Uživatel nepřihlášen
   

Injustice: Gods Among Us – chybí ti něco super?

Úterý 16.4.2013 15:00 - Autor: Michal "Mendys" Maliarov - Rubrika: Recenze Recenze Injustice: Gods Among Us

Dlouho očekávaná bojovka, sjednocující všechny oblíbené superhrdiny DC Comis, je tu a NetherRealm opět dokazuje, že bitky umí na výbornou.

Recenze hry z PS3 verze

Kluci z NetherRealm nás rozmazlují. Před dvěma lety potěšili všechny fanoušky krváku Mortal Kombat, když přinesli novodobé a řádně brutální ztvárnění oblíbené bojové série. Nyní se vrhli na další věhlasné bijce, tentokrát z komiksového univerza DC. Neříkejte, že jste si tajně nepřáli, aby si na vaší televizi dali po držce Batman a Superman, případně Wonder Woman rozcupovala Harley Quinn. Souboje superhrdinů mají zkrátka něco do sebe a právě proto byla nová bojovka Injustice přijata s nadměrným očekáváním. Jak ale dopadla?

...
Délka: ...
Injustice: Gods Among Us – Launch trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Paralelní trable

Pokud jsme se v Mortal Kombatu něčemu naučili, je to fakt, že bojovky nemusí nutně mít odfláklý příběh, a pokud se na to jde ze správné strany, může vás zlákat nejen multiplayer a mlácení kámoše. Příběh tu navíc vzdává nostalgický holt počátečním pokusům studia v tomto žánru (Mortal Kombat vs. DC Universe pozn. redakce) a hodí nás přímo do chumlu konfliktu superhrdinů a superpadouchů. Metropolis je v nesnázích, Joker kdesi obstaral atomovou bombu a hodlá ji se vším úsměvem odpálit, těsně před neplechou se však cosi udá. Hrdinové jsou přeneseni do paralelního vesmíru, kde narazí na své dvojníky a zcela jinou Metropoli, než na kterou jsou zvyklí. A rozhodně je nikdo nebude vítat s otevřenou náručí.Detaily příběhu tu rozpitvávat nehodlám, abyste si užili aspoň nějaké překvapení, nápad paralelních dimenzí a bojů dvojníků však rozhodně hře prospěl a osvěží více, než obyčejná premisa ve stylu „dobro vs zlo“. Příběhu nechybí nějaký ten emocionální podtext a mnohé události vlastně dávají smysl z celkového měřítka DC Comics (ostatně NetherRealm se s nimi podílel na sepisování scénáře). Příběh ale překvapivě berte spíše jako pokročilejší tutoriál, který vás provede většinou postav z tučného seznamu a pořádně naučí základy, které možná v úvodním tutoriálu nestihnete pobrat. Ať už se Injustice snaží bránit svým kořenům jak chce, je stále především o souboji mezi hráči.

Battles je klasickým žebříčkem, kdy postupujete jednotlivými bojovníky až k Supermanovi.

V mžiku ale proleťme ostatními módy, které hra nabízí. Kromě příběhu, tréninku a klasických bojů jeden na jednoho bych vytkl především dva další – Battles a STAR Labs. První jmenovaný je klasickým žebříčkem, kdy postupujete jednotlivými bojovníky až k Supermanovi. Zajímavostí tohoto módu jsou především filmečky na konci, které jsou unikátní u každé postavy a vypráví, co se s jedinci stalo po skončení příběhu. Rozhodně zajímavý způsob, jak donutit hráče vyzkoušet všechny hrdiny, který funguje.


STAR Labs je pak snůškou všemožných mini-her se svými mini-příběhy, který nemá se souboji jako takovými nic společného. Stejně, jako v případě Mortal Kombatu tu naleznete šílené kreace, nápady a blbůstky, které sice potěší, ale především slouží jako místo pro vydělávání bodů. Ano, i zde nechybí bonusy z Archívu, které odemykáte nasbíranými body. K mání jsou artworky, oficiální hudba ze soundtracku, alternativní kostýmy a mnohé další. Bojovat se tedy vyplatí, stejně jako v případě Krypty z MK tu je tuna odemykatelných bonusů, množství z nich navíc využijete i v dalších zápasech.

Na první pohled se Injustice hraje naprosto stejně jako nejnovější Mortal Kombat.

Velmi mi však chyběl Tag Team, který vývojáři mohli bez potíží přenést i sem.

Agresivní taktika

Ač s podivem, hratelnost Injustice je nejen rychlejší a agresivnější, ale také taktičtější, než v případě Mortal Kombatu. Možná si říkáte, jak tyto dva prvky jdou dohromady. Vězte, že na to má vliv hned několik faktorů – různorodost bojovníků, množství specifických komb a pohybů a několik chuťovek, o kterých si více povíme později. Na první pohled se Injustice hraje naprosto stejně jako kolega. Bojujete ve 2D prostoru s interaktivním 3D prostředím, což eliminuje nepotřebné matení s pohybem, k dispozici je několik druhů úderů, které lze větvit do komb a každá má svou unikátní schopnost. Flash dokáže zpomalit čas, Wonder Woman vytasit meč a štít, Superman krátkodobě zvýšit fyzickou sílu atd. Klíčem k úspěchu je nejen dobré načasování komb, ale především taktický boj. Jako nikdy dříve totiž závisí na tom, kdy si stihnete všimnout interaktivního okolí, kdy stihnete využít bonusovou schopnost či jak dobře umíte větvit komba na to, abyste nedali soupeři vůbec žádnou šanci. Přitom hra se hraje velmi jednoduše a navíc skvěle vypadá ze strany, i když dokonale neovládáte všechny pohyby.Standardní údery a speciální schopnosti jsou doplněny několika dalšími prvky. X-Ray útoků se bohužel nedočkáte, zaměnily je však super schopnosti. Po naplnění ukazatele síly, který můžete mimo jiné využít i pro zesílení klasických útoků, můžete aktivovat svůj super úder. Ten, pokud není zblokován, spustí luxusní animaci, ve které si soupeře agresivně podáte, a ubere značnou část zdraví. Super údery jsou však spíše třešničkou na dortu, opravdovým králem bojů je interaktivní prostředí.

Každé prostředí má několik vrstev, mezi kterými se lze nedobrovolně pohybovat. Stačí dojít na okraj, a pokud dobře trefíte spodní hák, vykopnete soupeře do další arény.

Ano, nejedná se o nic nového a interaktivita v arénách už tu byla dříve. Injustice ji však využívá dokonale. V každém prostředí naleznete mnoho prvků, které lze využít v boji. Utrhněte trubku pro únik páry, vyrvěte sochu a hoďte ji, případně protrhněte nádrž s vodou a umyjte dotěrného soupeře. Kromě toho prostředí každá postava využije jinak. Atletické postavy používají překážky k saltům a úskokům, silné postavy je jednoduše vyrvou ze země, ostatní je využijí jen zčásti. To přispívá k věrohodnosti a především zvyšuje unikátnost postav. Když už jsme u těch arén, nemůžu opomenout ani jejich vrstvení. Každé prostředí má totiž několik vrstev, mezi kterými se lze nedobrovolně pohybovat. Stačí dojít na okraj, a pokud dobře trefíte spodní hák, vykopnete soupeře do další arény. Také zde nechybí animace přechodu, kdy se chudáci omlácejí o vše možné v dosahu.


Jak už jste tedy pochopili, boje jsou extrémně různorodé, rychlé, agresivní a překvapivě i dostatečně strategické. Fatality mi tak ani moc nechyběly, a když už jsem si myslel, že jsem narazil na vše, představil se mi systém sázek. Kdykoliv během boje můžete stisknout kombinaci kláves a obě postavy vyberou jednu z oblastí ukazatele síly, v závislosti na jeho naplnění. Poté se rozeběhnou proti sobě a v brutálním super zákroku rozdrtí vše okolo. Systém sázek pak vypočítá, kdo měl více naplněný ukazatel a podle toho přidá, nebo ubere zdraví dotyčnému. Jedná se o skvělý způsob, jak si v úzkých zachránit zadek, případně zcela zdecimovat soupeře bez větší námahy.

Pro každého něco

Velmi mě potěšilo, nakolik rozdílné postavy ve výsledku jsou. Seznam bijců čítá úctyhodných 24 postav a kromě zcela očekávaných oblíbenců, jako je Superman, Batman, Flash, Wonder Woman či Green Lantern, nalezneme i méně známé a o to více lákavé exempláře. Zajímavě vypadá například Hawkgirl, Black Adam či řecký bůh války Ares. Pravděpodobně největším překvapením je Aquamen, se kterým komiksový svět neustále vytírá podlahu. Vývojářům se z něj totiž podařilo vytvořit zdatného a dosti akčního bojovníka, s nímž si rádi projdete nejeden zápas. Respekt.Mnohem podstatnější je ale fakt, že každý bojovník je jiný. Jistě, většina se dělá na atletické, odolné, případně přímočaré a agresivní, každý ale vlastní svůj unikátní styl boje, svá vlastní komba, super pohyby a dokonce i svůj způsob využití okolí. NetherRealm vždy uměl dokonale detailně přenést duch hrdinů do hry a v Injustice se mu to povedlo perfektně. Dokonce i Joker se předvedl na výbornou a Mark Hamill nijak neschází. Jediné, co dokáže trochu udivit, je samotné rivalství mezi hrdiny, kteří by teoreticky neměli mít nic společného. Přece jen vypadá divně, když s hubenou Harley Quinn vytřete podlahu se Supermanem, jinak by to ale ani nešlo. Postavy jsou maximálně vyrovnané a využívají svých silných stránek. Pokud by navíc někteří byli příliš silní, nejspíše by to zamávalo s rovnováhou bojů.

Arény už tak extrémně různorodé nejsou a z větší části nabízejí městské prostředí. Především díky několika úrovňové struktuře a maniakálnímu smyslu pro detail ale zcela postačí a z celkového počtu 15 arén si jistě vybere každý.


Těžko na cvičišti

Jak jsem poznamenal výše, singleplayer v bojovkách většinou slouží jako prodloužený tutoriál a časem se stejně vydáte do multiplayeru. Napřed si navrhnete svou vlastní herní kartu, jejíž součásti si také odemykáte díky nasbíraným bodům, a poté se vydáte do lobby. Vývojáři se od minula poučili a značně vylepšili některé klíčové prvky, jako je stabilita serverů a Theatre mód, hvězda večera z Mortal Kombatu.

Skvělým dodatkem jsou sázky, které vám mohou vydělat bodíky, i když nebojujete a pouze sledujete akci, a které přidávají nějaké to dění do místnosti i pro diváky.

Nabídka je standardní, nechybí souboje jeden na jednoho či Survival, což je v zásadě snaha dostat se co nejdále bez regenerace života. V lobby se můžete připojit do existujících místností, případně si vytvořit svou vlastní a pozvat do ní přátele.

Mnohem zajímavější je však mód King of the Hill, spojený s divadelním módem, přeneseným z Mortal Kombatu. V místnosti se sejde určitý počet hráčů (většinou 7), kteří sází a sledují souboj na obrazovce před sebou. Vítěz zůstává a musí čelit dalším vyzývatelům, dokud nebude poražen a nahrazen, případně vydrží a bude „korunován“. Skvělým dodatkem jsou sázky, které vám mohou vydělat bodíky, i když nebojujete a pouze sledujete akci, a které přidávají nějaké to dění do místnosti i pro diváky. Právě zde zkysnete nejdelší možnou dobu a v zásadě se jedná o důvod, proč si Injustice vůbec pořizovat. Příběh totiž časem dohrajete, kostýmy odemknete a bosse porazíte. Co dál? Vyrazíte do multiplayeru a budete měřit síly s hráči z celého světa. Tak se mi to líbí.Detaily nadevše

Injustice, stejně jako v případě Mortal Kombatu, není ani tak o grafických orgiích, jako spíše preciznosti a detailech. Z grafické stránky si nejspíše na zadek nesednete, co ale dokáže vyvolat úctu, jsou především perfektně vymodelované a detailní postavy, které mají svůj charakter a jiskru, stejně jako nádherná a propracovaná prostředí. Souboje mají vždy neuvěřitelný náboj, okolí se bortí, lustry padají a hráč má opravdu pocit, že proti sobě stanuli dva superhrdinové. Takový pocit nedokázal navodit ani Mortal Kombat, ani žádná jiná bojovka, kterou jsem dodnes měl možnost hrát. Injustice zkrátka boduje v celkové atmosféře a prezentaci, také výtvarný styl je perfektní. NetherRealm opět dokazuje, že je v detailech přeborník.

Špatně na tom není ani zvuková stránka. Hudba je spíše sporadická a samozřejmě epická, menu je zpracováno luxusním způsobem. Mnohem více potěší dobře nadabované postavy. Každému hrdinovi hlas opravdu sedí a nikdy jsem neměl pocit, že by jej měl nadabovat někdo jiný. Superman není pisklavý, Aresovi nechybí dunivý bas a vše prostě sedí. Nelze si stěžovat.


Trefa do černého

Ve výsledku hodně záleží na tom, zda patříte mezi fanoušky komiksových superhrdinů, jelikož se veškeré dění a hratelnost točí právě kolem nich. Ať už ale preferujete jakýkoliv styl bojovek, Injustice je jednou z nejlepších ve svém oboru a zdatně pokračuje v úspěchu, stanoveném novodobým Mortal Kombatem. Rozhodně bychom uvítali několik prvků navíc, jinak ale titul zaškrtává všechny potřebné boxy a nabízí atmosférickou, akční a perfektně zpracovanou bojovku s oblíbenými superhrdiny. Není co řešit, tohle musíte mít.

Injustice: Gods Among Us vychází v pátek pro PlayStation 3 a Xbox 360. Wii U verze byla o týden odložena.

Injustice: Gods Among Us na PS3, Xbox 360, Wii UHodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Injustice: Gods Among Us
» Více o hře
Líbí se nám
  • skvělé využití licence
  • atmosférické rvačky
  • odlišní a unikátní bojovníci
  • kupa bonusového obsahu
  • dlouhá životnost
  • mód King of the Hill
  • maniakální smysl pro detail
Vadí nám
  • absence Tag Teamu
  • převážně městské arény
Verdikt: Pokud si rádi dáte s kamarádem virtuálně po držce a dlouho prahnete po bojovce, kde se sejdou všichni oblíbení superhrdinové, pak už nehledejte. Injustice vám dá vše, co od podobného titulu vyžadujete, a ještě přidá kupu bonusů navíc. Jsme zvědaví, co tvůrci vymyslí příště.
Hru ohodnotilo také 62 čtenářů průměrnou známkou 8.2/10.
Chepa (7), Draxxicz (10), Kamikaze Ninja (9), CrownCz (9), HoloCron (9), Bam007 (8), gocek.tigr (9), Crazy007 (8), jakil12 (8), stihac10 (10), MateuM (8), finghrulin (9), Enemy_001 (8), Bogi_cze (8), Elli[CZE]k (9), Johny M. (6), fatush1 (9), VencaBrouk (10), Raden (8), 0celot (7), NeoBlade (9), yugo (9), Maxiklos (9), Rezet (8), Krylow (10), kikikimikiki (8), nero (10), Kakttus (9), cameelek (8), Bruce Wayne (10), dusty (8), Skallagrim (10), AsuraCzech (8), FootballFan123 (8), lubo.dante (5), cajteekanee (10), MultiScorey (8), MoSHt.CZ (8), hunterak (7), tomito007 (8), TheDave (7), Jakoubek (9), tiberian23 (8), ElectroTano (8), klesla (6), davidkkk (5), Atramil (8), Kill3r 367 (9), Radegastr (7), Exiperus (8), matroš (10), Modras (8), TwoFace (9), garrett0901 (8), JackTwoFace (7), stuntman (5), barlow (8), Foxik09 (9), Golradir (9), lolin666 (8), havlajs (8), Theogreel (7)
Před vydáním hru ohodnotilo 9 čtenářů průměrnou známkou 7.7/10.
MILDAman-3000 (10), Redpoint1 (5), Marek77 (9), Lootmaster (9), Logistics (8), Spiker (10), Hades47 (6), corey26 (4), Davelek (8)
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Injustice: Gods Among Us na PC, PS4, PS3, Xbox 360, Wii UScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us Screenshot ze hry Injustice: Gods Among Us

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Injustice: Gods Among Us – chybí ti něco super?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Oghurak    Nenajde se nekdo kdo ma tudle pecku na PS4 ? Potreboval bych udelat tu buddy trophy a nikoho neznam... , kdyby byl nekdo ochoten mi pomoct, je to otazka 2 minut, napsite :) DikOghurakoghurak25561    13.1.2014 07:25 Oghurak

Nenajde se nekdo kdo ma tudle pecku na PS4 ? Potreboval bych udelat tu buddy trophy a nikoho neznam... , kdyby byl nekdo ochoten mi pomoct, je to otazka 2 minut, napsite :) Dik

Echosword    Nevim no, DC mám celkem rád, ale bojovky nejsou můj šálek kafe, takže asi nic. Ale vypadá to dobře, fanouška žánru a DC hrdinů to bavit asi bude.Echoswordechosword12986    17.4.2013 11:18 Echosword

Nevim no, DC mám celkem rád, ale bojovky nejsou můj šálek kafe, takže asi nic. Ale vypadá to dobře, fanouška žánru a DC hrdinů to bavit asi bude.

Chepa   2x   Hraju to a prijde mi to jako totalní kopírka Mortal Combat ... proste pohyby postav, styl ovládání, specialni komba ...Chepachepa9532    16.4.2013 23:00 Chepa

Hraju to a prijde mi to jako totalní kopírka Mortal Combat ... proste pohyby postav, styl ovládání, specialni komba ...

Altair28   1x   Jo na to sem zapomněl (naštěstí) . Capcom byl tímhle vždycky nechvalně známej ale to co udělali u SFxT byla hrozná nechutnost. A ani ta hra zas tak dobrá nebyla.Altair28altair288947    16.4.2013 22:24 Altair28

Jo na to sem zapomněl (naštěstí) . Capcom byl tímhle vždycky nechvalně známej ale to co udělali u SFxT byla hrozná nechutnost. A ani ta hra zas tak dobrá nebyla.

MoRt8   1x   Zapomněls na Street Fighter X Tekken, kde byli DLC postavy už na původním instalačním disku hry, ale za další prachy ti je uvolnili o nějakej měsíc později. Nicméně hra už byla v rozšířené (rozuměj normální) verzi hotová v době vydání. Tam mi to už opravdu přišlo na právní hraně platit za obsah DVD, které jsem zakoupil, hned dvakráte.MoRt8mort88219    16.4.2013 22:18 MoRt8

Zapomněls na Street Fighter X Tekken, kde byli DLC postavy už na původním instalačním disku hry, ale za další prachy ti je uvolnili o nějakej měsíc později. Nicméně hra už byla v rozšířené (rozuměj normální) verzi hotová v době vydání. Tam mi to už opravdu přišlo na právní hraně platit za obsah DVD, které jsem zakoupil, hned dvakráte.

Altair28    Tommo: myslím že tady to as tolik nehrozí, Mortal Kobat měl pár dlc, ale ty za to opravdu stáli a nepřidávali až tolik, že by komplete edition byla úplně jiná. Rozhodně to nebude na úrovni Capcomu, kde i 3 roky po vydání vychází nová a nová verze té stejné hry.Altair28altair288947    16.4.2013 22:17 Altair28

Tommo: myslím že tady to as tolik nehrozí, Mortal Kobat měl pár dlc, ale ty za to opravdu stáli a nepřidávali až tolik, že by komplete edition byla úplně jiná. Rozhodně to nebude na úrovni Capcomu, kde i 3 roky po vydání vychází nová a nová verze té stejné hry.

Tommo    Moc se mi to líbí, dlouhou dobu přemyšlim o koupi, ale bohužel cítím ve vzduchu microtransakce. Do půl roka super a do roka ultimatní verzi, kde budou přibývat postavy mapy atd. Tohle mě u bojovek v poslední době dost mrzelo. Dám příklad : rok čekám na Marvel vs Capcom, jako fanda předobjednám za nemalí peníz a behem tří, čtyř měsíců vyšlou do světa ultimatní verzi. Takže abych si opět připravil peneženku jestli chci mít hru ¨kompletní¨. To samí Street Fighter 4--Super Street Fighter 4--Super street Fighter arcade edition 4. . , Mortal kombat-Mortal kombat Komplet edition. Blazzblue calamity trigger-Blazzblue continuum shift-Blazzblue contunuum shift extend. . Hru si určitě pořídím, jen počkám až vydají svoji kompletní práci a né jen polovinu za plnou cenu. .Tommotommo12840    16.4.2013 21:24 Tommo

Moc se mi to líbí, dlouhou dobu přemyšlim o koupi, ale bohužel cítím ve vzduchu microtransakce. Do půl roka super a do roka ultimatní verzi, kde budou přibývat postavy mapy atd. Tohle mě u bojovek v poslední době dost mrzelo. Dám příklad : rok čekám na Marvel vs Capcom, jako fanda předobjednám za nemalí peníz a behem tří, čtyř měsíců vyšlou do světa ultimatní verzi. Takže abych si opět připravil peneženku jestli chci mít hru ¨kompletní¨. To samí Street Fighter 4--Super Street Fighter 4--Super street Fighter arcade edition 4. . , Mortal kombat-Mortal kombat Komplet edition. Blazzblue calamity trigger-Blazzblue continuum shift-Blazzblue contunuum shift extend. . Hru si určitě pořídím, jen počkám až vydají svoji kompletní práci a né jen polovinu za plnou cenu. .Komentář byl autorem naposledy upraven 16.4.2013 21:42

Původní verze před úpravami:Moc se mi to líbí, dlouhou dobu přemyšlim o koupi, ale bohužel cítím ve vzduchu microtransakce. Do půl roka super a do roka ultimatní verzi, kde budou přibývat postavy mapy atd. Tohle mě u bojovek v poslední době dost mrzelo. Dám příklad : rok čekám na Marvel vs Capcom, jako fanda předobjednám za nemalí peníz a behem tří, čtyř měsíců vyšlou do světa ultimatní verzi. Takže abych si opět připravil peneženku jestli chci mít hru ¨kompletní¨. To samí Street Fighter 4--Super Street Fighter 4--Super street Fighter arcade edition 4. . , Mortal kombat-Mortal kombat Komplet edition. Hru si určitě pořídím, jen počkám až vydají svoji kompletní práci a né jen polovinu za plnou cenu. .

Hades47    hral som demo ale nejako ma to neuchvatiloHades47hades474603    16.4.2013 20:51 Hades47

hral som demo ale nejako ma to neuchvatilo

Spiker    Tak to je luxu, už od začátku se mi to hodně líbí. Škoda, jako u všeho, že to není na pc! Tohle je zrovna bojovka, kterou bych siu extrémně rád zahrál. Doufám, že vyjdou nějaká dlc s dalšími postavami, ať se je na co dívat na YT. Něco podobného bych uvítal s Marvel postavami, ty mám raději, to by byla bomba.Spikerspiker9010    16.4.2013 20:13 Spiker

Tak to je luxu, už od začátku se mi to hodně líbí. Škoda, jako u všeho, že to není na pc! Tohle je zrovna bojovka, kterou bych siu extrémně rád zahrál. Doufám, že vyjdou nějaká dlc s dalšími postavami, ať se je na co dívat na YT. Něco podobného bych uvítal s Marvel postavami, ty mám raději, to by byla bomba.

shaak    Ice Golem: mohli vzít prostě jednu a tu samou postavu se stejným stylem boje, pohyby a nahodit na ni jen jiný skin...shaakshaak13196    16.4.2013 20:03 shaak

Ice Golem: mohli vzít prostě jednu a tu samou postavu se stejným stylem boje, pohyby a nahodit na ni jen jiný skin...

MoRt8   2x   Mendys : : : Ona taky ta "stejnost" může být mnohdy trochu mylná. U Street Fightera si každý stěžuje, že Ryu, Ken, Akuma a Dan jsou stejní, ale když se dostaneš trochu pod povrch, zjistíš, jak diametrálně odlišnej přístup každá postava vyžaduje. Problém Injustice je spíš v tom, že je stené jako Mortal Kombat. Jinak na bojovkách, které se dokázaly etablovat mě vždycky nejvíc fascinovala jejich evoluce po vydání, kdy ani sami tvůrci nemají ponětí, co vlastně vydali a co z jejich hry dokážou špičkoví hráči během řekněme 5-ti letého cyklu vlastně vymáčknout. Průběžný balanc jednotlivých postav a talent a fantazie některých hráčů dokážou někdy posadit na prdel i samotné tvůrce. To u jiných žánrů nebývá pravidlem.MoRt8mort88219    16.4.2013 19:16 MoRt8

Mendys : : : Ona taky ta "stejnost" může být mnohdy trochu mylná. U Street Fightera si každý stěžuje, že Ryu, Ken, Akuma a Dan jsou stejní, ale když se dostaneš trochu pod povrch, zjistíš, jak diametrálně odlišnej přístup každá postava vyžaduje. Problém Injustice je spíš v tom, že je stené jako Mortal Kombat. Jinak na bojovkách, které se dokázaly etablovat mě vždycky nejvíc fascinovala jejich evoluce po vydání, kdy ani sami tvůrci nemají ponětí, co vlastně vydali a co z jejich hry dokážou špičkoví hráči během řekněme 5-ti letého cyklu vlastně vymáčknout. Průběžný balanc jednotlivých postav a talent a fantazie některých hráčů dokážou někdy posadit na prdel i samotné tvůrce. To u jiných žánrů nebývá pravidlem.

Mendys    Ice_Golem: Jasně, ale to neznamená, že to nemohli posrat. Vem si Tekken, tam máš 30 bojovníků a polovina jsou přes kopírák. I když mají rozdílné bojové styly a další výmysly. Je to i o tom, jak vývojáři s licencí naloží.Mendysmendys5    16.4.2013 18:35 Mendys

Ice_Golem: Jasně, ale to neznamená, že to nemohli posrat. Vem si Tekken, tam máš 30 bojovníků a polovina jsou přes kopírák. I když mají rozdílné bojové styly a další výmysly. Je to i o tom, jak vývojáři s licencí naloží.

Ice Golem    Mendys: Ano, každý superhrdina je odlišný, ale to není zásluha NetherRealm ale DC, protože vývojáři si je od DC vypůjčili...Ice Golemice-golem9641    16.4.2013 18:33 Ice Golem

Mendys: Ano, každý superhrdina je odlišný, ale to není zásluha NetherRealm ale DC, protože vývojáři si je od DC vypůjčili...

Mendys    Amoonra: V bojovkách máš často tunu bojovníků, každý z nichž je kopií toho druhého. Takže opravdová odlišnost bojovníků je důležitá. A co se městských arén týče, mohli tam dát více originálních map, jako v případě Mortal Kombatu. Opomenu-li "velín" na oběžné dráze, který vypadá zajímavě, ostatní mapy jsou většinou v ulicích. Určitě šlo vymyslet více originálních map že :)Mendysmendys5    16.4.2013 17:56 Mendys

Amoonra: V bojovkách máš často tunu bojovníků, každý z nichž je kopií toho druhého. Takže opravdová odlišnost bojovníků je důležitá. A co se městských arén týče, mohli tam dát více originálních map, jako v případě Mortal Kombatu. Opomenu-li "velín" na oběžné dráze, který vypadá zajímavě, ostatní mapy jsou většinou v ulicích. Určitě šlo vymyslet více originálních map že :)

Ice Golem    Amoonra: Ono je v tom hodnocení víc podivností...Ice Golemice-golem9641    16.4.2013 17:10 Ice Golem

Amoonra: Ono je v tom hodnocení víc podivností...

Amoonra   2x   Nechci nějak rýpat, ale zařadit "odlišní a unikátní bojovníci" jako plus, je trochu kravina, jelikož každý hrdina je HRDINA... Prostě mi to přijde jako kravina dávat, když už jeden plus je za "super využití licence"...Amoonraamoonra11414    16.4.2013 17:08 Amoonra

Nechci nějak rýpat, ale zařadit "odlišní a unikátní bojovníci" jako plus, je trochu kravina, jelikož každý hrdina je HRDINA... Prostě mi to přijde jako kravina dávat, když už jeden plus je za "super využití licence"...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

shaak    Osobně bych dal o stupeň méně, ale jinak pěkná hra a recenze :)shaakshaak13196    16.4.2013 16:58 shaak

Osobně bych dal o stupeň méně, ale jinak pěkná hra a recenze :)

Andrea   1x   Jako tesila jsem se fakt hodne, to uznavam, ale 9 toz to je jak pro hru roku ktera je necim nova a originalni, plna napadu ktere nikde nebyly.... jako mi to neva, bojovky muzu, akorat me posledni dobou zarazi hodnoceni her zde na Zingu.... :thumbup:Andreaandrea14123    16.4.2013 16:53 Andrea

Jako tesila jsem se fakt hodne, to uznavam, ale 9 toz to je jak pro hru roku ktera je necim nova a originalni, plna napadu ktere nikde nebyly.... jako mi to neva, bojovky muzu, akorat me posledni dobou zarazi hodnoceni her zde na Zingu.... :thumbup:

Alfajk    kdyz tohle muze dostat 9/10 tak se prestavam divit, ze bioshock je prej "hra roku"...boze, kam to ti recenzenti dotahli...Alfajkalfajk16671    16.4.2013 16:35 Alfajk

kdyz tohle muze dostat 9/10 tak se prestavam divit, ze bioshock je prej "hra roku"...boze, kam to ti recenzenti dotahli...

OMG&WTF   4x   Hra je to dobrá, ale zase tak super, že by měla dostat 9, to ne. Prostě průměrná bojovka ve stylu nového Mortal Kombatu - no aby taky ne, když se na vývoji podílela stejná společnost (NetherRealm Studios) 8-)OMG&WTFomgwtf17567    16.4.2013 16:31 OMG&WTF

Hra je to dobrá, ale zase tak super, že by měla dostat 9, to ne. Prostě průměrná bojovka ve stylu nového Mortal Kombatu - no aby taky ne, když se na vývoji podílela stejná společnost (NetherRealm Studios) 8-)

ScorpionMK11   1x   Ice Golem - Myslím že metropolis...:)ScorpionMK11scorpionmk116223    16.4.2013 16:07 ScorpionMK11

Ice Golem - Myslím že metropolis...:)

Ice Golem   1x   převážně městské arény v mínusech ? A kde by asi tak superhrdinové měli bojovat, když například u Bata je to Gotham City a u Supermana je to Metropolis (díky Scorpione :D ) prostě každý hrdina má ''svoje'' město, takže jde očekávat, že se bude bojovat převážně ve městechIce Golemice-golem9641    16.4.2013 16:03 Ice Golem

převážně městské arény v mínusech ? A kde by asi tak superhrdinové měli bojovat, když například u Bata je to Gotham City a u Supermana je to Metropolis (díky Scorpione :D ) prostě každý hrdina má ''svoje'' město, takže jde očekávat, že se bude bojovat převážně ve městechKomentář byl autorem naposledy upraven 16.4.2013 16:16

Původní verze před úpravami:převážně městské arény v mínusech ? A kde by asi tak superhrdinové měli bojovat, když například u Bata je to Gotham City a u Supermana jiné město (teď nevím jak se jmenuje, supermana nemusím :D )

milda199604   2x   "převážně městské arény" WTFmilda199604milda19960415319    16.4.2013 15:37 milda199604

"převážně městské arény" WTF

Logistics    Pohyby a komba mi přišli trochu nedodělané, jako než u konklurenčních bojovek viz DOA 5Logisticslogistics4583    16.4.2013 15:33 Logistics

Pohyby a komba mi přišli trochu nedodělané, jako než u konklurenčních bojovek viz DOA 5

guuk   1x   to vypada vazne luxusneguukguuk7463    16.4.2013 15:22 guuk

to vypada vazne luxusne

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 

Wulverblade

Recenze - 16.2.2018
 
Wulverblade

Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Railway Empire

Recenze - 14.2.2018
 
Railway Empire

Poznejte složitost železniční dopravy i americkou historii a vybudujte si své vlakové impérium.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole