Uživatel nepřihlášen
  

L.A. Noire – otázky a odpovědi

Pondělí 17.1.2011 14:00 - Autor: Michal "Mendys" Maliarov - Rubrika: Speciály Speciál L.A. Noire

Těšíte se na detektivku od Rockstaru stejně, jako my? Pak vás budou určitě zajímat novinky, o které se vývojáři podělili ve svém dotazníku od samotných hráčů.

...
Délka: ...
L.A. Noire - Technology Behind Performance Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

L.A. Noire se chystá do prodeje již na jaře tohoto roku a stále toho o titulu mnoho nevíme. Jeronimo Barrera a Brendan McNamara z vývojářského studia Rockstar se posadili a odpověděli několika šťastlivcům na jejich otázky, které měli možnost posílat hráči z celého světa.

Q: Jsem velký fanoušek noirových filmů. Myslím, že je skvělé, že se někdo konečně pustil i do herního zpracování tohoto žánru. Najdeme ve hře nějaké odkazy na známé klasiky a noir filmy? Nebo jen kriminální scénu celkově?

BM: Ve hře je odkazů na noir filmy nespočet, pokud jste opravdovým fanouškem. Hra je inspirována velkým počtem klasik z kinematografie i literatury. Inspirovali jsme se vším od Naked City, který vytvořil policejní procedury, až po více temná díla jako Detour či L.A. Confidential. Úplný seznam zveřejníme v nejbližší době na oficiálních stránkách.Q: Jací spisovatelé inspirovali L.A. Noire? Z traileru je hodně cítit James Ellroy. Někdo další? Dennis Lehane? Raymond Chandler? Dashiell Hammett?

BM: Mám dva americké oblíbence: Jamese Ellroye pro jeho skvělé příběhy a dialogy, a Jamese Lee Burke pro jeho prózu. Jako teenager jsem hodně četl Chandlera, Hammetta a Josepha Caina. L.A. Noire se snaží zavděčit všem těmto legendám.

Q: Slyšel jsem, že ve hře bude několik způsobů, jak řešit případy. Budou více zdatní detektivové ve hře odměnováni za to, že našli stopu rychleji?

JB: Cílem hry je být tím nejlepším detektivem, kterým jen můžete být, takže každá záhada dříve nebo později spěje k tomu, že ji rozluštíte správně a stoupnete v žebříčku úspěchu LAPD. Jak se k řešení dostanete závisí na volbách, které během případu vyberete, díky čemuž se vydáte určitou cestou. Každý případ má samozřejmě několik možností řešení i postupování. Vaše efektivita se bude měřit tím, jak rychle dokážete po nalezení další stopy udělat krok dopředu. Průzkum na místě vraždy je jen jedna ze součástí hádanky.

Nalezení různých stop může vést k jiným cestám a lokacím, jež pro změnu nabídnou nové možnosti, jak řešit případ. Ale to je pouze část výzvy. Během výslechů musí hráč správně přečíst a odhadnout reakci podezřelého, aby z něj dostal co nejvíce informací. Musí vědět, jaké důkazy má předložit a kdy přesně, aby měl výslech smysl. Je to věda.Q: Byli někteří herci vystrašeni možnostmi analytické místosti (3D focení)? Nebo byli naopak příjemně překvapeni, co ta technologie dokáže?

BM: Myslím, že všichni herci vidí videohry jako jejich další skvělou příležitost. Jako něco, co lichotí jejich filmové a televizní kariéře. Mnohým hercům jsme představovali snímací technologii poprvé. MotionScan pro ně byl dokonce ještě významnější, protože byla tato technologie využita poprvé a my se teprve učili, jak s ní pracovat. Herečka Erika Heynatz, která hraje jazzovou zpěvačku Elsu Lichtman, popsala tento proces jako „z jiného světa.“

Je to také pořádná výzva ve srovnání s klasickým motion-capturingem, kde je snímáno hodně pohybu a ruchu. Tady je veškeré herecké umění od krku nahoru. Reakce všech na to, jak vypadají ve hře však stála za to.

Q: Kolik hodin dialogů bylo pro L.A. Noire nahráno? Nakolik variabilní jsou samotné rozhovory pro opětovné hraní?

