Uživatel nepřihlášen
 

Yo-Kai Watch 2: Psychic Specters - spřátelte se s nepřítelem!

Středa 25.10.2017 13:11 - Autor: Ivan "killjezor" Jeziorek - Rubrika: Recenze Recenze Yo-kai Watch 2: Psychic Specters

Yo-kaiové potřetí a zase o kousek lépe. Nevěříte? Pak se začtěte do naší recenze.

Na úvod bych možná měl vysvětlit, co vlastně znamená slovo „potřetí” v perexu dnešní recenze, když nám v názvu hry svítí pěkná číslice 2. Nejdříve ale malá odbočka. Série Yo-kai Watch je od svého zrození srovnávána s jinou, podstatně ikoničtější řadou her a tímto novým titulem se ji ještě více přiblížila. Na mysli mám samozřejmě sérii Pokémon, z níž si na první pohled propůjčuje všechny hlavní herní atributy. To jsem ale již zmiňoval jak u recenze prvního, tak i druhého dílu. Jenže právě „dvojkou” se Level-5 přiblížil k Pokémonům ještě víc. Na mysli mám dvojí vydání stejné hry ve stejný den. Třeba jako byly v roce 2001 hry Pokémon Gold a Silver, následované rozšířenou verzí Pokémon Crystal.

V dubnu letošního roku u nás vyšly hry Yo-kai Watch 2: Bony Spirits a Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls. S různým obalem a s odlišnými Yo-kaii, se kterými se můžete spřátelit. Neuběhl bohužel ani rok a na pultech obchodů můžeme najít další, v pořadí již třetí verzi, tentokrát s podtitulem Psychic Specters, přinášející do hry kupu nových úkolů, samozřejmě nové Yo-kaie a několik nových, fantastických oblastí, které je třeba prozkoumat. A pak taky možnost získat za kamarády „wicked” yo-kaie, proti kterým jste minule mohli jenom bojovat.

Ano nebo ne?

Tato otázka by měla být položena až na samotném konci recenze, ale já si ji dovolím vyřknout hned na začátku, protože bude trápit všechny fanoušky už před koupí hry. Sám totiž netuším, jak mám k Yo-kai Watch 2: Psychic Specters přistupovat. Ve své podstatě se nám do rukou nedostala stejná hra a nejde ani o nějakou GOTY edici ze lepší sumu peněz, takže se pojďme kouknout, co všechno se změnilo a co ne.

První rozdíl najdete hned v úvodu, kdy si můžete kromě volby New Game rovnou naimportovat uložené pozice z Bony Spirits anebo Fleshy Souls. I když mě tato možnost upřímně hodně lákala, raději jsem všechno rozjel od začátku. Přeci jen mě zajímalo, kdy se dočkám oné pověstné změny. Využil jsem ale možnosti a vybral si jiné pohlaví hlavního hrdiny a zjistit, co všechno je tak jiné (třeba že každý bydlí na jiném místě města nebo že Katiina babička není babička). Můžete taky zkusit změnit některé základní volby a provést je jiným způsobem. Já osobně jsem třeba při hraní Bony Spirits dal na začátku na doporučení svého otce a domů koupil pár jeho oblíbených donutů, takže jsem se podruhé přiklonil ke své, tedy Nathanově matce. Možná se vám zdá, že jde o kosmetickou hloupost, ale pár drobností se tím ve hře změní.

„První rozdíl najdete hned v úvodu, kdy si můžete kromě volby New Game rovnou naimportovat uložené pozice z Bony Spirits anebo Fleshy Souls.”

Proměnou prošel také úvodní filmeček, při kterém hrdina/-ka ztratí své hodinky, a rozrostl se tak o další zlouny. A takto bychom mohli pokračovat vesele dál. V samotném hlavním příběhu ale moc obřích změn nečekejte, přeci jen asi nejde překopat celou hru tak, aby ještě bylo možné naimportovat stávající uložené pozice, ale jak znám studio Level-5, vývojáři si dali tu práci, aby ji dokázali nenásilně a přitom patřičně přifouknout.Změny nezměny

Základní šablona a hratelnost zůstává od prvního dílu z velké části nezměněna. Ve své podstatě jako v Pokémonech, kde nejdříve bojujete s příšerkami a pak se je snažíte získat za kamarády. U Yo-kaiů je svět trochu otevřenější a nenutí vás jít zrovna jedním směrem, takže se budete toulat po městě, hledat v něm nejrůznější úkoly, setkávat se s novými Yo-kaii, doplňovat členy svého týmu a plnit různé výzvy. A časem se dostanete i k setkání s menšími, nebo naopak obřími bossy.

Nebudu tady znovu popisovat, jak probíhají bitvy. Na jejich principu (Yo-kaiové jednají a bojují prakticky bez vaši pomoci) se nic nezměnilo. Můžete jim ale stále aktivně adrenalinově pomáhat, inspirovat je, nabíjet jejich schopnosti nebo měnit přední linie či určit cíl, na který se mají v boji zaměřit. Vaše akce řešíte na spodní obrazovce 3DSka, nahoře můžete pouze sledovat lítý boj, ale ten můžete pomocí klávesy X urychlit.

Vrátím se ještě jednou úplně na začátek. Pokud se rozhodnete začít Yo-kai Watch 2: Psychic Specters úplně od začátku, tak se bohužel zase musíte připravit na menší déjà vu z prvního dílu. Ten se celý odehrává v městečku Springdale a v úplně stejné lokaci strávíte i dlouhý úvod dvojky. Po asi tak pěti hodinách ale začnete postupně odemykat nová města, mezi kterými najdete třeba ospalé venkovské Harrisville nebo přímořské pobřeží San Fantastico. A chvilku nato získáte schopnost cestovat časem do Springdale v době před 60 lety.

„Pokud se rozhodnete začít Yo-kai Watch 2: Psychic Specters úplně od začátku, tak se bohužel zase musíte připravit na menší déjà vu z prvního dílu.”

Hra je rozdělena na krátké epizody, nebo kapitoly. V každé musíte vyřešit několik úkolů pro lidi kolem sebe, ale všechny končí vlastně stejně. Narazíte na nějakého problematického Yo-kaie. Nicméně úkoly nenudí, jejich scénáře jsou napsány s příjemnou lehkostí a někdy i humorem. Občas se ale příběh zastaví a abyste mohli pokročit dál, musíte splnit tři konkrétní úkoly, jinak vás hra dál nepustí. Někomu může tento prvek vadit, jiný ho bude brát jako umělé natahování herního času, ale mě přišel vždycky vkusně zakomponovaný do děje a nikdy nešlo o nic vyloženě nesplnitelného.

Čas jde „zabít” i plněním různých kvízů jako jsou Challenge Doors nebo cedulky Name That Yo-kai. Zajímavostí je také rozšířený systém cestování vlakem, který sice po prvním projetí funguje jako zrychlené cestování místo užitečného zrcadlového Yo-kaie. Než se ale budete chtít projet, musíte si jako všichni ostatní koupit jízdenku a když navíc vystoupíte v každé stanici, můžete získat speciální sběratelské razítko. Plus na vás ve vlaku čeká kupa různých předělových scén.

Změny k lepšímu

Všechno, o čem jsem výše mluvil bylo už v prvních dvou vydáních hry Yo-kai Watch 2. Co je tedy na Psychic Specters tak zajímavého? Asi největším přírůstkem je nový vlak ve Springdale. Odporný noční Hexpress, který jezdí přímo do nové lokality jménem Gera Gera Resort. Tato nová oblast je něco jako zábavný park, kterým se prohnala smečka démonů. V komplexu najdete kolotoče, tradiční restaurace, divadlo Kabuki a třeba lázně ve starém japonském stylu. Nastoupením do Hexpressu si ale způsobíte spoustu problémů, které musíte vyřešit. Najdete také nové spřátelené duchy nebo nepřátele, se kterými se musíte vypořádat. Celé letovisko na vás celou dobu bude působit jako pravý opak toho, co znáte z dosavadních verzí Yo-kai Watch 2. Což je jen dobře.

Kromě Gera Gera Resortu na vás čeká několik exkluzivních questů, vytvořených speciálně pro Psychic Specters. Narazíte na ně v průběhu celé hry a hodně z nich se zaměřuje na pozadí hlavních postav jako jsou Whisper, Darknyan a další. Samozřejmě se dočkáte také nových exkluzivních Yo-kaiů, nebo třeba jen variací staré známé (Kyubi a Venoct). Přibyli noví bossové a také něco jako přátelští „wicked” Yo-kaiové.

„Kromě Gera Gera Resortu na vás čeká několik exkluzivních questů, vytvořených speciálně pro Psychic Specters.”

V lokálním multiplayerovém režimu Blasters přibylo několik nových bossů, což je se správnými spoluhráči vždycky zábava. Porážet je můžete v kooperaci ve čtyřech lidech a pro majitele Bony Spirits nebo Fleshy Souls to znamená, že se proti nim postaví pár nových, exkluzivních nepřátel. Samozřejmostí je možnost připojit se k bitvě, buď úplně náhodně nebo do oficiálních, ligových bojů, a obchodovat lokálně nebo on-line.

V kladech a záporech níže jsem se zaměřil pouze na novinky v Yo-kai Watch 2: Psychic Specters.

Yo-Kai Watch 2: Psychic Specters koupíte v našich obchodech Xzone.cz a GameExpres.sk.

Yo-kai Watch 2: Psychic Specters na 3DSHodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Yo-kai Watch 2: Psychic Specters
» Více o hře
Líbí se nám
  • noví Yo-kaiové
  • perfektní hudební doprovod
  • nové úkoly
  • Hexpress a Gera Gera Resort
  • noví bossové v on-line režimech
  • možnost spřátelit se s „wiked” Yo-kaii
Vadí nám
  • plná cena hry
Verdikt: Yo-kai Watch 2: Psychic Specters jsou rozhodně nejlepší verzi ze tří vydaných. A pokud jste již hráli některou z předchozích, po čase stejně zjistíte, jak moc si zase užíváte tohoto univerza. Navíc můžete importovat data z Bony Spirits nebo Fleshy Souls ještě před rozehráním a nemusíte tak znovu procházet hlavní příběh. Můžete se vrhnout rovnou do Hexpressu a navštívit Gera Gera Resort. Navíc všechno vypadá s 3D efektem úplně fantasticky a skutečně, zatímco nová hudba koresponduje s melodiemi z předchozího soundtracku.
Hra zatím neobdržela žádná čtenářská hodnocení.
(Pro hodnocení musíte být přihlášen)
Tisk  
Štítky: yo-kai watch 2
Yo-kai Watch 2: Psychic Specters na 3DSScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters Screenshot ze hry Yo-kai Watch 2: Psychic Specters

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Yo-Kai Watch 2: Psychic Specters - spřátelte se s nepřítelem!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
O vývoji nového Zingu: Vylepšení homepage, profily a fórum

Bílá barva zatěžující oči je minulostí. Pojďte se seznámit s vývojem zbrusu nového Zingu.

 
 

Mulaka

Recenze - 22.3.2018
 
Mulaka

Po stope mexického zabijáka modliviek.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole