Uživatel nepřihlášen
     

První konkrétní detaily o novém Dragon Age

Středa 7.8.2013 11:39 - Autor: Rosťa "Rosťa" Viktorin - Rubrika: Novinky Novinka

Zahraniční herní magazín Game Informer se pochlubil obálkou zářijového čísla, s níž se do oběhu dostala i pěkná řádka zajímavých informací.

Po příběhové stránce se bude Inkvizice zabývat nezáviděníhodnou situací na Thedasu, kde řádí zlo a každá instance, která s ním může něco udělat, má plné ruce práce.

Jako by to ale nestačilo, když se situace alespoň rámcově stabilizuje, nebe se rozerve ve dví a do herního univerza začnou ve velkém proudit démoni.


Společně s tím výkonný producent hry prozradil, že bude k dispozici rozsáhlý, víceméně otevřený svět, kterým bude možné dle libosti cestovat (od Fereldenu až po Orlais).

Samotné cestování nicméně bude řešeno nejspíš jen animačkou a proto se tvůrci tak trochu zdráhají používat označení „otevřený svět“. Každá oblast prý nicméně bude větší než cokoliv, co kdy vytvořili.

Ty tam jsou i generické lokace, které trochu kazily zážitek hlavně v druhém dílu. Přibudou rovněž mounti, kteří údajně budou mít větší roli než vás jen dopravit z místa A na místo B.

Vám pak bude dle očekávání svěřena role Inkvizitora (plně nadabovaného), s nímž budete moci šířit věhlas Inkvizice. Vaše činy budou, jak je dobrým zvykem, ovlivňovat dění ve světě, přičemž se počítá i s implantací takových věcí jako je dlouhodobá perzekuce některých ras.

Vaše úspěchy, či neúspěchy, přitom budou klíčové pro další postup, protože některé oblasti se budou odemykat pouze na základě reputace Inkvizice.

Co se soubojů týče, ty prý budou někde na půl cesty mezi prvním a druhým dílem série. Jinými slovy, můžete si z toho udělat obyčejnou mlátičku, stejně jako taktickou výzvu.

Není problém přepínat se mezi jednotlivými postavami a určovat jejich akce, či nastavit obecnou strategii jak se mají za určitých situací chovat. A bude to potřeba, protože posílili i nepřátelé.

Ti jsou nově schopní efektivně spolupracovat ve skupině a hlavně se chovají podle svých rolí. Nepřítel, který není v souboji tváří v tvář příliš platný se radši pokusí ztratit a vplížit se vám do zad.

Řeč dál přišla na crafting, jenž bude v novém Dragon Age hrát podle všeho zásadní roli. Téměř všechny předměty, které v průběhu hraní nasbíráte, nebo vybojujete bude možné změnit v novou zbroj, či zbraň, případně k vylepšení stávajících.

Bude přitom záležet jen na hráčích, jak se s tím poperou. Představivosti ani možnostem se meze nekladou a není proto problém dosáhnout požadovaného vzhledu, či se třeba celou hru držet jednoho konkrétního kousku vybavení.


Na samotný závěr pak samozřejmě nešlo nezmínit rozhodnutí. „Dragon Age vždy bylo o těžkých volbách,“ potvrdil scénárista David Gaider. „Neexistuje jedna přímá cesta, nebo snad správná.“

Následky vašich činů budou rezonovat celým světem a můžete si prý být jisti, že každé vaše rozhodnutí bude pečlivě zaznamenáno. Právě ty vám totiž zpřístupní nové oblasti a výbavu, nebo naopak.

Jen je škoda, že se tvůrci víc nerozpovídali o starých postavách (na obálce je k vidění Varric a Cassandra z DA2) a o tom, jak bude interakce s nimi vypadat.

Dragon Age: Inquisition je plánováno na konec příštího roku ve verzích pro PC, PlayStation 4, Xbox One, PS3 a Xbox 360.

Tisk
Dragon Age: Inquisition na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition Screenshot ze hry Dragon Age: Inquisition
Související novinky
 
GOTY edice Dragon Age: Inquisition nebude mít bonusový obsah na disku

GOTY edice Dragon Age: Inquisition nebude mít bonusový obsah na disku

Pondělí 28.9.2015 06:46 - Veškerý bonusový obsah si budete muset stáhnout z internetu. Přečíst celý článek »

4 komentáře|PC, PS4, Xbox One
Oznámena Game of the Year edice Dragon Age: Inquisition

Oznámena Game of the Year edice Dragon Age: Inquisition

Úterý 22.9.2015 18:15 - Edice, která zahrnuje původní hru i veškerý dodatečný obsah, vyjde už 6. října. Přečíst celý článek »

39 komentářů|PC, PS4, Xbox One
Do multiplayeru Dragon Age: Inquisition dorazila rasa Qunari

Do multiplayeru Dragon Age: Inquisition dorazila rasa Qunari

Středa 16.9.2015 11:00 - Qunarijci slouží jako noví nepřátelé a podle slov tvůrců jde o zatím nejlépe vyváženou hrozbu. Přečíst celý článek »

3 komentáře|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince První konkrétní detaily o novém Dragon Age
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Norbi001   2x   Hlavně ať si s tím dají práci, když na to mají ještě "dost času". Moc se těším na to, jak se to všechno z prvních dvou dílů projeví na hře (Pokud tam ta možnost je, či bude) . A na klasický "Bijovárovský" rozhodování, který zásedně přetváří dění kolem Vás, jsem taky moc zvědavej.Norbi001norbi00117630    8.8.2013 18:49 Norbi001

Hlavně ať si s tím dají práci, když na to mají ještě "dost času". Moc se těším na to, jak se to všechno z prvních dvou dílů projeví na hře (Pokud tam ta možnost je, či bude) . A na klasický "Bijovárovský" rozhodování, který zásedně přetváří dění kolem Vás, jsem taky moc zvědavej.

F.gery   1x   Grafické vzrušení :) )F.geryfgery9593    8.8.2013 09:29 F.gery

Grafické vzrušení :) )

Fabik   1x   Takže.... Joooo! Sice mě trochu mrzí že to nebude úplně otevřený svět ale hrozně se těším na ty rozhodnutí co vám otevřou světFabikfabik4293    8.8.2013 07:56 Fabik

Takže.... Joooo! Sice mě trochu mrzí že to nebude úplně otevřený svět ale hrozně se těším na ty rozhodnutí co vám otevřou svět

Chepa   1x   pajmič - hrubý ... pokud sem to dobre pochopil vrátí se víc k podpoře PC jak u jedničkyChepachepa9532    8.8.2013 00:08 Chepa

pajmič - hrubý ... pokud sem to dobre pochopil vrátí se víc k podpoře PC jak u jedničky

pajmič   1x   odkaz ] tu nové videopajmičpajmic6747    7.8.2013 23:56 pajmič

odkaz ] tu nové video

Chepa   1x   Pajmič - proto se na DAI tesim jak na bozi smilovani po IIChepachepa9532    7.8.2013 23:55 Chepa

Pajmič - proto se na DAI tesim jak na bozi smilovani po IIKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

pajmič   2x   Chepa: Ale problém je že ta hra dodělaná byla. Jen prostě nestihly do toho zakomponovat věci které chtěli k DAI přidali rok a už tu máme 6 možná osm hratelných plně nadabovaných postav. Je to jen o čase a o penězích o ničem jiném to neni.pajmičpajmic6747    7.8.2013 23:48 pajmič

Chepa: Ale problém je že ta hra dodělaná byla. Jen prostě nestihly do toho zakomponovat věci které chtěli k DAI přidali rok a už tu máme 6 možná osm hratelných plně nadabovaných postav. Je to jen o čase a o penězích o ničem jiném to neni.

Chepa    pajmič - nevidim v tom vyzvu, promin. Takže ono ti vlastně stačí když ti vemou veškerou svobodu class a daj ti "přednastavené classy" a to, že si mohl jet treba Dual Warriora nebo Rogunu co měla meče atd ti vubec nechybí, stačí ti když ti vemou uplně totalně lokace a naservirujou ti tam jednu, která se porad opakuje jen v ruznych koutech, stačí ti když ti uplne seberou moznost volby na, které se hra zakládá, stačí ti když ti vemou volbu rasy za, kterou chceš hrát, Ale hlavně, že hra ma lepsi AI :D
edit: Musím se ted pridat k lidem co rikaji jak jednoduše vyvojari vymývají mozky zákazníkum... když jim stačí z 1/3 udělanej produkt za plnou cenu.
Chepachepa9532
    7.8.2013 23:25
Chepa

pajmič - nevidim v tom vyzvu, promin. Takže ono ti vlastně stačí když ti vemou veškerou svobodu class a daj ti "přednastavené classy" a to, že si mohl jet treba Dual Warriora nebo Rogunu co měla meče atd ti vubec nechybí, stačí ti když ti vemou uplně totalně lokace a naservirujou ti tam jednu, která se porad opakuje jen v ruznych koutech, stačí ti když ti uplne seberou moznost volby na, které se hra zakládá, stačí ti když ti vemou volbu rasy za, kterou chceš hrát, Ale hlavně, že hra ma lepsi AI :D
edit: Musím se ted pridat k lidem co rikaji jak jednoduše vyvojari vymývají mozky zákazníkum... když jim stačí z 1/3 udělanej produkt za plnou cenu.

pajmič   1x   Chepo DA2 je na NIGHTMARE výzva at chceš nebo ne, DAO se zdá jen těžší protože umělá demence je tam nepoužitelná. Mě nezajímá názor haterů na MC... jediné co na DA2 bylo špatně. . repetetivnost a nomotonost prostředí, respawn nepřátel a nemožnost vybavovat soudruhy :Dpajmičpajmic6747    7.8.2013 23:21 pajmič

Chepo DA2 je na NIGHTMARE výzva at chceš nebo ne, DAO se zdá jen těžší protože umělá demence je tam nepoužitelná. Mě nezajímá názor haterů na MC... jediné co na DA2 bylo špatně. . repetetivnost a nomotonost prostředí, respawn nepřátel a nemožnost vybavovat soudruhy :D

Chepa    pajmič - no tak jestli je pro tebe DA2 vyzva tak to nevim jak to hrajes :D ... vzdyt je to low. Ale omlouvam se ti za to slovo krypl :) a je tam y protoze jako tvrdej krypl :D a zní to líp
Jedine co je na DA2 vyzva je Arishok duel, toho sem na nightmare nedal.
Jinak [ odkaz ] vs [ odkaz ] to user score asi o nečem svědčí
Chepachepa9532
    7.8.2013 23:15
Chepa

pajmič - no tak jestli je pro tebe DA2 vyzva tak to nevim jak to hrajes :D ... vzdyt je to low. Ale omlouvam se ti za to slovo krypl :) a je tam y protoze jako tvrdej krypl :D a zní to líp
Jedine co je na DA2 vyzva je Arishok duel, toho sem na nightmare nedal.
Jinak [ odkaz ] vs [ odkaz ] to user score asi o nečem svědčíKomentář byl autorem naposledy upraven 7.8.2013 23:21

Původní verze před úpravami:pajmič - no tak jestli je pro tebe DA2 vyzva tak to nevim jak to hrajes :D ... vzdyt je to low. Ale omlouvam se ti za to slovo krypl :) a je tam y protoze jako tvrdej krypl :D
Jedine co je na DA2 vyzva je Arishok duel, toho sem na nightmare nedal.
Jinak [ odkaz ] vs [ odkaz ] to user score asi o nečem svědčí

pajmič   1x   Chepa: Chepiku kdo má jinej názor než ty je podle tebe automaticky kripl? Ty jsi ale veselej klučina vid :-) Mě se lépe ovládaly souboje v DA2, navíc na nightmare to byla výýýzva a taktika byla vyžadována. Proto upřednostnuji DA2 gameplay.pajmičpajmic6747    7.8.2013 23:14 pajmič

Chepa: Chepiku kdo má jinej názor než ty je podle tebe automaticky kripl? Ty jsi ale veselej klučina vid :-) Mě se lépe ovládaly souboje v DA2, navíc na nightmare to byla výýýzva a taktika byla vyžadována. Proto upřednostnuji DA2 gameplay.

Chepa    Driv se mi dvojka taky hodne libila ale jak to hraju uz ponekolikate tak vidim ty brutalni nedostatky oproti origins a chapu uz veskere stone fanousky co rikali pri release, ze je dvojka spatnej joke.Chepachepa9532    7.8.2013 23:04 Chepa

Driv se mi dvojka taky hodne libila ale jak to hraju uz ponekolikate tak vidim ty brutalni nedostatky oproti origins a chapu uz veskere stone fanousky co rikali pri release, ze je dvojka spatnej joke.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Chipsonator    Sandál a mág? pche on bude stvořitel! Jinak já jsem jeden z mála komu II sedlo lépe než Origins :D Enchantment!Chipsonatorchipsonator7091    7.8.2013 23:00 Chipsonator

Sandál a mág? pche on bude stvořitel! Jinak já jsem jeden z mála komu II sedlo lépe než Origins :D Enchantment!

Novrt    Chepa: dík :D nejsem moc obeznámen z Gamescomu :DNovrtnovrt10681    7.8.2013 22:45 Novrt

Chepa: dík :D nejsem moc obeznámen z Gamescomu :D

Deeside    :D hlavně ve DA2 je totálně pitomý questlist, protože nechápu jakto, ale quest, kde se seznámíš s Isabelou, jsem nějak přeskočil a za celou dobu hraní jsem se s ní nepotkal...Deesidedeeside6875    7.8.2013 22:26 Deeside

:D hlavně ve DA2 je totálně pitomý questlist, protože nechápu jakto, ale quest, kde se seznámíš s Isabelou, jsem nějak přeskočil a za celou dobu hraní jsem se s ní nepotkal...

Chepa    Chipsonator - tak pro me jednicka je masterpiece a dvojka je oproti ni uplný nic, hlavně v jedničce se ti zohlednujou rozhodnutí a ve dvojce (ktera je tak narychlo splácaná) se ti jen snazí nakecat, ze mas rozhodnuti ale cela hra skonci pokazde uplne stejne, jedine co je tam tak ovlivneny je, jestli je Bethany templar nebo Grey Warden :)

Jinak tím jak Flemeth řekla (a Morrigan taky) , že prichazeji velke zmeny na tento svět ... to myslela ze se protrhne nebe a poleti z nej demoni? cituji tu jednoho člověka "jak originální" ale stejne je to po Witcherovi asi moje nejčekávanejsi pecka.

Jinak Sandál powa :D zajimalo by me co ma za power jestli je fakt mág nebo ne (i kdyz trpove magii mít asi nemuzou)
Chepachepa9532
    7.8.2013 22:19
Chepa

Chipsonator - tak pro me jednicka je masterpiece a dvojka je oproti ni uplný nic, hlavně v jedničce se ti zohlednujou rozhodnutí a ve dvojce (ktera je tak narychlo splácaná) se ti jen snazí nakecat, ze mas rozhodnuti ale cela hra skonci pokazde uplne stejne, jedine co je tam tak ovlivneny je, jestli je Bethany templar nebo Grey Warden :)

Jinak tím jak Flemeth řekla (a Morrigan taky) , že prichazeji velke zmeny na tento svět ... to myslela ze se protrhne nebe a poleti z nej demoni? cituji tu jednoho člověka "jak originální" ale stejne je to po Witcherovi asi moje nejčekávanejsi pecka.

Jinak Sandál powa :D zajimalo by me co ma za power jestli je fakt mág nebo ne (i kdyz trpove magii mít asi nemuzou)

Chipsonator   1x   Chepa: Ty jsi mě tím kryplem zase pobavil.
Pajmič: Ano ano Sandal jede ve všem! Enchantment! :D
Chipsonatorchipsonator7091
    7.8.2013 22:14
Chipsonator

Chepa: Ty jsi mě tím kryplem zase pobavil.
Pajmič: Ano ano Sandal jede ve všem! Enchantment! :D

Chepa   1x   Novrt - jo budeš to rikali na Gamescomu 2012, já bych bral neco mezi 1 a 2 ... ze budes moct vybavovat ale zaroven si nechaji svuj vzhledChepachepa9532    7.8.2013 22:03 Chepa

Novrt - jo budeš to rikali na Gamescomu 2012, já bych bral neco mezi 1 a 2 ... ze budes moct vybavovat ale zaroven si nechaji svuj vzhled

Novrt    na tyhle meší záseky jsem si zvykl, ale hlavně me budezajímat jestli budu moct měnit vybavení společníků jako DAO ve 2 mě hodně štvalo jak bylo vybavování společníků omezenéNovrtnovrt10681    7.8.2013 22:00 Novrt

na tyhle meší záseky jsem si zvykl, ale hlavně me budezajímat jestli budu moct měnit vybavení společníků jako DAO ve 2 mě hodně štvalo jak bylo vybavování společníků omezené

Chepa    Ria Kon - to sem zaznamenal na pomalejsich strojich ... kdyz se to sekalo a CPU to nestihal. Jinak u sebe nikdy. Zato v 2 vyběhne ten nejslabsi protivnik a ja mu dam instant kill a on stoji tak 5 sekund na miste s minimum HP nez lehne ... huhChepachepa9532    7.8.2013 21:47 Chepa

Ria Kon - to sem zaznamenal na pomalejsich strojich ... kdyz se to sekalo a CPU to nestihal. Jinak u sebe nikdy. Zato v 2 vyběhne ten nejslabsi protivnik a ja mu dam instant kill a on stoji tak 5 sekund na miste s minimum HP nez lehne ... huh

Ria Kon    Chepa: Tak se zpomalenou registrací demage a healu sem měla největší problémy v DAO v bitvě o Denerim. Tam to bylo možná i víc jak 5s.Ria Konria-kon11242    7.8.2013 21:25 Ria Kon

Chepa: Tak se zpomalenou registrací demage a healu sem měla největší problémy v DAO v bitvě o Denerim. Tam to bylo možná i víc jak 5s.

Deeside   2x   Chepa: mě se na DA2 líbily DLCčka ty byly možná lepší než samotná hra... jinak 2 oproti Origins je opravdu slabota no...Deesidedeeside6875    7.8.2013 21:16 Deeside

Chepa: mě se na DA2 líbily DLCčka ty byly možná lepší než samotná hra... jinak 2 oproti Origins je opravdu slabota no...

MORTHSIR    DA2 je narychlo uhnacana fuserina, kterou zachranuje jaks taks "kvalitni"pribehMORTHSIRmorthsir17268    7.8.2013 21:06 MORTHSIR

DA2 je narychlo uhnacana fuserina, kterou zachranuje jaks taks "kvalitni"pribeh

Chepa    pajmič - souboje v 2 jsou nezazivny Hack n Slash akorad neklikas ... fuj. DAO melo taktické a dobre souboje co bych za ně dal v 2... nekdo kdo je fanda serie a rekne ze DA2 melo lepsi souboje je krypl + nepocitam to ze se nepratele rozkouskovali a jeste se treba bugnuli a stali na miste ziví s 1 HP + kolikrat si dal DMG a zaregistrovalo se to po 5ti sekundach (s healem to same)Chepachepa9532    7.8.2013 20:59 Chepa

pajmič - souboje v 2 jsou nezazivny Hack n Slash akorad neklikas ... fuj. DAO melo taktické a dobre souboje co bych za ně dal v 2... nekdo kdo je fanda serie a rekne ze DA2 melo lepsi souboje je krypl + nepocitam to ze se nepratele rozkouskovali a jeste se treba bugnuli a stali na miste ziví s 1 HP + kolikrat si dal DMG a zaregistrovalo se to po 5ti sekundach (s healem to same)

Deeside   2x   přidávám se - taky se těším! ! ! ! :DDeesidedeeside6875    7.8.2013 20:15 Deeside

přidávám se - taky se těším! ! ! ! :D

pajmič   2x   Sakra! Reaper mi to zablokoval! ! Sandále, že v tom máš zase prsty ty? :-Dpajmičpajmic6747    7.8.2013 19:24 pajmič

Sakra! Reaper mi to zablokoval! ! Sandále, že v tom máš zase prsty ty? :-D

Ria Kon    pajmič: Nejde mi to :( Nebo v tom nejsem sama?Ria Konria-kon11242    7.8.2013 19:15 Ria Kon

pajmič: Nejde mi to :( Nebo v tom nejsem sama?

Chipsonator   2x   pajmič: Enchantment? ? ? Enchantment! ! ! :lol: :dance:Chipsonatorchipsonator7091    7.8.2013 18:50 Chipsonator

pajmič: Enchantment? ? ? Enchantment! ! ! :lol: :dance:

Lelanka   1x   A chtěla jsem ještě dodat - taky se moc těším :DLelankalelanka10911    7.8.2013 18:47 Lelanka

A chtěla jsem ještě dodat - taky se moc těším :D

pajmič   1x   Chipsonator: Sandále, to už jsi říkál :D Potřebuji okouzlit myš, před pár minutami mi začala blbnout 8-)
jinak zde jsou defaultní xichty všech hratelných postav:
Elf M [ odkaz ]
Elf F [ odkaz ]
Dwarf M [ odkaz ]
Dwarf F [ odkaz ]
Human M [ odkaz ]
Human F[ odkaz ]
pajmičpajmic6747
    7.8.2013 18:36
pajmič

Chipsonator: Sandále, to už jsi říkál :D Potřebuji okouzlit myš, před pár minutami mi začala blbnout 8-)
jinak zde jsou defaultní xichty všech hratelných postav:
Elf M [ odkaz ]
Elf F [ odkaz ]
Dwarf M [ odkaz ]
Dwarf F [ odkaz ]
Human M [ odkaz ]
Human F[ odkaz ]

Diskuze na fóru

RAM rada! (38 příspěvků), Kingdom Come: Deliverance (30 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12140 příspěvků), Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (108 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (6 příspěvků), Rozdávání klíčů! (5 příspěvků), MAFIA 1 EXTRÉMNÍ JÍZDA, VYBUCHUJÍCÍ CELESTE (6 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (56 příspěvků), Humble bundle -vše sem (612 příspěvků), Origin (11 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Bayonetta 1+2 pro Switch

Recenze - 16.2.2018
 
Bayonetta 1+2 pro Switch

Sexy čarodějka opět vyráží lovit monstra. Tentokrát ale zůstává věrna Nintendo platformě, jen si s sebou přináší možnost dotykového ovládání.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 

Wulverblade

Recenze - 16.2.2018
 
Wulverblade

Braňte keltský sever proti šikům římských vojáků pochodujících z Londinia.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

Railway Empire

Recenze - 14.2.2018
 
Railway Empire

Poznejte složitost železniční dopravy i americkou historii a vybudujte si své vlakové impérium.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: PC a konzole
 

Kingdom Come: Deliverance

Recenze - 13.2.2018
 
Kingdom Come: Deliverance

Středověké a realisticky pojaté RPG odehrávající se v Českém království 15. století dorazilo. A dorazilo... tak trochu rozporuplně.

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

EA Sports UFC 3

Recenze - 12.2.2018
 
EA Sports UFC 3

Již třetí návrat do oktagonu. Jedná se o zásah do černého anebo jen plácnutí do prázdna?

 
Přečíst celý článek»Autor: Fakus - Platforma: Konzole