BM: Zaznamenali jsme přes 50 hodin dialogů, vše s využitím technologie MotionScan. Rovná se to přibližně dvoum plnohodnotným sezónám televizního seriálu. Každý případ má své vlastní zvraty a překvapení v závislosti na tom, jak postupujete výslechem. To vám samozřejmě dává dost možností, jak titul hrát znovu a zcela jinak.Q: Bude technologie MotionScan v budoucnu využita i v dalších hrách od Rockstaru? Nebo se jedná o exkluzivní vymoženost tohoto titulu?

JB: Rádi bychom to využili, jak jen to půjde. Zda to bude vhodné bude záviset na jednotlivých projektech. MotionScan je více, než je koncový výsledek. Je to celkový přístup k vývoji hry, takže to nebude fungovat v každé hře. Je to velká součást L.A. Noire, protože se to pojí na základní herní mechanismy analyzování podezřelého během výslechu a umění přečíst jeho emoce. Je to revoluční technologie, která se využívá v samotné hratelnosti.

Q: Může hlavní postava zpackat vyšetřování? Např. poslat za mříže nevinného? A jak moc to ovlivní postup hrou?

BM: Hru ovládá a směruje základní příběh. Jak po něm půjdete je ale čistě na vás. Ve hře jsou určitě situace, kdy můžete zadržet nevinnou osobu. Je to na hráči a přidává to do hry výzvy, především pokud jsou důkazy oboustranné.Q: Můžete nám přibližně říci, jak moc je otevřený herní svět? Budeme moci plnit mise i mimo příběhovou linku a jen tak se poflakovat městem?

JB: Herní svět je vám vždy zcela otevřen a můžete se po něm neomezeně pohybovat, ale zaměření hry není stejné, jako u Grand Theft Auto či Red Dead Redemption. Tentokrát je tu město jako podpora pro neuvěřitelně realistické lokace a místa činu, které Cole Phelps na své cestě zkoumá. Hra byla vytvořena tak, aby kloubila klasický akční styl poldů a zlodějů s dynamickými výslechy a hledáním podezřelých, a to takovým způsobem, aby se navzájem nekryly. Pokud ale budete chtít jen jezdit městem, je to možné.

Ve světě se samozřejmě dějí různé události, o kterých si toho více povíme v následujících týdnech. Jedná se např. o nepřiřazené případy, zrovna probíhající bankovní loupeže, na něž se můžete vrhnout mimo hlavní příběh. Hlavním tahákem je však stále příběh Colea a jeho cesta za úspěchem detektiva.

Je to velmi intenzivní hra, protože po vás chceme, abyste si pamatovali, co bylo řečeno. Pamatovali místa, jména a stopy. A také přemýšleli, zda můžete věřit všemu, co vám někdo řekl. Bude to zbrusu nová a osvěžující zkušenost na poli videoher.Finito

Tak to tu máme. Veškeré důležité otázky zodpovězeny, hra poodhalena a s každou novou informací se na ni začínáme těšit ještě více. Podobných titulů je totiž na trhu zatraceně málo a pokud je něco, co Rockstaru bezmezně věříme, je to fakt, že skvělé hry dělat umí. Uvidíme už na jaře.

Tisk  
L.A. Noire na PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, SwitchScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire Screenshot ze hry L.A. Noire
Další aktuální články
 
Knowledge is Power

Knowledge is Power

Neděle 25.2.2018 13:00 - Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům. Přečíst celý článek »

0 komentářů | PS4 | Autor: barlow
Metal Gear Survive

Metal Gear Survive

Pátek 23.2.2018 14:00 - Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště… Přečíst celý článek »

17 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Honzas4400
Monster Energy Supercross

Monster Energy Supercross

Čtvrtek 22.2.2018 14:00 - Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře. Přečíst celý článek »

12 komentářů | PC, PS4, Xbox One, Switch | Autor: Michal Jonáš

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku L.A. Noire – otázky a odpovědi
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Nick   1x   Rockstar prý na nějakých FRANCOUZSKÝCH stránkách napsal že TEAMBONDI má velké zkušenosti s PS3 :-D takže PS3 verze bude vypadat graficky o hodně lépe než ta na X360 :-) :-D taky prohlásily že do doby než k sobě vzaly TEAMBONDI netušily jak výkoná je konzole PS3 takže se budou snažit využít PS3 co nejvíce řekli taky že podle nich je v tuto dobu konzole PS3 tou nejlepší konzolí a nikdo jí ještě nevyužil na 100% :-D :-) :-D :-) :-D A já jí mám taky :-D :-) :-D :-)Nicknick6027    10.4.2011 15:25 Nick

Rockstar prý na nějakých FRANCOUZSKÝCH stránkách napsal že TEAMBONDI má velké zkušenosti s PS3 :-D takže PS3 verze bude vypadat graficky o hodně lépe než ta na X360 :-) :-D taky prohlásily že do doby než k sobě vzaly TEAMBONDI netušily jak výkoná je konzole PS3 takže se budou snažit využít PS3 co nejvíce řekli taky že podle nich je v tuto dobu konzole PS3 tou nejlepší konzolí a nikdo jí ještě nevyužil na 100% :-D :-) :-D :-) :-D A já jí mám taky :-D :-) :-D :-)

XTad    L. A. Noire a Midnight Club Los Angeles. Dve nejslibneji vypadajici hry, obje od Rock Star a ani jedna neni na PC...XTadxtad1988    23.1.2011 17:35 XTad

L. A. Noire a Midnight Club Los Angeles. Dve nejslibneji vypadajici hry, obje od Rock Star a ani jedna neni na PC...

Tichon    že když se do něčeho tak s chutí začtu, tak zjistím, že to není na PC, ale jen na konzole . . já bych je snad zakázal :( :DTichontichon3283    19.1.2011 18:03 Tichon

že když se do něčeho tak s chutí začtu, tak zjistím, že to není na PC, ale jen na konzole . . já bych je snad zakázal :( :D

petec    Playman: Rockstar este nikdy nic nelokalizoval, teraz bude asi tazko zacinat. Plus je to len na konzole, a tam je to s lokalizaciami biedne.petecpetec1882    18.1.2011 07:53 petec

Playman: Rockstar este nikdy nic nelokalizoval, teraz bude asi tazko zacinat. Plus je to len na konzole, a tam je to s lokalizaciami biedne.

Playman   1x   Budou k této hře české titulky? Doufám že ano, možná je ale na podobné předpovědi ještě brzy.Playmanplayman62    18.1.2011 07:29 Playman

Budou k této hře české titulky? Doufám že ano, možná je ale na podobné předpovědi ještě brzy.

Conty    Bude to hodně náročný na angličtinu. Když si máte pamatovat jmená, události a kdo vám co řekl. Ale pochybuji, že by to dostalo český titulky, o dabingu ani nemluvím.Contyconty3519    18.1.2011 07:10 Conty

Bude to hodně náročný na angličtinu. Když si máte pamatovat jmená, události a kdo vám co řekl. Ale pochybuji, že by to dostalo český titulky, o dabingu ani nemluvím.

petec    No ak si to myslel takto, mas urcite pravdu. Fanusikovia im poslu otazky, oni si vyberu tie najprijemnejsie pre nich, popripade nezabudnu poznamenat, ze su "najzaujimavejsie". :) Vies, z tvojho prispevku prisevku som usudil, ze si myslis, ze si vsetky otazky vymysleli, moj usudok bol zly... :)petecpetec1882    17.1.2011 20:55 petec

No ak si to myslel takto, mas urcite pravdu. Fanusikovia im poslu otazky, oni si vyberu tie najprijemnejsie pre nich, popripade nezabudnu poznamenat, ze su "najzaujimavejsie". :) Vies, z tvojho prispevku prisevku som usudil, ze si myslis, ze si vsetky otazky vymysleli, moj usudok bol zly... :)

Playman    Jo petec ale věř tomu, že padly i choulostivé otázky, na které se už prostě nedostalo. Z prostého důvodu, nemohou nám vyklopit všePlaymanplayman62    17.1.2011 19:52 Playman

Jo petec ale věř tomu, že padly i choulostivé otázky, na které se už prostě nedostalo. Z prostého důvodu, nemohou nám vyklopit vše

petec   1x   Playman: "Jeronimo Barrera a Brendan McNamara z vývojářského studia Rockstar se posadili a odpověděli několika šťastlivcům na jejich otázky, které měli možnost posílat hráči z celého světa. " podla mna sa tomu da veritpetecpetec1882    17.1.2011 19:50 petec

Playman: "Jeronimo Barrera a Brendan McNamara z vývojářského studia Rockstar se posadili a odpověděli několika šťastlivcům na jejich otázky, které měli možnost posílat hráči z celého světa. " podla mna sa tomu da verit

Playman    Ty otázky si situují sami vývojáři přesně podle toho, co chtějí za informaci zrovna vypustit. Spoustu toho prostě musí "tajit", nicméně se na hru těším. Sice jsem nejdříve myslel, že to bude akčnější záležitost ale chyba lávky, bude to adventura jako řemen... Ale budou tam nové prvky a i akční pasáže, což bude jistě skvělé !Playmanplayman62    17.1.2011 18:48 Playman

Ty otázky si situují sami vývojáři přesně podle toho, co chtějí za informaci zrovna vypustit. Spoustu toho prostě musí "tajit", nicméně se na hru těším. Sice jsem nejdříve myslel, že to bude akčnější záležitost ale chyba lávky, bude to adventura jako řemen... Ale budou tam nové prvky a i akční pasáže, což bude jistě skvělé !

Linhartik    chybka chtel sem rict dojemLinhartiklinhartik2417    17.1.2011 18:28 Linhartik

chybka chtel sem rict dojem

Linhartik    maj to vymysleny stim nahravanim ale vsimnetesi ze ty klobouky tam nesedi proc to tedyy kdyz tam chtely klobouky nenatacely s klobouky ? ? ? ? ty klobouky kazi jen dejemLinhartiklinhartik2417    17.1.2011 18:28 Linhartik

maj to vymysleny stim nahravanim ale vsimnetesi ze ty klobouky tam nesedi proc to tedyy kdyz tam chtely klobouky nenatacely s klobouky ? ? ? ? ty klobouky kazi jen dejem

znah    nj ale hlavně to musí mít český dabing nebo alespoň české titulky aby to stálo zatoznahznah3166    17.1.2011 17:17 znah

nj ale hlavně to musí mít český dabing nebo alespoň české titulky aby to stálo zato

petec    Hmmm... som troska skepticky. Jasne, uz teraz je vidiet, ze to bude uplne kolosalna hra, ale asi to bude aj hra s najhorsou znovuhratelnostou, aku som kedy videl. Alebo si to niekdo date znova, aj ked uz budete vediet, kto je vrah? PS: keby tato technologia motion capturingu bola v ME3, slintal by som blahompetecpetec1882    17.1.2011 16:59 petec

Hmmm... som troska skepticky. Jasne, uz teraz je vidiet, ze to bude uplne kolosalna hra, ale asi to bude aj hra s najhorsou znovuhratelnostou, aku som kedy videl. Alebo si to niekdo date znova, aj ked uz budete vediet, kto je vrah? PS: keby tato technologia motion capturingu bola v ME3, slintal by som blahom

Benzista    zajímavý otázky.... ani jedna mě nezajímala. Ty otázky si pokládali sami sobě ne?Benzistabenzista3861    17.1.2011 16:19 Benzista

zajímavý otázky.... ani jedna mě nezajímala. Ty otázky si pokládali sami sobě ne?

Silverine    Já chci aby to vyšlo i na PC! :angry: Taková skvělá hra, kdyby se rockstar naučil dělat hry i na PC bylo by to pro mě jednoznačně nejlepší studio :gun:Silverinesilverine1554    17.1.2011 15:29 Silverine

Já chci aby to vyšlo i na PC! :angry: Taková skvělá hra, kdyby se rockstar naučil dělat hry i na PC bylo by to pro mě jednoznačně nejlepší studio :gun:

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (59 příspěvků), Jaký monitor? (22 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12149 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Gaming Setup + Collectors Edition (3 příspěvky), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Killing Floor 2 (44 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Knowledge is Power

Recenze - 25.2.2018
 
Knowledge is Power

Myslíte si, že znáte svět? Prověřte své znalosti ve hře proti svým kamarádům.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: Konzole
 

Metal Gear Survive

Recenze - 23.2.2018
 
Metal Gear Survive

Konami si pro nás připravilo hru, ve které musíte přežít. Nebo lépe řečeno: kterou musíte přežít. Tak snad příště…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Monster Energy Supercross

Recenze - 22.2.2018
 
Monster Energy Supercross

Další do party motokrosové série MXGP změnil rajón a míří za moře.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole