Uživatel nepřihlášen
  

Silent Hill: Downpour – z českých luhů a hájů

Středa 7.3.2012 14:00 - Autor: "Láďa Loukota" - Rubrika: Preview Preview Silent Hill: Downpour

Osmá návštěva městečka Silent Hill představí novou postavu, prostředí i pojetí. A pracují na ní čeští vývojáři!

Silent Hill je pojem, při jehož vyslovení se vlasy na hlavě automaticky staví do pozoru. Tato hrůzná hororová série, jež se řadí mezi nejznámější, neřkuli nejlepší hororové hry všech dob se nyní vrací.

Po sedmém dílu Homecoming vystřídali americké vývojáře Double Helix Games brněnští Vatra Games, utečenci z 2K Czech. Jejich inovace Silentu Hillu může čerstvé české studio buď katapultovat mezi světovou špičku, nebo naservírovat další pokálení asijské kultovní videohry.


V kůži trestance

Downpour představí zcela nového protagonistu, toho času vězně Murphyho Pendletona. Hádáte špatně, z titulního městečka se nestalo stylové vězení. Hlavní (anti?)hrdina se do uliček plných monster a mlhy zase dostal na vlastní pěst.

Jak už to ve světě Silent Hillu chodí, Murphy byl transportován za katr, avšak jeho autobus dostal smyk, havaroval a umožnil tak svému osazenstvu dostat se na svobodu. Murphy následně udělal jedinou logickou věc, totiž že utekl do blízkého Silent Hillu.

Naštěstí k sobě bude mít společnost. Po krku mu půjde vězeňská důstojnice Anne Cunningham, taktéž přeživší z vězeňského transportu. Dvojice spolu bude mít určitý „love-hate“ vztah. Chvíli se budou snažit jeden druhého zbavit, chvíli si pomohou, a nakonec... ale nepředbíhejme.

Už s novou story souvisí první změny napáchané Vatrou. Silent Hilly vždycky servírovaly čerstvé a pokřivené hlavní postavy, tentokrát se ovšem vývojáři dušují, že příběh zpřetrhává vazby se starými díly a bude se snažit koncentrovat na postavu Murphyho. Spíše než na tradiční horor se nám tedy Downpour profiluje do story o útěku před minulostí.

Podívat se ostatně máme do doposud neprozkoumané jihovýchodní části města.

Jak je to s filmovou dvojkou?

Filmový Silent Hill je nejspíše tou úplně nejvíc nejpovedenější adaptací videohry na stříbrné plátno. Letos by přitom mělo dojít jeho přímému pokračování jménem Silent Hill: Revelation 3D.

To vzniklo v režii Michaela J. Bassetta (natočil Solomon Kane) a vrací se i sestava minulého dílu v čele s Seanem Beanem a Radhou Mitchell. Mezi novými jmény se objeví i jména jako Malcolm McDowell (!) či Carrie-Anne Moss (Trinity z Matrixu).

"Už teď se těšíme na momenty, kdy nevinné dešťové kapky v hráčích vzbudí panickou hrůzu."

Se špitálem je amen

Jak možná odtušíte, nevelký Silent Hill je příliš titěrný pro další nemocnice a školy a tyto typické znaky série se tedy v Downpouru neobjeví.

Industriální lokace, tolik oblíbené v Japonsku, mají vůbec značně ustoupit lesnatějším porostům (jeden by skoro mohl spekulovat, že v tomto případě je evropské neogotické pojetí hororu evidentní, v kontrastu s japonskou posedlosti urbanismem a moderními udělátky). A dojde samozřejmě také na exkurze do jiné obskurní dimenze. Budou-li ale nové lokace mít podobně zhovadilý efekt na hráčovo psyché, není zatím známo.

Nově však má důležitou roli hrát voda, na což ostatně upomíná i podtitul osmého dílu - Downpour alias „liják“. Integrovaný systém počasí bude vůbec hrát roli při vytváření atmosféry – bude-li se blížit nebezpečí, začne poprchat a už teď se těšíme na momenty, kdy nevinné dešťové kapky v hráčích vzbudí panickou hrůzu.

Celkově potemnělý vizuál je z ohlasů rovněž vychvalován pro svou detailnost. Hra ostatně šlape na Unreal 3 Enginu.

