Uživatel nepřihlášen

Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry - karbanický artbook

Sobota 7.10.2017 17:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Speciály Speciál Gwent: The Witcher Card Game

Jak se povedla česká verze artbooku, který se zaměřuje na karetní hru Gwent: The Witcher Card Game?

Nacházíme se v době, kdy můžeme díky práci několika nakladatelství na pultech českých obchodů běžně vídat nové a plně lokalizované knihy a komiksy spojené s počítačovými a konzolovými hrami. V případě samostatně prodejných artbooků je však takový stav mnohem vzácnější a většinou se k nám dováží jen předražené anglické originály. Teď je však v prodeji kniha Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry, která se zaměřuje na čím dál populárnější karetní free-to-play hru Gwent: The Witcher Card Game. Jde přitom právě o jeden z těch vzácných případů, kdy se na trhu objeví plně přeložený a navíc nepříliš drahý artbook. Odložil jsem proto několik karetních zápasů, abych se podíval na to, jak se česká verze knihy povedla a jestli stojí za pořízení.

Jedna karta za druhou

Jak už napovídá název knihy, Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry se zaměřuje na obrázky a kresby, které najdeme na kartách v Gwent: The Witcher Card Game od CD Projektu RED. Tvůrci vás postupně provedou kartami spadajícími pod Příšery, Severní říše, Scoia'tael, Skellige a Nilfgaard, takže jsou zde zastoupeny všechny frakce, které jsou momentálně ve hře k dispozici. Samozřejmě nechybí ani sekce věnovaná neutrálním a zvláštním kartám, protože bez Klepny stojící na střeše nebo bez počasí by to zkrátka nebylo ono.

Některým kartám je věnována celá strana (dvojstrana v případě těch, které tvoří triptych), jiným o něco menší náhled a některým kartám stačí i čtvrtina stránky. Všechny každopádně doprovází řádně přeložený název, dále stručný, nezřídka poměrně vtipný popisek či citace a často i detailnější popis. Ten se může zaměřovat na původ, podstatu či inspiraci dané ilustrace, případně na to, čeho by si měl člověk všímat, jaký byl záměr autora a jak kresba zapadá do širšího světa Zaklínače. Už v tom tkví nesmírný přínos knihy pro fanoušky Gwentu a Zaklínače, protože se o mnoha kartách můžete snadno dozvědět řadu zajímavých detailů nebo si osvěžit věci, které jste již stihli zapomenout.Na rozdíl od hry se také můžete na mnohé kresby podívat v mnohem lepší kvalitě, takže si snadněji všimnete různých drobností a snad i více oceníte snahu kreslířů a ilustrátorů. Jen je možná trochu škoda, že nežijeme ve světě Harryho Pottera, v němž by jistě nebyl problém dostat na stránky artbooku nejen standardní karty, ale i jejich prémiové verze s pohyblivými obrázky. Ale to už bych asi chtěl příliš.

Tuhle kresbu nepoznávám

Zajímavé je, že v artbooku najdeme nejen celou řadu karet, které jsou v Gwentu už nyní k dispozici, ale i několik ilustrací, které dosud nebyly použity. V některých případech lze jenom hádat, jestli jde o kresbu, která nakonec putovala do koše, nebo jestli jde o kartu, kterou přidá nějaká nadcházející aktualizace. Jindy je výslovně řečeno, že jde o ilustraci vytvořenou pro potřeby chystané singleplayerové kampaně. Kniha tedy může v tuto chvíli sloužit i jako malá ochutnávka nadcházejícího herního obsahu.I z toho důvodu je ale trochu zarážející, že je artbook výjimečně poněkud neaktuální. Nevadí mi, že v něm chybí některé novější karty. Někdo by možná mohl namítnout, že by bylo moudřejší vydat knihu až v době, kdy Gwent opustí fázi otevřené bety, ale už tak je kniha nabitá obsahem a kdyby tvůrci chtěli s vydáním artbooku čekat na nějaký finální stav, mohli by čekat donekonečna, protože přísun nových karet nejspíš nějakou dobu neustane. Řeč není ani o neustále se měnících statistikách karet, které tvůrci knihy moudře vynechali a vůbec se o nich nezmiňují.

