Uživatel nepřihlášen

Pohádka o obnovovací frekvenci

Čtvrtek 5.10.2017 14:10 - Autor: "Inzerce" - Rubrika: Novinky Novinka

Aneb mýty o lidském oku a herním monitoru.

Spoustu legend, mýtů a fám najdete na internetu o problematice lidského oka, kolik je schopno zaznamenat FPS a zda má cenu kupovat monitory s vysokou obnovovací frekvencí. Ono je vskutku úplně jedno, co se kde napíše, pokud nejste jen bohapustí konzumenti své doby, tak dáte na vlastní úsudek a věřte, že rozdíl oproti klasickému 60/75Hz monitoru poznáte, je markantní.

Není třeba nad ničím fabulovat a psát zde dlouhé pohádky, i když i zde se nakonec dočkáme šťastného konce, vrhněme se rovnou k meritu věci a tím je obnovovací frekvence. Naším cílem není nudit vás tím, jak přesně daná technologie funguje, zaměřme se na reálný pocit ze hry a pokusíme se vysvětlit, proč vás opravdu nešálí zrak.


Nejviditelnější rozdíl poznají zejména hráči FPS her, ale i prostý pohyb kurzoru myši po obrazovce je najednou takový „jiný“. Vezměme si jednoduché situace ve hře: pohyb oponenta a střelba na něj. Na 240 Hz monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 se vám vykreslí soupeř častěji než na 60 Hz konvenčním monitoru, máte tedy daleko více možností zasáhnout svůj cíl. Zjednodušeně, ale přesto velmi názorně se dá říct – že 60krát vykreslený panáček na 60Hz monitoru se rovná 240 vykresleným panáčkům na 240Hz monitoru za stejný časový interval. To je 4 krát více! V extrémním až nereálném případě si představte pohyb z jedné strany monitoru na druhou, kdy se na konvenčním monitoru vykreslí pouze 1 obrázek na běžném monitoru a 4 obrázky na 240 Hz monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 – to je až 4krát větší šance na zásah! Do celé situace pochopitelně vstupuje hodnota FPS, tedy počet snímků vykreslených grafickou kartou za sekundu, je tedy jasné, že pokud chci uživit 240Hz monitor musím mít kvalitní železo.


Skutečné herní monitory, které slovo „herní“ nemají v názvu jen tak pro parádu, ale obhájí si ho technologiemi a funkcemi, poznáte nejen díky klasickým specifikacím jako je obnovovací frekvence, nízká doba odezvy, ale hlavně těm nestandardním. Mezi ty musíme u monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 zařadit technologii Dynamic Accuracy zkráceně DyAc, která už tak plynulý obraz dělá ještě čistším. Jak si to představit? Mrkněte na krátké video:

Dalšími argumenty pro volbu tohoto monitoru jsou další a další pokročilé technologie zpříjemňující herní zážitek - Black eQualizer, Color Vibrance a zmínit musíme také promyšlenou konstrukci s širokými možnostmi nastavení, ať už se bavíme o výškovém pozicování, naklopení či otočení.

O schopnostech monitoru ZOWIE by BenQ XL2546 se toho dá napsat spousta, důležité a jediné, co vás přesvědčí, je vyzkoušet si ho na vlastní kůži nejlépe v porovnání s vaším původním staříkem. Však si vzpomeňte na tento článek, až jej budete mít doma na stole a neuvěříte vlastním očím. Ti z vás, kteří už nevydrží a chtějí vylepšit svoje herní doupě, mohou pokračovat na CZC.cz.

Tisk
Štítky: inzerce
Související novinky
 
Predator Triton 700 vs. Helios 300: Grafikou a procesorem to teprve začíná

Predator Triton 700 vs. Helios 300: Grafikou a procesorem to teprve začíná

Pátek 29.9.2017 13:33 - Dva herní stroje s logem Acer jsou na první pohled shodné, zdání ovšem klame. Nesmíte se totiž spoléhat pouze na základní specifikace. Přečíst celý článek »

ZOWIE by BenQ Celeritas II klávesnice, která tě nenechá ve štychu

ZOWIE by BenQ Celeritas II klávesnice, která tě nenechá ve štychu

Čtvrtek 17.8.2017 11:29 - Mechanika vs. membránovka, RGB vs. jednobarevné podsvícení, bláznivý vs. střídmý design, numerický blok ano/ne? Přečíst celý článek »

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami

Úterý 1.8.2017 11:10 - Aktuálně nejvyšší model z řady Lenovo Legion vás nezaujme pouze výkonem. Přináší totiž celou řadu funkcí pro hráče, jako je například podpora bezdrátového Xbox One gamepadu. Přečíst celý článek »

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
The Evil Within 2 - probuzení do nové noční můry

Horor The Evil Within je zpět a jeho tvůrci se pokusili udělat některé věci jinak a lépe. Podařilo se jim to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Gran Turismo Sport – návrat krále motorsportu

Prověřili jsme nové Gran Turismo Sport a nezapomněli ani na srovnání s Project Cars 2 a Forza Motorsport 7.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Elex – návrat ke kořenům?

Recenze - 16.10.2017
 
Elex – návrat ke kořenům?

Na sérii Gothic většina hráčů vzpomíná s láskou dodnes. Zapíše se nové RPG z dílen Piranha Bytes v jejich srdcích stejně dobře?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC a konzole
 
 
South Park: The Fractured but Whole – superhrdinové útočí

Eric, Stan, Kyle a Kenny se opět vrhají do akce. Přidáte se k nim?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC a konzole
 
 
Deskovkový speciál: České RONE

Lidská civilizace padla a o poslední zbytky se přetahují přeživší s mutanty, hybridy a inteligentními stroji. Přežijete déle než pět minut?