Uživatel nepřihlášen
   

Hitman - bonusová kampaň Patient Zero pod drobnohledem

Sobota 9.12.2017 14:19 - Autor: Jan "Honzas4400" Kalný - Rubrika: Speciály Speciál Hitman

Další rok je téměř za námi a s ním i necelý rok čekání na další pořádný obsah do Hitmana. Vydání Game of the Year edice hry s sebou přineslo i bonusovou kampaň Patient Zero, tudíž je na čase se podívat, jestli stálo čekání za to.

Kdo sleduje Hitmana a pravidelně i Zing, tak ví, že jsem si nového Hitmana opravdu oblíbil. Dosavadně nahraných 226 hodin mluví samo za sebe a první sezónu jsem si i přes některé chyby a nedostatky vážně užil (recenze původní hry). Oznámení nového obsahu mi tudíž udělalo velkou radost a jakmile přišel den vydání, tak jsem sáhl do peněženky pro kartu a nový obsah Game of the Year edice si rovnou koupil. Teď je otázkou, zda-li jsem nakonec neprohloupil. A pravdou je, že nějaké pochyby tu skutečně jsou.

Darovanému zabijákovi na strunu nehleď

Nový obsah, který je obsažený v Game of the Year edici, případně upgradu za 20 dolarů, pokud vlastníte zbytek hry, je rozdělený na dvě části - čtyři mise a tři tematické obleky a zbraně. Samozřejmě tou důležitější částí jsou zmíněné mise, které dohromady tvoří mini-kampaň Patient Zero, která nezasahuje do hlavního příběhu hry.

V misích The Source, The Author, The Vector a Patient Zero se podíváme do starých lokací z první sezóny hry, konkrétně tedy do Bangkoku, Sapienzy, Colorada a na Hokkaidó. Ovšem na rozdíl od misí z bonusové letní epizody, tedy The Icon, The Landslide a A House Built on Sand, které se odehrávaly v Sapienze a Marrakéši, ty nové nenabízí podobně rekonstruované lokace. Bangkokský hotel Himmapan v misi The Source sice navštívíme v noci, stejně jako Sapienzu v The Author, ale kromě denní doby a změn v jedné oblasti, kde je nejvíce akce (v případě hotelu poslední patro a v Sapienze oblast kolem kostela), jde stále o ty stejné a stejně vypadající lokace se stejnou strukturou, jako jejich původní verze. Mise z bonusové letní epizody byly sice menší, zato údernější a měly svou individualitu. Nové mise naopak vypadají spíše jako znovuhratelné Elusive Targety, takže čekejte pár změn, jiné cíle a tím to víceméně hasne.

Ale je to nutně špatně? Ne. Od prvních dvou misí, o kterých nyní mluvím, jsem sice čekal mnohem více, ale nemohu říct, že bych si jejich hraní neužil. Naštěstí mě ovšem zbývající dvě mise nezklamaly vůbec. V jádru opět nejde o žádné terno nebo unikát, ale díky zajímavým mechanikám mě rozhodně bavily mnohem více. Třetí mise, The Vector, vás totiž postaví na jednu z věží v Coloradu s odstřelovací puškou v ruce a vaším úkolem je zabít celkem pět lidí -  přičemž čtyři z nich jsou při každém pokusu náhodně vybraní. Celá mise je tak jen a pouze o střílení sniperkou. Je obzvlášť zábavné se pokusit všechna těla skrýt nebo zabít pomocí nehod. Ovšem opět nejde o nějakou masivní misi a vydrží vám jen chvilku.Poslední a bezesporu také nejlepší misí je Patient Zero odehrávající se na Hokkaidu, kde máte dva cíle. Podobě jako zbytek nových misí, ani Patient Zero vizuálně samotnou lokaci zvlášť nemění (i když bych řekl, že ze všech asi nejvíce). V čem je ovšem samotná mise unikátní a zábavná, je to, že čím déle vám její splnění trvá, tím náročnější je. Jeden z vašich cílů je totiž nakažený vysoce smrtícím virem a postupně bude na mapě nakaženo více a více lidí, přičemž vy musíte zabít každou nakaženou postavu. Je tak jen otázkou času, než se ze dvou cílů stane, a to vůbec nepřeháním, například 72 nebo rovnou přes 130 cílů. Musíte tak virus co nejdříve zneškodnit zabitím pacienta nula, nebo budete mít problém.

Samotné mise jsou tedy podle mě zábavné, ale zkrátka jsem čekal více. Zvlášť po takové době. Mise navíc nenabízí žádné nové odemykatelné zbraně a nových výzev tu také nenajdete hodně. Zkrátka a jednoduše nemohu říct, že bych byl extra nadšený, ale ani úplně zklamaný. Zahrál jsem si je, užil jsem si je - koneckonců je to pořád víc Hitmana tak jako tak - ale rozhodně jsem ve finále čekal mnohem více.

Klaun z Texasu

Kromě nových misí nabízí obsah Game of the Year edice i tři nové obleky a zbraně. První oblek je tmavý kabát, za který by se nestyděl ani Max Payne a je k němu k dispozici (samozřejmě i zvlášť) sniperka Sieger 3000 Ghost. Sieger 3000 je ve hře k dispozici už nějakou chvíli, ovšem její Ghost variace nabízí vylepšený puškohled a ještě tišší střely, navíc je celá černá.

Druhým oblekem je Cowboy, ke kterému patří silná pistole Striker, jejíž výstřely dokáží nejen ostatní postavy prostřelit, ale hlavně je úplně odhodí, jako byste do nich střelili nějakým menším dělem. Samozřejmě je cílem zbraně hlavně trochu pobavit, ale o ničem to neplatí více než o obleku klauna Corkyho z oblíbeného Blood Money, ke kterému také dostanete zbraň A New Bat. Ta při každé ráně vypustí nějakou hlášku nebo vizuální efekt.Samotné obleky samozřejmě nejsou tím nejlepším novým obsahem, jakého se mohl Hitman dočkat, ale kolem a kolem si v tomto ohledu není zvlášť na co stěžovat. Koneckonců je to skutečně bonus navíc.

Vrah roku

Za celkem 20 dolarů dostanete do rukou lehce nadprůměrnou mini-kampaň Patient Zero obsahující čtyři nové mise a tři páry kvalitních obleků a do jisté míry unikátních zbraní.

Pro mnohé může být cena necelých 500 Kč trochu moc, pro jiné, zvlášť fanoušky, jako jsem třeba já, to nebude zase tolik. Faktem ovšem zůstává, že pokud budete Patient Zero nebo obleky a zbraně zcela ignorovat, tak na ničem tratit nebudete. Ve finále bych tedy řekl, že bonusový obsah Game of the Year edice je vhodný hlavně pro fanoušky hry, co prostě chtějí něco dalšího, než se dočkáme dalšího dílu. Ostatní nijak neprohloupí, když si ho nebudou vůbec všímat.

Tisk  
Hitman na PC, PS4, Xbox OneTrailery ke hře
Hitman na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Hitman Screenshot ze hry Hitman Screenshot ze hry Hitman Screenshot ze hry Hitman Screenshot ze hry Hitman Screenshot ze hry Hitman Screenshot ze hry Hitman Screenshot ze hry Hitman
Další aktuální články
 
Gravel

Gravel

Středa 21.3.2018 00:00 - Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry? Přečíst celý článek »

2 komentáře | PC, PS4, Xbox One | Autor: Miky
TT Isle of Man

TT Isle of Man

Úterý 20.3.2018 14:45 - Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem. Přečíst celý článek »

12 komentářů | PC, PS4, Xbox One | Autor: Michal Jonáš
God of War – dojmy z hraní

God of War – dojmy z hraní

Pondělí 19.3.2018 16:01 - V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze. Přečíst celý článek »

33 komentářů | PS4 | Autor: Filca

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Hitman - bonusová kampaň Patient Zero pod drobnohledem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Jamajčan    Však za měsíc beje Hitman určitě ve slevách na STEAMUu.Jamajčanjamajcan73308    15.12.2017 01:04 Jamajčan

@ odpověď na komentář od skylines:Však za měsíc beje Hitman určitě ve slevách na STEAMUu.

skylines napsal:Za trochu přes 500 byl Wolf 2 TNC který není starý ani dva měsíce. :D Ještě se tak dá sehnat.