Mám na mysli hlavně zastaralý popis frakce Příšer, v němž se dočtete, že jedním z velitelů frakce je kromě Eredina a Dagona i Ge'els, i když to už nějakou dobu neplatí. Z Ge'else se totiž před několika měsíci stala řadová zlatá karta a na pozici velitele ho nahradil tvor známý jako Unseen Elder (který v artbooku vůbec nefiguruje). Je zkrátka škoda, že i když v knize najdeme nezanedbatelné množství ještě nevydaného materiálu, starší a zároveň dost zásadní změna v ní není reflektována. Naštěstí jde ale o hodně vzácný případ, a když nic jiného, může artbook sloužit alespoň jako připomínka věcí minulých. Když pominu velitele frakcí, autoři až na několik výjimek neřeší ani role jednotlivých karet, takže i kdyby si s nimi v CD Projektu RED chtěli do budoucna sebevíc pohrávat, na informacích, které kniha podává, by to už snad nemělo nic změnit.Trpasličí žargon nezklame

Rád bych pochválil kvalitu českého překladu, který se opravdu povedl. Všechny informace se skvěle čtou, občasné prvky humoru či nadsázky jsou řádně zachovány, slang trpaslíků je jako vždy úchvatný a překlad odborných termínů se shoduje s lokalizací herní trilogie nebo s překladem knižní ságy. Některé pojmy jsou dokonce ještě více počeštěné, třeba z Arethusy, tedy z názvu akademie pro čarodějky z knihy Čas opovržení, je nyní Aretuza. Chybek je navíc naprosté minimum, výjimečně lze vidět jen chybějící či přebývající mezeru mezi slovy. Pouze jednou jsem narazil na opravdovou chybu, a to v případě popisu karty Cracha an Craite, v němž se dočtete, že královna Calanthé je vnučka Ciri, ačkoliv jde o Ciriinu babičku. Na jiné nedostatky nebo přešlapy jsem ale nenarazil, takže můžu s klidným svědomím prohlásit, že je překlad knihy skutečně kvalitní.

Nabízí se samozřejmě otázka, jestli se stejně kvalitní české lokalizace dočká i samotná hra, případně jestli se dočká jakékoliv české lokalizace. Na to ale v tuto chvíli nelze nijak odpovědět, protože podpora většího množství jazyků je očividně něco, čím se budou vývojáři zabývat až časem. Nemluvě o tom, že přeložení jedné knihy s neměnným obsahem rozhodně není totéž jako překládání rozsáhlé, navíc velmi často aktualizované a rozšiřované hry.Pochvalu každopádně zasluhuje i zpracování samotného artbooku. Rozměrově je shodný s taktéž výbornou knihou Zaklínač a jeho svět a obsah knihy najdete v solidní pevné vazbě a na 248 kvalitně tištěných stranách. Je to zkrátka bichle, s níž byste možná jednou ranou mohli skolit kance. V první řadě má ale zpracování knihy za následek fakt, že jde o skvělý, obsahem nabitý sběratelský artikl, který si svou doporučenou cenovku pohybující se okolo 600 Kč rozhodně zasluhuje. S ohledem na to, co všechno nabízí, jak je kvalitní a jak draze se často prodávají artbooky dovezené ze zahraničí, mi vlastně jeho cena připadá dost nízká.

Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry je tedy po všech směrech povedeným artbookem, který mohu směle doporučit každému fanouškovi Zaklínače, samotného Gwentu i těm, které třeba zajímá, co všechno obnáší tvorba ilustrací pro karetní hru. Kreseb najdete v knize víc než dost, všechny popisky a doprovodné komentáře jsou řádně informativní, vše je navíc skvěle přeložené, vytištěné a svázané, cena není s ohledem na obsah a kvality knihy nijak vysoká a navíc se můžete při čtení pokochat tím, co ještě nestihlo dorazit do samotné hry. Nedostatků je přitom tak málo, že jen stěží stojí za povšimnutí. Tenhle artbook je zkrátka žrádlo, ve kterém jsem se jako člověk, který hraním Gwentu strávil možná až moc času, s radostí rochnil celé hodiny. Doufejme tedy, že se na českém trhu dříve či později objeví více artbooků, kterým se dostane stejné nebo alespoň podobné péče.

Za poskytnutí knihy pro potřeby článku děkuji nakladatelství Crew.


