Závěr The Game Awards se nesl ve znamení Elden Eingu, který získal hlavní ocenění za nejlepší hru roku. Bezprostředně po krátkém projevu zástupců studia si však vzal slovo mladík, který na pódium přišel zároveň se zmíněnými vývojáři.
Ke studiu však nepatřil, takže v tomto prostoru neměl v tu chvíli co dělat. Než zasáhla ochranka, tak stihl pronést, že by chtěl tuto cenu nominovat svému reformovanému ortodoxnímu rabínovi Billu Clintonovi. Těžko říct, co tímto prohlášením chtěl vlastně mladík sdělit.
Jeff Keighley každopádně bezprostředně po skončení akce na svém Twitteru oznámil, že byla zmíněná osoba zatčena a předána do rukou losangeleské policie. Na záznam tohoto podivného momentu se můžete podívat níže.
The individual who interrupted our Game of the Year moment has been arrested.
— Geoff Keighley (@geoffkeighley) December 9, 2022
Novej prorok, tak jeste ze se na tom podijku neodpalil a tim bych to uzavrel…
¯\_(ツ)_/¯
Prosimte sem se te chtel zeptat jak se ti libila ta Thymesia?
asi fanoušek God of Walk
Když se snažíš být vtipný,ale ten trapný pocit,když nejsi…. Jako cely tvůj život trapáseeeek 😅
On vtipny byl, to ty ses modrej vocasek kterej je trapnej vis?
Vypadá jako Vasquezová kdyby si ji spletli s chlapem (Aliens)
Vsadím se s autorem textu o 50 000,- Kč že ZATČEN opravdu nebyl.
Určitě ho zadrželi a krátkodobě omezili na osobní svobodě, takže ho vlastně zatkli. Tak davaj davaj 50.000,-
Příkaz k zatčení vydává soud pro obviněného… (pokud je mne známo – platné i pro USA) Pokud byl omezen na osobní svobodě, tak mne věř, že dle jiného zákona a principu, v ČR by byl:
1) předveden
2) nebo zajištěn
3) nebo zadržen
Ano byl zatčen. Ve státech je to trochu jinak ve slovíčkaření. když ti nasadí klepeta jsi zatčený „under arrest“ (Ty jako subjekt jsi „under arrest“ ale ostatní o tobě mluví jako že jsi byl „arrested“ – u nás obě formy jsou „že jsi zatčený“ ) vezmou tě do vazby „custody“ a to mohou provést kdykoliv a za cokoliv – i když jsi nic neudělal a není to podle zákona ale policista se za to pak bude logicky zodpovídat když si to neobhájí ale zatknout tě může i za křivý pohled když chce riskovat kariéru. Po zadržení tě mohou držet v zadržovací cele „detention cell“ kde může být třeba i dvacet lidí – ta je na služebně a tam čekáš než na tebe přijde řada a zpracují tě. Když dostaneš jen pokutu tak tě pustí hned. Když je to větší prohřešek tak jdeš do Jail dokud tě nesprostí viny nebo ti jí neprokáží – někde 24 hodin jinde i déle. Pokud jsi neškodný – třeba krádež tak tě pustí a pošlou ti obsílku že máš jít k soudu. Pokud jsi třeba podezřelí ze závažné věci – třeba vraždy tak tě tam nechají a jsi předběžně zadržený do doby soudu. Pokud ti jí prokáží pošle tě soud do „prison“ to jsou dvě rozdílné věci ale u nás se oběma říká vězení. Ale jsi v jail když jsi zadržený a čekáš na zproštění nebo usvědčení a jako odsouzený tě pošlou do prison. To co myslíš ty je „arrest warrant“ ten vydává soud a je pro případy když v něčem jedeš ale nechytli tě přitom policisté tak tě budou hledat a zadrží tě na základě tohohle příkazu. Každopádně tohle bude asi jen výtržnictví a tak asi jen pokuta ale i tak si ho odvedli na služebnu. Nejsem samozřejmě právník ale trochu jsem se o to zajímal když jsem zjistil že jail a prison nejsou jedna a ta stejná věc.
Autor textu jásá, protože právě získal 50k.. ale obávám se, že pan „Horizont událostí“ nemá koule a ani 50k
Mighty – viz níže.
Vždyť si neodporujeme:
arrest warrant = zatykač – pro osoby OBVINĚNÉ (dle trestního řádu)
under arrest = omezeni osobní svobody (dle trestního řádu ale i zákonu o policii) – pro osoby PODEZŘELÉ (ovšem pozor přirozeně můžeš zadržet i obviněného, etc)
Podstata zatčení je ta, že osoba je známá, je obviněna – tedy policista má příkaz k zatčení!
Tedy trvám na tom, že nebyl ani nemohl být zatčen. V ČR by mohl být maximálně předveden na totožnost a vyslechnut dle §61… Ale čeho, že se dopustil? Vznikla nějaká škoda na majetku? Újma na zdraví? Nebo svým jednáním kohokoliv ohrožoval? Je to především selhání pořadatelů, vlastně by měli býti vděčni, snad si to příště více ohlídají. Když napíšeš, že byl zatčen, tak tím tvrdíš, že byl již obviněn z konkrétního trestného přečinu/zločinu.
P.s.: i v ČR můžeš být omezen po dobu 24 hodin a to již při pouhém „předvedení“ a i v ČR je rozdíl mezi celou a kdy jsi ve výkonu odnětí svobody, tedy vězením (+ vazba).
Nejde o samoúčelné slovíčkaření.
Předvedení – zajištění – zadržení (zadržovat můžeš i Ty – dle §76 odst. 2 tr. ř.) – zatčení
Za text posílám palec vzhůru. (Na Indianu to napsali správně – byl zadržen).
§ 69 Příkaz k zatčení (trestní řád)
(1) Jestliže je dán některý z důvodů vazby (§ 67) a obviněného nelze předvolat, předvést nebo zadržet a zajistit tak jeho přítomnost u výslechu, vydá v přípravném řízení soudce na návrh státního zástupce v řízení před soudem předseda senátu příkaz, aby byl obviněný zatčen.
(2) Příkaz k zatčení musí vedle údajů zajišťujících, že obviněný nebude zaměněn s jinou osobou, obsahovat stručný popis skutku, pro nějž je obviněný stíhán, označení trestného činu, který se v tomto skutku spatřuje, a přesný popis důvodů, pro které se příkaz k zatčení vydává.
(3) Zatčení provedou na podkladě příkazu policejní orgány, které jsou též povinny, je-li toho k provedení příkazu třeba, vypátrat pobyt obviněného.
(4) Zatčená osoba má právo zvolit si obhájce, mluvit s ním bez přítomnosti třetí osoby a radit se s ním již v průběhu zatčení. Zatčená osoba má dále právo na své náklady komunikovat prostřednictvím písemných sdělení nebo telefonu s osobou, kterou sama určí, je-li to technicky možné a pokud to okolnosti umožňují, zejména neohrozí-li to dosažení účelu trestního řízení nebo nebrání-li tomu zájem na ochraně oběti; tato komunikace podléhá kontrole. Zatčený cizinec má právo, aby byl o jeho zatčení vyrozuměn konzulární úřad státu, jehož je občanem, a právo na komunikaci s tímto konzulárním úřadem. Nemá-li zatčený cizinec dostatek finančních prostředků, komunikace s konzulárním úřadem se mu umožní bezplatně. O těchto právech je třeba zatčenou osobu poučit a poskytnout jí plnou možnost jejich uplatnění.
§ 26 Zajištění osoby (zákon o PČR)
(1) Policista je oprávněn zajistit osobu, která
a) svým jednáním bezprostředně ohrožuje svůj život, život nebo zdraví jiných osob anebo majetek,
b) v budově útvaru policie úmyslně znečišťuje nebo poškozuje majetek anebo slovně uráží policistu nebo jinou osobu,
c) má být předvedena podle jiného právního předpisu
d) utekla z výkonu trestu odnětí svobody, z výkonu ochranného léčení, ústavní výchovy, předběžného opatření nebo ochranné výchovy anebo ze zabezpečovací detence,
e) při předvedení kladla odpor nebo se pokusila o útěk,
f) byla přistižena při jednání, které má znaky přestupku, je-li důvodná obava, že bude v protiprávním jednání pokračovat anebo mařit řádné objasnění věci,
g) není trestně odpovědná a byla přistižena při jednání, které má znaky trestného činu, je-li důvodná obava, že bude v protiprávním jednání pokračovat anebo mařit řádné objasnění věci,
h) je nezletilá, je-li to nezbytné pro její navrácení do rodičovské nebo jiné obdobné péče jejímu zákonnému zástupci, nebo
i) byla dopadena na základě pronásledování podle § 92 prováděném příslušníkem zahraničního bezpečnostního sboru.
§ 76 Zadržení osoby podezřelé (trestní řád)
(1) Osobu podezřelou ze spáchání trestného činu může, je-li dán některý z důvodů vazby (§ 67), policejní orgán v naléhavých případech zadržet, i když dosud proti ní nebylo zahájeno trestní stíhání (§ 160 odst. 1). K zadržení je třeba předchozího souhlasu státního zástupce. Bez takového souhlasu lze zadržení provést, jen jestliže věc nesnese odkladu a souhlasu předem nelze dosáhnout, zejména byla-li ona osoba přistižena při trestném činu anebo zastižena na útěku.
(2) Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu; příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze-li takovou osobu ihned předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.
Nejsi prostě jenom idi ot?
§ 63 Prokázání totožnosti (zákon o PČR)
3) Odmítne-li osoba uvedená v odstavci 2 prokázat svoji totožnost…. , je oprávněn (policista) osobu předvést k provedení úkonů směřujících ke zjištění její totožnosti.
§ 64
(1) Předvedení osoby nesmí překročit dobu nezbytně nutnou pro zjištění její totožnosti. Nezjistí-li policista totožnost osoby ani do 24 hodin od předvedení, je povinen ji propustit
Mimochodem:
A Red Notice is a request to locate and provisionally arrest an individual pending extradition. It is issued by the General Secretariat at the request of a member country or an international tribunal based on a valid national arrest warrant. It is not an international arrest warrant. INTERPOL cannot compel any member country to arrest an individual who is the subject of a Red Notice. Each member country decides for itself what legal value to give a Red Notice within their borders, což v překladu znamená:
„Červené oznámení“ je žádost o vypátrání a dočasné zatčení osoby do doby extradice. Vydává jej Generální sekretariát na žádost členského státu nebo mezinárodního tribunálu na základě platného národního příkazu k zatčení. Nejedná se o mezinárodní zatýkací rozkaz. INTERPOL nemůže přikázat žádnému členskému státu zatčení osoby, ohledně níž se Červené oznámení vydává. Je na každém členském státu, aby uvážil, jakou právní sílu Červenému oznámení na vlastním území přizná.
proč sem cpeš tyhle sračky vrať se na nějaký novinářský web kde tyhle píčoviny někoho zajímají
Jsi zářným příkladem skutečnosti jak tristní je obecný přístup a přehled v dané probematice. Texty jsou k tématu článku a odpovědí na uživatele skylines.
Ignorantia juris non excusat
Já myslel že si dostal banána
Já jsem myslel, že vyměnil peníze za čínský jüan a odstěhoval se kvůli inflace. Jak tady prorokoval půl roku zpět.
Myslíš správně, toto umožňuje komerční banka (dlouhodobě mám účet na ČS) kde jsem si pro tento účel založil účet a většinu svých úspor mám právě na tomto učtu v čínské měně. Přeji pěkný den.
Super, ještě napiš kolik vyděláváš, ať to máme komplet.
Vypadal jen jako jejich ochranka
Škoda že nikdo nechápe, co tím vlastně myslel…