wishlistu považuji za docela užitečnou, člověk rozklikne wishlist a během několika vteřin má přehled o tom, jestli je hra ve slevě, případně v jak velké. Je to maličkost ale určitě ušetří nějakou tu vteřinku.
To že sám osobně tuto funkci nepoužíváš neznamená, že není užitečná. Ne každý tráví na digitálních obchodech moře času a ne každý hry sleduje na webech jako je tenhle… Možná ti to bude připadat neuvěřitelné, ale v pracovním životě, s dětmi a rodinou a tunou dalších věcí se opravdu dá na nějakou hru zapomenout. S leností a neschopností to nemá moc co dělat.
Ale útočný tón tvého příspěvku mi napovídá, že tohle není úplně argument, který se ti zamlouvá. Bohudík, to že jeden člověk považuje nějakou funkci za zbytečnou ještě neznamená, že zbytečná je.
To je přesně o čem píši, nebo snad máš v tom seznamu 500 her? (pak to chápu že je to užitečné) ale v rámci normálního hráče co sleduje 5 – 10 her je to úplně k ničemu (jak píšeš ušetří to tak možná 10 vteřin).
„S leností a neschopností to nemá moc co dělat.“ S tímhle úplně tak nesouhlasím viz. za 20 sekund si tu danou hru najdu na steamu případně to hodím do googlu NEBO se podívám do wishlistu. Tak že to dle mě minimálně s leností a vlastně i neschopností si něco najít souvisí.
PS: ten „útočný“ tón používám jelikož v dnešní době je pro domluvu s některýma potřebný, i když uznávám že tady nebyl asi nutný
Už se mi stalo, že jsem sice nějakou hru chtěl, ale chtěl jsem ji za nižší cenu. Než se ta cena dostala kam jsem chtěl, tak jsem na hru zapomněl. Steam Wishlist mi to pak připomněl. Určitě nechci hru pokaždé ručně dohledávat a kontrolovat cenu.
Samozřejmě stane se ALE…
Otázka jestli to bylo ve stylu že jste čekal 6 let a nebo 4 měsíce? První případ chápu že člověk zapomene
druhý ne … resp. chci hru za nižší cenu? Tak prostě mám ji v hledáčku třeba i ten půl rok a občas si tu cenu zkontroluji jestli nespadla, na to vážně jen tak nezapomenu (jestliže tu hru tedy vážně chci).
Nehledě na to že jsme se dostali zase k tomu na co jsem narážel
„takový člověk je akorát neschopný a líný.“
Nevím ale třeba na denní bázi je problém si jednou za den na 20 sekund zajít na steam a podívat se na tu konkrétní hru (třeba po 19:00 kdy steam aktualizuje obchodní nabídky)?
Jestli že ano resp. nemáte na to čas (ať už z jakéhokoliv důvodu) tak to vás upřímně lituji
PS: „(třeba po 19:00 kdy steam aktualizuje obchodní nabídky)?“
vsadím se že velká část lidí ani o tomhle neví …
momentálně mám ve wishlistu asi 40 kousků. Některé jsou tam už dlouho, některé kratší dobu. A prostě kupuji podle nálady a slev. Případně jedna z těch co tam je už opravdu dlouho stále nebyla v dostatečné slevě… A ta už je venku tuším aspoň 3 roky…
Taky bych to nepovažoval za velmi důležitou funkci, ale je určitě užitečná.
Nemám čas, abych každý den kontroloval ceny 10+ her na několika různých obchodech. Proč bych tím ztrácel čas, když si je můžu dát do wishlistu a ušetřený čas můžu strávit jinak a na uloženou hru přestat myslet. Když se něco stane, tak mi přijde e-mail, jsem upozorněn a můžu se rozhodnout zda hru hned koupím či počkám na další slevu anebo peníze zrovna nemám.
Nemusím ty hry neustále „sledovat“. Prostě si je uložím a jedu dál. Každý den si nevzpomenu na všechny tituly na listu, natož po několika měsících, kdy jsem si je uložil.
Tady s tímhle wishlistem Epicu je taky problém ten, že ještě ani neupozorňuje e-mailem. Prý je to jak na PS4.
Je to ale prostě pohodlnější. K tomu asi taky většina těchto feature je.
Souhlasím, primárně se vyjadřuji k situaci kdy si člověk přidá do wishlistu 3-5 her
Klasická odpověď internetového pitomce. „Já to nepoužívám, tudíž to musí být k ničemu.“
Kdybych neměl Biomutant ve wishlistu, tak bych na něj úplně zapomněl.
Menší korektorská poznámka: ty funkce – chyběly, byly. Máš tam špatný rod + ti chybí čárka mezi slovesy. Možnost – čárka – pomocí které. Pak „upozorňovat na absenci spousta funkcionalit“, tam snad chybu najdeš sám.
Nechci být hnidopich, jen mám profesní dysfunkci, jelikož taky dělám redaktora.
Děkuji za upozornění, opraveno.