Tisk  
Gwent: The Witcher Card Game na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game Screenshot ze hry Gwent: The Witcher Card Game
Další aktuální články
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Pondělí 19.2.2018 14:27 - Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe. Přečíst celý článek »

1 komentář | PC, PS4, Xbox One | Autor: romando
Andor – deskovka

Andor – deskovka

Neděle 18.2.2018 19:13 - Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci. Přečíst celý článek »

1 komentář | Autor: barlow
Resident Evil 7: Gold Edition

Resident Evil 7: Gold Edition

Neděle 18.2.2018 14:44 - Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici. Přečíst celý článek »

7 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: barlow

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry - karbanický artbook
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Marigold    Většinou Book Depository - bezkonkurenční ceny a poštovné zdarma. Dodání cca 10 dní od odeslání balíku z UK.Marigoldmarigold5573    9.10.2017 22:56 Marigold

@ odpověď na komentář od dinss:Většinou Book Depository - bezkonkurenční ceny a poštovné zdarma. Dodání cca 10 dní od odeslání balíku z UK.

dinss napsal:Odkud nakupuješ? Amazon? Klidně napiš do zpráv.

dinss    Odkud nakupuješ? Amazon? Klidně napiš do zpráv.dinssdinss71858    9.10.2017 22:15 dinss

@ odpověď na komentář od Marigold:Odkud nakupuješ? Amazon? Klidně napiš do zpráv.

Marigold napsal:Pokud myslíš Dragon Age: The World of Thedas Volume II, tak jsem se právě díval a nejlevněji je to za 900, - Kč + poštovné, což je o více než stokorunu dražší než ze zahraničí a dodací doba bude víceméně stejná.

Marigold    Pokud myslíš Dragon Age: The World of Thedas Volume II, tak jsem se právě díval a nejlevněji je to za 900, - Kč + poštovné, což je o více než stokorunu dražší než ze zahraničí a dodací doba bude víceméně stejná.Marigoldmarigold5573    9.10.2017 22:03 Marigold

@ odpověď na komentář od dinss:Pokud myslíš Dragon Age: The World of Thedas Volume II, tak jsem se právě díval a nejlevněji je to za 900, - Kč + poštovné, což je o více než stokorunu dražší než ze zahraničí a dodací doba bude víceméně stejná.

dinss napsal:V ČR se dá sehnat vol. II za 800kč.

dinss    V ČR se dá sehnat vol. II za 800kč.dinssdinss71858    9.10.2017 21:49 dinss

@ odpověď na komentář od Marigold:V ČR se dá sehnat vol. II za 800kč.

Marigold napsal:To je škoda. Nicméně děkuji za info, alespoň můžu s klidným svědomím pořídit anglické verze. Třeba se ještě nějakého českého vydání lorebooků/artbooků dočkáme v budoucnu, ačkoli chápu, že úspěchům Zaklínače/Gwentu se jen tak něco nepřiblíží.

Marigold    To je škoda. Nicméně děkuji za info, alespoň můžu s klidným svědomím pořídit anglické verze. Třeba se ještě nějakého českého vydání lorebooků/artbooků dočkáme v budoucnu, ačkoli chápu, že úspěchům Zaklínače/Gwentu se jen tak něco nepřiblíží.Marigoldmarigold5573    9.10.2017 20:56 Marigold

@ odpověď na komentář od Marek_Tvrdy:To je škoda. Nicméně děkuji za info, alespoň můžu s klidným svědomím pořídit anglické verze. Třeba se ještě nějakého českého vydání lorebooků/artbooků dočkáme v budoucnu, ačkoli chápu, že úspěchům Zaklínače/Gwentu se jen tak něco nepřiblíží.

Marek_Tvrdy napsal:Po úspěchu průvodce "Zaklínač a jeho svět" se to řešilo, ale nakonec to bohužel nevyšlo a české verze průvodců Dragon Age: The World of Thedas Volume I & II se bohužel nedočkáme.

Marek_Tvrdy člen redakce    Po úspěchu průvodce "Zaklínač a jeho svět" se to řešilo, ale nakonec to bohužel nevyšlo a české verze průvodců Dragon Age: The World of Thedas Volume I & II se bohužel nedočkáme.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    9.10.2017 16:03 Marek_Tvrdy

@ odpověď na komentář od Marigold:Po úspěchu průvodce "Zaklínač a jeho svět" se to řešilo, ale nakonec to bohužel nevyšlo a české verze průvodců Dragon Age: The World of Thedas Volume I & II se bohužel nedočkáme.

Marigold napsal:Zítra artbook dorazí a těším se převelice. Shodou okolností jsem přesně před týdnem po dlouhé době (od uzavřené bety) zavítal do herního Gwentu a nepřekvapivě mě to chytlo takovým způsobem, že není návratu. Trošku mě mrzí zmíněná neaktuálnost artbooku a zřejmě i absence mnoha mých oblíbených karet. Každopádně i tak náleží díky CDPR, Dark Horse, Crew, Fantom Printu a mistrovi Ženíškovi za možnost pořídit si další poctivou záležitost do sbírky.

Jedna otázka na závěr. Dříve tady tuším Marek Tvrdý zmiňoval, že se chystá český překlad lorebooků/artbooků Dragon Age: The World of Thedas Volume I & II. Sešlo z toho úplně nebo je šance, že se tak do budoucna stane? Plánuji knihy pořídit ze zahraničí, ale v takovém případě bych klidně ještě počkal.

Ales   1x   Také bych byl ochoten si kupovat Gwent v balíčkách jako kdysi MtG. :) Ale přesně, jak píšeš. Už teď bych potřeboval, aby měl den tak 30 hodin, abych stíhal veškeré mé koníčky, na které po práci zbude čas. Tak se třeba se dočkáme alespoň češtiny v digitální verzi. :) Jinak artbook předobjednán a moc se na něj těším. :) A před Vánoci budou ještě noví Wtcher panďuláci. :)Alesales29933    9.10.2017 12:28 Ales

@ odpověď na komentář od Corvus:Také bych byl ochoten si kupovat Gwent v balíčkách jako kdysi MtG. :) Ale přesně, jak píšeš. Už teď bych potřeboval, aby měl den tak 30 hodin, abych stíhal veškeré mé koníčky, na které po práci zbude čas. Tak se třeba se dočkáme alespoň češtiny v digitální verzi. :) Jinak artbook předobjednán a moc se na něj těším. :) A před Vánoci budou ještě noví Wtcher panďuláci. :)

Corvus napsal:Dodatek: Osobně bych si zrovna tuhle karetní hru zahrál v reálu. Určitě bych si karty kupoval, kdyby vycházely v balíčcích jako magic the gathering... dokážu si představit album plné karet s takhle nádhernými artworky. Ale můj čas už je prostě příliš vzácný na to, abych se pouštěl do bitev a seancí online. A být na miliontém místě v nějakém žebříčku? To pro mě nemá smysl.

dinss    Jo, Corabiia už je v propadlišti dějin...dinssdinss71858    8.10.2017 22:47 dinss

@ odpověď na komentář od Corvus:Jo, Corabiia už je v propadlišti dějin...

Corvus napsal:Já kartičky, jak víš, nehraju ;-) Zkusil jsem si magiky, heartstone a jednu českou kartičkovou hru (nejde o Corabii) a nebavilo mě to. Navíc o mě je známe, že netrávím čas v žádných multiplayerových hrách ;-) Navíc artworky se váží ke knihám (především) a ke hrám Zaklínač 1 - 3. K tomu nepotřebuji hrát kartičky :-)

Corvus    Dodatek: Osobně bych si zrovna tuhle karetní hru zahrál v reálu. Určitě bych si karty kupoval, kdyby vycházely v balíčcích jako magic the gathering... dokážu si představit album plné karet s takhle nádhernými artworky. Ale můj čas už je prostě příliš vzácný na to, abych se pouštěl do bitev a seancí online. A být na miliontém místě v nějakém žebříčku? To pro mě nemá smysl.Corvuscorvus13394    8.10.2017 14:31 Corvus

Dodatek: Osobně bych si zrovna tuhle karetní hru zahrál v reálu. Určitě bych si karty kupoval, kdyby vycházely v balíčcích jako magic the gathering... dokážu si představit album plné karet s takhle nádhernými artworky. Ale můj čas už je prostě příliš vzácný na to, abych se pouštěl do bitev a seancí online. A být na miliontém místě v nějakém žebříčku? To pro mě nemá smysl.

Duuku   1x   Sice jde Gwent, at uz jako minihra v Zaklinaci 3 (kde sem to zkusil jen zacatecni tutorial a pak uz o to ani nezavadil) nebo jako samostatna hra, uplne mimo me tak artbook je luxusniDuukuduuku8105    8.10.2017 13:41 Duuku

Sice jde Gwent, at uz jako minihra v Zaklinaci 3 (kde sem to zkusil jen zacatecni tutorial a pak uz o to ani nezavadil) nebo jako samostatna hra, uplne mimo me tak artbook je luxusni

Marigold   1x   Zítra artbook dorazí a těším se převelice. Shodou okolností jsem přesně před týdnem po dlouhé době (od uzavřené bety) zavítal do herního Gwentu a nepřekvapivě mě to chytlo takovým způsobem, že není návratu. Trošku mě mrzí zmíněná neaktuálnost artbooku a zřejmě i absence mnoha mých oblíbených karet. Každopádně i tak náleží díky CDPR, Dark Horse, Crew, Fantom Printu a mistrovi Ženíškovi za možnost pořídit si další poctivou záležitost do sbírky.

Jedna otázka na závěr. Dříve tady tuším Marek Tvrdý zmiňoval, že se chystá český překlad lorebooků/artbooků Dragon Age: The World of Thedas Volume I & II. Sešlo z toho úplně nebo je šance, že se tak do budoucna stane? Plánuji knihy pořídit ze zahraničí, ale v takovém případě bych klidně ještě počkal.
Marigoldmarigold5573
    8.10.2017 09:51
Marigold

Zítra artbook dorazí a těším se převelice. Shodou okolností jsem přesně před týdnem po dlouhé době (od uzavřené bety) zavítal do herního Gwentu a nepřekvapivě mě to chytlo takovým způsobem, že není návratu. Trošku mě mrzí zmíněná neaktuálnost artbooku a zřejmě i absence mnoha mých oblíbených karet. Každopádně i tak náleží díky CDPR, Dark Horse, Crew, Fantom Printu a mistrovi Ženíškovi za možnost pořídit si další poctivou záležitost do sbírky.

Jedna otázka na závěr. Dříve tady tuším Marek Tvrdý zmiňoval, že se chystá český překlad lorebooků/artbooků Dragon Age: The World of Thedas Volume I & II. Sešlo z toho úplně nebo je šance, že se tak do budoucna stane? Plánuji knihy pořídit ze zahraničí, ale v takovém případě bych klidně ještě počkal.

Corvus   1x   Já kartičky, jak víš, nehraju ;-) Zkusil jsem si magiky, heartstone a jednu českou kartičkovou hru (nejde o Corabii) a nebavilo mě to. Navíc o mě je známe, že netrávím čas v žádných multiplayerových hrách ;-) Navíc artworky se váží ke knihám (především) a ke hrám Zaklínač 1 - 3. K tomu nepotřebuji hrát kartičky :-)Corvuscorvus13394    8.10.2017 08:20 Corvus

@ odpověď na komentář od HappyLima:Já kartičky, jak víš, nehraju ;-) Zkusil jsem si magiky, heartstone a jednu českou kartičkovou hru (nejde o Corabii) a nebavilo mě to. Navíc o mě je známe, že netrávím čas v žádných multiplayerových hrách ;-) Navíc artworky se váží ke knihám (především) a ke hrám Zaklínač 1 - 3. K tomu nepotřebuji hrát kartičky :-)

HappyLima napsal:Corvus: Knížku vychvaluješ, ale aby sis to konečně zahrál, to neeee, viď. Koukej už to nainstalovat, ať tě můžu roznést na kopytech, hehe.

Kolousek001   2x   To si zrovna nemyslím, kdo netuší vůbec anglicky a nebo jen velmi málo bude se v kartách a jejich schopnostech dost ztrácet ...Kolousek001kolousek00128103    8.10.2017 02:51 Kolousek001

@ odpověď na komentář od dinss:To si zrovna nemyslím, kdo netuší vůbec anglicky a nebo jen velmi málo bude se v kartách a jejich schopnostech dost ztrácet ...

dinss napsal:Čemu se divíš? A do MP není úplně potřeba něco překládat.

dinss    Čemu se divíš? A do MP není úplně potřeba něco překládat.dinssdinss71858    8.10.2017 00:13 dinss

@ odpověď na komentář od Wyverna:Čemu se divíš? A do MP není úplně potřeba něco překládat.

Wyverna napsal:To jako vážně? ? ? Kdyby raději přeložili hru...

Wyverna    To jako vážně? ? ? Kdyby raději přeložili hru...Wyvernawyverna27183    7.10.2017 23:15 Wyverna

To jako vážně? ? ? Kdyby raději přeložili hru...

Kolousek001    600 Kč za to určitě ne, ale dá se sehnat mnohem levněji. A osobně se ztotožňuju s tím, že mohli počkat alespoň na vydání hry a pak vydat aktuální i rozsáhlejší artbook ...Kolousek001kolousek00128103    7.10.2017 21:55 Kolousek001

600 Kč za to určitě ne, ale dá se sehnat mnohem levněji. A osobně se ztotožňuju s tím, že mohli počkat alespoň na vydání hry a pak vydat aktuální i rozsáhlejší artbook ...

HappyLima    Corvus: Knížku vychvaluješ, ale aby sis to konečně zahrál, to neeee, viď. Koukej už to nainstalovat, ať tě můžu roznést na kopytech, hehe.HappyLimahappylima73240    7.10.2017 21:03 HappyLima

Corvus: Knížku vychvaluješ, ale aby sis to konečně zahrál, to neeee, viď. Koukej už to nainstalovat, ať tě můžu roznést na kopytech, hehe.

Mishenko    Keď CD Projekt zverejnil plány do budúcnosti s GWENTom a bolo tam podpora ešte viac jazykov, tak snáď časom čeština pribudne.Mishenkomishenko58330    7.10.2017 17:56 Mishenko

Keď CD Projekt zverejnil plány do budúcnosti s GWENTom a bolo tam podpora ešte viac jazykov, tak snáď časom čeština pribudne.

Corvus   1x   Je od pátku doma :-) Gwent = pravděpodobně nejlepší kompilace artworků, kterou vlastním (a že těch artbooků nemám málo) ... Naprosto úžasná kniha. A neměl bych ani jednu jedinou výhradu, kdyby pár artworků bylo seřazeno jinak. Ve smyslu, že některé kusy jsou přes celou stránku, ale jsou pro mé oko a cítění horší, než například artworky jiné, které jsou bohužel jen v menším rámečku. Například medvěd je tam asi 4x a zbytečně ve velkém formátu a nádherné amazonky či sexy čarodějky v malém rámečku, škoda. Ale převažuje totální nadšení. Artworky jsou absolutní masterpiece. A papouch Polní maršálek Duda je samozřejmě borec! Kuuuurrrrva mať! :-)Corvuscorvus13394    7.10.2017 17:37 Corvus

Je od pátku doma :-) Gwent = pravděpodobně nejlepší kompilace artworků, kterou vlastním (a že těch artbooků nemám málo) ... Naprosto úžasná kniha. A neměl bych ani jednu jedinou výhradu, kdyby pár artworků bylo seřazeno jinak. Ve smyslu, že některé kusy jsou přes celou stránku, ale jsou pro mé oko a cítění horší, než například artworky jiné, které jsou bohužel jen v menším rámečku. Například medvěd je tam asi 4x a zbytečně ve velkém formátu a nádherné amazonky či sexy čarodějky v malém rámečku, škoda. Ale převažuje totální nadšení. Artworky jsou absolutní masterpiece. A papouch Polní maršálek Duda je samozřejmě borec! Kuuuurrrrva mať! :-)

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (45 příspěvků), RAM rada! (42 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (109 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12142 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), STEAM -všechno sem (7089 příspěvků), Jaký monitor? (12 příspěvků), MAFIA 1 EXTRÉMNÍ JÍZDA, VYBUCHUJÍCÍ CELESTE (6 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 

Andor – deskovka

Speciál - 18.2.2018
 
Andor – deskovka

Hranice Andoru ohrožují temné síly a pouze čtveřice hrdinů může království pomoci.

 
 
 
Resident Evil 7: Gold Edition

Pokud vás minula návštěva bažinatého jihu USA, máte novou příležitost v kompletní edici.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 

Wulverblade

Recenze - 16.2.2018
 
Wulverblade

Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole