Uživatel nepřihlášen

Film Ready Player One v plnohodnotném traileru

Pondělí 11.12.2017 11:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Adaptace populární knihy od Ernesta Clina, kterou má na starosti Steven Spielberg, je zjevně bohatá na různé herní odkazy.

Jestli alespoň trochu sledujete filmové novinky, možná vám neušlo, že Steven Spielberg chystá film Ready Player One, adaptaci stejnojmenné, tařka kultovní knihy, kterou napsal Ernest Cline. Cline se přitom podílí i na scénáři filmu.

Původní kniha přímo přetékala různými popkulturními odkazy a samozřejmě byly mezi nimi i četné narážky na videohry. Film na tom očividně nebude jinak, jak naznačil už působivý teaser vydaný během letošního Comic-Conu v San Diegu. Nyní máme k dispozici plnohodnotný trailer, který nasvědčuje tomu, že o prvky světa počítačových a konzolových her opravdu nebude nouze. Jen budou ve srovnání s předlohou poněkud modernizované.

Při sledování traileru, který nabízí jak výrazné podobnosti, tak výrazné odlišnosti s knihou, je těžké přehlédnout Tracer ze střílečky Overwatch od Blizzardu. Ve stejném záběru lze zahlédnout i Laru Croft, hlavní hrdinku ságy Tomb Raider, a Chun-Li ze série Street Fighter. O něco dříve dostává kousek prostoru Harley Quinn převzatá přímo z Batman: Arkham Knight. V předešlém teaseru pak byly k vidění i hrdinové sérií Halo a Gears of War.

Je dost pravděpodobné, že jakmile nadšení fanoušci a hledači těch největších drobností rozeberou každý záběr, objeví další herní odkazy, které doplňují neméně bohaté motivy všelijakých filmů, seriálů a komiksů. Jestli nebude ve filmu Gordon Freeman, Snake, Nathan Drake, BJ Blazkowicz nebo Geralt z Rivie, Steven Spielberg prostě selhal.

Mezitím můžeme dál debatovat o tom, jestli je dobře, že se adaptace v mnoha směrech odchyluje od předlohy. Za sebe říkám, že přesné převedení knižního příběhu do filmové podoby by asi moc dobře nefungovalo, takže všechny ty změny mohou být ku prospěchu. A jsem rozhodně zvědavý, s čím seňor Spielbergo nakonec vyrukuje. Kdo pozná, na co naráží tahle zkomolenina Spielbergova jména, má u mně v komentářích jeden malý bezvýznamný lajk.

Tisk
Štítky: filmy
Související novinky
 
Trailer láká na film Jurský svět: Zánik říše

Trailer láká na film Jurský svět: Zánik říše

Pátek 8.12.2017 10:48 - Život si najde cestu i v novém filmu, který vyjde zhruba ve stejném období jako chystaná hra Jurassic World: Evolution. Přečíst celý článek »

John Wick se vrací v teaseru druhého dílu

John Wick se vrací v teaseru druhého dílu

Neděle 9.10.2016 09:40 - Doslova nestárnoucí Keanu Reeves začne řádit 23. února a na jeho druhé filmové dobrodružství navážou dva herní projekty. Přečíst celý článek »

Film: Trailer na Resident Evil: The Final Chapter

Film: Trailer na Resident Evil: The Final Chapter

Úterý 9.8.2016 19:26 - Milla Jovovich ve svém posledním dobrodružství v hlubinách Raccoon City, kde úřaduje organizace Umbrella Corporation. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Film Ready Player One v plnohodnotném traileru
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Carljack    Konečně zase po dlouhé době film, který hned z traileru nevypadá jako jasný Steven Spielberg a přesto je, takže velká natěšenost...a pak hop na nového Jonese.Carljackcarljack3570    13.12.2017 17:03 Carljack

Konečně zase po dlouhé době film, který hned z traileru nevypadá jako jasný Steven Spielberg a přesto je, takže velká natěšenost...a pak hop na nového Jonese.

cajteekanee    Nikdo neříká, že zakončení příběhu není klišé, ale jsem toho názoru, že příběh klidně klišé být může, pokud je kniha ( film, hra) výborně napsaná a celkově skvělá. Příběh TLOU se dá taky považovat za klišé, ale to neznamená, že to není jeden z nejlepších videoherních příběhů všech dob.cajteekaneecajteekanee25741    12.12.2017 22:23 cajteekanee

Nikdo neříká, že zakončení příběhu není klišé, ale jsem toho názoru, že příběh klidně klišé být může, pokud je kniha ( film, hra) výborně napsaná a celkově skvělá. Příběh TLOU se dá taky považovat za klišé, ale to neznamená, že to není jeden z nejlepších videoherních příběhů všech dob.

Peter   1x   Kek, nejde o Space Invaders nebo Pong. Fantasmagorie pro děti je to proto, protože to staví na premisi teenagera, kterej se stane superhvězdnou selebritou, kterej zachrání svět a získá holku, perfektní happy end. Takovejch (klišé) filmů je hrozně málo, že ano?

Kéž by si dnešní děcka radši přečetli Malýho Princa....
Peterpeter2051
    12.12.2017 09:33
Peter

Kek, nejde o Space Invaders nebo Pong. Fantasmagorie pro děti je to proto, protože to staví na premisi teenagera, kterej se stane superhvězdnou selebritou, kterej zachrání svět a získá holku, perfektní happy end. Takovejch (klišé) filmů je hrozně málo, že ano?

Kéž by si dnešní děcka radši přečetli Malýho Princa....

ElementGamer   1x   Tak po přečtení knihy jsem si dlouho přál, aby někdo natočil filmovou adaptaci. Sice se to hodně odklání od předlohy, ale není to úplně na škodu. A jsem rád, že se toho chytil zrovna Spielberg. :)ElementGamerelementgamer13999    11.12.2017 22:17 ElementGamer

Tak po přečtení knihy jsem si dlouho přál, aby někdo natočil filmovou adaptaci. Sice se to hodně odklání od předlohy, ale není to úplně na škodu. A jsem rád, že se toho chytil zrovna Spielberg. :)

Wreis   3x   A jéje, jakmile tam nejsou Space invaders, Pong a další pecky na Atari, tak je to rázem fantasmagorie pro dětičky. Už mi chybí jen klasické "Mít na to peníze, tak to udělám líp". Mě třeba téma zaujalo, zpracování vypadá super a určitě se na to podívám, už jenom kvůli Tracer, která mě mile překvapila. Nakonec, proč ne?Wreiswreis9546    11.12.2017 21:12 Wreis

A jéje, jakmile tam nejsou Space invaders, Pong a další pecky na Atari, tak je to rázem fantasmagorie pro dětičky. Už mi chybí jen klasické "Mít na to peníze, tak to udělám líp". Mě třeba téma zaujalo, zpracování vypadá super a určitě se na to podívám, už jenom kvůli Tracer, která mě mile překvapila. Nakonec, proč ne?

SteveHood    Ano, bude to tak, protože se připojuje do SIMULACE. :)SteveHoodstevehood46767    11.12.2017 19:03 SteveHood

@ odpověď na komentář od Behavioralista:Ano, bude to tak, protože se připojuje do SIMULACE. :)

Behavioralista napsal:To vypadá, že to bude takové poloanimované a polohrané. Spielberg točí dobré bijáky. Most špiónů byl excelentní.

Behavioralista    To vypadá, že to bude takové poloanimované a polohrané. Spielberg točí dobré bijáky. Most špiónů byl excelentní.Behavioralistabehavioralista34565    11.12.2017 18:59 Behavioralista

To vypadá, že to bude takové poloanimované a polohrané. Spielberg točí dobré bijáky. Most špiónů byl excelentní.

vertigo    Cože jakej Snake, Nathan Drake :shock: :shock: kniha je poctou osmdesátkám a geekům... Jo tááák dětičky neznají Joust, Arkanoid, Gauntlet atd...tak se jim to muší vylepšit či zjednodušit...zachrastit měšcem. Námět nastíněnej, duch knížky zabitej...i když jak by starý arkády oživoval ? zahozená výzva, škoda. Koukat se na to třeba bude moct, ale fandové předlohy asi zapláčou. Ten pátej Indy snad dopadne líp :lala:vertigovertigo8493    11.12.2017 18:59 vertigo

Cože jakej Snake, Nathan Drake :shock: :shock: kniha je poctou osmdesátkám a geekům... Jo tááák dětičky neznají Joust, Arkanoid, Gauntlet atd...tak se jim to muší vylepšit či zjednodušit...zachrastit měšcem. Námět nastíněnej, duch knížky zabitej...i když jak by starý arkády oživoval ? zahozená výzva, škoda. Koukat se na to třeba bude moct, ale fandové předlohy asi zapláčou. Ten pátej Indy snad dopadne líp :lala:Komentář byl autorem naposledy upraven 11.12.2017 19:05

Původní verze před úpravami:Cože jakej Snake, Nathan Drake :shock: :shock: kniha je poctou osmdesátkám a geekům... Jo tááák dětičky neznají Joust, Arkanoid, Gauntlet atd...tak se jim to muší vylepšit či zjednodušit...zachrastit měšcem. Námět nastíněnej, duch knížky zabitej...i když jak by starý arkády oživoval ? zahozená výzva, škoda. Ten pátej Indy snad dopadne líp :lala:

OneShot    Tyhle voloviny jsem nikdy nechápal a ani Spielberg to nezmění.OneShotoneshot73915    11.12.2017 16:55 OneShot

Tyhle voloviny jsem nikdy nechápal a ani Spielberg to nezmění.

SamFisher   1x   Seňor Spielbergo natáčel film s Montym Burnsem :lol:SamFishersamfisher16017    11.12.2017 16:04 SamFisher

Seňor Spielbergo natáčel film s Montym Burnsem :lol:

cajteekanee    Knížka super, ale je pravda, že jsem ty starý arkády co tam popisoval vůbec neznal. Pak bylo, ale super, když jsem si nějaké z nich zahrál. U filmu budu aspoň vědět rovnou.cajteekaneecajteekanee25741    11.12.2017 14:36 cajteekanee

Knížka super, ale je pravda, že jsem ty starý arkády co tam popisoval vůbec neznal. Pak bylo, ale super, když jsem si nějaké z nich zahrál. U filmu budu aspoň vědět rovnou.

Laddys    O tomhle slyšim poprvý a musím říct: Hell yeeee ...Laddysladdys1697    11.12.2017 14:23 Laddys

O tomhle slyšim poprvý a musím říct: Hell yeeee ...

Peter   1x   Panebože další fantasmagorie pro dětičky. Není se čemu divit, že Spielbergovi filmy sou čím dál tím horší. A ta narážka na Simpsnovi je spíš smutnej fakt, protože i seňor Spielbergo by natočil lepší filmy než originální Spielberg.Peterpeter2051    11.12.2017 13:54 Peter

Panebože další fantasmagorie pro dětičky. Není se čemu divit, že Spielbergovi filmy sou čím dál tím horší. A ta narážka na Simpsnovi je spíš smutnej fakt, protože i seňor Spielbergo by natočil lepší filmy než originální Spielberg.

Cvrnda člen redakce    Správně, narážímCvrndacvrnda7    11.12.2017 13:03 Cvrnda

@ odpověď na komentář od SteveHood:Správně, narážím

SteveHood napsal:Autor článku: Nenarážíš na Simpsnovi? :) Každopádně doufám, že když Ernest pomáhá se scénářem, že to bude pecka a ne až tak moc odkloněné o knihy.

DERO    joo artemis jak jsem mohl zapomenout ... no hold hlava derava ... a jo tak s touto kopretinkou jsem take spokojen .... ted se jen modlit aby to aspon z pulky bylo tak dobre jak kniha ... pevne v to verimDEROdero8641    11.12.2017 12:52 DERO

@ odpověď na komentář od SteveHood:Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběwbb negrzvf wnx wfrz zbuy mncbzrabhg ... ab ubyq uynin qrenin ... n wb gnx f gbhgb xbcergvaxbh wfrz gnxr fcbxbwra .... grq fr wra zbqyvg nol gb nfcba m chyxl olyb gnx qboer wnx xavun ... criar i gb irevzjoo artemis jak jsem mohl zapomenout ... no hold hlava derava ... a jo tak s touto kopretinkou jsem take spokojen .... ted se jen modlit aby to aspon z pulky bylo tak dobre jak kniha ... pevne v to verimKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SteveHood napsal:Autor článku: Nenarážíš na Simpsnovi? :) Každopádně doufám, že když Ernest pomáhá se scénářem, že to bude pecka a ne až tak moc odkloněné o knihy.

SteveHood   1x   Autor článku: Nenarážíš na Simpsnovi? :) Každopádně doufám, že když Ernest pomáhá se scénářem, že to bude pecka a ne až tak moc odkloněné o knihy.SteveHoodstevehood46767    11.12.2017 12:49 SteveHood

Autor článku: Nenarážíš na Simpsnovi? :) Každopádně doufám, že když Ernest pomáhá se scénářem, že to bude pecka a ne až tak moc odkloněné o knihy.

SteveHood    Společnice se jmenuje Art3mis. Našel jsem na googlu, že ji má hrát: [ odkaz ] já jsem s výběrem spokojenej. :)SteveHoodstevehood46767    11.12.2017 12:47 SteveHood

@ odpověď na komentář od DERO:Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběFcbyrčavpr fr wzrahwr Neg3zvf. Anšry wfrz an tbbtyh, žr wv zá ueág: uggcf://vzthe.pbz/n/ghm5G wá wfrz f iýoěerz fcbxbwrarw. :)Společnice se jmenuje Art3mis. Našel jsem na googlu, že ji má hrát: [ odkaz ] já jsem s výběrem spokojenej. :)

DERO napsal:No to ja zatim jen jednou ale podruhe bych byl smutny ze vim ze partak naseho hrdiny je holka (nemam pamet na jmena) ... to byl pro me v ten moment uplny sok ... doufam ze do filmu obsadi nejakou poradnou kost .... trailer jsem jeste nevidel ... po robote se podivam

einfari    Knihu jsem ještě nečetl, už dávno jsem si to chtěl přečíst, ale úplně jsem na to zapomněl. Asi si to hodím pod stromek.einfarieinfari25285    11.12.2017 12:27 einfari

Knihu jsem ještě nečetl, už dávno jsem si to chtěl přečíst, ale úplně jsem na to zapomněl. Asi si to hodím pod stromek.

DERO    No to ja zatim jen jednou ale podruhe bych byl smutny ze vim ze partak naseho hrdiny je holka (nemam pamet na jmena) ... to byl pro me v ten moment uplny sok ... doufam ze do filmu obsadi nejakou poradnou kost .... trailer jsem jeste nevidel ... po robote se podivamDEROdero8641    11.12.2017 12:23 DERO

@ odpověď na komentář od SteveHood:Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběAb gb wn mngvz wra wrqabh nyr cbqehur olpu oly fzhgal mr ivz mr cnegnx anfrub ueqval wr ubyxn (arznz cnzrg an wzran) ... gb oly ceb zr i gra zbzrag hcyal fbx ... qbhsnz mr qb svyzh bofnqv arwnxbh cbenqabh xbfg .... genvyre wfrz wrfgr arivqry ... cb ebobgr fr cbqvinzNo to ja zatim jen jednou ale podruhe bych byl smutny ze vim ze partak naseho hrdiny je holka (nemam pamet na jmena) ... to byl pro me v ten moment uplny sok ... doufam ze do filmu obsadi nejakou poradnou kost .... trailer jsem jeste nevidel ... po robote se podivamKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SteveHood napsal:Souhlas! Kniha je luxus, nedávno jsem ji po šesté dočetl. :) Před premiérou dám znovu. :) Snad tam bude ukázané, jak Wadea zatkli IOI (joj) . :) A viděl jsem v traileru tuším i hrad Anorak?

SteveHood   1x   Souhlas! Kniha je luxus, nedávno jsem ji po šesté dočetl. :) Před premiérou dám znovu. :) Snad tam bude ukázané, jak Wadea zatkli IOI (joj) . :) A viděl jsem v traileru tuším i hrad Anorak?SteveHoodstevehood46767    11.12.2017 11:59 SteveHood

@ odpověď na komentář od DERO:Souhlas! Kniha je luxus, nedávno jsem ji po šesté dočetl. :) Před premiérou dám znovu. :) Snad tam bude ukázané, jak Wadea zatkli IOI (joj) . :) A viděl jsem v traileru tuším i hrad Anorak?

DERO napsal:Kniha je pecka ... tak snad film nezklame

DERO   1x   Kniha je pecka ... tak snad film nezklameDEROdero8641    11.12.2017 11:29 DERO

Kniha je pecka ... tak snad film nezklameKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Everybody's Golf

Recenze - 15.1.2018
 
Everybody's Golf

Další díl série, který opět není dokonalý, ale díky laxní konkurenci stále nemá sobě rovného.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

XCOM – deskovka

Speciál - 14.1.2018
 
XCOM – deskovka

Létající talíře jsou na obzoru. Od úspěšné invaze dělí mimozemšťany soustředěná obrana centrály XCOM. Nechte se rekrutovat!

 
 
 
Door Kickers: Action Squad – dojmy z hraní

Měli jsme možnost otestovat nezávislou 2D alternativu Rainbow Six. Zaujala nás?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC
 
 
Kingdom Come: Deliverance – vše, co byste měli vědět, na jednom místě

Jeden z nejambicióznějších a nejsledovanějších projektů posledních let je konečně za rohem, a tak si shrneme, co všechno nás v Kingdom Come čeká.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 

This War of Mine – deskovka

Speciál - 11.1.2018
 
This War of Mine – deskovka

Civilisté zažívají válku odehrávající se před okny jejich domu. Troufnete si prožít jejich traumata?