Redakce

Své náměty či dotazy nám pište na redakce@zing.cz.

O případných technických problémech nebo problémech s přihlášením nám napište na wp@zing.cz.

Zing pro vás připravují:

Redakce VýstřižekMartin Zavřel
Šéfredaktor, Zing.cz
Twitter: @martinzavrel

Psaní o hrách se věnuje od roku 2000, od roku 2004 se podílí také na jejich tvorbě. Jeho doménou jsou hry se silným příběhem a akční tituly, velký důraz přikládá herní hudbě. Kromě toho chodí každý týden do kina, má rád fanouškovské srazy a horské výšlapy.


Redakce ondrej

Ondřej Partl
Zástupce šéfredaktora, Zing.cz
Twitter: @Hellierer

Hry jsou jeho koníčkem a vášní již od útlého věku, kdy se jako malý špunt klepal před televizí, když jeho táta právě procházel temnými uličkami jako Harry Mason v prvním Silent Hillu. Od té doby tíhne především k východní produkci, ale všeobecně není nijak zvlášť žánrově vymezen. Pokud hra nabízí dobře napsaný příběh či baví zajímavou hratelností, vždycky si ji rád zahraje. Mimo hry si rád přečte dobrou knihu, zhlédne kvalitní film a nebo vyrazí na nějakou tu pěší túru.


Redakce danielDaniel Gabriel
Vedoucí video sekce, Zing.cz
Web: www.daniel-g.cz

Daniel je nadšenec do fotografování, natáčení, grafické a video tvorby. Videotvorbě a grafickému designu se samostatně věnuje od roku 2013, k práci s textem a audiem se dostal, ve větším měřítku, až tady na Zingu. Pro Zing vytváří téměř veškerý video obsah, který najdete na YouTube. Je milovníkem RPG her s otevřeným světem, ale také si při dlouhých zimních večerech sedne k zajímavé koridorovce či sportovní hře. V reálném světě hraje závodně fotbal, jezdí na kole a rád cestuje.


Redakce ivan jeziorekIvan Jeziorek
Redaktor, Zing.cz
Přezdívka: killjezor

Ivan se o hry zajímá od roku 1994, kdy propadl klasickým střílečkám. Postupně se zájem přesunul i na závody, simulace a kvalitní horory. Před pár lety ale zavrhl „západní“ hry a nepohrdne ničím, co se tváří dostatečně japonsky. V uplynulých 10 letech působil jako administrátor diskuzních fór a redaktor na několika herních webech, než zakotvil na Zingu. Miluje maso, knihy, komiksy, kreslené ženy, anime, mangu a posledních pár let hlavně čas, strávený se svou dcerou. Na Zingu se pokouší starat o vše, co jen trochu zavání východem.


Redakce david 1David Bernard
Redaktor, Zing.cz
Twitter: @Daraeon

O děj na herní scéně se zajímá již přes dvacet let. Psaní jej baví od studia na střední škole a nyní se tento koníček rozhodl využít na Zingu. Mezi nejoblíbenější žánry řadí MMORPG a looter shootery. Nepohrdne ani kvalitním rpg s otevřeným světem, kooperativními tituly či originálně pojatými indie hrami. Věnuje se také hardwaru, hraní na strunné hudební nástroje, četbě kvalitní fantasy a sci-fi literatury a v neposlední řadě i motorismu.


Redakce jarwinJakub Marušák
Redaktor, Zing.cz
Twitter: @smarjak

Hraní her je pro něj životní zálibou už od doby Sega Mega Drive. Od té doby vlastnil každou generaci konzolí a sem tam i nějaké to PC. Dává přednost hrám se silným příběhem, looter shooter titulům a produkci Nintenda. Kromě psaní také pracuje v herním průmyslu a ve volném čase sjíždí kino novinky a staví LEGO modely.


Redakce martinpritulaMartin Pritula
Redaktor, Zing.cz
Twitter: @Martin_Pritula

Martin se zajímá především o moderní technologie, architekturu, grafiku, průmyslový a produktový design. Hry jsou již několik let jeho koníčkem, avšak v herní žurnalistice je nováčkem. Jeho nejoblíbenější žánry jsou silná příběhová RPG, akční adventury, hack’n’slash akce a FPS střílečky.


