Uživatel nepřihlášen

Pohádka o obnovovací frekvenci

Čtvrtek 5.10.2017 14:10 - Autor: "Inzerce" - Rubrika: Novinky Novinka

Aneb mýty o lidském oku a herním monitoru.

Spoustu legend, mýtů a fám najdete na internetu o problematice lidského oka, kolik je schopno zaznamenat FPS a zda má cenu kupovat monitory s vysokou obnovovací frekvencí. Ono je vskutku úplně jedno, co se kde napíše, pokud nejste jen bohapustí konzumenti své doby, tak dáte na vlastní úsudek a věřte, že rozdíl oproti klasickému 60/75Hz monitoru poznáte, je markantní.

Není třeba nad ničím fabulovat a psát zde dlouhé pohádky, i když i zde se nakonec dočkáme šťastného konce, vrhněme se rovnou k meritu věci a tím je obnovovací frekvence. Naším cílem není nudit vás tím, jak přesně daná technologie funguje, zaměřme se na reálný pocit ze hry a pokusíme se vysvětlit, proč vás opravdu nešálí zrak.


Nejviditelnější rozdíl poznají zejména hráči FPS her, ale i prostý pohyb kurzoru myši po obrazovce je najednou takový „jiný“. Vezměme si jednoduché situace ve hře: pohyb oponenta a střelba na něj. Na 240 Hz monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 se vám vykreslí soupeř častěji než na 60 Hz konvenčním monitoru, máte tedy daleko více možností zasáhnout svůj cíl. Zjednodušeně, ale přesto velmi názorně se dá říct – že 60krát vykreslený panáček na 60Hz monitoru se rovná 240 vykresleným panáčkům na 240Hz monitoru za stejný časový interval. To je 4 krát více! V extrémním až nereálném případě si představte pohyb z jedné strany monitoru na druhou, kdy se na konvenčním monitoru vykreslí pouze 1 obrázek na běžném monitoru a 4 obrázky na 240 Hz monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 – to je až 4krát větší šance na zásah! Do celé situace pochopitelně vstupuje hodnota FPS, tedy počet snímků vykreslených grafickou kartou za sekundu, je tedy jasné, že pokud chci uživit 240Hz monitor musím mít kvalitní železo.


Skutečné herní monitory, které slovo „herní“ nemají v názvu jen tak pro parádu, ale obhájí si ho technologiemi a funkcemi, poznáte nejen díky klasickým specifikacím jako je obnovovací frekvence, nízká doba odezvy, ale hlavně těm nestandardním. Mezi ty musíme u monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 zařadit technologii Dynamic Accuracy zkráceně DyAc, která už tak plynulý obraz dělá ještě čistším. Jak si to představit? Mrkněte na krátké video:

Dalšími argumenty pro volbu tohoto monitoru jsou další a další pokročilé technologie zpříjemňující herní zážitek - Black eQualizer, Color Vibrance a zmínit musíme také promyšlenou konstrukci s širokými možnostmi nastavení, ať už se bavíme o výškovém pozicování, naklopení či otočení.

O schopnostech monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 se toho dá napsat spousta, důležité a jediné, co vás přesvědčí, je vyzkoušet si ho na vlastní kůži nejlépe v porovnání s vaším původním staříkem. Však si vzpomeňte na tento článek, až jej budete mít doma na stole a neuvěříte vlastním očím. Ti z vás, kteří už nevydrží a chtějí vylepšit svoje herní doupě, mohou pokračovat na CZC.cz.

Tisk
Štítky: inzerce
Související novinky
 
Acer Aspire GX-781: Cenově dostupnější alternativa k Predator desktopům

Acer Aspire GX-781: Cenově dostupnější alternativa k Predator desktopům

Středa 13.12.2017 15:55 - Značka Acer si ve světě hardware pro hráče vybudovala jméno s pomocí produktové řady Predator, která dychtivým hráčům nabízí dostatek výkonu, ať už v podobě desktopu nebo notebooku. Nejedná se ale zdaleka o jediné stroje, které tento výrobce nabízí. Přečíst celý článek »

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Je na čase zapomenout na Full HD rozlišení. Budoucnost patří 4K

Pátek 8.12.2017 19:45 - Herní svět kráčí směrem k více a více skloňovanému 4K rozlišení. Přečíst celý článek »

Křeslo Sandberg jako královský trůn do vašeho pokojíčku

Křeslo Sandberg jako královský trůn do vašeho pokojíčku

Středa 6.12.2017 11:30 - Aktuálně moderní označování produktů jako „herní“ nezná mezí. Nejinak je tomu v případě křesel. Přečíst celý článek »

Diskuze na fóru

Náhodné myšlenky a události dne (12026 příspěvků), Call of duty WW II cz titulky (7 příspěvků), Humble bundle -vše sem (586 příspěvků), PSN v ČR (5 příspěvků), Budoucnost GTA série + GTA V / VI ve VR ? Názory (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (7043 příspěvků), Assassin's Creed Origins (4 příspěvky), No One Lives Forever 3 (aneb další přání otcem myšlenky) (2 příspěvky), Resident Evil (4 příspěvky), ovladač na volant (3 příspěvky), SpellForce 3 (1 příspěvek)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Ancestors Legacy – dojmy z hraní

Půl roku před vydáním vypadá tato real-time strategie pro PC a Xbox One více než nadějně!

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 
 
Star Wars: Battlefront 2 – The Last Jedi Season aneb krok správným směrem

Co všechno nabízí první várka bezplatného dodatečného obsahu pro Battlefront 2 a co se od vydání stihlo zlepšit?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: Escape Room – úniková hra

Průšvih. Máte 60 minut na vyřešení problému, jinak jste v loji. Uspějete, nebo skončíte v poli poražených?

 
 
 
The Surge: A Walk in the Park DLC

Zatím jediné příběhové DLC The Surge láká na výlet do zábavního parku. Zažijeme akční jízdu na horské dráze, na kterou dlouho nezapomeneme?

 
Přečíst celý článek»Autor: Vakomlok - Platforma: PC a konzole
 

Battlerite

Recenze - 13.12.2017
 
Battlerite

Tak trochu jiná masivně multiplayerová hra. Uspěje v konkurenci League of Legends a Doty 2?

 
Přečíst celý článek»Autor: EddieCZ - Platforma: PC