GOG Galaxy 2.0, platforma, se kterou si můžete propojit herní účty ostatních platforem a mít tak přehled o všech vlastních hrách na jednom místě, včetně těch na PlayStationu a Xboxu, obdržela nový update verze 2.0.14, který nově umožňuje i spravování her z předplacených herních služeb, jako například Game Pass od Microsoftu nebo Uplay+ od Ubisoftu.
Funguje to tak, že pokud máte například předplacený Game Pass a účet Microsoftu propojen s GOG Galaxy 2.0, platforma to automaticky pozná a všechny hry, ke kterým jste díky Game Passu dostali přístup, vám zobrazí jako byste je vlastnili. Potom stačí jenom dát hry instaloval a hrát.
Podobně je to i se sdílenými hrami na Steamu. Pokud vám někdo zpřístupnil svou knihovnu her na Steamu, zobrazí se v GOG Galaxy 2.0 v kategorii s hrami z přeplacených služeb.
Další užitečnou novinkou je přidání dalších zástupců (hry, editoru) s možností přidání spouštěcích parametrů. Tato funkce se může hodit lidem používající modifikace, které například vyžadují spouštění jiným, než originálním launcherem hry nebo to můžete použít pro spouštění jiných verzí hry (32-bit/64-bit, DirectX 9/11/12/Vulkan).
GOG Galaxy 2.0 má také v následujících týdnech opustit beta testování a nahradit hlavní starší verzi 1.2. Kdy přesně ke změně dojde, zatím nevíme.
To jsou mě teda novinky. Vždyť to propojení už funguje docela dlouho. Tady se někdo probudil?
No to asi ne, když se to objevilo ve včerejším updatu

No už předtím hry, které si člověk zahrál v rámci předplatného se přidaly do vlastněných her automaticky – a nezáleží zda předplatné běželo nebo ne. Momentálně je možno ale ve zvláštní záložce vidět, které další hry jsou díky předplatnému přístupné ale nejsou zobrazeny v „owned games“, pokud si člověk nezapne filtr. Za mě dobrá novinka, aspoň hned vidím, co za sračky pass od microsoftu na PC má (krom pár vyjímek).