Redakce mikulasstoklasaMikuláš Stoklasa
Redaktor, Zing.cz
Twitter: @MikulasStoklasa

Hry patří k Mikulášovým zálibám už od mala. Jeho první vzpomínka na hry je, když jeho starší bratr bojoval s nemrtvými v prvním Diablu. Soustředí se především na RPG a hry se skvělým příběhem. Mezi jeho zájmy patří historie, moderní technologie a značná část seriálů na Netflixu. Mimo jiné je také velký fanoušek sci-fi a fantasy literatury.


Redakce janurbancikJan Urbančík
Redaktor, Zing.cz
Přezdívka: Electricman37

Honza se hraní věnuje už od dětství, kdy se postupně od jednoduchých flashovek dostal až k první Civilizaci, čímž začala jeho láska ke strategiím, ke kterým se postupně přidaly také akční adventury, závodní hry nebo survival horrory, rád si ale zahraje i nějakou originální indie hru. Kromě toho, že už několik let aktivně sleduje dění v herním průmyslu, se zajímá také o hardware. Když zrovna nehraje, pravděpodobně sleduje Formuli 1 nebo čte nějakou knihu, která mu leží v poličce už příliš dlouhou dobu.


Redakce dominikDominik Tománek
Redaktor, Zing.cz
Twitter: @BioTomanek

Student žurnalistiky se zálibou v objevování levných hospod v okolí fakulty. Okolo her se pohybuje už od raného věku a první herní vzpomínky se vážou ke Spyrovi a Crashovi. Nejčastěji hraje hry, které kladou důraz na příběh. Láska k hodinovým cutscénám je tedy samozřejmostí. Kromě her jsou jeho vášní filmy, knihy, vaření, hledání kapel, které nikdo nezná, pivo a bizár všeho druhu. Psát o hrách bylo vždycky jeho snem a díky Zingu se mu to povedlo.


Redakce jakubzezuleJakub Žežule
Redaktor, Zing.cz
Instagram: @Screenshot_Guy

Jako externista o hrách píše od roku 2012. Mezi jeho nejoblíbenější tituly patří Final Fantasy VII, sága Metal Gear Solid, trilogie Mass Effect, NieR: Automata a Bloodborne. Kromě samotného hraní jej baví i tvorba virtuálních fotografií, ať už s Photo Modem anebo bez něj skrze grafické programy. Vedle aktuální herní produkce má silný vztah k retru. Mezi jeho další koníčky patří historie, hudba, knihy, filmy, další formy kultury a nějaké to cvičení.


Redakce danieljarockyDaniel Jarocký
Redaktor, Zing.cz
Twitter: @RucniCZech

První herní zážitky nasával u druhého GTA a Need for Speed III: Hot Pursuit. Jeho vášeň k závodním hrám se ještě více prohloubila se sériemi Burnout a Gran Turismo v éře druhého PlayStationu. Postupem času však začal čím dál víc objevovat i ostatní žánry. Dnes si rád zahraje vše, co ho dokáže alespoň trochu zaujmout. S psaním začínal v roce 2015 na blogové sekci Zingu. V dalších letech působil na herních webech CzechGamer a Bonusweb. Mimo svět videoher ho baví auta, historie, motorsport a sjezdové lyžování.


Vincent Olejník

Pavel Leňko

Marek Černý

Marek Tvrdý

Josef Murcek


… a mnoho dalších, kterým tímto děkujeme.

Pokud máte zájem se k nám přidat, můžete zkusit poslat ukázku vaší práce na redakce@zing.cz.

Aktuálně hledáme především specialisty zaměřené na video obsah nebo na správu sociálních sítí.

Naše zprávy můžete sledovat i zde:


  • Populární
  • Komentáře
  • Nejnovější
Dvojitá porce her zdarma na Epic Games Store
První epický záběr ze seriálu Pán prstenů
HBO údajně plánuje osm sezón TLOU seriálu
Recenze The Ascent – nástupce Crusader No Remorse