Daniela Vávru nejspíše znáte především jako člověka, který stojí za kultovním českým titulem Mafia: The City of Lost Heaven či za Kingdom Come: Deliverance od studia Warhorse.
Jeho osobu taktéž můžete dobře znát z různých medií, jeho podcastové série Jáma pekel, případně jako jednoho z podněcovatelů iniciativy Stop cenzuře.
Pro tuzemské osazenstvo se tedy jedná o jednu z nejznámějších persón české videoherní scény, která aktuálně na svém Twitteru sdílela svůj názor na nový hit – Cyberpunk 2077.
Pokud Daniela Vávru sledujete delší dobu, tak by člověk mohl očekávat, že ke hře bude mít několik výtek, avšak opak je pravdou.
Po dohrání totiž prohlásil, že se podle něj jedná o mistrovské dílo, kdy chválí především příběh od Adama Blacha a Tomasze Marchewka a samozřejmě vizuál, přičemž se pro něj jedná o nejlepší hru za poslední dva roky.
Jediné, co úplně nevyhovovalo, byl pomalejší začátek.
Finished @CyberpunkGame and apart from the slow start its a masterpiece. Story by Adam Blacha and Tomasz Marchewka is fucking awesome and visuals are unbelievable. Congrats to @adambadowski Mateuzs Kanik and the whole @CDPROJEKTRED team. Best game of last two years foe me. 👍👌👏 pic.twitter.com/GGOOn7l34n
— Daniel Vávra ⚔ (@DanielVavra) December 16, 2020
Svůj odstavec si zasloužily i milostné scény a vztahy, které jsou podle Vávry ty nejlepší, co se ve hrách dají najít (kromě Terezy z KCD, samozřejmě), s čímž osobně rozhodně souhlasím.
Apart from many other things @CyberpunkGame had the best written love/sex scenes and relationships in a game (except Theresa in KCD of course :)) Texting with Panam was like real life. I almost really fell in love with her and the tank scene… 🙂
— Daniel Vávra ⚔ (@DanielVavra) December 16, 2020
Jeho očekávání přitom nebyla příliš vysoká, jelikož při oznámení hry byl velice skeptický a rozhodně neočekával, že by se podařilo zopakovat úspěch třetího Zaklínače, tudíž ho kvality Cyberpunku skutečně překvapily (především vyprávění).
Regarding all the hate against @CyberpunkGame. I was very sceptical about the game when it was announced and I didnt expect that they will repeat the success of W3. So I was totally blown by the game and its narrative. Its alsp technical and artistic marvel. Period.
— Daniel Vávra ⚔ (@DanielVavra) December 16, 2020
Také došlo ke komentáři ohledně technického stavu hry. Podle autora je každé velké open-world RPG zabugované, protože jsou jednoduše příliš komplexní na to, aby je bylo možno testovat bez toho, aby milióny lidí zkoušely nejrůznější kombinace, které v nich lze vytvořit. Cyberpunk 2077 poté navíc při launchi vyšel na 9 platforem, což tento úkol dělá ještě těžší.
Every big openworld RPG is buggy. Its because they are so complex, thats its impossible to test them without millions of people trying all the crazy combinations that are possible in the game. @CyberpunkGame was released on 9 (!!!) platforms at launch, which makes it even harder.
— Daniel Vávra ⚔ (@DanielVavra) December 16, 2020
Pokud titul stále nemáte, můžete si ho zakoupit v obchodě Xzone, stejně jako velkou porci doprovodného materiálu.
Souhlas nejlepší hra za poslední roky !
To jsi toho asi moc za dva roky nehral, ze placas takovy kraviny…
No.. myslím že propadák roku to není, nicméně tím že hra měla obrovskej hype, tak v porovnání s tím se jedná o takové zklamání.. Nezývá než čekat na další patche. Witcher také dostával content poměrně často a myslím že je jasné že CDP svým věrným hráčům dostatečně naslouchá.. Uvidíme.
nelíbí se mi ten fp mod jinak dobrý.
Já nevím.. Cyberpunk je rozhodne hodně pověřená hra, jen si zasloužila ještě trochu péče 🤔 já zatím ještě počkám nad koupi… můj počítač je na tohle už těžká brambora s na mým PS4 to zatím není moc hratelný
Tohle jsem ted zhlednul jinde a nejde to sem nedat za me presne. https://www.youtube.com/watch?v=QBu6UyzPdHA&ab_channel=Czech_Rover
Škoda, že je v této hře téměř pořád ten pohled z první osoby, takhle není možné plně docenit ten editor postav.
Pravda, no… člověk si kůže vytvořit sebe hezčí postavu, ale moc vidět není.. i když jsou tváře ve hře velmi detailní 😔
Klávesou „N“ se otevírá foto mód, dá se s ním docela slušně vyhrát.
Vávra se vytrestal po té co shodil ES Skyrim a pak mu vyšlo nehratelne KCD které se opravovalo ještě x měsíců po vydani. Že by najednou dvojí metr pane Vávra?
Jak se nám to hodí že? ALIBISMUS…
A co si ten článek nejprve přečíst? „100 důvodů pro nesnáším Skyrim“ – je jich tam dokonce přes 110 z toho 3 (SLOVEM TŘI!) hejty na bugy, kde na x360 hned po launchi Skyrim zmrzl. Dokonce i teď na XOX to jede aspoň na těch 15 fps.
Ach tam paměť!
Tak zrovna 100 důvodů pro nesnáším Skyrim by sel bod po bodu vyvratit – zvlast po tom, co KDC vyslo s tim prisernym hudem v inventari a spustou bugu. Stejne tak by sel znovu minit jeho hejt na Fallout, kde jim neodpustil to, ze nejdou zabit deti jako v jednice. Jakoze to chapu. A i hodne lidi chape, proc to tam nemaj, jen Vavra ne…. Ach ta paměť!
To ale není předmětem diskuze že? Ještě jednou si laskavě přečti o čem ten příspěvek je. Já to vysvětlovat nebudu.
Tak proc se s tim tematem hrnes do diskuze, kdyz o nem nechces diskutovat?
btw: precteno nekolikrat. Sem s tou odpovedi!!! ;-P
Pro mě je Cyberpunk trash a zklamání roku…
Děkujeme za názor, posíláme klíčenku…
Cyberpunk vyzera po umeleckej stranke naozaj neskutocne dobre.
Tak meli armadu schopnych concept artistu uz v preprodukci. V samotne produkci pouzivaji k vytvareni stejny postupy jako napr. Far Cry 5 a megascan modely jako napr. Last of Us 2. Ale to neni jen o skillu nebo technologiich. Kdyz se podivas, jak to mesto za cca jeden rok zmenili a ppodrizovali i designu, tak je toho hodne. viz:
https://www.youtube.com/watch?v=Ogihi-OewPQ
jinak k danoj… kdyz rekl nejlepsi hra za posledni roky, tak tim myslel od kingdome come??
ten si taky vzdycky musi kaknout do kalhot (((:
srovnavat openworld z prirody a z mesta je trocha mimo
Hraju cca od roku 98 a RDR2 je pro mě v top 5 nejnudnejsich her ever ( zbavil sem se jí asi ve 3 části). Super grafika nezachrání příběh, ale věřím že spoustu lidí nadchla 100 lidí 100 chutí
Něco na tom je, RDR2 skoro hraničí se simulátorem.
Ty mu něco vložíš do úst a v další větě ještě řekneš že je to srovnání mimo
To už je docela next level 
no dan rekl, ze CP je nejlepsi hra za posldni dva roky.. predpokladam, ze tou nej hrou pred dvema roky byl podle jeho nazoru KCD (pochybuju, ze by myslel jinou hru (((:
zaroven je z myho pohledu nesmysl srovnavat openworld vystavenej na krajine s mestskou akci, kde musej tvurci resit daleko vic konfliktnich situaci..
ten next lvl moc nechapu
preci jen je rozdil nastavit openworld ala witcher 3 (relativne otevreny prostredi, kolizni system +/- nula, ai stejne tupa) a pak tohle vsechno vmestnat do uzkejch ulicek velkomesta..
to proste nechces..
Na jednu stranu je pravda, že kompletně odbugovat hru s otevřeným světem je téměř nemožné. Na stranu druhou ale Vávra asi potřeboval splnit kvótu té jedné hry ročně, na kterou nenadává kudy chodí poměrně bizarními argumenty.
To je ale lez a ten clanek je zavadejici. On to strhal na facebooku, drzkoval na pribeh. Samozrejme zase driv, nez to dohral tak hned soudil. Pak obratil.
Mimochodem v jedne odpovědi na twitteru poznamenal že považuje RDR 2 za nudnou. hru. Takže nazory tohoto člověka je potřeba brat s velkou rezervou.
vzdyt ma pravdu, ja tam nedohral ani celej uvod do hry, nesnasim hry, ktery plytvaji mym casem, a to RDR delalo porad…
Alfajk … Tak ty jsi přesně cílovka pro Call of Duty … 10 sekund bla bla a pak 4 hodiny ratatatatata a konec
Možná nějaké zasazeni do děje? Pochybuju že si film, seriál nebo knihu taky preskocis o nudný začátky, který ale mají svoji roli. Ale je fakt že když neumíš anglicky, tak RDR bude hra asi nezáživná
RDR2 má pomalejší začátek, děj se pak slušně rozhoupe. Epilog je docela dlouhý, ale jako hra to rozhodně nudná není.
Proč? Každý má snad jiný vkus. Mě by třeba absolutně nebavily střílečky, kde se jen chodí a střílí (což RDR 2 rozhodně není, osobně mě moc bavila a těším se, až to projedu znova). Hlavně takové Death stranding je rozdělené na dva tábory a naprosto chápu proč.
Nope Vávra zbožnuje RDR2.. napsal jenom že ta hra je pomála jinak je dle něj dokonala.
Na RDR2 som sa veľmi tešil… Produkčné hodnoty špičkové. Ale nemôžem inak ako súhlasiť s Danom. Za mňa rovnako nuda.
na počítači je to dobrá hra, bohužel ne legendární, ale pořád velice dobrá