Mezi inspirační zdroje Vatry navíc patří filmy jako Přelet nad kukaččím hnízdem, Uprchlík či Vykoupení z věznice Shawshank – jak vidno, jeden snímek o nedobrovolných vyvrhelích vedle druhého.

Jak je pro mindfuck tituly typické, soustředění hry na Murphyho drobnokresbu chce hráči vyjevit i takové šokantní momentky, jako nejistotu nad tím, jestli opravdu bojuje proti monstrům (alespoň podle pitvy traileru).

Příběh a lokace sice mají nabídnout přímočarou hratelnost, jenže lidé z Vatry do mixu přimíchali jedno velké ale.Okénko wannabe vývojáře: chci více Afraid of Monsters!

Silent Hill: Downpour sice prozatím vypadá, že neurazí, ale dost možná ani nezpůsobí záchvaty extatického nadšení. Možná by to pomalu chtělo do série (nebo hororového žánru obecně) zakomponovat nějaký originální prvek.

Třeba ten, který realizoval mód Afraid of Monsters pro první Half-Life. Brilantní hororové provedení dovedla k dokonalosti dvojice hráčů Spike & Barley, když jejich kooperativní pachtění proti netvorům v reálném čase upravoval člověk třetí, totiž herní administrátor. Jak lze vidět v tomto seriálu videí, výsledkem byly naprosto neuvěřitelné situace, které byly navíc akcentovány Spikovou a Barleyho performancí.

Je nasnadě, že Vatra (ani jiné menší studio) asi nezaplní stadión podobnými adminy, kteří by v pracovní době strašili miliónů hráčů. Avšak game designér, který vymyslí, jak podobný nápad zakomponovat do svého titulu (jeden hráč jako strašič, druhý jako oběť, ovšem bez výrazné přesily), ten pánové a dámy vydělá majlant!

"Ani automatické přepnutí do fixního pohledu na Murphyho nemá nutně znamenat, že hráče čeká brzká lekačka."

Normální vs. morální

Největším překvapením je totiž jasně definovaný systém morálního rozhodování. Ten je evidentní právě třeba u důstojnice Cunninghamové – bude na hráči, jestli ji zakroutí krkem nebo ji padne do náruče. Mimo větvení příběhu (a tedy i tradiční nabídku více konců) prý bude morálka mít jasný efekt po celou dobu hraní.

Nejen dilematy je ale hráči živ. Jádro hratelnosti proto nabídne systém pohledu z třetí osoby ovšem s tím, že výjimečně dojde i na fixní „šmírácké“ kamery. Vatra původně chtěla zcela přejít na fixní pohledy, typické pro první díly série Silent Hill, ale něco takového by se dnes už nejspíše špatně prodávalo. Ani tak ovšem přepnutí do fixního pohledu nemá nutně znamenat, že hráče čeká brzká lekačka.

Kromě běžného pohledu bude Downpour navíc umožňovat i stereoskopické zobrazení - pro méně bystré to znamená, že při nasazení 3D brýlí se můžeme těšit na monstra skákající „z obrazovky“.

I hratelností Downpouru zachová principy survivor akce – Murphy bude mít k dispozici minimum střelných zbraní a ty nestřílející se zase budou postupně poškozovat. Dle gameplay videí možná až moc rychle, ale dává smysl, že kdo si proti kreatuře vezme paraple, nemůže očekávat valný sukces.

A závěren se lze těšit rovněž na puzzle hádanky. Méně briskní hráči naštěstí budou mít k dispozici trojici volitelných obtížností.Dexter v Silent Hillu

Na radikální proměnu došlo také u hudebního doprovodu. Vzhledem k tomu, že z Konami odešel Akira Yamaoka, skladatel muziky k předchozím dílům, najala Vatra Daniela Lichta.

Ten je sice citován jako autor hudby k béčkovým hororům jako Children of the Night nebo i Hellraiser: Bloodline, nejznámější je ale jeho soundtrack k seriálu Dexter. Lichtova účast mimo jiné znamená i méně výrazné industriální prvky.

Kontroverzní je rovněž volba autorů hlavního songu. Ten dostala na starost nu metalová kapela Korn a někteří fanoušci Silent Hillu proti jejich účasti založili i petici.

...
Délka: ...
Silent Hill: Downpour - TGS 2011 Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Brno není, čím se zdá být

Kreativní změny na Downpouru si vysloužily kritiku za „pozápadnění“ tradičně japonské série i chválu za čerstvé prvky. Jestli brněnská Vatra potěší i konzervy mezi hráči nebo půjde na ruku pouze evropským strašpytlům, se definitivně ukáže údajně už 13. března 2012 na PlayStationu 3 a Xboxu 360.


Silent Hill: Downpour na PS3, Xbox 360Hodnocení hry
Těšíme se
  • na možnost být hodný nebo zlý
  • na více konců
  • na lesní prostředí
  • na systém strašícího počasí
  • na starý dobrý Silent Hill
Bojíme se
  • potlačení toho, proč byly Silent Hilly dobré
  • příliš mnoha soubojů
  • že pokud to Vatra zesloní, půjde o národní tragédii
Shrnutí: Český příspěvek do série Silent Hill přidává tradičnější hororové prvky i experimentální systém „morálního rozhodování“. Je nasnadě, že v novinkách leckdo může vidět pošlapání původní atmosféry. Zrovna tak ale může Downpour sérii vlít novou krev do žil.
Tisk  
Silent Hill: Downpour na PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour Screenshot ze hry Silent Hill: Downpour

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Silent Hill: Downpour – z českých luhů a hájů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Ratos   1x   jojo mas pravdu kvalitnich hororovek neni moc, skoro nic, pro me je jeste good horor siren... Jo dik za tip , o kuon jsem nikdy neslysel...Ratosratos11417    9.3.2012 07:21 Ratos

jojo mas pravdu kvalitnich hororovek neni moc, skoro nic, pro me je jeste good horor siren... Jo dik za tip , o kuon jsem nikdy neslysel...

dopitapetr    Je pravda že kvalitních hororových her je opravdu málo. Ono vlastně celkově je hororovek málo. Mojí nejděsivější hrou kterou jsem v životě zatím hrál byla na PS2 hra Kuon. Na tu dobu nádherná grafika a neskutečně děsivá atmosféra. Od té doby čekám kdy se něco takového zase objeví. Třeba to bude právě Silent Hill Downpour.dopitapetrdopitapetr5480    8.3.2012 14:07 dopitapetr

Je pravda že kvalitních hororových her je opravdu málo. Ono vlastně celkově je hororovek málo. Mojí nejděsivější hrou kterou jsem v životě zatím hrál byla na PS2 hra Kuon. Na tu dobu nádherná grafika a neskutečně děsivá atmosféra. Od té doby čekám kdy se něco takového zase objeví. Třeba to bude právě Silent Hill Downpour.

Ratos    ... Ano me osobne se do toho ty korn taky moc nehodi, ale na druhou stranu korn jsou good kapela na poslech i kdyz maj kvalitni casy za sebou a navic uz dlouho nevidaly dlouho hrajici desku, muzu klidne rict ze od alba take a look in the mirrior samej pro me aspon propadak... A navic kdo slysel uplne novi korn tak urcite vi ze je to uplnej odvrat od stylu... Az dabstep (omlouvam se pripadnym rypalum) nevim jak se to pise) , nerikam ze je to propadak urcite lepsi nez ty dve alba pred tim, ale myslim ze korn uz meli skoncit v dobrych casech kdyz uz odesel head, protoze ted mi to prijde uz jen jako volani do ticha, ale tohle jsem chtel rict, ty posledni hodne industrialni korn by se tam hodily asi vic do toho traileru, , , i kdyz ve finalni verzi urcite zadny korn nebudou, , , takze doufam ze to vatra neposrala a zahrejem si poradnej survival horor... nemuzu dockat ...Ratosratos11417    8.3.2012 07:22 Ratos

... Ano me osobne se do toho ty korn taky moc nehodi, ale na druhou stranu korn jsou good kapela na poslech i kdyz maj kvalitni casy za sebou a navic uz dlouho nevidaly dlouho hrajici desku, muzu klidne rict ze od alba take a look in the mirrior samej pro me aspon propadak... A navic kdo slysel uplne novi korn tak urcite vi ze je to uplnej odvrat od stylu... Az dabstep (omlouvam se pripadnym rypalum) nevim jak se to pise) , nerikam ze je to propadak urcite lepsi nez ty dve alba pred tim, ale myslim ze korn uz meli skoncit v dobrych casech kdyz uz odesel head, protoze ted mi to prijde uz jen jako volani do ticha, ale tohle jsem chtel rict, ty posledni hodne industrialni korn by se tam hodily asi vic do toho traileru, , , i kdyz ve finalni verzi urcite zadny korn nebudou, , , takze doufam ze to vatra neposrala a zahrejem si poradnej survival horor... nemuzu dockat ...

vertigo   1x   Po všech těch odkladech, snad fanoušci mužou jásat, že to konečně vyjde, mě nevyjímaje :lol: doufám že mě češi nezklamou...vertigovertigo8493    7.3.2012 20:41 vertigo

Po všech těch odkladech, snad fanoušci mužou jásat, že to konečně vyjde, mě nevyjímaje :lol: doufám že mě češi nezklamou...Komentář byl autorem naposledy upraven 7.3.2012 21:45

Původní verze před úpravami:Po všech těch odkladech, snad fanoušci mužou jásat, že to konečně vyjde, mě nevyjímaje :lol:

Bubakh    To je dnes trend zaujmout co největší počet lidí a to bohužel nejen trailerem ale aj hrou celkově. Pak vznikne kompromis blinec pro všechny stejně jako trailer. Ale třeba se mýlím a hra bude good. :lala:Bubakhbubakh6588    7.3.2012 16:38 Bubakh

To je dnes trend zaujmout co největší počet lidí a to bohužel nejen trailerem ale aj hrou celkově. Pak vznikne kompromis blinec pro všechny stejně jako trailer. Ale třeba se mýlím a hra bude good. :lala:

kaneda    Ucelem trraileru je zaujmout co nejvetsi okruh lidi, kteri by mozna ani o Silent Hill neskrtli. Fanousci to maji nad posteli i tak, takze ti se fakt trailerem zhavit nemusi. Dle meho byli Korni fajn. ;)

A add absurdum precitlively vylevy komentovat nehodlam. Jednoduse to nekupuj, pokud se tedy ridis jen trailerem, nikdo ti to nenuti. ;)
kanedakaneda11781
    7.3.2012 16:30
kaneda

Ucelem trraileru je zaujmout co nejvetsi okruh lidi, kteri by mozna ani o Silent Hill neskrtli. Fanousci to maji nad posteli i tak, takze ti se fakt trailerem zhavit nemusi. Dle meho byli Korni fajn. ;)

A add absurdum precitlively vylevy komentovat nehodlam. Jednoduse to nekupuj, pokud se tedy ridis jen trailerem, nikdo ti to nenuti. ;)

Bubakh    Vím že to bylo jen u traileru ...špatně sem to dole napsal
Nahodím teda i jinej odkaz [ odkaz ]
A pro účely traileru tam příště můžou rovnou dát toho již zmiňovanýho Biebra ne?
Bubakhbubakh6588
    7.3.2012 16:21
Bubakh

Vím že to bylo jen u traileru ...špatně sem to dole napsal
Nahodím teda i jinej odkaz [ odkaz ]
A pro účely traileru tam příště můžou rovnou dát toho již zmiňovanýho Biebra ne?

kaneda    Zrovna Korn byl pouze pouze pro ucely traileru, stejne tak se to dela i u jinych her.
odkaz ] - Silent Hill Downpour OST - Downpour Intro
odkaz ] - Silent Hill Downpour OST - Jump Monster
Asi bych se o hru aspon trochu zajimal a snazil se precist aktualni informace, nez zacnu soudit : P
kanedakaneda11781
    7.3.2012 16:09
kaneda

Zrovna Korn byl pouze pouze pro ucely traileru, stejne tak se to dela i u jinych her.
odkaz ] - Silent Hill Downpour OST - Downpour Intro
odkaz ] - Silent Hill Downpour OST - Jump Monster
Asi bych se o hru aspon trochu zajimal a snazil se precist aktualni informace, nez zacnu soudit : PKomentář byl autorem naposledy upraven 7.3.2012 16:22

Původní verze před úpravami:Zrovna Korn byl pouze pouze pro ucely traileru, stejne tak se to dela i u jinych her.
odkaz ] - Silent Hill Downpour OST - Downpour Intro
Asi bych se o hru aspon trochu zajimal a snazil se precist aktualni informace, nez zacnu soudit : P

Bubakh    Tohle mělo aspoň duši: [ odkaz ]
Poslouchám metal ale z toho co se sérií udělali se mi chcce zvracet a ještě abych za to dal 1500, -
A ještě pro tvou informaci AkiraYamaoka genres: Rock, ambient, dark ambient, industrial, trip-hop (vidíš tam nějakej přiblblej numetal? )
Bubakhbubakh6588
    7.3.2012 16:05
Bubakh

Tohle mělo aspoň duši: [ odkaz ]
Poslouchám metal ale z toho co se sérií udělali se mi chcce zvracet a ještě abych za to dal 1500, -
A ještě pro tvou informaci AkiraYamaoka genres: Rock, ambient, dark ambient, industrial, trip-hop (vidíš tam nějakej přiblblej numetal? )

Mikefiser    Ah. . Já zapoměl že ono tam patří industrial soundtrack. . No vlastně... To je přece napsaný na obálce, že? :D
Myslim, že nu metal se do toho traileru hodí rozhodně víc než nějaký industrial.
Mikefisermikefiser641
    7.3.2012 15:54
Mikefiser

Ah. . Já zapoměl že ono tam patří industrial soundtrack. . No vlastně... To je přece napsaný na obálce, že? :D
Myslim, že nu metal se do toho traileru hodí rozhodně víc než nějaký industrial.

Bubakh   2x   Mikefiser: jedinej kdo tu cpe J. Biebera si ty tak se uklidni. A Korni že se hodí do atmosféry SH? To je dobrej joke :-D V SH má být ambient nebo industrial soundtrack takže ať si Korni táhnou do toho svýho numetalu.Bubakhbubakh6588    7.3.2012 15:43 Bubakh

Mikefiser: jedinej kdo tu cpe J. Biebera si ty tak se uklidni. A Korni že se hodí do atmosféry SH? To je dobrej joke :-D V SH má být ambient nebo industrial soundtrack takže ať si Korni táhnou do toho svýho numetalu.

Mikefiser   1x   KoRn že jsou hnus? Jenom neumíte ocenit kvalitní hudbu. . Do všeho by jste cpali zasranýho Justina Biebera nebo 1 direction. KoRn je jedna z nejlepších nu-metalových skupin a zrovna jejich hudba by se mi v takové hře líbila. Navíc text té písničky krásně sedí k atmosféře Silent Hill...
Jsem rád za takový výběr hudby, obvzláště od hry z ČR!
Mikefisermikefiser641
    7.3.2012 15:36
Mikefiser

KoRn že jsou hnus? Jenom neumíte ocenit kvalitní hudbu. . Do všeho by jste cpali zasranýho Justina Biebera nebo 1 direction. KoRn je jedna z nejlepších nu-metalových skupin a zrovna jejich hudba by se mi v takové hře líbila. Navíc text té písničky krásně sedí k atmosféře Silent Hill...
Jsem rád za takový výběr hudby, obvzláště od hry z ČR!

Bubakh    petice podepsána .... . ty Korn jsou hnus a úplně mě to odradilo od koupěBubakhbubakh6588    7.3.2012 15:03 Bubakh

petice podepsána .... . ty Korn jsou hnus a úplně mě to odradilo od koupě

SeanDevline   2x   PC verze by bodla ;) :)SeanDevlineseandevline6128    7.3.2012 14:49 SeanDevline

PC verze by bodla ;) :)

Romis     :thumbup: paráda ... Těším se :lol:Romisromis1654    7.3.2012 14:46 Romis

:thumbup: paráda ... Těším se :lol:

Finch182    tak ja som velky fanda silent hill, dufam ze sa toto podari a konecne si znovu zahram po dlhych rokoch dalsi dobry silent hill.... akurat ma mrda ze je to iba na konzole, ked sa hra podari tak bude treba investovat....

Hra bude dobra ked sa vyvaruje chyb homecoming. Ten sice skvelo zacal, bola tam vyborna atmosfera lenze.... . najvacsi problem hry bol, ze bola linearna. Aj ked sa hrac dostal do nejakej lokacie ako bol hotel, tak sa dalo ist iba jednym smerom, pretoze aj ked tam bolo 20 dveri, tak otvorit sli iba jedny, neexistovali teda nejake riesenie hadaniek. Trochu sa tomu priblizila iba cast v dome. Dalsia vec, hadanky musia byt zaujimave a musi byt na to nejake pekne indicie aby sa na to nejak dalo prist a niekde na neho hladat odpoved. Jak som pisal, v homecoming stacilo ist "rovno" zrazu hadanka, tu trebalo riesit hned namieste a vacsinou sa nedali hladat indicie, boli zalozene iba na systeme "pokus/omyl". Tretia vec ktora bola na homecoming zla ale nebola neriesitelna (ja som si stiahol trainer) a to je obtiaznost. Hraci silent hillu nehrali tu hru kvoli akcii, vzdy sa na nu prdelo, v predoslych dieloch som doslova prisery mrdal a zabijal iba v pripade ze stali v ceste. Ani by nevadilo ze americania si tam chceli samozrejme pridat viac akcie ale ta obtiaznost bola prehnana, aby som sa uz v tretine hry nevedel pohnut daiej.... . navyse tam bol na urcitych miestach rychly spawn priser a naboje neboli. A este jedna vec.... vyuzivanie melle zbrani.... . to bolo casom skorej otravne ako prinosne.

Nech teda downpour nie je linearne, nech je tam nejake zaujimave prostredie, zaujimavy pribeh, dobre hadanky, nech to nie je hard core hra na boje a bude to super. Inak novy vzhlad mesta vypada velmi dobre
Finch182finch1826496
    7.3.2012 14:23
Finch182

tak ja som velky fanda silent hill, dufam ze sa toto podari a konecne si znovu zahram po dlhych rokoch dalsi dobry silent hill.... akurat ma mrda ze je to iba na konzole, ked sa hra podari tak bude treba investovat....

Hra bude dobra ked sa vyvaruje chyb homecoming. Ten sice skvelo zacal, bola tam vyborna atmosfera lenze.... . najvacsi problem hry bol, ze bola linearna. Aj ked sa hrac dostal do nejakej lokacie ako bol hotel, tak sa dalo ist iba jednym smerom, pretoze aj ked tam bolo 20 dveri, tak otvorit sli iba jedny, neexistovali teda nejake riesenie hadaniek. Trochu sa tomu priblizila iba cast v dome. Dalsia vec, hadanky musia byt zaujimave a musi byt na to nejake pekne indicie aby sa na to nejak dalo prist a niekde na neho hladat odpoved. Jak som pisal, v homecoming stacilo ist "rovno" zrazu hadanka, tu trebalo riesit hned namieste a vacsinou sa nedali hladat indicie, boli zalozene iba na systeme "pokus/omyl". Tretia vec ktora bola na homecoming zla ale nebola neriesitelna (ja som si stiahol trainer) a to je obtiaznost. Hraci silent hillu nehrali tu hru kvoli akcii, vzdy sa na nu prdelo, v predoslych dieloch som doslova prisery mrdal a zabijal iba v pripade ze stali v ceste. Ani by nevadilo ze americania si tam chceli samozrejme pridat viac akcie ale ta obtiaznost bola prehnana, aby som sa uz v tretine hry nevedel pohnut daiej.... . navyse tam bol na urcitych miestach rychly spawn priser a naboje neboli. A este jedna vec.... vyuzivanie melle zbrani.... . to bolo casom skorej otravne ako prinosne.

Nech teda downpour nie je linearne, nech je tam nejake zaujimave prostredie, zaujimavy pribeh, dobre hadanky, nech to nie je hard core hra na boje a bude to super. Inak novy vzhlad mesta vypada velmi dobre

JirkaV    zesloní :D Dobrý slovo :D Vypadá to pěkně, škoda že nemám konzoli ;)JirkaVjirkav709    7.3.2012 14:09 JirkaV

zesloní :D Dobrý slovo :D Vypadá to pěkně, škoda že nemám konzoli ;)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Pure Farming 2018

Recenze - 23.3.2018
 
Pure Farming 2018

Z Polska k nám doputoval nadějný zemědělský simulátor nabízející čtyři odlišná prostředí, netradiční plodiny a mnoho dalšího. Uspěl?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole