Uživatel nepřihlášen
   

Call of Duty: WWII hodně vsází na funkci Headquarters

Čtvrtek 10.8.2017 17:25 - Autor: Vojtěch "Riley" Zikán - Rubrika: Novinky Novinka

Důležité detaily o singleplayeru i zombie módu.

Nejnovější číslo časopisu GameInformer se převážně zaměřilo na letošní Call of Duty. Tvůrci ze studia Sledgehammer Games se rozpovídali o postavách v kampani a fungování prvku Headquarters. Řeč přišla i na zombie mód. Díky tomu se konečně dovídáme i něco o samotné hratelnosti.

Na začátek se podíváme na kampaň. Již od oznámení víme, že příběhová linka bude zaměřena na malou jednotku amerických vojáků na evropském kontinentě. Nyní se více podíváme na jejich osobnosti a záminky k narukování. Hlavní protagonista Ronald „Red“ Daniels by rád navázal na odkaz svého otce bojujícího v první světové válce, a tak se přihlásil do armády s naivními představami. Tento kluk, který nikdy v životě neopustil svoje rodné texaské městečko, záhy po vylodění pozná krutou realitu války. Jak bude se svými bratry postupovat blíže k Německu, budou se jeho cíle měnit a hlavně mu bude záležet na tom, aby se brzo vrátil ke své lásce, kterou v Texasu zanechal.

Společnost mu bude dělat jeho nejlepší přítel Robert Zussman. Pochází ze židovské rodiny, která utekla z východní Evropy. Jakmile vypukne válka a oba poprvé stanou v Evropě, začne se okamžitě lišit Zussmanův a Danielsův pohled na válku a svět všeobecně. Dalším je seržant William Pierson, který hraje antagonistickou roli v jednotce. Jeho filosofií je, že žádná cena není tak vysoká pro vykonání mise a kvůli tomu se bude často potýkat s konflikty uvnitř jednotky.

Mimo Danielse se vžijeme do kůže majora Edgara Crowleyho a velitelky francouzského odboje Rousseau. Ta má být pomstychtivá. Dobrou zprávou je, že se Sledgehammer Games chtějí vyhnout klišé, kdy Němci budou mluvit angličtinou se silným přízvukem. Budou tak mluvit klasicky německy. Abyste porozuměli, co si zrovna nepřítel povídá, musíte hrát za správnou postavu. „Jestliže hrajete za postavu, která umí cizí jazyky, například Crowley nebo Rousseau, uvidíte přeložené titulky,“ dočteme se v časopise.

Zajímavou novinkou v kampani mají být tzv. Heroic Actions, kdy budete muset odtáhnout raněné kolegy do bezpečí či nějak naložit se zajatým nepřítelem. Hra je velice temná a násilí je všudypřítomné. Samotný příběh je v podstatě rozdělen na dvě části. V první polovině hry se podíváme na události od vylodění v Normandii až po osvobození Paříže. Celkově má být tato etapa „veselejší“ a mnohem optimističtější. Od Paříže se však všechno bude jen zhoršovat, a čím více budete postupovat do srdce Německa, tím bude hra působit více depresivněji. Postavy se například budou muset smířit s tím, že ani o Vánocích neuvidí svoje rodiny a celkově se začnou horšit vztahy uvnitř jednotky.

Řeč přišla i na sociální prvek Headquarters. Autoři si tento počin velice pochvalují a vidí v něm budoucnost Call of Duty. Headquarters je masivní nejen svojí rozlohou, ale také využitím. Již z dřívějších rozhovorů víme, že zde mohou hráči spolu komunikovat, trénovat, prohlížet si úspěchy či dokonce vyzvat jeden druhého na duel.

Headquarters je dynamický prvek a čas od času se stane událost, při níž budou muset hráči splnit speciální úkoly. Jako příklad jsme dostali nepřátelský nálet. V ten moment se hráč musí přesunout k protiletadlovému dělu a sestřelit nepřátelské letouny. Za to samozřejmě dostane odměnu. Vzhled a události Headquarters se také budou lišit v závislosti na ročním období a svátcích.

O tom, že se v novém Call of Duty vrátí neoblíbené Supply Drops, již nějakou dobu víme. Jestliže obdržíte (či popřípadě zakoupíte) bednu obsahující náhodné předměty, můžete si jí otevřít před zraky celé lobby v Headquarters. Podle všeho bude hra obsahovat jakýsi měřič se začleňování do komunity a čím více se budete socializovat, tím lepší odměny budete dostávat. Stejně jako tomu bylo u Advanced Warfare, i letošní Call of Duty se bude dost zaměřovat na looting a získávání nového vybavení. Opět zde bude několik úrovní vzácnosti, přičemž ty největší jsou zvány Legendary a Epic.

Tvůrci se dušují, že budou obsahovat pouze kosmetické předměty a nic, co by zvýhodňovalo jednoho hráče nad druhým. Zároveň přísahají, že veškerý obsah bude dobově autentický a neuvidíme žádné šílenosti, jak tomu bylo u předchozích dílů. Jedna z potvrzených věcí jsou kosmetické varianty zbraní, které stejně jako v případě Modern Warfare Remastered, mění jen celkový vzhled zbraně, výjimečně i ozvučení a animace.

Jestliže patříte mezi fanoušky eSportu v Call of Duty, WWII vám nabídne možnost sledovat přímý přenos ze samotného prostředí hry. V určité části Headquarters najděte obří plátno, na kterém můžete živě sledovat jednotlivé zápasy, série či komentáře moderátorů. Zároveň s tím si budete moci vyhledat profily eSport hráčů a prohlédnout si jejich statistiky.

A jako poslední zombie mód. Po řadě příběhových střípků se konečně dozvídáme něco pořádného o samotné hratelnosti. Opět se bude jednat o přežívání proti nekonečným vlnám nepřátel, fungující na systému jednotlivých kol. Zároveň však bude hra obsahovat speciální lokace, kde na vás budou neustále nabíhat nepřátele, dokud nesplníte určitý úkol.  Zbraně a lepší výbavu opět zakupujete za herní měnu, která má být v podobě jakési energie, kterou dostanete z mrtvých nepřátel.

Na rozdíl do předchozích dílů si však budou moci hráči předpřipravit svoji výbavu a profesi. Podobně jako v módu Extinction z Ghosts i zde jsou čtyři třídy – Offense, Control, Medic a Support.  Do cesty se vám postaví několik druhů nepřátel a z toho alespoň jeden bude plnit roli bosse.

Již za 15 dní začne na konzoli PS4 uzavřený beta test multiplayerové části hry. Majitelé Xbox One si musí počkat až do prvního týdne v září. O PC platformě nepadlo ani slovo, avšak úplně vyloučená nebyla.

Call of Duty: WWII vychází 3. listopadu. Předobjednáte na Xzone.cz a GameExpres.sk.

Tisk
Call of Duty: WWII na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Call of Duty: WWII Screenshot ze hry Call of Duty: WWII Screenshot ze hry Call of Duty: WWII Screenshot ze hry Call of Duty: WWII Screenshot ze hry Call of Duty: WWII Screenshot ze hry Call of Duty: WWII Screenshot ze hry Call of Duty: WWII Screenshot ze hry Call of Duty: WWII
Související novinky
 
Do Call of Duty: WWII dorazila mapa Shipment 1944

Do Call of Duty: WWII dorazila mapa Shipment 1944

Sobota 17.3.2018 13:30 - Jedna z nejmenších map celé série se vrací a je zdarma pro všechny. Přečíst celý článek »

1 komentář|PC, PS4, Xbox One
Den svatého Patrika hlavním tématem Call of Duty: WWII

Den svatého Patrika hlavním tématem Call of Duty: WWII

Úterý 13.3.2018 21:00 - Multiplayer bude žít novou událostí, která zásadně změní Supply Drops systém a přináší remake mapy Shipment. Přečíst celý článek »

3 komentáře|PC, PS4, Xbox One
O víkendu si můžete zdarma zkusit multiplayer Call of Duty: WWII na PC

O víkendu si můžete zdarma zkusit multiplayer Call of Duty: WWII na PC

Čtvrtek 22.2.2018 19:52 - Bezplatný multiplayer by měl být na Steamu k dispozici ještě dnes. Čas na vyzkoušení máte do konce víkendu. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Call of Duty: WWII hodně vsází na funkci Headquarters
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Riley člen redakce   1x   Ano, pouze lidi, kteří mají hru předobjednanou.Rileyriley22147    14.8.2017 09:43 Riley

@ odpověď na komentář od pavel2704:Ano, pouze lidi, kteří mají hru předobjednanou.

pavel2704 napsal:Do bety může jen ten, kdo si hru předobjednal, že?

pavel2704    Do bety může jen ten, kdo si hru předobjednal, že?pavel2704pavel27046120    14.8.2017 08:07 pavel2704

Do bety může jen ten, kdo si hru předobjednal, že?

CzePavel99    Všechno to zní suprově. Nemohu se dočkat :)CzePavel99czepavel9911259    12.8.2017 12:36 CzePavel99

Všechno to zní suprově. Nemohu se dočkat :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Virus    Na nové CoD se docela těším ale zombíky nechávám ladem a MP, tak ten asi jen tak štrejchnu. :-)Virusvirus7406    11.8.2017 22:21 Virus

Na nové CoD se docela těším ale zombíky nechávám ladem a MP, tak ten asi jen tak štrejchnu. :-)

Cokovenecek   1x   Hmmmm, kampaň vypadá detailně. Jazyk a jeho pojetí ve hře mě překvapil.
Heroic actions vypadá zajímavě. Něco podobného bylo v Metro Last Light, kde to sloužilo ke good endingu.
A temné a násilné, následně i depresivnější, tak to má být. Jako "Na západní frontě klid" ve WW2. :)
Těším se na kampaň a zombíky, MP vynechám.
Cokovenecekcokovenecek73104
    11.8.2017 19:14
Cokovenecek

Hmmmm, kampaň vypadá detailně. Jazyk a jeho pojetí ve hře mě překvapil.
Heroic actions vypadá zajímavě. Něco podobného bylo v Metro Last Light, kde to sloužilo ke good endingu.
A temné a násilné, následně i depresivnější, tak to má být. Jako "Na západní frontě klid" ve WW2. :)
Těším se na kampaň a zombíky, MP vynechám.

Behavioralista    V podstatě se nejedná jen o Call of Duty WW2. Lze takto nakoupit i jiné hry. V drtivé většině případů se jedná o běžnou diskovou edici v německé nebo pokud budete chtít i jiné jazykové lokalizaci. Dají se určitě sehnat i ty sběratelské edice s výraznou slevou, ale tam už se to počítá v řádech jednotek kusů. Běžná cena toho COD se bude točit kolem těch 60 euro, já vám nabízím cenu okolo 25-29 euro. Samozřejmě čím více se bude objednávat kusů, tím větší je pak sleva na člověka. Například, když se bere 100 nebo 200 kusů, tak lze dosáhnout na slevu až 70%. Nebudu chtít žádné platby předem nebo zálohy, vše se bude platit až po fyzickém předání dle aktuálního kurzu eura při objednání. Co se týká toho COD, tak na rozmyšlenou je do konce září, max do poloviny října. Pokud by měl třeba někdo zájem i o jiné hry nebo se na něco zeptat, klidně mi napište do zpráv, já si to pak přečtu.Behavioralistabehavioralista34565    11.8.2017 12:07 Behavioralista

V podstatě se nejedná jen o Call of Duty WW2. Lze takto nakoupit i jiné hry. V drtivé většině případů se jedná o běžnou diskovou edici v německé nebo pokud budete chtít i jiné jazykové lokalizaci. Dají se určitě sehnat i ty sběratelské edice s výraznou slevou, ale tam už se to počítá v řádech jednotek kusů. Běžná cena toho COD se bude točit kolem těch 60 euro, já vám nabízím cenu okolo 25-29 euro. Samozřejmě čím více se bude objednávat kusů, tím větší je pak sleva na člověka. Například, když se bere 100 nebo 200 kusů, tak lze dosáhnout na slevu až 70%. Nebudu chtít žádné platby předem nebo zálohy, vše se bude platit až po fyzickém předání dle aktuálního kurzu eura při objednání. Co se týká toho COD, tak na rozmyšlenou je do konce září, max do poloviny října. Pokud by měl třeba někdo zájem i o jiné hry nebo se na něco zeptat, klidně mi napište do zpráv, já si to pak přečtu.

ostrostrelec    Nechci bejt pain in the ass, ale není sloveso "vsází" a podstatné jméno "sázka"? (titulek)ostrostrelecostrostrelec10163    10.8.2017 22:06 ostrostrelec

Nechci bejt pain in the ass, ale není sloveso "vsází" a podstatné jméno "sázka"? (titulek)

Vojta33   3x   Jojo dárek ten je nejvíc potřeba...Vojta33vojta338158    10.8.2017 21:33 Vojta33

Jojo dárek ten je nejvíc potřeba...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

the víta ! :)    A hlavně to bude bez dárku... :D Xzone určitě něco vymyslí! ! :) Takže ne děkujemethe víta ! :)the-vita11589    10.8.2017 20:44 the víta ! :)

@ odpověď na komentář od six feet under:A hlavně to bude bez dárku... :D Xzone určitě něco vymyslí! ! :) Takže ne děkujeme

six feet under napsal:Behavioraaal Neberte to jako nějakou reklamu, ale strýc v Německu pracuje v jedné firmě.... .
Si myslim, ze jenom oblbujes a divim se ze se s tebou vubec nekdo bavi, co mnozstevni slevu na moravske klobasy bys nemel pico? A co jinak v u. h pohoda?

MysteryMen    Tak budu hrát stejně německy takže klišé neklišé bude to pecka;) )MysteryMenmysterymen27248    10.8.2017 20:35 MysteryMen

Tak budu hrát stejně německy takže klišé neklišé bude to pecka;) )Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

six feet under   6x   Behavioraaal Neberte to jako nějakou reklamu, ale strýc v Německu pracuje v jedné firmě.... .
Si myslim, ze jenom oblbujes a divim se ze se s tebou vubec nekdo bavi, co mnozstevni slevu na moravske klobasy bys nemel pico? A co jinak v u. h pohoda?
six feet undersix-feet-under11476
    10.8.2017 20:04
six feet under

Behavioraaal Neberte to jako nějakou reklamu, ale strýc v Německu pracuje v jedné firmě.... .
Si myslim, ze jenom oblbujes a divim se ze se s tebou vubec nekdo bavi, co mnozstevni slevu na moravske klobasy bys nemel pico? A co jinak v u. h pohoda?Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Ardis    No, možná by to za to stálo :-DArdisardis15239    10.8.2017 19:24 Ardis

@ odpověď na komentář od Behavioralista:No, možná by to za to stálo :-D

Behavioralista napsal:Neberte to jako nějakou reklamu, ale strýc v Německu pracuje v jedné firmě, která se motá v herním průmyslu, a nabídl mi toto COD se slevou 50-60%. V Německu se to bude prodávat za 59, 99 Euro nebo tak nějak a tady to je nevím kolik, 13-14 stovek. Čím víc kusů, tím větší sleva na osobu. Kdybyste někdo měli zájem nebo tak, napište mi do zpráv. Můžete to mít doma už tak koncem října.

Raiden-CZ    Já bych do toho šel :DRaiden-CZraiden-cz28967    10.8.2017 19:10 Raiden-CZ

@ odpověď na komentář od Behavioralista:Já bych do toho šel :D

Behavioralista napsal:Neberte to jako nějakou reklamu, ale strýc v Německu pracuje v jedné firmě, která se motá v herním průmyslu, a nabídl mi toto COD se slevou 50-60%. V Německu se to bude prodávat za 59, 99 Euro nebo tak nějak a tady to je nevím kolik, 13-14 stovek. Čím víc kusů, tím větší sleva na osobu. Kdybyste někdo měli zájem nebo tak, napište mi do zpráv. Můžete to mít doma už tak koncem října.

Behavioralista   6x   Neberte to jako nějakou reklamu, ale strýc v Německu pracuje v jedné firmě, která se motá v herním průmyslu, a nabídl mi toto COD se slevou 50-60%. V Německu se to bude prodávat za 59, 99 Euro nebo tak nějak a tady to je nevím kolik, 13-14 stovek. Čím víc kusů, tím větší sleva na osobu. Kdybyste někdo měli zájem nebo tak, napište mi do zpráv. Můžete to mít doma už tak koncem října.Behavioralistabehavioralista34565    10.8.2017 18:12 Behavioralista

Neberte to jako nějakou reklamu, ale strýc v Německu pracuje v jedné firmě, která se motá v herním průmyslu, a nabídl mi toto COD se slevou 50-60%. V Německu se to bude prodávat za 59, 99 Euro nebo tak nějak a tady to je nevím kolik, 13-14 stovek. Čím víc kusů, tím větší sleva na osobu. Kdybyste někdo měli zájem nebo tak, napište mi do zpráv. Můžete to mít doma už tak koncem října.

Malcolm    huh obří plátno zní zajímavě.Malcolmmalcolm8346    10.8.2017 17:42 Malcolm

huh obří plátno zní zajímavě.

the víta ! :)    Jo taky to tak vidim ;)the víta ! :)the-vita11589    10.8.2017 17:39 the víta ! :)

@ odpověď na komentář od Ardis:Jo taky to tak vidim ;)

Ardis napsal:Singleplayer skutečně vypadá dost zajímavě a můžu říct, že se na něj těším :-) Škoda, že z MP je mi spíš blivno... :nah:

Ardis   3x   Singleplayer skutečně vypadá dost zajímavě a můžu říct, že se na něj těším :-) Škoda, že z MP je mi spíš blivno... :nah:Ardisardis15239    10.8.2017 17:33 Ardis

Singleplayer skutečně vypadá dost zajímavě a můžu říct, že se na něj těším :-) Škoda, že z MP je mi spíš blivno... :nah:

the víta ! :)    No kurňa jako těším se na to snad víc a víc :Dthe víta ! :)the-vita11589    10.8.2017 17:29 the víta ! :)

No kurňa jako těším se na to snad víc a víc :D

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Ve víru věků – deskovka

Speciál - 16.3.2018
 
Ve víru věků – deskovka

Budujte své impérium a zanechejte odkaz budoucím generacím.

 
 
 
Assassin’s Creed: Origins - Kletba faraonů

Théby a Údolí králů. Přesně tam nás pošle v pořadí druhé DLC pro Assassin’s Creed: Origins. Stojí ale nové dobrodružství za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 
 
Feudal Alloy – dojmy z hraní

Chopte se meče a akvárka, jdou se rozbíjet stroje!

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 
 
Wolfenstein 2: The Freedom Chronicles – The Deeds of Captain Wilkins

Jak se povedl poslední pokus o vytvoření dodatečného obahu pro Wolfenstein 2: The New Colossus?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 

Q.U.B.E. 2

Recenze - 13.3.2018
 
Q.U.B.E. 2

Pokračování indie hry Q.U.B.E. na sebe nechalo čekat více jak šest let. Má ovšem druhý díl co nabídnout?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole