Uživatel nepřihlášen
    

Aliens: Colonial Marines – Facehuggera na vás, pánové

Úterý 12.2.2013 10:00 - Autor: Michal "Mendys" Maliarov - Rubrika: Recenze Recenze Aliens: Colonial Marines

Znovuzrození herní adaptace Vetřelců mělo být jednou z nejočekávanějších událostí fanoušků filmové ságy. V naší recenzi se dozvíte, zda by náhodou nebylo lepší dostat brokem do ledvin.

Recenze z hraní Xbox 360 verze

Titul Aliens: Colonial Marines má za sebou opravdu dlouhý vývoj, který započal svou cestu v roce 2006, kdy Sega odkoupila práva na značku Vetřelců. V prosinci téhož roku byl oznámen titul Aliens: Colonial Marines, který si vzalo na starost studio Gearbox Software. Dlouhých šest let provázely vývoj vyhazovy ve studiu a další problémy, kvůli kterým bylo zrušení projektu velkou pravděpodobností. S ohledem na tyto události se sluší říci, že to tak možná skončit mělo. Po několikátých odkladech jsme se konečně dočkali a pravý herní následovník druhého filmu série se dostává na naše obrazovky. A jak dopadl?

...
Délka: ...
Aliens: Colonial Marines - Kontakt [prodloužený trailer]
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Návrat na místo činu

Prozatím se budu držet v rámci slušného chování, takže si povězme něco o příběhu. Ten má úzce navazovat na konec druhého filmu režiséra Jamese Camerona a pojednává o záchranné misi, která se šeredně nezdařila. Nechme zatím stranou fakt, že se jedná o Dčkový scénář, který by propadl snad i v Africe, a zaměřme se na jádro pudla. Vžijeme se do role desátníka Christophera Wintera, který je společně s týmem mariňáků poslán na záchrannou misi k vesmírné lodi Sulaco, známé z filmu. Ta totiž dlouhou dobu nereaguje na výzvu k návratu a je tedy potřeba prověřit, o co go. Po několika úvodních minutách je však každému, kdo druhý film viděl, všechno jasné. Vetřelci se postarali o téměř kompletní vyhlazení nezvaných návštěvníků a to samé bude provedeno i s novým masem do mlýnku. O záchraně už tedy nemůže být řeč a vše je nyní nasměrováno na útěk z lodi, planety a vůbec celého vesmírného sektoru. Příběh nabízí ještě pár malých odboček, není to však nic, o čem by stálo za to mluvit.

Představte si Duke Nukem Forever ve vesmíru a máte zevrubnou představu o hře.

První perla, kterou mohl být neotřelý a originální scénář, je tedy fuč. Vzpomeneme-li si však na druhý film, Vetřelci nikdy nebyli o bůhvíjak originálním příběhu a to podstatné bylo schováno v mrazivě hororové atmosféře smrtícího nebezpečí, číhajícího na každém roku. Postaveno na tom, co udělalo původní Aliens vs. Predator tak úspěšné a co dělá kampaň mariňáka tak přitažlivou. Ostatně, právě to byl největší příslib Colonial Marines, a sic dlouhá kampaň soustředěná výhradně na pytlíky s masem jménem lidi. A jak to dopadlo? Představte si Duke Nukem Forever ve vesmíru a máte zevrubnou představu.Nepříjemná nostalgie

Legendární fail jmenovaný výše jsem si nevybral náhodou, od samého začátku jsou totiž Colonial Marines až nezdravě podobné nejnovější eskapádě dlouho odkládaného Duka. Podobný vzhled, podobné mechanismy, podobná nuda. Přitom je zajímavé, nakolik obrovský krok dolů hra učinila od prezentačních videí, kterými nás vydavatel krmil několik let. Na nich totiž bylo slibováno to, co jsme všichni čekali. Horor, strach, úzkost. Zážitky, které k Vetřelcům patří. Ve výsledku jsme však dostali koridorovou střílečku bez špetky té potřebné atmosféry, která ničím nevyčnívá z řady Doomovek. Tím samozřejmě akční ikonu nechci nijak urazit, Vetřelci na to však měli jít úplně jinak.

Zbraní je hodně, nábojů dostatek, a když vás náhodou někdo přitlačí ke stěně, většinou se najde kolega, který se omylem trefí.

Jedinou opravdu povedenou pasáží je tak paradoxně útěk ze zamořeného prostředí beze zbraně, který je přesně tím, co jsme od hry očekávali. Každý pohyb za rohem vyvolává strach, při zmerčení Vetřelce si není těžké ucvrknout do kalhot a hráč utíká s hořícím zadkem. A přitom stačilo jen odstranit zbraně. Jenže po deseti minutách si hra řekne „polibte si“ a vrací nás zpět do víru nudné a monotónní akce. Špatně na tom není ani obrana základny před agresivním nátlakem Vetřelců, podobné okamžiky jsou však roztroušeny jako vzácné kameny a podle všeho existují ve hře jen proto, aby hráč nepraštil s ovladačem už po hodině. Zbraní je totiž hodně, nábojů dostatek, a když vás náhodou někdo přitlačí ke stěně, většinou se najde kolega, který se omylem trefí. Říkám omylem, protože umělá inteligence NPC postav nepatří ke špičce oboru a zatímco přímočaré chování Vetřelců se ještě jakž takž dá tolerovat, tupé civění vašich bratrů ve zbrani na vše okolo už nemá s elitní jednotkou společného zhola nic. Mnohé pasáže vás navíc pustí dál pouze v případě, že kolega otevře nějaké dveře a nebylo výjimkou, že se dotyčný zastavil na obdivování krás planety a neprobudila jej ani kulka mezi oči.  To smazává i tu poslední špetku napětí a hráč tak jde kupředu vlastně jen kvůli tomu, aby viděl další filmeček a dozvěděl se, jak to vše skončí. Což, vzhledem ke scénáři, není těžké odvodit přibližně v polovině osmihodinové kampaně.


Něco navíc

Postup hrou provází systém hodností, který odemyká nové vybavení a skiny pro vaše zbraně. V jednoduchém editoru si tak můžete upravovat vaše oblíbené kousky, což se díkybohu přenáší i do hry více hráčů. To ale přináší několik minut uspokojení a rozhodně nedokáže zachránit singleplayerovou část hry. Jediným zábleskem naděje je kooperativní režim až pro 4 hráče, případně pro dva na rozdělené obrazovce, abyste si mohli projít příběhem hezky s kamarády. To je sice pěkné, ale vhodné tak akorát na skupinové nadávky a jediným opravdovým přínosem jsou inteligentnější vojáci po vašem boku.

Titul je plný odkazů na filmovou sérii, ať už jmény známých hrdinů či některými informacemi, které vám rozšíří poznatky o univerzu Vetřelců.

Jedno se Gearboxu upřít nedá, vývojáři se snažili přenést všechny prvky z filmu autenticky i do hry. Veškeré zbraně, vozidla, vybavení vojáků, zvuky a vzhled všeho okolo je tedy navržen tak, aby odpovídal filmu. Díky tomu hra vypadá autenticky a věrohodně, což trochu zachraňuje situaci. Titul je plný odkazů na filmovou sérii, ať už jmény známých hrdinů či některými informacemi, které vám rozšíří poznatky o univerzu Vetřelců. Ne, že bychom se dozvěděli něco extra nového, ale smysl pro detail rozhodně potěší. Dokonce členové vašeho týmu jsou jakýmsi vzdaným holtem původním mariňákům. Nechybí tedy přísný velitel, agresivní bijec ani drsná "Vasguez-like" vojanda.Relativně úspěšně dopadly i dodatky, vytvořené speciálně pro hru. Kromě klasických Vetřelců totiž Gearbox vytvořil několik unikátních, jako je odolný Crusher či vybuchující Boiler, stejně jako mrštný druh plivající kyselinu. Všechny dobře zapadají do univerza a vypadají originálně. Chybět nesmí ani ikonický nákladní robot, díky kterému si poradíte s větší havětí. Když už jsme však u autenticity, trochu nepochopitelným prvkem bylo odstranění nebezpečí kyseliny. Všichni ví, že se do Vetřelců má střílet opatrně a z dálky, jinak hrozí pořádně kyselý plivanec, který s vámi může zamávat. Zde však nic takového neexistuje, Vetřelci se rozprskávají na všechny strany a hráč může v klidu tančit na pozůstatcích, aniž by se bál úbytku na zdraví. Co na to říci, snad jen WTF?

Týmový útěk

Pokud titul něco opravdu vytahuje z šedi průměru, je to plnohodnotný multiplayer. Ten naštěstí nepůsobí jako odfláknutý dodatek, díky čemuž se jedná o oblast, kde si užijete spoustu srandy. Po vytvoření své postavy v jednoduchém editoru a výběru oblíbených zbraní už se můžete vrhnout na výběr módů. Hru více hráčů lze hrát jak klasicky online, tak na privátním serveru či lokálně, možností je tedy spousta. K mání jsou čtyři módy. Týmový Deathmatch vysvětlivky nepotřebuje, Extermination proti sobě poštve 5 hráčů, kde jeden tým musí vyhodit do povětší hnízdo s vajíčky, zatímco druhý jim v tom musí zabránit. Survivor je frenetickým módem, kde se ve čtyřčlenném týmu snažíte přežít neutuchající vlně Vetřelců. Mým zdaleka nejoblíbenějším však byl mód Escape. V něm musí čtyřčlenný tým proběhnout úrovní do bezpečí, zatímco druhý tým jim háže klacky pod nohy. Neustálá změna prostředí a nutnost koordinovaného postupu dělá z tohoto módu nesmírně zábavnou záležitost, a pokud dokážete sehnat dostatečný počet lidí, je to ten pravý ořechový masakr. Akorát bez ořechů.


Multiplayer paradoxně ukazuje, nakolik zábavná by mohla být i příběhová kampaň, kdyby se vyvedla v podobném duchu, s tím už ale nic nenaděláme. Musím pochválit dobrou vyváženost obou týmů, vojáci spoléhají na svou palebnou moc a týmovou práci, jelikož je jejich zdraví jen špatným vtipem. Na druhou stranu jsou Vetřelci mrštní a odolní, navíc dokážou lézt po jakémkoliv povrchu a splývat s prostředím. Pod přímou palbou ale dlouho nevydrží. I oni tedy potřebují koordinovaný útok, aby zvládli splnit svůj úkol.

Celkově lze tedy říci, že multiplayer nových Vetřelců není špatný a svým způsobem působí originálně.

U multiplayeru lze vydržet delší dobu, a to nejen kvůli prvním příčkám online žebříčků. Jak totiž postupujete hodnostmi, odemykáte nové maličkosti pro vaši postavu, nové skiny, části brnění a zbraně, stejně jako jejich modifikace. Celkově lze tedy říci, že multiplayer nových Vetřelců není špatný a svým způsobem působí originálně.Rozmazané krásy

Nebudeme chodit kolem horké kaše, Colonial Marines zkrátka nevypadají hezky. Opět se tu nemůžu vyhnout srovnání s novým Dukem, jelikož je audiovizuální kabátek kolegovi značně podobný. Jediné, co se zdá být pozitivní je detailní zpracování vybavení vojáků, stejně jako Vetřelců samotných. Gearbox se zkrátka snažil vnuknout hře co největší autenticitu a to se mu povedlo. Jinak se však jedná o po všech stránkách průměrnou hru bez výrazných grafických kvalit. Animace jsou často trhané, prostředí absolutně nezajímavé a monotónní. Navíc hra strádá z neustálého naskakování textur, některé povrchy se dokonce raději nenačítají vůbec. Ani filmečky nedokážou zaujmout něčím osobitým a synchronizace rtů s mluveným slovem je dost pochybná. Naštěstí jsem neměl problémy s plynulostí hry i během větších šarvátek, což je v tomto žánru důležité.

Hudba, zvuky zbraní i prostředí, stejně jako kvílení Vetřelců, dá vzpomenout na staré dobré časy se skupinkou mariňáků pod vedením Camerona.

Zakoupená licence se kladně podepsala alespoň na zvukové stránce. Hudba, zvuky zbraní i prostředí, stejně jako kvílení Vetřelců, dá vzpomenout na staré dobré časy se skupinkou mariňáků pod vedením Jamese Camerona a určitá dávka nostalgie se hře upřít nedá. To ale zkrátka nestačí.Co by kdyby

Jak by řekl desátník Hudson, „That’s some heavy shit man!“. Aliens: Colonial Marines měli být ultimátním herním počinem pro fanoušky Vetřelců, nakonec se z nich však vyklubala naprosto průměrná a ničím nezajímavá sci-fi akce, která prakticky vůbec nevyužila potenciál. A že na to měla veškeré předpoklady. Je naprosto nepochopitelné, jak mohli tvůrci hitovky Borderlands stvořit něco podobného, herní Vetřelci však nejspíše budou dalším důkazem, že se i mistr tesař někdy utne. Pokud patříte mezi náruživé fanoušky Vetřelců, běžte raději na filmový maratón a počkejte, až Colonial Marines zlevní. Na multiplayer totiž hra vůbec není špatná.

Aliens: Colonial Marines na PC, PS3, Xbox 360, Wii UHodnocení hry
Skóre hry 5 5/10
Aliens: Colonial Marines
» Více o hře
Líbí se nám
  • autentické detaily
  • soundtrack
  • zábavný multiplayer
Vadí nám
  • že to někdo může tak extrémně po*rat
  • zastaralá grafika
  • některé bugy
  • průměrná AI
  • nudný scénář
Verdikt: Názorný příklad toho, že se občas i kvalitní studio může s velkým potenciálem projektu dost natrápit a příklad toho, že dokáže povedená marketingová kampaň prodat výkal jako Ferrero Rocher. Nejsou-li vám Vetřelci zcela cizí, počkejte na slevu a jděte s kamarády do multiplayerových bojů.
Hru ohodnotilo také 97 čtenářů průměrnou známkou 4.8/10.
Pennywise (3), corey26 (3), miirroo (5), kikikimikiki (6), starpep (10), Ornell (6), geba (3), D.Josefi (4), SAMES (1), Dext3r (4), Enemy_001 (6), Meky171 (5), Chepa (4), Vojtas131 (6), RockMax (1), Brokarek (4), Vlastimil91 (5), Ryor (7), pajmič (4), SpriteCZ (5), mlok1911 (6), Ilidary (5), warmanager (2), Silent (2), Blizz (3), Strec (6), cizon (3), Pato8 (5), Antidox (6), hudi11 (3), MagicFiberCZ (2), skylines (6), Chaosteory (4), Toldo (5), avalanchedisc (5), ACR27 (5), ungroundable (5), Anmare (3), Marek77 (4), Atlantis (5), ExS1200 (6), JP-Wolf (6), Abakanius (3), Echosword (6), takon999 (8), skaldacz8 (7), PsychoGamer (7), Tejklicz (5), burcha (4), stihac10 (4), Alfajk (3), czghost98 (3), beeturbo30 (4), zmrzlinar22 (5), Aveline (2), th0ca (5), killer159357 (6), gumadzus (6), ShaunHastings (4), NintendoNES (7), Deiv (6), Angle_face (8), NeoBlade (5), Fosňák (2), shifty205 (5), Ka3el (8), Raiden-CZ (5), ThainDegu (4), Dustter (4), vertigo (4), Ghost_ (10), Parasit (7), Mixam (3), semtexiiik (3), danny-v (5), jelenD (5), Ako Suminoe (6), Atramil (6), Ladio89 (5), Mjay (6), Aiden Pearce (10), Suramaru (3), Vojtech1141 (1), SteveHood (8), adalas (2), Raylo™ (7), Wreis (4), carhrozny (6), Ardis (3), garrett0901 (6), Deyw (2), predator.cz (6), eVe-CZ (7), Carljack (1), HappyLima (5), dinss (5), AsuraCzech (1)
Před vydáním hru ohodnotilo 12 čtenářů průměrnou známkou 8.3/10.
golman (10), Hades47 (5), matuseka (3), Wanted (10), Fildus (7), teigor123 (10), Hrot85 (9), dorostCZ (10), xboxforever (10), Vajicko (10), Redpoint1 (6), rosi33 (10)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Aliens: Colonial Marines na PC, PS3, Xbox 360, Wii UScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines Screenshot ze hry Aliens: Colonial Marines

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Aliens: Colonial Marines – Facehuggera na vás, pánové
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Aveline    Tak tahle hra byla největší ubohost co jsem kdy hrála. Hru jsem zapnula a po chvilce vypnula a už se k ní nikdy nevrátil. Ta grafika hry měla být jako co? Asi z roku 1, 2 ne. Už to mě odradilo. No prostě jedním slovem hnus. Čekala jsem kvalitu, když to tak odkládali, ale tohle je moc.Avelineaveline23158    25.11.2013 12:50 Aveline

Tak tahle hra byla největší ubohost co jsem kdy hrála. Hru jsem zapnula a po chvilce vypnula a už se k ní nikdy nevrátil. Ta grafika hry měla být jako co? Asi z roku 1, 2 ne. Už to mě odradilo. No prostě jedním slovem hnus. Čekala jsem kvalitu, když to tak odkládali, ale tohle je moc.

iNva   2x   Absolutně nechápu proč je demo jiný. . kdyby hra byla jako to demo tak by to bylo super :) použil jsem nějaký patche na dx11 a ještě jeden sweetfx a hra vypadá trošku temněji ale stejně : /

gearbox+sega ojebali lidi vydáním dema o 544196419x lepší než plnou hru... dementi jsou to. .
iNvainva5792
    2.3.2013 03:00
iNva

Absolutně nechápu proč je demo jiný. . kdyby hra byla jako to demo tak by to bylo super :) použil jsem nějaký patche na dx11 a ještě jeden sweetfx a hra vypadá trošku temněji ale stejně : /

gearbox+sega ojebali lidi vydáním dema o 544196419x lepší než plnou hru... dementi jsou to. .

vertigo    Tak pravda musí na povrch :-D Po pár hodinách beznadějně, už nečekám atmosféru ba ani originalitu či nápady, prostředí hmm, vše už bylo řečeno mnohokrát. Tak jako každý mám rád hry, které mě táhnou pořád kupředu a pořád mě zajímá co bude dál a že v pozdních nočních hodinách mě jakoby něco říkalo nevypínej mě ještě, ještě jeden level, ještě jeden chapter a to se v této gamese NEKONA-to vysvětluje vše, víc netřeba dodávat ufff :-) Jo ještě něco. Na PS 3 kdysi vyšla příšernost se jménem Shellshock 2: Blood Trails. Co z toho vyplívá ? ACM jsou lepší hrou než výše zmíněná a to díky samotným vetřelcum :-D Na všem je něco pozitivního :-Dvertigovertigo8493    26.2.2013 16:57 vertigo

Tak pravda musí na povrch :-D Po pár hodinách beznadějně, už nečekám atmosféru ba ani originalitu či nápady, prostředí hmm, vše už bylo řečeno mnohokrát. Tak jako každý mám rád hry, které mě táhnou pořád kupředu a pořád mě zajímá co bude dál a že v pozdních nočních hodinách mě jakoby něco říkalo nevypínej mě ještě, ještě jeden level, ještě jeden chapter a to se v této gamese NEKONA-to vysvětluje vše, víc netřeba dodávat ufff :-) Jo ještě něco. Na PS 3 kdysi vyšla příšernost se jménem Shellshock 2: Blood Trails. Co z toho vyplívá ? ACM jsou lepší hrou než výše zmíněná a to díky samotným vetřelcum :-D Na všem je něco pozitivního :-D

shaak    Lootmaster: kdyby to aspoň Gearbox dělal... radši si dělali na Borderlands 2 a nehali to nezkušeným Time Gate a pak se divily, když Seze přetekly nervy a chtěli na ně podat žalobu, tak to co stihly rychle "opravily" a dopadlo to takhle...shaakshaak13196    20.2.2013 15:46 shaak

Lootmaster: kdyby to aspoň Gearbox dělal... radši si dělali na Borderlands 2 a nehali to nezkušeným Time Gate a pak se divily, když Seze přetekly nervy a chtěli na ně podat žalobu, tak to co stihly rychle "opravily" a dopadlo to takhle...

Lootmaster    Však co čekáte dělal to Gearbox to je stejný jak s přehippovaným borderlands....Lootmasterlootmaster5989    20.2.2013 07:50 Lootmaster

Však co čekáte dělal to Gearbox to je stejný jak s přehippovaným borderlands....

iNva    Je MP dělanej podobně jako v l4d?iNvainva5792    20.2.2013 03:51 iNva

Je MP dělanej podobně jako v l4d?

Brokarek   1x   pajmič: Ne tak docela, třeba já jsem majitel Betahumusu 3 a taky na něj nadávám kde se dá.Brokarekbrokarek13979    17.2.2013 19:15 Brokarek

pajmič: Ne tak docela, třeba já jsem majitel Betahumusu 3 a taky na něj nadávám kde se dá.

Eliv    pajmič: Si schválně na youtube koukni na názor Total Biscuit na předobjednávky her, tam je to velice dobře popsané a souhlasím s ním na 100%

SiR: AJ tu hru hodnotil jako celek, samozřejmě já ti tvůj názor neberu, já jenom říkám, že když nějáký review nehodnotí hru kladně tak to hned není poplivávání a bezdůvodný hate. Ale prostě univerzální názor valné většiny lidí co si tu hru koupili je, že si to nezaslouží více než 5/10, toť vše
Eliveliv12421
    17.2.2013 15:59
Eliv

pajmič: Si schválně na youtube koukni na názor Total Biscuit na předobjednávky her, tam je to velice dobře popsané a souhlasím s ním na 100%

SiR: AJ tu hru hodnotil jako celek, samozřejmě já ti tvůj názor neberu, já jenom říkám, že když nějáký review nehodnotí hru kladně tak to hned není poplivávání a bezdůvodný hate. Ale prostě univerzální názor valné většiny lidí co si tu hru koupili je, že si to nezaslouží více než 5/10, toť vše

pajmič    Aliens jsou hlavně jeden velkej podvod jestli tohle někomu přijde normální měl by velmi navštívit doktora chocholouška :)odkaz ] Ted vážně chápu ty lidi co tu hru tak zarputile brání. Vždyt si ten shit koupili tak ho logicky musí bránit že nechledě na názor široké veřejnosti a hlavně přehlížení faktu že ta hra je tak hrozná. Stejný to bylo i u duka hromada bláznivých fanoušků ho nesmyslně obhajovala a debilně bránila jenže Jiří já a spousta dalčích nechceme podporovat tuhle hnusnou zlodějnu... lidi jako ty přispívají k tomu aby se to opakovalo (klamná reklama a oblbování lidí na steamu tahle "hra" byla druhá nejprodávanější) a to není vůbec morální ani přijatelné :-Dpajmičpajmic6747    17.2.2013 15:31 pajmič

Aliens jsou hlavně jeden velkej podvod jestli tohle někomu přijde normální měl by velmi navštívit doktora chocholouška :)odkaz ] Ted vážně chápu ty lidi co tu hru tak zarputile brání. Vždyt si ten shit koupili tak ho logicky musí bránit že nechledě na názor široké veřejnosti a hlavně přehlížení faktu že ta hra je tak hrozná. Stejný to bylo i u duka hromada bláznivých fanoušků ho nesmyslně obhajovala a debilně bránila jenže Jiří já a spousta dalčích nechceme podporovat tuhle hnusnou zlodějnu... lidi jako ty přispívají k tomu aby se to opakovalo (klamná reklama a oblbování lidí na steamu tahle "hra" byla druhá nejprodávanější) a to není vůbec morální ani přijatelné :-D

SamFisher    SiR Jiri : :-)SamFishersamfisher16017    17.2.2013 15:16 SamFisher

SiR Jiri : :-)

SiR Jiri    to je asi fakt :-)SiR Jirisir-jiri17532    17.2.2013 14:29 SiR Jiri

to je asi fakt :-)

Micronex    Kdyby se to jmenoval Call of Duty: Black Marines tak to dostává devítky a desítky, nevim čemu se divíš Jirko :DMicronexmicronex6967    17.2.2013 14:27 Micronex

Kdyby se to jmenoval Call of Duty: Black Marines tak to dostává devítky a desítky, nevim čemu se divíš Jirko :DKomentář byl autorem naposledy upraven 17.2.2013 14:33

Původní verze před úpravami:Kdyby se to jmenoval Call of Duty: Black Ops Marines tak to dostává devítky a desítky, nevim čemu se divíš Jirko :D

SiR Jiri   1x   To eliv: jeho nazor je zase jeho nazor a me osobne je naprosto volnej a nepovazuju ho za meritko. mam dost zkusenosti s hrama a nepotrebuji ho na to abych hru posoudil. samo je to muj nazor, ale cim dele to hraju a mluvim s lidmi co hru hraji tak je cim dal vice lidi kteri se rozhodne s tezce kritickymi nazory a recenzemi na tuto hru neshoduji a nechapou proc hru takhle shazuji. nikomu svuj nazor nenutim a o flame nestojim, ale mam pravo sem napsat svuj nazor stejne jako kazdy jiny. tot vse. a recenze ktera ani nevidela MP je primo nehoraznost. Maji to hodnotit jako celek se vsim vsudy. a opet nazor mr sama fishera na mp me taktez pobavil. Paradoxne zalezitost MP je pro ty co ho hrajou a maji origo! velmi chvalena.SiR Jirisir-jiri17532    17.2.2013 14:22 SiR Jiri

To eliv: jeho nazor je zase jeho nazor a me osobne je naprosto volnej a nepovazuju ho za meritko. mam dost zkusenosti s hrama a nepotrebuji ho na to abych hru posoudil. samo je to muj nazor, ale cim dele to hraju a mluvim s lidmi co hru hraji tak je cim dal vice lidi kteri se rozhodne s tezce kritickymi nazory a recenzemi na tuto hru neshoduji a nechapou proc hru takhle shazuji. nikomu svuj nazor nenutim a o flame nestojim, ale mam pravo sem napsat svuj nazor stejne jako kazdy jiny. tot vse. a recenze ktera ani nevidela MP je primo nehoraznost. Maji to hodnotit jako celek se vsim vsudy. a opet nazor mr sama fishera na mp me taktez pobavil. Paradoxne zalezitost MP je pro ty co ho hrajou a maji origo! velmi chvalena.

SamFisher    hra není špatná, zachraňuje jen coop, ale MP a single je na hovno :-)SamFishersamfisher16017    17.2.2013 13:59 SamFisher

hra není špatná, zachraňuje jen coop, ale MP a single je na hovno :-)

Eliv   1x   SiR Jiri: Poplivala? I takový fanda jako Angry Joe na youtube, který se na tu hru těšil a udělal i video Top 10 reasons why Aliens CM will kick ass ([ odkaz ] a celou dobu tu hru bránil a říkal že bude dobrá tomu dal 4/10 (review zde [ odkaz ]
Takže to není nějáký bezduchý hate, je to prostě fakt, že ta hra nedosahuje standardů předchozích dílů ba ani license. Gearbox se prostě soustředil na Borderlands 2 a sám udělal jen malou část hry, takhle to dopadá, když na hře dělá několik studií, které mají rozdílné vize
Eliveliv12421
    17.2.2013 13:52
Eliv

SiR Jiri: Poplivala? I takový fanda jako Angry Joe na youtube, který se na tu hru těšil a udělal i video Top 10 reasons why Aliens CM will kick ass ([ odkaz ] a celou dobu tu hru bránil a říkal že bude dobrá tomu dal 4/10 (review zde [ odkaz ]
Takže to není nějáký bezduchý hate, je to prostě fakt, že ta hra nedosahuje standardů předchozích dílů ba ani license. Gearbox se prostě soustředil na Borderlands 2 a sám udělal jen malou část hry, takhle to dopadá, když na hře dělá několik studií, které mají rozdílné vize

SiR Jiri   1x   rozhodne v mnoha ohledech nesouhlasim s recenzi a urcitymi komentari zde. tady to posuzujou nekdy lidi, ze se musim smat jejich nazorum. prectou si recenzi a tady omilaji ty sami sracky. mam origo narozil od spousty pisatelu zde, a ikdyz mohli nektere veci dopadnout lepe, ale to si rikam u spousty jinych her tak realtivne spokojenost. coop ve 4 hracich. Mp je bomba. skvela customizace armoru, zbrani, level design. na grafiku jsem aplikoval dx10 patch, takze se to dost zlepsilo. nejlepsi jsou recenze kde otestovali jen SP a hru poplivali. opravdu objektyvni. a dneska kazda hra cita s patchema a tady to nebude vyjimka. navic pro fandy alienu +1 a dik za to ze se hra vubec dodelala a ze tu mame zase po dlouhe dobe hru co vyuziva plne lic. na aliens. a najde se spousty lidi co se mnou tento nazor sdileji a je jich nemalo.SiR Jirisir-jiri17532    17.2.2013 13:09 SiR Jiri

rozhodne v mnoha ohledech nesouhlasim s recenzi a urcitymi komentari zde. tady to posuzujou nekdy lidi, ze se musim smat jejich nazorum. prectou si recenzi a tady omilaji ty sami sracky. mam origo narozil od spousty pisatelu zde, a ikdyz mohli nektere veci dopadnout lepe, ale to si rikam u spousty jinych her tak realtivne spokojenost. coop ve 4 hracich. Mp je bomba. skvela customizace armoru, zbrani, level design. na grafiku jsem aplikoval dx10 patch, takze se to dost zlepsilo. nejlepsi jsou recenze kde otestovali jen SP a hru poplivali. opravdu objektyvni. a dneska kazda hra cita s patchema a tady to nebude vyjimka. navic pro fandy alienu +1 a dik za to ze se hra vubec dodelala a ze tu mame zase po dlouhe dobe hru co vyuziva plne lic. na aliens. a najde se spousty lidi co se mnou tento nazor sdileji a je jich nemalo.

ACzeMiky    shaak: Moc si věřej :D...ACzeMikyaczemiky13579    15.2.2013 13:02 ACzeMiky

shaak: Moc si věřej :D...

shaak    "Some called Duke Nukem Forever the worst FPS ever. That angered me and I wanted to prove them wrong. " - Gearbox CEO on why they made Aliens.

"The Wii U version of Aliens: Colonial Marines is currently the best! Mainly because its currently the one version you can't actually play. "
shaakshaak13196
    15.2.2013 12:51
shaak

"Some called Duke Nukem Forever the worst FPS ever. That angered me and I wanted to prove them wrong. " - Gearbox CEO on why they made Aliens.

"The Wii U version of Aliens: Colonial Marines is currently the best! Mainly because its currently the one version you can't actually play. "

Silent    Myslel jsem to tak, že COD 4 ještě dobrá ale další na guano.Silentsilent2464    13.2.2013 19:04 Silent

Myslel jsem to tak, že COD 4 ještě dobrá ale další na guano.

DreeDex   2x   Silent: do COD 4 se nenavážej, ten byl výbornej :DDreeDexdreedex2393    13.2.2013 18:55 DreeDex

Silent: do COD 4 se nenavážej, ten byl výbornej :D

Silent    Prakticky jako celá COD série od 4 dílu. Takže žádná novinka :D (like a Fanboy Activison Bitch)Silentsilent2464    13.2.2013 18:16 Silent

Prakticky jako celá COD série od 4 dílu. Takže žádná novinka :D (like a Fanboy Activison Bitch)

Chepa    je to holt dalsi hra co lip dopadl multak jak single a to je smutnyChepachepa9532    13.2.2013 17:31 Chepa

je to holt dalsi hra co lip dopadl multak jak single a to je smutny

skylines    Chepa: No jasny no. Alieni vyjedou z poza rohu jako kdyby byly na kolejničkách a na to že to má být nejdokonalejší vraždící stroj toho moc nepředvádí.skylinesskylines11568    13.2.2013 17:26 skylines

Chepa: No jasny no. Alieni vyjedou z poza rohu jako kdyby byly na kolejničkách a na to že to má být nejdokonalejší vraždící stroj toho moc nepředvádí.

pajmič    Chipsonator: Mohu vám požádat aby jse se stavil na skybu nebo originu? :Dpajmičpajmic6747    13.2.2013 17:02 pajmič

Chipsonator: Mohu vám požádat aby jse se stavil na skybu nebo originu? :D

Chipsonator    Tak už jsem se k tomu taky dostal a mám za sebou asi něco málo přes hodinku. No předně musím říct že jsem čekal víc a to hlavně od atmosféry. Sice jsem nečekal že budu nějak posranej, ale prostě jsem se těšil na tuhou atmosféru (jako příklad uvedu třeba Metro 2033 které není hororové, ale atmosféru má prostě jako řemen, a i ti, kterým se Metro nelíbilo, tak chválily atmosféru) , která bohužel není. Dále mě štve optimalizace která je prostě na píč*. Grafika nevypadá nijak světoborně (což mi neva) , takže by se dalo očekávat že by ta hra mohla běžet plynule. Ale kdepák, neběží. Sice je pravda že můj nootebook již není nejvýkonnější, ale když dokáže rozběhnout v pohodě Metro, Hitmana Absolution které vypadají o mnohem lépe než Alien, tak asi bude chyba na straně optimalizace u Aliena. Ale i tak musím říct že mě to celkem baví, akce s alieny je fajn, a hlavně je to něco jiného než COD, BF, MOH a podobné FPS. Pak tu jsou typické zvuky pro Alieny a ty jsou dle mého hodně povedené (hlavně pípání radaru, jak mi ten zvuk chyběl) . Navíc uprage zbraní je celkem fajn. Sice je pravda že jsem teprve na začátku hry, takže je zbytečné předběžně hodnotit, ale bohužel si nemyslím že se něco zásadně změní. A přitom to chtělo o trochu víc práce a výsledek mohl vypadat mnohem lépe. Třeba přidat více animací jako je ta s pistolí kdy ji narvete Alienovy do huby (když akční, tak pořádně akční no ne? ) , zapracovat trochu více na atmosféře třeba tím že náboje nebudou na každém rohu, že se budete potulovat častěji v temných uličkách (no třeba mě Alieni překvapí a nakonec se toho dočkám) . A taky dyžtak přidat nějaké ty kulervoucí scripty, aby to nebylo jen obyčejné procházení s kosením (znovu říkám když se to rozhodli udělat akční, tak ať je to akční alespoň kulervoucím způsobem) . No byl bych rád kdyby mě Alien ještě překvapil, ale moc tomu nevěřím a spíš to zůstane od toho že to je jen fajn odreagovačka s Alieny.Chipsonatorchipsonator7091    13.2.2013 16:40 Chipsonator

Tak už jsem se k tomu taky dostal a mám za sebou asi něco málo přes hodinku. No předně musím říct že jsem čekal víc a to hlavně od atmosféry. Sice jsem nečekal že budu nějak posranej, ale prostě jsem se těšil na tuhou atmosféru (jako příklad uvedu třeba Metro 2033 které není hororové, ale atmosféru má prostě jako řemen, a i ti, kterým se Metro nelíbilo, tak chválily atmosféru) , která bohužel není. Dále mě štve optimalizace která je prostě na píč*. Grafika nevypadá nijak světoborně (což mi neva) , takže by se dalo očekávat že by ta hra mohla běžet plynule. Ale kdepák, neběží. Sice je pravda že můj nootebook již není nejvýkonnější, ale když dokáže rozběhnout v pohodě Metro, Hitmana Absolution které vypadají o mnohem lépe než Alien, tak asi bude chyba na straně optimalizace u Aliena. Ale i tak musím říct že mě to celkem baví, akce s alieny je fajn, a hlavně je to něco jiného než COD, BF, MOH a podobné FPS. Pak tu jsou typické zvuky pro Alieny a ty jsou dle mého hodně povedené (hlavně pípání radaru, jak mi ten zvuk chyběl) . Navíc uprage zbraní je celkem fajn. Sice je pravda že jsem teprve na začátku hry, takže je zbytečné předběžně hodnotit, ale bohužel si nemyslím že se něco zásadně změní. A přitom to chtělo o trochu víc práce a výsledek mohl vypadat mnohem lépe. Třeba přidat více animací jako je ta s pistolí kdy ji narvete Alienovy do huby (když akční, tak pořádně akční no ne? ) , zapracovat trochu více na atmosféře třeba tím že náboje nebudou na každém rohu, že se budete potulovat častěji v temných uličkách (no třeba mě Alieni překvapí a nakonec se toho dočkám) . A taky dyžtak přidat nějaké ty kulervoucí scripty, aby to nebylo jen obyčejné procházení s kosením (znovu říkám když se to rozhodli udělat akční, tak ať je to akční alespoň kulervoucím způsobem) . No byl bych rád kdyby mě Alien ještě překvapil, ale moc tomu nevěřím a spíš to zůstane od toho že to je jen fajn odreagovačka s Alieny.

Chepa    skylines - me ta hra nebavi a to sem zajel prvnim 10 min -. - AI Alienu je IQ 5, grafika mi nevadi ... Animace sou otresny a hned zezacatku ses badass a davas si stim druhym vsechny... jestli ti co to delali hrali AvP tak sou budto magori a nebo to nehrali. Alien se nema dat zamerit ... chytit a tady ti beha do ranyChepachepa9532    13.2.2013 15:42 Chepa

skylines - me ta hra nebavi a to sem zajel prvnim 10 min -. - AI Alienu je IQ 5, grafika mi nevadi ... Animace sou otresny a hned zezacatku ses badass a davas si stim druhym vsechny... jestli ti co to delali hrali AvP tak sou budto magori a nebo to nehrali. Alien se nema dat zamerit ... chytit a tady ti beha do rany

skylines    ACzeMiky: Tak to není ale jsou prostě věci z kterých člověk vyroste. Taky jsem byl takoví že jsem chtěl mít všechno na maximální detaily ale časem mě to přešlo a když se podívám zpět na to jaký jsem byl trapák tak mi je to prostě k smíchu. Dneska se chci hlavně bavit a to že tady ta textura je trochu mázlá nebo že tenhle šroubek u nohy stolu v temném koutě je hranatý tak to už mi svět nezboří. Radši se bavím v hranatém prostředí než se nudím v tom dokonale vyhlazeném. (Neříkám že tahle hra něco z toho má) Už roky nebrečím nad grafikou ale je mi smutno z toho že se jí všechno podřizuje takže hry jsou hlavně o obrázcích než o příběhu a hrací době. A bude hůř. Nemá to být výsměch věku jen tomu uvažování a hodnotám protože v tom vidím sebe to staré já které dnes považuju za vtipné. :D

Chepa: No to já nevím jak je to náročné já to prostě zapnu a jedu :D Pak buď koupím nebo mažu.
skylinesskylines11568
    13.2.2013 15:39
skylines

ACzeMiky: Tak to není ale jsou prostě věci z kterých člověk vyroste. Taky jsem byl takoví že jsem chtěl mít všechno na maximální detaily ale časem mě to přešlo a když se podívám zpět na to jaký jsem byl trapák tak mi je to prostě k smíchu. Dneska se chci hlavně bavit a to že tady ta textura je trochu mázlá nebo že tenhle šroubek u nohy stolu v temném koutě je hranatý tak to už mi svět nezboří. Radši se bavím v hranatém prostředí než se nudím v tom dokonale vyhlazeném. (Neříkám že tahle hra něco z toho má) Už roky nebrečím nad grafikou ale je mi smutno z toho že se jí všechno podřizuje takže hry jsou hlavně o obrázcích než o příběhu a hrací době. A bude hůř. Nemá to být výsměch věku jen tomu uvažování a hodnotám protože v tom vidím sebe to staré já které dnes považuju za vtipné. :D

Chepa: No to já nevím jak je to náročné já to prostě zapnu a jedu :D Pak buď koupím nebo mažu.

ACzeMiky   1x   skylines: Děcko nejsem. Jak to tak vypadá, tak když jsi měl 18 narozeniny, ego ti stouplo na rekordní úroveň, jelikož se teď očividně považuješ za dospěláka. Pokud ten věk nemáš jen tak pro parádu. Jenže o dospělé povaze hovoří spíš chování a machrovat, že někomu už 18 bylo, jakoby ti ostatní byli podřadní, to mi jako dospělé chování nepřijde.ACzeMikyaczemiky13579    13.2.2013 14:33 ACzeMiky

skylines: Děcko nejsem. Jak to tak vypadá, tak když jsi měl 18 narozeniny, ego ti stouplo na rekordní úroveň, jelikož se teď očividně považuješ za dospěláka. Pokud ten věk nemáš jen tak pro parádu. Jenže o dospělé povaze hovoří spíš chování a machrovat, že někomu už 18 bylo, jakoby ti ostatní byli podřadní, to mi jako dospělé chování nepřijde.

Chepa    skylines - neresim to jak to vypada ale de o to ze to vypada jako prdel a je to narocnejsi jak Far Cry 3 a ostatni High end titulyChepachepa9532    13.2.2013 14:22 Chepa

skylines - neresim to jak to vypada ale de o to ze to vypada jako prdel a je to narocnejsi jak Far Cry 3 a ostatni High end tituly

skylines    Jaj děcka zase řeší grafiku. To je ten nejmenší problém téhle hry. :Dskylinesskylines11568    13.2.2013 14:20 skylines

Jaj děcka zase řeší grafiku. To je ten nejmenší problém téhle hry. :D

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole