Uživatel nepřihlášen
    

Trials Fusion - dojmy z bety

Pátek 4.4.2014 13:50 - Autor: Jan "Honzas4400" Kalný - Rubrika: Preview Preview Trials Fusion

Někdo by mohl namítnout, že by se série Trials dala přirovnat k dojným krávám a menším hříčkám po vzoru populárního Angry Birds. Ale jak už to tak bývá, zdání klame a RedLynx nám opět dokazuje, že má stále ještě co nabídnout.

Dojmy z PC bety

Vítejte v budoucnosti

Pouhým sloganem “vítejte v budoucnosti” se dá popsat celá hra, její nátura a moje dojmy z ní. Už od roku 2000, kdy vyšel první díl, je Trials koncipované jako závodní arkáda s občasnými extrémními momenty a tratěmi. U Fusion je tomu poněkud jinak. Jde sice pořád o arkádu, ale extrémnost hry už není jen v určitých momentech, ale po celou dobu hraní. Ať už jde o skákání nad turbínami, vystřelování se z výtahu nebo o prosté projíždění tratí, které se neustále mění a kladou před vás nové a nové překážky.V relativně dost omezené betě, která zatím nabízí pouze dvě kapitoly, si přitom zajezdíte v zasněžené oblasti, na mrakodrapu, u přehradní hráze, v písku, v podzemí, v komplexu, továrně a nebo v úplně jiném světě, kde všechno poletuje.

Není nad pořádné držkopády

Obtížnost hry je už hned z kraje nastavená poměrně vysoko. Sice nebudete mít takové problémy trať prostě jen dokončit, ale potíže můžou přijít v době, kdy se budete chtít vyšplhat na zlatou medaili nebo dokonce splnit vedlejší výzvy. Což je hned jedna z nejpodstatnějších novinek hry. Každá trať disponuje třemi výzvami, které jsou odlišné a dost často i nelehké na splnění. Čeká vás třeba projetí tratě bez jediného naklonění motorky nebo objevení tajných lokací, a ne vždy se vám něco takového podaří. Navíc to dodává jasný důvod, proč danou trať hrát znovu a znovu.

Další závratná novinka jsou triky, které můžete se svou motorkou dělat. Létat jako Superman nebo na ní stát za letu je něco, co Trials Fusion zaručeně oživí, ačkoliv není nutností něco takového používat. Triky jsem bohužel v betě nemohl vyzkoušet, zatím totiž nejsou k dispozici (alespoň ne v době psaní dojmů), a tak to berte jen jako zmínku funkce, na níž se můžeme těšit v budoucnu.Mimo toho všeho si můžete upravovat vzhled své motorky a své postavy. Za každou dojetou trať získáte několik stovek dolarů, které můžete utratit za oblečení a vzhled motorky. Konkrétně můžete utrácet za různé nárazníky, kola nebo další, čistě estetické věci. Co se oblečení vaší postavě týče, na výběr máte (aspoň zatím) ze šesti stylů oblečení, které se pak dělí na helmy, prostředek - tedy vesty, brnění, nebo cokoliv jiného - a kalhoty. Všechny styly můžete libovolně kombinovat a jejich odemknutí se váže k dosažení určitých levelů. Levelování přirozeně probíhá projížděním tratí, získáváním medailí a plněním vedlejších výzev.

Letím, letíš, letíme

Jádro hry jako takové je nicméně pořád stejné. Začátek A, cíl B, překážky C až Z, obrazně řečeno. Na první pohled jednoduché, na pohled druhý poměrně nebezpečné. Některé tratě bývají opravdu těžké a zajet je perfektně je takřka nemožné. Jednou se mi třeba stalo, že jsem zcela náhodou objevil tajnou lokaci a trvalo mi 70 pokusů a spoustu minut, než jsem projel jednu část, abych nakonec stejně neuspěl.Dobrým dojmům rozhodně nahrává i výborná audiovizuální stránka hry. Graficky nejde sice o žádnou špičku, ale rozhodně neurazí a vypadá přijatelně. Mezi všemi těmi paprsky slunce, výbuchy a dalšími efekty si budete připadat jako král celého světa. Stejně je na tom i hudba a zvuky. Během hry vás bude doprovázet SynDI, umělá inteligence s ne vždy rozumnými, ale zajímavými poznámkami. A co se hudby týče, k té nejde snad vůbec nic vytknout. Nejen že skvěle vystihuje atmosféru hry a aktuální dění na obrazovce, ale navíc ve vás styl hudby odhalí pocit nadřazenosti a tratě se pak projíždí jedna báseň.

Jasná koupě

Doteď jsem se moc nezaobíral svými osobními dojmy. Bude snad dostačující, když řeknu, že jsem se sice dříve moc o Trials nezajímal a nikdy se pořádně do hry nedostal, tak nyní silně uvažuji o tom, že bych si Fusion sám koupil. K tomu mě přesvědčil skvělý audiovizuál, dynamické prostředí i relativní originalita. V plné verzi se navíc můžeme těšit hned na několik herních režimů v čele s režimem zaměřeným čistě na triky s motorkou nebo na multiplayer. Navíc, stejně jako v každém z předchozích dílů, i tentokrát se nám do rukou dostane editor, který by měl být díky možnostem Fusion ještě rozsáhlejší.Takže co dodat? Zatím nedokážu na Trials: Fusion najít jedinou chybu. Jediné, co by mohlo někoho odradit od koupě je obchodní politika Ubisoftu, protože už nyní v menu lákají na Season Pass, což bude na mnohé zaručeně působit jako červený šátek na býka. Navíc Fusion vyžaduje Uplay. Pokud každopádně hledáte nové Trials - máte vyhráno. Pokud hledáte jen nějakou hru, ke které si příležitostně sednete a pobavíte se - máte vyhráno. A pokud hledáte hru, ve které můžete soupeřit s lidmi z celého světa a svými kamarády pomocí tabulek a multiplayeru včetně možnosti jim postavit nesmyslnou a šílenou trať - také máte vyhráno (tedy pokud vše vývojáři řádně dokončí)! Od Trials se zkrátka nedá očekávat nic jiného než spousta zábavy na spoustu hodin. A pokud si plná verze povede stejně tak dobře jako beta, myslím, že to splní dokonale.

Trials Fusion na PC, PS4, Xbox One, Xbox 360Hodnocení hry
Těšíme se
  • na pořádnou jízdu
  • na sofistikované tratě
  • na znovuhratelnost
  • na multiplayer
  • na audiovizuál
Bojíme se
  • obchodní politiky Ubisoftu
  • nevyužitého potenciálu triků a výzev
Shrnutí: Beta nového Trials překvapila svými inovacemi, ve které spousta hráčů už ani nedoufala. Skvělý audiovizuál s dynamickými tratěmi, upravitelností postavy a motorek, triky, výzvami a dalšími chystanými novinkami dávají dohromady velmi nadějné pokračování této dlouholeté série.
Tisk  
Trials Fusion na PC, PS4, Xbox One, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Trials Fusion Screenshot ze hry Trials Fusion Screenshot ze hry Trials Fusion Screenshot ze hry Trials Fusion Screenshot ze hry Trials Fusion Screenshot ze hry Trials Fusion Screenshot ze hry Trials Fusion Screenshot ze hry Trials Fusion

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář ke článku Trials Fusion - dojmy z bety
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Malasnikov    Moc hezky napsany preview! Vypada to fakt skvele, uz se tesim az to vyjde. Jediny co mi trochu vadi je ta zbytecna prehnanost a ze je to ve sci-fi stylu, ale myslim ze az to budu hrat, tak to bude takova zabava ze mi to uz bude jedno. Souhlasim s popiskem posledni casti preview - jasna koupe!Malasnikovmalasnikov16453    5.4.2014 11:18 Malasnikov

Moc hezky napsany preview! Vypada to fakt skvele, uz se tesim az to vyjde. Jediny co mi trochu vadi je ta zbytecna prehnanost a ze je to ve sci-fi stylu, ale myslim ze az to budu hrat, tak to bude takova zabava ze mi to uz bude jedno. Souhlasim s popiskem posledni casti preview - jasna koupe!

Honzas4400 člen redakce    V betě je od dnešního dne nový update, přidávající v článku (ne) zmíněné triky, včetně nové motorky a čtyřkolky a osmi nových tratí. A jsou opravdu šílené. Mimo to je tam... pár zajímavých věcí :)odkaz ]Honzas4400honzas4400274    4.4.2014 16:21 Honzas4400

V betě je od dnešního dne nový update, přidávající v článku (ne) zmíněné triky, včetně nové motorky a čtyřkolky a osmi nových tratí. A jsou opravdu šílené. Mimo to je tam... pár zajímavých věcí :)odkaz ]

Toldo    Naprosto souhlasím, hraji betu a líbí se mi to více než trial evolution gold :) Je to pecka a přeobjednávky se season passem nelituji :)Toldotoldo2587    4.4.2014 14:21 Toldo

Naprosto souhlasím, hraji betu a líbí se mi to více než trial evolution gold :) Je to pecka a přeobjednávky se season passem nelituji :)

Informace o hře

 

Právě vychází

» release list

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.