Strec   1x   Myslíš jako ten essential collection? V tom případě by to měla být GOTY edice HITMANa. Se podívej do výběru DLC jestli tam máš obsah GOTY.Strecstrec4311    11.12.2017 20:37 Strec

@ odpověď na komentář od Marcus:Myslíš jako ten essential collection? V tom případě by to měla být GOTY edice HITMANa. Se podívej do výběru DLC jestli tam máš obsah GOTY.

Marcus napsal:Ne, mám Hitman complete edition se všemi původními díly. A žádný upgrade jsem si nekoupil na goty. Ale když se teď kouknu na steam, tak tam mám obrázek GOTY edice, právě.

Marcus   1x   Ne, mám Hitman complete edition se všemi původními díly. A žádný upgrade jsem si nekoupil na goty. Ale když se teď kouknu na steam, tak tam mám obrázek GOTY edice, právě.Marcusmarcus8    11.12.2017 19:34 Marcus

@ odpověď na komentář od Strec:Ne, mám Hitman complete edition se všemi původními díly. A žádný upgrade jsem si nekoupil na goty. Ale když se teď kouknu na steam, tak tam mám obrázek GOTY edice, právě.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Strec napsal:Pokud máš kompletní plnou edici, tak nemáš GOTY edici. Pokud sis tedy nekoupil kompletní edici s GOTY nebo update na GOTY edici (tato verze vyšla nedávno, kompletní verze vyšla myslím v lednu tohoto roku) . Až je skoro trapny používat slovo kompletní edice, když to vlastně díky GOTY edici není pravda.

Strec    Pokud máš kompletní plnou edici, tak nemáš GOTY edici. Pokud sis tedy nekoupil kompletní edici s GOTY nebo update na GOTY edici (tato verze vyšla nedávno, kompletní verze vyšla myslím v lednu tohoto roku) . Až je skoro trapny používat slovo kompletní edice, když to vlastně díky GOTY edici není pravda.Strecstrec4311    11.12.2017 19:16 Strec

@ odpověď na komentář od Marcus:Pokud máš kompletní plnou edici, tak nemáš GOTY edici. Pokud sis tedy nekoupil kompletní edici s GOTY nebo update na GOTY edici (tato verze vyšla nedávno, kompletní verze vyšla myslím v lednu tohoto roku) . Až je skoro trapny používat slovo kompletní edice, když to vlastně díky GOTY edici není pravda.

Marcus napsal:Hele hele... Mám koupenou původní hru (kompletní) . A nyní, když se podívám do své Steam knihovny, tak tam mám obrázek Game of the hrát edice. Ještě jsem to od té doby nezkoušel. To je teda kec? Jsem myslel, že jako majitel původní edice mám ten upgrade zdarma.

Marcus    Hele hele... Mám koupenou původní hru (kompletní) . A nyní, když se podívám do své Steam knihovny, tak tam mám obrázek Game of the hrát edice. Ještě jsem to od té doby nezkoušel. To je teda kec? Jsem myslel, že jako majitel původní edice mám ten upgrade zdarma.Marcusmarcus8    10.12.2017 15:53 Marcus

Hele hele... Mám koupenou původní hru (kompletní) . A nyní, když se podívám do své Steam knihovny, tak tam mám obrázek Game of the hrát edice. Ještě jsem to od té doby nezkoušel. To je teda kec? Jsem myslel, že jako majitel původní edice mám ten upgrade zdarma.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lazy    Kdo si pocka, ten sa docka :DLazylazy34358    10.12.2017 14:47 Lazy

Kdo si pocka, ten sa docka :DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Strec    Měl jsem to napsany v závorce. Nakonec jsem to smaznul. Přeci jen by někdo mohl namítat, že jde jen o jednu hru. Ale tohle + listopadové a brzo prosincové slevy... Znám lepší investice, než tenhle pokus o vyždímání jedné hry do mrtě.Strecstrec4311    10.12.2017 12:08 Strec

@ odpověď na komentář od skylines:Měl jsem to napsany v závorce. Nakonec jsem to smaznul. Přeci jen by někdo mohl namítat, že jde jen o jednu hru. Ale tohle + listopadové a brzo prosincové slevy... Znám lepší investice, než tenhle pokus o vyždímání jedné hry do mrtě.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

skylines napsal:Za trochu přes 500 byl Wolf 2 TNC který není starý ani dva měsíce. :D Ještě se tak dá sehnat.

skylines    Za trochu přes 500 byl Wolf 2 TNC který není starý ani dva měsíce. :D Ještě se tak dá sehnat.skylinesskylines11568    10.12.2017 01:11 skylines

@ odpověď na komentář od Strec:Za trochu přes 500 byl Wolf 2 TNC který není starý ani dva měsíce. :D Ještě se tak dá sehnat.

Strec napsal:Za téměř tu samou cenu si kolikrát do měsíce či dvou (když je akorát to obdobý steam slev) koupíš i relativně novou AAA hru :D. Některé peckovy indie hry bys za to měl i 2. Prostě za tenhle "upgrade/update" chtít takovou částku je zkouška kolik toho zákazník snese. Řekl bych zlodějina, ale když za to lidi dobrovolně platí...
Osobně mě top zas tak nemrzí. Hrát ty recyklace mě nebavilo ani v té době plné verze hry, jen ten pocit podrazu mě trocha sejří.

Strec    Za téměř tu samou cenu si kolikrát do měsíce či dvou (když je akorát to obdobý steam slev) koupíš i relativně novou AAA hru :D. Některé peckovy indie hry bys za to měl i 2. Prostě za tenhle "upgrade/update" chtít takovou částku je zkouška kolik toho zákazník snese. Řekl bych zlodějina, ale když za to lidi dobrovolně platí...
Osobně mě top zas tak nemrzí. Hrát ty recyklace mě nebavilo ani v té době plné verze hry, jen ten pocit podrazu mě trocha sejří.
Strecstrec4311
    9.12.2017 22:48
Strec

@ odpověď na komentář od ThainDegu:Za téměř tu samou cenu si kolikrát do měsíce či dvou (když je akorát to obdobý steam slev) koupíš i relativně novou AAA hru :D. Některé peckovy indie hry bys za to měl i 2. Prostě za tenhle "upgrade/update" chtít takovou částku je zkouška kolik toho zákazník snese. Řekl bych zlodějina, ale když za to lidi dobrovolně platí...
Osobně mě top zas tak nemrzí. Hrát ty recyklace mě nebavilo ani v té době plné verze hry, jen ten pocit podrazu mě trocha sejří.

ThainDegu napsal:Mám na to podobný názor. To si raději koupím nějakou pořádnou indie hru. Ta cena je prostě přestřelená.

Wast    Tomu se říká bonus za 500 kaček. :DWastwast14199    9.12.2017 20:51 Wast

Tomu se říká bonus za 500 kaček. :D

ThainDegu   2x   Mám na to podobný názor. To si raději koupím nějakou pořádnou indie hru. Ta cena je prostě přestřelená.ThainDeguthaindegu27578    9.12.2017 20:17 ThainDegu

@ odpověď na komentář od Strec:Mám na to podobný názor. To si raději koupím nějakou pořádnou indie hru. Ta cena je prostě přestřelená.

Strec napsal:Za 500, - je to sakra slabej obsah. Přikláním se k tomu, že to je převážně pro fanoušky, ktery tím můžou řádně pumpnout. Normální hráče, co si koupili kompletní edici v době, když ještě byla kompletní to jen naštve.

skylines    Sice jsem velký fanda ale za 20 babek mi to nestojí. Chápu že se soustředí na druhou sezonu ale poupravit mapy a znovu je prodat je trochu málo. Z toho co jsem viděl tam jsou dokonce i stejná NPC se stejnou rutinou a stejnými scripty.skylinesskylines11568    9.12.2017 20:15 skylines

Sice jsem velký fanda ale za 20 babek mi to nestojí. Chápu že se soustředí na druhou sezonu ale poupravit mapy a znovu je prodat je trochu málo. Z toho co jsem viděl tam jsou dokonce i stejná NPC se stejnou rutinou a stejnými scripty.

Strec   1x   Za 500, - je to sakra slabej obsah. Přikláním se k tomu, že to je převážně pro fanoušky, ktery tím můžou řádně pumpnout. Normální hráče, co si koupili kompletní edici v době, když ještě byla kompletní to jen naštve.Strecstrec4311    9.12.2017 20:11 Strec

Za 500, - je to sakra slabej obsah. Přikláním se k tomu, že to je převážně pro fanoušky, ktery tím můžou řádně pumpnout. Normální hráče, co si koupili kompletní edici v době, když ještě byla kompletní to jen naštve.

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.