Uživatel nepřihlášen
   

Detailní pohled na Elder Scrolls V: Skyrim

Úterý 15.2.2011 14:00 - Autor: Pavel "Terror" Charbuský - Rubrika: Speciály Speciál Elder Scrolls V: Skyrim

Pojďte se společně s námi podívat detailně na nové The Elder Scrolls V: Skyrim, dozvíte se, jaké zlepšení nás čeká oproti Oblivionu.

Mnozí z nás si mohou spojovat tvůrčí studia Bethesda Game s ozářenými pustinami Falloutu, ale o něco starší fanoušci videoher ví, že se tato společnost vybudovala na sword-and-sorcery fantasy. Kdyby nebylo úspěchu série The Elder Scrolls, nevznikl by žádný Fallout 3 tak, jak ho dnes známe, a mateřská společnost Bethesdy, Zenimax Media, by pravděpodobně nebyla schopna vybudovat tak ohromující celek studií. I z těchto důvodů se v případě Elder Scrolls V: Skyrim jedná o bombu.

...
Délka: ...
Elder Scrolls V: Skyrim - Debut trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Série Elder Scrolls představuje old-school fantasy v otevřeném světě. Můžeme jít kamkoli, dělat cokoli, zabít kohokoli. Svoboda nabízená v těchto hrách je jednou z nejvíce vzrušujících částí, a to i přesto, že se v tak obrovském světě musíme nutně setkat s tisíci chyb. V současné době neexistuje mnoho vývojářů, kteří by byli schopni nejen vytvořit takový druh her, ale učinit je také srozumitelnými a zábavnými. Nyní, když po internetu koluje několik screenshotů ze Skyrim, můžeme důkladně prozkoumat změny, které Bethesda ve své stěžejní sérii plánuje.

Lepší modely postav

Bethesda staví Skyrim na zbrusu nových technologiích, což by v ideálním případě znamenalo kratší načítání, lepší vyrýsování objektů apod. Postavy budou každopádně vypadat mnohem lépe. Myslíme, že screenshoty jsou toho dostatečným důkazem. Doufejme, že už nás také většina populace ve světě Skyrim nebude oslovovat „Hero of Kvatch“ nebo tak nějak. Možná, že nový systém umělé inteligence, který řídí chování NPC, bude znamenat více variací při opakovaném dohrání.

Oblivion
Oblivion
Skyrim
Skyrim

Lepší efekty kouzel

Sejmout někoho v Oblivionu „fajrbólem“ byl uspokojující akt. Způsobilo to nějaké poškození nepříteli a také jsme se pak cítili jako korba. A občas se nepřátelé následkem kouzla odráželi od okolního prostředí, jako kdyby skákali na trampolíně. Podle obrázků to vypadá, že detaily kouzel budou ve Skyrim mnohem více propracované. Vývojáři v Bethesdě se sice rozhodli zredukovat počet magických tříd z Oblivionu tím, že vypustí Mysticismus, to ale v žádném případě neznamená, že budeme mít menší výběr, co se týče bojových možností. Postupy na další úrovně budou rychlejší a Skyrim bude také obsahovat perky ve stylu Falloutu.

Oblivion
Oblivion
Skyrim
Skyrim

Příjemnější uživatelské prostředí

Tento obrázek ukazuje některé ze statistik postavy, která vyniká v útočné magii, ale je špatná v „očarovávání“ (enchanting). Prostředí vypadá velmi úhledně, zobrazení magických tříd ihned zaujme hráčovo oko. Rádi se prohrabujeme záplavou všemožných čísel, abychom zjistili, jak nejlépe optimalizovat naše vybavení a schopnosti a zároveň oceňujeme uživatelské prostředí, kterým je radost se neustále probírat tam a zase zpátky. Zní to divně, když řekneme, že se těšíme, až uvidíme, jak vypadá mapa?

Oblivion
Oblivion
Skyrim
Skyrim

Dungeony

Rozsekávání netvorů na kusy v zemských útrobách tvoří podstatnou část mnoha fantasy RPG, a stejně tak, jak jsme mohli očekávat, bude podstatnou součástí Skyrim. Je úžasné zkoumat všechny ty grafické detaily. Každý nepřítel je opravdu detailně propracovaný, od zbraní a brnění až po hnijící krční svaly. Všimněte si také křivek, vyrytých do okolních stěn, a stínů a světelných efektů, způsobených září pochodně. Díky tomuto obrázku se začínáme bát systémových nároků, ale to je asi v případě Elder Scrolls nevyhnutelné.

Oblivion
Oblivion
Skyrim
Skyrim

Rozdílné typy prostředí

Možná si vzpomenete na všudypřítomnou oblivionskou zeleň. Ta je teď pryč. Jak možná víte, Oblivion je součástí Cyrodiilu. Jak možná nevíte, Cyrodiil je oblast ve fiktivním světě Tamriel. Příběh Skyrimu je zasazen severně od Cyrodiilu, obsahuje tedy jiný druh lesů, což poznáme podle bříz na obrázku. Můžeme vidět také jelena, což určitě potěší podivíny, kteří rádi dřepí uprostřed lesa a čekají, aby si ve fantasy světě mohli zastřelit mírumilovné stvoření.

Oblivion
Oblivion
Skyrim
Skyrim

Draci

Zde není třeba nic moc popisovat. Tato okřídlená monstra v okamžiku činí ze Skyrimu lepší svět, než byl Oblivion. Draci jsou atomovkou fantasy světa.

Skyrim
Skyrim
Skyrim
Skyrim

Tak co, těšíte se na Elder Scrolls V: Skyrim? Pokud ano, zakroužkujte si ve svém kalendáři datum 11. listopadu 2011, kdy hra vychází po celém světě pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360.

Tisk  
Elder Scrolls V: Skyrim na PC, PS3, Xbox 360, SwitchScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim
Další aktuální články
 
Middle-earth: Shadow of War – velkolepé tažení za záchranou Středozemě

Middle-earth: Shadow of War – velkolepé tažení za záchranou Středozemě

Čtvrtek 19.10.2017 15:50 - První díl byl darem z nebes pro všechny milovníky Středozemě a akčních her. Dokázal Shadow of War něčím překvapit? Přečíst celý článek »

12 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Filca
Rogue Trooper Redux - dystopický komiks v nové grafice

Rogue Trooper Redux - dystopický komiks v nové grafice

Čtvrtek 19.10.2017 10:10 - Po více než deseti letech se vrací kdysi oblíbená komiksová střílečka. Uspěje v remasterované podobě? Přečíst celý článek »

6 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Vakomlok
The Evil Within 2 - probuzení do nové noční můry

The Evil Within 2 - probuzení do nové noční můry

Středa 18.10.2017 14:57 - Horor The Evil Within je zpět a jeho tvůrci se pokusili udělat některé věci jinak a lépe. Podařilo se jim to? Přečíst celý článek »

30 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Cvrnda

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Detailní pohled na Elder Scrolls V: Skyrim
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
WoWman    11. listopadu 2011, to je za strašně dlouho :angry:WoWmanwowman1177    16.2.2011 11:37 WoWman

11. listopadu 2011, to je za strašně dlouho :angry:

Xiao    Tak ty detaily jsou tam fakt znát, opravdu se mi zalíbila změna kouzel.Xiaoxiao4984    15.2.2011 21:31 Xiao

Tak ty detaily jsou tam fakt znát, opravdu se mi zalíbila změna kouzel.

passsk    vaaaa to bude bomba :-D :dance:passskpasssk3623    15.2.2011 21:20 passsk

vaaaa to bude bomba :-D :dance:

Flak88!    už se nemůžu dočkat, jak budu znovu prozkoumávat nový světakraj stejně jako kdysi v oblivionu... :-DFlak88!flak885012    15.2.2011 16:20 Flak88!

už se nemůžu dočkat, jak budu znovu prozkoumávat nový světakraj stejně jako kdysi v oblivionu... :-D

Vivi    Já se na tohle taky dost těším, a to i přes to, že Oblivion nebyl co se týče příběhu nejlepší. Snad na mě všichni nebudou řvát : Dragonborn! Save us!Vivivivi2630    15.2.2011 14:41 Vivi

Já se na tohle taky dost těším, a to i přes to, že Oblivion nebyl co se týče příběhu nejlepší. Snad na mě všichni nebudou řvát : Dragonborn! Save us!

lordjakub    ten inventář je divnej.... měnli vymyslet něco lepšího ale grafika hry je super jestli do doby vydání dostavím PC tak tuhle hru kupuju 100% protože oblivion mně zabavil... a těch PLUGÍNU co na to bylo... jéééjk.... a Bethesda dělá hry dobře take se jen těším =)lordjakublordjakub1544    15.2.2011 14:07 lordjakub

ten inventář je divnej.... měnli vymyslet něco lepšího ale grafika hry je super jestli do doby vydání dostavím PC tak tuhle hru kupuju 100% protože oblivion mně zabavil... a těch PLUGÍNU co na to bylo... jéééjk.... a Bethesda dělá hry dobře take se jen těším =)

Fildus    Vypadá to lákavě.Fildusfildus2600    15.2.2011 14:06 Fildus

Vypadá to lákavě.

tudiiik    na tuhle hru se hodně těšim :) Oblivion i Morrowind me docela dost bavili :-Dtudiiiktudiiik2770    15.2.2011 14:05 tudiiik

na tuhle hru se hodně těšim :) Oblivion i Morrowind me docela dost bavili :-D

Diskuze na fóru

Sluchátka na občasné hraní (18 příspěvků), Trance - ASOT 836 - 14h stream* (443 příspěvků), Vaše YT (351 příspěvků), South Park: The Fractured But Whole (4 příspěvky), Náhodné myšlenky a události dne (11982 příspěvků), Humble bundle -vše sem (555 příspěvků), STEAM -všechno sem (7025 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4560 příspěvků)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Middle-earth: Shadow of War – velkolepé tažení za záchranou Středozemě

První díl byl darem z nebes pro všechny milovníky Středozemě a akčních her. Dokázal Shadow of War něčím překvapit?

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
Rogue Trooper Redux - dystopický komiks v nové grafice

Po více než deseti letech se vrací kdysi oblíbená komiksová střílečka. Uspěje v remasterované podobě?

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: PC a konzole
 
 
The Evil Within 2 - probuzení do nové noční můry

Horor The Evil Within je zpět a jeho tvůrci se pokusili udělat některé věci jinak a lépe. Podařilo se jim to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Gran Turismo Sport – návrat krále motorsportu

Prověřili jsme nové Gran Turismo Sport a nezapomněli ani na srovnání s Project Cars 2 a Forza Motorsport 7.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Elex – návrat ke kořenům?

Recenze - 16.10.2017
 
Elex – návrat ke kořenům?

Na sérii Gothic většina hráčů vzpomíná s láskou dodnes. Zapíše se nové RPG z dílen Piranha Bytes v jejich srdcích stejně dobře?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC a konzole