Když před necelým rokem byla spuštěna mobilní hra Pokémon Go, rychle se stala velkým hitem. Ve svém mobilu/tabletu ji musel mít téměř každý a po celém světě se pořádaly nejrůznější srazy. Bublina ale rychle splaskla, fenomén přišel o 80 procent pravidelných hráčů.
V červenci 2016, kdy hra Pokémon Go vyšla, se počet každodenních hráčů pohyboval kolem 28,5 milionu. Z důvodu stereotypu a nedostatku funkcí tento počet rychle klesal a na konci loňského roku to bylo už asi jen 5 milionu lidí. To je pokles o více než 80 procent, uvádí průzkum ComScore.
I přesto je počet aktivních hráčů stále obdivuhodných, pět milionu rozhodně není zanedbatelné číslo, ovšem je zajímavé, jak rychle zájem o Pokémon Go klesl.
Vyzkoušeli jste Pokémon Go a také vás omrzel?
Každej, kdo tohle ze známých hrál, povídal, jak se stydí a radeji se o tom nikomu nesveruje.
Mě to přestalo bavit hlavně proto, že můj mobil to nepodporoval, musel jsem tedy brát ven tablet a z mobilu si dělat WiFi Hotspot – za 3 hoďky jsem měl vybitá obě zařízení. Stereotyp se taky dostavoval, ale někdy si to asi znova nainstaluju
Ja to prestal hrat kvuli tomu, ze to prestalo fungovat na rootnutych zarizenich a slozitech obchazet vlastni root telefonu kvuli pitome hre…. .
Největší úspěch Pokemon Go bylo vytvoření masivní (i když dočasné) komunity. Ten tejden nebo dva to hráli ÚPLNĚ všichni. Na každém rohu Prahy měli lidi na obrazovkách svých mobilů Pokemon Go. I když valná většina to hrála jenom aby byla in, i tak se to v jistém slova smyslu zapsalo do dějin.
Odpověď na komentář uživatele
Ingress, původní hra od Nianticu (PokéGo běží na stejnym enginu) byla mnohem lepší hra a komunita taky super… Jediný co bylo lepší na PokéGo bylo množství lidí…
Jak už se snažil napsat lukas0707, důvod úpadku je fakt že herní mechanismy nebyly zrovna moc promyšlené. Rád si někdy v budoucnu zahraji podobnou hru, ale chtělo by to více propojit s turistikou > pokémony dát i mimo města, více interakce s ostatními hráči a přidat více eventů. Věřím že se to jednou vrátí a bude to super a třeba už tam budou i ty souboje, . . ale ať už to prosím nedělá Niantic.
Odpověď na komentář uživatele
madPav3L
trapas! Jeste jednou nam rekni jak ses alternativni a nejlip to hod na fb.
Hrál jsem to ihned po vydání, tedy v době kdy se o tom mluvilo všude. U nás ve městě se překvapivě hodně hrálo a každý den jsem potkával hráče jakéhokoliv věku. Viděl jsem třeba kluka jak chytá pokemony i se svou mámou
Bohůžel ta hra mě zklamala už v úvodu tím, že abych jí mohl hrát musel jsem být ve městě : / A to je pro hru která propaguje pohyb venku dost blbý.
Nevím jak ostatní ale já doufal že půjdu ven se psem a u toho si zachytám, nebo že půjdu prostě běhat na cyklostezku a třeba taky něco chytím. Ale když jsem musel chodit jak magor po náměstí a na sídliště a furt na ta samá místa, tak pak není divu že mě to omrzelo.
Ten soubojový systém byl taky na prd : / Prostě kdyby nechali souboje po vzoru Pokemon Yellow, Gold. atd. Mohlo to být lepší. Škoda. Ale byla to pěkná chvilka nostalgie a návratu do dětství
Odpověď na komentář uživatele
Behavioralista
To bude spíš tim že lidi ignorujou svoje okolí a čumí do mobilu 24/7, nesváděl bych to na pokemony jako spíš na inteligenci jedince. To samí můžeš říct o jinejch appkách, FB atd.
No už bylo na čase …
Kolik procent z toho je po smrti z důvodu, že spadli ze skály, skočili pod rozjetý kamion, utopili se v jímce nebo vlezli do minového pole? ?
Odpověď na komentář uživatele
madPav3L
že lidi hráli pokémony nemusí znamenat jen zblbnutí a neukojitelnou snahu být "in", ale taky prostě třeba to, že plno z nich mělo rádo pokémony
Myslím že by bylo fajn v článku zveřejnit statistiku ziskovosti té hry, tam ten propad není tak dramatický, hodně hráčů taky znamená nestabilitu serveru… Kdyby odcházeli lidi ve větším tak se vydají novinky a příjem si Niantic udrží.
Odpověď na komentář uživatele
Jan W
No jestli to právě není na škodu. Byl nespočet článků o tom jak to lidi hrajou za jízdy v autě a nedávají pozor. Vidí na obrazovce něco co není reálný, ale to co by měli vidět a je reálný už ne.
Klasická ukázka masáže sociálních sítí, medií a toho jak jsou lidi zblbnutý a musí dělat to co ostatní, jinak nebudou "in"… i kdyby to třeba znamenalo úraz jako při jiných akcích, co se šíři sítěmi.
Ještě, že mě to vůbec nezajímá a dělám to co já chci/co se mi líbí, ne to co mi někdo "přikáže/navrhne".