Uživatel nepřihlášen
   

Detektiv odhaluje nepřesnosti L.A. Noire

Pondělí 4.7.2011 13:49 - Autor: Rosťa "Rosťa" Viktorin - Rubrika: Novinky - Zdroj: Joystiq Novinka

Ačkoliv je detektivní thriller od studia Rockstar veleben za detailní zpracování funkčního policejního aparátu, nevyhnula se mu celá řada chybiček.

Ty největší a asi nejzajímavější se rozhodnul osvětlit bývalý losangeleský policista Skip Bauchman, jenž dostal prostor na stanici G4TV.

Zapomeňte tak kupříkladu na zabavování aut pouze silou odznaku. I když Bauchman nepochybuje, že se to v historii L.A., dost možná i úspěšně, nějakou dobu praktikovalo, je to jen filmařský výmysl.

Jak sám s vtipem dodává, kdyby to udělal, řidič by si vzhledem k jeho barvě pleti a zbrani za opaskem s největší pravděpodobností myslel, že je právě okrádán.

Stejně nereálná je i zběsilá jízda po městě, během níž vozidlo omlátíte o každý druhý roh. Zatímco v honičce by se to dalo sepsat do jediné obecné zprávy a jakž takž omluvit, během obyčejné jízdy v žádném případě.

Nejen, že by vás totiž čekala řada papírování a z toho vycházejících problémů, kolegové by si z vás nepřestali utahovat a žádný by s vámi dost možná už nikdy nenastoupil do auta.

Moc přesné ale prý není ani zpracování místa činu. A to hned ze dvou důvodů. Zaprvé, na všechno tam detektivové sahají bez rukavic. Každý jen trochu schopný obhájce by se proto postaral o to, aby byl případ smeten ze stolu.

No, a zadruhé, vývojáři se nedokázali vyvarovat dalšího klasického filmového klišé, "rozejděte se, tady není nic k vidění." Jak Skip podotknul, tohle by žádný policista při smyslech neudělal.

Obzvlášť pokud jde o vraždu. V davu se totiž může nacházet celá řada svědků, která třeba viděla něco podstatného, nebo dokonce i pachatel. Klasický postup proto údajně velí vyzpovídat všechny a sepsat si jejich jména.

Tisk
L.A. Noire na PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, SwitchScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire
Související novinky
 
Dvě minuty ze Switch verze L.A. Noire

Dvě minuty ze Switch verze L.A. Noire

Pondělí 13.11.2017 15:52 - Zítra vychází detektivka na nové platformy. Ve videu uvidíte, jak se hraje Switch verze v handheld módu. Přečíst celý článek »

3 komentáře|Switch
Trailer přibližuje Switch verzi L.A. Noire

Trailer přibližuje Switch verzi L.A. Noire

Čtvrtek 9.11.2017 16:42 - Povedená detektivka se na konzoli od Nintenda objeví 14. listopadu. Přečíst celý článek »

1 komentář|Switch
Trailer láká na L.A. Noire pro nové platformy

Trailer láká na L.A. Noire pro nové platformy

Čtvrtek 26.10.2017 16:50 - Jedná se o minutový sestřih záběrů, který je k dispozici i v rozlišení 4K. Přečíst celý článek »

35 komentářů|PS4, Xbox One, Switch

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Detektiv odhaluje nepřesnosti L.A. Noire
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Marrino    při hraní si to možná ani neuvědomíte, ale jsou to celkem podstatné věci :-D
btw SweetL. c. King : inteligentní koment
Marrinomarrino3722
    4.7.2011 18:54
Marrino

při hraní si to možná ani neuvědomíte, ale jsou to celkem podstatné věci :-D
btw SweetL. c. King : inteligentní koment

SweetL.c.King    HmmmmSweetL.c.Kingsweetlcking6381    4.7.2011 17:57 SweetL.c.King

Hmmmm

VenZen    ja jsem nepoukazoval na chyby hry, ta je vzdy takova jakou ji tvurci chteji spise jde o celek kdy spolecnost se opira o kde co a skresluje pravdu a realitu se snazi hledat ve hrach nebo v televiziVenZenvenzen1693    4.7.2011 16:22 VenZen

ja jsem nepoukazoval na chyby hry, ta je vzdy takova jakou ji tvurci chteji spise jde o celek kdy spolecnost se opira o kde co a skresluje pravdu a realitu se snazi hledat ve hrach nebo v televizi

Mantichora    Ale snad se nikdo nebudete divit, že tam zrovna američani nasekali takové chyby nebo nepřesnosti. Myslíte si, že budou vytvářet něco přesně podle skutečnosti? Navíc pro publikum, které kupuje hry jako CoD: Black Ops doslova po kamionech? Vždyť by to ti malí usmrkanci nedokázali pochopit a dohrát a to přece nejde.

Kdyby chtěli vytvořit opravdu dobrou detektivní hru, přizvali by si k tomu novináře a bývalé policajty. Viděli jste tu někdo z vás The Wire?
Mantichoramantichora2152
    4.7.2011 15:58
Mantichora

Ale snad se nikdo nebudete divit, že tam zrovna američani nasekali takové chyby nebo nepřesnosti. Myslíte si, že budou vytvářet něco přesně podle skutečnosti? Navíc pro publikum, které kupuje hry jako CoD: Black Ops doslova po kamionech? Vždyť by to ti malí usmrkanci nedokázali pochopit a dohrát a to přece nejde.

Kdyby chtěli vytvořit opravdu dobrou detektivní hru, přizvali by si k tomu novináře a bývalé policajty. Viděli jste tu někdo z vás The Wire?

Bela    Možno sa reálií držali, ale austrálskych. Aj keď majú policajti v L. A. slušnú výdrž, pracovné nasadenie vývojárov by nevydržali :-DBelabela2855    4.7.2011 15:22 Bela

Možno sa reálií držali, ale austrálskych. Aj keď majú policajti v L. A. slušnú výdrž, pracovné nasadenie vývojárov by nevydržali :-D

JakER   2x   Pravda, čekal jsem, že tam chyby podobného rázu rozhodně budou. Copak je tak složité si na pár týdnů podobného chlapíka vypůjčit na konzultace? Když už chtějí udělat pravou detektivku tak by se měli držet nějakých reálií.JakERjaker2265    4.7.2011 15:03 JakER

Pravda, čekal jsem, že tam chyby podobného rázu rozhodně budou. Copak je tak složité si na pár týdnů podobného chlapíka vypůjčit na konzultace? Když už chtějí udělat pravou detektivku tak by se měli držet nějakých reálií.

Chipsonator    Bela: a to by byl furt v prvni misi :DChipsonatorchipsonator7091    4.7.2011 14:51 Chipsonator

Bela: a to by byl furt v prvni misi :D

Fildus   5x   Shimmy: Ale bude, tak co.Fildusfildus2600    4.7.2011 14:42 Fildus

Shimmy: Ale bude, tak co.

Shimmy    Hlavní nedostatek téhle hry je hlavně to, že není na pc :-(Shimmyshimmy2070    4.7.2011 14:30 Shimmy

Hlavní nedostatek téhle hry je hlavně to, že není na pc :-(

Rosťa   3x   Implementovat verne veskere detektivni postupy je samozrejme nesmysl, a do znacne miry je to i neproveditelne, ale cela rada veci, na kterou Bauchman ve videu upozornoval nema se samotnou hratelnosti nic spolecneho a vyvojari se za ne "pokarat" daji. Sami pred vydanim kuprikladu chlacholili verejnost tim, jak se budou verne drzet reality, a ze zazijeme unikatni detektivni zazitek, ale pak nechaji vysetrovatele klidne ohmatat vsechny dukazy. WTF?Rosťarosta1969    4.7.2011 14:26 Rosťa

Implementovat verne veskere detektivni postupy je samozrejme nesmysl, a do znacne miry je to i neproveditelne, ale cela rada veci, na kterou Bauchman ve videu upozornoval nema se samotnou hratelnosti nic spolecneho a vyvojari se za ne "pokarat" daji. Sami pred vydanim kuprikladu chlacholili verejnost tim, jak se budou verne drzet reality, a ze zazijeme unikatni detektivni zazitek, ale pak nechaji vysetrovatele klidne ohmatat vsechny dukazy. WTF?

Stixxy    Nebo vražedná čísla :D Si pamatuji, když to začali dávat, tak druhý den přišel do třídy matikář a řekl, že takovou kravinu svět neviděl :-D :thumbup: Detektivním simulátorem jsem myslel co největší realističnost. Monk moc reálný není :)Stixxystixxy2230    4.7.2011 14:20 Stixxy

Nebo vražedná čísla :D Si pamatuji, když to začali dávat, tak druhý den přišel do třídy matikář a řekl, že takovou kravinu svět neviděl :-D :thumbup: Detektivním simulátorem jsem myslel co největší realističnost. Monk moc reálný není :)

Bela   3x   Gamer : po výsluchu 128. svedka by Ťa to prešlo, ver mi :-DBelabela2855    4.7.2011 14:18 Bela

Gamer : po výsluchu 128. svedka by Ťa to prešlo, ver mi :-D

GamerCZ1   1x   Tak jestli by ten detektivní simulátor byl podaný tak vtipně jako v seriálech. . Monk nebo Columbo tak by mě to i bavilo. :-)GamerCZ1gamercz14881    4.7.2011 14:16 GamerCZ1

Tak jestli by ten detektivní simulátor byl podaný tak vtipně jako v seriálech. . Monk nebo Columbo tak by mě to i bavilo. :-)

Stixxy   1x   Tak detektivní simulátor by byla pořádná makačka na dohrání :DStixxystixxy2230    4.7.2011 14:10 Stixxy

Tak detektivní simulátor by byla pořádná makačka na dohrání :D

Overpowered   1x   To je to stejný jako CSI. Zazoomovat si na chromozomy a tam najít bydliště a jméno pachatele je sice v realitě blbost, ale mě to baví a vím, že to není reálný :-)Overpoweredoverpowered5690    4.7.2011 14:08 Overpowered

To je to stejný jako CSI. Zazoomovat si na chromozomy a tam najít bydliště a jméno pachatele je sice v realitě blbost, ale mě to baví a vím, že to není reálný :-)

Stixxy    Ve filmech by to mohly dost zkrátit a ve hře dva svědci max, to by zas nemusel být takový problém, ale L. A. Noire jsem nehrál.Stixxystixxy2230    4.7.2011 14:07 Stixxy

Ve filmech by to mohly dost zkrátit a ve hře dva svědci max, to by zas nemusel být takový problém, ale L. A. Noire jsem nehrál.

Bela   4x   Na druhej strane je to len hra. Za spísanie mien davu prizerajúcich ľudí a ich následné výsluchy by musela byť kopa motivujúcich achievementov a hernú dobu si ani neviem predstaviť. Bolo by to frustrujúce. Preto sa hra a napokon aj film odlišujú od reality a je to tak dobre :)Belabela2855    4.7.2011 14:02 Bela

Na druhej strane je to len hra. Za spísanie mien davu prizerajúcich ľudí a ich následné výsluchy by musela byť kopa motivujúcich achievementov a hernú dobu si ani neviem predstaviť. Bolo by to frustrujúce. Preto sa hra a napokon aj film odlišujú od reality a je to tak dobre :)

GamerCZ1   4x   Dobré a koho to zajímá. . to jen jenom hra pro zábavu. a ne skutečnost.GamerCZ1gamercz14881    4.7.2011 13:57 GamerCZ1

Dobré a koho to zajímá. . to jen jenom hra pro zábavu. a ne skutečnost.

Stixxy    Ta druhá věc je lepší, než filmařský nesmysl ;-) takhle by to mělo být všude .Stixxystixxy2230    4.7.2011 13:55 Stixxy

Ta druhá věc je lepší, než filmařský nesmysl ;-) takhle by to mělo být všude .

VenZen    njn tady se opet ukazuje kdo tu vsechno ridi filmy a masmedia, to ze je realita opravdu jina uz si plno lidi vubec neuvedomujeVenZenvenzen1693    4.7.2011 13:54 VenZen

njn tady se opet ukazuje kdo tu vsechno ridi filmy a masmedia, to ze je realita opravdu jina uz si plno lidi vubec neuvedomuje

Informace o hře

 

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Pure Farming 2018

Recenze - 23.3.2018
 
Pure Farming 2018

Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole